death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

عرض کردم در دنیا بالاترین میزان مشارکت ممکن در یک انتخابات 80 درصد واجدین شرایط هست . و اگر 50 درصد واجدین شرایط به یک حکومت آری رای بدن اینه به اون معنی است که در خوشبینانه ترین حالت ممکن مخالفینش فقط 30 درصد هستند

همین الان در هر کشوری اگر انتخاباتی برگزار بشه و 30 تا 40 درصد مردمش مشارکت کنند نتیجه اون انتخابات در همه دنیا پذیرفته میشه
همین آمریکا و انگلیستان بزور بیشتر از 40 درصد برسه

البته دوستانی هستند مثلا دموکرات که اگه حتی انتخاباتی در امریکا و یا انگلستان با مشارکت 10 تا 20 درصدی هم اتفاق بیوفته هم اون رو نشونه اوج دموکراسی میدونند ولی اگر در کشوری مخالف اونها مشارکت 80 تا 90 درصد هم برسه اون رو جعلی و یا غیر دموکراتیک میدونند مگر اینکه اونها اون انتخابات رو مفتخر به اسم دموکراسی کنند .
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='rasoolmr' timestamp='1343863044' post='262888']
عرض کردم در دنیا بالاترین میزان مشارکت ممکن در یک انتخابات 80 درصد واجدین شرایط هست . و اگر 50 درصد واجدین شرایط به یک حکومت آری رای بدن اینه به اون معنی است که در خوشبینانه ترین حالت ممکن مخالفینش فقط 30 درصد هستند

همین الان در هر کشوری اگر انتخاباتی برگزار بشه و 30 تا 40 درصد مردمش مشارکت کنند نتیجه اون انتخابات در همه دنیا پذیرفته میشه
همین آمریکا و انگلیستان بزور بیشتر از 40 درصد برسه

البته دوستانی هستند مثلا دموکرات که اگه حتی انتخاباتی در امریکا و یا انگلستان با مشارکت 10 تا 20 درصدی هم اتفاق بیوفته هم اون رو نشونه اوج دموکراسی میدونند ولی اگر در کشوری مخالف اونها مشارکت 80 تا 90 درصد هم برسه اون رو جعلی و یا غیر دموکراتیک میدونند مگر اینکه اونها اون انتخابات رو مفتخر به اسم دموکراسی کنند .
[/quote]
برادر عزیز حسن نیت و منطق متقن شما قابل تحسینه ولی توصیه می کنم به این بحث بی حاصل ادامه ندید چون مشکل دوستان چیز دیگه ایه نه دموکراسی و نظر اکثریت مردم سوریه.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[font=tahoma,geneva,sans-serif]جناب رسول بی زحمت اینقدر پست های خودتون رو ویرایش نکنید و مطالبی اضافه نکنید! تا بنده امکان پاسخگویی مطابق با پست شما رو داشته باشم! نه اینکه به پست خودتون هر از 5 دقیقه 4 خط اضافه کنید![/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]از ابتدای گفتگو محوریت رفراندوم قانون اساسی بود! که رفراندوم [b]قانون اساسی [/b]در جایگاه به مراتب بالاتری نسبت به انتخابات مجلس و ریاست جمهوری قرار میگیرد! چون اساس کار رو تعیین میکند! سرنوشت رو تعیین میکنه! و اهمیت میزان مشارکت و قاطعانه بودن اون هم با سایر سطوح انتخابات متفاوت است با توجه به اهمیت به مراتب بیشتر!

مشارکت در همه پرسی قانون اساسی مغرب ! در ضمن دوستان میتوانند در مورد مشارکت در همه پرسی قانون اساسی کشور های مشابه هم تحقیق کنند! باز هم از فارس قرار میدم!!!!!!!

[url="http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9004110150"]http://www.farsnews....p?nn=9004110150[/url]

من خواستم از قیاس مع الفارق و مغالطه دست بردارید اما متاسفانه همچنان به مقایسه با بریتانیا یا فلان کشور و مغالطه ادامه میدید! .................. پس با این شرایط و به عنوان مثال انتخابات 2010 بریتانیا که همچون رفراندوم قانون اساسی با اهمیت و سرنوشت ساز سوریه هم نبود ، 65 درصد مشارکت داشت!(اگر درست بگم انتخابات عمومی بریتانیا)

[url="http://www.ukpolitical.info/Turnout45.htm"]http://www.ukpolitic...o/Turnout45.htm[/url][url="http://www.ukpolitical.info/Turnout45.htm"]http://www.ukpolitic...o/Turnout45.htm[/url]
[url="http://rooyeshnews.com/page/political/13774-3910202084456.html"]http://rooyeshnews.c...0202084456.html[/url]
[url="http://www.ukpolitical.info/2001.htm"]http://www.ukpolitical.info/2001.htm[/url]

فرمودید در هر کشوری! اتفاقا شرایط سوریه با هر کشوری قابل مقایسه نیست! در حالی که کشور سوریه شرایط متفاوتی با بسیاری از کشورهای جهان داشته و هنوز دارد . سوری ها بیش از 30 سال حکومت تک حزبی و دیکتاتوری را تجربه کرده اند با حالت فوق‌العاده و ................................

[quote]اگر 50 درصد واجدین شرایط به یک حکومت آری رای بدن اینه به اون معنی است که در خوشبینانه ترین حالت ممکن مخالفینش فقط 30 درصد هستند[/quote]

50 درصد موافق و 30 درصد مخالف و 20 درصد باقی مانده هم هویج !! یعنی از 50 درصد بقیه 30 درصد ( آن هم خوشبینانه) مخالف هستند و 20 درصد بقیه هم که همه چیز آرومه و چقدر هم خوشحالن!

لازم به ذکر است که بنده در صحبت خودم از مشارکت 57 درصدی گفتم که منابعش فارس بود و ..... صرفا برای اینکه ثابت کنم مشارکت در همه پرسی قانون اساسی سوریه ، حداکثری و قاطعانه نیست! وگر نه به هیچ وجه آمار سوری ها و فارس و یک مشارکت 57 درصدی( دقیقتر 50 درصدی) رو هم به راحتی نمیتونم قبول کنم مگر با منبعی معتبر و تقریبا بی طرف که هنوز شما نتواستید منبع خوب و نسبتا بی طرفی در مورد امار حداکثری خود ارائه بدین! و اینکه آیا به مشارکت 50 درصدی در همه پرسی قانون اساسی، حداکثری و یا قاطعانه میگویند؟؟[/font]

[quote] اما اینکه مردمی همیشه موافق نظامشون باشند چرا دارای اهمیت نیست ؟[/quote]

چون در همه نظام های دیکتاتوری تعدادی همواره حامی و طرفدار نظام و مخالف اصلاحات و موافق حفظ نظام با همان صورت هستند که اقلیت هستند! کسی که خواهان هیچ گونه تغییری در نظام حکومتی سوریه نباشه رای اون چه اهمیتی پیدا میکنه؟ وقتی با اصلاح نظام دیکتاتوری و تک حزبی هم مخالف هست؟؟

[font=tahoma,geneva,sans-serif]در ضمن دوستانی که مشکل سنج بر روی آن ها نصب شده هم بهتر است در گفتگوی دو کاربر دیگر مشکل سنجی نکنند چون به آنها اصلا ربطی ندارد و در حد و جایگاه آن هم نیستند و تاپیک و مباحث رو با اسپم خودشان به انحراف نکشانند ^_^ [/font]
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ops' timestamp='1343841977' post='262853']
ما برای حمایت از جبهه سوریه که خط مقدم خوده ما هم هست احتیاج به این توجیهات نداریم.
واقعا الان وقت این صحبتها نبود.کسی که باید دلیل حمایت ایران رو بفهمه شعورش از این قصه ها بیشتره....
:o
[b][color=#ff0000]ویرایش:[/color][/b]
مدیره عزیزی که منتقل کردن.....من این پست رو خطاب به چی نوشتم و شما اون رو کجا قرار دادید... ^_^
خیلی عجیبه
[/quote]خوشا به حال شما که انسان با شعور!!!!!!!! وبه خصوص با ادبی هستید.
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اولآ

مسئله ای که اینجا بهش توجه نمیشه اینه که هر کسی رای منفی داد اصولآ ضد نظام تلقی نمیشه. بله کسی که رای مثبت به نظام بده موافق نظام حاکم هست بطوری که با بیشتر قوانین و نحوه اجرای قوانین موافق هست. اما کسی که رای منفی بده چند حالت داره که دو تا از مهمترینشون اینها هستند:

گروهی هستند که با اصل نظام مخالفند . واسه این گروه فرقی نمیکنه اصلاحات انجام بشه یا نه چون به هر حال با کل نظام مخالف هستند.

گروهی هم هستند که ممکنه از بخشی از قوانین یا نحوه اجرای برخی قانون ها شکایت داشته باشند که برای[b] اصلاحش[/b] رای منفی میدند. حالا این افراد ضد نظام تلقی میشند؟ مسلمآ نه! چون اگه این قوانین اصلاح بشه دلیل رای منفیشون باطل شده و رضایتشون بیشتر میشه و رای همین افراد برمیگرده.

-----------------------------------------------------------------------

ثانیآ

از کی تا حالا نظر مردم مبنای تشکیل حکومت و قانون گذاری شده؟ وقتی عقاید مردم رو میشه با[b] رسانه[/b] در جهت مورد نظر که الزامآ هم ممکنه خوب نباشه تغییر داد دموکراسی چه معنی میده؟ اونهم دموکراسی ای که مبنای ایجادش تقابل با تئوکراسی هست...

اگه ما دموکراسی رو قبول کنیم در حد اعلاش باید خدا رو هم نفی کنیم . چون به هر حال بر طبق دموکراسی خدا هم به نوعی دیکتاتور هست ! همین دموکراسی دعوت انبیا رو هم نفی میکنه. مگه حضرت محمد با عده قلیلی با انبوه کفار نجنگید؟ اکثریت مردم شبهه جزیره عربستان بت پرست بودن و حضرت محمد به خداپرستی دعوت میکرد/ کدوم یکیشون حق بودند؟ بت پرستانی که اکثریت مردم رو تشکیل میدادند یا مسلمانانی که تعدادشون محدود بود؟ اگه دموکراسی رو قبول کنیم باید به این امر هم اعتراف کنیم که محمد رسول الله با دیکتاتوری و به زور شمشیر بر عربستان حاکم شد.

در مورد سوریه مسئله اینه که چه کسی حرف حق رو میزنه؟ تروریستهای چند ملیتی با حمایت غرب یا نظام سوریه و محور مقاومت؟؟
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

ببخشید که به بحث شیرین دمکراسیتون وارد میشم ، اگر میخواهید دمکراسی رو تفسیر کنید باید ببینید که " قدرت " در اون کجا خواهد رفت ، دمو به معنای مردم و کراسی به معنای قدرت ، حالا باید دید که قدرت مردم با این اشکال انتخابات و مکانیزم های کنونی عملا شکل میگیره ؟ یا اینکه مردم قدرتشون رو با استفاده از انتخابات به هر شکلی تحویل مرجعی خاص میدن ؟!! با این تفسیر دمکراسی فقط در لحظه رای گیری وجود داره و این یک ایراد اساسی هست که بر اشکال مدرن دمکراسی گرفته میشه ، در حقیقت دمکراسی به شکل امروزی به معنای مشروعیت بخشیدن به قدرت کسی هست که عملا اون رو در اختیار داره ! کسی که قدرت نداشته باشه اصلا نمیتونه به انتخابات وارد بشه و منابع قدرت هم که خودتون بهتر میدونین (ثروت ، ارتباطات ، اطلاعات ، تئوری و ایدولوژی ، مقبولیت ، مشروعیت ، زمان ، قانون ، خداوند ، معروفیت و موقعیت فیزیکی قبلنا شخصیت و خانواده (قومیت) هم بودند ...) ...

بحث اقا مصطفی رو هم ضمن عذر خواهی از ایشون ، در موقعی خاص جواب خواهم داد الان فرصت برای نوشتن متن طولانی ندارم ..

--
یه سوالی که برام مطرح هست در مورد تصاویر عملیات ارتش سوریه است ...

ظاهرا این استتار ها با شرایط جنگی شهری در سوریه همخوانی نداره ، اما لباس ها و تجهیزات مجهز و تقریبا مدرن به نظر میرسه ، جلیقه های ضد گلوله در تن همه دیده میشه ، نکته جالب روش های درگیری هست که با شیوه جنگ نیروی زمینی ارتش روسیه در گرجستان مشابهت داره ، هم از نحوه حرکت با اسلحه گرفته و هم از فرم رفتار و تکنیک های نظامی که به کار میبرند ، به نظرتون این امکان وجود داره که روسیه نیروی کمکی به همراه تجهیزات برای ختم این قائله فرستاده باشه ؟!
البته در حد یک ایده قابل طرح است ، دوستان بجای کار ذهنی اگر شواهدی دارن در رد یا تایید ارائه بدن ، بسیار لطف میکنند ...
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با عرض شرمندگي بابت خبر قبلي كه 24 تا موشك دوشپرتاب را 2000 تا ترجمه كردم [img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/icon_mrgreen.gif[/img]
////////////////////////////////////////
آمريكائيها براي پشتيباني عمليات ضد سوري خود 25 ميليون دلار هزينه كردن و كمك هاي اطلاعاتي انجام داده اند . مركز عمليات شهر Adama تركيه در 60 كيلومتري مرز سوريه كه آمريكا يك پايگاه هوايي در آن دارد .تلويحا اعلام شده آمريكائي ها كمك تسليحاتي را قطع كرده اند در حاليكه بقيه ادامه مي دن !
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/syria/9445649/CIA-authorised-to-offer-intelligence-support-to-Syrian-rebels.html
/////////////////////////////////////////
ارتش سوريه براي مقابله با 4000 شورشي خارج از شهر حلب به استفاده از ميگ هاي 21 خود روي اورده است
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/syria/9444108/Air-strikes-on-Aleppo-in-battle-for-Syrias-destiny.html
//////////////////////////////////////////

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
بسیار ممنون از بحثی که شد قطعا بر دانش همه ی بزرگواران افزوده شده!
و اما در مورد سخنان اقای رویال باید بگم دوست عزیز حرف شما با سخنان امام مغایرت دارد و اگر با رسانه میشد مردم را فریب داد الان درگیری هایی در لیبی و سوریه و مصر و عربستان و بحرین و حتی امریکا نمیدیدیم چون قبول دارید که هیچ حکومتی در رسانه های خودش نمیاد بده خودشو بگه ولی پس چرا اکثر مردم در مصرو لیبی و ... شورش کردند؟ همانطور هم که گفتم حکومت جمهوری اسلامی هم با رفراندومی که گذاشته شد توسط مردم انتخاب شد! و اما در مورد مثالتون باید بگم اصلا به موضوع ربطی نداره یعنی مثال بی ربطی هست و شرایط خیلی فرق میکنه و اصلا با حال قابل مقایسه نیست دوست گرامی دلیل اندک بودن یاران پیامبر در ان زمان نادونی مردم بود که شناختی از دین نداشتند! لطفا مردم را نادون فرض نکنیم نظر اکثریت مردم مبنا تشکیل حکومت هست حتی اگر اشتباه هم بکنند!!! ولی در کنار این حرفم هم باید حتما سخن امام را بیارم که میفرمودند سرنوشت مارا نباید پدرانمون انتخاب کنند! (هرچند خیلی بد نفسیر کردم ولی امیدوارم منظورمو فهمیده باشید)
همانطور که در زمان بعد از پیامبر به دلیل وجود چند دستگی در بین مردم امام علی سکوت فرمودند تا اختلافات فروکش کند و در این موضوع سوال اینجاست که اگر تعداد زیادی از مردم پشت ابوبکر نبودند نیازی به سکوت امام بود؟ و چندین سال بعد هم امام علی که از جانب پروردگار حق ولایت داشتند فرمودند اگر مردم از من نمیخواستند و بازوهایم را نمی فشردند و ... هرگز ولایت را قبول نمیکرم!!! این داستان را گفتم که اینو بگم نظر مردم مبنای تشکیل حکومت هست و بس!!
در مورد جنگ چریکی توضیحات را فرمودند اما مثال شما در مورد جنگ اسراییل با حزب الله باید بگم در اون جنگ هم تعداد زیادی از مردم عادی کشته شدند و حتی فرماندهان اسراییلی میگفتند ارتش حزب الله در مناطق مسکونی راکت میزندد و بعدش فرار میکنند و در اوایل جنگ اسراییل چندین دقیقه بعد وقتی به ان مناطق حمله میکرد توسط رسانه ها از جمله ایرانو و ... محکوم میشد که اره اسراییل مردم بی گناهو میکشه و ...! یکی از دلایل شکست اسراییل هم همین بود چون اسراییل مشکلی با ارتش لبنان نداشت و نمیتونست شهر های لبنانو مثل ارتش بشار اسد بمباران شدیدو در واقع به حمام خون تبدیل کنه! روش حزب الله لبنان هیچ فرقی با القاعده و طالبان و مخالفان سوریه نداشت! در واقع جنگ چریکی همین گونه هست!بشار نه تنها خودش بلکه پدرشم دیکتاتور بوده و انتخابات زیر کنترل این جور ادم ها خنده داره! شما مطمین باشید اگر قذافی هم انتخابات میگذاشت با اکثریت ارا میبرد!

دوست عزیز
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
rezamohammadiعزیز
لطف کنید دلایلتون رو برای اینکه روش جنگ حزب الله با القاعده و طالبان هیچ فرقی نداشت رو ارائه کنید دوست عزیز با مدارک معتبر؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد جنگ 33 روزه فکر میکنم تاپیکهای خوبی وجود داشته باشه . این جنگ عمدتا در مناطق غیر مسکونی بود و کشیده شدن جنگ به مناطق سکونی بخاطر این بود که اسرائیل می خواست حداقل تا رودخانه لیتانی رو بطور فیزیکی اشغال کنه و وارد مناطق مسکونی شد . و اما اینکه اسرائیل به مناطق مسکونی حمله هوایی کرد رو باید دلیلش رو در خوی تجاوزگری و وحشیگری اسرائیل دونست . لبنان خاک و کشور لبنانی هاست و یک اشغالگر حق نداره به مردمش بگه کجا باشند یا نباشند .

هدف اسرائیل از هدف قرار دادن مناطق مسکونی یکی ترور رهبران حزب الله بود و از بین بردن زیر ساخت های لبنان و قطع راه های ارتباطی و دیگری خسته کردن مردم شیعه و وادار کردن اونها به دست برداشتن از حمایت از حزب الله و در نهایت تلافی کشته شدن سربازانش در جنگ
و آخرش هم برای وادار کردن آمریکا به پذیرش آتش بس و کم کردن فشار آمریکا برای ادامه جنگ دست به کشتار قانا زد .

واما موشک های حزب الله همه از مناطق غیر مسکونی شلیک شدند . جنگ شهرها رو هم حزب الله برای ایجاد موازنه وحشت و اقدام تلافی جویانه ادامه داد . و البته هر جا رو هم که می خواست بزنه ابتدا اعلام میکرد برای وارد شدن خسارات جانی حداقلی وگرنه اعلام اون معنی نداشت .

اسرائیل برای براه انداختن حمام خون و کشتن بی گناهان همیشه آماده بوده و نیازی به هیچ بهانه ای هم نداره . نمونه اش جنگ 22 روزه غزه که 5 هزار نفر رو در شهرغزه به شهادت رسوند .

و اما در مورد ارتش لبنان بهتره که اطلاعاتتون رو بیشتر کنید چون در لبنان ارتش بصورت طوایف لبنانی هست و ازآموزش ، امکانات و تجهیزات و توان رزم خوبی برخو.ردار نیست و بعلاوه هر طایف ای اختیار سربازان خودش رو بر عهده داره . ارتش لبنان ضعیفترین ارتش عربی هست . و اصولا توان و قدرت چندانی نداره . بهمین جهت اسرائیل این ارتش رو اصولا به حساب نمیاره .

در مورد انتخابات سوریه هم من فکر می کنم که انتخاباتی کاملا آزاد و دموکراتیک بود . چون وقتی این همه دشمن قدرتمند داره مردم برای راحت شدن از شر این حکومت فقط و فقط کافی بود که در انتخابات شرکت نکنند و تمام مشروعیتش رو از بین ببرن . چون هیچکس نمیتونست مردم رو وادار به انتخابات زوری کنه . ولی اینکه حدود 60 درصد مشارکت کردند بمعنی اینه که به حکومتشون اعتماد دارن و حداقل کمترین معناش اینه که اعتماد بیشتری به حکومتشون دارند نسبت به تروریست ها و مخالفین و کشورهای مثلا مدافع دموکراسی تروریستی در سوریه

...............................................................................................

و اما در مورد فرمایشات برادر گوبلز عارضم که : اینکه گفتم انخابات در آمریکا و انگلیس نوعا زیر 50 درصد هست بمعنی این نیست که اونها انتخابات مثلا 60 درصدی نمیتونن داشته باشن ولی معمولا حد متوسط مشارکت مردمی اونها 40 درصده و حتی پائینتر هم ممکنه باشه
و یا شما مثلا مغرب رو مثال زدید خوب میتونید مصر تازه انقلاب کرده و پرشور رو مثال بزنید که فقط 40 درصد مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری داشتند

و اما اینکه اگر مشارکت حداکثری و بالاترین میزان مشارکت در دنیا 80 درصد هست و در انتخاباتی 50 درصد واجدین شرایط به یک طرف رای بدن بمعنی این هست که اکثریت مردم اون کشور موافق اون نظام هستند و مخالفینش حداکثر 30 درصد هستند .
چون اولا مشارکت 90 درصدی در دنیا بسیار به ندرت هست و جزء شذوذ محسوب میشه و مشارکت 100 درصدی تقریبا محاله . بنابراین مخالفین در هر صورت اقلیت هستند . بعلاوه اگر گفتم در خوشبینانه ترین حالت مخالفین 30 درصد آراء رو دارن به این دلیل هست که اگر انتخاباتی با 70 و یا 75 درصد واجدین شرایط شرکت کنند این بمعنی برگزاری یک انتخابات موفق و پرشور و با درصد قابل قبول بالا هست و اگه یک طرف 50 درصد رای داشته باشه طرف دیگه طبیعتا 20 تا 25 درصد آراء رو داره
ولی مشارکت 80 درصدی واقعا خیلی بالاست و باز بندرت اتفاق می افته . ولی باز مخالفین 30 درصد آراء رو دارن

ولی نکته مهم اینه که اگر مشارکت مردمی 60 درصد هست و 50 درصد رای مثبت دادن این به اون معنی است که 60 درصد به نظام اعتماد کردن که به این معنی است که درصد مخالفین نظام باز کمتر از 30 درصد هست . چون 60 درصد موافق نظام هستند . رای 10 درصدی هم که منفی بوده باز در سبد نظام قرار میگیره چون کسی که مخالف نظام باشه اصلا شرکت نمیکنه و انتخاباتش رو برسمیت نمی شناسه و پروسه انتخاباتش رو هم قبول نمیکنه و این پروسه رو مایل هست که خودش تعریف کنه

با این وجود اگر انتخابات 60 درصد مشارکت داشته باشه باز به این معنی نیست که هر کسی که شرکت نکرده حتما و لزوما مخالف نظام هست چون رایش مبهمه و میتونه رایش خاکستری باشه یعنی بسته به شرایط ممکنه که یه یکی از طرفین موافق و مخالف همواره در نوسان باشه و در انتخابات ها همیشه گروه ها سعی میکنند که این رای رو به سبد خودشون اضافه کنند و البته همیشه درصدی حدود 20 درصد در جامعه هستند که براشون فرقی نمیکنه که چه کسی حاکم باشه و فقط دوست دارند زندگی کنند و فقط از کسی خوششون میاد که براشون زمینه زندگی بهتری رو فراهم کنه . این طیف معمولا در هیچ انتخاباتی شرکت نمیکنند مگر اینکه شرایط خاصی حادث بشه . بنا بر این انتخابات سوریه به این معنی هست که بیش از 50 درصد کاملا موافق نظام هستند و بطور یقین ازش حمایت میکنند و در خوشبینانه ترین حالت مخالفین 30 درصد آراء رو دارند و 20 درصد بی طرف و یا خاکستری هستند .

با وقوع عملیات های تروریستی و رو آوردن مخالفین به تروریسم من بعید میدونم الان اونها حتی 30 درصد سابق رو داشته باشند . بعلاوه با خسارت هایی که به مردم زدند اون 20 درصد باقیمانده رو بطور حتم برعلیه خودشون کردن

در مورد منبع معتبر هم در تمام دنیا معتبرترین منبع ستاد انتخابات هر کشوری هست که رای رو اعلام میکنه و خبرگزاریها مخابره میکنند از جمله خبرگزاری خود اون کشور . اما اینکه کسی بگه من سازوکار این انتخابات رو قبول ندارم و بنابراین نتیجه رو قبول نمیکنم و اعتماد ندارم ، این نظر مخالفین و حامیانشون هست و مهم مردم اون کشور هستند که باید به مسئولین و نظامشون اعتماد کنند و نتیجه انتخابات با برآورد خود مردم مناطق سوریه مطابقت داشته و بجز اندکی موارد بقیه مردم این نتیجه رو پذیرفتن و در موارد مورد اختلاف رسیدگی شد و دوباره انتخابات برگزار شد .
البته در دنیا همیشه ناظران وجود دارند ولی در همه جا این ناظران داخلی هستند . در انتخابات سوریه هم ناظران داخلی و هم خارجی بود و ناظران عرب تایید کردند و تاییدشون هم از تلویزیون پخش شد . در این مورد بیش از این حرفی ندارم
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حاج رسول

هر چند اختلاف نظر من با شما بسیار است اما در برخی بخش ها نظر شما رو میپذیرم ولی در برخی دیگر همچنان رد میکنم

به هر جهت بنده مطالب خودم رو عنوان کردم و شما هم به همچنین قضاوت با دوستان و .......................................

از گفتگو باشما خوشحال شدم و از اینکه برای پاسخگویی وقت گذاشتید سپاسگزارم . تشکر ویژه ای هم دارم از دوستانی که به من منفی دادند!

راستی فکر میکنم مشارکت در مصر 51 درصد بود و نه 40 درصد
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست خوبم جنابrasoolmr
شما زیاد خودتو اذیت نکن اونایی که باید بفهمن فهمیدن کسی که خوابه میشه بیدارش کرد ولی کسی که خودشو زده به خواب هرگز!!!!
در بدبینانه ترین حالت نسبت به سیاست سوریه ودر راس آن بشار اسد انتخاب مردم سوریه بین بد و بسیار بدتره که حتی خیلی از دوستان به اصلاح دموکرااااااااااااااااااسی خواه حتی اینو هم قبول ندارندو بد یعنی فقط بشار اسد و مثل اینکه به سلفی ها وهابی های ادمکش و اصلی ترین دشمن اسلام بیشتر اعتماد دارند.

جالبه یه مدت حدود ی ماه پیش که همگی شاهد فتواهای این وهابیون طرفدار تروریست ها بر علیه زنو بچه مردم سوریه بودیم ی عده اصلا حرف نمیزدن جالبه یکی دوتاشون که دو آتیشه طرفدار آزیدیخواهان(تروریست ها) بودند کلا دیگه پست نمیدن.

من نمیگم اسد خیلی خوبه و احیانا قربون صدقش برم بلکه بر این عقیده ام که باید هر چه زودتر مثل بقیه کشورها در سوریه انتخابات ریاست جمهوری شکل بگیره با نمایندگانی از همه مردم اما اول باید شر این تروریست ها و ادمکشها از سوریه کم بشه بعدش

در ضمن همینهایی که الان میگن انتخابات سوریه فرمایشی بوده وفلانو... سال 88 دیدیم که انتخابات خودمون رو هم زیر سوال بردن و الحمدالله دستشون برای همه رو شد بجز اونایی که همونطور که گفتم هنوز خودشونو زدن به خواب.

جالبه که بعضی ها چشماشونو کاملا بستد و آدم واقعا حیرون میمونه به اینا چه جوابی بده آخه برادر من عزیز من ی خورده فکر کن ببین چه کسانی از تروریست ها حمایت می کنن کسانیکه بزرگترین جنایات ضد بشر رو در جای جای دنیا انجام دادند حالا طرفدار حقوق مردم سوریه شدند آمریکا رژیم غاصب صهیونیستی انگلیس القاعده طالبان سلفی ها و تروریست های عراق

من عاشق چشم و ابروی بشار اسد نیستم ولی خاندان اسد تنها خاندانی بود که در کنار ایران تا آخرین لحظه در خط مقامت علیه استکبار و خونخوار جهان و نوکرانش وایساد و ان شالله این راه مردم سوریه در کنار ما ادامه خواهد داشت.
اون تروریست ها و وهابی ها هم اگه مسلمونن و رگ دارن باید زمانی که غزه رو به خاکو خون کشیدن رگ غیرت و آزادیخواهیشون باد میکرد نه ایکه حالا زنو بچه مردمو از دم تیغ بگذرونند و یا از ترسشون سپر بلا کنند و جنگو به خونه های مردم بکشونند و بشن نوکر بی مواجب آمریکا و نوچه هاش تو منطقه ننگ باد بر آنها و طرفداران آنها ننگ باد...

در این عرصه اون تروریست وهابی وسلفی آدمکش و خونخوار هیچ فرقی با کسانیکه از اونها در اینجا حمایت میکنند و کارهایشان رو توجیه میکنند ندارند وای برشما که باید جوابها پس دهید دعا میکنم که به خود بیایید و دست بردارید از این حمایت بی مزدو مواجب از تروریست هایی که دستشون برای همه رو شده است.

و من الله توفیق
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
دوست عزیز دلیل کشیده نشدن جنگ حزب الله با اسراییل به جنگ خیابانی تفاوت جنگ بین اسرایل و حزب الله با طالبان و مخالفان سوری ولیبیایی بوده هست
من در مطالب قبلی خود ذکر کردم درگیری اسراییل با ارتش لبنان نبوده و اصلا قصد اسراییل تغییر حکومت لبنان نبوده بلکه پاکسازی حزب الله در جنوب لبنان بوده در وصورتی که جنگ هایی که در لیبی و سوریه رخ داده قصد برای تغییر حکومت بوده در واقع زمانی چنین جنگی در لبنان رخ میدهد که بین ارتش لبنان و حزب الله درگیری رخ دهد و در ان زمان خواهید دید!! روش جنگ ها همشون چریکی بوده ولی هدف ها باعث متفاوت شدن در جزییات شده همانطور که میدانیم البته نه از دیدگاه شما از دیدگاه مردم جهان درگیری در سوریه و لیبی داخلی بوده هرچند در این بین ممکنه کمک های تسلیحاتی و مالی به دو طرف صورت گرفته باشه ولی نمیشه انکار ان شد که سربازانی که در ارتش ازاد سوریه هستند اکثریت سوری نبوده هرچند در ارتش بشار هم همه سربازان سوری نیستند!
جنگ غزه را با جنگ اسراییل با حزب الله مقایسه نکنید چون هماطور که گفتم هدف ها متفاوت هست !
و اما در مورد حرف ای تلاش گرامی باید بگم شما که این همه مارو متهم و به قول معروف کوبوندید و اینو هر کسی از متن های که نوشتید به راحتی متوجه میشه پس اجازه دهید بنده هم نه در 17 جمله بلکه در یک جمله به شیوه ی خودتون جوابتونو بدهم (با عذر خواهی از مدیران سایت)
سخت هست فهماندن به کسی که در قبال نفهمیدنش پول میگیرد!!!

[color=#ff0000]این کاربر به دلیل اهانت به سایر کاربران، برای مدتی محدود از ارسال پست[/color]
[color=#ff0000]محروم میشوند.[/color]
[color=#ff0000]REZAT1980[/color]
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=#008000]عکس[/color]

حمله ارتش سوریه به مخفیگاه افراد مسلح در عرطوز ریف دمشق و کشته شدن 38 فرد مسلح و بازداشت دهها نفر
[url="http://sana.sy/servers/gallery/201208/20120801-222538_h434285.jpg"]http://sana.sy/serve...538_h434285.jpg[/url]

[url="http://sana.sy/servers/gallery/201208/20120801-223621.jpg"]http://sana.sy/serve...0801-223621.jpg[/url]

کشته شدن یکی دیگر از مردم سوریه این بار با تابعیت لیبیایی علی النقاتی به جمع دوستانش در بهشت یا جهنم پیوست!!!!
[url="http://www.shukumaku.com/files/1343881114_content_thumb.jpg"]http://www.shukumaku...ntent_thumb.jpg[/url]

[color=#008000]اخبار کوتاه از تحولات میدانی سوریه[/color]

[color=#0000FF]پرس تی وی [/color]: نابود شدن سامانه مخابراتی افراد مسلح در حلب

[color=#0000FF]شو کو ماکو[/color] : کشته شدن 38 فرد مسلح در ریف دمشق / کشته شدن 7 سرباز ارتش سوریه در لاذقیه در روز گذشته

[color=#0000FF]عبدالرحمن البراک" از مفتی های سعودی[/color] : هر کس از ارتش سوریه جدانشود وارد اتش جهنم می شود

[color=#0000FF]باشگاه خبرنگاران[/color] : حمله افراد مسلح با سلاح های سنگین به یک فرودگاه در حومه حلب

[color=#0000FF]فارس[/color] : احتمال هلی برن ارتش به داخل حلب ( اخه یکی نیست بگه این خبر نسبتا مهم که ارزش عملیاتی هم داره به همین راحتی فرماندهان سوری میان به رسانه ها میگند حالا به غیر ازبحث عملیات فریب آن)/ فارس به نقل از الاخبار لبنان : انتقال نیرو و تجهیزات جدید توسط ارتش سویه به مرز های لبنان

[color=#0000FF]واحد مرکزی خبر به نقل از لوفیگارو و فرانس 24:[/color]
این تروریست ها غیرنظامیانی را که حاضر به همکاری با آنها نمی شوند به اسارت می گیرند و اعدام می کنند.
فرانس 24 هم گزارش داد: این زندانیان را وادار کردند که روی زمین زانو بزنند و سپس آنها گلوله باران شدند. تروریست ها یک دقیقه کامل روی این زندانیان آتش گشودند.
سازمان دیدبان حقوق بشر در سوریه خبر این جنایت را تایید و محکوم کرد.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بحث کردن توی این سایت هم خیلی جالبه! مخصوصا با یه سه چهار نفر آدم خاص. اول یکیش میاد یه جواب آبکی میده، بعد بقیه میان یکی یکی پست میدن میگن بابا با این بحث نکن، بابا این منطق نمیفهمه، بعد یکی دیگش میاد میگه کسی که خواب هست نمیشه بیدار کرد! این مساله رو قبلا هم دیدم و باز حالا تکرار شد. خیلی خنده دار بود
  • Upvote 2
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.