IRINavy

دستاوردهای جهادخودکفایی نیروی هوایی ارتش در دوران جنگ و پس از آن به روایت تصویر

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='PersianKing' timestamp='1376949205' post='331298']
جناب شهاب ثاقب منظورتون از اطلاعات موشک فاطر چیه؟! فاطر1 همون ایرانیزه شده ی سایدواندره و فاطر2 نمونه ایه که با سیکر قوی تر و الگوریتم جستجو و ردگیری هدف پیشرفته تر تولید شده. در مورد ارتقای موتور یا سوخت موتورش البته اطلاعی ندارم...

یک مسئله ای توی ذهن من هست که چرا مشکل «تعداد» کم پایلون و موشک های قابل حمل رو به روش زیر حل نمی کنند؟! لانچر/پایلون های چندتایی(مثل تصویر زیر، پایلون تبدیلی سه تیره ماوریک و همچنین آمرام(روی F-5های برزیل دیدم)) را چرا کم استفاده می کنند؟ به راحتی با این کار قدرت آتشباری هواپیما رو میشه افزایش داد! به علاوه اینکه موشکی مثل فاطر/سایدواندر اونقدری سنگین نیست که باعث کندی و کم تحرکی هواپیما بشه!

[center][url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10145/FATER.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10145/thumb_FATER.jpg[/img][/url][/center]

==================
پانوشت: جناب AmirAzad یک مقدار اشناتیونتون ناشیانه بودا؟! :winking: تامکت که همزمان هاگ و فینیکس حمل نمیکنه!! :tongue:
[/quote]

عکسه رو که من نساختم ، به تعدد در اینترنت به کار رفته شده ولی خودمونیم ، این مساله ای رو که گفتی [color=#ff0000][b]نمیدونستم[/b][/color] !!! icon_cheesygrin
یه چیز بهم یاد دادی ، منو بنده ی خودت کردی ، حالا درستش کن ... big_hug ویرایش شده در توسط AmirAzad

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببینم کی میگه تامکت همزمان نمیتونه سجیل و فونیکس حمل کنه؟!

[IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10253/talash~0.jpg[/IMG]
  • Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در زمان جنگ فرمیشن تامکت های ایرانی به صورت دوفروندی بود که یکی از آنها فینیکس حمل می کرد و. دیگری هاک حمل می کرد و به خاطر کمبود فینیکس تامکت حمل کننده ی فینیکس نیز معمولا دو تیر بیشتر حمل نمی کرد چون هم کمبود بود و هم برای جنگ تن به تن سنگین می شد

اون عکسی هم که جناب امیر آزاد قرار دادند رو بنده میدونم کی فتوشاپ کرده وقتی عکس رو به تیمسار مازندرانی نشون دادم خندش گرفت چون خودش خلبان اون تامکت بود و به سرعت فهمید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='TALASH' timestamp='1376985533' post='331360']
ببینم کی میگه تامکت همزمان نمیتونه سجیل و فونیکس حمل کنه؟!
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10253/normal_talash~0.jpg[/img]
[/quote]

من که نگفتم! icon_cheesygrin از عدم توانایی حمل همزمان هاگ و فینیکس صحبت نکردم، بیشتر منظورم متداول بودن این آرایش تسلیحاتی بود(در حال حاضر اغلب هاگ-سایدواندر-اسپارو). جناب AmirAzad آزادباش رو اعلام کردن دوستان! :blushing:

[quote name='maverick100' timestamp='1376985853' post='331363']
... وقتی عکس رو به تیمسار مازندرانی نشون دادم خندش گرفت چون خودش خلبان اون تامکت بود و به سرعت فهمید
[/quote]
به تیمسار مازندرانی نشون دادی؟! :worreid: خب بگو کجان ایشون و ما هم بیایم استفاده کنیم از محضرشون؟! آقا قبول نیست! تبعیض امکانات وجود داره تو این سایت!! :crying:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پادشاه سوتی دادی که ... نمبدونسم یه عکس فتوشاپی اینقدر بازخورد داره .

از این به بعد منتظر تصاویر فتوشاپی بیشتر باشید .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اون بمبی که می فرمایید نوع بمبش رو اگر اشتباه نکنم باید M-117 باشه اون چیزهایی هم که پشتش هستن پره های تاخیری هستن برای بمباران ارتفاع پایین

وقتی در ارتفاع پایین بمب رها میشه این پره ها باز میشن و ایجاد درگ می کنند تا هواپیما از محدوده ی خطر و شعاع ترکش خارج بشه و آسیبی نبینه

عکس دوم هم پروژه ی نصب چف و فلر بر روی تایگر هستش که متاسفانه نام پروژه رو فراموش کردم
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اون بمبی که می فرمایید نوع بمبش رو اگر اشتباه نکنم باید M-117 باشه اون چیزهایی هم که پشتش هستن پره های تاخیری هستن برای بمباران ارتفاع پایین

وقتی در ارتفاع پایین بمب رها میشه این پره ها باز میشن و ایجاد درگ می کنند تا هواپیما از محدوده ی خطر و شعاع ترکش خارج بشه و آسیبی نبینه

عکس دوم هم پروژه ی نصب چف و فلر بر روی تایگر هستش که متاسفانه نام پروژه رو فراموش کردم

خیلی ممنون ماوریک جان :rose:

روی عکس که زوم کردم دیدم نوشته:
750 Ib
M117A

ذرات چف از چه جنسی هستند؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خواهش می کنم برادر :rose:

گمان می کنم از جنس ورقه های بسیار نازک آلومینیوم باشند
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اصطلاحا به بمب های تاخیری بمب ریتارد هم میگویند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
ذرات چف از چه جنسی هستند؟

[/quote]
تا جایی که من میدونم آلومنیوم یا شیشه متالیزه هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تا اونجا ک یادمه استاندارد ها روی هاک جواب نداد و ما نتونستیم میگ 25 بزنیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='IRINavy' timestamp='1377011312' post='331474']
ممنون از همه دوستان :rose:

پهپاد رو کسی نمیدونه چیه؟
اسمی؟ چیزی؟
[/quote]
شباهت زیادی به این پهپاد هدف داره...مال قبل انقلاب هست
[url="http://www.nasr19.ir/wp-content/uploads/2011/09/100910284204.jpg"]http://www.nasr19.ir/wp-content/uploads/2011/09/100910284204.jpg[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از تاپیک خوبتون.

[quote][b]دو نمونه از بمبهای هدایت لیزری ساخت جهادخودکفایی نهاجا[/b][/quote]

اینها دو نسل از موشک هوا به زمین ستار هستند، عکس اول به احتمال زیاد ستار 3 و عکس دوم هم احتمالا ستار 1 ( و البته به نظر شخصی من AS-30L !!) هست.

[quote][b]بمب هدایت تلویزیونی، ساخت جهادخودکفایی نهاجا[/b][/quote]

نسل اول زوبین، بدون بالهای استابلایزر که روی نسل فعلی می بینیم.

[quote]
[right]بماآآآآند!!! تاپیک خوب شما بر باد میره![/right]
:mrgreen:

[/quote]

خب مطرح کن اخوی!

[quote]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]یک مسئله ای توی ذهن من هست که چرا مشکل «تعداد» کم پایلون و موشک های قابل حمل رو به روش زیر حل نمی کنند؟! [/font][/color][/right]
[/quote]

بدلیل کاهش مانور پذیری جنگنده در داگ فایت، خصوصا که در نبردهای حاضر و پیش رو، نبرد فامد به طرفة العینی به نبرد داگفایت تبدیل می شود و آنوقت است که این موشکهای دوربرد و سنگین قاتل جان حامل خود خواهند شد.

[quote]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]همچنین آمرام(روی F-5های برزیل دیدم))[/font][/color][/right]
[/quote]

شدیدا مشتاق دیدن این عکستون هستم.

[quote]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]به علاوه اینکه موشکی مثل فاطر/سایدواندر اونقدری سنگین نیست که باعث کندی و کم تحرکی هواپیما بشه![/font][/color][/right]
[/quote]

در مورد موشکهای کوتاهبرد بله، ولی خب هر پرنده ای یک « پروفایل» طراحی شده عملیاتی داره که «معمولا» طبق اون عمل می کنه، برای همین مثلا اف 5 بیش از 4 موشک ساید ویندر حمل نمی کنه که برای افزایش اون باید برنامه ریزی کامپیوترش رو تغییر داد.

[quote]
[center][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]فکرکنم چف باشه درسته؟[/font][/color][/center]
[/quote]

بله درسته، اف 14 های ما بصورت فابریک حامل دیسپنسرهای چف و فلیر بودند( هر چند زیاد نیازی به اونها پیدا نکردند) ولی اف 4 و 5 ها بعد از جنگ طی یک پروژه بطور کامل به این پخش کننده ها مجهز شدند، البته در زمان جنگ در صورت نیاز این پخش کننده ها بر روی آنها ( بشکل موردی) نصب می شدند.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.