mahdavi3d

مروری بر مشکلات اینترنت کشور

Recommended Posts

[quote name='ciavash' timestamp='1372757458' post='319257']
نقشه گوگل به آدرس maps.google.com هم فیلتر شده و فقط با هیتلرشکن میشه وارد شد چرا؟
[/quote]

سلام
چون آقایون فکر می کنند گوگل هم باید از اون ها برای نقشه گذاشتن اجازه بگیره !!!

اونی که بخواد کار غیر قانونی و جاسوسی کنه به راحتی می تونه از این چیزها استفاده کنه ... تازه نقشه ی گوگل رو هم جزو آمار حساب نمی کنه !!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وای به حال کشوری که از تکنولوژی بترسه به خاطر شغلم و کارهام مدام با اینترنت سر و کار دارم و متاسفانه باید بگم اکثر سایت های مفید فیلتر شدن و اکثر سایت های چرند خیر

چندی پیش به دنبال عکسی از هلمت های فشار چینی بودم که در جنگنده های اف 7 استفاده میشن چون توی پایگاه اصفهان یه دونه دیده بودم و کنجکاو شده بودم در کمال تعجب تمام عکسها بجز اندکی همه فیلتر بودن واقعا من موندم از این وضع کشور اقا یا در این فیلترنت رو گل بگیرید و ببندیدش و یا مثل آدمیزاد اجازه ی استفاده رو به مردم بدید اون افرادی که میگفتن ایران ازاد ترین کشور دنیاست الان دقیقا کجان ؟ همونجا که پشه ها روزا میرن ؟

توی اروپا اینترنت با سرعت خوب و بالا و با کیفیت جزو حقوق شهروندی محسوب میشه ( البته نه همه جاش کشورهایی که به مردمشون اهمیت میدن ) اما ......
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][b][color=#800000]قدیمی ترین کابل اینترنت کشور از مدار خارج شد[/color][/b]

[color=#0000CD]کابل جاسک-فجیره که همه آن را به عنوان قدیمی‌ترین درگاه اینترنتی کشور می‌شناسند این روزها به دلیل فرسودگی، فاقد ترافیک اینترنت است.[/color]
شاید همه ما زمان نه چندان دوری که قطعی و اختلالات گاه و بی گاه اینترنت به پاره شدن کابل هایی که زیر دریا قرار دارند ربط داده می شد را به یاد داشته باشیم.
کابل جاسک-فجیره که زمانی تنها درگاه اینترنتی کشور بود و هربار برای آن مشکلی ایجاد میشد کل اینترنت کشور دستخوش اختلال می شد این روزها به دلیل فرسودگی فاقد ترافیک اینترنت به شمار می رود و به عبارت دیگر می توان گفت که فعالیت های آن متوقف شده است.

پیش از این مسوولان شرکت ارتباطات زیرساخت که مسئولیت تامین پهنای باند اینترنت کشور را برعهده دارند اینگونه اعلام کرده بودند که این کابل عمر مفید خود را طی کرده است چرا که طی سال‌های گذشته بارها قطع شده و هر بار برای وصل مجدد مفصل جدیدی به آن اضافه شده که این مفاصل درنهایت موجب کاهش طول این کابل شده‌اند.
به دنبال اتصال این مفاصل طول این کابل کمی کاهش یافته و در نتیجه ارتفاع آن از کف دریا افزایش یافته بود. به همین دلیل در موارد متعدد ممکن بود زمان لنگر انداختن کشتی‌ها این کابل صدمه ببیند. در نتیجه تمام این موارد و در شرایطی که درگاه‌های متعدد دیگری نیز راه‌اندازی شده، مسوولان تصمیم به تخلیه این کابل گرفته‌اند.

مدیرکل مهندسی عملیات شبکه دیتای شرکت ارتباطات زیرساخت درباره‌ی وضعیت این کابل به ایسنا گفته بود: به احتمال زیاد این کابل جمع نخواهد شد و اصلاحاتی در آن صورت گرفته و نوسازی می‌شود.
حسن کریمی همچنین یادآور شده بود: با توجه به این‌که این مسیر میان ایران و امارات مشترک است، لازم است در ارتباط با آن دو کشوربه توافق برسند.
وی با بیان این که تا حدود هفت ماه پیش تنها 4STM1 از 467 STM1 پهنای باند کشور از طریق این مسیر تامین می شده گفته بود: ممکن است بخش‌هایی که تعداد مفاصل در آنها بالا است را تغییر دهیم، اما در مجموع اگر بر سر قیمت و وظایف با طرف اماراتی به توافق برسیم، این مسیر فعالیت خود را ادامه خواهد داد.

اما آخرین اظهارات مسوولان شرکت ارتباطات زیرساخت گویای آن است که در حال حاضر مدتی است این مسیر فاقد ترافیک به شمار می رود و پهنای باند مورد نیاز کشور از طریق درگاه‌های دیگر تامین می شود.[/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][color=#FF8C00]17 تیرماه 1392[/color][/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]http://www.ictna.ir/id/056071/[/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b][url="http://www.military.ir/forums/user/2270-electro-officer/"]Electro_officer[/url][/b][size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif] گرامی، نکته عجیب، چیز دیگری است![/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif] icon_arrowd [/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][quote]تا حدود هفت ماه پیش تنها 4STM1 از 467 STM1 پهنای باند کشور از طریق این مسیر تامین می شده[/quote]اگر اینطوره، پس اگر کسی استدلال کند که اختلالات به خاطر خرابی این خط است. استدلال باطلی می نمایاند.[/font][/size] ویرایش شده در توسط mahdavi3d

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Electro_officer' timestamp='1373457856' post='320659']
احسان کیه؟ :mrgreen:
[/quote][size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]ببخشید. یک لحظه با جناب احسان-انیماتور اشتباه گرفتم. :blushing: [/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یدونه مودم جیبی مبین نت سال قبل خریدم..با 15 گیگ ترافیک و سرعت 128..
شرکت فروشندش تا ازم تقاضانامه رسمی با مهر شرکت که حتما داخلش دلایل نیاز به خط پر سرعت اینترنت هست رو نگرفت بهم نفروخت..
128 هم شد خط پر سرعت؟
تازه فقط حدود 50 درصد (کمتر هم) تحت پوشش داره و توی خیلی از فضاهای بسته انتن نمیده .
اما چون واسش کلی نامه نگاری کردم هنوز که هنوزه هر دفعه که نگاش میکنم فکر میکنم عجب چیز خوفی هست( اینجوری icon_eek )..لابد خیلی مهم بوده که اینقدر با احتیاط مودم جیبی بهم دادن.منفجر نشه یهویی؟یعنی ممکنه؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
mahdi345n

البته 100 درصد اون فروشنده خیلی مسخره بوده ، وگرنه من مبین نت شب ساعت 7 رفتم پیشش ، یه تست آنتن دهی خونه کرد ، ساعت 8 صبح نتم وصل بود! با یه کارت دانشجویی و یه فرم 1 صفحه ای که پر کردم . تمام .(پول به کنار :) ) تازه این یک مگ بود :) ویرایش شده در توسط hamedof
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سر کلاس اندیشه، یکی از دوستان وسط کلاس یه مطلبی رو از اینترنت چک کرد و استاد داشت شاخ در میاورد!! کف و خون قاطی کرد! تا 5 مین به اون اقا کلید کرده بود که از کجا اوردی؟ چطوری کار میکنه؟ خوبه بده چیه؟ قیمتش چنده و اینا!! :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
به من گفتن بیا هزارتا کوفت زهرمار پر کن تا بهت اجازه ی بدیم 256 بگیری !!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بلد نیستین!!
من رفتم مخابرات گفتم اقا من کارم به اینترنته و هرچی پول در میارم میدم به این شرکتا واسه شارژ و از این حرفا و خلاصه کلی التماسشون کردم تا 128 ام رو کردن 512 نامحدود! :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پس این سرعت واسه چی اومده پایین!؟ کی باید جواب بده؟ هیچ نهاد نظارتی در این ضمینه وجود نداره؟ سرعت من به یک هشتم کاهش پیدا کرده چرا قیمتش همون قبلی باقی مونده؟ به این میگن ظلم و مال مردم خوری.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Electro_officer' timestamp='1373464795' post='320677']
پس این سرعت واسه چی اومده پایین!؟ کی باید جواب بده؟ هیچ نهاد نظارتی در این ضمینه وجود نداره؟ سرعت من به یک هشتم کاهش پیدا کرده چرا قیمتش همون قبلی باقی مونده؟ به این میگن ظلم و مال مردم خوری.
[/quote]

سلام
فکر کنم اشتباه می کنی ... این پاسخ دهی فقط برای تهران و تبریز و اصفهان وجود داره .... نه برای اطراف ما ( خوزستان بودی یا بوشهر !؟ )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]خیر. اوضاع اینطرفا (استان تهران و نه شهر تهران) هم تعریفی ندارد.[/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.