death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

دقیقا مشخصه کی داره دلیل تراشی میکنه بعضیا یادشون رفته هر پستی 200 خط مینوشتن!!!
  • Upvote 4
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

جناب مصطفی ....

منافع ملی در خلال سیاست کلی کشور تعیین می شه ...

در ضمن ، حل شدن در فرهنگ غرب کجاش منافع ملی هست ... ایران از بعد از هخامنشیان تا به حال در حال یک مبارزه ی دائمی برای نگه داشتن فرهنگ و هویت خودش هست پس چه دلیل داره برای منافع مادی بیایم فرهنگ و هویتمون رو به این غربی که دوره ی قدرتش رو به نزول هست بفروشیم !؟ ویرایش شده در توسط 100

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
اديب جان. اين صحيح كه بعد سوريه نوبت ايرانه و اين كار ما هم به نوعي خريد زمانه.
ولي به نظر شما، آيا اصلاً بشار اسد امكان موندن داشت و داره كه بگيم اگه حمايت نمي‌كرديم خيانت بود به ايران؟!
موضوع ديگه اينكه آيا ما شرعاً و اخلاقاً جايز به حمايت از ظالم براي رسيدن به منافع خود (حالا اسمشو بذاريم در امان ماندن ايران يا جلوگيري از سقوط نظام اسلامي و ...) هستيم؟!!
مهمتر اينكه آيا مسئله‌ي سوريه راه حل‌هاي منطقي و مسالمت آميز كم داشت كه ما كسي رو تشجيع به كشتار مردمش و حمايت تمام قد ازش كرديم؟!

اينكه بد تصميم گرفتيم و طرفمون رو هم به راهي هدايت كرديم كه جز نابودي چيزي نداشت، آيا معني و مفهومش اضطراره؟!

[/quote]

مصطفی جان ، در اینکه اعراب چه موجوداتی هستند ، چه حکومتی لایقشونه ، کودتای حافظ و منسوب شدن بشار پس از اون ، ما تصمیم گیر هستیم ؟!
نکنه فکر میکنی ساختار تصمیم گیر در سوریه رو ما هدایت میکنیم و فرماندهی مقابله تروریست ها رو ما برعهده داریم ، ... ساختار سیاسی این کشور منجمله نهاد های اعمال قدرت ، ارتش ، قانون اساسی ، منابع قضایی و خاندان بشار و حزب بعث که نبض قدرت - اقتصاد و سیاست سوریه رو در اختیار دارند و بدون بشار هلاکند هیچ کاره اند ؟!! روسیه هیچ کاره است ؟ چین هیچ کاره است ؟ نوع تعامل غرب با مخالفان بشار هیچ کاره است ؟ شکل دخالت اعراب ، ساختار روابط بین الملل ، قطعنامه های شورای امنیت ، اقتصاد سیاسی سوریه ، تاریخ تحولات اجتماعی گذشته سوریه ، شورش های مصر و جنگ لیبی در نوع رفتار حاکمیت بشار هیچ تاثیری نداره و اینها همش تصمیمات ما بوده ؟!! اثرگذار تر از همه شکل گیری و تنظیمات قدرت پس از بشار هیچ اثری روی تصمیم مردم این کشور نداشت ؟ ادامه آشوب ، ضعف قوای نظامی و اقتدار بشار به نفع د شمنانش نیست ؟!!

این ابراز عقیده های گاها خنده دار شما بسیاری اوقات حقد علیه نظام به نظر میرسه تا یک ابراز عقیده عالمانه و بی طرفانه ، شما دیگه بدتر از فارس و رجا و صدا و سیما شورش رو دراوردین ! ...

پیچیده نیست فقط بخورده عقلانیت سیاسی بدور از احساسات ضد حاکمیتی میخواد ! ...
  • Upvote 14
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='100' timestamp='1356692280' post='290817']سلام

جناب مصطفی ....

منافع ملی در خلال سیاست کلی کشور تعیین می شه ...

در ضمن ، حل شدن در فرهنگ غرب کجاش منافع ملی هست ... ایران از بعد از هخامنشیان تا به حال در حال یک مبارزه ی دائمی برای نگه داشتن فرهنگ و هویت خودش هست پس چه دلیل داره برای منافع مادی بیایم فرهنگ و هویتمون رو به این غربی که دوره ی قدرتش رو به نزول هست بفروشیم !؟[/quote]

جناب 100 گرامي؛

از شما يه سوال دارم.
اگه پيش‌بيني همه‌ي ما محقق بشه و سوريه كه شكست خورد، به ايران برسن و كار ما رو يكسره كنن، آيا اثري از اين فرهنگ مد نظر شما مي‌مونه؟!

يه سوال بهتر دارم.
همين الانش آيا اثري از اون فرهنگ مونده؟ الان ايرانيتمون حفظ شده يا اسلاميت‌مون؟
شأن اسلام در قبل از اين بيشتر رعايت مي‌شد يا پس از اين؟

اصلاً اثرگذاري مراجع ديني رو مدنظر قرار بديم.
كجاست اثرگذاري اون مراجعي كه يك فتواي ايشان، پشت هر حكومتي رو مي‌لرزوند و 10 سال جنگ با روسيه رو با دستان خالي رقم مي‌زد؟

پس بهتره كه شعار نديم كه ما اگر داريم پنجه در پنجه‌ي استكبار مي‌اندازيم، بخاطر حفظ فرهنگ و هويت‌مون هست.
قطعاً دلايل قانع كننده‌اي داريم. ولي هرچه كه هست، اين نيست.

-----------------------------------------------------

مسئله‌ي ديگه اينكه آيا دويست و اندي كشور ديگه كه راه ما رو نمي‌رن، در فرهنگ غرب حل شدن و اثري از فرهنگ و هويت خودشون باقي نمونده؟
اينكه در طول تاريخ ذائقه‌ي فرهنگي مردم تغيير مي‌كنه و از فرهنگ‌هاي ديگه الگو مي‌پذيره آيا اسمش حل شدن در فرهنگ غربه؟

----------------------------------------------------

مسئله‌ي بعد اينكه كشورهايي كه پنجه در پنجه‌ي ايالات متحده افكندن كدامين يك فرهنگ و هويت خودشون رو حفظ و به مردمشون با ارزش و نيكي رفتار كردن؟
شوروي؟ چين؟ كره شمالي؟ عراق؟ كوبا؟

آيا در افتادن با غرب، به اين موضوعي كه شما فرمودي منجر مي‌شه؟

مسئله‌ي ديگه اينكه آيا در نيافتادن با دنيا به مفهوم فروش فرهنگ و هويته؟!!
واقعاً نگاه شما اين هست؟

ضمن اينكه اصلاً فرمايش شما دربست قبول و امريكا در حال نزول و سقوط و نابودي.
بعد از امريكا، يعني دنيا در صلح و آرامش فرو خواهد رفت؟ در كدامين عصر از تاريخ، يك امپرياليست رفته و يه امپرياليست ديگه جاشو نگرفته؟!

================================================

علي اي حال اينجا بحث منافع ملي‌مون رو نمي‌كنيم.
ولي حداقل توجه به اين نكته‌ي ساده ضروريه كه اساساً مفهوم منافع ملي از نگاه ما چيه؟

در عبارات كه مشكلي نداريم. همواره مشكل در مصاديقه!

پس اميدوارم در طرح مصاديق، دچار مشكل مرغ و تخم مرغ نشيم و تقدم و تأخر رو حداقل رعايت كنيم.
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='worior' timestamp='1356693498' post='290825'][quote]اديب جان. اين صحيح كه بعد سوريه نوبت ايرانه و اين كار ما هم به نوعي خريد زمانه.
ولي به نظر شما، آيا اصلاً بشار اسد امكان موندن داشت و داره كه بگيم اگه حمايت نمي‌كرديم خيانت بود به ايران؟!
موضوع ديگه اينكه آيا ما شرعاً و اخلاقاً جايز به حمايت از ظالم براي رسيدن به منافع خود (حالا اسمشو بذاريم در امان ماندن ايران يا جلوگيري از سقوط نظام اسلامي و ...) هستيم؟!!
مهمتر اينكه آيا مسئله‌ي سوريه راه حل‌هاي منطقي و مسالمت آميز كم داشت كه ما كسي رو تشجيع به كشتار مردمش و حمايت تمام قد ازش كرديم؟!

اينكه بد تصميم گرفتيم و طرفمون رو هم به راهي هدايت كرديم كه جز نابودي چيزي نداشت، آيا معني و مفهومش اضطراره؟![/quote]

مصطفی جان ، در اینکه اعراب چه موجوداتی هستند ، چه حکومتی لایقشونه ، کودتای حافظ و منسوب شدن بشار پس ما تصمیم گیر هستیم ؟!
نکنه فکر میکنی ساختار تصمیم گیر در سوریه رو ما هدایت میکنیم و فرماندهی مقابله تروریست ها رو ما برعهده داریم ، ... ساختار سیاسی این کشور منجمله نهاد های اعمال قدرت ، ارتش ، قانون اساسی ، منابع قضایی و خاندان بشار و حزب بعث که نبض قدرت - اقتصاد و سیاست سوریه رو در اختیار دارند و بدون بشار هلاکند هیچ کاره اند ؟!! روسیه هیچ کاره است ؟ چین هیچ کاره است ؟ نوع تعامل غرب با مخالفان بشار هیچ کاره است ؟ شکل دخالت اعراب ، ساختار روابط بین الملل ، قطعنامه های شورای امنیت ، اقتصاد سیاسی سوریه ، تاریخ تحولات اجتماعی گذشته سوریه ، شورش های مصر و جنگ لیبی در نوع رفتار حاکمیت بشار هیچ تاثیری نداره و اینها همش تصمیمات ما بوده ؟!! اثرگذار تر از همه شکل گیری و تنظیمات قدرت پس از بشار هیچ اثری روی تصمیم مردم این کشور نداشت ؟ ادامه آشوب ، ضعف قوای نظامی و اقتدار بشار به نفع د شمنانش نیست ؟!!

این ابراز عقیده های گاها خنده دار شما بسیاری اوقات حقد علیه نظام به نظر میرسه تا یک ابراز عقیده عالمانه و بی طرفانه ، شما دیگه بدتر از فارس و رجا و صدا و سیما شورش رو دراوردین ! ...

پیچیده نیست فقط بخورده عقلانیت سیاسی بدور از احساسات ضد حاکمیتی میخواد ! ...[/quote]

شكر خدا دوستان همگي علم غيب پيدا كرده و حاكميت پرست و ضد حاكميت رو بخوبي تشخيص مي‌دن و حكم هم صادر مي‌كنن!!

باشه برادر من. عقايد بنده خنده دار و حقد و چه و چه و عقايد شما عالمانه و بي‌طرفانه!

ولي قياس مع الفارق نمودن كمي با اين صفت‌هاي شما در تضاده!!

مگه ما داريم درمورد كشورهاي جهان و نقششون صحبت مي‌كنيم كه شما اينهمه نام براي بنده رديف فرمودين!!

خيلي چيز ثقيليه استاد محترم و مسلم علم سياست كه «ما داريم درمورد نقش ايران در وقايع سوريه صحبت مي‌كنيم»؟!!

آيا صحبت درخصوص نقش ايران، نافي نقش ساير عوامله؟!!
آيا فهم اين موضوع اينقدر سخته كه وقتي داريم نقش مثلاً روسيه رو در وقايع سوريه بحث مي‌كنيم، داريم نقش روسيه رو مورد تحليل قرار مي‌ديم، نه ليبي و مصر و تركيه؟!!!!

---------------------------------------------------------------------------

اما شما كه حقد و كينه ندارين به من بفرمايين كه از روز اول اين وقايع تلخ در منطقه شكل گرفته؟ مخالفين مسلح شدن و جنگ داخلي درگرفت؟!
مي‌شه بفرمايين تنها 6 ماه سكوت رسانه‌اي مطلق ايران در قبال مسائل سوريه (كه گويي در سوريه هيچ خبري نيست!)، درست هنگامي كه تظاهرات‌هاي نسبتاً مسالمت آميز (از استثنائات بگذريم كه همه جا وجود داره؛ حتي در مصر و تونس) در جريان بود و پاسخ جناب اسد با حمايت آشكار و نهان ايران، گلوله و چوب و چماق و زندان و داغ و درفش بود، چه اثري از سلسله وقايعي كه شما نام بردين بود؟!!

هنگامي كه غرب از طريق سياسي به اسد فشار مي‌آورد كه حكومت رو رها كرده و شوراي انتقالي تشكيل داده و انتخابات آزاد برگزار كنه، موضع ايران و روسيه چي بود احياناً؟!!

همچين مي‌فرمايين كه آدم فكر مي‌كنه ايران سردمدار دموكراسي در جهان بوده و به سوريه فشار مي‌آورده كه خودش بره!
يا اينكه از ابتداي وقايع تا به امروز بي‌طرف بود و هيچ يك از مسئولين ريز و درشت و صدر و ذيل حكومتي و نظامي و انتظامي درخصوص اين وقايع، كوچكترين موضعي نگرفته، كوچكترين مشورتي نداده، كوچكترين عمل و كمكي انجام نداده و اصلاً خودشون رو وارد ماجرا هم نكرده‌ان!!

پدربزرگ من درمورد ماندن بشار اسد به هر قيمتي صحبت مي‌كرد؟! عموهاي من بودن در لباس سردار ه و سردار ... و سردار ... و سردار ... تشريف بردن سوريه؟
دايي‌ بنده بود كه در قالب فرمانده محترم نيروي ... تشريف بردن تركيه و به اونا هشدار دادن كه از دخالت (اون زمان سياسي) در سوريه دست بردارن و اين حكومت به هر قيمتي بايد بمونه؟

اينا زماني اتفاق افتاد كه نه عربستان و نه تركيه و نه قطر شروع به مسلح سازي مخالفين نكرده بودن و تلاش غرب هم صرفاً فشار سياسي بود و اوضاع هم اصلاً به اين فاجعه آميزي نبود و اين سطح گسترده‌ي ويراني‌ها بوجود نيومده بود.

صرفاً يه وضعيت مصر ثاني در سوريه مورد انتظار بود كه شكر خدا و با درايت ما و سوري‌ها و روس ها، به جاي مصري ديگه، ليبي ديگري رو شاهد بوديم!!

حالا درك اين موضوعات اينقدر ثقيله براي شما كه به جاي يافتن منطق، به اتهام زدن و برچسب زدن به اين و اون روي ميارين؟!!

-------------------------------------------------------------------------

حالا ممكنه بفرمايين كدامين يك از اين نقش‌ها رو ما نداشتيم و برعكسش رو انجام داديم كه بنده با حقد و كينه‌اي كه از حاكميت دارم و شما موفق به كشف اون شده‌اين و بايد به اين كشف تاريخي‌تون آفرين هم گفت، خلاف اين مطالب رو گفته و تهمتي به نظام وارد كرده‌ام؟!!

شكر خدا هنوز عمر اين وقايع به چند دهه نرسيده و حافظه‌ي ما ياري مي‌كنه و مستنداتش هم موجود كه دوستان اينطور دارن همه چيز رو منكر مي‌شن و لابد به توهمات بنده ربطش مي‌دن!
اگه قرار بود اين وقايع رو در ده سال آينده تحليل كنيم چه حرف‌هايي زده مي‌شد؟!

مي‌گن وقتي كفگير استدلالات ما به ته ديگ بخوره، زبان به توهين و افترا مي‌گشاييم!

واقعاً وضعيت اينطور شده؟!
يا اخلاقيات اونقدر تو سايت ميليتاري ناياب شده كه حتي مديران محترم سايت هم زباني جز توهين و افترا در دهانشون نمي‌چرخه!!

==============================================

اول و آخر اگه قراره انديشه‌تون رو به زور غالب بفرمايين، بفرمايين كه بنده چيزي نگم.
ولي حداقل اگه مي‌خواين منطقي بحث بفرمايين حرفي بزنين كه اعتبار سخنان و سوابق خودتون رو زير سوال نبرين!!
  • Upvote 10
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مصطفی جان ، جوابت توی همون متن اولی هست ، سر خودت رو درد نیار برادر من ، ماهیت عمل سیاسی بچه بازی های تند و سریع نیست ، الگو های خاصی در سیاست خارجی وجود داره که بیشتر به کلان تحولات نگاه میکنه تا اینکه در این لحظه و اون لحظه ایران چه کرد ، خود شما بودید که از ابتدا در همین تاپیک میگفتید این ماجرا یک فرایند برنامه ریزی شده است ، از تونس شروع شد ، به ایران میرسه و آخر دست هم نوبت عربستانه و ...

به نظر خودت چند درصد ، اون مواردی که گفتی منجمله سکوت چند ماهه ایران و فشار غرب بر بشار و.... ، در کل ساختار تصمیم سیاسی این حاکمیت اثر گذار هست ؟!
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پاسخ شما هم در موارد فوق الذكر عنوان گرديد و پاسخ جديدي براي فرمايش شما ندارم.
فقط يه چيز رو مي‌دونم.
اگه ببينم كه يه گرگي داره مياد سمتم، سعي مي‌كنم تا قبل از اومدنش فرار كرده و يا خودم رو براي كشتن و مهارش تقويت كنم تا اينكه زخمي‌اش كنم و جري‌اش.

ضمن اينكه همون‌طور كه همواره عرض كرده‌ام، گذشت زمان و وقوع تحولات بيشتر و بهتر از هر عامل ديگري درخصوص صحت يا عدم صحت سياست‌هاي اتخاذ شده توسط ما روشنگري خواهد نمود.
حالا چه تصميمات براساس مغز و تفكر نخبگان سياستي چون شما بوده باشه و چه براساس تصميمات شخصي و بچه گانه‌ي امثال بنده.

پس بهتره شما هم خودت رو خسته نفرمايي برادر جان.
  • Upvote 7
  • Downvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
فقط يه چيز رو مي‌دونم.
اگه ببينم كه يه گرگي داره مياد سمتم، سعي مي‌كنم تا قبل از اومدنش فرار كرده و يا خودم رو براي كشتن و مهارش تقويت كنم تا اينكه زخمي‌اش كنم و جري‌اش.

ضمن اينكه همون‌طور كه همواره عرض كرده‌ام، گذشت زمان و وقوع تحولات بيشتر و بهتر از هر عامل ديگري درخصوص صحت يا عدم صحت سياست‌هاي اتخاذ شده توسط ما روشنگري خواهد نمود.
حالا چه تصميمات براساس مغز و تفكر نخبگان سياستي چون شما بوده باشه و چه براساس تصميمات شخصي و بچه گانه‌ي امثال بنده.
[/quote]

این تعبیر بسیار مفیدی از نوع تفکر شماست که خودتون ارائه دادین و مبتنی بر عقل سلیم و به اصطلاح غربی ها common sence هست ، بهتر بگم صد ها ساله که کسی در سیاست اینطوری نه فکر میکنه و نه عمل ...

ضمنا هیچ وقت گرگ به سمت کسی نمیره ،بلکه گله گرگ ها میرن ، ثانیا به یکباره میرن و از همه طرف محاصره اش میکنند ، ثالثا شرح پارامتریک این قضیه ... ؛

- فرار کردن توان میخواد (چقدر توان فیزیکی برای فرار موجود است)
- باید توجه داشت که از ترس گرگ ها به سمت شیر ها فرار نکرد ،
- یافتن مهارت و و تقویت شدن نیازمند زمان ، دانش ، هزینه و توانایی فیزیکی هست ، برخی از اینها ذاتی و برخی اکتسابی و کسب اونها هم وابسته به محیط هست .
- کسب قدرت ، خودش مشکل ساز هست ، ایجاد جرات میکنه و کنترل میخواد .
- قدرت رو نمیشه بطور دائمی نگه داشت ، وقتی ساختاری پیر میشه ، توانایی واکنش سریعش رو از دست میده و اون قدرت سابق رو نداره ، در عالم واقع سیاست این رو میشه به نظریه های انتقادی تشبیه کرد ...

فراموش نکنین که گاهی هر چقدر هم عقلانیت داشته باشین ، و بر اساس اون تصمیمی اخذ کنین باید بدونین ؛ همه اطلاعات رو ندارین ، در یک سری فرایند ها و فراگرد ها گیر افتادین ، تصمیمات شما مبتنی بر دارایی هاتون هست و میزان دیدی که از جریان حرکت به جلو بدست میارین ، به نظر خودتون هر کاری در اون لحظه میکنین درست هست ، و درستی اون کار بر اساس اطلاعاتی هست که در اون لحظه دارین نه هزار سال بعد ! ...
  • Upvote 11
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب واريور گرامي؛

فكر كنم بهتر باشه كه اين بحث رو خاتمه بديم چون :

اولاً بنده مهارت سخنوري شما رو ندارم و توان بازي با كلمات و رسيدن به ريشه‌ي هركدام و رسيدن به فلسفه‌ي ابرازي‌شون رو ندارم. تعاريف من از واژگان، ساده و در سطح بچه‌هاست.

ثانياً اين بحث ما به تاپيك مربوط نمي‌شه و باعث انحراف بيش از پيش تاپيك مي‌شه.

ثالثاً مباني نظري‌مون بشدت با هم متفاوته. چرا كه بنده مي‌گم هركس براساس اطلاعاتش نظر مي‌ده و شما هم همين رو مي‌فرمايي.
ولي بعد كه به موقع نظر دادن مي‌رسه، شما نافي اين موضوع شده و مي‌گين چون اطلاعات ما كمه پس نظر نبايد بديم يا حتماً تصميم اوني كه اطلاعاتش مي‌گيم بيشتره، درست تره! يعني نقض اصل فرمايشتون.

رابعاً نگاه شما با نوعي فرضيات توطئه و عدم توجه به سياست اين طرف و قانون ساده‌ي «عمل و عكس العمل» هست كه يك سو رو با سياست‌هاي درست كلي يا نسبي فرض فرموده و طرف ديگر رو صرفاً توطئه‌چيني بيكار كه صبح و شب خواب و ذكرش شده شكست ما (و لابد مثل كايوت هميشه هم ناموفقه).
يعني همون نگاهي كه در جنگ سرد وجود داشت (كه البته در جنگ سرد اين نگاه واقع بينانه‌تر بود؛ چون نبرد دو ابرقدرت بودن! ولي نبرد انديشه‌ي ايران و امريكا ...!).
پس شايد بشه گفت حتي جهان بيني من و شما هم تا حدودي متفاوته.

به همين دليل حتي در تحليل اطلاعات هم با هم اختلاف نظراتي اساسي خواهيم داشت و از ديدن حتي يك واقعه‌ي يكسان هم دو برداشت اساسي و متفاوت خواهيم نمود.
پس زمينه‌ي بحث مشتركي اين وسط پديد نمياد. چون مباني ثابتي ندارن.

---------------------------------------------------------

پس همون بهتر كه هريك حرف خود رو زده و به انتظار تحقق وقايع آتي و سنجش ميزان صحت يا عدم صحت برداشت و نظراتمون باشيم.
اينطوري نه كدورتي پيش مياد و نه خداي ناكرده كلام ضد حكومتي و پر از حقد و كينه‌ي بنده، باعث دل‌چركين شدن دوستان گرامي مي‌شه.

موفق باشيد.
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ثالثاً مباني نظري‌مون بشدت با هم متفاوته. چرا كه بنده مي‌گم هركس براساس اطلاعاتش نظر مي‌ده و شما هم همين رو مي‌فرمايي.
ولي بعد كه به موقع نظر دادن مي‌رسه، شما نافي اين موضوع شده و مي‌گين چون اطلاعات ما كمه پس نظر نبايد بديم يا حتماً تصميم اوني كه اطلاعاتش مي‌گيم بيشتره، درست تره! يعني نقض اصل فرمايشتون.[/quote]

اگر منظورتون این بخش از صحبتهای بنده است ...؛
فراموش نکنین که گاهی هر چقدر هم عقلانیت داشته باشین ، و بر اساس اون تصمیمی اخذ کنین باید بدونین ؛[b] همه اطلاعات رو ندارین [/b]، در یک سری فرایند ها و فراگرد ها گیر افتادین ، تصمیمات شما مبتنی بر دارایی هاتون هست و میزان دیدی که از جریان حرکت به جلو بدست میارین ، به نظر خودتون هر کاری در اون لحظه میکنین درست هست ، و درستی اون کار بر اساس اطلاعاتی هست که در اون لحظه دارین نه هزار سال بعد ! ...
منظورم از شما ، مصطفی بای نبود ، بلکه سیستم سیاسی مسلط بر سوریه است و لفظ " شما " با این منظور که " چند لحظه در نقش ها باشید " بکار بردم ، ...

[quote]
رابعاً نگاه شما با نوعي فرضيات توطئه و عدم توجه به سياست اين طرف و قانون ساده‌ي «عمل و عكس العمل» هست كه يك سو رو با سياست‌هاي درست كلي يا نسبي فرض فرموده و طرف ديگر رو صرفاً توطئه‌چيني بيكار كه صبح و شب خواب و ذكرش شده شكست ما (و لابد مثل كايوت هميشه هم ناموفقه).
يعني همون نگاهي كه در جنگ سرد وجود داشت (كه البته در جنگ سرد اين نگاه واقع بينانه‌تر بود؛ چون نبرد دو ابرقدرت بودن! ولي نبرد انديشه‌ي ايران و امريكا ...!).
پس شايد بشه گفت حتي جهان بيني من و شما هم تا حدودي متفاوته.
[/quote]
این قسمت چهارم یا رابعا رو بهتره بگیم برداشت شما نسبت به نوشته های سیاسی همه دوستان در همه تاپیک هاست ، که ناشی از تصورات غالبی و نگاه از بالا ، من میدانم ، و ذهن خوانی نویسنده متن بر اساس درونیات خودتون هست ...
صرف عمل و عکس العمل در هیچ جای تحلیل من نسبت نحوه اثر نیروها بر تصمیمات حاکمیت بشار دیده نمیشه ، و عجیبه که برداشت سطحی شما از نوشته های من که شما رو به دبدگاه متفاوتی میرسونه ، به تفاوت جهان بینی تفسیر میکنین ! ...

[quote]
پس همون بهتر كه هريك حرف خود رو زده و به انتظار تحقق وقايع آتي و سنجش ميزان صحت يا عدم صحت برداشت و نظراتمون باشيم.
[/quote]

اگر فرض رو بر صفحه شطرنج بگذاریم ، برایند نیروهای طرفین بازی در ابتدا یک اندازه است ، فقط شروع بصورت تنظیم شدهو روابط و قواعد مشخصی از حرکات مهره ها وجود داره به همراه میزان خرد دو طرف بازی ، باز هم تا حدود زیادی قابل پیش بینی نیست ، احتمال آچمز شدن و شکست هر یک از طرفین وجود داره ، اما یکی از وسط بازی میاد و میگه ببینید کی گفتم ، سیاه یا سفید شکست میخوره ، در حالی که موضوع سیاست ، نیروهای عامل در صحنه قدرت ، جغرافیای سیاسی و عوامل اجتماعی مسلط بر صحنه بسیار متفاوت تر از تحلیل های خطی ، توطئه شناسی و واقع بینی و غیر واقع بینیه، که من بخوام طبق تصور قالبی شما نسبت به خودم فکر بکنم !!!

ضمن اینکه من در مورد شکست خوردن بشار ، توطئه ، ایران ، جهان ، و ... صحبتی نکردم ،بلکه تنها نقد نظر شما پیرامون تصمیم ایران و هدایت بشار توسط ما بود و بس و چطور خوشحالید که آینده رو درست تفسیر میکنید در حالی که بنده اساسا به تفسیر آینده سوریه و نگاه شما کاری نداشتم ؟!
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

میدونین چرا دور مباحثاتمون به تسلسل و مکررات رسیده ؟

باز الان من حرفی میزنم و باز دو سه نفر از دوستان میگن نگو فعلا خوب نیست .. پس نمیگم

ولی دوستان ، دقیقا جواب سوالات شما همون مساله هست ، اعتقاد به یک واقعه ای که از دست ما خارج هست و سرنوشت ماست ... نه حرف من نیست .... به خدا که من نه امام هستم نه پیامبرم نه معصوم ... حرف 1400 سال پیش یه اشخاصی هست که باور بفرمایید اسلحه کالاشنیفک رو ندیدن ... شمشیر ذوالفقار رو آخرین بار دیدن ... !

ادامه نمیدم ، ولی من با این پیش فرض هر پستی تو این تاپیک زدم که ما به مباحثات تکراری رسیدیم که جوابش پاسخ یک سوال هست :

کسانی که معتقد هستند کسانیکه اعتقادی ندارند در عمل ...

من با بعضی از اقوام خودمم حرف زدم در اقدامی عجیب حاضرن به قرآن قسم بخورن که نه این حکومت نه این وقایع ربطی به امام زمان نداره ! بعد میگم اونوقت پس به چی ربط داره نگاهم میکنند ... !

من برای این راحت هستم الان که راه رو انتخاب کردم و اعتقادم رو سهیم کردم ....

بعضی مسایل هست اصلا نمیشه با منطق نگاهش کرد چرا که ... ولش چه فایده

به هرحال من که میدونم سوریه میره چون بااااید بره .... ظالم هم هست و نیست الله اعلم ولی در کتابی خواندم:

در آخرالزمان حکومت دمشق با وصف باقی بودن در جبهه دشمنان دجال و سفیانی به دلیل اشتباهات خودشان باعث شکست شان میشود ... روم سوریه را خواهد گرفت ...

اصلا برفرض آخرالزمانی هم نباشه ... شما دقت کن ... از ده سال پیش مقالات اقتصادی راجع به اقتصاد اشتباه سوریه و رفتار اشتباه بشار نوشته شده تو همین کشور ایران اسلامی .... حتی همین الان تمامی مسئولینی که حائز صلاحیت نظر دادن هستند میگن:
به نظر ما امروز سوریه به خاطر اشتباهات دیروزی بود که بارها گوشزد نمودیم به عنوان کشور دوست به سوریه ولی نشد که اصلاح بشه چونکه وقتی بشار فهمید که دشمنان زمینه رو اماده کردند برای سواستفاده ....

یا حق

یا حق
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ای بابا
یه روز عده ای -خصوصا رسانه ها-، اعدام سربازان ارتش اسد توسط ارتش باحال! رو توجیه میکردن!! امروز بمبارانهای فراوان ارتش رو با یک صحنه سازی، زیر سوال میبرن
کلا روش mastmalization خیلی خوب جواب میده برای توجیه کارهای اشتباه!!
بیچاره مردم سوریه که این وسط گیر کردن
[b] تحولات سوریه ، بهانه صف آرایی [color=#ff0000]غرب و شرق[/color][/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b] رئیس ائتلاف ملی سوریه برای گفت‌وگو با روسیه سه شرط گذاشت[/b]

[img]http://wscdn.bbc.co.uk/worldservice/assets/images/2012/11/12/121112175538_moaz_al-khatib_640x360_reuters_nocredit.jpg[/img]
رئیس ائتلاف ملی سوریه، اصلی ترین گروه مخالف دولت بشار اسد، روز جمعه ۲۸ دسامبر، دعوت مسکو برای گفتگو با مخالفان و یافتن راه حلی جهت پایان دادن به یازده ماه خشونت در سوریه را در وضعیت فعلی رد کرد.

رئیس ائتلاف ملی سوریه، اصلی ترین گروه مخالف دولت بشار اسد، روز جمعه ۲۸ دسامبر، دعوت مسکو برای گفتگو با مخالفان و یافتن راه حلی جهت پایان دادن به یازده ماه خشونت در سوریه را در وضعیت فعلی رد کرد.
احمد معاذ خطیب، رئیس ائتلاف ملی سوریه، که متشکل از شخصیت‌ها و گروه‌های مخالف حکومت بشار اسد است، در گفت و گو با شبکه تلویزیونی الجزیره، روسیه را به دخالت در امور داخلی سوریه متهم کرد و گفت: "ما صراحتا گفته ایم که به مسکو نخواهیم رفت."

آقای خطیب برای پذیرفتن دعوت به گفت و گو با روسیه سه شرط گذاشت و گفت که برای نشستن سر میز مذاکره با مقام های روسیه، مسکو باید به دلیل مداخله در امور داخلی سوریه پوزش بخواهد، "قتل عام" توسط رژیم بسار اسد را محکوم کند و به صراحت، خواهان کنار رفتن بشار اسد شود.
ساعاتی پیش از این گفت و گو، خبرگزاری روسی ریانووستی متن مصاحبه‌ای با مخائیل بوگدانوف، معاون وزارت خارجه روسیه را منتشر کرده بود که می گفت دولت او از احمد معاذ‌ خطیب، رئیس ائتلاف ملی سوریه، دعوت کرده‌است تا برای تبادل نظر جهت پایان دادن به خشونت در سوریه، با مقام های روسی دیدار کند.
همزمان، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه نیز اظهار داشته بود که در ملاقات با نمایندگان دولت سوریه در روز گذشته، به مقامات آن کشور توصیه کرد برای یافتن راه حلی مسالمت‌آمیز برای بحران کنونی، با مخالفان گفتگو کنند.

به گزارش ریانووستی، آقای بوگدانوف گفته‌ است که دعوتنامه شرکت در مذاکرات تسلیم رئیس ائتلاف ملی سوریه شده و افزوده که مذاکرات می تواند در مسکو یا در محل دیگری، مانند قاهره یا ژنو برگزار شود.

[b] 'در یک کشور عربی'[/b]

احمد معاذ خطیب در گفت و گو با تلویزیون الجزیره گفته است که در صورتی که روسیه به همه شرط های مذکور عمل کند، امکان گفت و گو با روسیه در یک کشور عربی وجود خواهد داشت.
"ائتلاف ملی نیروهای انقلابی و مخالف سوریه" متشکل از شخصیت‌ها و گروه‌های مخالف حکومت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، در ماه نوامبر و در پی برگزاری اجلاس دوحه، قطر، تشکیل شد.
هدف ائتلاف ملی، ایجاد وحدت بین گروه‌های مخالف حکومت و نظارت بیشتر بر فعالیت نظامی علیه حکومت بشار اسد در داخل سوریه اعلام شد و تشکیل آن از جمله پیش شرط‌های تلویحی شماری از کشورهای غربی و عرب برای ادامه و افزایش حمایت مادی از نیروهای مخالف بود.
در حالی که تعدادی از کشورهای جهان، از جمله بسیاری از کشورهای عرب و قدرت‌های غربی این ائتلاف را به عنوان "تنها نماینده مشروع کشور سوریه" یا "تنها نماینده مشروع مردم سوریه" مورد شناسایی قرار داده‌اند، روسیه این اقدام را به شدت تقبیح کرده و بر به رسمیت شناختن حکومت کنونی سوریه تاکید کرده است.
با اینهمه، به گفته ناظران، ادامه و تشدید درگیری سنگین نظامی بین ارتش و نیروهای مخالف در داخل سوریه که به نظر می‌رسد امید به پیروزی نظامی حکومت بر مخالفان را کاهش داده‌، باعث شده‌است تا روسیه در هفته‌های اخیر به فعالیت‌های گسترده‌ای برای حل این بحران از طریق مصالحه بین دو طرف روی آورد.
روسیه که دارای روابط سیاسی، تجاری و نظامی نزدیکی با حکومت فعلی سوریه است، تاکنون با استفاده از حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل از تشدید فشار بین المللی بر این حکومت جلوگیری کرده‌است.
روز گذشته، هیات اعزامی سوریه به ریاست معاون وزارت خارجه آن کشور با مقامات وزارت خارجه روسیه در مسکو دیدار کرد و گفته شد که موضوع مذاکرات دو طرف را طرح پیشنهادی اخضر ابراهیمی، نماینده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب برای پایان دادن به بحران سوریه تشکیل می‌داد

[url="http://www.bbc.co.uk/persian/world/2012/12/121228_l41_world_russia_opposition_syria_talks.shtml"]منبع.[/url]

[color=#ff0000]جناب کال اف ، دوست عزیز .. ماشالله شما کم سابقه نیستید !؟ قوانین رو که میدونید ؟ لینک خبر ارسالیتون مشکل داره .[/color]
[color=#ff0000][size=1] فعالیت دوبارتون رو هم خیر مقدم میگم ..[/size][/color]

[color=#ff0000]00Amin[/color] ویرایش شده در توسط 00Amin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mostafa_by' timestamp='1356366965' post='290146']
دكتر جان!
متأسفانه شما هم به بلاي اخير ميليتاري دچار شده‌اي كه حرف‌هاي بنده رو درست نمي‌خوني يا برداشت خودت رو مبناي عرايض بنده قرار مي‌دي.
بعد به اين نتيجه مي‌رسي كه من حرف گذشته‌ام رو نقض كرده‌ام!

درخصوص عراق، از قضا حرف شما، دقيقاً عليه نظر و حرفت هست برادر من!
اگه ايالات متحده مي‌خواست رژيم بعثي رو سرنگون كنه و دشمن نظام حاكم بر عراق بود، آيا در همون سال 91 كه ارتش عراق تار و مار شده بود اين كار رو نمي‌كرد؟! آيا 12 سال صبر مي‌كرد؟ آيا اگر وجود عراق رو تهديدي براي اسرائيل مي‌دونست، لحظه‌اي در برداشتن اين نظام درنگ مي‌كرد؟
آيا اگر حمله مي‌كرد، عراق كوچكترين امكان مقاومت در برابر امريكايي‌ها رو داشت؟ ستون زرهي‌اي داشت كه براش باقي مونده باشه؟ هواپيمايي براي پشتيباني؟ هلي‌كوپتري براي ايستادگي؟ راداري براي رهگيري و هدف قرار دادن جنگنده‌ها؟ يا سربازي براي جنگيدن؟!!

حالا ما مي‌گيم امريكا دشمن نظام ايرانه و از اول انقلاب به هر بهانه‌اي مي‌خواست انقلاب رو سرنگون كنه! اولش اومد تجزيه طلب ها رو شير كرد (كه اصلاً كار شوروي‌ نبود!!). بعد اومد ليبرال‌ها رو آورد كه نظام رو برگردونن كه با انقلاب دوم ترتيباتشون اتخاذ شد! بعد اومد حمله‌ي نظامي!!!!! كرد و تو طبس گرفتار شد! بعد جنگ تحميلي رو شروع كرد عليه ما! بعد خودش مستقيم اومد تو جنگ! بعد كه ايران آتش بس رو پذيرفت شروع كرد به آزار و اذيت ما تا به امروز!!

اينكه چند درصد قصه‌ي فوق درسته و چند درصدش غلط بماند.
شكي نيست كه امريكا دوست نظام ايران نيست و شكي نيست امريكا نمي‌تونه موجوديت نظامي رو تحمل كنه كه دائماً داره اسرائيل رو به محو شدن از صفحه‌ي روزگار محو مي‌كنه و سعي مي‌كنه تو هر جايي يه چيزي تو كاسه‌ي امريكايي‌ها بذاره و به هيچ يك از قوانين بين المللي پايبند نيست!
باز هم شكي نيست كه هر جايي، اگه كاري تونسته بكنه كه ايران رو محدود و تضعيف كنه، اين كار رو كرده! از فتنه حمايت كرده، اعراب رو شير كرده در برابر ايران، پاي ايران رو از كشورهاي منطقه بريده و ايران رو منزوي كرده، در عرصه‌ي بين المللي دوستان ايران رو بر زده، به بهانه‌ي تحريم‌ها رسماً ايران رو فلج كرده و قس علي هذا!

اما اينكه اين‌ها رو ربط بديم به نبرد نظامي و بگيم امريكا از اول مي‌خواسته اين نظام رو با قدرت نظامي نابود كنه و از اين و اون ما ترسيده و اين كار رو نكرده و چه و چه، آيا ارتباطي به موارد فوق داره؟ يا برگرفته از ذهن خلاق ما در اين سال‌ها بوده كه همه چيز رو در قالب تصورات خود و از آخر به اول مي‌ديديم؟!

براي حمله به ايران، از قضا بهانه تا دلتون بخواد بوده و هست! يعني مي‌فرمايين امريكا 34 ساله داره با رسانه‌هاش بهانه‌هاي انسان‌دوستانه و دموكراتيك مي‌تراشه و اجازه مي‌ده ايران قدرتمند شه كه بعد بخواد بهش حمله‌ي نظامي كنه؟ كدوم عقل حتي غيرنظامي، اين مسئله رو مي‌پذيره؟

بعد هم به فرض كه ايران بمب هسته‌اي هم داشته باشه!
به نظر شما امريكا مي‌گه اوكي! ايران هسته‌اي دار شد، ديگه بي‌خيالش شيم؟!
يا اسي جون، اسي قشنگم، بيا مي‌خوام سرتو ببرم! خداحافظت! باي باي!؟! (منظور از اسي، همون اسرائيله)

-----------------------------------------------------------------

درخصوص اثبات صلاحيت، باز داري شما قضيه رو از معلول به علت نگاه مي‌كني!
اون دو سال تعليق و پذيرش‌ها و اينا به نظرت حقيقتاً از روي حسن نيت ايران انجام شد؟ يا از چاقويي كه بيخ گلومون وجود داشت و تو اون برهه از زمان تنها نياز به زمان داشتيم براي رهايي از اون مخمصه؟!!!
اگه ما همه چيز رو داوطلبانه پذيرفتيم، سنگ اندازي‌هاي بعدي و مشكوك بازي‌هاي بعدي چي بود پس؟

بعد چرا اينقدر شما به فلش فوروارد و جامپ كات علاقه داري! آخر سر مي‌شي برادران كوئن و «جايي براي پيرمردها نيست»‌ رو مي‌سازيا!

مي‌شه به من بفرمايي كه اصلاً پرونده‌ي هسته‌اي ايران چطور معلوم شد؟! با خود اظهاري و اعتماد سازي و صداقت؟!!!
يعني ما خيلي ملو و درست قضيه رو داشتيم پيش مي‌برديم و از ابتدا همه رو در جريان امر قرار داده بوديم و امريكا هم فقط مرض داشت و به قول بچه‌ها تو شلوارش مگس داشت كه به ايران گير داد؟!!

اين كه پرونده‌ي ايران سياسي هست شكي درش نيست. ولي آيا اين، به مفهوم درست رفتار كردن ايران در اين سال‌ها بوده؟!!

----------------------------------------------------------------

از قضا بنده از فرمايشات شما درخصوص بمب هسته‌اي يه نتيجه گيري كردم.
از اونجايي كه شما با افتخار فرمودي فقه شيعه پوياست و مفهوم كلي فرمايشت اين بود كه «حتي فتواي رهبر رو كه در مجامع عمومي با قاطعيت عنوان داشتن ما به هيچ وجه به سراغ ساخت سلاح هسته‌اي نمي‌ريم چون شرعاً اون رو حرام مي‌دونيم» هم به سادگي تغيير مي‌كنه و چه و چه، بنده هم از فرمايش شما نتيجه گرفتم كه پس اين كه ما اينقدر اصرار داريم كه غرب بايد حرف ما رو باور كنه كه به دنبال سلاح هسته‌اي نيستيم، استدلال نادرستيه و غرب حق داره حرف ما رو باور نكنه! چون خود شما همين الانش داري مي‌گي رسماً داريم دروغ مصلحتي مي‌گيم و بعداً زير حرفمون مي‌زنيم!! حالا چه به اسم و توجيه اضطرار، چه جنگ با كفار!!!!!!!!، چه هر توجيه ديگري!

ساير موارد هم در پاسخ به فرمايشات شما بود.

اينكه اذعان به حق منجر به دريافت يك كيلو ماست مي‌شه بايد گفت كه خير.

ولي ما در حقوق مدني و فقه خودمون دو اهليت داريم : اهليت تمتع و اهليت استيفاء.

فكر كنم بدوني چي هستن.
اينكه هركسي اهليت تمتع داره شكي درش نيست. ولي آيا براي استفاده از چيزي صرف داشتن اهليت تمتع كفايت مي‌كنه؟!

بنده نگفتم تقصير ماست، چون اعتماد سازي نكرديم.
البته در اينكه اعتماد سازي نكرديم شكي ندارم. چون يك گام براي اعتماد سازي برمي‌داشتيم، ولي يك گام ديگر كه دقيقاً عكس اون بود رو هم برمي‌داشتيم و عملاً اعتماد سازي‌مون رو دود مي‌كرديم مي‌فرستاديم آسمون هفتم!

قضيه‌ي ما در خيلي از موارد، شبيه به داستان مستر بين بود كه تو فرودگاه اداي داشتن اسلحه رو درآورد و فرودگاهي رو بهم ريخت و دستگير شد و به زندان افتاد!
يعني سر چيزاي مسخره، گاهي آشوبي رو بپا كرديم كه امريكا اگه ده سال نقشه مي‌كشيد هم موفق به انجامش نمي‌شد!

پس من سهم ايران رو ناديده نمي‌گيرم.

در كنار اون، بالطبع غرب هم بيش از اندازه حساسيت به خرج مي‌ده كه بخشي از اون، دقيقاً فشار گروه‌هاي فشار؛ بالاخص لابي صهيونيست‌هاست به امريكا و غرب كه عليه ايران به سازش رو نيارن. به عبارتي به همون اندازه كه سازش ايران و امريكا نون خيلي‌ از داخلي‌ها رو آجر مي‌كنه، نون خيلي از تندروهاي امريكايي و اسرائيلي رو هم آجر مي‌كنه!! پس طبيعيه كه اونا هم به هر فشاري روي بيارن كه امكان به نتيجه رسيدن پرونده‌ي هسته‌اي ايران مهيا نباشه.

اما چيزي كه مي‌دونم اينه كه اگه قراره گشايشي در اين مسئله انجام شه، اين راهي كه مي‌ريم قطعاً راه درستي نيست!
چون بيشتر بهانه به دست گروه‌هاي فشار غربي مي‌ديم كه قفل‌هاي بيشتري بر در پرونده‌ي ما بزنن!

هرچند كه ما همواره بدون در نظر گرفتن هيچ نظر و شرايط ديگري و با كلي نگري درخصوص غرب، كليه‌ي ايشان رو گروهي ظالم و برانداز ديديم كه به هيچ چيزي جز نابودي ما نمي‌انديشن و فقط دارن ما رو تضعيف مي‌كنن! همون نگاهي كه زماني شوروي‌ها و زماني هم چيني‌ها داشتن نسبت به غرب! ولي در نهايت ...!

=================================================

پ.ن : محض ثبت در تاريخ!
بنده هنوز هم معتقدم كه فته‌ي 88، مبتني بر انقلاب‌هاي رنگي بود.
هنوز هم معتقدم بهار عربي هم چيزي سواي انقلاب‌هاي رنگي نيست.
هنوز هم معتقدم كه نظام جمهوري اسلامي ايران مبتني بر حقه.
همون‌طور كه معتقدم هيچ نظام مبتني بر حقي، اگه به جبران اشتباهاتش نپردازه و يا خداي نكرده از دايره‌ي حق و انصاف و عدالت خارج شه، امكان بقا نخواهد داشت.

بايد اين سكانس رو به سبك آژانس شيشه‌اي اجرا كنم كه دوستان باور كنن نظرات من تفاوتي نكرده؟!
توقع ندارين كه مثل شرايط بحراني سال 88، از گفتن مشكلات و مصائب بپرهيزم؟
به قول حاج آقا نقويان، 34 ساله شرايط خاصه و نبايد حرفا رو زد؟!
[/quote]

سلام علیکم مصطفی جان

ابتدا اینکه بنده ایرادی را که فرمودین به خودم وارد میدونم و یک توضیحی هم راجع بهش میدم ..با اجازه شما ...
و عذر خواهی میکنم به جهت تاخیر ... این عادتی است که بنده دارم وقتی حس کنم بحث منتج به نتیجه نیست ان را رها میکنم ... ولو ینکه به نظر ضعف در مباحثه یا هر چیزی مثل ان تلقی بشود

برادر مصطفی ...تنها رابط بین من و شما یا هردو شخص حقیقی در این فروم کلمات هستند ...کلمات و لاغیر ...شما و بنده حقیر هیچکدام همدیگر را از نزدیک و به قول فرنگی ها فیس تو فیس ندیدیم بنابراین درک حقیقی از هم نداریم ... هر تصوری که از هم داریم حول یک تصویر ذهنی از یک شخصیت مجازیست شخصیت مجازی که از کلمات ما نشات گرفتند
این محیط وب 2 هست ! لاجرم جایی برای زبان بدن نیست قادر به ارزیابی شخصیتی از روی چهره هم نیستیم !/ جایی برای رساندن مفهموم از طریف بازی های زبانی یا القا حس به وسیله تن صدا وجود ندارد ...وقتی من نوعی کلمات شما را میخوانم بسته به دید و فیلتری ذهنی که از شما دارم این کار را انجام میدهم و این ایراد وارد است ...منتهی مصطفی جان ایراد از جایی شروع میشه که میخواهیم بار احساسات را سوار متن بکنیم ..کاری که شما با سبک نگارشتون انجام میدید و بنده هم گاهی ایضا ! ( یادم رفته بود این گیم را قبلا هم انجام دادیم )

من این را یک جور افت میدانم برای بحث نوشتاری ...بماند بیش از این مجالی نیست برای این ساعت از شب

چند نکته ای را متذکر بشوم و بیشتر از این وقت شما را نگیرم
وقتی بنده به پلن امریکا اشاره کردم دقیقا منظورم طرح خاورمیانه بزرگ بود که بعد از 9/11 فاز اجرایی ان کلید خورد - یک چیزی که همواره در برنامه ریزی های کلان حاکمیت ایالات متحده دیده شده وجود بک اپ پلن برای هر وضعیتی هست چه اینکه شیفت شدن پلن های منطقه ای را دیده ایم
در مورد عراق / این مورد بیشتر موید نظر بنده است عراق به همون جایی رفت که برای ان طراحی شده بود همون پلنی که به نوع دیگه شاهد اجرا شدنش برای خودمون هستیم ...
ایالات متحده هر روش نرمی که منجر به تغییر رفتار حاکمیت یا تغییر ماهیت حاکمیت ایران بشه را به اجرا در اورده غیر از برخورد مستقیم نظامی ...( از بحث سیاسی و فرهنگی تا اقتصادی )
[b]هیچ اشکالی هم برای اجرای هم زمان چند پلن در چند جهت با یک برایند مشخص وجود ندارد ![/b]
ساده انگارانه است اگر بپذیریم یک امپراطوری برای تامین استمرار حکومتش در اینده ( اینجا هم بعد اقتصادی داره هم ژئوپولتیک ! هم ایدئولوژیک ...- چقدر اسامی قلمبه سلبمه !)
پلنی ندارد ( پس استراتژیست های ایالات متحده چه کار میکنند ؟) - اگر این نامش توهم توطئه است - مشکلی نیست

[color=#ff0000]البته جبری برای رسیدن ما به ان نقطه نیست و چنین برداشتی هم نباید از صحبت بنده بشود[/color] ...به هر حال این بازی بازیگر بسیار دارد و متغییر هم فراوان ...

[quote]

درخصوص اثبات صلاحيت، باز داري شما قضيه رو از معلول به علت نگاه مي‌كني!
اون دو سال تعليق و پذيرش‌ها و اينا به نظرت حقيقتاً از روي حسن نيت ايران انجام شد؟
[/quote]

When is done ... is Done
اصولا مصطفی جان در حقوق بین الملل ایا چیزی به نام نیت خوانی... یا علت سنجی داریم که بعد بتونیم از ان باب وارد مسئله بشویم یا مثل مطلبی که فرمودین که تعمیم قواعد فقهی به حقوق بین الملل است ... اصولا برای هم تعریف شده نیستند ...کما اینکه محکمه ای ؟ که باید حکم به اهلیت استیفا ما بدهد اصولا هدفش چیز دیگریست / که با عملکردش در این سالها کاملا اثبات شده
البته که من هم ادعا نمیکنم ما اشتباهی نکردیم و از اساس بی عیب و نقص بودیم .
========
[quote]ز قضا بنده از فرمايشات شما درخصوص بمب هسته‌اي يه نتيجه گيري كردم.
از اونجايي كه شما با افتخار فرمودي فقه شيعه پوياست و مفهوم كلي فرمايشت اين بود كه «حتي فتواي رهبر رو كه در مجامع عمومي با قاطعيت عنوان داشتن ما به هيچ وجه به سراغ ساخت سلاح هسته‌اي نمي‌ريم چون شرعاً اون رو حرام مي‌دونيم» هم به سادگي تغيير مي‌كنه و چه و چه، بنده هم از فرمايش شما نتيجه گرفتم كه پس اين كه ما اينقدر اصرار داريم كه غرب بايد حرف ما رو باور كنه كه به دنبال سلاح هسته‌اي نيستيم، استدلال نادرستيه و غرب حق داره حرف ما رو باور نكنه! چون خود شما همين الانش داري مي‌گي رسماً داريم دروغ مصلحتي مي‌گيم و بعداً زير حرفمون مي‌زنيم!! حالا چه به اسم و توجيه اضطرار، چه جنگ با كفار!!!!!!!!، چه هر توجيه ديگري![/quote]

البته قبلتر خدمت شما اشاره کردم .... این بحث فانتزی است و از اساس موضوعیت ندارد ... بحث حول برداشت بنده ( که از منظر خودم عقلانی است - چون بنده حفظ جان 70 میلیون مسلمان و ایرانی را بر فرض ان استثنا واجب میدانم - هر چند که ما فقیه نیستیم و این حکم با حاکم شرع است ) بود که اولا یک مورد خاص است ثانیا اصولا در دنیای خارج واقع نشده تا قابل بحث باشد ....تا حول ان بحث کنیم / حالا اینکه تغییر یک حکم بنا بر شرایط را شما دروغ مصلحتی بدانید حرف دیگریست / و.... از دید یک سیاستمدار یا استراتژیست دشمن چیزی به عنوان اعتماد به حرف مقام یا مسئول دشمن وجود ندارد چیزی که هست جمع بندی اطلاعات است و لا غیر

[quote]

پ.ن : محض ثبت در تاريخ!
بنده هنوز هم معتقدم كه فته‌ي 88، مبتني بر انقلاب‌هاي رنگي بود.
هنوز هم معتقدم بهار عربي هم چيزي سواي انقلاب‌هاي رنگي نيست.
هنوز هم معتقدم كه نظام جمهوري اسلامي ايران مبتني بر حقه.
همون‌طور كه معتقدم هيچ نظام مبتني بر حقي، اگه به جبران اشتباهاتش نپردازه و يا خداي نكرده از دايره‌ي حق و انصاف و عدالت خارج شه، امكان بقا نخواهد داشت.

بايد اين سكانس رو به سبك آژانس شيشه‌اي اجرا كنم كه دوستان باور كنن نظرات من تفاوتي نكرده؟!
توقع ندارين كه مثل شرايط بحراني سال 88، از گفتن مشكلات و مصائب بپرهيزم؟
به قول حاج آقا نقويان، 34 ساله شرايط خاصه و نبايد حرفا رو زد؟!

[/quote]
الحمد لله ...اما بعد

چیزی که در ذهن من نوعی شکل میگیرد بسته به رفتار دیگری است با همان کیفیت و محدودیت های که در بالا عرض شد ...
بنده این نوع سلوک و نگارش را ثواب نمیدانم ... کمترین اثرش را میشود در سندروم غرولند و سیاه دیدن همه چیز بعضی از کاربران دید ...

دیگر عرضی نیست ...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[url="http://www.tabnak.ir/fa/news/294301/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B7-%D8%A7%D8%B3%D8%AF-%D9%85%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B7-%D8%A7%D8%AE%D8%B6%D8%B1-%D8%A7%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%87%DB%8C%D9%85%DB%8C"]شروط اسد مقابل شروط اخضر ابراهیمی[/url]
[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]
یک رسانه سوری در گزارشی به شروط نماینده ویژه سازمان ملل در دیدار اخیرش با بشار اسد در دمشق برای حل بحران سوریه اشاره کرد که با مخالفت رئیس‌جمهور سوریه روبرو شد.[/size][/font][/color]
به گزارش عصر امروز به نقل از پایگاه خبری سوریه «دام پرس»، شخصیت های رسانه ای عرب و نزدیک به اخضر ابراهیمی نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای حل بحران سوریه به برخی از نکات مهم دیدار اخیر ابراهیمی با بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه پرداختند. [/size][/font][/color]
به گفته یکی از این افراد، دیپلماسی ابراهیمی پخته و کامل نبود و وی حامل خواسته های قطر و گرایشات عربستان سعودی بود. [/size][/font][/color]
بنا بر اعلام این شخصیت‌های رسانه‌ای، ابراهیمی توافقات روسیه و آمریکا درباره سوریه در ژنو را فراموش کرده بود و از مخالفان داخلی سوریه یا مخالفانی که موافق نشست‌های دوحه و آنکارا نبودند سخنی به میان نیاورد. [/size][/font][/color]
طبق اطلاعات موجود، مسکو و واشنگتن به حداقل توافقاتی درباره سوریه دست یافته‌اند اما این توافقات با مخالفت قاطع کشورهای عربی از جمله کشورهای حاشیه خلیج فارس مواجه شده است به ویژه اینکه روسیه و آمریکا تصمیم گرفته اند بشار اسد در حکومت باقی بماند که این موضوع کشورهای حاشیه خلیج فارس را به وحشت انداخته است. [/size][/font][/color]
اخضر ابراهیمی اخیرا در سفر به دمشق و دیدار با بشار اسد طرح جدید خود را برای حل بحران سوریه به وی ارائه کرد نکات اساسی این طرح که مورد رایزنی طرفین قرار گرفت عبارتند از: [/size][/font][/color]
- ابراهیمی طرح توقف خشونت و درگیری را که ترکیه، قطر و عربستان سعودی آن را تضمین می‌کند مطرح کرد اما توقف این درگیری، گروه تروریستی موسوم به جبهه النصره را شامل نمی‌شود. [/size][/font][/color]
-ابراهیمی طرح ابقای بشار اسد در حکومت همراه با اختیارات محدود را مطرح و اعلام کرد که دیگر اختیارات اسد در دوره انتقالی به نخست وزیری که از مخالفان خارج نشست دوحه است واگذار خواهد شد. [/size][/font][/color]
-نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای حل بحران سوریه از بشار اسد خواست که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۴ سوریه نامزد انتخابات نشود. [/size][/font][/color]
بشار اسد روی هم رفته مخالفت قاطع خود را با پیشنهادات ابراهیمی اعلام کرد. [/size][/font][/color]
رئیس جمهور سوریه همچنین این شرط را مطرح کرد کسانی که خواهان دخالت بیگانگان در سوریه بودند نباید در دولت یا گفت‌وگوی ملی مشارکت داشته باشند. [/size][/font][/color]
بشار اسد همچنین عدم مشارکت رهبری اخوان المسلمین در هر گفت‌وگوی آتی در سوریه را مطرح کرد. [/size][/font][/color]
رئیس جمهور سوریه از ابراهیمی خواست که وی هر چه سریعتر تروریست‌های بیگانه در سوریه را بیرون و حمایت مالی و تسلیحاتی از افراد مسلح را متوقف کند. [/size][/font][/color]
بنا بر اعلام شخصیت‌های رسانه‌ای نزدیک به ابراهیمی، نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای حل بحران سوریه با مطرح شدن نکات مذکور با ناامیدی دمشق را ترک کرد.[/size][/font][/color][color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]
http://www.tabnak.ir/fa/news/294301/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B7-%D8%A7%D8%B3%D8%AF-%D9%85%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B7-%D8%A7%D8%AE%D8%B6%D8%B1-%D8%A7%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%87%DB%8C%D9%85%DB%8C[/size][/font][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.