death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

[quote name='karkas' timestamp='1401833861' post='382690']
ببخشید میشه این کلمه ' وحوش ' رو تلفظش رو بگید. توحش شنیده بودم ولی وحوش نشنیدم.
[/quote]
vohoosh
جمع وحشی
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='maverick100' timestamp='1401830954' post='382683']
اخوی دیگه در این حد میدونم نیروهای ما حضور دارن

جریان این عکس چندشی که این وحوش از ایشون منتشر کردن چیه ؟
[/quote]
هیچی ، وحشی ها فهمیدند که ایشون ایرانیه و قبلا فرمانده بوده ؛ واسه تضعیف روحیه ی مقاومت و خالی کردن عقده های سرکوب شدشون ، سر از بدن جدا کردند و بردندو ....
ولی دریغ که آنها نمیفهمند لبیک یا حسین (ع) یعنی چه ...
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='jarmenkill' timestamp='1401834249' post='382691']
vohoosh
جمع وحشی
[/quote]

دست شما درد نکنه . ولی متوحشین جمع بهتر وحشی نیست ؟
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
المیادین:دیر الزور منطقه ی البصره:جبهه النصره یک مکان مربوط به دولت اسلامی عراق و شام رو با عملیات انتحاری منهدم کرده و تعداد کشته های دولت اسلامی بالا هست البته باید دید خود دولت اسلامی چی میگه

رابرت فورد سفیر سابق امریکا در دمشق و فرمانده در سایه ی مخالفین سوری:
انتخابات سوریه به ما و اروپا و کشورهای منطقه و دیگران این پیام رو داد که اسد از قدرت کناره گیری نخواهد کرد ویرایش شده در توسط armagdon
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='karkas' timestamp='1401860134' post='382714']
[/quote]
فكر كنم متوحشين ميشه جمع متوحش كه معني متحوش كسي هست كه ترسيده ! (احتمالا روبه روي وحوش بودن متوحش شدن)
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='armagdon' timestamp='1401862088' post='382716']
المیادین:دیر الزور منطقه ی البصره:جبهه النصره یک مکان مربوط به دولت اسلامی عراق و شام رو با عملیات انتحاری منهدم کرده و تعداد کشته های دولت اسلامی بالا هست البته باید دید خود دولت اسلامی چی میگه

[color=#ff0000]رابرت فورد سفیر سابق امریکا در دمشق و فرمانده در سایه ی مخالفین سوری:
انتخابات سوریه به ما و اروپا و کشورهای منطقه و دیگران این پیام رو داد که اسد از قدرت کناره گیری نخواهد کرد[/color]
[/quote]
این بی همه چیزها همیشه من رو متعجب می کنن... یعنی آدم توی این نوع تفکر مغالطه گرانه اینها آچمز می مونه

[quote name='Blanco' timestamp='1401824263' post='382643']
در عکس های انتخاباتی سوریه که رویترز گذاشته بود در یکی از برگه ها بشار نفر وسطی بود . پس نتیجه میگیریم سه نوع برگه انتخاباتی چاپ شده . [color=#ff0000]اصلا این انتخابات نیازی به تقلب نداره ! مگر مخالفا شرکت میکنن که نیازی به تقلب باشه [/color]؟

اینم عکس برگه رای گیری :

[url="http://www.shiaupload.ir/images/39051307764774240689.jpg"]http://www.shiauploa...64774240689.jpg[/url]
[/quote]
این حرفتون به نظرم خوب نمی آد... مخالفین؟؟؟

[quote name='hamedof' timestamp='1401818849' post='382603']
شما کافیه سرچ کنی :
voting ballots sample
برای مثال ایالت های مختلف آمریکا هر کدوم یک نوع برگه رای طراحی می کنه واسه رای گیری هاش و از همون استفاده می کنه . یا شما می تونی سرچ کنی :
February 2, 2010 General Primary Electione ballot samples
که برگه رای اون انتخابات رو برات بیاره ... البته انتخابات های دیگه رو هم میاره ولی یکم جستجو کنید می بینید که یک نوع برگه رای هست ... .

همیشه نیاز نیست خودت یک چیز رو تجربه کنی ، شما یکم فکر کن وقتی برگه های رای متفاوت باشه امکان اشتباه شمارنده رای هم بالاتر میره ! مثلا تو یک برگه رای اقای ایکس شماره 2 باشه تو یکی دیگخ شماره 3 ! خوب بدبخت میشند شمارنده ها که !
[/quote]
جناب حامدف وواقعا نمی دونم برای برخی از بچه های این سایت چه اتفاقی می افته که بعد از مدتی کلا به آدمی دیگه تبدیل میشن و گاهی آدم خیال می کنه ممکنه اکانت دوستان توسط کس دیگه ای استفاده بشه... بگذریم این روند تغییر تفکر خیلی در سایت مدتیه شدید شده

اما موضوعی رو که گفتین بر اساس حدث و گمان هست و جواب ها هم همچنین پس قابل استناد و نتیجه گیری درست نیست
ولی وقتی برگه های انتخاباتی سوریه رو دیدم چند ابتکار درش دیدم و در عین حال چند سوال بزر در ذهنم ایجاد کرد.
اول اینکه به جای نوشتن اسم از روش عکس استفاده کردن و این باعث میشه ضریب تقلب پایین بیاد چون کسی که بی سواد هم هست تصاویر رو به راحتی می بینه و تشخیص میده و لزومی به نوشتن توس کس دیگه ای نیست(چقدر توی انتخابات کشور خودمون این روش استفاده میشه بماند که پیرزن و پیرمرد بیچاره میگن بنویس ایکس یارو می نویسه وای) خوب این باتکار خوبی هست

دوم اینکه پس زمینه هر عکسی یک رنگ زدن که رنگ بشار سبز هست و رنگ اون دو نفر قرمز و خاکستری... روان شناسی رنگ ها به ما میگه رنگ های گرم و توی مایه های قرمز بیشتر چشم فرد رو می گیره به طرف خودش جذب می کنه و اگر من جای طرفداران بشار بودن رنگ زمینه بشار رو قرمز می کردم.

اما می دونین اولین باری که تصویر برگه های انتخاباتی رو دیدم چه چیزی نظرم رو جلب کرد؟؟ اینکه توی برگه ای که من دیدم بشار نفر اول بود. خوب چرا برای من قضیه عجیب بود؟
به این دلیل که در رونشناسی اجتماعی ابتدا و انتها قرار گرفتن کسی در مناظره تلویزیونی یا تصاویر و... بر روی ذهن مخاطب تاثیر کاملا غیر قابل ردی داره به این دلیل که در کوتاه مدت ذهن انسان اثر تقدم و تاخر رو در ذهن خودش حک می کنه و نتیجه گیزی و قضاوتش بر همون اساس هست.
من ناراحت این بودم که غربی ها و کسانی که با روانشناسی اجتماعی آشنا هستن بیان و گیر بدن که برگزار کنندگان اتخابت سوریه با قرار دادن بشار در اولین تصویر به صورت غیر مستقیم برتری و رای بالای بشار رو به رای دهنده القاء کردن و به طور طبیعی نتایج رو مهندسی کردن و این بهانه ای میشد که به این راحتی ها نمیشد ازش در رفت.
اما در تصاویر بعدی که دوستان قرار دادن مشخص هست که با جابجایی عکس ها سعی کردن عدالت رو به شکلی حفظ کنن.

هر کسی می دونست و میدونه بشار با رای بالا رئیس جمهور سوریه خواهد بود و اون گفته غربی بالایی نشون میده از همین الان به فکر راه های رد این انتخابات و مشروعیت و مقبولیت و... اون هستن.
هنوز انتخابات غزه و حماس رو فراموش نکردیم و این ذات غربی ها هست که اگر طرف دلخواه خودشون رای بیاره انتخابات دمکراتیک و غیر قابل خدشه و... میهش و اگر غیر این باشه هزار و یک مشکل براش می تراشن.
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='karkas' timestamp='1401860134' post='382714']
[/quote]
میدونی وحوش همچین به چسب تره :cool:
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من عقیدم تغییر نکرده ولی یکم شرایط رو دارم طوری دیگه ای می بینم . بگزارید کلا مشخص کنم وضعیت خودم رو :

1- قبل از همه چیز شر هرچی وهابی و سلفی باید از سر سوریه کنده بشه ! ولی ! باید کاری کرد که مردم عادی آسیب نبینند ، نگاه وقتی اوضاع معیشتی مردم داغون باشه با کمی پول یا وعده گروه های سلفی مستقیم به سمت اون ها حرکت می کنند .

2- کسی باید سر کار باشه که واقعا مردم بخوانش ! این فرد میتونه بشار باشه یا هر کس دیگه ! تو پست اول هم گفتم که [b]فکر [/b]کنم [b]کسی [/b]داره برگه چاپ می کنه . در موقعیت اول هر کسی می تونه باشه : وهابی ها ، غرب گرایان ، طرفدارای بشار بدون اطلاع دولت و یا خود دولت . ولی وقتی دوستان به شیوه هر کس از ظن خود شد یار من رفترا می کنند ، من هم حتی با این وجود که بحث دیگه ای داشتم شروع می کنم به زدن برجک فرد متقابلم با استدلال هایی که مطمئنا اذیتش می کنه و عصبی ! من اخلاق بدی که دارم کسی بخواد اجازه بده در مورد تصمیم گیری کنه ، دیگه هیچ نمی فهمم صرفا باید طرف رو بکوبم تا بدونه هرجور که من حرف زدم جوابم رو بده ، نه هر طور که دوست داره ... .

3- برگردیم به بحث خودمون ، خوب خودم هم به این فکر نکرده بودم که به قول شما به دلیل ایجاد عدالت بین نامزد ها این طور برگه ها چاپ شده ... .

4- کلا خیلی خیلی کم پیش بیاد من طرف مثبت ماجرا رو ببینم ! چرا؟ چون با دیدن قسمت های منفی ماجراست که می تونیم اشکلات خودمون رو رفع کنید . به قول یه بنده خدایی تو یه فیلم به نقل از صهیونیست ها : قرار شد تو هر جمع 10 نفره که احماع حاصل شد همیشه یک نفر ساز مخالف بزنه و طرف دیگه ماجرا رو ببینه ... . بهترین شیوه هم همینه . چون وقتی تک صدایی باشه اشکالات دیده نمیشه . الان هم تقریبا دارم قانع میشم که برگه رای ها مشکلی نداره ... .
این رفتارها از من عادیه ! چرا چون تو میلیتاری تک صدایی زیاد میشه خیلی وقت ها ....

5- یک نفر فقط انتقاد می کنه و حرف میزنه ولی تو عمل واسه اصلاح هیچ کار نمی کنه ولی حداقل من واسه درست کردن خودم دارم حرکت می کنم ... .
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
المیادین :لیبی شهر بن غازی گروههای اسلام گرای القاعده ای یک عملیات انتحاری بر علیه یک مقر نیروهای ژنرال حفتر انجام دادند ژنرال حفتر از حمایت غرب برخوردار هست
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1401868040' post='382731']
من عقیدم تغییر نکرده ولی یکم شرایط رو دارم طوری دیگه ای می بینم . بگزارید کلا مشخص کنم وضعیت خودم رو :

1- قبل از همه چیز شر هرچی وهابی و سلفی باید از سر سوریه کنده بشه ! ولی ! باید کاری کرد که مردم عادی آسیب نبینند ، نگاه وقتی اوضاع معیشتی مردم داغون باشه با کمی پول یا وعده گروه های سلفی مستقیم به سمت اون ها حرکت می کنند .

2- کسی باید سر کار باشه که واقعا مردم بخوانش ! این فرد میتونه بشار باشه یا هر کس دیگه ! تو پست اول هم گفتم که [b]فکر [/b]کنم [b]کسی [/b]داره برگه چاپ می کنه . در موقعیت اول هر کسی می تونه باشه : وهابی ها ، غرب گرایان ، طرفدارای بشار بدون اطلاع دولت و یا خود دولت . ولی وقتی دوستان به شیوه هر کس از ظن خود شد یار من رفترا می کنند ، من هم حتی با این وجود که بحث دیگه ای داشتم شروع می کنم به زدن برجک فرد متقابلم با استدلال هایی که مطمئنا اذیتش می کنه و عصبی ! من اخلاق بدی که دارم کسی بخواد اجازه بده در مورد تصمیم گیری کنه ، دیگه هیچ نمی فهمم صرفا باید طرف رو بکوبم تا بدونه هرجور که من حرف زدم جوابم رو بده ، نه هر طور که دوست داره ... .

3- برگردیم به بحث خودمون ، خوب خودم هم به این فکر نکرده بودم که به قول شما به دلیل ایجاد عدالت بین نامزد ها این طور برگه ها چاپ شده ... .

4- کلا خیلی خیلی کم پیش بیاد من طرف مثبت ماجرا رو ببینم ! چرا؟ چون با دیدن قسمت های منفی ماجراست که می تونیم اشکلات خودمون رو رفع کنید . به قول یه بنده خدایی تو یه فیلم به نقل از صهیونیست ها : قرار شد تو هر جمع 10 نفره که احماع حاصل شد همیشه یک نفر ساز مخالف بزنه و طرف دیگه ماجرا رو ببینه ... . بهترین شیوه هم همینه . چون وقتی تک صدایی باشه اشکالات دیده نمیشه . الان هم تقریبا دارم قانع میشم که برگه رای ها مشکلی نداره ... .
این رفتارها از من عادیه ! چرا چون تو میلیتاری تک صدایی زیاد میشه خیلی وقت ها ....

5- یک نفر فقط انتقاد می کنه و حرف میزنه ولی تو عمل واسه اصلاح هیچ کار نمی کنه ولی حداقل من واسه درست کردن خودم دارم حرکت می کنم ... .
[/quote]
دوست عزیز ما اگه نخوایم دو صفحه تحلیل شما از یه برگ انتاباتی رو بخونیم باید چیکار کنیم؟
متاسفانه ما وایمیسیم اینجا و فقط میگیم لنگش کن
اون دوست عزیزی هم که میگن
[quote]

[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]کی می خواهند به این مسخره بازی ها پایان بدن؟ مگه خط مقدم لشکر زرهی رو موشک باران می کنند؟! [/background][/font][/color]

[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]به جای این روش های قدیمی و بی فایده بعلاوه ی خرید اون میگ 29 ها ، بروند روی بالگردهای خودشون موشک های ATAKA و Vikher نصب کنند که به صورت دقیق اهداف رو منهدم کنند.همزمان بودن نیروی های پیاده نظام و پشتیبانی هوایی فرصت هرگونه عمل رو از دشمن می گیره. سه سال گذشت و این ها هنوز نفهمیدن[/background][/font][/color][/quote]
شما با دیدن یه کلیپ ناقص اینجوری تحلیل میکنین؟
ممنونم از دوستانی که وارد حاشیه نمی شن و فقط اخبار میدانی رو اینجا میذارن
خدا اجرتون بده
  • Upvote 11
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شما می تونید برای اینکه نخونید از فروم برید بیرون ! فروم اصلا می دونی یعنی چی؟ یعنی هر کسی میاد عقیدش رو نظرش رو میگه ... . تا وقتی هم قوانین سایت نقض نشده هیچ ربطی به شما نداره . روشنه ؟
  • Upvote 9
  • Downvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1401868040' post='382731']

[/quote]
2- مشکل ما این نیست مشکل ما اینه که غربی ها نومن ببعش و نکفر ببعش هستن یعنی میگن بشار نباید رای بیاره اگر آورد پس حتما تقلب شده و... فعلا هم مشخص هست کی رای میاره در این مورد بنده حداقل یکسال پیش برای یکی از دوستان سایت در پیام خصوصی تحلیلی نوشته بودم که اگر زمانی لازم شد اون رو میزارم تا مشخص بشه جریان از خیلی وقت پیش هم روشن بود.
3- اون تحلیل من هم فق یک تحلیل هست و صد درصد نیست
4- به این میگن تفکر انتقادی... توی مدیریت هم توی مبحث مدیریت گروه ها میگن در گروه همیهش نقش منتقد رو به یک نفر بدین تا مباحث چکش بخوره...
اما حامد جان عزیزم بین انتقاد و نقد تفاوت هست. تفکر انتقادی بیشتر وجه نظرش نابود کردن هست و در متد خودش هم بیشتر روش سلبی اختیار می کنه یعنی میگه این نه اون نه اون یکی نه و... ولی هیچ وقت تفکر ایجابی نداره که این جایگزین نه ای که من میگم چیه.
ولی نقد یعنی دیدن خوب وبد با هم و نگرش اون اصلاحی هست.
تفکر اسلامی به نگرش نقد اعتقاد داره نه انتقاد صرف...

مشکل بنده هم در مورد عقیده فق موضوع سوریه نیست متد منفی بافی و یاس و.... در برابر هر بحث و خبر و ساخته و تجهیز و استراتژی داخلی هست که بیشتر وجهه نظر انتقادی و نابودگرانه داره تا منتقدانه.
اما یک نکته این وسط پیش میاد و اونم خود آگاهی هست. عمده دوستان با نیت خیر و بدون خودآگاهی وارد این حیطه میشن و گاهی فراموش می کنن داره به خودم ضربه می زنن و برخی هم نه غرض و مرض دارن و با آگاهی و طرح قبلی وارد مباحث میشن
در همین سایت کسانی رو داشتیم که دلباخته اسلام ناب و کشور بودن ولی امروز تبدیل شدن به مهره دشمن و بدتر شاید مهره بی جیره و مواجب

از دوستان عذر خواهی می کنم حایشه می زنیم به تاپیک ولی گاهی چه میشه کرد باید برخی بحث ها هم پیش بیاد طبیعی است که الکلام و یجر الکلام...
  • Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کل این هزاران توپ وتانک و راکت انداز و ...... ارتش سوریه اندازه 100 تا پهپاد مناسب لینک شده با خمپاره ها و توپخانه دقیق ارزش نداره!

حداقل برای این نوع جنگ!
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
http://www.syriahr.com/images/news/21245036130908090413-02-syria-0907-restricted-horizontal-gallery.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1401870655' post='382736']
شما می تونید برای اینکه نخونید از فروم برید بیرون ! فروم اصلا می دونی یعنی چی؟ یعنی هر کسی میاد عقیدش رو نظرش رو میگه ... . تا[size=5] وقتی هم قوانین سایت نقض نشده[/size] هیچ ربطی به شما نداره . روشنه ؟
[/quote]
[quote][color=#FF0000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=5][background=rgb(248, 248, 255)]پرداختن به شعارگرایی و تخریب بحثها[/background][/size][/font][/color]
[color=#FF0000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=5][background=rgb(248, 248, 255)]توهین و اهانتو تحقیر دیگر کاربرها[/background][/size][/font][/color][/quote]
[url="http://www.military.ir/forums/topic/22158-%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84-%D8%AA%D9%88%D8%AC%D9%87-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86/"]منبع[/url]
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.