death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

سلام

میگم پ ک ک و پژاک و داعش همشون واسه ما خطرناکن . واسه ترکیه هم خطرناکن . یعنی یه جورایی منافع ما فعلا به ترکیه نزدیکه . بهتر نیست ارتش و سپاه ایران با ارتش ترکیه همکاری کنن و حال هردوتاشون رو بگیرن ؟

نبرد امروز ایران با پژاک و پ.کا.کا بر سر همین همکاری بود ... سالها قبل ما با پ.کا.کا رابطه خوبی داشتیم تا اینکه قضایایی پیشامد کرد و نهایتا درگیری های سنگینی رخ داد که چندین شهید و زخمی برای ما برجای گذاشت و البته شاخه ایرانی پ.کا.کا یعنی پژاک تشکیل شد ...

ولی خوب امروز بازی خیلی عوض شده یعنی درسته دشمن دشمن ما دوست ماست ولی ، اصولا ترکیه رو نمیشه روش حساب کرد ... ترک ها از خیلی جهات عملکرد کاملا منطقی و صرفا براساس منافع ملی خودشون انجام میدن و به حدی در این امر تاکید می ورزند که آدم حالش بد میشه !

یعنی اونها مثل زن و مردی هستند که مرد یا زن صرفا یک طرفه هرکاری دوست داره انجام میده و به طرف مقابل احترام نمیزاره و هروقت هم کارش تموم شد خدانگهدار شما !

ترک ها اصولا برای منافع دیگران ارزش چندانی قائل نیستند

نمیشه روشون حساب کرد و ایران هم که از اون دست کشورهاست که به دوستان امریکا اعتماد نمیکنه ولی باید دید ترکیه چه پیشنهاد و شرایطی داره

یا حق
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حزب الله به گشتی اسرائیل در شبعا حمله کرده و اعلام رسمی هم کرده به نظر شما حزب الله چه پیامی میخواد بده به طرف مقابل؟

http://www.almanar.com.lb/adetails.php?eid=990053

حمله تروریست ها در روزهای اخیر به مناطق شیعه نشین لبنان با همکاری اسرائیل صورت گرفت و اسرائیل برخی مناطق رو بمباران کرد

حالا داره جوابش رو پس میگیره

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

نبرد امروز ایران با پژاک و پ.کا.کا بر سر همین همکاری بود ... سالها قبل ما با پ.کا.کا رابطه خوبی داشتیم تا اینکه قضایایی پیشامد کرد و نهایتا درگیری های سنگینی رخ داد که چندین شهید و زخمی برای ما برجای گذاشت و البته شاخه ایرانی پ.کا.کا یعنی پژاک تشکیل شد ...

ولی خوب امروز بازی خیلی عوض شده یعنی درسته دشمن دشمن ما دوست ماست ولی ، اصولا ترکیه رو نمیشه روش حساب کرد ... ترک ها از خیلی جهات عملکرد کاملا منطقی و صرفا براساس منافع ملی خودشون انجام میدن و به حدی در این امر تاکید می ورزند که آدم حالش بد میشه !

یعنی اونها مثل زن و مردی هستند که مرد یا زن صرفا یک طرفه هرکاری دوست داره انجام میده و به طرف مقابل احترام نمیزاره و هروقت هم کارش تموم شد خدانگهدار شما !

ترک ها اصولا برای منافع دیگران ارزش چندانی قائل نیستند

نمیشه روشون حساب کرد و ایران هم که از اون دست کشورهاست که به دوستان امریکا اعتماد نمیکنه ولی باید دید ترکیه چه پیشنهاد و شرایطی داره

یا حق

موضع ایران در مورد کوبانی چی هست؟

حمایت از کوبانی رو یعنی حمایت از سازمان  پ ک ک میدونه؟

حمایت یا عدم حمایت ما چه ضرر ها و سودهایی میتونه داشته باشه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

راست ش ، به نظر من اگر راه کمکی به کوبانی باز بود ( اگر و فقط اگر) الان سردار سلیمانی اونجا بود !

خودم به شخصه نظرم این هست ... ولی وقتی قشنگ نگاه کنیم میفهمیم که صرفا الان کوبانی یا همون عین العرب ، به یک نماد تبدیل شده نه یک محل استراتژیک مهم

بله، لشکر 17 و تیپ 93 و فرودگاه طبقه میشد بگیم استراتژیک بود عدم سقوط شون ... ولی کوبانی چی ؟

از دید جغرافیا نظامی خیر ولی از دید نمادسازی و اینکه الان چشم هزاران کرد چه تجزیه طلب ایرانی چه وطن دوست ایرانی چه عراقی چه سوری به این منطقه هست و مثل چی میمونه ؟

یک نفر عزیزش به رحمت خدا رفته، تو مراسم همه جلو چشماش هستند میدونه کی اومده کی نیومده !

اینطور که از عکس سردار سلیمانی برمیاد که با اکراد انداخته و برخی مسایل دیگر به نظر من ایران میخواد حمایت اکراد حداقل اونهایی که تجزیه طلب نیستند و از آب گل آلود نمیخوان ماهی بگیرند( مثل کومله و دموکرات که در مصاحبه با بی بی سی رسما اعلام کردن هدف شون ایران هست!) جلب بنماید

به واقع ، اگر راه کمکی باز بشه و از نظر نظامی ارزش ش رو داشته باشه صد درصد ایران حمایت میکنه از اکراد سوریه ولی واقعا از نظر نظامی این راه ها بسته هست الان به خصوص که مناطق کردنشین سوریه بسیار نزدیک به ترکیه هستند و اکراد سوری هم رفتار واضحی تاکنون نشان ندادن

از یک سو عکس میاد همیاری میکنند با ارتش آزاد و تکفیری ها از سویی مبارزه میکنند باهاشون ... از سویی با بشار هستند و از سویی میگن ما خودمختاری میخواهیم...

اینها شرایط مساله رو سخت کرده

ولی شخصا نظرم بر همین هست که اگر راه کمکی باشه و می بود الان یا سردار سلیمانی یا دوستان شون در کوبانی و حومه بودند ( البته برفرض اگر الان نباشند ! چشمک)

به هرصورت عراق الان برای ایران مهم تر هست ...به دلایل بسیار

یا حق

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

به نظرت ایران چنانچه میخواست ترکیه رو دخالت بده در قضیه کوبانی . نمیتونست مناطقی از ترکیه رو با نام داعش بمب گذاری کنه و ترکیه رو در مقابل عمل انجام شده بزاره؟ یا مثلا از مناطق تحت اشغال اونها خمپاره هایی به مناطق مسکونی شلیک کنه و کشته هایی بر روی دست ترکیه بزاره؟  چنین کاری از سرویس های قوی ایرانی بر نمیومد؟

راستی قضیه مشکل ما با پ ک ک از کجا شروع شد؟ مشکل خاصی ویا نقطه عطف خاصی بود؟ مقصر رو در حقیقت کی میدونی؟

چرا عراق مهمتر هست؟ مهم ترین هاشو بگو.... البته دلایلی غیر از نزدیکی به مزر و... که واضحه

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

تو مرام ایران واقعا این کارها نیست ... خدائیشو بگم !

بله درسته، براساس مدیریت های فصلی شاید در زمانی همچون زمان فلاحیان در وزارت اطلاعات ما برخی کارها میکردیم ولی واقعا راه و رسم ایران اسلامی اینطور نیست که بخواد از این کارها بکنه

از اصلی ترین دلایلی هم که ایران هر رفیقی داره تو جهان تا آخر با ایران هست برای اینه که میدونه : ایران بهش خیانت نمیکنه !

به عبارت بهتر ، ما برعکس ترکیه هستیم ... ترک ها برای منافع شون حاضرن پا بزارند رو منافع بقیه یعنی فقط اینطورین : یکی من ، یکی من ، باز هم یکی من !

ولی ایران میگه : حزب الله رو مجهز میکنم تا لبنان رو حفظ کنه و علیه اسراییل بجنگد، دبیرکل شون رو هرطور میخوان انتخاب کنند ....آزادانه میتونند انتخاب کنند با سوریه بشار باشند یا نه ؟

ایران اینطوری هست و برای اینه محبوب هم شده

راهی که ما پیش گرفتیم راهی هست که با همه هستیم حتی اگر با ما تعارض عقیده هم داشته باشند .... ما منافع مون رو به دست میاریم در عین حالیکه دوست داریم بقیه هم منافع شون تامین بشه

پس ایران حاضر نیست به خاطر ترکیه و داعش از این کارها بکنه چون حیثیت خودمون قطعا میره .... دنیای امروز دنیای لاپوشانی نیست ... امروز یک جلسه بزاری فردا صد جلسه برای همون یک جلسه ت ترتیب میدن !

قضیه پ.کا.کا ، خیلی مفصل هست ... من الان اینجا بگم برای خودم شر درست میشه ، شما رو به کتاب ژئوپلتیک فرهنگی و مساله امنیت ملی دکتر صحفی ارجاع میتونم بدم صرفا 

به صورت کلی ، ما از خیانت بدمون میاد ...! از تجزیه طلبی ! 

عراق برای این مهمتر هست که اصولا نبرد تکفیری ها با سوریه بشار و حزب الله لبنان برای این شروع شد که برسه به عراق و از عراق به ایران

من از سه سال پیش تاکنون حرفم یکی هست و همون حرف هم رخ داده و هنوز هم قسمت عمده قضایا رخ نداده

عراق آبستن بزرگترین نبردها خواهد بود ... قطعا !

امریکا الان یکی از بهترین فرصت های تاریخی خودشو به دست آورده ... در مهمترین پیچ تاریخی که رهبر انقلاب چندین سال هست بهش اشاره میکنند ... اگر ایران سالم بگذرد و نتوانند بلای عراق و سوریه و لبنان رو سرش بیارند ، کار تمام هست ... ایران قطعا اولین قدرت منطقه به صورت بلامنازع خواهد شد 

مشکل هم ! همینه 

امریکا میدونه آخرین تیر ترکش ش داعش و اکراد هستند ....

یا حق

• Upvote 12
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یا حق

یعنی تهدید دموکرات و کومله اینقدر جدی هست؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

تو مرام ایران واقعا این کارها نیست ... خدائیشو بگم !

بله درسته، براساس مدیریت های فصلی شاید در زمانی همچون زمان فلاحیان در وزارت اطلاعات ما برخی کارها میکردیم ولی واقعا راه و رسم ایران اسلامی اینطور نیست که بخواد از این کارها بکنه

از اصلی ترین دلایلی هم که ایران هر رفیقی داره تو جهان تا آخر با ایران هست برای اینه که میدونه : ایران بهش خیانت نمیکنه !

به عبارت بهتر ، ما برعکس ترکیه هستیم ... ترک ها برای منافع شون حاضرن پا بزارند رو منافع بقیه یعنی فقط اینطورین : یکی من ، یکی من ، باز هم یکی من !

ولی ایران میگه : حزب الله رو مجهز میکنم تا لبنان رو حفظ کنه و علیه اسراییل بجنگد، دبیرکل شون رو هرطور میخوان انتخاب کنند ....آزادانه میتونند انتخاب کنند با سوریه بشار باشند یا نه ؟

ایران اینطوری هست و برای اینه محبوب هم شده

راهی که ما پیش گرفتیم راهی هست که با همه هستیم حتی اگر با ما تعارض عقیده هم داشته باشند .... ما منافع مون رو به دست میاریم در عین حالیکه دوست داریم بقیه هم منافع شون تامین بشه

پس ایران حاضر نیست به خاطر ترکیه و داعش از این کارها بکنه چون حیثیت خودمون قطعا میره .... دنیای امروز دنیای لاپوشانی نیست ... امروز یک جلسه بزاری فردا صد جلسه برای همون یک جلسه ت ترتیب میدن !

قضیه پ.کا.کا ، خیلی مفصل هست ... من الان اینجا بگم برای خودم شر درست میشه ، شما رو به کتاب ژئوپلتیک فرهنگی و مساله امنیت ملی دکتر صحفی ارجاع میتونم بدم صرفا 

به صورت کلی ، ما از خیانت بدمون میاد ...! از تجزیه طلبی ! 

عراق برای این مهمتر هست که اصولا نبرد تکفیری ها با سوریه بشار و حزب الله لبنان برای این شروع شد که برسه به عراق و از عراق به ایران

من از سه سال پیش تاکنون حرفم یکی هست و همون حرف هم رخ داده و هنوز هم قسمت عمده قضایا رخ نداده

امریکا الان یکی از بهترین فرصت های تاریخی خودشو به دست آورده ... در مهمترین پیچ تاریخی که رهبر انقلاب چندین سال هست بهش اشاره میکنند ... اگر ایران سالم بگذرد و نتوانند بلای عراق و سوریه و لبنان رو سرش بیارند ، کار تمام هست ... ایران قطعا اولین قدرت منطقه به صورت بلامنازع خواهد شد 

مشکل هم ! همینه 

یا حق

شما قیاس  اشتباهی میکنید...من مسلما نیستم ولی  ایران بالای 95 درصدش شیعه هستند ..مقایسه ایران با عراق لبنان وسوریه اشتباه است..........به نظرم جنگ اصلی امریکا با ایران اقتصادیست........اینم قبول دارم که اگه لبنان سوریه ازدست برند ...ایران تبدیل به شیر بی یال دم میشه....تیر وترکش مریکا همین از بین رفتن تولید در ایران..و واردات از شیر مرغ تا جون ادمیزاد از چینهها......با احترام به به کسوت ونظراتتان :rose:

• Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد صحبت های امروز وزیر اطلاعات چی ؟ اشاراتی به کوموله و دموکرات کردند ، ارتباطش به وقایع اخیر چه میتونه باشه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه آمریکا بخواد مواضع داعش در سوریه رو مثل عراق با قدرت بمباران کنه سه حالت پیش میاد :

ارتش سوریه بعضی مناطق رو میگیره که معلومه آمریکا دوست نداره ......ا

مخالفانی که با آمریکا خوب هستن این کارو اننجام بدن که فعلا توان و نیروی این کارو ندارن .....ا

نیروی زمینی ترکیه این کارو انجام بده و منطقه پرواز ممنوع هم با کمک آمریکا ایجاد کنه و عملا یه قسمتهایی از سوریه رو بگیره که به نظر این راه سوم برای آمریکا بهتره....ا

پس میشه گفت نیروی زمینی ترکیه آماده نبرد شده و منتظر یه بهانه خوب برای حمله است...............................ا

ویرایش شده در توسط ali_special
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مشکل هم ! همینه 

یا حق

بله نبردهای بزرگ و سرنوشت سازی در عراق رخ خواهد داد.نبرد سپاه ایران با ظالمین و خوارج در عراق خواهد بود نه در ایران.آمریکا با نمایش خنده دار ائتلاف ضدتروریسم داره مثلا نقش مثبت رو بازی می کنه ولی در واقع جلوی پیشروی اونهارو نمی گیره و برعکس براحتی میتونه اطلاعات نیروهای عراقی رو با واسطه اعراب خائن به تروریستها برسونه تا به مرزهای ایران نزدیکتر بشن..کاری که خودش و نوکرهاش با جنگ و تحریم اقتصادی نتونستن انجام بدن یعنی شکست دادن ایران سعی داره با دستهای کثیف تروریستها به سرانجام برسونه.و این سگهای دست آموز واقعا خوب دارن از طرف اونها کار ناتمام اونهارو ادامه میدن.اکراد هم که کلا ماموریتی جز تجزیه و تضعیف کشورهای منطقه ندارن.ولی ایران هم حریف ساده و خامی برای اونها نیست.بیخود نیست که اعلام کردیم خط قرمز ما بغداد و نجف و کربلاست.ما در مرزهامون با دشمن نمی جنگیم! تروریستها برای رسیدن به مرزهای ما باید از این سه شهر عبور کنن و اگه اینکارو بکنن به مرزهای ما نمیرسن چون ارتش ایران در خاک عراق به مصاف اونها خواهد رفت.نیروی بزرگی از تروریستها در حال پیشروی به سمت بغداده.و اگر به بغداد برسن نبرد سرنوشت ساز ما شروع خواهد شد.

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کلیسای کاتولیک فرانسیسکن اعلام کرد که گروه تروریستی موسوم به جبهه النصره یک کشیش و تعداد زیادی مسیحی دیگر را در سوریه ربوده است .

العالم: کلیسای کاتولیک فرانسیسکن در سایت اینترنتی خود اعلام کرد: کشیشی به نام " حنا جلوف " و تعداد زیادی مسیحی دیگر یکشنبه شب نزدیک شهر قنیه در مرز سوریه با ترکیه ربوده شدند که تاکنون خبری از آنها در دست نیست .

گزارش ها حاکی از ربوده شدن حنا جلوف و 20 مسیحی دیگر است .

کلیسای کاتولیک فرانسیسکن افزود: محل نگهداری حنا جلوف و مسیحیان دیگر نامعلوم است، و امکان تماس با آنها یا ربایندگان وجود ندارد .

قنیه شهری مسیحی نشین در استان ادلب در شمال غرب سوریه است .
النصره و دیگر گروه های تروریستی وابسته به القاعده در استان ادلب فعال هستند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

من فقط در همین حد میتونم حرف بزنم و بس :

همین دیشب سه شهید دیگر در منطقه شمال غرب دادیم ....

چی بگم که نگفتن ش بهتر هست ...

وقتی کریمی ، مسئول اکراد اعزامی ایرانی به عراق میاد علنا و تو روی دوربین میگه هدف اول ما آموزش و تجهیز برای وقایعی هست که در ایران رخ میده ، چه باید گفت ؟؟؟

شما جای ایران باش، به اکراد اعتماد میکنی ؟

اما حقیقت اینه که کلی نیروی آموزش دیده ایتالیایی و آلمانی و ... با اون همه اسلحه ، الکی اعلام آمادگی نکردند برای اکراد ....

میدونند کی قراره بشه سیبل فقط مساله اینه نمیدونند که ما میدونیم ... خیلی وقت هست هم میدونیم

سلسله عملیات های سال 90 و سپس دستور مستقیم رهبری مبنی بر عدم اعزام نیرو به سوریه و عراق تحت هر شرایطی ... 

الحمدلله چشم ها و دل های دشمنان این مرز و بوم کور هست حتی اگر تمام آینده رو هم بتوانند ببینند باز هم حریف ما نخواهند شد ... چون خدا نمیخواد

بازم میگم : دو سال قبل که اعزامم به سوریه قطعی شد و بعد کنسل شد ... در اوج ناراحتی و افسردگی دوستی از دوستان عزیزم ... گفت ناراحت چی هستی؟ این همه مسافت میخوای بری سوریه که چی ؟ وقتی تا دو سال دیگه بغل گوش خودت بدتر از سوریه خواهد شد ؟؟؟؟

خندیدم بهش و جدی نگرفتم حرفاشو ... وقتی کمی حالم بهتر شد تازه یادم افتاد این رفیق ما هیچوقت حرف الکی نزد و نمیزنه که رخ نده

از دو سال قبل هم بوی عراق بلند شد و رسید به امروز عراق

یا حق

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.