senaps

تجهیزات نظامی که یا خودش رو یا ارزوش رو دارید!

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

به نام خدا

سلام دوستان گرامی

گفتم حالا که ما جبهه نمیریم حداقل لوازمش رو داشته باشیم.

خوب یه دست لباس پلنگی به ما داده بودند که البته این روز ها دیگه از بس از طرح و رنگش استفاده شده دیگه لوس شده و میخوام ببرم عوضش کنم انشا الله. اما یه چیزی که برام مهمتر بود داشتن جلیقه رزمی بود. رفتم قیمت کردم دیدم میگه 160 تومن . از همونایی که تن بچه های معمولی ارتش هست. دیدم با این بی پولی نیم تونم بخرم و صرف هم نمی کنه. خلاصه افتادم دنبال دوختنش . خلاصه با هزار بد بختی لوازمش رو جور کردم و با هزار بدبختی و بدون داشتن چره خیاطی صنعتی دوختمش. ولی کار اینقدر طول کشیده که دیگه صبر ندارم جیب خشاب ها و سایر ملزوماتش رو بدوزم بعد پروژه رو افتتاح کنم. خلاصه دو تا عکس ازش گرفتم بذارم برای بچه ها ببینن بلکه بپسندن و ما تشویق بشیم بقیه اش رو هم بدوزیم . پارچه ای که استفاده شده در 3 لایه تعبیه شده که یک لایه رویی و یک لایه مرکزی و یک لایه تویی داره . قطر 3 لایه روی هم حدود 3.5 میلیمتر شده که خوب ضخیم هست و به همین خاطر تو بدن خیلی صاف و صوف و شق و رق وایمیسته ولی اگر تجهیزات جنگی سوارش بشه از این زمختیش کم میشه. بگذریم . این شما و این هم جلیقه رزمی ما.

ncxx4ohn63fq.jpg

u5d37j4yhoa6.jpg

احسنت  ، تحریم دیگر اثر ندارد و ما میتوانیم این هست ها :)

خیلی خوب و  تمیز کار کردی ولی شونه هاش فکر کنم باید کمی اریب تر باشه که  قشنگ بخوابه رو شونت و فشار رو پخش کنه

حالا منم تقریبا شبیه اینکار رو کردم ولی نه خدایش با اینهمه مشقت شما ،شما ماشالا زحمت بیشتر کشیدی

بذار یه پیشنهاد بدم بهت که  خودمم کردم و اگر تنبلیم نیاد انشالا عکسش رو فردا میذارم

کوله رو مستقیم وصل کن به جلیقه اینطوری خیلی فشار رو بدن پخش میشه و کمتر وزنش اذیت میکنه

حتما هم اینکارو با کوله پر و سنگین انجام بده بزار جلیقه تحت فشار قرار بگیره بعد اون وقت ببین کجاهای بدنت رو اذیت میکنه چون الان فشاری روش نیست معلوم نمیکنه

البته دودلم اینو بهت بگم میترسم یکم تو ذوقت بخره خستگی به تنت به مونه ولی کاشکی وسطش یه زیپ میذاشتی اینطوری خیلی راحت و سریع میشد استفاده ازش (( اینطوری دیگه فکر نکنم بتونی کوله رو مستقیم بهش وصل کنی ))

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اقا بسیار عالی شده.... واقعا دست مریزاد....

چطوری باید پوشیده بشه؟

اون کنارش باید یه دونه از این چسبیا باشه که بتونی از کنار بپوشیش! :)))

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان لطف دارن. ممنون .

1- دوستانی که میگن به چه کار میاد این ها اگر تو گوگل سرچ کنن "جلیقه نظامی" مدل های بسیار مختلفی ازش میاد. کاربردش یه چیزی مثل بندحمایلهای قدیمه . برای حمل انواع مختلف تجهیزاته چون نوارهایی که روش دوخته شده قابلیت حمل هر چیزی رو بهش میده.

2- اون عزیزمون که فرمودن کاشکی وسطن زیپ میذاشتی ، باید عرض کنم که هدفم ساخت یه جلیقه ای بود که بشه ضد گلوله هم بشه . جلیقه های ضد گلوله به نظرم وسطش زیپ نداره.

3- اون عزیزی که فرمودن چطوری باید تنت کنی . اگر دقت کنید بغل هاش 4 تا چفت بزرگ داره که باز میشه و بعد از تن در میاد . اول گردن رو رد میکنید و بعد چفت های بغل رو میبندید و برای در آوردن هم برعکس همین کار رو می کنید.

4- اون برادرمون که گفتن شونه هاش باید کمی اریب تر باشه باید عرض کنم که به دلیل جنس سخت پارچه این جلیقه ، الان اینجوری وایمیسته و اگر تجهیزات روش بیاد میشینه به بدن.

5- اون برادرمون که فرمودن جای چاقو هم براش بذار . چشم . یه فکر بکر انداختی تو کله ما . ممنونم.

دوستان اگر تو گوگل بزنید "جلیقه نظامی" اینقدر از این شیک تر هاش میاد که از این یادتون میره :D

ایرادی که به کار بنده وارده ، پهن بودن قسمت بالای جلیقه هست که به خصوص در زمان نشانه روی با تفنگ خودش رو نشون میده و قسمت جلوی بازو رو کمی اذیت میکنه . شاید در آینده اصلاحش کردم و شاید هم در ورژن بعدی اصلاح بشه . ولی خدائیش اندازه 200 هزار تومن من رو خسته کرد.

ویرایش شده در توسط mahdiarmy
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من یه دوستی دارم که کلا توی کار تهیه و فروش تجهیزات نظامی هستش. قیمت هاش هم نسبت به قیمت های نجومی پرشین تولز و دیگر فروشگاه های اینترنتی خیلی خیلی منصفانه تره.

اگه بچه های سایت استقبال میکنن که بهش پیشنهاد بدم بیاد همینجا توی همین تاپیک اجناسش رو بزاره یا با صلاحدید مدیران تاپیک فروشگاه بزنه.

بهتون این اطمینان رو میدم که هم قیمت هاش منصفانه هست و هم اینقدر آدم درستی هستش که قبل خرید خوب و بد جنس رو بهتون بگه.

حالا واسه هماهنگی باید با کدوم مدیر صحبت کنم؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام خدا

سلام دوستان گرامی

گفتم حالا که ما جبهه نمیریم حداقل لوازمش رو داشته باشیم.

خوب یه دست لباس پلنگی به ما داده بودند که البته این روز ها دیگه از بس از طرح و رنگش استفاده شده دیگه لوس شده و میخوام ببرم عوضش کنم انشا الله. اما یه چیزی که برام مهمتر بود داشتن جلیقه رزمی بود. رفتم قیمت کردم دیدم میگه 160 تومن . از همونایی که تن بچه های معمولی ارتش هست. دیدم با این بی پولی نمیتونم بخرم و صرف هم نمی کنه. خلاصه افتادم دنبال دوختنش . خلاصه با هزار بد بختی لوازمش رو جور کردم و با هزار بدبختی و بدون داشتن چره خیاطی صنعتی دوختمش. ولی کار اینقدر طول کشیده که دیگه صبر ندارم جیب خشاب ها و سایر ملزوماتش رو بدوزم بعد پروژه رو افتتاح کنم. خلاصه دو تا عکس ازش گرفتم بذارم برای بچه ها ببینن بلکه بپسندن و ما تشویق بشیم بقیه اش رو هم بدوزیم . پارچه ای که استفاده شده در 3 لایه تعبیه شده که یک لایه رویی و یک لایه مرکزی و یک لایه تویی داره . قطر 3 لایه روی هم حدود 3.5 میلیمتر شده که خوب ضخیم هست و به همین خاطر تو بدن خیلی صاف و صوف و شق و رق وایمیسته ولی اگر تجهیزات جنگی سوارش بشه از این زمختیش کم میشه. بگذریم . این شما و این هم جلیقه رزمی ما.

سلام مبارکتون باشه خیلی عالیه من خیلی خوشم اومد بهتر از جلیقه هایی که به ما میدادن از بابت اینکه شل بودن و به تن آدم نمی نشستن ولی به نظر میرسه جلیقه شما بهتر هست البته جای اضافه کاری رو داره که وقت نکردین  انجام بدین . :applause:  :rose:  :rose: 

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آقا دست مریزاد خیلی باحال شده و از همه مهم تر اینه که خودتون همت و تلاش کردین و ساختینش!

ولی خوب در کل باید گفت انگار یکی دو سایز براتون کوچیکه!

یعنی همه ی این چیزایی که دوستان گفتن همش رو سر جمع بکنی همین  میشه که کوچیکه(و البته کمی کوتاه)

و اینکه از پارچه های منعطف استفاده میکردین تا تو بدن خشک وا نسته.

قسمت روی شونه اش هم بهتر بود جدا از بقیه اش و تنها از یه پارچه یه لایه ساخته میشد و قسمت سوراخ دستاش و یقه (هفتی) گشاد تر!

زیپم در عین اینکه میتونین ضد گلوله اش کنین جلیقه رو راحت تر میکنه!

مثل عکس:

vest-dyecam-3q.png

البته بازم میگم چون کار خودتون بوده ارزشمنده!و اینکه با امکانات کم ساختین!یه وقت فکر نکنین دارم دلسردتون میکنم!اینا ویژگی های جلیقه ایده آله! raised_eyebrow

اینا رو گفتم ایشاالله برای دفعه بعد و تولید انبوه!چشمک :winking:

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ولی خوب در کل باید گفت انگار یکی دو سایز براتون کوچیکه!

حاجی مطمئنی کوچیکه ؟ الان بدنم توش آزاده ها ! کوتاه هم فکر نمیکنم باشه چون قراره شما با تجهیزات بتونی راحت بشینی و بلند بشی . اگه دقت کنی پایینش بندک داره که وصل میشه با فانوسخه. از این اگر بلند تر باشه زمانی که میشینی جلیقه میپره بالا.

در اینکه دوستان لطف دارن و نظراتشون رو میگن که منم خوشحالم ولی :

لایه رویی از جنس پارچه استتار

لایه وسطی از جنس موکت که کمی مستهلک شده و آهارش رفته.

لایه زیری از جنس پارچه رو مبلی.

حالا فکر کن این سه لایه رو بخوای با نخ سوزن و با دست به هم بدوزی.

عظمت کار رو ببین !!! یعنی جلیقه میتی کومان هم به استقامت این چیزی که دوختم نمی رسه

6.jpg

پس احترام بگذارید

1330374916618805_orig.jpg

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نه سایز جلیقه کاملا مناسبه.....

جلیقه پیرهن نیست که مثل پیرهن بلند باشه....

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بهتر بود بجای موکت از ابر استفاده میکردید تا هم نرم تر بشه هم انعطافش بیشتر بشه 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بهتر بود بجای موکت از ابر استفاده میکردید تا هم نرم تر بشه هم انعطافش بیشتر بشه 

استحکام میخواستم برادر. ایجوری رو سیم خاردار هم بخوابی تو تنت فرو نمیره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نه سایز جلیقه کاملا مناسبه.....
جلیقه پیرهن نیست که مثل پیرهن بلند باشه....

منم نگفتم پیرهنه!
ولی جلیقه حداقل تهش باید رو ناف باشه که فانوسقه رو بهش میبندی جای درست قرار بگیره!
در ضمن با توجه به برداشتم از عکسا گفتم کوچیکه چون تو عکس مشخصه به پهلوشون فشار میاره!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما به انتهای جلیقه چند تا بند رو بصورت حلقه ای بدوز ..

که فانسقه ازش رد بشه

عین کار همین برادرمون

http://shop.dyetactical.com/media/catalog/product/cache/5/image/710x550/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/v/e/vest-dyecam-3q.png

دوما چند تا کاشی!یا چیزی شبیه به صفحات ضد گلوله که وزنش و حجمش اندازه اون باشه جور کن

بزار تو جلیقه

خب بعد با جلیقه حرکات مختلف رو انجام بده دویدن از دیوار بالا رفتن در گرما  سرما و....

کلا در همه حالات امتحانش کن

ای کاش لایه زیرینش رو از توری های محکم استفاده می کردی

که در گرما باعث عرق کردن نشه از زیرشم عکس بزار

هرچند توری های محکم بسختی در بازار گیر میان

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

استحکام میخواستم برادر. ایجوری رو سیم خاردار هم بخوابی تو تنت فرو نمیره.

شما اگه روی ابر یه پارچه ضخیم بکشی استحکامی که میخوای رو بدست میاری 

شما مگه میخوای بری رو سیم خار دار ؟؟؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما اگه روی ابر یه پارچه ضخیم بکشی استحکامی که میخوای رو بدست میاری 

شما مگه میخوای بری رو سیم خار دار ؟؟؟

یه چیز همه کاره میخواستم . یه ذره محکم تر میدوختم میشد ازش آویزون بشی. الان هم فکر کنم جواب بده.

شما به انتهای جلیقه چند تا بند رو بصورت حلقه ای بدوز ..

که فانسقه ازش رد بشه

ای کاش لایه زیرینش رو از توری های محکم استفاده می کردی

که در گرما باعث عرق کردن نشه از زیرشم عکس بزار

بند داره.

یه نصف روز میپوشمش ببینم اذیت میکنه یا نه.

عکس های مرتبط باهاش رو میذارم . چشم

ویرایش شده در توسط mahdiarmy

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یکی از دوستان این عینک رو پارسال تو سلیمانیه گرفته بود حدوداً 30 تومن

irmacfa_151200-291220211.jpg

thumb_irmacfa_151200-291220214.jpg  thumb_irmacfa_151200-291220212.jpg [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10275/irmacfa_151200-291220213.jpg]thumb_irmacfa_151200-291220213.jpg[/url]

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.