death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

[quote name='armagdon' timestamp='1401868059' post='382732']
المیادین :لیبی شهر بن غازی گروههای اسلام گرای القاعده ای یک عملیات انتحاری بر علیه یک مقر نیروهای ژنرال حفتر انجام دادند ژنرال حفتر از حمایت غرب برخوردار هست
[/quote]

اوضاع لیبی خیلی بحرانی شده.به نظرم لیبی با سرعت داره به سمت تجزیه شدن پیش میره.بنغازی که از کنترل ارتش خارج شده و به دست انصار الشریعه افتاده.این گروه تفکراتش بیشتر به جبهه النصره میخوره تا داعش.هدفشون رو هم ایجاد امارت اسلامی در لیبی اعلام کردن.
به نظرم باید یه تاپیک تخصصی هم برای لیبی ایجاد بشه.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]این حرفتون به نظرم خوب نمی آد... مخالفین؟؟؟[/quote]

نمیدونم چرا به نظرتون خوب نمیاد . منظور از مخالفین مردم مخالف هست . تروریست ها و اونایی که اسلحه به دست گرفتن فوقش 100-200 هزار نفر هستن ما داریم در باره چند میلیون مردم سوریه صحبت میکنیم که مطمئنا یه بخشیشون مخالف دولت فعلی هستن . ایا اونا در انتخابات شرکت کردن ؟ مثلا تو مصر طرفداران اخوان (که میشن مخالفین ) شرکت نکردن تو انتخابات پس نیازی نبود سیسی بخواد تقلب بکنه .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
متاسفانه شاهد برخی ناپختگی ها و بعضا غرض و مرضهای سیاسی در تحلیل انتخابات سوریه میباشم .
تحلیل باید به صورت پله پله و بادید کلی به قضیه انجام گردد .

1 - آیا انتخاباتی در سوریه انجام شده است ؟ بلی

2 - مخالفین و موافقینی وجود دارند؟ بلی

3 - چه تعداد کاندیدهستند وچه شرایطی دارند ؟ سه نفر و عنوان میشود که برخی از آنها جزو مخالفینند . پاسخ صحیح این سوال را مردم سوریه وتنها آنهائی که رای داده اند بهتر از همه میدانند و خود میتوانند حتی در صورت تقلب پاسخ مناسب را بدهند . این پاسخ میتواند با گرایش به مخالفینی که رای نداده اند و تقویت آنها صورت پذیرد . بنده شخصا فکر نمیکنم فردی بخواهد با تقلب در این موقعیت گور خود را با دستان خودش بکند مگر آنکه مغز خر خورده باشد .
حتی اگر مخالفت کاندیدائی مسجل باشد پس احتمالا باید دارای پایگاهی مردمی باشد که جرات به مبادرت به اینکار را کرده است و در اینصورت اگر طرفدار داشته باشد حتی ممکن است پیروز انتخابات گردد . در اینصورت هم بشار اسد میتواند با سربلندی از اینکه هیچ نیروئی بجز ملت سوریه نتوانست ایشان را کنار بگزارد با خرسندی از حکومت کنار برود .

4 - مردم چه میخواهند و چگونه اراده خود را عنوان میکنند ؟ تعداد کل رای دهندگان نشاندهنده خواست درصدی از مردم سوریه است که طرفدار آرامش در سوریه میباشند . البته درصدی هم از سوریها میتوانستند رای بدهند اما ندادند را نیز بدلایل مختلف باید جزئی از رای دهندگان بحساب آورد زیرا یا در خارج از کشور بوده اندو بنا بر اخبار از رای دهی آنها به ترفندهای مختلف جلوگیری به عمل آمد .برخی دیگر نیز در داخل با تهدید و ارعاب روبرو گشته و رای نداده اند و برخی استانها نیز کلا انتخابات برگزار نگردید زیرا تحت سیطره گروه های معلوم الحال بودند .
حال باید منتظر بود و دید که شرکت کنندگان در انتخابات که در واقع خواهان آرامش سوریه و در حقیقت در مخالفت با فتنه گران رای داده اند بدون در نظر گرفتن اینکه به که رای داده اند ویا رای سفید به داخل صندوق انداخته اند چند در صد از مردم واجد شرایط رای دهی در سوریه را تشکیل میدهند .پس تا آن زمان باید برای تحلیلهای صحیح تر از قضیه منتظر بود و آن پاسخ دندان شکنی خواهد بود برای برخی تحلیلهای لب حوضی .
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این گونیا واقعا تاثیر دارند؟

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10218/10295100_558859774227865_274508421786913019_o.jpg[/img]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Electro_officer' timestamp='1401887653' post='382809']

[/quote]منظورت اون نقاله هاست یا این خط کش؟ :))
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جلو سوختن رنگ تانک بر اثر آفتاب میگیره . icon_cheesygrin

ته تهش شاید یه فاصله چند سانتی ایجاد کنه بین فعال شدن فیوز موشک و انفجارش تا بدنه اصلی‌

یه قفس فلزی دست ساز تاثیرش از این بیشتر جلو تحرک برجکم نمیگیره
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10218/10295100_558859774227865_274508421786913019_o.jpg[/img]
[/quote]
منطقا بی تاثیر نیست.
خصوصا در مقابل چیزی مثل آر پی جی های اولیه
نمی دونم فقط رو گردش برجک اثر نمی ذارن؟
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

[/quote]
الکترو جان وقتی زره های کامپوزیتی در دسترس نیست بد نیستن و می تونن خیلی از تهدیدات رو کاهش بدن.
از لخت بودن تانک ها بهتره

ارتش و حزب الله باید در حلب توانشون رو روی شیخ مقصود متمرکز کنن و حلب رو محاصره کنن. در این صورت برد بزرگی خواهند داشت و از همون جا هم می تونن به طرف نبل و الزهرا پیشروی کنن
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این سرهنگ سهیل حسن محاصره زندان رو شکست رفت ددر بعدش؟ icon_cheesygrin چرا خبری نیست توی جبهه شمالی حلب. نکنه عملیت های اخیر توی جبهه جنوبی هم کار خودشه؟ ویرایش شده در توسط era_923
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1401868040' post='382731']
من عقیدم تغییر نکرده ولی یکم شرایط رو دارم طوری دیگه ای می بینم . بگزارید کلا مشخص کنم وضعیت خودم رو :
... .
[color=#ff0000]این رفتارها از من عادیه ! چرا چون تو میلیتاری تک صدایی زیاد میشه خیلی وقت ها ....[/color]

5- یک نفر فقط انتقاد می کنه و حرف میزنه ولی تو عمل واسه اصلاح هیچ کار نمی کنه ولی حداقل من واسه درست کردن خودم دارم حرکت می کنم ... .
[/quote]
برادر جان توو میلیتاری تک صدایی میشه ، چونکه اکثرا بچه با هم ؛ هم عقیده اند و همیشه یه صدا بودن به معنی جانب دار بودن نیست بلکه در خیلی از موارد بر حق بودن هم هست و گاهی واقعیت آنچنان مثل روووز روشن هست که دیگه لازم نیست توو درستیش شک کرد ، درست مثه همین برادر :smug: بششار که تک ستاره ی درخشان بین رییس جمهورهای عربه ، البته اگه همه ی کشورهای عربیه دیگه رییس جمهور داشته باشن که متاسفانه همه ندارند .
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.