basijee

نیروهای جبهه مقاومت و مدافعان حریم اهل بیت (س) در عراق و شامات

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بله مفت انجام نمیدن...
شاید بهتر باشه که اون کسی که به اینا پول میده، به یه هموطن بیکار خودش بده که بره اونجا و واقعا بجنگه!...
ولی ظاهرا برا اونی که دلار داره خرج این عکسا میکنه، این عکسا کمتر از خود جنگیدن نبودن...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1387229027' post='353903']
بله مفت انجام نمیدن...
شاید بهتر باشه که اون کسی که به اینا پول میده، به یه هموطن بیکار خودش بده که بره اونجا و واقعا بجنگه!...
ولی ظاهرا برا اونی که دلار داره خرج این عکسا میکنه، این عکسا کمتر از خود جنگیدن نبودن...
[/quote]
بیا روحیه بگیر...با دیدن فیلم روحیه می گیری...عتیبه...60 تا از بچه های حزب الله در برابر اینها!

[CODE]
https://www.youtube.com/watch?v=JuaJqUaLI4E
[/CODE]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=#ffffff]..[/color] ویرایش شده در توسط FBI

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]بسم الله الرحمن الرحیم[/b]
نکته جالب این است که
این حجم نیرو جابجا شده است اما مدافعین مطلع نشده اند
بعضی از سایت ها نوشته بودند هوا ابری بوده و امکان شناسایی هوایی وجود نداشته
البته فکر میکنم منظورشان مه آلود بوده چون زیر سطح ابر قابل شناسایی هستش بازهم در صورت ابری بودن
البته در این تصاویر و یا تصاویر هواپیماهای بی سرنشین در اون تاریخ ها هوا چنان هم ابری نبوده
اینها هم ظاهرا دراین ویدیو ها استتار خاصی نداشته اند (خلاصه اگر کسی بگوید ممکن است در نزدیکی منطقه درگیری استتار کرده اند تحرکات اینهمه نیرو در مناطق دیگر هر انسان عاقلی را مشکوک میکند)
و مسئله دیگر اینکه از نظر جاسوسی انسانی دولت سوریه نفوذ چندانی دراین گروهها نداشته که توانسته اند با این حجم حمله کنند
آنهم درهمسایگی پایتخت ویرایش شده در توسط ahmad1361

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این جمعیت برای دو روز بعد از حمله اول روز جمعه هست....یعنی نیروهای ارتش بعد از ضربه های سنگینی که خوردن عقب نشینی کردن و در عتیبه هم تقریبا نیروی چندانی نمونده بود....

در واقع اصلا نیروی مدافعی باقی نمونده بوده....عتیبه رو هم گرفتن ....بعدش یک سری نیروی ویژه حزب الله اومدن عتیبه رو پس گرفتن....

الان اینها عباده رو از دست دادن ...ولی همچنان حمله می کنن تا بگیرنش...بعد از این که موفق نشدند محاصره غوطه رو بشکنن جمع شدن یه بیانیه دادن دو روز پیش از هلال احمر و سازمانهای خیریه خواستن برای مردم داخل غوطه فکری کنند ...ما هم حاضریم امنیتشون رو فراهم کنیم....

این تصاویر و فیلم ها رو هم فرماندهی عملیات بهشون اجازه داده منتشر کنن...علتشم اینه که دیگه مطمئن شدند محاصره رو نمی تونن بشکنن....

من وقتی گفتم بهشون اجازه ندادن فیلم و تصاویر پخش کنن یکی از بچه های اینجا مسخره ام کرد...گفت اینها یک محله رو هم بگیرن تو غوطه تو بروق و کرنا می کنن...

دشمن رو دست کم گرفتیم....خیلی خیلی حرفه ای عمل کردن....به ربان هایی که به دستشون بستن دقت کنید...سلاح و مهمات...تاکتیک های نظامیشون ...واقعا غوطه شرقیه اگر محاصره نمی شد دمشق سقوطش قطعی بود...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

و در راه خدا اگر کسی باشد که این فیلم ها را در مکانی غیربسته شده و در دسترس آپ میکرد والله که بنده دعای خیرش می نمودم ! :rose: :rose: :rose:

متاسفانه از بعد نصب ویندوز جدید ، یه مشکلی دامن ما رو گرفته که دیگه عمرا بتونیم دسترسی به چیزشکن داشته باشیم ! چشمک

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب
[b] [url="http://www.military.ir/forums/user/13199-imosi/"]iMosi[/url][/b]

در مورد اینکه دشمن را دست کم گرفته بودیم شکی نیست
اما وقتی برروی کسی آب را ببندید و تشنگی او را به سمت مرگ سوق داده باشد
اصولا دیگر چیزی برای باختن ندارد
پس با همه توان برای بدست آوردن آب تلاش مینماید
این سمت را نتوانستن بگیرند به عدرا حمله کردند
البته بازهم فکر میکنم در زمینه شناسایی نیروی مهاجم ضعیف عمل کردیم اونهم با حجم جابجایی بالا (احتمالا میدانید که نیروهای خط شکن هم تعدادشان کم نبوده است)
البته از ارتش سوریه ( با همه احترام و زحماتی که متحمل میشود ) انتظار خاصی نداریم
اما رزمندگان حزب الله که در زمینه استفاده از هواپیماهای بی سرنشین تبحر بیشتری دارند شاید انتظار دیگری میرفت
هرچند فکر میکنم مشکل بیشتر مباحث تکنولوژیکی باشد تا کوتاهی رزمندگان عزیز حزب الله

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هواپیمای بدون سرنشین از کجا باید بلند بشه ؟ icon_cheesygrin کی باید هدایتش کنه؟....اصلا انگاری این جبهه شرقی غوطه رو خالی کرده بودن...تمرکز شدیدی در این دو سه ماه اخیر در غوطه غربیه و سمت حرم حضرت زینب بود...بیش از 12 شهرک ازاد شد...

ولی سمت غوطه شرقی اصلا نه عملیاتی بود...نه پهپادی پرواز می کرد...قشنگ 2 ماه جبهه ساکن ساکن بود...

یه چیز دیگم هست و ما بهش دقت نمی کنیم و مخالفین بهش اشاره کردن...یکی از بچه های حزب الله هم تایید کرد...

[color=#FF0000][size=8] [/size][/color][color=#ff0000][size=8]خیانت :-([/size][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب

با نکته آخر "خیانت" بسیار موافقم
و از آنسو ضعف شدید اطلاعاتی نیروهای مدافع (که فکر میکنم بیشتر به طرف سوری مربوط باشد چون ایجادساختار اطلاعات انسانی برای رزمندگان غیر سوری عملا در این مدت کوتاه تقریبا محال است ) باعث این رخداد گردید
الحمدالله که مشکل تا حدودی حل گردید (البته به قیمت شهادت تعدادی از رزمندگان دلاور حزب الله و باقی گروههای مدافع که قطره قطره خونشان ارزش دارد )
متاسفانه چند مشکل اساسی در جنگ سوریه وجود دارد
1.هنوز ساختار ارتش سوریه و رزمندگان عزیز حزب الله برای چنین جنگ هایی چابک نیست
2.برادران عزیزمان در سپاه باید به یاد دوران جوانی خود هم باشند که به این عزیزان مسئولیت دادند و این عزیزان با جان و دل پذیرفتند ولی نوبت به جوانان امروز که رسید ماجرا جور دیگری شد
البته این عرض بنده به هیچوجه جهت زیر سئوال بردن زحمت مدافعین بزرگوار نیست(کلا ستادی ها حق ندارند زیاد به کار عملیاتی ها اشکال بگیرند چون شرایط گاها متفاوته)
بلکه به این معنیست که شاید روشهای بهتری هم باشد ویرایش شده در توسط ahmad1361

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[center][size=5]انتم منتصرون حتما[/size][/center]

[img]http://gallery.moqawama.org/albums/userpics/10001/resistance_2012.jpg[/img]
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ahmad1361' timestamp='1387279391' post='353991']
جناب

با نکته آخر "خیانت" بسیار موافقم
و از آنسو ضعف شدید اطلاعاتی نیروهای مدافع (که فکر میکنم بیشتر به طرف سوری مربوط باشد چون ایجادساختار اطلاعات انسانی برای رزمندگان غیر سوری عملا در این مدت کوتاه تقریبا محال است ) باعث این رخداد گردید
الحمدالله که مشکل تا حدودی حل گردید (البته به قیمت شهادت تعدادی از رزمندگان دلاور حزب الله و باقی گروههای مدافع که قطره قطره خونشان ارزش دارد )
متاسفانه چند مشکل اساسی در جنگ سوریه وجود دارد
1.هنوز ساختار ارتش سوریه و رزمندگان عزیز حزب الله برای چنین جنگ هایی چابک نیست
2.برادران عزیزمان در سپاه باید به یاد دوران جوانی خود هم باشند که به این عزیزان مسئولیت دادند و این عزیزان با جان و دل پذیرفتند ولی نوبت به جوانان امروز که رسید ماجرا جور دیگری شد
البته این عرض بنده به هیچوجه جهت زیر سئوال بردن زحمت مدافعین بزرگوار نیست(کلا ستادی ها حق ندارند زیاد به کار عملیاتی ها اشکال بگیرند چون شرایط گاها متفاوته)
بلکه به این معنیست که شاید روشهای بهتری هم باشد
[/quote]حزب الله ساختارش چابک نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ و رحمت الله
به جرات میگم چابک ترین سازمان رزم جهان متعلق به حزب الله است....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب مصطفی فیلمی که صفحه‌ی قبل برا من گذاشته بودی، ظاهرا نیروهای شیعه محاصره شدن و سه تاشون به شهادت میرسه... کلیپ کامل تری از قبل یا بعد درگیری دارید؟( غیر از اون دوتایی که شهدا رو نشون میده البته)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حزب الله ساختارش چابک نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ و رحمت الله
به جرات میگم چابک ترین سازمان رزم جهان متعلق به حزب الله است....

-------------------------------------------
جناب
[b] [url="http://www.military.ir/forums/user/6577-ronin313/"]ronin313[/url][/b]

چابکی در چند زمینه نشان دهنده چابکی در زمینه های دیگر نیست
در اینکه آمادگی رزمندگان غیور حزب الله در سطح بسیار خوب (یا حتی در بسیار از موارد عالی) قرار دارد شکی نیست
اما سازمان رزم تنها نفرات نیست
تسلیحات و نوع رزم هم بخشی از سازمان رزم است
در چندین سالی که رزمندگان عزیز حزب الله با نیروهای اشغالگر صهیونیستی مبارزه مینمودند چند بار از تانک و هواپیما و بالگرد استفاده کرده اند ؟
چند بار بقصد تصرف یک منطقه جهت نگهداری و نه تنها تصرف آنی و ترک محل اقدام کرده اند ؟
یوزپلنگ در خشکی سریعترین است اما در دریا خیر
نوع رزم بر سازمان رزم تاثیر بسیار زیادی دارد(یا حداقل بنده اینگونه فکر میکنم)
بازهم عرض میکنم این سخن بنده به هیچوجه متعرض رشادتها و غیور مردیهای رزمندگاه حزب الله ویا باقی مدافعین نیست بلکه بیشتر نگاه سیستمی به میدان رزم است هرچند احتمال خطا در گفتار این جانب هم وجود دارد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

من شرمنده م من تازه الان پست نقل قول شده م رو دیدم و بهم پیام داده بود وگرنه قطعا زودتر پاسخ میدادم کسی گمراه نشه

به صورت کلی میگم ، دوباره ( ببخشید دیگه !)

هر گردی گردو نیست و هر صابرینی هم صابرین نیست ....

در همین حد در مورده صابرین کفایت میکنه

و اما در مورده شهادت صابرینی های لشکر 17 علی ابن ابی طالب قم ....

بعد از اینکه پژاک مثل سگ عقب نشینی کرد از ارتفاعات جاسوسان منطقه تحویل نیروهای ..... و..... و...... شد ....
خوب تجربه خیلی وقتها به درد میخوره و همچنین استفاده از این تجارب به خصوص تجارب رزمندگان سالهای قبل به خصوص کسانیکه در دفاع مقدس در مناطق شمال غرب عملیات نفوذی انجام داده بودند ... باید برخی اطلاعات گرفته میشد از نیروهای اطلاعاتی که سالهای سال آب و هوای واقعی کردستان رو دیده بودند ...

متاسفانه به هردلیلی که هست ، سپاه فکرشم نمیکرد توی ارتفاعاتی که سالها بود تحت کنترل متجاوزین پ.کا.کا و بعد پژاک بود این حجم از برف ( 6 تا 7 متر برف همراه با کاهش بسیار شدید سرما) بر زمین بنشیند و در عین حال ، لشکر به لشکر، همانند زمان جنگ تامین لجستیک نیروها متفاوت هست

یه مثال عینی میزنم

یکی از لشکرهای پرآوازه در ساخت سنگر و آماده سازی منطقه پدافندی به بهترین نحو لشکر 21 امام رضا مشهد بود و هست( منبع : کتاب بابانظر) ولی لشکرهایی هم بودند که ....

به هر صورت به دلایل شرایط منطقه و عدم آماده سازی های لازم برای فصل سرما ، متاسفانه نیروهای لشکر 17 تحت شدیدترین ضربات سرما قرار میگیرند ( پژاک تنها مدت کمی قبل از شروع سرما منطقه رو ترک کرده بود و به دلایل مختلف آماده سازی انجام نشده بود)

این گوشه ای از اصل ماجرا

و اما یک گوشه دیگر از ماجرا که البته من نمیگم به طور قطع و یقین ربط به این شهدا داره ولی واقعیت هست

در یک شب که علمیات روی ارتفاعات انجام میشه یکی از جناب سروان های یکی از لشکرها.... در عملیات شرکت داره ....

عملیات تمام شده که ایشون هم جزمفقودی هاست ...

ساعت دو بامداد فردای سحر عملیات ... گوشی یکی از تکاوران .....زنگ میخوره ... همون سروان مفقودی هست ... کلیات جملات ش این هست : بچه ها کمین خوردند و اغلب شون شهید شدند من زخمی شدم افتادم پایین از کوه .... نمیدونم کجام ... یادته دوره آموزشی مون جهت یابی در شب ؟ طرف گفته بود اره چطور؟ گفته بود خوب بلد نیستم برگردم جهت و سمت و هیچی هم نمیدونم .... و این تکاور با راهنمایی خودش این شخص رو برگردانده بود به مقر نیروهای خودی

میخام بگم ، صرف آموزش و اینکه اتیکت بزنی کافی نیست .... باید دید اولا آموزش کامل بوده ؟ جامع بوده ؟ بعد خود شخص چقدر مستعد یادگیری بوده و نهایتا شخص چقدر یاد گرفته ؟ و سپس ایا ممارست و تکرار در تمرین مسایل یادگیری شده داشته یا نه ؟

تازه بعدش برفرض شخص استاد شده باشه .... اونوقت بحث تجهیزات مطرح هست

من الان دوره کوهستان رفتم .... زمین تا آسمان هست توهماتی که ملت میبینند یا میزنند تو فیلمها .... مثال عینی :

یک کفش مناسب در شرایط دمای ارتفاعات جاسوسان حداقل باید دولایه یا دوپوش باشه اونم از نوع یک میلیون تومن به بالا ! وگرنه دیگر کفش های عادی یخ میزنه به پات !
حالا تازه باید تو فکر جایگزین و ایناش هم بود که مثلا اکراد از جوراب های خاص استفاده میکنند ...

میخوام بگم ، ته ته ته تکاور باش .... تجهیزات نداشته باش الفاتحه بخصوص تو سرما !

یعنی بازم گرما و اینا رو میشود یه کاریش کرد ولی سرما واویلاست ... واقعا واویلاست .... سرما ندیدین هنوز .... یعنی چنان سرد میشه که بدن انسان مانند یخ شکننده میشه ... لباس ها مثل چی میشکنند !!!!

به هرصورت ...

شهدای صابرین قم .... شدیدا غافلگیر شدند که شرح کامل شهادت شون در این جا میتونید بخونید :

[url="http://saberinarak.blogfa.com/post/79/شرح-شهادت-مظلومانه-تکاوران-سپاه-قم"]http://saberinarak.b...تکاوران-سپاه-قم[/url]

خود وبلاگ هم که شرح شهدای صابرین اراکی هست ....

سوالی بود در خدمتیم

یا حق ویرایش شده در توسط Ernesto_Rommel
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جسارته...شما استاد بنده هستید اما سازمان رزم حزب الله یه سیستم چند عامله است و بشدت منعطف و چابکه....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.