death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

معارض سوری:
سوریه به معارضان داخلی اختیارات گسترده‌ای داد/ مشکل گروه‌های تکفیری است
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13911009000081

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حکومت سوریه چون یک حکومته هر کار بدی کرد!میشه محکومش کرد! چون حکومته !چون سیستمه! حالا اون کار سرکوب با کینه مردم باشه! یا هرچیز دیگر....
[i]اما مخالفان چون سازماندهی ندارند چون سیستم نیستند میتونند هر کاری کنند ! ما هم نمیتونیم محکومشون کنیم! سر بریدن مردم ! انفجار انتحاری!...![/i]
مشکل من هم با همین قضیه است!
حکومت سوریه سیستم اطلاعاتی و نظامیش ضعیف هست و مثه یک پلیس مخفی عمل می کنه !؟ قبول!! ما هم که نگفتیم بشارو حکومتش همه پاکند و ظفرمند!
فکر کردید ما خودمون خیلی دل خوشی از این سیستم داریم؟ عماد مغنیه چگونه شهید شد؟ چه کسانی مقصر بودند؟
ایران نشسته کنار گود فقط هر زمانی که داره میبینه که کار سوریه به دخالت نظامی خارجی میرسه . تهدید میکنه! اما آیا این اساسا معنیش اینه که ما چشممون رو به سوریه بستیم و فکر می کنیم بشار جان پاک و معصومه و هر کاری که با مردم سوریه می خواد می تونه بکنه!؟
چون که ما میدونیم ! عاقبت این جنگ مسلحانه چیزی جز قساوت و شقاوت و بدبختی مردم سوریه نخواهد بود!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
یک دیدگاهی بین خیلی از دوستان وجود داره که چون اساسا در حکومت طایفه ای سوریه سنی ها توانایی رسیدن به مقام های حساس دولتی رو ندارند. پس لابد تمامی 60 درصد سنی ها سوریه طرفدار بلا مانع مخالفان مسلح (که من به شخصه مخالف مسلح غیر سلفی بینشون ندیدم کسی دید به ما هم بگه!) هستند.....!
این دیدگاه بدجوری منو یاده دیدگاه بعضی دوستان سبز می انداخت ! میگفتن ایران 40 درصد جوون داره .....!
قابل توجه بعضی دوستان که هنوز دم از مواضع ولایت مدارانه شون تو سال 88 می زدن!
  • Upvote 8
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نقش خبرنگاران الجزیره در سوریه فاش شد

به گزارش صفحه عربی تابناک، «أکثم سلیمان» خبرنگار شبکه خبری الجزیره قطر در برلین آلمان اعلام کرد که از سمت خود استعفا داده است.

وی در مورد علت استعفایش از شبکه خبری الجزیره گفت: این شبکه دیگر شبکه ای حرفه ای و بی طرف نیست و به شبکه ای یک جانبه گرایانه تبدیل شده است از همین رو تصمیم گرفتم پس از 10 سال همکاری با الجزیره، از سمت خودم استعفا دهم.

«أکثم سلیمان» که با "دویچه وله" آلمان گفتگو می کرد، در ادامه افزود: بنده از سال 2002 تاکنون با الجزیره همکاری کرده ام اما طی دو سال گذشته یعنی از زمان آغاز "بهار عربی" در جهان عرب، سیاست های این شبکه تغییر کرده و دیگر بی طرفانه برخورد نمی کند بلکه به رسانه ای برای دخالت در مسائل داخلی کشورها تبدیل شده و تنها سیاست های حکومت قطر در منطقه را دنبال می کند.

او در ادامه افزود: برای مثال در سوریه، خبرنگاران الجزیره دیگر به وظیفه اصلی خود یعنی خبررسانی بی طرفانه عمل نمی کنند بلکه به جاسوسانی برای سازمان اطلاعات و امنیت ایالات متحده آمریکا تبدیل شده اند. پیش از این نیز «غسان بن جدو» مدیر شبکه "المیادین" فاش کرده بود که خبرنگاران الجزیره در ترور "أحمد الجعبری" فرمانده نظامی حماس که چند ماه پیش به دست رژیم صهیونیستی ترور شد، دست داشته اند.

خبرنگار مستعفی الجزیره، همچنین گفت: در سال های گذشته میانگین بننده های شبکه الجزیره روزانه حدود 43 ملیون نفر بود اما آخرین آمار دریافتی نشان می داد در حال حاضر روزانه تنها 6 ملیون نفر در جهان شبکه الجزیره را می بینند.

لينک خبر : http://www.tabnak.ir/fa/news/294306/نقش-خبرنگاران-الجزیره-در-سوریه-فاش-شد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b] [url="http://www.asriran.com/fa/news/248791/%D9%84%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%88%D9%81-%D8%A8%D8%B4%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA-%DA%A9%D9%86%D8%A7%D8%B1%D9%87-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%86%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF-%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D8%AE%D8%B5-%D8%A7%D8%B3%D8%AF-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%86%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF"]لاوروف: بشار اسد از قدرت کناره گیری نمی کند/ روسیه از شخص اسد حمایت نمی کند [/url][/b]

سرگئی لاوروفˈ وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: ˈبشار اسدˈ رییس جمهوری سوریه از قدرت کناره گیری نمی کند و این وضعیت را نمی توان تغییر داد.

به گزارش ایرنا، لاوروف روز شنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با ˈاخضر ابراهیمیˈنماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه گفت: اسد بارها به طور آشکار و خصوصی اعلام کرده است که قدمی عقب نخواهد نشست و مصمم است از مردم سوریه دفاع کند.

وی افزود: این یک واقعیت است که نمی توان وی را به این امر قانع کرد.

وزیر امور خارجه روسیه همچنین خواستار بازگشت ناظران سازمان ملل به سوریه برای نظارت جامعه جهانی بر رویدادهای این کشور شد.

وی گفت: ناظران سازمان ملل باید به سوریه بازگردند و شمار آنها نسبت به سابق باید افزایش بیابد.

شورای امنیت سازمان ملل بر اساس قطعنامه شماره 2043 تعداد 300 ناظر بر آتش بس را در اردیبهشت ماه به سوریه اعزام کرد و این ناظران تا مرداد ماه بر اوضاع سوریه نظارت داشتند و در پایان ماموریت خود این کشور را ترک کردند.

وزیر امور خارجه روسیه گفت: ناظران سازمان ملل می توانند فعالیت خود را در سوریه پس از برقراری آتش بس در این کشور از سر گیرند.

لاوروف گفت: جامعه جهانی می تواند به تثبیت گفت و گوها در سوریه پس از برقراری آتش بس و به شکل بازگشت ناظران بین الملی به این کشور کمک کند تا آنها بتوانند بر اجرای توافق در باره آتش بس نظارت داشته باشند.

وی افزود: برقراری آتش بس میان طرف های درگیر در سوریه برای روسیه در اولویت قرار دارد.

رییس دستگاه دیپلماسی روسیه ادامه داد: مسکو از حضور ناظران بین المللی در سوریه به شرط توافق طرف های درگیر با این ماموریت موافقت می کند.

لاوروف با بیان این که وضعیت در سوریه بسیار پیچیده و متشنج است، اظهار داشت: رویارویی ها تشدید می شود و شمار قربانیان در میان غیرنظامی به شدت افزایش می یابد.

وی افزود: معمولا به دو دلیل از موضع ما درباره سوریه انتقاد می کنند؛ اول اینکه می گویند ما از بشار اسد دفاع می کنیم و دوم اینکه اجازه تصویب قطعنامه ای که امکان مداخله در سوریه را بدهد، فراهم نمی کنیم.

وی تشریح کرد: اما روسیه از شخص اسد حمایت نمی کند و در این مساله افراد نقش ایفا نمی کنند.

وزیر امور خارجه روسیه همچنین تاکید کرد: مسکو بر خلاف دیگر کشورها به سوریه تسلیحات تهاجمی قابل استفاده در جنگ داخلی تحویل نمی دهد و نیروهای ویژه روسیه نیز در آنجا وجود ندارد.

لاوروف گفت: ما دهها و صدها نفر از افراد نیروهای ویژه در زمین، در منطقه، در کشورهای همجوار سوریه و در برخی از نواحی داریم، اما در خود سوریه حضور نداریم.

ˈاخضر ابراهیمیˈنماینده دبیر کل سازمان ملل در سوریه هم در کنفرانس مطبوعاتی گفت: مناقشه در سوریه می تواند یا از طریق سیاسی و یا مداخله نظامی حل شود.

وی افزود: گزینه دوم منجر به پیآمدهای غیرقابل پیش بینی خواهد شد و باید همه تلاش های ممکن را به عمل آوریم تا سناریوی دوم تحقق نیابد.

ابراهیمی گفت: مساله این است که تغییر حکومت در سوریه منجر به حل و فصل اوضاع متشنج این کشور نمی شود، هر چند که برخی بر این عقیده هستند.

وی افزود: بر این عقیده هستم در این شرایط جامعه جهانی باید برای کمک به طرف های درگیر در سوریه برای حل و فصل اوضاع تشریک مساعی کند.

اخضر ابراهیمی نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه برای دیدار و مذاکره با مقام های روس سفر یک روزه ای به مسکو داشت.

[url="http://www.asriran.com/fa/news/248791/%D9%84%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%88%D9%81-%D8%A8%D8%B4%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA-%DA%A9%D9%86%D8%A7%D8%B1%D9%87-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%86%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF-%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D8%AE%D8%B5-%D8%A7%D8%B3%D8%AF-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%86%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF"]منبع[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کشته شدن سرکرده یکی از گروه‌های مسلح در ادلب
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13911009001377

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Haj_Rezvan' timestamp='1356765879' post='290976']
حکومت سوریه چون یک حکومته هر کار بدی کرد!میشه محکومش کرد! چون حکومته !چون سیستمه! حالا اون کار سرکوب با کینه مردم باشه! یا هرچیز دیگر....
[i]اما مخالفان چون سازماندهی ندارند چون سیستم نیستند میتونند هر کاری کنند ! ما هم نمیتونیم محکومشون کنیم! سر بریدن مردم ! انفجار انتحاری!...![/i]
حکومت سوریه سیستم اطلاعاتی و نظامیش ضعیف هست و مثه یک پلیس مخفی عمل می کنه !؟ قبول!! ما هم که نگفتیم بشارو حکومتش همه پاکند و ظفرمند!
فکر کردید ما خودمون خیلی دل خوشی از این سیستم داریم؟ عماد مغنیه چگونه شهید شد؟ چه کسانی مقصر بودند؟
ایران نشسته کنار گود فقط هر زمانی که داره میبینه که کار سوریه به دخالت نظامی خارجی میرسه . تهدید میکنه! اما آیا این اساسا معنیش اینه که ما چشممون رو به سوریه بستیم و فکر می کنیم بشار جان پاک و معصومه و هر کاری که با مردم سوریه می خواد می تونه بکنه!؟
چون که ما میدونیم ! عاقبت این جنگ مسلحانه چیزی جز قساوت و شقاوت و بدبختی مردم سوریه نخواهد بود!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
یک دیدگاهی بین خیلی از دوستان وجود داره که چون اساسا در حکومت طایفه ای سوریه سنی ها توانایی رسیدن به مقام های حساس دولتی رو ندارند. پس لابد تمامی 60 درصد سنی ها سوریه طرفدار بلا مانع مخالفان مسلح (که من به شخصه مخالف مسلح غیر سلفی بینشون ندیدم کسی دید به ما هم بگه!) هستند.....!
این دیدگاه بدجوری منو یاده دیدگاه بعضی دوستان سبز می انداخت ! میگفتن ایران 40 درصد جوون داره .....!
[b]قابل توجه بعضی دوستان که هنوز دم از مواضع ولایت مدارانه شون تو سال 88 می زدن![/b]
[/quote]

حاج رضوان جان.
من كه از موضعت هيچي نفهميدم جز اون تيكه‌ي آخري كه البته نفهميدم به ساير قسمت‌هاي متنت چه ارتباطي داشت.
شايد فتوشاپي قرار گرفته بود.

-----------------------------------------------

فكر كنم نتيجه گيري چند خط قبلي‌ات (كه كليه‌ي مخالفين مسلح رو غير سلفي دونستي مگه اينكه خلافش ثابت شه)، دقيقاً نقيض اين فرمايشت بود كه :

[quote]ک دیدگاهی بین خیلی از دوستان وجود داره که چون اساسا در حکومت طایفه ای سوریه سنی ها توانایی رسیدن به مقام های حساس دولتی رو ندارند. پس لابد تمامی 60 درصد سنی ها سوریه طرفدار بلا مانع مخالفان مسلح هستند.....!
این دیدگاه بدجوری منو یاده دیدگاه بعضی دوستان سبز می انداخت ! میگفتن ایران 40 درصد جوون داره .....![/quote]

البته بخاطر ندارم كه كسي از همچين نسبتي حرفي زده باشه.
يه چيزي هم كه مشخصه اينه كه ملاك انتخاب براي پست‌هاي مختلف، نه شيعه و نه سني، كه عضويت در حزب بعث و روابط خانوادگي و فاميلي و شهري و قومي و قبيله‌اي هست.
لكن ...!

===============================================

علي اي حال دوستان ظاهراً تا از بنده اعتراف نگيرن كه ضد ولايت فقيه هستم و دشمن نظام هستم و مواضع خصمانه دارم و دوست اسرائيل و امريكا هستم و چه و چه، دست بردار نيستن.
حالا نكته‌ي خنده دارش اينه كه همين الان دارم تو pm با دوستي كل كل مي‌كنم كه ايشون بنده رو مطيع آيت الله العظمي خامنه‌اي، رهبر معظم انقلاب مي‌دونن و دارن براي من ادله ميارن كه بنده ايشون و حقانيت ايشون رو اثبات كنم!!
اين طرف هم دوستان منتظر شنيدن كلام و اعتراف مورد نظرشون هستن!!
به اين مي‌گن چوب دو سر طلا!!

از طرف ديگه قبلاًها مي‌گفتن عقد ايقاع، تنها عقدي هست كه نياز به يك طرف بيشتر نداره و از طرفي ايقاع عليه خود مسموعه.

ولي ظاهراً دوستان به اين هم راضي نيستن و از اون دست اعترافات سال 88 اي مي‌خوان كه يه نفر مسئوليت زلزله‌ي بم رو هم بعهده بگيره.

پس دوستان يه لطفي بفرماين. هرچي دوست داشتن بنويسن و از طرف منم از همين الان امضاءاش رو دارن.
چون اساساً آدم ضعيف النفسي هستم و حوصله‌ي جنگيدن براي اثبات خودم رو ندارم (به عبارت ديگه چك اول رو نخورده هرچي هست و نيست رو مي‌پذيرم).

پس هر چي شما مي‌فرمايين درسته.

البته باز اشتباه از بنده بود كه سكوت سياسي‌ رو شكستم.
خود كرده را تدبير نيست.

==============================================

زين پس، تا زماني كه در سايت هستم، صرفاً در تاپيك‌هاي غير سياسي همچون عاشقانه سه پادشاهي و Top Shot و تاپيك‌هاي تاريخي و امثالهم در خدمتم دوستان خواهم بود.

اگه دوستي، نظري هم ازم خواست، خواهشاً فقط در pm عنوان بفرمايد كه منم همون‌جا جوابش رو بدم.
چون ديگه نه حوصله‌ي منفي خوردن‌هاي الكي و بي‌منطق رو دارم و نه ليچارهاي كوچك و بزرگ دوستان رو.

موفق باشيد.
  • Upvote 10
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mostafa_by' timestamp='1356798546' post='291050']
[quote name='Haj_Rezvan' timestamp='1356765879' post='290976']
[b]قابل توجه بعضی دوستان که هنوز دم از مواضع ولایت مدارانه شون تو سال 88 می زدن![/b]
[/quote]

حاج رضوان جان.
من كه از موضعت هيچي نفهميدم جز اون تيكه‌ي آخري كه البته نفهميدم به ساير قسمت‌هاي متنت چه ارتباطي داشت.
شايد فتوشاپي قرار گرفته بود.

-----------------------------------------------

فكر كنم نتيجه گيري چند خط قبلي‌ات (كه كليه‌ي مخالفين مسلح رو غير سلفي دونستي مگه اينكه خلافش ثابت شه)، دقيقاً نقيض اين فرمايشت بود كه :

[quote]ک دیدگاهی بین خیلی از دوستان وجود داره که چون اساسا در حکومت طایفه ای سوریه سنی ها توانایی رسیدن به مقام های حساس دولتی رو ندارند. پس لابد تمامی 60 درصد سنی ها سوریه طرفدار بلا مانع مخالفان مسلح هستند.....!
این دیدگاه بدجوری منو یاده دیدگاه بعضی دوستان سبز می انداخت ! میگفتن ایران 40 درصد جوون داره .....![/quote]

يه چيزي هم كه مشخصه اينه كه ملاك انتخاب براي پست‌هاي مختلف، نه شيعه و نه سني، كه عضويت در حزب بعث و روابط خانوادگي و فاميلي و شهري و قومي و قبيله‌اي هست.
لكن ...!

===============================================

علي اي حال دوستان ظاهراً تا از بنده اعتراف نگيرن كه ضد ولايت فقيه هستم و دشمن نظام هستم و مواضع خصمانه دارم و دوست اسرائيل و امريكا هستم و چه و چه، دست بردار نيستن.
حالا نكته‌ي خنده دارش اينه كه همين الان دارم تو pm با دوستي كل كل مي‌كنم كه ايشون بنده رو مطيع آيت الله العظمي خامنه‌اي، رهبر معظم انقلاب مي‌دونن و دارن براي من ادله ميارن كه بنده ايشون و حقانيت ايشون رو اثبات كنم!!
اين طرف هم دوستان منتظر شنيدن كلام و اعتراف مورد نظرشون هستن!!
به اين مي‌گن چوب دو سر طلا!!

از طرف ديگه قبلاًها مي‌گفتن عقد ايقاع، تنها عقدي هست كه نياز به يك طرف بيشتر نداره و از طرفي ايقاع عليه خود مسموعه.

ولي ظاهراً دوستان به اين هم راضي نيستن و از اون دست اعترافات سال 88 اي مي‌خوان كه يه نفر مسئوليت زلزله‌ي بم رو هم بعهده بگيره.

پس دوستان يه لطفي بفرماين. هرچي دوست داشتن بنويسن و از طرف منم از همين الان امضاءاش رو دارن.
چون اساساً آدم ضعيف النفسي هستم و حوصله‌ي جنگيدن براي اثبات خودم رو ندارم (به عبارت ديگه چك اول رو نخورده هرچي هست و نيست رو مي‌پذيرم).

پس هر چي شما مي‌فرمايين درسته.

البته باز اشتباه از بنده بود كه سكوت سياسي‌ رو شكستم.
خود كرده را تدبير نيست.

==============================================

زين پس، تا زماني كه در سايت هستم، صرفاً در تاپيك‌هاي غير سياسي همچون عاشقانه سه پادشاهي و Top Shot و تاپيك‌هاي تاريخي و امثالهم در خدمتم دوستان خواهم بود.

اگه دوستي، نظري هم ازم خواست، خواهشاً فقط در pm عنوان بفرمايد كه منم همون‌جا جوابش رو بدم.
چون ديگه نه حوصله‌ي منفي خوردن‌هاي الكي و بي‌منطق رو دارم و نه ليچارهاي كوچك و بزرگ دوستان رو.

موفق باشيد.
[/quote]

جناب مصطفی شما یکی از کاربران مهم این سایت هستید و از نظر من یکی از بهترین تحلیلگران سایت حیف است از تحلیل های شما بی بهره شویم ویرایش شده در توسط rezatizitizi
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تصاویر از جنگ در سوریه
http://fararu.com/fa/news/136918/%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A2%D9%88%D8%A7%D8%B1%DA%AF%DB%8C

این دوتا خیلی مهم هستند حتما نگاه کنید و نظر بدهید
http://fararu.com/files/fa/news/1391/10/9/46340_994.jpg

http://fararu.com/files/fa/news/1391/10/9/46341_787.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با اكثر نظرات برادر مصطفي ( در اين خصوص ) بنا بر استناد به منابع اطلاعاتي خودم از سوريه مخالفم و حتي نحوه بيان مطالب و اداي منظور توسط ايشون رو هم در بعضي موارد نميپسندم !! اما دليلي براي منفي زدن نميبينم ...
زماني كه منفي ميدهيد در واقع بيشتر به شخص ميچسبد تا به مطلب و اين نوع برخورد در اسلام صحيح نيست
بهتره كه كمي تحمل ازادي بيان رو داشته باشيد ، رهبر انقلاب فرمودند " كرسي هاي آزاد انديشي " در دانشگاه ها ايجاد بكنيد ...
چرا ؟؟ تا وسعت ديد و تفكر مان را بالاتر ببريم ، اگر تفكرمان اشتباه است اصلاح كنيم اگر صحيح است تقويت ، به قولي ايجاد بصيرت ..
بسم الله ... دانشگاه ها كه عرضه انجام فرموده ي رهبر رو نداشتند ، انتظار ديگري از اينجا داشتم !
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Generalmohammad' timestamp='1356803285' post='291062']
با اكثر نظرات برادر مصطفي ( در اين خصوص ) [color=#ff0000][b]بنا بر استناد به منابع اطلاعاتي خودم از سوريه[/b][/color] مخالفم و حتي نحوه بيان مطالب و اداي منظور توسط ايشون رو هم در بعضي موارد نميپسندم !! اما دليلي براي منفي زدن نميبينم ...
زماني كه منفي ميدهيد در واقع بيشتر به شخص ميچسبد تا به مطلب و اين نوع برخورد در اسلام صحيح نيست
بهتره كه كمي تحمل ازادي بيان رو داشته باشيد ، رهبر انقلاب فرمودند " كرسي هاي آزاد انديشي " در دانشگاه ها ايجاد بكنيد ...
چرا ؟؟ تا وسعت ديد و تفكر مان را بالاتر ببريم ، اگر تفكرمان اشتباه است اصلاح كنيم اگر صحيح است تقويت ، به قولي ايجاد بصيرت ..
بسم الله ... دانشگاه ها كه عرضه انجام فرموده ي رهبر رو نداشتند ، انتظار ديگري از اينجا داشتم !
[/quote]

[b]منابع شما احیانا سرنوشت جنگ رو پیش بینی نکردن؟ اگه کردن میشه نظرشونو بگید؟
بعد از منابعتون بپرسید حرف های فارس نیوز درسته که هر روز جند صدتا مخالف و تروریس رو میکشن اما باز چند برابر میشن؟[/b]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='call-of-duty' timestamp='1356806735' post='291079']
با اكثر نظرات برادر مصطفي ( در اين خصوص ) [color=#ff0000][b]بنا بر استناد به منابع اطلاعاتي خودم از سوريه[/b][/color] مخالفم و حتي نحوه بيان مطالب و اداي منظور توسط ايشون رو هم در بعضي موارد نميپسندم !! اما دليلي براي منفي زدن نميبينم ...
[/quote]

بعد از منابعتون بپرسید حرف های فارس نیوز درسته که هر روز جند صدتا مخالف و تروریس رو میکشن اما باز چند برابر میشن؟[/b]
[/quote]

متوجه نشدم !! شما چگونه بنده رو فارس نيوزي كرديد ! كاش بقيه متن رو هم خونده بوديد !
علي اي حال شما فرض كن منابع بنده تني چند از دوستان حقير بودند كه روابطي با عرب جماعت داشتند و چون كارشان تجارت بود ، كمي تا حدودي بيش از حد روي سوريه و آينده خاورميانه حساس بودند !! گر چه فعلا مدتي است كه به آنها هم دسترسي ندارم ...
علت اصلي تفاوت هاي ديدگاهي بنده با دوستان نه از لحاظ " اخبار سوريه " بلكه بيشتر از بعد " نظر و تحليل " اين اخبار است !
انشاءالله كه تفاوت خبر را با نظر ميدانيد ؟؟
لطف كنيد منفي بدهيد ، الان جز اين انتظاري ندارم !
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Generalmohammad' timestamp='1356807778' post='291082']
[quote name='call-of-duty' timestamp='1356806735' post='291079']
[/quote]

[/quote]

متوجه نشدم !! شما چگونه بنده رو فارس نيوزي كرديد ! كاش بقيه متن رو هم خونده بوديد !
علي اي حال شما فرض كن منابع بنده تني چند از دوستان حقير بودند كه روابطي با عرب جماعت داشتند و چون كارشان تجارت بود ، كمي تا حدودي بيش از حد روي سوريه و آينده خاورميانه حساس بودند !! گر چه فعلا مدتي است كه به آنها هم دسترسي ندارم ...
علت اصلي تفاوت هاي ديدگاهي بنده با دوستان نه از لحاظ " اخبار سوريه " بلكه بيشتر از بعد " نظر و تحليل " اين اخبار است !
انشاءالله كه تفاوت خبر را با نظر ميدانيد ؟؟
لطف كنيد منفي بدهيد ، الان جز اين انتظاري ندارم !
[/quote]

[b]مثبت دادم چون زیاد به این مثبت و منفی ها توجه دارین.[/b]
[b]بنده شمارو فارس نیوزی نکردم مثل اینکه شما خوب بلد نیستین متن رو بخونین[/b]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='call-of-duty' timestamp='1356681868' post='290796']
[quote name='shsshed' timestamp='1356674630' post='290789']
[quote name='call-of-duty' timestamp='1356648764' post='290777']
[quote]می توان با فراهم کردن یک نیروی دریایی قوی حصر غزه را شکسته و در غزه پایگاه موشکی و پدافند هوایی درست کنیم[/quote]

[b]بله درسته! اسرائیل هم چند کیلو تخمه آجیل میخره و نگاه میکنه icon_eek [/b]
[b]خداییش بعضی ها چه دل دریایی دارن[/b] :applause:
[/quote]وقتی قدرت نیروی دریایی ایران چند برابر صهیونیستها باشه مطمئنا احتمال درگیری پایین می اید
و قبل از شروع این عملیات با فضا سازی و فرستادن مثلا 20 کاروان غیر نظامی کمک به مردم غزه طی یک سال و طرح شکایت برای رفع حصار غزه می توان افکار عمومی رواماده کرد که ما داریم حق بین المللی غزه رو پس میگیریم و کاری با اسراییل نداریم.
بلاخره که باید اسرایییل رو نابود کنیم . پس نیاز به نیروی دریایی بسیار قدرتمند داریم

[color=#b22222][size=4][b]ضمنا ملتی که خودشو با سیستم چهانی سرمایه داری -صهیونیستی در گیر می کنه . مرگ بر امریکا و مرگ بر اسراییل میگه و می خواد فلسطین رو ازاد کنه و اسراییل رو نابود و میخواد همه کشور های مظلوم رو ازاد کنه [/b][/size][/color]
[color=#b22222][size=4][b]حداقل باید نیروی دریایی بسیار قوی داشته باشه و باید خودشو برای نابودی اسراییل اماده کنه[/b][/size][/color]
[color=#b22222][size=4][b]و پای لرزش هم بشینه[/b][/size][/color]
[/quote]

[b]نیروی دریایی ایران حریف نیروی دریایی اسرائیل نیست. درضمن اونجا نیروی هوایی اسرائیل که قوی ترین نیروی خاور میانه هست حضور داره و نمیذاره که حتی یه قایق بادی هم به سواحل غزه برسه! بهتر نیست کمی زیادی خوشبین نباشی؟
ایران از نظر رسانه ای صد سال دیگه هم نمیتونه تفکر و نظر مردم جهان رو با خودش همسو کنه چون پای خودش حسابی گیره در تفکرات مردم جهان. ما توانایی نابودی اسرائیل رو نداریم. این یه حقیقته! اگه اونو نابود کنیم یکی ایرانی هم زنده باقی نمیم.نه. بهترین روش برای مرگ اسرائیل اینه که نذاریم از این بیشتر رشد کنه! همین[/b]
[/quote]تا اینجا که اون فجر 5 کوچولو عهد بوق خبر ساز رو 10 سال بعد از جنگ وسجیل رو 20 سال بعد از جنگ ساختیم
مگه بعد از شلیک از 10 تا فجر5( که 3 تاش تو تل اویو فرو اومد) . فرداش نتانیاهو به هیلاری التماس نکرد که برای اتش بس به مصر بره
همه ما می دونیم که فجر 5 که هیچ اون راکت های قسام 50 سال با گنبد اهنین اختلاف تکنولوژی دارند
اگه این همه از نیروی هوایی اسراییل می ترسیدیم 1400 راکت رو دور از چشم نیروی هوایشون شلیک نمی کردیم
مگه غزه چه قدر است که این همه اف 16 نتونن درست و درمون سرچش کنن
بعدش شما وضع امروز نیرویی دریایی رو مقایسه می کنی و من 15 تا 20 سال اینده رو(بله تو وضیت امروز امیدی نیست)
بعدش من که نگفتم می خواهیم بعد از شکست حصر غزه ,بلا فاصله اسراییل را نابود کنیم .قطعا با این کار خودمون رو نابود می کنیم
فقط می گم با احداث پایگاه در غزه موازنه قدرت رو جابجا کنیم . همین موازنه قدرت خود بخودی اونها رو به نابودی نزدیک می کنه .
در جنگ 8 روزه اگه قدرت راکتی حماس نمایان نمی شد (با وجود گنبد اهنین) احتمالا این جنگ بیشتر از 22 روز طول می کشید
شما اگر قضیه اس 300 در ایران - پاتریوت در ترکیه - دفاع موشکی در گرجستان - و فجر 5 در غزه رو مشاهده کنی متوجه اهمیت موازنه برای دو طرف میشوی
العان ببین روسیه و ایران چه قدر برای موشکهای پاتریوت دارن دست و پا می زنند مگه موشک پاتریوت دفاعی نیست . پس چرا ما اینقدر از اون میترسیم . چون موازنه رو به نفع اسراییل میبره . و اگه ما نتونیم بین 5 تا 10 سال اینده این موازنه رو{با احداث پایگاه موشکی در یک کشور و یا ساخت باور 273} به نفع خود بهم بزنیم . پوست مارو میکنند
حالا برادر من چه 100 سال چه 20 سال . اگه اینقدر خودمون رو ناتوان بدونیم همین 5 سال دیگه باید فاتحه کشور رو بخونیم
اگه خدا بخواد ما علم رو در ثریا بدست میاریم :applause:
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بهع! ما رو نگاه کن رو دیوار کی یادگاری می نویسیم!مصطفی جان قبلا آستانه تحملت خیلی بالاتر بود! یعنی حداقل انتظارم از شما این نبود که بیای سریع قهر کنی...!
به هر حال هر کسی کاسه صبرش اندازه ای داره...! واشتباه از ماست که هیچ وقت متوجه این قضیه نمیشیم...!
[quote] فكر كنم نتيجه گيري چند خط قبلي‌ات (كه كليه‌ي مخالفين مسلح رو غير سلفي دونستي مگه اينكه خلافش ثابت شه)، دقيقاً نقيض اين فرمايشت بود كه :[/quote]
اقا مصطفی فکر کنم یا متنو بر عکس خوندی یا برعکس نوشتی...! ثانیا من حرفم براساس منطق نبود! واقعیت بود!
به هر حال ما تو نوشتن مهارت نداریم!
به هر حال یه بار دیگه هم میگم که من گروه مسلح مخالف غیر سلفی تو سوریه نمیشناسم ! شما اگه میشناسی به ما هم بگو! فقط خواهشا اسم ارتش آزاد رو نبر و بگو که اینا یه مشت افسر اند که یکدفعه پس از تحمل 30 سال ظلم اسد به رگشون برخورده برخواسته اند! بقیه گروهها مثه التوحید و جبهه النصرة که تکلیفشون مشخصه! التوحید که شاخه نظامی اخوان المسلمین هست که البته خدا شکر هنوز چند ورق کاغذ سند و روزنامه از دسته گلشون تو 30 سال پیش موجوده.
[quote]من كه از موضعت هيچي نفهميدم جز اون تيكه‌ي آخري كه البته نفهميدم به ساير قسمت‌هاي متنت چه ارتباطي داشت.
شايد فتوشاپي قرار گرفته بود.[/quote]
آره احتمالا فارس نیوز فتوشاپش کرده! icon_cheesygrin
[quote]علي اي حال دوستان ظاهراً تا از بنده اعتراف نگيرن كه ضد ولايت فقيه هستم و دشمن نظام هستم و مواضع خصمانه دارم و دوست اسرائيل و امريكا هستم و چه و چه، دست بردار نيستن.[/quote]
اخوی بنده منطورم از اون تیکه شما نبودم ، منظورم موج جدیدی که کم کم داره تو سایت راه می افته!
یک میاد میگه: من اونم که سه سال پیش فلان حرف و زدم!
یکی دیگه : من سال 88 فلان موضع رو داشتم و هنوزم دارم!
یکی دیگه:......!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
[quote]

ک دیدگاهی بین خیلی از دوستان وجود داره که چون اساسا در حکومت طایفه ای سوریه سنی ها توانایی رسیدن به مقام های حساس دولتی رو ندارند. پس لابد تمامی 60 درصد سنی ها سوریه طرفدار بلا مانع مخالفان مسلح هستند.....!

لكن ...!
[/quote]
حق هم دارید! اینقدر در این تاپیک طومار نوشتیم که خودمون یادمون نمیاد تو این تاپیک چه گفتیم چه برسه به دیگران....!
جناب مولتکه نه تنها در این تاپیک بلکه در صد ها تاپیک مربوط به سوریه به این موضوع اشاره کرده اند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
۱۲۰ کشور در سوریه دخالت دارند/جنگ تروریست‌ها با یکدیگر
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13911008000281

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.