death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

به نظر من اگر با گروه هاي چيرکي پالايشگاه ها و چاه هاي نفت عربستان و امارات  رو بترکونند به نام داعش البته ...  خيلي در روند بهبود شدن اوضاع منطقه کمک ميکنه وقتي عربستان و ترکيه هزينه اي در قبال ايجاد جنگ در سوريه و عراق نميبينند با خيال راحت به مسلح کردن داعش غيره ادامه ميدهند اما اگر برايشان هزينه ايجاد کنيم ميترسند و عقب نشيني ميکنند 
به نظر من همون اول بايد جنگ در سوريه رو جنگ در ترکيه و عربستان ميگذاشتيم البته بصورت چريکي و غير رسمي حالا هم دير نشده تا تنور داغه عربستان که خيلي ساله هيچ جنگي به خود نديده بايد هزينه سنگين برايش ايجاد کنيم اونم در اين بلبشو قيمت نفت

من هم دلیل مصون ماندن عربستان در این مدت رو نمی‌فهمم،مخصوصاً اینکه  کشور بسیار متزلزلی هست و به راه‌های مختلف میشه بهش ضربه زد،از حوثی‌های جنوب بگیر تا شیعیان از مرز‌های عراق.چند ماه پیش بود که شخصی‌ به نام واثق ال بطاط از چهره‌های نزدیک به مقاومت و رئیس گروهی به نام جیش‌ المختار به مرز‌های عربستان حمله کرد اما پلیس عراق زمان مالکی وارد عمل شد و بازداشتش کرد!!!!!!تا اینکه پس از مدتی‌ با حمایت همین عربستان داعش حملاتش به عراق رو شروع کرد!!!!!خلاصه اینکه خیلی‌ داره در ارتباط با عربستان محافظه کاری میشه،حد اقل سود ناا امنی‌ عربستان افزایش قیمت نفت میتونه باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من هم دلیل مصون ماندن عربستان در این مدت رو نمی‌فهمم،مخصوصاً اینکه  کشور بسیار متزلزلی هست و به راه‌های مختلف میشه بهش ضربه زد،از حوثی‌های جنوب بگیر تا شیعیان از مرز‌های عراق.چند ماه پیش بود که شخصی‌ به نام واثق ال بطاط از چهره‌های نزدیک به مقاومت و رئیس گروهی به نام جیش‌ المختار به مرز‌های عربستان حمله کرد اما پلیس عراق زمان مالکی وارد عمل شد و بازداشتش کرد!!!!!!تا اینکه پس از مدتی‌ با حمایت همین عربستان داعش حملاتش به عراق رو شروع کرد!!!!!خلاصه اینکه خیلی‌ داره در ارتباط با عربستان محافظه کاری میشه،حد اقل سود ناا امنی‌ عربستان افزایش قیمت نفت میتونه باشه

عزیز دلم ، می خوای برادر عزیزتر از جان سنی بگند « رافضی ها به کعبه حمله کردند »

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عزیز دلم ، می خوای برادر عزیزتر از جان سنی بگند « رافضی ها به کعبه حمله کردند »

منظور حملات مرزی بود...و بمب گذاری تحت پوشش گروه‌های سلفی در داخل عربستان

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

منظور حملات مرزی بود...و بمب گذاری تحت پوشش گروه‌های سلفی در داخل عربستان

عزیز دلم ، یک جایی داشتم خبر در مورد نا آرامی های لیبی و یمن می خوندم ، عزیزان می اومدن و می گفتن رافضی ها لیبی و یمن رو نابود کردند .

شما زیادی روی منطق عزیزان اهل سنت حساب باز می کنی !!

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این متنی که یه عده تو اینترنت کپی و پخش میکنن و ادعا میکنن از کتاب احقاق الحق و ازهاق الباطل برداشته شده و فرموده امام علی در مورد داعش هست واقعیه یا سر کاری؟

زمانی که پرچم های سیاه را دیدید از جای خود حرکت نکنید – به این معنا که دعوت آنان باطل است و نباید به کمک آنان بشتابید – سپس قومی ضعیف ظاهر می شوند که قلب هایشان مانند براده های آهن سخت است، آنها وفادار به هیچ عهدی نیستند، به حق فرا می خوانند در حالیکه از آن نیستند، اسامی شان، کنیه و نسبت هایشان از نام شهرها گرفته شده؛ تا اینکه در بین خود اختلاف نظر پیدا می کنند و خداوند خداوند اهل حق – هر کسی که بخواهد- را ظاهر می سازد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این که شما می گی رو من تو یک کلیپ دیدم یک سنی بود که داشت این حدیث رو از امام علی نقل می کرد اینقدر نزدیک بود یک لحظه گفتم از خودش داره در میاره که آخرش سندش رو می گه چون من دقیق یادم نیست اگر پیدا کردم براتون میزارم کلیپ رو

پ.ن : اقا پیدا کردم اینم لینک آپاراتش 

http://www.aparat.com/v/Vf1oX
ویرایش شده در توسط mhn1991
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تو استاتوس هم نوشتم ندیدید!

www.soalcity.ir/node/2522

=============================

ایا این حدیث درباره داعش درست است؟ حضرت امیر المومنین علی علیه السلام  فرمودند: “إذا رأیتم الرایات السود فالزموا الأرض ولا تحرکوا أیدیکم ولا أرجلکم ثم یظهر قوم ضعفاء لا یُوبه لهم قلوبهم کزُبَر الحدید هم أصحاب الدولة لا یفون بعهد ولا میثاق یدعون إلى الحق ولیسوا من أهله “أسماؤهم الکنى ونسبتهم القرى” حتى یختلفوا فیما بینهم ثم یؤتی الله الحق من یشاء…”

در رابطه با توضیح این روایت نکات زیر می تواند مفید باشد:
الف: سند این روایت همانند سند بسیاری دیگر از روایات مربوط به آخر الزمان از نظر رجالی و بر اساس موازین موجود در کتب رجالی و فقهی معتبر نیست.
ب: به طور کلی براساس روایات  احتمالا  می توانیم روایات وارده در رابطه با پرچم های سیاه را به ۵ دسته تقسیم کرد:
۱- پرچم های سیاه عمومی قیام مردم مشرق زمین در ابتدای قیام
۲- پرچم های سیاه اختصاصی قیام مردم مشرق زمین در انتهای قیام و هنگام حركت به سمت عراق
۳- پرچم های سیاهی از مشرق زمین که مورد لعن قرار دارند
۴- پرچم های سیاه بنی عباس در اواخر حکومت امویان
۵- پرچم های سیاهی در سرزمین حجاز
در بررسی روایات عصر ظهور مرتبط با پرچم های سیاه متوجه می شویم كه تفاوتهایی در نوع نگاه و دستور اهل بیت(ع) در حمایت از آنها وجود دارد به طوری كه برخی از پرچم های سیاه مورد لعن و نفرین اهل بیت(ع) بوده و برخی مورد تمجید ، درباره برخی امر به یاری شده است و در مورد برخی، عدم حركت و توجه، همچنین در روایتی خبر از درگیری دو گروه از پرچم های سیاه داده شده است كه نشان از متفاوت بودن آنها دارد.
مجموعه این مسائل نشان می دهد كه پرچم های سیاه مختلفی در روایات عصر ظهور وجود دارد كه باید هر یك را دقیقاً شناخت تا در زمان لازم ، موضع مناسبی در مورد آن اتخاذ كرد.

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز لطفا در این مورد صحبت نکنید  که چیز خوبی از توش در نمیاد  و مسئولان هم  و حتی  سید حسن  نصر ا ... هم ما رو از این کار نهی کردن . پاینده باد ایران 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چرا جاده بین میدان جندول و میدان بعیدین شریان اصلی مسلحین هست؟ چرا ارتش و حزب الله اصرار دارن به سمت این یه تیکه از جاده حرکت کنند؟

یه رودخونه به نام قویق از بین محله شیخ مقصود و کارخانجات عین التل و محله هلک می گذره. هچ جاده بزرگ ارتباطی بین این هلک و شیخ مقصود وجود نداره جز یه گذرگاه کوچیک در منطقه شیخ زر که مسلحین ترمیمش کردن. رو رودخونه پل زدن. (یا یک خط زرد رنگ مشخص شده)

محله شیخ مقصود درست گروههای مختلفی از کردها هست. محله بنی زید و سکن شبابی دست گروهی از ارتش آزاد به نام "تیپ شهدای بدر" به سرگردی یه آدم دزد به نام خالد حیانی هست.

اگر راه جندول-بعیدین کامل بیاد زیر آتش ارتش مسلحین موجود در محله های شرقی حلب مثل مساکن هنانو ،صاخور ،مرجه ،جبل بدرو و ... هیچ راه امداد درست حسابی ندارن و فقط به یک معبر کوچیک که به شیخ مقصود وصلشون می کنه باید امید ببندن.

منابع سوری تاکید می کنن این معبر بیشتر برای انتقال زخمی ها به ترکیه یا ورود مواد غدایی استفاده میشه و توپ و تانک و دوشکا مسلحین براشون سخته از اینجا بیارن داخل حلب.

از شیخ مقصود حمله ای به مناطق مجاور انجام نمیشه. ارتش هم زیاد باهاشون کاری نداره و جنگنده و بالگرد به ندرت شیخ مقصود رو می زنه.

الان باید جبهه بنی زید فعال بشه و ارتش بره سمت کاستیلو .ولی امان از فرمانده بی عرضه.

تو این نقشه عمق مناطق حندرات و سیفات برای حمله به شقیف صنعتی و مخیم حندرات کامل مشخصه. 

سال پیش از هر کی می پرسیدی ارتش و متحدینش یه روزی به اینجا می رسن باور نمی کرد. 

یک گام تا محاصره حلب مونده.... تله العویجه.

نقشه دو مگی :

عکس معبر شیخ رز  در سال 2013 . یواش یواش یه پل درست کردن روش برای عبور ملت+خودروها

wtm211jsof3mbbvv5eq0.jpg
ویرایش شده در توسط iMosi
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

طرح من تو سه مرحله برای محاصره حلب اینطوریه.....

مرحله اول عملیات:

با انجام چند عملیات ایذایی و فریب جاده امداد به مسلحین داخل حلب باید قطع بشه

11.JPG

مرحله دوم عملیات:

در این مرحله دو منطقه مخیم حندرات برای تحکیم جای پا باید تصرف بشه

2222.JPG

مرحله سوم عملیات:

در این مرحله محاصره حلب تکمیل میشه

33.JPG

===========

در آخر هم برای شکستن محاصره شهرهای نبل و الزهرا باید به سمت غرب حرکت کرد

تو این طرح اولا رعایت مسائل اطلاعاتی خیلی مهمه..چون عملیات فریب باید انجام بشه و برای

انحراف تروریستها نباید نقشه اصلی عملیات لو بره... دوم اینکه به پشتیبانی هوایی پرحجمی برای

مقابله با پاتکهای احتمالی تروریستها بعد از تصرف مورد نیازه  و سوم اینکه نیروهای شرکت کننده

در عملیاتهای فریب حتما حتما باید خیلی چابک و سریع باشند////

درنهایت .. نیروهای شرکت کننده در عملیات اصلی باید ازشون با پشتیبانی آتش توپخانه حمایت بشه

البته یک مساله وجود داره... اونم در مرحله دوم عملیات، با تصرف جاده باید برای نقل و انتقال از جاده و استفاده از اون

تامین مناسبی روش انجام بشه....

یک راه حل اینکه به محض تصرف جاده نیروهای مهندسی رزمی دو طرف جاده یک خاکریز 2 متری بزنن تا در برابر

شلیک موشک و تیر مستقیم محافظت بشه. باتوجه به مقیاس نقشه چیزی معادل 10 کیلومتر جاده باید تامین صورت بگیره

====

نظرت چیه ادیب؟؟

طرح خوبیه ولی متاسفانه مشکل اصلی ارتش سوریه این هست که بخش عمده سربازهاش بنجل تشریف دارن و اصلا عشق شهادت و این حرف ها نیستن و با کوچکترین فشاری میکشن عقب مخصوصا جبهه حلب که کاملا اینطوره این عملیات بدرد نیروهایی میخوره که مخلص باشن مثل نیروهای داعش مثل نیروهای خودمون در دفاع مقدس برای کسی که به زور تهدید اومده نبرد و فقط میخواد که زنده بمونه نه هیچ چیز دیگه تاکتیک های خاص و نیاز به فداکاری و از جان گذشتن جواب نخواهد داد...

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

طرح خوبیه ولی متاسفانه مشکل اصلی ارتش سوریه این هست که بخش عمده سربازهاش بنجل تشریف دارن و اصلا عشق شهادت و این حرف ها نیستن و با کوچکترین فشاری میکشن عقب مخصوصا جبهه حلب که کاملا اینطوره این عملیات بدرد نیروهایی میخوره که مخلص باشن مثل نیروهای داعش مثل نیروهای خودمون در دفاع مقدس برای کسی که به زور تهدید اومده نبرد و فقط میخواد که زنده بمونه نه هیچ چیز دیگه تاکتیک های خاص و نیاز به فداکاری و از جان گذشتن جواب نخواهد داد...

ستونی که برای عملیات اومده جبهه بریج کاملا با نیروهای قبلی فرق دارن. هم از نظر مهارت و جنگاوری و هم از نظر شهادت طلبی...حزب الله حاضر نیست هر کسی کنارش با مسلحین بجنگه.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ستونی که برای عملیات اومده جبهه بریج کاملا با نیروهای قبلی فرق دارن. هم از نظر مهارت و جنگاوری و هم از نظر شهادت طلبی...حزب الله حاضر نیست هر کسی کنارش با مسلحین بجنگه.

برادر این زینبیون بیشتر بجه های کجان؟

زیر نظر ایرانن یا حزب الله

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر این زینبیون بیشتر بجه های کجان؟

زیر نظر ایرانن یا حزب الله

شعیان پاکستانی مقیم ایران اکثرا اهل شهر قم...زیر نطر سپاه هستند. 

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.