death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

فیلمی از این راکت جدید منتشر نشده ؟ اگه واقعا کار کنه و در تعداد بالا بتونن بسازن بلای جان مردمی که در مناطق تحت تصرف ارتش زندگی میکنن میشه و البته مراکز تجمع نیروهای ارتش .یکی از شانس هایی که سوریه اورده این هست که کشورهای منطقه و کشورهای غربی راکت هایی در حد راکت های فلق و برکان و ...  در اختیار مسلحین قرار ندادن و بهترین چیزی که دارن گراد هست .برای همین مجبورن یا انتحاری بزنن (که احتمال هدف قرار گرفتن خودرو قبل از رسیدن به هدف زیاد هست ) یا چند روز کار کنن و تونل بزنن تا بتونن یه ضربه کاری به مراکز تجمع نیروهای ارتش وارد کنن در حالی که ارتش علاوه بر بشکه و بمب هایی که با هواپیما میریزه از انواع موشک و راکت هم برخوردار هست و بعضی وقتها اسکاد هم میزنه .

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

تصویر اردوگاه زعتری (پناهندگان سوری ) در اردن در سالهای 2012 و 2014

istb42620ius3227ab35.jpg

http://8pic.ir/images/istb42620ius3227ab35.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------

محاصره شیخ مسکین شکسته شده. مسلحین مثل مور و ملخ می ریزن تو خونه های ملت سنگر می گیرن. بعد ارتش که بمباران می کنه میگن چرا خونه مردم رو می زنی!

متاسفانه بعد از درگیریهای سنگین طی چند روز گذشته ، "تل حمد" و گردان پیاده نظام مجاورش توسط مسلحین تصرف شد و سقوط کرد.

nmg2zgwwjn26kvjrzydu.jpg

http://8pic.ir/images/nmg2zgwwjn26kvjrzydu.jpg

شهر استراژیک شیخ مسکین و یکی از بزرگترین شهرهای دشت حوران در حال سقوط کامل به دست مسلحین جبهه النصره و ارتش آزاد هست .

66hnkc0t5ey5dak17g6c.jpg

http://8pic.ir/images/66hnkc0t5ey5dak17g6c.jpg

درگیریها در اطراف تیپ 82 و مسکن نظامیها ادامه داره.

3eqnzwfrhbjainkbng3f.png

http://8pic.ir/images/3eqnzwfrhbjainkbng3f.png

راه امداد ارتش به شهر درعا که از ازرع-خربة الغزالة میگذره در خطر قرار می گیره.

l8nwnh2i56tibg2f7p21.png

http://8pic.ir/images/l8nwnh2i56tibg2f7p21.png

به نقل از : پیچ تحولات سوریه

-------------------------------------------------------------------------------

بنظر میرسه اوضاع در درعا اصلا خوب نیست

حدود یک سال و نیم پیش هم شایدهم دو سال پیش وقتی به نقشه حلب نگاه میکردم اوضاع حلب اصلا خوب نبود

نیروهای دولتی محاصره بودند و بنظر میرسید بخش در دست دولت شهر در یک ماه یا دو ماه آینده سقوط خواهد کرد

که بحمدالله ببر سوری یک راهی برای حلب باز کرد و کم کم اوضاع بهتر شد

البته حلب مهم است ولی نه به اندازه دمشق اینها کم کم  دارند از جنوب بسمت دمشق حرکت میکنند عجله ایی هم ندارند

نگرانی ازاین است که روزی به دروازه های دمشق برسند گرفتن هر یک ازاین شهرهای سقوط کرده زمان زیادی میبرد چون مسلحین از حمایت اردن و اسرائیل برخوردارند

مگر اینکه این تنها ببر سوری را مدتی به این جبهه بفرستند

همه نوع شغل پروازی دیده بودیم معلم پروازی استاد پروازی مدیر پروازی

فرمانده پروازی ندیده بودیم که الحمدالله در سوریه بوجود امد

حالا فکر کنم این تنها ببر سوری باید فرمانده پروازی بشود ازاین جبهه به اون جبهه

و شاید با حضور ایشون جبهه جنوب ازاین وضعیت بیرون بیاید

ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ماجرای دانش‌آموز عربستانی که در سوریه خود را منفجر کرد

شستشوی مغزی موجب ترک تحصیل یک دانش آموز عربستانی و پیوستن وی به گروهک تروریستی داعش شد و دیری نپایید که وی با 3 کمربند انفجاری خود را در نزدیکی یک میدان گازی در استان حمص سوریه منفجر کرد.

این نوجوان عربستانی که ساکن اهل شهر الدمام عربستان و دانش آموز دوره دبیرستان بود، به یکباره تحصیل را رها کرد تا به گروهک تروریستی داعش در سوریه بپیوندد.
"فهد الهاجری" برای تامین هزینه رفتن به سوریه تلاش کرده بود از طریق الکترونیکی با عناصر داعش ارتباط برقرار کند که این کار میسر شده بود.
هاجری پس از ارتباط با گروهک تروریستی داعش و جذب شدن در آن با شرکت در دوره های آموزش نظامی فشرده زیر نظر عناصر این گروهک در چند درگیری آنها را همراهی کرد.
وی در اوایل ماه میلادی جاری خود را با ۳ کمربند انفجاری در ریف شرقی حمص در میان نیروهای ارتش سوریه در ورودی چاه گازی "الشاعر" منفجر کرد که منجر به تسلط تروریست ها بر این چاه شد.
تروریست دیگری موسوم به "ابو عبد الرحمان المطیری" که در حمله تروریستی مذکور هاجری را همراهی می کرد و مجروح شده جزئیات این حمله تروریستی را این گونه بازگو می کند.
"هدف ما از این عملیات انتحاری فراهم کردن زمینه برای حمله (گروه تروریستی) عناصر داعش به چاه گازی الشاعر بود که من و فهد به صورت جداگانه به سمت محل ایست بازرسی چاه مذکور حرکت کردیم، اما من مجروح شده و به عقب بازگشتم."
"اما در همین حین فهد با نیروهای ارتش سوریه درگیر می شود و هنگامی که در میان آن ها قرار می گیرد خود را منفجر می کند که در نتیجه شمار زیادی از نیروهای ارتش سوریه کشته می شوند و راه برای دیگر عناصر داعش برای تسلط بر چاه گازی الشاعر باز می کند."
ارتش سوریه پنجشنبه گذشته موفق شد چاه گازی مذکور را از دست عناصر گروهک تروریستی داعش بازپس بگیرد.
خبرنگار شبکه خبری العالم در این خصوص گزارش داد: نیروهای ارتش سوریه موفق شدند بار دیگر کنترل چاه گازی الشاعر و تپه های اطراف آن را در ریف شرقی شهر حمص بدست گیرد.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

18+

جاده دیرالزور-رقه

t2vr8bdes7coo2i65qm3.jpg

http://8pic.ir/images/t2vr8bdes7coo2i65qm3.jpg

به نقل از: پیچ تحولات سوریه

------------------------------------------

اینهم شکل اسلام رحمانی داعش

اینهم شکل اسلام رحمانی کسانی که از داعش حمایت میکنند

واقعا فکر میکنم گاهی آدمیت شرمنده میشود حیوانیت هم شرمنده میشود سنگ و خاک اسمان هم شرمنده میشوند ازاین رفتار..... (واقعا هر عنوانی بهش بدیم عاجزه از بیانش)

• Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

اما براساس تجربه میگم : توی حرکات سرعتی کم میارن ، توی حرکات استقامتی سرعتی هم کم میارن ، زود هم بدن شون دم میکنه و از کار میافته دستاشون در صورتیکه زیاد خیز برن و اینا !

ممنون از پاسختون و با عذرخواهي از دوستان اگر سوالم مرتبط با بحث سوريه نيست

از نظر شما و ديگر دوستان كه به صورت عملي هم كار كردين، ي سرباز خوب يا متوسط بايد بتونه چه ميزان بار رو و در چه مسافت با خودش حمل كنه تا بشه گفت بدنش آماده است

اصولا چه فاكتورهايي داريم براي سنجش ميزان آمادگي بدني ي سرباز؟

جداول خاصي براي اين كار هست؟

دوستمون جناب سيناپس گفتن سرباز هرچي جمع و جورتر باشه بهتر ميتونه از جون خودش محافطت كنه، تا چه حد جمع و جور باشه خوبه؟

يعني هرچي ريزتر باشه و تر و فرزتر بهتره در هنگام عمليات؟

ویرایش شده در توسط amirarsalankhan
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

اول خواستم بگم اینجا جاش نیست و بحث انحرافی هست اما به دلایلی که فکر کنم مسلم باشه برای همه دیدم نه بابا دقیقا مرتبط هست به تاپیک !

یعنی هم از برای ارتش سوریه و سوتی های بزرگ ش هم از برای مستشاران شیرمردی که حضور دارند این نکت مهم بوده و هست ...

اول از همه :

براساس رسم مرسوم دوره های آموزشی به خصوص در سطح تکاور( تکاور، نیرو مخصوص، نیرو ویژه) یک استاندارد و قانونی هست که معمولا چند کیلو این ور اون ور و چند کیلومتر این ور اونور هست ولی ایده آلش:

75 کیلوگرم وزن همراه ( شامل کوله پشتی و تسلیحات و تجهیزات ، یا گاها صرفا 75 کیلو کوله پشتی منهای تجهیزات و تسلیحات و...) که باید در مسافت 35 کیلومتری در موانعی همچون جنگل، کویر ، برف حرکت کنید

یک تایم خاص داره که هرچه زمان کمتری باشه امتیاز شما بالاتر هست و شما رو نخبه یگان معرفی میکنه !( البته ده ها آزمون دیگه هم هست ، منظورم کلی بود)

پس وزن قابل حمل و طی انواع مسیر در کمترین زمان ممکن بسیار مهم هست و به صورت استاندارد خیلی جاها من دیدم که وزن 70 الی 75 کیلوگرم هست که بسته به نوع مربی آموزشی و سطح دوره شرایط کمی عوض میشه

این شرایط گاهی اوقات برعکس میشه ...میخوان تست استقامتی بگیرند میان وزن رو میکنند 35 کیلوگرم تا 45 کیلوگرم ، مسافت رو میبرن بالا یعنی تا 70 کیلومتر ....با یک شرط خاص :

بهت قطب نما میدن به علاوه یک نقشه که در کجا غذاها و آب چال شده !

باید بری پیداش کنی همزمان طوری هم بری که در تایم کمتری برسی به هدف !

اصلا یه وضعی هست در این شرایط که بهتر هست نگیم !( فکرشو بکن یکی از دوستان ما که کمی تو کلاس هاش خواب ش سنگین بوده مسئول قطب نما شده بعد انگشتر هم دست ش بوده ....نزدیک به هلاکت قرار گرفته بودند ! چون انگشتر روی میدان مغناطیسی اثرگزار هست ...)

گاهی اوقات همون اول بهت غذا رو میدن میگن بفرما برو سر سه روز خودتو برسون به فلان نقطه .... غذا چیه ؟ یک قمقمه آب ، 2 عدد کنسرو و یک قرص نان ....

این از این

در باب هیکل هم بگم ، اصولا مفهومی به نام جسم در سطوحی همچون تکاور مهم هست !

بگم نیست دروغ گفتم !

تفکر غالب نظامی این هست که شخصی که جثه مناسبی نداره( لاغر هست یا قدکوتاه و...) به صورت پایه توانایی تکاوری کمتری دارد مگر : استثنا باشد 

این استثنا هم اتفاقی پیش نمیاد !

پدر خودتو در باید بیاری تا ضعف ژنتیکی ت رو جبران کنی

به عبارت بهتر : استعداد بدنی ش رو نداری ولی با کوشش مستمر و تلاش جبران ش میکنی ، همین یعنی اگر شما استعداد بدنی ش رو میداشتی و این تلاش و کوشش هم میداشتی ، سری تو سرهای تکاوری بودی !

یه مثال عینی میزنم و عرض تمام !

شهید صفری تبار وقتی برای اولین بار یگان صابرین به صورت مستقیم اقدام به تست گرفتن از دانشجویان دانشکده امام حسین علیه السلام نمود....تو آزمون ها شرکت کرد و واقعا خیلی ها به رد شدن ش بیشتر امیدوار بودن تا قبول شدنش !

اما نه تنها دوره های عقیدتی و...رو با سطح بالا رد کرد بلکه از نظر جسمانی هم به عنوان نفرات برتر بین داوطلبان ورود به یگان معرفی شد !

اون همه داوطلب ردیف هیکل ...جلوی شهید صفری تبار لنگ انداختند !

چرا ؟

چون شهید صفری تبار کلمه ما می توانیم رو به عرصه اثبات رسوند ...اینقدر تلاش کرد و تمرین کرد تا از نظر جسمانی و قدرت بدنی در سطح بسیار ایده آل قرار گرفت .....

اینطوریاست !

از این طرف هم هرچی به مراحل بالاتر میرسی تمرکز از روی جسم برداشته میشه به ذهن میرسه ...یعنی چقدر شما توانایی عکس العمل نشون دادن سریع و درست داری و ....

منظور از فرز بودن این نیست هیکل ت حتما کوچیک باشه یا بزرگ ( از نظر علمی من عکسشو گذاشتم تو استاتوس ها ، اکتومورف ، مزومورف و آندومورف )بلکه بحث اینه شما بدنت چقدر آماده ست ؟

مثال میزنم

هم جودوکار بنده وزن ش 145 کیلو هست با قد 195 ....

شما فکر میکنی 100 متر رو توی چند ثانیه میره ؟

من اون اوایل خودم با چشم خودم ندیده بودم فکر نمیکردم با این قد و هیکل ( همه ش هم عضله ست !) بشه کاری از پیش برد ...اما خدای من شاهد است رکورد همه مون رو شکست !!!!

از بس تمرین دو و استارت صحیح داشت !

فرز بودن به هیکل نیست به تمرین هست ...بله بعضیا ژنتیکی یک چیزایی دارند ( مثلا من ژنتیکی تند دست هستم ، سریع تایپ میکنم و.... ولی با تمرین سه برابر بهتر شده !) 

بحث تمرین تمرین تمرین هست فقط !

یا حق

• Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من که بعید می دونم با این جنازه کاری بشه کرد

باز حالا اگه شلیک شدنش رو نشون داده بودند بیشتر قابل باور بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

75 کیلوگرم وزن همراه ( شامل کوله پشتی و تسلیحات و تجهیزات ، یا گاها صرفا 75 کیلو کوله پشتی منهای تجهیزات و تسلیحات و...) که باید در مسافت 35 کیلومتری در موانعی همچون جنگل، کویر ، برف حرکت کنید

ارنست جان مطمئنی؟

معذرت میخوام به دور  از مقایسه ولی اینو قاطر هم از پسش برنماید چه برسه انسان...

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

درگیری های شدید داخل شهرک زبدین (غوطه شرقی دمشق) از طرف شمال از صبح امروز شروع شده.

بمباران هوایی، راکتهای زمین به زمین فیل و درگیریهای شدید

ud7juubvb6o1jc9i9pz5.jpg

http://8pic.ir/images/ud7juubvb6o1jc9i9pz5.jpg

7h5sf8346pt2ondlallg.jpg

http://8pic.ir/images/7h5sf8346pt2ondlallg.jpg

unh2xh939u5bena08cxc.jpg

http://8pic.ir/images/unh2xh939u5bena08cxc.jpg

iwrvinjr5vo8lzefojx2.jpg

http://8pic.ir/images/iwrvinjr5vo8lzefojx2.jpg

به نقل از: پیچ تحولات سوریه

-------------------------------------------------------------------------

اگر غوطه شرقی به چند منطقه کوچک محدود شود دست ارتش شدیدا برای مقابله با مسلیحن در درعا بازخواهد شد

اما کی غوطه درست شود الله اعلم

البته امسال مسلحین سال سختی خواهند داشت اگر از درعا به دمشق نرسند

چون جبهه قلمون که محل ورود اسلحه برای افراد در غوطه بود در دست ارتش و حزب الله است از سمت اردن هم سخت است

پس شاید با کمی حملات بیشتر بتوان دستاورد بهتری بدست اورد

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ارنست جان مطمئنی؟

معذرت میخوام به دور  از مقایسه ولی اینو قاطر هم از پسش برنماید چه برسه انسان...

تا جایی که ما شنیدیم 25 کیلو هستش نه 75.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان کسی میدونه این داعشی ها رو با چی دارن میزنن ؟

http://www.aparat.com/v/wtMYk

نوشته هلفایر ولی مگه هلفایر دوربین داره ؟ تازه به نظر میاد هرچی هست داره از روی زمین پرتاب میشه نه پهپاد و هواپیما .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نوشته هلفایر ولی مگه هلفایر دوربین داره ؟ تازه به نظر میاد هرچی هست داره از روی زمین پرتاب میشه نه پهپاد و هواپیما .

موشک هلفایر امکان شلیک از سطح رو هم داره، البته نمیدونم این موشک هلفایر بود یا نه، قبلا ویدیوهایی از موشک اسپایک (یادم نیست ام آر یا ال آر) در غزه دیده بودم که عملکردش شبیه این موشک بود.

البته همونطور که مشاهده کردید کار شناسایی رو یک پهپاد انجام میداد.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با توجه به سرعت کمش فکر می کنم یه پهپاد انتحاریه که از لانچر زمینی پرتاب میشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.