death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

اینها خب اسم گذاریشون این شکلیه به ماهیتشون ارتباطی نداره یاسین جان

ولی واقعا از شکست سنگین داعش در شمال الرقه خوشحالم، دلیل هم دارم

با به خطر افتادن موقعیت الرقه؛ داعش مجبوره بسیاری از نیروهاش از جبهه های مختلف برای حفظ مرکز خلافت فرابخونه و این فشارها رو بر روی نیروهای عراقی و سوری کم میکنه

عملیات آزاد سازی عراق سرعت بیشتری میگیره

مردم تحت اسارت این خوارج آزاد میشن و ی نفسی میکشن

وجهه تبلیغاتی و رسانه ای داعش به شدت آسیب می بینه و نیروهای کمتری از نقاط مختلف دنیا میان که خودشون رو در بین شیعیان منفجر کنند

بنده این احساس نگرانی شما و دیگر دوستان رو از قدرت گرفتن پ ک پ درک میکنم ولی به کردهای سرزمینمون ایران اعتماد دارم  و فکر نمیکنم ایران رو به تحرکات یک عده تجزیه طلب بفروشن و این جریانات پشتوانه مردمی در میان ملت ایران ندارند

ولی از نظر من همچنان خطر اصلی که مرزهای ایران رو تهدید میکنه تفکرات داعش هست ، در خبرها هم خوندید که نظام حاضر شده حتی با طالبان مذاکره کنه تا خطر داعش رو در افغانستان از بین ببره

در مورد ماهیتشون که داعش قبلا شاخه ای از القاعده یا النصره بوده که بعد اختلافاتی جدا شد با توجه به سابقه بغدادی و دارو دسته ابو مصعب ...  بیشتره نیروهای داعش هم همون نیروهای سابق النصره ارتش آزاد ... هستن زمانی بیشتر ماهیتش مشخص میشه که خلیفه جولانی اعلام خلافت می کنه و ادعای برپایی حکومت اسلامی در سوریه میکنه که از آرزوهای قدیمی القاعده هست درصد موفقیتش هم بیشتره چرا چون القاعده دوستانی مثل سلولی داره که اونها هم دوستانی مثل اسرائیل و دشمن مشترکی مثل مقاومت دارند که عربستان توسط اینها خیلی می تونه استفاده کنه که بگذریم یک بحث جداست ...

عراق، آمریکا الان داره در جهت تجزیه عراق نیرو می فرسته برای آموزش و تجهیز عشایر اهل سنت که به آرزو دیرینشون برسند کردها که مشغول خندق کندن هستن و ... پس عملا با توجه به تصمیم آمریکا در قبال عشایر عراقی دیگه وجود نداره و همین ها مقابل ما و بسیج عراق می ایستند ...

اما سوریه، بحث داعش یا دیگر گروهاست (النصره جیش الحر و ... )

انتخاب من داعش هست چرا چون آخرین تکنولوژیش انتحاری هست اما اینور دیگر گروه ها تاو به علاوه جدیدا پشتیبانی هوایی دارند و کار برای ما سخت هست درضمن الان نبل الزهرا و فوعه کفریا محاصره داعش هست یا النصره و دوستان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مثلا میشه به داعش عقیده اخوانی تزریق کرد یا ... بعد هم بشین نگاه کن داعش با با شیوخ خلیجی و آل سلول و هدایت به سمت دشمن دیرینه ما اسرائیل

درمورد اشرار هم ماجرای چندوقت پیش گویا بود چه پتانسیل پنهانی دارند و ... البته من عاشق هموطنان کردمون هستم

جمله آخرت هم دیدگاه کاغذ پاره ها تاثیر نداره چرا چون الان به جای هیزم روشن کردن و بیشتر آتش زدن باید مهارت مدیریت و کنترل اینها در راستای پیشبرد اهداف مقاومت انجام بدیم مثل به جون هم اندختن اینها و طالبان سگ دست آموز اطلاعات پاکستان هست و رفیق شیوخ خلیج حالا همکاریش با ما خنده دار و نتیجه کاغذ پاره ها داره

سطحی بین نباشیم بلکه عمقی نگر باشیم

امیرجان :rose:

====================================================

حرف قشنگی زدید و باید هم به مردم کشور خودمان اعتماد داشته باشیم و آنها را غیر از خود حساب نکنیم

یادمان نرود ما همان قدر سهم از ایران دارند که کردهای ایران دارند و نباید فکر کنیم که ما تنها ایران را دوست داریم

نباید یادمان برود که در اوایل انقلاب این خود مردم کردستان و کرمانشاه بودند که نقش مهمی در ختم بحث های جدایی طبان داشتند 

دشمن ما دوست دارد که ما سر شک و احتمال با بخشی از مردم خودمان مشکل پیدا کنیم و بعد انها آتش بیار معرکه شوند دقیقا کاری که در سوریه کرد

همان فکری که درگوش کردها می خواند در گوش ما هم می خواند پس باید مواظب بود و جلوی رابط های خارجی را گرفت

نه یک بچه که فقط حرفی را تکرار می کند بدون دانستن معنا و عواقب ان 

ما در کشورمان شعار خوبی داریم امنیت هر منطقه توسط مردم خود آن منطقه  تامین شود

و ما به عنوان مردم بخش دیگر کشور وظیفه حمایت از آنها را داریم نه اذیت آنها 

جدایی طلبی زمانی پیش می آید که فرد رشد و پیشرفت، امنیت و ... خود را در جدایی از مملکت خود ببیند 

ولی اگر در اتصال با مردم داخل پیشرفت خود را ببیند فکر جدایی طلبی راه به جایی نمی برد 

برای مثال چرا ما در آذربایجان احساس جدایی نمی کنیم ؟ چون آنقدر مردم آنجا خود را جزئی از کشور می دانند که جدایی از آن برای آنها مشکل است چه مادی و چه معنوی 

استاد منبر بیایید پایین کسی نگفت اکراد هموطنان عزیزمون، من خودم کردها رو دوست دارم آشنا و فامیل کرد هم دارم من خطابم اشرار و تروریست هاست من حساب برادرای کردمون رو از اشرار و مزدوران جدا میدونم شما اول به نوشته دقت کن آخه چقدر اکراد پ ک ک و امثالهم قبول دارند ؟...

ویرایش شده در توسط Yasin313
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنده این احساس نگرانی شما و دیگر دوستان رو از قدرت گرفتن پ ک پ درک میکنم ولی به کردهای سرزمینمون ایران اعتماد دارم  و فکر نمیکنم ایران رو به تحرکات یک عده تجزیه طلب بفروشن و این جریانات پشتوانه مردمی در میان ملت ایران ندارند

اصلا مسئله مردم ایران نیستند! مسئله تجزیه سوریه و سپس عراقه...شما زیادی خوشحالی.حالا مثل ما بدبین نیستی لااقل مشکوک باش...

این که باعث و بانی این مفسده بیاد پشت سر یه عده ای که تمام فکرو ذکرشون تشکیل کشوره خودش به اندازه کافی درش نشونه هست!

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با به خطر افتادن موقعیت الرقه؛ داعش مجبوره بسیاری از نیروهاش از جبهه های مختلف برای حفظ مرکز خلافت فرابخونه و این فشارها رو بر روی نیروهای عراقی و سوری کم میکنه

شما اشتباه می کنی ، این باعث می شه که داعش کل نیروهاش رو به عراق برای حفظ موصل و رمادی بفرسته .... شما هنوز اصل این گروه ها رو نشناختی ...

متاسفانه بخشی از جامعه ی ما به مرض « خوش بینی مزمن » دچار شده اند ...

ویرایش شده در توسط Juicer
  • Upvote 3
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما اشتباه می کنی ، این باعث می شه که داعش کل نیروهاش رو به عراق برای حفظ موصل و رمادی بفرسته .... شما هنوز اصل این گروه ها رو نشناختی ...

متاسفانه بخشی از جامعه ی ما به مرض « خوش بینی مزمن » دچار شده اند ...

شما اشتباه میکنی، اگر ذره ای فکر میکردی می دیدی که هیچ حکومتی نمیتونه راحت از پایتختش دست بکشه

حتی ذره ای مطالعه نداری و هیچ شناختی هم نداری از دشمن

به شما گفتم در فکر همون بمب کبالتی باشید که میخواهید در مرز غربی بزنید با کسانی مثل شما که میخوان با ابوبکر بغدادی متحد بشن بحثی ندارم

======================

اصلا مسئله مردم ایران نیستند! مسئله تجزیه سوریه و سپس عراقه...شما زیادی خوشحالی.حالا مثل ما بدبین نیستی لااقل مشکوک باش...

این که باعث و بانی این مفسده بیاد پشت سر یه عده ای که تمام فکرو ذکرشون تشکیل کشوره خودش به اندازه کافی درش نشونه هست!

بنده ایران رو مثال زدم چون یاسین جان گفت که نگرانه قدرت گرفتن پ ک ک هست و تحرکاتش در مرزهای غربی ما

بنده اون چیزی رو که هست و در واقعیت وجود داره می بینم

کردها چه درست و چه غلط حمایت قدرت های بزرگ رو پشتشون دارن این یک واقعیته، حالا هم جوری شده که دارن با خوارج زمان میجنگن بله من خوشحالم

خیلی هم خوشحالم، چون بزرگترین دشمن میهنم و مذهبم رو دارن شکست میدن، باز هم میگم با کردها میشه مذاکره کرد با داعش امکان نداره

و هر چه سریعتر بساط این خلافت جمع بشه مردم بی گناه کمتری کشته می شن

=======================================

نتخاب من داعش هست چرا چون آخرین تکنولوژیش انتحاری هست اما اینور دیگر گروه ها تاو به علاوه جدیدا پشتیبانی هوایی دارند و کار برای ما سخت هست درضمن الان نبل الزهرا و فوعه کفریا محاصره داعش هست یا النصره و دوستان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مثلا میشه به داعش عقیده اخوانی تزریق کرد یا ... بعد هم بشین نگاه کن داعش با با شیوخ خلیجی و آل سلول و هدایت به سمت دشمن دیرینه ما اسرائیل

درمورد اشرار هم ماجرای چندوقت پیش گویا بود چه پتانسیل پنهانی دارند و ... البته من عاشق هموطنان کردمون هستم

جمله آخرت هم دیدگاه کاغذ پاره ها تاثیر نداره چرا چون الان به جای هیزم روشن کردن و بیشتر آتش زدن باید مهارت مدیریت و کنترل اینها در راستای پیشبرد اهداف مقاومت انجام بدیم مثل به جون هم اندختن اینها و طالبان سگ دست آموز اطلاعات پاکستان هست و رفیق شیوخ خلیج حالا همکاریش با ما خنده دار و نتیجه کاغذ پاره ها داره

بله نبل و الزهرا در محاصره النصره هست ولی شما فرض کن داعش این گروه ها رو در شمال حلب شکست بده

فکر میکنید میاد دسته گل میده به اهالی الزهرا؟!

نه، حاضرم قسم بخورم اوضاع شهرک ها صد برابر بدتر میشه، شما رفتار این گروه رو با شیعیان عراق ببین

به داعش هیچ چیزی رو نمیشه تزریق کرد، داعش یک گروه معمولی نیست که

داعش خودش رو ادامه راه خلفا میدونه و دنبال فرهنگ خلافت هست

من که نگفتم تایید می کنم نظام با طالبان مذاکره کنه ولی داره انجام میده خب

یعنی از منظر نطام هم داعش دشمن بدتری هست تا طالبان، حالا میخواد تاثیر بکنه یا نکنه

========================

تخریب قبور مسلمین در شهر تدمر توسط داعش

CHiBDiXWcAA_-ds.jpg

thumb_CHiBES-WoAAvffg.jpg  thumb_CHiBCt8WoAAvxpD.jpg  thumb_CHiBCDLXAAAQ66P.jpg

ویرایش شده در توسط amirarsalankhan
  • Upvote 9
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

استراتژی که پ.ی.د دنبال می کنه ،استراتژی خط سوم هستش .در این استراتژی اینا نه با خط بشار هستن و نه با خط مخالفین بشار و یک خط به نام خط سوم دارن که هدف اون تجزیه بخشی از خاک سوریه است. این بخشی هم بستگی به توان اونا دارن مکنه رقه هم باشه و ممکنه که به ساحل سوریه هم برسه .

قبلاً هم در استاتوس ها گفته بودم که به نظر من با تجربه ترین فرماندهان میدانی در سوریه همان فرماندهان ی پ گ هست.من بحث چند نفر که به صورت نمادین فرمانده هستن رو نمی کنم  و منظور من فرمانده های میدانی پ .ک.ک هستن که به ی.پ.گ پیوستن که از اونا فقط دو تا مسئول استانی رو که تو کوبانی زخمی شدن ترکیه دستگیر کردن.

اتفاقاً پژاک نیروی عمده ای هم روانه سوریه کرده که تلفاتی هم به پژاک وارد شده و نیروهایی با ده سال تجربه اونجا کشته شده و یا دچار قطع عضو شدن که ایران اجازه نمیده لش اینا رو برای دفن به ایران بیارن.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله نبل و الزهرا در محاصره النصره هست ولی شما فرض کن داعش این گروه ها رو در شمال حلب شکست بده

فکر میکنید میاد دسته گل میده به اهالی الزهرا؟!

نه، حاضرم قسم بخورم اوضاع شهرک ها صد برابر بدتر میشه، شما رفتار این گروه رو با شیعیان عراق ببین

به داعش هیچ چیزی رو نمیشه تزریق کرد، داعش یک گروه معمولی نیست که

داعش خودش رو ادامه راه خلفا میدونه و دنبال فرهنگ خلافت هست

من که نگفتم تایید می کنم نظام با طالبان مذاکره کنه ولی داره انجام میده خب

یعنی از منظر نطام هم داعش دشمن بدتری هست تا طالبان، حالا میخواد تاثیر بکنه یا نکنه

امیرجان کلا اصل موضوع نگرفتی ایده من واضحش اینه یک جنگ فرسایشی بین دشمنانمون راه بندازیم که نظر من با برداشت شما متفاوته :winking:  امیدوارم متوجه منظورم شده باشی در این جنگ فرسایشی بین داعش و اشرار و النصره و رفقا هیچ پیروزی نداره که بخوان شهرکی محاصره کنند

حالا خلافت داعش تشریف برد شما فکر خلیفه جولانی و حکومت اسلامی با سلولی ها توضیح دادم چی ؟؟؟ مقاومت چی ؟؟؟ ارتش سوریه و بشار هم که امیدی نیست مگه ... بی خیال شن که ...

طالبان هم جیب مارو نزنه جنگ با داعش پیش کشش حالا طالبان و امارت اسلامی با پاکستان خلیجی ها رو کجای دلم بزارم یاد شهدای سفارت ایران بخیر و گرامی

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

بزرگواران در شرایط فعلی

در بهترین شرایط به فکر تجزیه سوریه باشید

البته اگر حکومت سقوط نکند (که تدابیر شدیدی در پیش گرفتیم برای جلوگیری از سقوطشان )

مشکل تجزیه هم حلب هستش ولاغیر

بقیه سوریه هم مال داعش و القاعده و بقیه اعضا

الان زمان اینه که از شمال یمن و شرق عربستان اگر کاری از دستمان برمیاد انجام بدیم

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

بزرگواران در شرایط فعلی

در بهترین شرایط به فکر تجزیه سوریه باشید

البته اگر حکومت سقوط نکند (که تدابیر شدیدی در پیش گرفتیم برای جلوگیری از سقوطشان )

بقیه سوریه هم مال داعش و القاعده و بقیه اعضا

الان زمان اینه که از شمال یمن و شرق عربستان اگر کاری از دستمان برمیاد انجام بدیم

اگه واقعا دلسوز هستید بدانید این قوم ملعون دنبال بهانه میگردن برای قتل عام شیعه های شرق عربستان.................دنبال بهانه بر تصفیه نزادی هستن.............جنایتی میکنن که باید خون گریه کرد به حال بشریت..........داستان یمنم نشون داد که دنیا هیچ کاری نمیکنه...و...تو جنایتشون شریکه

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این حرف درستی نیست...موضوع پیچیده ای مثل شکست های ارتش سوریه رو ربط بدیم به دید و بازدید نوروزی مشاوران ارتش سوریه چندان معقول نیست

دوست عزیز من نگفتم همه این شکست  ها بلکه در این حملات درصدی رو برای این ایام قائلم که ما رو غافلگیر کردند اصل غافلگیری همینه شما حوادث به جای دیگست یا فکرشو نمیکنی در فلان موقعیت زمانی و مکانی بهت حمله بشه ولی دقیقا همون انجام میشه بخصوص حمله عربستان و چند کشور عربی  به یمن اونم دقیقا 6 فروردین در وسط تعطیلات چطوری هضمش کنیم بعد روانی این حمله از لحاظ تاثیرات مثبت منفی بین نیرو های خودی و دشمن در سوریه  قطعا تاثیر گذار بوده ولو یه درصد   

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

ببخشید اما من خیلی خوب از همه چیز خبر ندارم

میشه بگید چرا؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به هلاکت رسیدن  تعدادی زیادی از نیروهای النصره در منطقه الحمرا شمال شرقی استان حماه

CHiza4mUwAAHiFf.JPG

thumb_10671287_932255943505201_605805049 thumb_11009869_932255916838537_809897083

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عبور پناهجویان سوری از میان موانع مرزی و سیم خاردارها و ورود به خاک ترکیه در منطقه تل ابیض

CHiv2N1WUAAhboY.jpg

thumb_CHiv2IfXAAAY139.jpg  thumb_CHiv2OgWIAABhGZ.jpg  thumb_CHiv2OZWEAA2xc8.jpg

=========================================

ورود نیروهای مشترک به تل ابیض

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10312/CHiyhbVWsAAMyrV.png]normal_CHiyhbVWsAAMyrV.png[/url]  [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10312/CHiygayXAAEa3DG.png]normal_CHiygayXAAEa3DG.png[/url]

ویرایش شده در توسط amirarsalankhan
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آقا مگه هر قرابت قومی دلیل میشه آدم یه کشور رو تجریه کنه و تشکیل کشور جدید بده ؟ الان یه قسمت افغانستان و تاجیکستان فارسی حرف میزنن . ما باید همش به فکر این باشیم که با اونا بشیم یه کشور ؟

بحرین ، یمن ، تاجیکستان ، عراق ، آذربایجان ، بحرین و یمن و... همگی جزو ایران بودن و تاریخ هم بزرگترین گواه حقیقته. هنوز از این وقایع 2 قرن هم نگذشته. بسیار امیدوارم یه روزی دوباره همه مناطقمونو بر گردونیم . البته فعلا مهمه همین مرزو نگهداریم با قدرت.

• Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.