death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

بسم الله الرحمن الرحیم

خطوط زرد رنگ جاده های آسفالت یا خالی هست که مردم یا مسلحین میتونن ازش استفاده کنند.(بعضی هاشون یک طرفه هست بعضی هاشون دو طرفه)

در نهایت می رسن به رستوران کاستیلو و از اونجا میرن تو حلب یا خارج میشن.

http://8pic.ir/images/64my2vz3i0g79t8wi2c4.jpg

منطقه ملاح وسعتش 8 کیلومتر مربع شایدم بیشتره. الان شاهد درگیری بین طرفین هستو بخش اعظم ملاح تحت کنترل رزمندگان شیعه هست ولی بخشهایی هم دست مسلحینه.

تو نقشه یه جا نوشته شارع جامع یاسین. اونجا هم جز شهر کفرحمره حساب میشه.

یه جا نوشته شارع بغداد. اونجا جز شهر حریتان حساب میشه.

به نقل از پیچ تحولات سوریه

---------------------------------------------------------------

اگر سمت رستوران یک تلی چیزی بود عالی میشد ولی تخته زمین

ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظرم ارتش بیاد پایین  سمت کاستیلو و بنی زید.یا شایدم بره سمت باشکوی و رتیان و الزهرا. با اینکه رسیدن به حریتان ولی من فکر نمی کنم بخوان واردش بشن.شما چی فکر می کنید؟

من هم بعید میدونم که ارتش بخواد وارد حریتان بشه ..

من که از اینجا نشستم و دارم میبینم ، به نظرم بهتر است طبق فرمایش شما بیان پایین و کاستیلو رو قطع کنند

مناطق جنوب عویجه و میخم حندرات برای پیشروی سخته ، بهترین راه برای زیر فشار قرار دادن مسلحین در گلوگاه حلب ، فشار دادن گلوشون در کاستیلو هست ، اینجوری به احتمال زیاد از مناطق گلوگاه عقب نشیننی میکنند

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من هم بعید میدونم که ارتش بخواد وارد حریتان بشه ..

من که از اینجا نشستم و دارم میبینم ، به نظرم بهتر است طبق فرمایش شما بیان پایین و کاستیلو رو قطع کنند

مناطق جنوب عویجه و میخم حندرات برای پیشروی سخته ، بهترین راه برای زیر فشار قرار دادن مسلحین در گلوگاه حلب ، فشار دادن گلوشون در کاستیلو هست ، اینجوری به احتمال زیاد از مناطق گلوگاه عقب نشیننی میکنند

حالا که ملاح تصرف شده مگه کاستیلو زیر آتیش نیروها نیست!؟ شاهرگ امدادی دیگه ای برای مسلحین مونده؟ اگه در همین وضعیت هم محاصره حلب شکل گرفته به نظرم بهتره به سمت شهرکهای نبل و الزهرا حرکت کنن و محاصررو بشکنن.البته با توجه به اتفاقات این چند روز انگار فرماندهان مطمئن بودن که این دو شهرک  میتونن مقاومت کنن و سقوط نمی کنن و با حمله به ملاح هم مسلحین از اطراف اون شهرکها عقب نشستن انگار.ولی بهر حال نیروی قابل توجهی با شکسته شدن محاصره این شهرکها آزاد میشه که میتونه تو ادامه نبرد حلب تاثیر گذار باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

http://rajanews.com/detail.asp?id=214099

طبق فرمایش سردار فیروزآبادی عربستان با افزایش تولید قیمت نفت رو کاهش داده، ولی تنها این نیست، عربستان قیمت فروش نفت خودش رو هم کاهش داده، مثلا چند روز پیش نفت در بازار آسیا حدود 70 دلار بود، عربستان یکجانبه گفت من 60 دلار میفروشم، خوب قیمت نفت غیر واقعی کاهش پیدا میکنه.

اگر تنها افزایش تولید بود همچین تاثیری نمیگذاشت.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یکی از مسلحین می گفت نیروهای شیعه قبل از سیطره بر ملاح ...یعنی حندرات هم می تونستن کاستیلو رو بزنن. یعنی هر خودرویی که رد میشه رو بزنی...ولی به نظر میاد راه رو باز گذاشتن برای ملت .

بالاخره 500 هزار نفر شوخی نیست. تو حلب 500 هزار نفر الان تحت سیطره مخالفین زندگی می کنند. اینها نیاز به غذا و دارو دارن وگرنه با فاجعه انسانی روبه رو میشن. غوطه شرقیه هم ارتش سوریه اجازه ورود مواد غذایی و دارویی رو میده ولی خبرش منتشر نمیشه بگن مظلوم هستیم و تحت ستم.

راه برای رفت و آمد ملت باز میمونه .حتی بعد از سیطره بر کاستیلو و رفع خطر از حلب غربی مطمئنا ارتش و حزب الله وارد هیچ یک از شهرهای ریف شمالی و غربی حلب نخواهند شد. فقط اون سمت باشکوی و تل مصیبین میرن سمت نبل و زهرا محاصره رو میشکنن. اینجا دیگه جنگ در حلب تموم شده. حالا مسلحین میخوان ادامه بدن ....باید منتظر باشن عندان و حریتان و کفرحمره با خاک یکسان بشه.

کاملا رغبت به صلح رو در مخالفین می بینم...بعد از دیدن جنایات داعش دیگه انگیزه ای برای گرفتن شهر حلب ندارن و دوست دارن مناطق خودشون رو حفظ کنن..

خیلی از مسلحین که داخل حلب هستند اهل ریف حلبن. دوست ندارن محاصره بشن. شک نکنید خارج میشن یا حداقلش بعد از محاصره در خواست خروج می کنند.دولت سوریه هم طرح باقی موندن مسلحین در حلب شرقی رو رد کرده و گفته باید ارتش و نیروهای امنیتی وارد شرق حلب بشن و موسسات دولتی و حکومتی راه بیفتن.

البته بحث اسلامگراهای تندروشون کاملا جداست. 

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یکی از مسلحین می گفت نیروهای شیعه قبل از سیطره بر ملاح ...یعنی حندرات هم می تونستن کاستیلو رو بزنن. یعنی هر خودرویی که رد میشه رو بزنی...ولی به نظر میاد راه رو باز گذاشتن برای ملت .

بالاخره 500 هزار نفر شوخی نیست. تو حلب 500 هزار نفر الان تحت سیطره مخالفین زندگی می کنند. اینها نیاز به غذا و دارو دارن وگرنه با فاجعه انسانی روبه رو میشن. غوطه شرقیه هم ارتش سوریه اجازه ورود مواد غذایی و دارویی رو میده ولی خبرش منتشر نمیشه بگن مظلوم هستیم و تحت ستم.

راه برای رفت و آمد ملت باز میمونه .حتی بعد از سیطره بر کاستیلو و رفع خطر از حلب غربی مطمئنا ارتش و حزب الله وارد هیچ یک از شهرهای ریف شمالی و غربی حلب نخواهند شد. فقط اون سمت باشکوی و تل مصیبین میرن سمت نبل و زهرا محاصره رو میشکنن. اینجا دیگه جنگ در حلب تموم شده. حالا مسلحین میخوان ادامه بدن ....باید منتظر باشن عندان و حریتان و کفرحمره با خاک یکسان بشه.

کاملا رغبت به صلح رو در مخالفین می بینم...بعد از دیدن جنایات داعش دیگه انگیزه ای برای گرفتن شهر حلب ندارن و دوست دارن مناطق خودشون رو حفظ کنن..

خیلی از مسلحین که داخل حلب هستند اهل ریف حلبن. دوست ندارن محاصره بشن. شک نکنید خارج میشن یا حداقلش بعد از محاصره در خواست خروج می کنند.دولت سوریه هم طرح باقی موندن مسلحین در حلب شرقی رو رد کرده و گفته باید ارتش و نیروهای امنیتی وارد شرق حلب بشن و موسسات دولتی و حکومتی راه بیفتن.

البته بحث اسلامگراهای تندروشون کاملا جداست.

در تایید فرمایش جناب عالی چند روز پیش یکی از طرفداران مسلحین در یک تالار گفتگوی فرنگی و در ذیل خبر تسلط مجدد مسلحین بر ملاح (که کذب بود) پاسخ داده بود که مسلحین وقتشون رو در حلب تلف میکنن و کاری از پیش نخواهند برد، بهتره به ریف حلب عقب نشینی کنن و از اونجا عملیاتهای بزن و در رو انجام بدن.

فکر میکنم جمال معروف هم چند هفته پیش در انتقاد به النصره به از دست رفتن حلب اشاره کرده بود.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر نیروهای ما  قصد حمله به حریتان رو نداشتن اصلا نیازی نبود که بیان تو ملاح و خودشون رو دم توپ و خمپاره اهالی حریتان قرار بدهند بنابراین احتمالش زیاده که نیروهای ما قصد حمله به حریتان رو دارند ولی با کمبود نیروی پیاده از طرف ما و وفور نیروی دشمن در حریتان و کفر حمرا بعیده این طرح موفقیت امیز باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حالا که ملاح تصرف شده مگه کاستیلو زیر آتیش نیروها نیست!؟ شاهرگ امدادی دیگه ای برای مسلحین مونده؟ اگه در همین وضعیت هم محاصره حلب شکل گرفته به نظرم بهتره به سمت شهرکهای نبل و الزهرا حرکت کنن و محاصررو بشکنن.البته با توجه به اتفاقات این چند روز انگار فرماندهان مطمئن بودن که این دو شهرک  میتونن مقاومت کنن و سقوط نمی کنن و با حمله به ملاح هم مسلحین از اطراف اون شهرکها عقب نشستن انگار.ولی بهر حال نیروی قابل توجهی با شکسته شدن محاصره این شهرکها آزاد میشه که میتونه تو ادامه نبرد حلب تاثیر گذار باشه.

ملاح هنوز به تصرف کامل در نیومده ، غرب ملاح درگیری هست ، ارتش کاستیلو رو زیر نظر داره ولی طوری نیست که بشه نیرو سمتش فرستاد ،، مقداری زوده ،، انشالله در همین هفته کار رو یکسره کنند

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این شهید حزب الله هست در قلمون.. چهار ماه پیش شهید شده. چهره شهید اشک منو در آورده.  :-(  چه جوون رعنایی  :-(  خدا به خانواده شهدای حزب الله صبر بده . 

شهید "سید علی احمد ابوطعام"

sghra57rwd5e63nfvf40.jpg

لینک صفحه شهید 

شب و روز جمعه هست و به یاد این شهید عزیز و سایر شهدای گران قدر مقاومت در سوریه ، اگر حال ندارید حداقل چنتا صلوات و الا یک زیارت عشورا یا  آل یاسین به نیابت بخونید و ثوابش رو هدیه کنید. التماس دعا

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ولی اگه راه رو باز بزارن برای مردم تا مواد غذایی وارد بشه که مسلحین خارج نمیشن از حلب از همون مواد غذایی میخورن دیگه ! اگه از نظر سلاح میگی که فکر کنم ماه ها و سالها طول بکشه تا فشنگ هاشون تموم بشه . ممکنه کلی ذخیره داشته باشن . البته من موافق این نیستم که راه مواد غذایی رو ببندن چون حتی صهیونیست های وحشی هم در جنگ غذا و دارو میدادن به غزه دیگه شیعه علی که جای خود داره . اگه بشه مردم رو خارج کرد بعد کامل محاصرشون کرد خوب میشه . هرچند بعید میدونم ارتش بتونه به یک باره 500 هزار نفر رو به جای دیگه ای منتقل کنه . یه راهش هم میتونه این باشه که ارتش محاصره رو به شکل کامل برقرار کنه تا ملت گرسنگی بکشن و از مسلحین بخوان حلب رو ترک کنن که باید دید اونموقع حاضر به انجام اینکار میشن یا نه از گرسنگی مردم برای تبلیغات استفاده میکنن و با فشار تبلیغاتی غرب ارتش مجبور میشه راه رو باز کنه ؟ کلا تجربه این چند سال جنگ سوریه ثابت کرده که تحلیل ها و پیش بینی ها به طور 100 درصد درست از اب در نمیان .

راستی چرا از سهیل حسن خبری نیست ؟ نه عملیاتی رو در حماه شروع میکنه و نه برمیگرده حلب تا کار ناتمومش رو خودش یکسره کنه . خوب وقتی اینقدر خوب پیشروی میکنه بیارنش این چند کیلومتر باقی مونده رو هم بگیره دیگه . من اگه سهیل حسن بودم و طبق گفته جناب ایموسی نقش اصلی رو در وضعیت فعلی حلب میداشتم ( تصرف خناصر و سفیره و شکستن محاصره زندان ) چند کیلومتر باقی مونده رو هم دوست داشتم خودم پیشروی کنم تا کامل به اسم خودم ثبت بشه icon_cheesygrin نکنه در بمباران اخیر اسرائیل در مناطقی که بمباران شد بوده باشه و اسیب دیده باشه ؟ به هرحال انتظار میرفت در جریان درگیری های اخیر ادلب یه خبری ازش منتشر بشه یا چه میدونم سربازها و فرمانده هایی که نجات پیدا کردن باهاش دیدار کنن و عکسی باهاش بندازن .

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همینقدر بگم اگه سپاه نبود انقلاب به کنار! کوبانی هم در کار نبود...
حالا یه عده تیتیش مامانی بیان پشتک وارو بزنن...

اینو بگم کل غرب آسیا داره روی سرپنجه تدبیر اتاق جنگ جمهوری اسلامی میچرخه...

و رحمت الله

ضمنا این دختر خوشکلایی که عکس سلفی میگرفتن عکس دهتاشون رو بیارین که توی جنگ کشته شده باشن تا ما قبول کنیم خلق قهرمان کورد خعیلی کار ازش برمیاد

جناب عزیز منفی من به خاطر استفاده ی عبارت "ضمنا این دختر خوشکلایی که عکس سلفی میگرفتن عکس دهتاشون رو بیارین که توی جنگ کشته شده باشن تا ما قبول کنیم خلق قهرمان کورد خعیلی کار ازش برمیاد" بود.

اگه کل غرب آسیا روی سرپنجه تدبیر اتاق جنگ جمهوری اسلامی میچرخید...الان بابای سوریه را در نمیاوردند....فعلا همش کشت...کشتار...تو مناطق به قول شما چنگ ماست....تو عمان...عربستن...امارات.....و....خون ازدماق هیچکی نیامده...............دوای درد توهم...استفاده بهینه میاشد...........

ما در حال ابستن حوادث هستیم.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان هی میگن فاطمیون آموزش ندیده رفتن

اگه حرف شون صحیح هست ، واقعا چرا بدون آموزش نیرویی رو باید بفرستی جنگ ؟

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان هی میگن فاطمیون آموزش ندیده رفتن

اگه حرف شون صحیح هست ، واقعا چرا بدون آموزش نیرویی رو باید بفرستی جنگ ؟

اگر فاطمیون افغانی هستن که مثل لر ها و کردها  از طفولیت با اسلحه بزرگ میشوند

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.