super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

دوستان مستند هایی هستند که نشون میده ایتالیایی ها سی ،چهل سال پیش چطور یاد به صلیب کشیدن حضرت عیسی را گرامی می داشتند. با یه چیزی شبیه به زنجیر می زدن خودشون خونی می کردن .تو یکیش می زدن ساق پاشونو خونی می کردن فکر کنم الان دیگه از اون خبرها نیست یا اگر هم است به اون شدت نیست. شیعه ها نیز باید کار فرهنگی در این زمینه کنند.

ولی اینایی که من تو ایران میشناسم و قمه زنی می کنن کار فرهنگی روشون اثر نداره .پارسال بود نیروانتظامی خواست یه مراسم قمه زنی رو جمع کنه ،قمه زن ها بهشون یا حسین گویان حمله کردند خب اینها هم دیدن وضع خراب و تو بهترین حالتش باید با عزاداران حسینی درگیر بشن ، کشیدن عقب . باور نمی کنین ولی به جای اینکه نیروی انتظامی اشک اور بزنه اینا بودن که بصورت نیروی انتظامی اسپری اشک اور  و فلفل می زدن.

ویرایش شده در توسط gader
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

برادر رایش ...من عهدی کردم که دیگه با شما حرفی نداشته باشم اگر یادت باشه تو پیام خصوصی ؟ درسته

فقط برای اینکه حق مدافعان حرمین عسکری رو ادا کرده باشم جوابتو میدم :

داعشی ها جلوشون نخودکشمش نریختند که نتوانستند سامرا رو کامل بگیرند و همینطور الان هم جلوشون بوقلمون کباب نمیکنند که دارند تک تک نقاط مهم رو از دست میدهند

هم اون موقع هم الان دستان توانای شیعه علی بود و هست و خواهد بود

اینکه شما مسخره شون کنی یا قبول نکنی این حرفها رو هم که برام مهم نیست چون .............ولش

همین کفایت میکنه در جواب شما

تو استاتوس ها هم گفتم که دست خود امام زمان در کار بود که به مکر خدا عدو شد سبب خیر و کلی شیعه مفت و مجانی هم آموزش دیدند و می بینند هم تسلیح شدند و هم رفتند تجربه رزمی پیدا کردند

نه فقط عراق بلکه سوریه و انشاالله لبنان !

یا حق

پی نوشت: ضمن اینکه رد نمیکنم خیلی ها هم هستند دم از شیعه میزنند ولی پای عمل لنگ میزنند ...تو همین دفاع مقدس خودمونم کم نبودند ...که تو فیلم معراجی ها و سریالش به وضوح نشون داده شدند و حرف شما از اون بابت درسته

• Upvote 7
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
حاج ادیب همین یه جملت که میگه جیگر میخواد قمه زنی خودش تشویقیه برا جوونای نپخته ای که برا اثبات خودشون دست به این کار شنیع میزنن.و گرنه کم نیستن جونایی که برا خفن نشون دادن خودشون رو دستشون تیزی میکشن.
تو خبرا خوندم یه هواپیمایه روسی پر از اسلحه تو فرودگاه سلیمانیه راه ندادن رفته بغداد نشسته
خوب این بار اسلحه برا کجا بوده ؟؟ برا اکراد ؟؟ اگه اره خوب چرا راه ندادن اینا با خودشون چند چندن ؟؟
پر واضحه بغداد از این تسلیح بی حساب و کتاب اکراد خوشحال نیستن
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عزاداری یا دادن بهانه بدست دشمن ؟!!

thumb_azzadariiii_28229.jpg  thumb_azzadariiii_28329.jpg  thumb_azzadariiii_28529.jpg

azzadariiii_281129.jpg

thumb_azzadariiii_281429.jpg  thumb_azzadariiii_281029.jpg  thumb_azzadariiii_28929.jpg  thumb_azzadariiii_281529.jpg

azzadariiii_281329.jpg

azzadariiii_281729.jpg

thumb_azzadariiii_281229.jpg  thumb_azzadariiii_281629.jpg  thumb_azzadariiii_28729.jpg

چه بکش بکشیه ! بعد اینا نماز ندارن ؟ کل محوطه نجس شده که . کی میخوای اینا رو پانسمان کنه بفرسته حموم ؟ یکیشون مریضی خونی مسری داشته باشه تو کل محوطه پخش میشه خوب ! عجب صحنه خز و خفنی شده !

ویرایش شده در توسط mahdiarmy
  • Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

من که گفتم مخالفم ولی .........ولش

تازه وقتی مثبت های پست برادر رایش رو میبینم متوجه میشم داخل کشور و حتی داخل این سایت که آخرین اخبار عراق رو دوستان هم قرار میدن ...از هیچی مطلع نیستیم

خدایا تا بعد عید به این بدن ما طاقت و صبری بده که تحمل کنیم ...بعدش اونوقت ماییم و سینه ایی مالامال و شرحه شرحه از درد ...

یا حق

پی نوشت: تو اون دنیا از همه چیز سوال و جواب میشه ...حتی اگر اجر یکی رو ضایع کنی در اون سر دنیا هم ازت میپرسند

خیلی مردانگی میخواد ملت یادشون بره آمرلی ها و سامراها و ...و تمامی شهرها و شهرک های شیعه نشین که سقوط نکردند ....توی محاصره کامل هم سقوط نکردند

افسوس و افسوس بر من 

• Upvote 10
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چه خوب بود شور حسینی با شعور حسینی همراه بود. چه خوب بود

توی عزای امام حسین همه لخت می شوند انگار که رفتی استخر یا با قمه و زنجیر خودشون رو داغون می کنند

بعد وقت نماز ظهر که می شه بجای نماز خوندن همچنان مشغول عزاداری!!! اند

یک عده به فکر سرگم شدن اند نه به فکر عزای امام حسین (ع). خدا به راه راست هدایتشون کنه

شرمنده باعث انحراف تاپیک شدم

130760_164.png

ویرایش شده در توسط mopmop
  • Upvote 7
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

قلبا و ذاتا مخالف انجام اعمالی مثل قمه زنی و...هستم !

ولی خداییش رو میگم : دل شیر دارند و دست فرز !

بلد نباشی چجوری بزنی کارت تمومه !

ضمن اینکه : نشون میده که خیلی ها ترسی ندارند برای خون دادن در راه حسین و حسینی هستند و اگر لازم باشه با دندون هاشون خرخره هزاران هزار تکفیری رو که چشم چپ به حرم اهل بیت داشته باشند رو میجوند !

از این نظر ایول الله داره کارشون ولی متاسفانه چون بار تبلیغاتی منفی داره و نیز از نظر علما( حداقل علمای ایرانی) منع شده و گفتند شایسته نیست ....حیف !

یا حق

نگو همه علما منع کردن بزرگترین مرجع تشیع آقای وحید خراسانی گفتن حتی اگه خونم برای امام حسین جاری بشه عیبی نداره ...

• Upvote 2
  • Downvote 32

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

............................ بزرگترین مرجع تشیع آقای وحید خراسانی ..............................

مطمئنی شما ؟

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

بله من اسم ایشونو نبردم که یک سری مشکلات دیگر پیشامد نکنه !( من باب ولایت فقیه و تبعیت ایشون از رهبری و ....)

اصولا من یه سری نکات رو رعایت میکنم شر سیاسی دست خودمون ندیم برادر وگرنه میدونیم دقیقا هر مرجع چی گفته و نظرش راجع به نکات اختلاف برانگیز چیست و یا مثلا آیت الله مکارم شیرازی یا دیگران براساس عملیات رسانه ای دشمن گفتند منع داره یا اگر زمان قدیم بود که کسی نمیدید همین نظر رو میدادند ؟

همه اینها هست ولی من نخواستم باز بشه

دیدی که ؟ اینقدر ملت جنبه ندارند که حتی حاضر نشدند پست من رو در کمال بی طرفی بخونند و منفی میدن !

اینقدر ملت ما با ذهن باز به سراغ مسایل دینی میرن !

کاش از خیلی از این عزیزان واجبات رو بپرسی بدونم میدونند یا نه ؟ که میان راجع به یک مساله تخصصی نظر میدن ؟

یه مثال ساده از پستم رو میزنم

گفتم دست فرز دارند ، چرا ؟

عراقی ها در نحوه قمه زدن به حد استادی رسیدن، چطور؟ طوری میزنند که رگ های کاری و مهم زده نشه و دوما نقاطی زده بشه که حتی در حجامت هم روشون تاکید شده ( مثلا میگم، امام صادق علیه السلام در باب حجامت میاد از یک نفر میخواد که با تیغ فلان رگ ایشون رو بزنه ....که این رگ خون خاصی میده بیرون که وجودش در بدن مضر هست)

اما ایرانی ها و ...هرکدام سبک خودشونو دارند

یا مثلا میگم

در کربلا نحوه قمه زنی و براساس قمه های مختلف بر نقاط مختلف بدن هست ....

در نجف طور دیگر

همه اینها هست

ولی من مخالف قمه زنی هستم اونم به یک دلیل: الان عصر مدرن هست و دشمن توانایی عملیات روانی سنگینی داره که بهتر و شایسته هست انجام نشه این حرکات

همین

یا حق

پی نوشت: الان خیلی از علما گفتند در مجامع عمومی اینکارارو نکنید ...ولی در مجامع خصوصی و در خلوتگاه ها چه ؟ جواب مثبته !!!!

مسایل بی شماری مطرح هست در این زمینه که اینجا جای بحث ش نیست

• Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نگو همه علما منع کردن بزرگترین مرجع تشیع آقای وحید خراسانی گفتن حتی اگه خونم برای امام حسین جاری بشه عیبی نداره ...

حکم آیت الله وحید خراسانی در مورد قمه زنی در روز عاشورا

پاسخ: 

با سلام و تشکر به خاطر ارتباط تان با این مرکز.
از جمله مراسمى که در بعضى از شهرستان ها و مناطق شیعى وجود دارد، قمه زنى است که گروهى از عزاداران براى این که اظهار آمادگى براى خون دادن و سر باختن در راه امام حسین کنند، انجام مى­دهند.
این عمل از دیرباز مورد اختلاف (مثل مسائل دیگری که مورد اختلاف است) مراجع تقلید و پیروان آن ها مى­باشد. عده­اى آن را جایز مى­دانند . گروه دیگر به خاطر تأثیر نامطلوبش بر افکار دیگران و توهین به مذهب، آن را جایز نمى­دانند. البته اوضاع زمانى در این مسئله بى تأثیر نیست. امام خمینى در اوایل انقلاب در پاسخ سؤالى در این زمینه فرمود:
«در وضع موجود قمه نزنند».(1) ولی برخی از مراجع قمه زدن در روز عاشورا برای عزاداری بدون اشکال می دانند . آیت الله وحید از این جمله است که جایز می داند .(2) البته اگر موجب وهن مذهب شود یا باعث ضرر زدن به بدن شود، جایز نیست.
پی نوشت ها:
1.امام خمینی ، استفتاات ج 3 ، ص 581 ،س 37 و 38 ؛
فرهنگ عاشورا، ص 358.
2 . سوال از دفتر ایشان .

http://pasokhgoo.ir/node/23325

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط cheka، 15 آبان 1393 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط cheka، 15 آبان 1393 - دلیلی ارایه نشده است

مطمئنی شما ؟

پس به اونی که انقدر جرات داره  شعاعر امام حسین رو حرام میکنه میگن بزرگ ترین !!!!؟؟؟؟

یه عمر مردم قمه زنی میکردن توی 1400 سال گذشته اینهم مرجع تقلید بزرگ نفهمیدن  حرام یهو آقایون فهمیدن !!!!؟؟؟؟

• Upvote 1
  • Downvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

سلام

امام خامنه ای و نظرات شان که برای من سمعنا و طاعتناست :

ه‌زدن نیز همین‌طور است. قمه‌زدن هم از کارهای خلاف است. میدانم عدّه‌ای خواهند گفت: «حق این بود که فلانی اسم قمه را نمیآورد.» خواهند گفت: «شما به قمه‌زدن چه‌کار داشتید؟ عدّه‌ای میزنند؛ بگذارید بزنند!» نه؛ نمیشود در مقابل این کارِ غلط سکوت کرد. اگر به‌گونه‌ای که طىّ چهار، پنج سال اخیرِ بعد از جنگ، قمه‌زدن را ترویج کردند و هنوز هم میکنند، در زمان حیات مبارک امام رضوان‌اللَّه‌علیه ترویج میکردند، قطعاً ایشان در مقابل این قضیه میایستادند. کارِ غلطی است که عدّه‌ای قمه به‌دست بگیرند و به سر خودشان بزنند و خون بریزند. این کار را میکنند که چه بشود؟! کجای این حرکت، عزاداری است؟! البته، دست بر سر زدن، به نوعی نشانه عزاداری است. شما بارها دیده‌اید، کسانی که مصیبتی برایشان پیش میآید، برسروسینه خود میکوبند. این نشانه عزادارىِ معمولی است. اما شما تا به حال کجا دیده‌اید که فردی به خاطر رویکرد مصیبتِ عزیزترین عزیزانش، با شمشیر برمغز خود بکوبد و از سرِ خود خون جاری کند؟! کجای این کار، عزاداری است؟! قمه‌زدن، سنّتی جعلی است. از اموری است که مربوط به دین نیست و بلاشک، خدا هم از انجام آن راضی نیست. علمای سلف دستشان بسته بود و نمیتوانستند بگویند «این کار، غلط و خلاف است.» امروز روز حاکمیت اسلام و روز جلوه اسلام است. نباید کاری کنیم که آحاد جامعه اسلامىِ برتر، یعنی جامعه محبِ‌ اهل‌بیت علیهم‌السّلام که به نام مقدس ولىِّ عصر ارواحنافداه، به نام حسین‌بن‌علی علیه‌السّلام و به نام امیرالمؤمنین علیه‌الصّلاةوالسّلام، مفتخرند، در نظر مسلمانان و غیرمسلمانان عالم، به‌عنوان یک گروه آدمهای خرافىِ بیمنطق معرفی شوند. من حقیقتاً هر چه فکر کردم، دیدم نمیتوانم این مطلب - قمه‌زدن - را که قطعاً یک خلاف و یک بدعت است، به اطّلاع مردم عزیزمان نرسانم. این کار را نکنند. بنده راضی نیستم. اگر کسی تظاهر به این معنا کند که بخواهد قمه بزند، من قلباً از اوناراضیام. این را من جدّاً عرض میکنم. یک وقت بود در گوشه و کنار، چند نفر دوْرِ هم جمع میشدند و دور از انظار عمومی مبادرت به قمه‌زنی میکردند و کارشان، تظاهر - به این معنا که امروز هست - نبود. کسی هم به خوب و بدِ عملشان کار نداشت؛ چرا که در دایره محدودی انجام میشد. اما یک وقت بناست که چند هزار نفر، ناگهان در خیابانی از خیابانهای تهران یا قم یا شهرهای آذربایجان و یا شهرهای خراسان ظاهر شوند و با قمه و شمشیر برسر خودشان ضربه وارد کنند. این کار، قطعاً خلاف است. امام حسین علیه‌السّلام، به این معنا راضی نیست. من نمیدانم کدام سلیقه‌هایی و از کجا این بدعتهای عجیب و خلاف را وارد جوامع اسلامی و جامعه انقلابی ما میکنند؟!

و این لینک ها :

http://farsi.khamenei.ir/news-content?id=8512

http://farsi.khamenei.ir/news-content?id=680

http://farsi.khamenei.ir/message-content?id=11232

http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=2830

http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=3306

و قطعا قمه زنی از نظر من مردود هست چون رهبرم مردود دونسته ...هروقت ایشون بگه اوکی مام میگیم اوکی ( در عین حالیکه مفصلا راجع به این مساله تحقیقات داشتیم و داریم و منطقی نگاه میکنیم بهش و میگیم حرف رهبری درسته)

یا حق

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط cheka، 15 آبان 1393 - دلیلی ارایه نشده است

پس به اونی که انقدر جرات داره  شعاعر امام حسین رو حرام میکنه میگن بزرگ ترین !!!!؟؟؟؟

یه عمر مردم قمه زنی میکردن توی 1400 سال گذشته اینهم مرجع تقلید بزرگ نفهمیدن  حرام یهو آقایون فهمیدن !!!!؟؟؟؟

یحتمل صادق شیرازی و دار و دستشم برای شما از بزرگترینها هستند. بله؟ من دعوا ندارم. در هر حال همه محب مرتضی علی (ع) هستیم.خدا هممون رو به راه خودش هدایت کنه

پی نوشت :

گرچه تو این سایت پتانسیل دعوا بالاست ولی توصیه میکنم زود عصبانی نشید و داد هم نزنید.

ویرایش شده در توسط mahdiarmy

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در · مخفی شده توسط cheka، 15 آبان 1393 - دلیلی ارایه نشده است

حکم آیت الله وحید خراسانی در مورد قمه زنی در روز عاشورا

پاسخ: 

با سلام و تشکر به خاطر ارتباط تان با این مرکز.
از جمله مراسمى که در بعضى از شهرستان ها و مناطق شیعى وجود دارد، قمه زنى است که گروهى از عزاداران براى این که اظهار آمادگى براى خون دادن و سر باختن در راه امام حسین کنند، انجام مى­دهند.
این عمل از دیرباز مورد اختلاف (مثل مسائل دیگری که مورد اختلاف است) مراجع تقلید و پیروان آن ها مى­باشد. عده­اى آن را جایز مى­دانند . گروه دیگر به خاطر تأثیر نامطلوبش بر افکار دیگران و توهین به مذهب، آن را جایز نمى­دانند. البته اوضاع زمانى در این مسئله بى تأثیر نیست. امام خمینى در اوایل انقلاب در پاسخ سؤالى در این زمینه فرمود:
«در وضع موجود قمه نزنند».(1) ولی برخی از مراجع قمه زدن در روز عاشورا برای عزاداری بدون اشکال می دانند . آیت الله وحید از این جمله است که جایز می داند .(2) البته اگر موجب وهن مذهب شود یا باعث ضرر زدن به بدن شود، جایز نیست.
پی نوشت ها:
1.امام خمینی ، استفتاات ج 3 ، ص 581 ،س 37 و 38 ؛
فرهنگ عاشورا، ص 358.
2 . سوال از دفتر ایشان .

http://pasokhgoo.ir/node/23325

اگه یه بار رفته بودی توی سایت خود آقای وحید خراسانی میفهمیدی که اونجا نوشته هر مطلبی که در سایت های دیگر از قول ایشان بیان میشود مورد تعیید سایت خودشان نباشد کذب است...

در ضمن مگه آقای وحید خودش نظر نداره به عنوان یه مرجع تقلید که از کسه دیگه نقله قول کنه!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

• Upvote 1
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.