death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

45 دقیقه گفت و گوی حبیب جان شیعه اففانستانی با مسلحین .در ملاح اسیر شده.

لطفا همه ببینند . اگر مستقیم شه که خیلی بهتر.

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

45 دقیقه گفت و گوی حبیب جان شیعه اففانستانی با مسلحین .در ملاح اسیر شده.

لطفا همه ببینند . اگر مستقیم شه که خیلی بهتر.

واقعا دل آدم کباب میشه. بنده خدا خیلی ترسیده بود :-( .

من نمی دونم چه توجیهی پشت این کاره آخه. واسه اقامت این بنده خدا رو فرستادن سوریه.

ظاهرا یارو که باهاش مصاحبه می کنه افغانیه.

الان این بنده خدا رو چیکارش میکنن؟

آبروریزیه

ویرایش شده در توسط vahidg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ارتش سوریه دامنه عملیات خود را در ریف درعاء گسترش داد

در ادامه عملیات‌های ارتش سوریه در مبارزه با گروه‌های مسلح تروریستی در این کشور، این نیروها دامنه عملیات‌های خود در ریف درعا، واقع در جنوب سوریه را گسترش دادند.

منابع نزدیک به گروه‌های معارض و گروه‌های مسلح تروریستی اذعان کردند، در جریان درگیری‌ تروریست‌ها با نیروهای ارتش سوریه اطراف دو شهرک «نوی» و «جاسم» در استان درعا، واقع در جنوب سوریه ۱۴ فرد مسلح کشته شدند.
این درحالی است که نیروی هوایی ارتش سوریه حملات شدید و سنگینی را علیه مواضع گروه‌های مسلح از جمله گروه تروریستی تکفیری «جبهه النصره» در شهر «الشیخ مسکین» در ریف درعا انجام داده و آنها را منهدم کردند.
از ریف شمالی درعا نیز گزارش شده است، در جریان عملیات نیروی هوایی ارتش سوریه علیه مواضع گروه تروریستی «ارتش آزاد» یکی از سرکردگان این گروه بنام «صبری حسین البکیری» به هلاکت رسید.
در ریف قنیطره نیز عملیات ارتش سوریه در شهرک‌های بئر عجم و مسحره هلاکت ده‌ها تروریست و انهدام تجهیزات نظامی و خودروهای مجهز به مسلسل‌های سنگین آنها را در پی داشت.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نبرد شيخ مسكين

گلوله باران مناطق ورودي به شهر القرفا در جنوب شرقي شيخ مسكين

شورشيان آماده حمله به القرفا مي شوند

im9lcwkrmub5mg69dxrb.png

is7hwsuwodj1w73jfyl6.png

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

راکت انداز BM-30

thumb_432~0.jpg thumb_7645.png

مدت ها در سایه بود و فقط از راکت هاش تصاویری منتشر میشد

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مغز فرماندهان سپاه چی میگذره؟؟؟؟ یکی منو توجیه کنه....

خب شما اول باید دنبال مورد اول بگردی (در مورد فرماندهی که این کار رو کرده)

• Upvote 5
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نمیدونم چی بگم ولی اون بابایی که این بنده خدا هارو اینطوری میزاره تو منگنه تا بین سوریه و دیپورت شدن یکیو انتخاب کنه اونم بدون توجیه اوضاع سوریه .اون بابارو باید بست به گاری از ایران تا خود سوریه بار ببره.اینا اون دنیا باید جواب پس بدن.
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نیروهای ارتش عراق به همراهی نیروهای داوطلب مردمی موفق شدند روستای “تل الذهب” تابع ناحیه “البلد” واقع در استان صلاح الدین را از وجود جنایتکاران داعش پاکسازی کند.    

منابع استان «صلاح‌الدین» عراق امروز شنبه اعلام کرد که منطقه «تل الذهب» توسط نیروهای عراقی و داوطلبین مبارزه با داعش پاکسازی شد و خسارات زیادی به داعش رسید.

در ادامه عملیاتی که در چند روز گذشته در شمال استان صلاح الدین و مناطق مجاور اتوبان “بغداد-موصل” حد فاصل بغداد تا سامراء آغاز شده است ارتش عراق مناطق “یثرب” و “عزیزبلد” هم تصرف کرد.
روز گذشته نیز ارتش عراق موفق به آزادسازی چند روستای اطراف پایگاه هوایی بلد(بکر) از جمله “البوحشمه” شد.
درنتیجه نه تنها با برداشته شدن محاصره از شهر بلد و پایگاه هوایی بلد(بکر) ارتش عراق از موضع تدافعی خارج شد بلکه با شروع این عملیات از فاز تدافعی به فاز تهاجمی تغییر حالت پیدا کرد و بدین ترتیب هدف بر این است که با پاکسازی بقایای داعش از ناحیه “ضلوعیه” و “معتصم” و عقب راندن آنها به سمت ناحیه “العظیم” و بادیه شمال غرب صلاح الدین، امنیت کامل را به مسیر “بغداد-سامراء” برگرداند.daesh.irhgze935u1ke.jpg

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اصلا فلسفه اینکار چیه؟ چرا بجای اینهمه نیروی اعتقادی آماده به  رزم ایرانی، از افغانیها تو سوریه استفاده شده؟ حتما دلیل خاصی داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نهاد موسوم به “دفتر دعوت و مساجد ولایت فرات” وابسته به گروه تروریستی داعش، با توزیع اعلامیه ای از افتتاح دفتر ثبت نام افراد داوطلب برای پیوستن به این گروه تروریستی و بیعت با بغدادی خبر داد.
گروه تروریستی داعش شهر البوکمال سوریه و القائم عراق و روستاها و شهرک های اطراف آن را در قالب یک منطقه به نام “ولایت فرات” برای خود نامگذاری کرده است.
در این اعلامیه با اشاره به آغاز ثبت نام افراد داوطلب در شعب “دفتر دعوت و مساجد ولایت فرات”؛ داشتن پانزده سن را به عنوان یکی از شروط برای پیوستن به داعش اعلام شده است

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احتمالا کسی کسی را در منگنه نمیزاره. دیپورت شدن یک قانون هست که باید اجرا بشه ورفتن به سوریه یک انتخاب. اینکه برخی افغان های عزیز نه از روی حس اعتقادیشون بلکه در انتخاب بین کشور خودشون و سوریه دومی را انتخاب میکنند نمیشه اسمش را تحمیل گذاشت. هر چند به نظر من هم اینکه از طرف ایرانی ها به برخی افغان ها توصیه بشه این انتخاب هم به نظرم اشتباه هست مگر اینکه خود این افراد داوطلب استفاده از چنین طرحی باشند.

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من در جواب بعضی ها سکوت می کنم چون اینقدر نخبه و نظامی هستن که حیف میشه آدم وقتش رو صرف این ها کنه

اما بعضی ها بدونند که تا پارسال این همه گروه وجود نداشت که امروز وجود داره بیشتر این ها در اوایل تحت آموزش آمریکا بودن و کسانی که نمیدونند بدونند میگن سیاست پدر مادر نداره تا دیروز کارشناس مذهبی بودن امروز شدن کارشناس نظامی فردا هم میشن رئیس ستاد مشترک اوئتلاف این جالب که یه بچه همیشه شبیه مادرش که اونو تربیت کرده میشه تکفیری ها هم چه کسی بوجود آورده ؟؟؟ تا درک ساده باشه شبیه چه کسانی هست و صدای تکفیری ها نشوند ...  که ارتباط با آمریکا رو تکذیب می کنند و کمتر فیلم هالیوودی جنگی و صدای آمریکا ببینند تا از توهمات بیان بیرون آمریکا هیچ وقت در تاریخ برای کسی خوب نخواسته است

دوست دیگر هم من گفتم بسیجی هستم نگفتم در سپاه یا ارتش ... هستم  سن و سال و کار من رو لطفا پیش گویی نکنید فقط بگم بضی ها از دشمن هم بدترند ایران نیروهایی به مراتبط قوی تر از این ها هم داره که شما مطلع نیستی دلیل نمیشه که ما نیروی مخصوص که همان نیروی متخصص هم گفته میشه چون تئوری و آکادمیک و عملی دوره دیدن نداشته باشیم در چند مدت اخیر اگر همین ها نبودن در مرز ها که الان تکفیری ها در ایران بودند و سال 90 هم در غرب گویای جانفشانی همین نیروهاست در مبارزه با پژاک ... در مورد شهدا هم شهدای ایران تا آخرین فشنگ میجنگند و به قولی خودشون رو به رگبار می بندند و پیکرهای مطهرشون هم گویا این هست که با چند تیر و چگونه شهید شدند نه اینکه برن بعد یک خشاب دارند تسلیم بشن و بعد اسیری و اعتراف و مصاحبه بگیرند اکثر شهدای ما در عراق و سوریه نیروی مخصوص یا همون متخصص هستند

یا علی

ویرایش شده در توسط Yasin313
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.