death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

بسم الله الرحمن الرحیم

ژنرال ایزنکوت که در حال حاضر رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم‌صهیونیستی است،(همین امروز دیروز این مقام رو گرفتند)  به عنوان بنیان‌گذار دکترین «ضاحیه» شناخته می‌شود. بر اساس این راهبرد که اولین بار در جریان جنگ 33 روزه رژیم‌صهیونیستی و حزب‌الله لبنان در سال 2006 در حمله به منطقه ضاحیه واقع در جنوب بیروت مطرح شد، ارتش مهاجم عمدا زیرساخت‌ها و اماکن مسکونی را با تمام قدرت هدف قرار می‌دهد تا «بازدارندگی» ایجاد کند. صهیونیست‌ها در جریان حملات سال 2008 و 2009 و همچنین جنگ 51 روزه اخیر در نوار غزه هم مشابه این تاکتیک را به کار بردند.

وی در رابطه با این پروتکل غیرانسانی که بر خلاف تمام قوانین جنگی است، گفته بود: «ما 160 روستایی را که به پایگاه ارتش شیعی بدل شده‌اند، با خاک یکسان می‌کنیم و در هدف قرار دادن زیرساخت‌های ملی کشوری که در عمل توسط حزب‌الله اداره می‌شود، رحم نخواهیم کرد. این راهبرد، تصمیم احساسی یک فرمانده نیست، بلکه یک طرح مصوب (از سوی ارتش) است... ما لبنان را نابود می‌کنیم و اعتراضات جهانی هم ما را بازنخواهد داشت.»

ایزنکوت در بخش دیگری از مصاحبه با «یدیعوت آحارونوت» گفته است: «ما با وجود تلاش‌های گسترده نتوانسته‌ایم افراد بی‌گناه و رهبران گناه‌کار آن‌ها را از هم جدا کنیم... ما به این جمع‌بندی رسیده‌ایم که ملت‌ها در برابر اقدامات رهبرانشان مسئول هستند. در عمل، همه فلسطینی‌ها در غزه خالد مشعل، همه لبنانی‌ها نصرالله و تمام ایرانی‌ها احمدی‌نژاد هستند.» به نوشته هاآرتص، معرفی ایزنکوت قرار بود دو هفته قبل صورت گیرد، اما نتانیاهو این روند را متوقف کرد و شخصا جلساتی را با وی، ناوه و گولان برگزار کرد.

-------------------------------------------------------------------------

فرمایشات جناب ایموسی از نظر فرماندهی رزم در بهترین ارتش های پیشرفته دنیا پذیرفته شده (و فرمایش ایشونهم از این باب هست)

اما نکته این هستش که

عمل اقا ومولامون امام حسین توسط هیچ ارتشی پیشنهاد نمیشه ولی 1300 ساله که ثابت میکنه همه چیز در شکست مادی خلاصه نمیشه

و حقیقتا خون است که بر شمشیر پیروز میشود

اونهم خون ثارالله و اصحابش

البته جناب ایموسی هم بی تقصیرند 

چون این روزها از بس شهدای بچه های مقاومت رو تو درعا دیدند شاید اینگونه صحبت میکنند

ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

(ویکی رو ولش کن مخصوصا در مورد ایران، ایران هیچ وقت مثه صدام عراق رو بمباران نکرد)

دوست عزیز فرمایش شما 100 درصد درسته.......

اما به قول یکی از همین رفقای سایت

توجنگ که حلوا خیرات نمی کنن!!!!!!!!!!!!!

تلفات غیر نظامی هم اجتناب ناپذیره.......

ذکر یک خاطره اینجا ضروریه::::::::::::::::::::

عزیزی تعریف میکرد دو فروندبرای بمباران یک جفت پل استراتژیک رفته بودیم

پل ها تا خرخره

پر ادم نظامی و بیشتر غیر نظامی بود

میگفت اونیکی وینگ مردم رو که  دید نزد و بی خیال شد

من هم اول خواستم نزنم

بعد فکری به خاطرم رسید

لو لول" دو بار از رو پل رد شدم تا مردم بترسن و پل رو خالی کنن

در کمال تعجب دیدم

نه تنها این کار رو نکردن همراه با نظامیان دیگه که با سلاح سبک تیر مینداختن دارن لنگه دمپایی و اینا پرت میکنن!!!!!!!!!!!!

خلاصه

بمبها رو رها کردم و اخرین صحنه ایی که تو اینه دیدم این بود که یک دوچرخه با ادمش از موج انفجار تو هوا پر پر میزنه

عذاب وجدان عجیبی گرفته بودم

و شب و روز نداشتم تا اینکه فهمیدم دو روز بعد

از رو اون پلی که دوستمون نزده بود نیروهای دشمن با ادوات رد شدن

و با پاتک اونها کلی از نیروهامون شهید شدن..........................

حالا به نظر شما تو چنین موقیتی انتخاب درست چیه؟؟

بمباران کردن مراکز زامبی های داعش و النصره و ....................درسته؟؟

یا شهید شدن

شیعیان مرتضی علی تو نبل و .........................؟؟؟

درسته سخته

ممکنه کلی تلفات غیر نظامی باشه

ولی جبر زمان گاهی انتخواب دیگری برای ادم باقی نمیزاره.

رفقا ببخشید خاطرتون رو مکدر کردم

انشا الله که هر بیگناهی که تو این جنگها میمیره

تو اون دنیا نزد خداوند روزی میخوره.......انشا الله"

با احترام

کوچک شما"

• Upvote 12
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بذار اینجوری از شما سوال کنم

به من بگو چه چیزی به شما این حق رو میده که یک بیگناه رو بکشی ؟؟؟ به ولله هیچ چیز .. هرگز نمیشه بیگناه رو کشت .. با هیچ منطق دینیه درستی نمیشه اینکارو کرد ، اگر مکتب و دینی اینکار رو کرد باید تووش شک کنی.

(ویکی رو ولش کن مخصوصا در مورد ایران، ایران هیچ وقت مثه صدام عراق رو بمباران نکرد)

ما هم نگفتیم ایران مثل صدام شهرها رو بمباران کرد

ولی شما هم قبول داری که ایران هم مجبور شد این کار رو بکنه

جنگ و شعار یکم با هم فرق دارند

من یک سوال ساده از شما پرسیدم که متاسفانه بی جواب موند

با این استدلال شما اگر داعشی ها یک اسیر شیعه بیگناه رو با خودشون توی هر کدوم از شوراها و جلسه هاشون ببرند دیگه بشار اسد بخاطر بیگناه بودن اون یک نفر نمی تونه محل رو بمباران کنه

یکی از دوستان مطلع جواب این سوال رو بده

اگه داعشی ها یک اسیر شیعه رو ببندند جلو تانک دیگه کسی نمی تونه به اون تانک شلیک کنه

....

تمام کسانی که می خواند به نوعی خودشون رو مظلوم نشون بدند و احساسات مردم رو علیه دشمنشون تحریک کنند به نوعی همین کار رو می کنند

از مردم به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند

....

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مسلم ابتدا مدتی در منزل مختار ثقفی اقامت نمود و سپس به منزل شریک ابن اعور رفت. از آنجا که شریک از بزرگان کوفه و بیمار بود ابن زیاد تصمیم گرفت برای عیادت به منزل وی بیاید. شریک و مسلم چنین برنامه ریزی کردند که مسلم در منزل پنهان شود و پس از ورود ابن زیاد هنگامی که شریک به او علامت داد، وی را بکشد. اما پس از ورود ابن زیاد و علامت شریک، مسلم از کشتن وی ابا نمود. پس از رفتن ابن زیاد وقتی علت را از وی پرسیدند گفت به یاد جمله‌ای از محمد افتادم[۳] که در آن گفته بود مسلمان به ترور کسی را نمی‌کشد.

مسلم با علم به این که نکشتن ابن زیاد منجر به قتل سیدالشهدا می شود، باز هم این کار را نکرد.

چون همان کونه که دوستی قبلا هم اشاره نمود: هدف وسیله را توجیه نمی کند و

مسلم با ایمان و معتقد به اصول بود.

در جنگ تحمیلی هم، ما هم از نظر تعداد نیرو و هم از لحاظ تجهیزات از دشمن کمتر داشتیم

چیزی که موجب پیروزی می شود ، خواست خدا و نصرت الهی است.

نصرت الهی هم شامل کسانی می شود که فقط به خدا امید داشته باشند و درکنار تجهیزات و تاکتیک های

جنگی ، اهل دعا باشند. آه افراد مظلوم می تواند موجب بی اثر شدن دعا شود. در ضمن ریختن خون افراد غیر جنگی

قطعا موجب شعله ور تر شدن جنگ و زیاد شدن مخالفان خواهد شد و بنابراین تا جای ممکن باید از آن پرهیز نمود.

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جنگ سوریه جنگ شیعه و سنی نیست جنگ محور مقاومت از یک طرف با امریکا و متحدینش در  منطقه در طرف دیگر است.

جریانی که دولت سوریه داره با اون مبارزه میکنه الان دولت مصر و دولت لیبی و دولت تونس دارن باهاش میجنگن دولت هایی که سنی هستن و البته در اینده دولت عربستان هم مجبوره عناصر سلفی رو که میخوان خلافت تشکیل بدهند رو حداقل در خاک خودش برخورد کنه بنابراین جنگ منطقه ای بر علیه ترور هست نه مذهبی خاص.

محور مقاومت درش نیروهای سنی و شیعه وجود داره بنابراین محور مقاومت فرا مذهبی و نیز یک مقاومت اسلامی هست که هدفش هم ازادی قدس هست

در کشور خود ما ضد انقلاب وجود دارد و از هر مذهبی میتواند باشد و مجاهدین خلق که بیشترین ضربه ها را به انقلاب وارد کرده و جیش العدل در برابر اونها طفل صغیر حساب میشوند مذهبش سنی نبود و نیز جمعیتی  که سنگین ترین ضربه های امنیتی و اقتصادی و به دنبال ان قطع نامه های شوارای امنیت رو به کشور در سال 88 وارد کردند سنی نبودند و ساکن تهران بودند تازه با توجه به اینکه مردم بلوچستان تا خرخره مسلح هستن ضد انقلاب در انها کمتر از شهر هایی مثل تهران هست

تو این بخش فردی فرمود یا شخص باید شیعه باشد یا مقابل ما ...

یعنی ایشون ما را دشمن خودشون فرض میکنن...

و این چیزیه که صهیونست جهانی میخواد ...

ویرایش شده در توسط adelkhoje
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ما هم نگفتیم ایران مثل صدام شهرها رو بمباران کرد

ولی شما هم قبول داری که ایران هم مجبور شد این کار رو بکنه

جنگ و شعار یکم با هم فرق دارند

من یک سوال ساده از شما پرسیدم که متاسفانه بی جواب موند

یکی از دوستان مطلع جواب این سوال رو بده

اگه داعشی ها یک اسیر شیعه رو ببندند جلو تانک دیگه کسی نمی تونه به اون تانک شلیک کنه

....

تمام کسانی که می خواند به نوعی خودشون رو مظلوم نشون بدند و احساسات مردم رو علیه دشمنشون تحریک کنند به نوعی همین کار رو می کنند

از مردم به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند

....

برادر عزیزم من شعار ندادم بلکه اعتقاد قلبیه خودم رو گفتم و میدونم که خیلیها هم به همین اعتقادند .

جواب شما : اگر به من باشه بله ، بنده اینکارو نمیکنم ، چون این صلاحیت رو ندارم که تصمیم بگیرم جون اوون آدم بیگناه رو توو اوون شرایط خاص بگیرم یا نگیرم .. برام سنگینه چون هیچ علاقه ای به تباه شدن ندارم

به روایت زیر توجه کنید

مسلم ابتدا مدتی در منزل مختار ثقفی اقامت نمود و سپس به منزل شریک ابن اعور رفت. از آنجا که شریک از بزرگان کوفه و بیمار بود ابن زیاد تصمیم گرفت برای عیادت به منزل وی بیاید. شریک و مسلم چنین برنامه ریزی کردند که مسلم در منزل پنهان شود و پس از ورود ابن زیاد هنگامی که شریک به او علامت داد، وی را بکشد. اما پس از ورود ابن زیاد و علامت شریک، مسلم از کشتن وی ابا نمود. پس از رفتن ابن زیاد وقتی علت را از وی پرسیدند گفت به یاد جمله‌ای از محمد افتادم[۳] که در آن گفته بود مسلمان به ترور کسی را نمی‌کشد.

مسلم با علم به این که نکشتن ابن زیاد منجر به قتل سیدالشهدا می شود، باز هم این کار را نکرد.

چون همان کونه که دوستی قبلا هم اشاره نمود: هدف وسیله را توجیه نمی کند و

مسلم با ایمان و معتقد به اصول بود.

در جنگ تحمیلی هم، ما هم از نظر تعداد نیرو و هم از لحاظ تجهیزات از دشمن کمتر داشتیم

چیزی که موجب پیروزی می شود ، خواست خدا و نصرت الهی است.

نصرت الهی هم شامل کسانی می شود که فقط به خدا امید داشته باشند و درکنار تجهیزات و تاکتیک های

جنگی ، اهل دعا باشند. آه افراد مظلوم می تواند موجب بی اثر شدن دعا شود. در ضمن ریختن خون افراد غیر جنگی

قطعا موجب شعله ور تر شدن جنگ و زیاد شدن مخالفان خواهد شد و بنابراین تا جای ممکن باید از آن پرهیز نمود.

بله دقیقا منظور من هم همینه ... والله منه سرتا پا گناه از مسلم که بهتر نیستم ...

روایت بسیار بجا و درستی بود

ممنون حسین جان

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

اسامی شهدای نبل و الزهرا در درگیری های شب گذشته.

1- احمد محمد بحر
2- اسامة فجر موسى
3- محمد ديب سليمان
4- محمد عبد الرزاق الخطيب
5- سليمان عمر خضر
6- حسين ابراهيم همهم
7- رجب عبدو همهم
8- محمد يوسف حمادة
9- احمد محسن حمزة
10- عمار احمد كريم حمزة
11- غياث احمد كريم حمزة
12- محمد حمادة
13- رجب حاج مهدي
14- عباس يحيى الخطيب
15- ايمن عبد الكريم حمزة
16- سامر ابراهيم سلطان
17- سلطان احمد سلطان
18- غني علي ديب

-----------------------------------------------------------------

کسی از آمار کشته شدگان مخالفین خبر دارد ؟(نسبتا دقیق)

--------------------------------------------------------------

-6 تن از مسلحینی که دیشب طی حمله به زهرا کشته شدن ، اهل شهر باب و نیروی جبهه النصره بودند. شهر باب الان در اشغال داعش هست و با زهرا 40 کیلومتر فاصله داره.این افراد به جای اینکه برن شهر خودشون رو آزاد کنن به زهرا حمله می کنن.(نشون میده داعش برای مسلحین برادر بزرگتره هست نه دشمن)

h3e2o1bh6mcjvki245s2.jpg

http://8pic.ir/images/h3e2o1bh6mcjvki245s2.jpg

-داعش با اصرار اهالی شهر حلب ، اجازه داده نیروگاه حرارتی که قبلا بخش عمده برق حلب رو تامین می کرد ، دوباره کارش رو شروع کنه.نیروگاه شمال شهر سفیره قرار داره.

-جیش المجاهدین که از طرف قطر-ترکیه حمایت تسلیحاتی و مالی میشن با درخواست هلال احمر سوریه موافقت کرده که جاده دمشق-حلب رو از سمت خان عسل باز کنه تا مردم بتونن بین ریف غربی حلب و داخل شهر راحت تر رفت و آمد کنند.

به نقل از پیچ تحولات سوریه

------------------------------------------------------

دو خبر اخری اگر اجرا بشه خیلی مهمه

ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شهرهای مهم سوریه

جدول زیر حاوی اسامی ۱۴ شهر بزرگ سوریه و جمعیت هر یک از این چهارده شهر بزرگ است.

400px-Syria_districts.png

حلب ۲۷۰۰۰۰۰      

دمشق ۳۱۴۰۰۰۰      

دوما حومه دمشق ۱۰۹۱۰۶     

حمص ۱۰۳۳۰۰۰      

لاذقیه ۵۵۴۰۰۰      

حماة ۷۲۵۰۰۰      

طرطوس ۳۹۳۰۵۴      

رقه ۱۸۸۰۰۰      

دیرالزور ۱۳۳۰۰۰      

سویداء ۸۷۰۰۰      

حسکه ۸۲۰۰۰      

درعا ۷۵۰۰۰      

ادلب ۵۵۰۰۰      

قنیطره ۳۷۰۰۰      

دوستانی که مثل من نمی قهمن آقایون مطلع تو سایت وقتی صحبت از جنگ در مناطق مختلف میکنن یعنی چی ، بهتره یه نگاه به این نقشه بندازن. مال ویکی پدیا هست ولی به نظرم یه شمایی از وضعیت جبهه ها و دشواری و یا آسانی عملیات در آن مناطق را در ذهن مخاطب ایجاد می کند (یحتملاً)

ویرایش شده در توسط mahdiarmy
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کدوم هدف؟!

کلا داریم تاپیکو به فنا میدیم آخرین نظر من در این مورده اگر کسی قانع نشد یا سوالی داشت یا چیز دیگه ای خصوصی با هم حرف بزنیم

این چیزیه که شیعه بهش اعتقاد داره(هدف وسیله رو توجیه نمیکنه)

عاقبت کسی که به این اعتقاد نداشته باشه خوب نخواهد بود

مجاهدین خلق رو بیاد بیارید آیا از اول این شکلی بودن؟ مگه هدف مبارزه با امپریالیسم نبود؟ وقتی گفتن هدفمون درسته و وسیله فرق نمیکنه(هر وسیله ای) با این فرض کار کردن به چند سال نرسید که رفتن تو بقل امپرریالیسم به تعبیر خودشون.

جنگ های امام علی خطبه های نهج البلاغه و... رو بذارید کنار هم توی هر جنگی امام علی نامردی نمیکرد تا جایی که میتونست از درگیری پرهیز نمیکرد و... دوستان یه چیزی گفتن شبیه به همون دکترین ضاحیه منم نظرمو گفتم که این توی مکتب ما اشتباهه.

من نگفتم کسی رو که اسلحه دستش گرفته کاری نداشته باشیم. همونجور که امام علی هم جنگید و کشتشون. ولی اگر طرف سلفی از نوع وهابیش باشه و از نوع تند رو دست به اسلحه نبرده باشه  نمیشه بهش تعدی کرد به خاطر اعتقاداتش جمع بستن اهل سنت یعنی هل دادن کل اهل سنت به سمت اون وحوشی که خودتون بهتر از من میشناسید. با این که خیلی تفاوت ها هم بینشون هست. حتی بین فرقه های 4 گانه اهل سنت.

یه بار دیگه تاریخ صدر اسلام رو مرور کنید.

دوستمون سیلی حضرت زهرا رو مثال آوردن خودمم گریه کردم. ولی این چیزیه که امثال خاندان شیرازی دارن ازش استفاده میکنن که شیعیان با غیرت رو احساساتی کنن تا احساسات جای عقل رو بگیره. طرف مردیکه بیشعور کتاب نوشته به زن پیامبر نسبت زنا داده(این نسبت به کی برمیگرده به پیامبر زبان من لال) صب تا شب به زبان عربی هم دارن این حرفا رو میزنن خب کافیه یه کلیپ جدا کنن برای یه جوان عادی اهل سنت پخش کنن خلفا زنان پیامبر سحابه برای اونا مقدس هستن همونجور که امامان برای ما هستن خب یکی یه همچین نسبتی به امام ما بده ما چیکار میکنیم توی یه همچین فضای اصلا تفکر بحث منطقی معنی نداره چند ساله شبکه های فارسیشونو راه انداختن(خدا رو شکر اطلاعات دفتر هاشونو بست) چندین ساله رهبر داره در مورد خطر این نوع شیعه حرف میزنه که اهل سنت رو تحریک میکنن وقتی که باید دست به اسلحه بشن فرار میکنن یا میگن بمونیم امام زمان میاد نجاتمون میده) و طرف چشمشو میبنده دهنشو باز میکنه فحش میده به مقدسات اهل سنت چه انتظاری دارید طرف با شنیدن فحش بره تحقیق کنه یا عصبانی بشه بخواد خودشو وسط ما منفجر کنه؟! اگر قرار بود شمشیری کشیده بشه غیرت شجاعت جنگ آوری و... حضرت علی(ع) از منو شما بیشتر بود حضرت علی این آیه رو میخوند "انی خشیت ان تقول فرقت بین بنی اسرآئیل ولم ترقب قولی" "من بیم داشتم تو بگویی که میان بنی اسرائیل تفرقه انداختی و رعایت گفتار مرا نکردی" وحدت اینقدر ارزش داره. بعد ماجرا ابوسفیان (نقل به مضمون)میاد پیش حضرت علی و میگه بریم حقتو بگیریم حضرت علی قبول نمیکنه چون میدونسته نیت ملعون چیه.

چند نکته رو دارم میگم اهل سنت رو با اونا جمع نبندیم واقعا هم تفاوت دارن

توی شیعه هدف وسیله رو توجیه نمیکنه

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا اگه کسی کلیپ از درگیری های اخیر داره اپ کنه لا مصبکلیپای جبهه اسلامی خیلی با کیفیتن :| تشکر
پ.ن:
وبگاه خبری «النشره» لبنان گزارش داد، نیروهای ارتش سوریه موفق شدند یک فروند هواپیمای شناسایی تروریست‌های داعش را در منطقه «الصناعة» واقع در دیر الزور سرنگون کنند
و اینکه روسیه موافقت کرده تعدادی موشک اس سیصد و تجهیزات جنگ شهری در اختیار سوریه قرار بده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر عزیزم من شعار ندادم بلکه اعتقاد قلبیه خودم رو گفتم و میدونم که خیلیها هم به همین اعتقادند .

جواب شما : اگر به من باشه بله ، بنده اینکارو نمیکنم ، چون این صلاحیت رو ندارم که تصمیم بگیرم جون اوون آدم بیگناه رو توو اوون شرایط خاص بگیرم یا نگیرم .. برام سنگینه چون هیچ علاقه ای به تباه شدن ندارم

به روایت زیر توجه کنید

بله دقیقا منظور من هم همینه ... والله منه سرتا پا گناه از مسلم که بهتر نیستم ...

روایت بسیار بجا و درستی بود

ممنون حسین جان

با این اوصاف جنگیدن با شیعه ها خیلیییییییییی راحته

کافیه یک آدم بیگناه رو ببندی جلو تانک و با خیال راحت پیش روی کنی

اصلاً از اون راحت تر هم راه وجود داره

داعش می تونه به مدافعین شهر های زهرا و نبل بگه اگه تسلیم نشند چند تا آدم بی گناه رو می کشه؛ بعد مدافعین برای اینکه خون چند بیگناه ریخته نشه مجبورند تسلیم بشند

کسانی که زمان جنگ ایران و صدام از تصمیم گیران جنگ بودند هم ابتدا مثل شما فکر می کردند ولی بعد دیدند که دشمن داره از این نقطه ضعف استفاده می کنه

در ابتدای جنگ قوای مسلح ایران اجازه نداشتند به خاک عراق وارد بشوند و اجازه بمباران شهری هم نداشتند اما به مرور اوضاع تغییر کرد. برای اینکه دشمن ما نه تنها مسلمون نبود بلکه انسان هم نبود و تنها ترس از مقابله به مثل می تونست جلوش رو بگیره

توی جنگ 33 روزه سید حسن نصر الله تهدید کرد که اگر بیروت رو بزنید تلاویو رو میزنیم و دیدید که اسرائیل تا آخر جنگ جرات نکرد بیروت رو بزنه؛

خلاصه مطلب اینکه در خیلی از مواقع واقعاً هیچ گونه خرده ای نمی توان به اسد گرفت. شاید تنها کاری که از دستش بر میاد اینه که به مردم اعلام کنه فلان منطقه رو تخلیه کنید

کلام آخر: در باب احکام جهاد حکم و دستور فقهی زیاد هست؛ علمایی که این احکام رو استخراج کردند به یک روایت و حدیث بسنده نکردند بلکه جمیع آیات و روایات و احادیث رو در کنار هم سنجیدند و در کنار اون عقل و شرایط زمان حال رو هم درش دخیل کردند. لذا اگر دوستان به این موضوع علاقمند باشند می شه یک تاپیک ایجاد کرد به عنوان احکام جهاد و اونجا این مطالب رو نقل کرد و در موردش بحث کرد

برای اینکه تاپیک بیشتر از این محرف نشه یا به قول دوستمون به فنا نره از ادامه این بحث تو این تاپیک خودداری می کنم

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شمایی که دم از آذربایجان میزنی مگر آذری ها عثمانلو هستن که با اردوغان در یک جبهه باشن، حالا اگر ناسیوناالیست ترک بود یه حرفی، این بابا اخوانیه، اصلا خودش تکفیریه؟! با ازبکها و چچنهای تکفیری و سردستشون اردوغان جانی همدردی میکنی نمیبینی همکیشت رو قتل و تالان میکنن؟! بعید میدونم هیچ جای دنیا آذری غیر شیعه وجود داشته باشه اگر هم شیعه باشه ولی مذهبی نباشه باز هم با اخوانی های ترکیه همداستان نمیشه. حالا اگر اردوغان ترک ناسیونالیست دو آتشه بود و سیاست تفرقه مذهبی نداشت باز این موضع گیری یه توجیهی داشت ...

پاسخ سایر دوستان رو ندادم به خاطر اینکه فکر کردم عزیزان دنبال پاسخ نبودن .

رفداری من از اردوغان به دلیل مدیریت اقتصادیش هستش و گرنه اردوغان خیلی شبیه به ریس جمهور قبلی ما هستش .

همین عثمانی و اذری که میگید به خاطر مذهب با هم درگیر شدند . 

من می خوام بگم متوجه باشید دارید به کجا میرید .

الان دارن تو این انجمن دارن بحث می کنن که کشتن زن و بچه ای که از ما نیست درسته یا نه ؟ این اخر راهی که میرید . به نام مذهب یا دین به هر جنایتی دست زده می شود مثل تکفیری یا غیره 

• Upvote 6
  • Downvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

داعش ادعا کرده اون زن کانادایی / اسرائیلی که رفته بود کوبانی تا علیه داعش بجنگه رو اسیر کرده باید صبر کرد و دید که چه بلایی سرش میارن . رسانه های صهیونیستی هم این خبر رو بازتاب دادن . طرف قبلا سرباز اسرائیل بوده !!! اسمش Gill Rosenberg هست . البته خبر فعلا در حد ادعای داعش هست و تائید نشده (داعش هم عکسی ازش منتشر نکرده ) .

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.