death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

این فیلم رو ببینید لطفا

چند تا سوال دارم  icon_cheesygrin

1- تانک نابود شد یا خراب شد؟

2- اگر خراب شد قابل تعمیر هست؟

3- چقدر تانک و نفر بر حدودا برای ارتش سوریه مونده؟ :mrgreen:

4- مخالفین چند تا موشک تاو دارن؟  :chicken:

ویرایش شده در توسط iMosi
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نیروهای ارتش سوریه در عملیاتی دقیق و حساب شده موفق شدند، اتاق عملیات و فرماندهی گروه تروریستی تکفیری «جبهه النصره» در کوی «التضامن» در جنوب دمشق را منهدم کنند.
این عملیات پس از رصد دقیق تحرکات عناصر تروریستی تکفیری وابسته به جبهه النصره در کوی التضامن و اطلاع از تبدیل یکی از ساختمان‌های این منطقه به مرکز عملیات این گروه و با حفر تونلی در زیر این ساختمان و بمبگذاری آن انجام شد.
در این عملیات تمام افراد حاضر در ساختمان کشته و تمام تجهیزات ارتباطی و نظامی موجود در آن منهدم شد

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اعترافات مخالفین شروع شد. جاده کاستیلو با تک تیرانداز رصد میشه!

keg77z0n5wqaurpscvh1.jpg

برد قناصه چقدره؟ فیلم رو ببینید .تو فیلم میگه 20 بار پشت هم زدن و جاده مورد هدف هست.

http://www.aparat.com/v/MX30o

با چی زدن؟ 

بردش رو بگید ممنون میشم

67iohjwgrl2ix93fg0nj.jpg

ویرایش شده در توسط iMosi
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به اون نوک موشک تاو دقت کنید از این تاو هایی هست که تو زره ابرامز هم نفوذ میکنه تانک روسی که دیگه هیچی این تاو ها مثل تاوهایی که ما استفاده میکنیم هدایتش سیمی هست؟

ویرایش شده در توسط armagdon
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

keg77z0n5wqaurpscvh1.jpg

برد قناصه چقدره؟ فیلم رو ببینید .تو فیلم میگه 20 بار پشت هم زدن و جاده مورد هدف هست.

با چی زدن؟ 
بردش رو بگید ممنون میشم
67iohjwgrl2ix93fg0nj.jpg

جناب ایموسی این عکس که دورش داره کشیدی فکر کنم سوراخا ماله جای دسته پنجره هست .دسته ها رو کندن جاش مونده :)
شیشه عقبو با زیرشو فک کنم ترکوندن
این کلاه به سرا کین ؟ دفاع مدنی ؟ ارتش ازادن؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب ایموسی این عکس که دورش داره کشیدی فکر کنم سوراخا ماله جای دسته پنجره هست .دسته ها رو کندن جاش مونده :)
شیشه عقبو با زیرشو فک کنم ترکوندن
این کلاه به سرا کین ؟ دفاع مدنی ؟ ارتش ازادن؟

icon_cheesygrin

ببخشید من از مسائل نظامی چیز زیاد سر نمیشه  :-(  البته شک کردم یه لحظه  :chicken:

دفاع مدنی نقش هلال احمر و اورژانس مسلحین رو داره...بالاخره با چی زدن خودرو رو؟ برد تک تیرانداز چقدره؟ برد مفیدش.

گریه بعضی هاشون در اومده تو اینترنت  icon_cheesygrin

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

keg77z0n5wqaurpscvh1.jpg

با چی زدن؟ 

بردش رو بگید ممنون میشم

اگه 20 بار پشت سر هم اون هم به یک ماشین در حال حرکت (احتمالا به دلیل برخورد گلوله تا حد امکان باید سریع میرفته) شلیک کردن، پس احتمالا تک تیرانداز نبوده.

جهت تیر اندازی از سمتی بوده که به نظر میاد گلوله ها از شیشه عقب به صورت اریبی وارد و از پنجره های جانبی ردیف های صندلی عقبی (سمت پشت شاگرد راننده) خارج شدن. 

حالا باید دید 23 میلی متری بوده؟ 12.7 بوده ؟ 7.62 بوده؟

آیا نیروهای مهاجم (حامیان اسد) از توپ 23 میلی متری تو اون منطقه استفاده می کنن؟

ماکزیمم برد 23 و 12.7 (دوشکا) حدود 2-2.5 کیلومتر هست. ولی اولا باید دید عوارض طبیعی زمین در اون منطقه در این فاصله اجازه تیر اندازی مستقیم رو میده؟

نکته دیگه به نظرم اگه از حد اکثر برد این دو نوع توپ (دوشکا و 23 ) به این خودرو تیراندازی شده بوده باشه احتمالا پراکندگی گلوله ها روی سطح خودرو باید بیش از این سطح بوده باشه. ( شاید از دوستانی که تجربه تیراندازی با این توپ ها رو به اهداف متحرک داشته باشند در این مورد بتونن نظر قطعی تری بدن)

اگه هم 7.62 بوده باشه که احتمالا ak-47 یا pk میتونه باشه ، ماکزیمم بردشون 1000 و 500 متر هست.

باز اینجام یه سوال مطرحه کالیبر 7.62 میتونه شیشه ماشین رو به این شکل به طور کامل نابود کنه یا فقط حفراتی درش ایجاد می کنه؟ اگه بله آیا در ماکزیمم برد هم میتونه؟ در چه برد ؟( اونایی که تجربه دارن یا تصاویر ایمپکت این نوع گلوله ها روی شیشه ماشین رو دیدن  بهتر می تونن نظر بدن )

اما در مجموع حدس شخصیم اینه که اگه واقعا 20 تا گلوله اون طی یک حمله به این خودروی در حال حرکت توی جاده اصابت کرده ب یعنی این که همگی در محدوده شیشه عقب به خودرو اصابت کردن، با توجه به در حال حرکت بودن خودرو احتمال می دم از فاصله نزدیکی شلیک شده شاید زیر 500 متر و یا 1 کیلومتر (خود من که تو آموزشی به خاطر تیراندازیم سرباز نمونه هم شدم، به شخصه مطمئنم اگه با کلاش قرار بود 20 تا تیر رو همگی رو تو یه سطحی به اندازه شیشه عقب این ماشین در حال حرکت بزنم، باید فاصلم زیر 200 میتر میبود، حالا با Pk اونم در وضعیت تیراندازی بهتر شاید شرایط بهتر میشد ، البته تجربه تیراندازی با pk رو ندارم)

ولی این احتمال هم هست که فقط چند تا گلوله (خصوصا 12.7 بوده باشه ) به خودرو اصابت کرده باشه و این تاثیر رو داشته.

---

حالا تو ویدئو راننده میگه که به صورت تک تیرانداز بهش شلیک شده؟

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

4- مخالفین چند تا موشک تاو دارن؟  :chicken:

آمریکا چند ماه پیش رسما گفته بود 200 میلیون دلار تسلیحات پیشرفته در اختیار مخالفین به اصطلاح میانه رو قرار می ده. با کمک های عربستان و قطر مطمئنا بیش از 500 میلیون دلار (فقط تو این قسمت) می شه. حالا به توجه به فرمایش AMIRARSALANKHAN که قیمت هر تاو رو 50 هزار دلار فرمودند(البته بدون احتساب لانچرها)، فک کنم حدود 10000 تا بشه. به هر حال مطمئنا خیلی دارند که هر جنبنده ای رو با تاو می زنن و تو جنوب برای گرفتن منطقه رادار حداقل 400 تا TOW زده بودند. امیدوارم بچه های ما بتونن هر چی زودتر، توازن تسلیحاتی را با اضافه کردن چند مورد سلاح موثر جدید برقرار کنن.

راستی برد این تاو چند کیلومتر هست که این یارو ایستاده و بدون سنگر وترس، تانک رو می بینه و میزنه اما تانک اون رو ندیده؟

ویرایش شده در توسط molahosein
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حالا تو ویدئو راننده میگه که به صورت تک تیرانداز بهش شلیک شده؟

یارو دفاع مدنی پشت بی سیم به فرمانده مسلحین می گه طریق مستهدف...یعنی راه رو می زنن. اون یارو هم میگه ما فی شی ...یعنی چیزی نیست .

منم نمی دونستم با چی زدن تا اینکه یکی از دروغ گو ترین صفحات مسلحین یعنی حلب الان میگه قناص=تک تیرانداز زده.

چند جا دیگم چک کردم گریه می کردن چرا جاده کاستیلو رو باید تک تیرانداز بزنه  icon_cheesygrin  ....امیر قطر تاخیر داشت فکر کنم.

با ندای لبیک یا رسول الله فردا حلب محاصره میشه یعنی؟ 

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یارو دفاع مدنی پشت بی سیم به فرمانده مسلحین می گه طریق مستهدف...یعنی راه رو می زنن. اون یارو هم میگه ما فی شی ...یعنی چیزی نیست .

منم نمی دونستم با چی زدن تا اینکه یکی از دروغ گو ترین صفحات مسلحین یعنی حلب الان میگه قناص=تک تیرانداز زده.

چند جا دیگم چک کردم گریه می کردن چرا جاده کاستیلو رو باید تک تیرانداز بزنه  icon_cheesygrin  ....امیر قطر تاخیر داشت فکر کنم.

با ندای لبیک یا رسول الله فردا حلب محاصره میشه یعنی؟ 

اگه واقعا با تک تیرانداز زده باشن که شک دارم، احتمالا با تک تیرانداز 12.7 باید بوده باشه،  که اونم ماکزیمم بردی حدود 1500 متر داره برای مثلا  اشتایر 12.7 که نمونه ایرانیش یعنی صیاد تو سوریه زیاد استفاده میشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

keg77z0n5wqaurpscvh1.jpg

با چی زدن؟ 

بردش رو بگید ممنون میشم

67iohjwgrl2ix93fg0nj.jpg

اگر با برنو

یا همان پرشین مازور خودمون بزنن تا

5 کیلومتر(5000 متر) هم

راحت میشه زد.

ویرایش شده در توسط greenliving
  • Upvote 1
  • Downvote 17

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برد مفید گلوله 7.62 هشصد متر است.(دراگانف)

برد مفید گلوله 303 هشصدو پنجاه متر است.

برد مفید گلوله 12.7 هزاروصد متر است.(اشتایدر)

البته خودم حدس می زنم با PKM زدن که برد مفیدش 800 الی 900 متر است و از گلوله 7.62x54 استفاده می کنه!

• Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
احتمال اینکه چندنفر تک تیراندازباشن وازچندجهت جاده رو هدف بگیرن
چقدرهست به نظرتون میشه با سه یا چهارتادراگانوف این کارروکرد؟؟
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.