death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

متاسفانه دوستان عزیزی که اینجا خبر میذارن به ترجمه اخبار بسنده می کنن و اصلا دنبال صحت و سقمش نمی گردن  :blushing:

داعش جفره رو اصلا نگرفته....در شهر دیرالزور و حویجه صکر هم اصلا و ابدا یک متر هم پیشروی نکرده. فقط و فقط در حویجه مریعیه که اطراف جفره هست پیشروی اندکی داشته که ارتش سوریه دست بسته نمونده و داره به شدت می کوبتشون.

19 اسیر  icon_eek  چرا هر چی کفار داعشی در توییتر منتشر می کنند باور می کنید؟ ... حمله انتحاری داعش به  حویجه مریعیه (این حویجه مریعیه با خود مریعیه فرق دار) یه سری تلفات داشته طبیعتا...وحشی ها سر شهدای انتحاری رو بریدن...

ضمنا خبرهای دیده بان حقوق بشر هم باور نکنید...چون اصلا داعش به کسی اجازه جضور در منطقه رو نمیده که بخواد آمار جنگ رو به کسی بده!..

خواهش می کنم هر چی خبر می بینید بلافاصله ترجمه نکنید و تو میلیتاری نذارید. اعتبار سایت میاد پایین  icon_cheesygrin

سلام علیکم

میتونم بپرسم اون جمله ای که قرمز کردم با من بودی یا نه ، چون قبلا توو پیام خصوصی هم گفته بودی ؟؟

اگه با من بودی لطفا بگو تا همینجا جواب شما داده بشه ..  

درکل

نقشه رو دقت کن !!!!  برتری با ارتش هست و عرض کردم در کل پیشروی هایی صورت نگرفته و نمیگیره .. فلشهای سفید مناطقی هست که توش درگیری جریان داره و مناطق قرمز و سیاه جاهاایی که نیروها ثبات پیدا کردند ..

اگه باز هم دقت کنی من جفره رو درگیر زدم ، نه اینکه داعش گرفته !!

این کار شما توهین به شعور بچه هاست .. شما فقط درک داری ؟ فقط شما میتونی تشخیص بدی که خبری درست هست یا غلط ؟؟؟؟ بچه های اینجا سه ساله اخبار رو پیگیری میکنند

اگه خبر داری بذار ، خود کسایی که اینجا هستند خبر درست رو میفهمند نه اینکه شما هی دیگران رو تخریب کنی

عزیز جان این کار شما توهینه ، هربار برمیگردی میگی فقط ترجمه میکنند ؟ شما با این کارت نه تنها توهین میکنی به من یا کس دیگه ، بلکه باعث میشی طرف برای خبر گذاشتن دلسرد بشه ،،،

دوست داری اینجا صفحه ی شخصیت باشه ؟؟؟؟ اگه اینجوره بگو تا خدااییش من برم و دیگه خبر نذارم ، فقط شما خبر بذاری و با خبرنگارهای اعزامیت به منطقه !!

والله با اینکارات نه تنها باعث میشی بچه ها  به اخبار من یا دوستان اعتماد نکنند بلکه این خود شما هستی که با این کارهات باعث میشی اعتبار میلیتاری بیاد پایین .

-----

(نمیدونم چه اصراریه هی میگی ترجمه میکنید ، ما هم گفتیم هیچ وقت به اخبار مخالف و حتی موافق اعتماد نکنید بلکه خودتون تحلیل کنید ، بعد شما حرف مارو به خود ما میزنی ! خنده داره والله hee_hee )

• Upvote 15
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

داعش ادعا کرده این ساختمون که نیروهای ارتش داخلشن جزء ساختمون های فرودگاه دیرالزور هست....! یعنی اینقدر تونستن به فرودگاه نزدیک بشن...؟!

B39KiaECUAAFPNt_large.jpg

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

دیروز بعد از ظهر ، گروههای مسلح تصمیم گرفتن به جای دفاع حمله کنند و هجوم گسترده ای رو به سمت "مساکن عسکریه" (خونه ارتشی ها؟) در شهر شیخ مسکین(ریف درعا شمالی) شروع کردند.

یکی دو ساعت درگیری سنگین گزارش شد که منجر به کشته شدن حداقل 8 نفر از مسلحین و زخمی شدن دهها نفر دیگشون شد (زخمی ها رو می برن اردن روزهای آینده خبر مرگشون به مرور میاد )
هر 8 نفر اهل شیخ مسکین نیستند!

از آمار شهدای ارتش و رزمندگان شیعه خبر موثقی در دسترس نیست ولی حمله مسلحین ناکام موند.

wjtf2ptl05xyq8p6rv6u.jpg

http://8pic.ir/images/wjtf2ptl05xyq8p6rv6u.jpg

راه امداد ارتش به داخل شیخ مسکین دو جاده دمشق-شیخ مسکین و ازرع-شیخ مسکین هست. راه امداد مسلحین به داخل شیخ مسکین دو جاده ابطع-شیخ مسکین و نوی-شیخ مسکین هست که روزهای اول رزمندگان شیعه قصد داشتند محور نوی-شیخ مسکین رو با تصرف تل حمد قطع کنند که موفق نشدن.

مهمترین دستاورد رزمندگان شیعه و ارتش سوریه چی بوده تا الان؟

پس گرفتن سحیلیه و دلی در شمال شیخ مسکین از مسلحین = تامین امنیت جاده دمشق-شیخ مسکین

عقب روندن مسلحین از اطراف "مرکز فرماندهی تیپ 82" ارتش سوریه

و تصرف کامل محله شرق شیخ مسکین

روزهای آینده باید دید نبرد شیخ مسکین به کجا می انجامه.

به نقل از : پیچ تحولات سوریه

داعش ادعا کرده این ساختمون که نیروهای ارتش داخلشن جزء ساختمون های فرودگاه دیرالزور هست....! یعنی اینقدر تونستن به فرودگاه نزدیک بشن...؟!

B39KiaECUAAFPNt_large.jpg

جناب غلام

چیزی  از پریدن هواپیما نذاشتن ؟

چون اگر داخل یا نزدیک فرودگاه باشند باتوجه به اینکه فرودگاه دیرالزور فعاله (الان که فکر کنم خیلی باید فعال باشه )حتما باید نمایی از پریدن هواپیما هم بزارند

ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب غلام

چیزی  از پریدن هواپیما نذاشتن ؟

چون اگر داخل یا نزدیک فرودگاه باشند باتوجه به اینکه فرودگاه دیرالزور فعاله (الان که فکر کنم خیلی باید فعال باشه )حتما باید نمایی از پریدن هواپیما هم بزارند

نه.حداقل من هنوز چیزی پیدا نکردم..........همین هم باعث شده به شک بیفتم که اینا واقعا چقدر به فرودگاه نزدیک شدن.اگه فاصلشون اینقدر که ادعا کردن باشه به راحتی میتونن نشست و برخواست جنگنده های ارتش رو رصد کنن.ولی هنوز کلیپی منتشر نکردن.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه واقعا تصویر بالا  برای امروز باشه .نشون میده ساختمون آکواریوم در کنترل ارتشه . اخه تصویر برای همین ساختمونه  بیان شده یکی ازمنابع سوری هم تصویر بابا رو زده   و گفته ساختمون برخلاف  ادعاهای داعش در کنترل ارتشه  این ساختمون جز  فرودگاه نیست بلکه در اطراف فرودگاهه  قبلا هم بارها شاهد درگیری بوده

این تصویر ور از منابع مخالفین گرفتم  همون ساختمونه

10502407_770327626356248_744817663159911

درگیری چند مدت پیش  در اطراف این منطقه

thumb_55555.jpg

thumb_sffrrere.JPG

این سه تا هم جز افراد بومی به درک واصل شده در درگیریها دیر الزوره

thumb_10702226_298382243692065_452188043

thumb_10801489_308965165976191_655854880

thumb_13818_298368160360140_275475853860

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستانی که اینجا میان وقت ندارن برن دنبال اینکه این خبر درسته یا نه؟ ...من و تو که میخوایم خبر بذاریم باید برای هر خبر مشکوک حداقل یک ساعت بگردیم بعد خبر موثق بذاریم اینجا...

وگرنه فرق اینجا با خبرگزاری فارس  و توییتر دواعش و النصره چیه؟ ...

وگرنه میتونی به خودت زحمت ندی و به ترجمه اخبار از اینور و انور ادامه بدی.

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب ایموسی

با تشکر از زحمات جنابعالی بابت استخراج اخبار(که بفرمایش خودتان حقیقتا زمان بسیار زیادی میبرد)

خواستم عرض کنم خیلی از بزرگواران سایت  شاید قصدشون این باشه که کلیتی از اخبار منتشر شده در فضای مجازی را بدست بیاورند (چه از مخالفین چه از موافقین خلاصه هیچکس نمیگه ماستم ترشه مسلما مخالفین میگن ما سی چهل بار سوریه رو گرفتیم و موافقین نظام هم که کلا الان در حال فتح اخرین پایگاه نظامی مخالفین در سیاره نپتون هستند که امریست طبیعی براساس همون مثلی که عرض کردم کسی نمیگه ماستم ترشه ارتشم توانایی نداره)

حالا بعلت کمبود وقت یا عدم آشنایی با زبان عربی یا انگلیسی و... این مسئله براشون مقدرو نیست و اون کالای خبری را دراین سایت جستجو میکنند

دوستان هم در درج اخبار اصراری بر اثبات صحت اخبار ذکر شده ازاون منابع را ندارند

در دقت و وسواس جنابعالی جهت ذکر اخبار صحیح هم شکی نیست ولی خلاصه اهداف افراد میتواند متفاوت باشد (این هم که امر ناپسندی نیست )

بزرگواری (که ظاهرا به منابع مستقیم دسترسی دارند ) میگفتند که اول صبح وسط ظهر اخر شب اینجا رو میخونم اگر خبری شد پیگیری میکنم

مثل دیروز ظهر که ناهار ... شد یه لحظه فکر کرده بودند دیرالزور از دست رفت لبخند

ولی حالا اون موقع وضعیت بد بود ولی نه دیگه دراین حد البته هنوزم بد هست ولی خوب میتونست بدتر هم باشه

در هرصورت از زحمات همه دوستان بخصوص جنابعالی از بابت خبررسانی تشکر میکنم (چه خبری چه صحتی )

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عکس قدیمیه..ماه ژوئن میلادی امسال همین عکس رو منتشر کردن :mrgreen:

sei7dpy12magpi672qk2.jpg

انتقاد پذیریتون ماشاء الله بالاست icon_cheesygrin یه انتقاد کردم اینجوری به من می توپی؟

دوستانی که اینجا میان وقت ندارن برن دنبال اینکه این خبر درسته یا نه؟ ...من و تو که میخوایم خبر بذاریم باید برای هر خبر مشکوک حداقل یک ساعت بگردیم بعد خبر موثق بذاریم اینجا...

وگرنه فرق اینجا با خبرگزاری فارس و توییتر دواعش و النصره چیه؟ ...

این که خبر درست رو مثل مو از ماست بکشی بیرون هنر هست.من شده سر یک روستای ساده تو حمص یا حماه با یکی از رفقا دو ساعت بحث می کردیم و می گشتیم تا ببینیم دست کیه...

من شده یک فیلم مخالفین از مناشر بریج رو یک ساعت عقب جلو کردم ساختمونهاش رو تو گوگل ارث پیدا کنم موقعیت دقیق ارتش دستم بیاد تا وقتی نقشه رنگ می کنم زیادی دست ارتش نباشه و دقیق باشه.

شده برای این که بفهمم خبری درسته یک اکانت درست کردم به نام ابوعمر سوری و با مخالفین چت کردم از زیر زبونشون مطلب بکشم بیرون.

صفحات دهها نفر از فعالان رسانه ای مخالفین رو ساعت به ساعت چک می کردم تا دقیق بفهمم چه خبره اونجا.

وگرنه میتونی به خودت زحمت ندی و به ترجمه اخبار از اینور و انور ادامه بدی. icon_cheesygrin

به حالت پرچم دقت کنید... عکس همون عکس نیست گرچه از یک زاویه تقریباً گرفته شده..
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به حالت پرچم دقت کنید... عکس همون عکس نیست گرچه از یک زاویه تقریباً گرفته شده..

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حاج رضوان

مسئله فقط پرچم نیست

بنظرتون روی اون گیاه گل هستش ؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

..................

اين فيلم رو هم داعش از حمله به ميادين گازي جبل شاعر منتشر كرده

فيلم خوبيه اگر كسي دوست داشت جايي ديگه هم آپلود كنه بقيه ببينند

https://www.youtube.com/watch?v=TQkFGQyGHQs

منتظر خبرهاي تكميلي باشيد

اعصاب واسه ادم نمیمونه

بدون شیلتر

http://02.00ll00.com/iTube%2f16108208-%d8%a7%d9%84%d9%85%d9%83%d8%aa%d8%a8%20%d8%a7%d9%84%d8%a5%d8%b9%d9%84%d8%a7%d9%85%d9%8a%20%d9%84%d9%88%d9%84%d8%a7%d9%8a%d8%a9%20%d8%ad%d9%85%d8%b5%20%d9%8a%d9%8f%d9%82%d8%af%d9%85%20%d8%a5%d8%b5%d8%af%d8%a7%d8%b1%20%d9%85%d8%b1%d8%a6%d9%8a%20%d8%b9%d9%86%20%d8%ba%d8%b2%d9%88%d8%a9%20%d8%b4%d8%a7%d8%b9%d8%b1%5b%20%d9%88%d9%8a%d8%b4%d9%81%20%d8%b5%d8%af%d9%88%d8%b1%20%d9%82%d9%88%d9%85%20%d9%85%d8%a4%d9%85%d9%86%d9%8a%d9%86%20%5d.mp4

ویرایش شده در توسط saeghe_1
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با كسب اجازه از جناب imosi

ببخشيد اين عكس هايي كه ميذارم رو از منابع داعشي بي پدر و مادر برداشتم

پس به هيچ وجه شما بهشون اعتنا نكنيد

اين منابع بي شرف اين عكس ها رو از حمله داعش به فرودگاه نطامي ديرالزور فرستادن

سرباز اسير ارتش سوريه

njkix827yotpgxo7loic.jpeg

http://8pic.ir/images/njkix827yotpgxo7loic.jpeg

غنائم كه مدعي هستند گرفتند از ارتش

l8cfc5wcjm2ptbphvcj7.jpg

http://8pic.ir/images/l8cfc5wcjm2ptbphvcj7.jpg

7p9ru6x89aiyxholptrr.jpg

http://8pic.ir/images/7p9ru6x89aiyxholptrr.jpg

ezgyeaw2w10cr29cskn9.jpg

http://8pic.ir/images/ezgyeaw2w10cr29cskn9.jpg

اين عكس رو هم گذاشتن كه يعني ما انقدر به فرودگاه نزديك شديم و زير آتيش گرفتيمش، بي شرف هاي دروغگو

ext95u5s6r7b523rnj3z.jpg

http://8pic.ir/images/ext95u5s6r7b523rnj3z.jpg

• Upvote 10
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب امیر ارسلان خان

بنظرتان چقد فاصله دارند با فرودگاه ؟

ظاهرا از یک ارتفاعی عکس رو انداختند

فیلمی هم منشتر کرده بودند ؟

این نقشه فرودگاه

mx2n1hrq2t8b78zeho4i.jpg

http://8pic.ir/images/mx2n1hrq2t8b78zeho4i.jpg

با توجه به تصویر منتشره یا دارن از پایین نقشه به فرودگاه نگاه میکنند یا از طرف jafra

احتمالا انتهای باند هم هستش

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اين عكس رو هم گذاشتن كه يعني ما انقدر به فرودگاه نزديك شديم و زير آتيش گرفتيمش، بي شرف هاي دروغگو

ext95u5s6r7b523rnj3z.jpg

http://8pic.ir/images/ext95u5s6r7b523rnj3z.jpg

این عکس برای بخشی از این فیلم هست به تاریخ  5 دسامبر 2013 که جبهه النصره و ارتش آزاد منتشر کردند.

https://www.youtube.com/watch?v=ACWVh4jiB-8

راستی این ساختمون رو هم زیاد روش بحث نکنیم. ارتش پودرش کرد رفت هوا...

دعا کنید یه فروذگاه طبقه دیگه شاهد نباشیم..  :-(  شیطان بزرگ چرا به داعش حمله نمی کنه؟ دیرالزور رو بگیره داعش میاد سمت حمص و دمشق...

ویرایش شده در توسط iMosi
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وزیر اطلاعات بیان کرد
وزیر اطلاعات: سرویس اطلاعاتی عربستان، اردن، ترکیه و در صدر آنها، سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی و آمریکا در این کشور (سوریه)، استارت جنگ اطلاعاتی را زدند. نیروهای حزب الله در مقاطعی توانستند از طریق سرویس های اطلاعاتی نیروهای داعش را نابود کنند.

شبکه خبر: حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی، وزیر اطلاعات، روز پنجشنبه (امروز، 13 آذر 1393)، در همایش بزرگ طلاب و روحانیون قم، با اشاره به جنگ سرویس های اطلاعاتی گفت: امروزه جنگ ارتش ها به سر آمده و جای خود را به جنگ سرویس های

اطلاعاتی و امنیتی داده است - بسیاری از جنگ های امروز بر سر امنیت داخلی کشورهاست و در جنگ سرویس های اطلاعاتی و امنیتی تفاوت فراوانی با جنگ ارتش ها وجود دارد: زیرا در جنگ سرویس ها، از افراد داخل کشور دشمن، علیه حاکمیت آن کشور استفاده می کنند.

علوی، تجارت اطلاعاتی را نیز جز برنامه های استکباری بر شمرد و تاکید کرد: سرویس های امنیتی، اطلاعاتی را که مورد نیاز خودشان نیست، جمع آوری می کنند و آنها را در اختیار سرویس های دیگر که به آن نیاز دارند، قرار می دهند و با این رویه، تجارت و سود کلانی به دست می آورند.

وی، بحران سوریه را یک جنگ اطلاعاتی دانست و گفت: سرویس اطلاعاتی عربستان، اردن، ترکیه و در صدر آنها، سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی و آمریکا در این کشور (سوریه)، استارت جنگ اطلاعاتی را زدند که زائیده آن داعش بوده است.

وی افزود: نیروهای حزب الله در مقاطعی توانستند از طریق سرویس های اطلاعاتی نیروهای داعش را نابود کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین با بیان اینکه گروه تکفیری داعش با گروه های مشابه تروریستی، تفاوت دارد، بیان کرد: داعش، ایدئولوژی اعتقادی دارد  و سران آن می خواهند با (به اصطلاح) آزادسازی دمشق و بغداد، که زمانی مرکز خلافت اموی ها و عباسی ها بوده است، خود را به جهانیان اثبات کنند.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: نیروهای داعش بر اساس عملکرد صلاح الدین ایوبی، به عنوان یک الگو برای خود مبارزه با شیعه و هم پیمانان را در دستور کار دارند و پس از آن، به جنگ کافران می روند.

منبع

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.