ali_64

بمب افکن استراتژیک پنهانکار نورثروپ/گرومن بی- 2 ( Northrop Grumman B-2 Spirit)

Recommended Posts

بعد از اون هم يا با استفاده از كنترل آتش رادارهاي پاسيو و يا با اعزام يه هواپيماي شكاري مثل ميگ 29 اين روح رو به جايگاه ابديش راهنمايي مي كنيم.البته فكر مي كنم بعد از شناسايي يه اف سون(F-7)هم از عهده اين روح سركش بر بياد.

البته همانطور كه اقا پرويز فرمودند معمولا چنتا جنگنده اسكورت هم براي منحرف كردن رادار و هم براي محافظت از اين بمب افكن قيمتي اعزام ميشود كه قضيه نابودي اين بمب افكن را سختر ميكند و ممكن است اون اف 7 رو هم از دست بدهيم.به خصوص كه اين جنگنده هاي اسكورت اف 22 باشه كه هنوز بااينكه نزديك به 250 فروند از اون توليد شده در عملياتي بودن اونا شك وجود داره اميدوارم حالا حالا ها اين شك برطرف نشه كه ميشه.
با تشكر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم الله في الاول و الاخر

خوب جناب پرويز بزرگ
لطفا از اين به بعد بگوييد ميزنيم نه اينكه مي زنيد چون ممكنه سوع تفاهم بشه!!!!!
بعد اينكه شما زيادي تبليغات آمريكايي ها رو باور كرديد !!!!!
همانند مردم آمريكا !!!!!
من نمي خواهم بگويم كه لوازم آمريكايي خوب نيستند ولي آن چيزي كه آن ها مي گويند هم وجود ندارد!!!!
در باره عراق و افغانستان هم همه ميدانند كه ضعيف ترين كشور هاي ممكنه در زمان حمله آمريكا بودند و اينكه عراق هرگز نمي خواست در مقابل آمريكا باستد و خود را عملا خلع صلاح كرد!!!!
دوستان خواهشا ايران را با عراق مقايسه نكنيد !!!!
جناب پرويز نمي خواهم توهين بكنم اما اينكه شما از نسل انقلاب نيستيد كاملا مشهود است !!!
تا به حال به گفته هايتان كه چقدر با ديگر اعضاي سايت متفاوت است دقت كرديد!!!!؟؟
لطفا در اين باره خوب دقت كنيد !!!!
شما !!!...................
من از شما تقريبا 3 نسل كوچكترم اما چرا تفاوتمان اندازه زمين تا اسمان است!!!؟؟؟؟
حال نمي دانم من زمين هستم يا شما!!!!!! icon_biggrin

Mrenger عزیز: شرمنده ام اما اینو نگم میترکم...
دوست عزیز و با تجربه مون آقای Parviz در تمام صحبت هاشون فقط با ذکر زمان و مکان و بصورت مستدل چیزهایی رو که به چشم دیدن توضیح دادن و هیچگونه توهین و بی احترامی به کسی نکردند اما شما و یکی از دوستان بی ادبانه حرفهای ایشون رو به باد مسخره گرفتید. واقعاً متاسفم که چرا آقا سعید در این مورد کاری نمیکنه.
اینکه همه ی اهالی یه سایت یجور فکر کنند و حرف بزنند خوبه؟ و آیا این مطلوب شماست؟ خوب برید تو یه چت روم و اینقدر مثل هم حرف بزنید تا خسته بشید.
جناب Parviz تا جایی که من نوشته هاشون رو خوندم خیلی متین و علمی و از روی تجربه نظراتشون رو گفتند و هیچ حرفی هم مبنی بر ناتوانی و ضعف نیروهای مسلح ایران نزدند تنها گفتند که کیفیت سلاح های امریکایی برتر از نمونه روسی اش هست. خوب اینم که بهمه واضحه. روسها به کمیت توجه دارند و امریکای ها و غرب یها به کیفیت. به تازگی روسیه سعی کرده که بیشتر به کیفیت بها بده و داره کارهایی میکنه ...

این دلیل نمیشه که شما گستاخانه و بدون دلیل بیای و ایشون رو به داشتن تفاوت و بیخبری از اوضاع ایران متهم کنی...
یکم در رفتارتون تجدید نظر کنید و اختلاف دیدگاهتون رو با دلیل و صحبت محترمانه حل کنید نه با مسائل حاشیه ای و دلشکستن.

ببخشید که دخالت کردم.
امیدوارم دیگه تو این سایت شاهد چنین برخوردی نباشیم.

حداقل به نصایح بزرگان دینتون توجه کنید و به عقاید متضاد با عقیده خودتون احترام بذارید. این چه برخورد تندی بود...

با سلام دوست عزيز لطفا متون را با دقت بيشتري مطالعه كرده و به بار معني واژگان توجه كنيد
با تشكر
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
seginem عزيز آقاي پرويز اطلاعات خوب و مناسبي را گاها ارسال مي كنند.و تجارب ارزنده اي هم دارند.اما نظرات ايشان حكم نيست. يادآور مي شم كه بمب افكن بي 2 بدون هيچگونه اسكورتي عملياتهاي خودش رو انجام ميده. چون خود اسكورت ها در مواقعي موقعيت اين بمب افكن رو لو مي دن. نكته بعدي در سقف ارتفاع غير عملياتي اين بمب افكنه.بمب افكني كه 15 كيلومتر ارتفاع داره و سرعت اون زير صوته رو چطور با اف 22 اسكورت مي كنن.فكر نمي كنم اين اسكورت فقط در مرحله پاياني عمليات بي 2 صورت بگيره. اين بمب افكن در اون ارتفاع توسط رادارهاي پاسيو قابل شناساييه و به محض تغيير مانور براي بمب باران و كاهش ارتفاع قابل رهگيري و انهدامه. در ضمن براي نابودي يك اسكادران هواپيما شامل بمب افكنهاي سنگين و جنگنده هاي اسكورت اون چه اف 22 باشه و چه غير از اون روشهاي زيادي وجود داره. كافيه موقعيت حدودي اين اهداف مشخص بشه و بعد از اون با استفاده از موشكي كه قابلت حمل كلاهك هاي تركشي رو داره به موقعيت اونها پرتاب كنيم.اين كلاهك بعد انفجار در هوا مي تونه تركشهاي خودش رو تا كيلومترها به صورت شعاعي پرتاب كنه و با هيچ پرنده اي هم در شعاع عمل خود شوخي نداره.موشكهاي پدافندي اس 200 و اس 300 اين قابليت رو دارن. icon_biggrin
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بهترين راه استفاده از رادارهاي پاسيو هست.به اين تصوير توجه كنيد

تصویر

اين خاصيت استيلثه كه امواج ارسالي رادار فرستنده رو منحرف مي كنه و باعث عدم دريافت امواج ضعيف شده برگشتي به گيرنده و مانع ديد رادار فرستنده ميشه.خب حالا اگر از گيرنده هاي متعدد در زواياي مختلف استفاده بشه(البته مكانيابي اين گيرنده ها با محاسبات دقيق رياضي و با حداقل خطا صورت مي گيرد) مي تونيم موقعيت اين روح فلك زده رو مشخص كنيم. icon_biggrin

بعد از اون هم يا با استفاده از كنترل آتش رادارهاي پاسيو و يا با اعزام يه هواپيماي شكاري مثل ميگ 29 اين روح رو به جايگاه ابديش راهنمايي مي كنيم.البته فكر مي كنم بعد از شناسايي يه اف سون(F-7)هم از عهده اين روح سركش بر بياد. icon_cheesygrin fi_lone_ranger

با سلام خدمت همه دوستان گرامي
به نظر من براي شناسايي رهگيري و شكار اين نوع هواپيماها فقط يك راهكار موثر نخواهد بود بلكه با توجه به ويژگيهاي خاص اين هواپيماها بايد تركيبي از روشهاي مختلف اطلاعاتي و نظامي را با توجه به محدوديتهاي هركدام درنظر گرفت . براي اين امر بايد به چند پرسش پاسخ داد :
1- استفاده از اين نوع هواپيماها چه جايگاهي در استراتژي و طراحي هاي نظامي حريف دارد ؟
2- در چه مرحله از عمليات نظامي دشمن اين هواپيماها كاربرد دارند ؟
3 - محدوديتهاي پروازي اين هواپيماها شامل چه مواردي است ؟
4 - آيا اين هواپيماها به تنهايي وارد عمل مي شوند يا به صورت گروهي ؟
5 - آيا بدون اسكورت وارد منطقه عمليات مي شوند يا با اسكورت و درصورت وجود اسكورت آيا اسكورت آنها نيز پنهانكار خواهد بود مانند F-22 يا هواپيماهاي غير پنهانكار ؟
6 - برد اين هواپيماها بدون سوختگيري چقدر است و آيا نياز و توان سوختگيري هوايي را دارند و در صورت مثبت بودن پاسخ با توجه به وضعيت كشور و نقاط مورد تهديد حمله اين هواپيماها عمل سوختگيري در كجا انجام خواهد شد ؟
7 - كدام پايگاههاي هوايي يا ناوهاي هواپيما بر براي عمليات اين هواپيماها مناسب هستند ( در منطقه يا خارج از آن )
8 - كدام مناطق كشور ما مورد تهديدات بالقوه اين نوع هواپيماها قرار خواهند داشت و درچه فازي از عمليات نظامي دشمن به آنها حمله مي شود ؟
و مواردي از اين دست پرسشها بايد ژاسخ داده شود تا بر اساس هر كدام بهترين و كم هزينه ترين و موثرترين مجموعه راهكارها در نظر گرفته شود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تحليل قشنگي بود.تشكر fi_lone_ranger اما سوابق عملياتي اين بمب افكن سنگين پاسخ بسياري از سوالات خوب مطرح شده شما را داده.و راهكار هاي پيشنهادي بر اساس همان پاسخها بيان مي شود. در مورد نظر شما من هم موافق بكارگيري روشهاي متعدد براي مقابله با اين بمب افكن هستم.مطمنا استفاده از امكانات و شرايط متعدد عملياتي براي مقابله با يك تهديد مناسبتر است.اما بايد مقوله هماهنگي بين اين روشها كاملا رعايت شود.در آنصورت مقابله با اين غول به ظاهر ترسناك هم شدني است. icon_biggrin icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با اين اوصاف ميشه اميدوار بود كه ما مي تونيم اين هواپيمارو منهدم كنيم يا نه؟

كار نشد نداره دوست عزيز.اما از راهش.

ما هم رهشو بلديم. icon_biggrin icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

يادآور مي شم كه بمب افكن بي 2 بدون هيچگونه اسكورتي عملياتهاي خودش رو انجام ميده. چون خود اسكورت ها در مواقعي موقعيت اين بمب افكن رو لو مي دن.
نكته بعدي در سقف ارتفاع غير عملياتي اين بمب افكنه.بمب افكني كه 15 كيلومتر ارتفاع داره و سرعت اون زير صوته رو چطور با اف 22 اسكورت مي كنن.فكر نمي كنم اين اسكورت فقط در مرحله پاياني عمليات بي 2 صورت بگيره.در ضمن براي نابودي يك اسكادران هواپيما شامل بمب افكنهاي سنگين و جنگنده هاي اسكورت اون چه اف 22 باشه و چه غير از اون روشهاي زيادي وجود داره.

hamed_713 دوست عزیز آیا هواپیماهای جنگنده محکومند تا با سرعت صوت حرکت کنند و سرعت زیر صوت نمیتونند پرواز کنند؟
و شما فرق f-22 و هواپیماهای دیگه رو نمیدونید محض اطلاع f-22 تنها جنگنده برتری هوایی و پنهانکاری است که تا بحال عملیاتی شده ,و نزدیک به 250 فروند از ان تولید شده البته میبخشید من این نکته رو چند بار تکرار کردم .
واگر روشهای زیادی درباره کشف f-22 , b-2 وجود داره بفرمائید تا ما هم استفاده کنیم .
با تشکر
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزيز ما هي ميگيم نره شما مي گيد بدوش. من به اندازه آدمهاي اين سايت هواپيما ديدم و فرق هواپيماي با سرعت صوت و زير سرعت صوت رو مي دونم.من هم نگفتم كه محكوم به سرعت بالاي صوت هستند.اما در سرعتهاي زير صوت آسيب پذيرترند.آقا وقتي دو دوتا مي شه چهارتا تقصير من چيه؟ اصلا حق با شماست.دست روي دست هم وجود نداره.اصلا ما دست نداريم.خوبه icon_biggrin اف 22 و بي 2 هم سفيران ازراييل هستند و وقتي بالاي سر ما مي آن بايد بلرزيم و ببينيم كه چطور كشته مي شيم.و هيچ كاري از دستمون بر نمي آد. icon_cheesygrin مرد حسابي از اول تا اخر اين تاپيك رو بخون ببين چندتا روش براي شناسايي و نابودي اين غول تشن معرفي شده. fi_lone_ranger
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
seginem جان آيا واقعا ميشه از طريق ماهواره ها هواپيماهاي پنهان كار رو كشف كرد اگه اينجوريه چرا روسيه رادارهاي جديدتري ساخت اون كه بيشتر از اتومبيلهاش ماهواره تو آسمون داره(شوخي كردم) icon_biggrin من فكر كنم اين كار به اين آسوني ها هم نيست !!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هم فکر نمی کنم با ماهواره بشه این کارو کرد ولی برای این کار دلیل علمی ندارم و فقط حدس می زنم. کسی هست که با دلیل علمی بتونه ثابت کنه که می شه بی 2 رو با ماهواره ردیابی کرد یا بتونه این نظر رو رد کنه؟ در ضمن آقا سعید جان من داره اخر هفته می شه . پس چی شد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با اين حساب كه آقا حامد ميگه پرونده پنهانكاري بايد بسته بشه كه icon_biggrin بيخود نريم سراغه تكنولوژيش ( شوخي بود) icon_cheesygrin يه سوال ديگه: آيا با ايجاد يه شبكه از اين نوع رادارها(پاسيو) نتيجه بهتري گرفته ميشه گرفت ؟ با توجه به اينكه اين نوع رادار به مرتبه اولي هواگردهاي معمولي رو هم كشف مي كنه تنها چيزي كه تغيير ميكن چگونگي رهگيري جنگنده متخاصم خواهد بود چون رادارهاي معمولي به تنهايي قادر به كشف هدف نيست ضمن اينكه لاجيك تقرب موشكها به هدف و آشكارسازيش هم بايد با سيستم جديد منطبق باشه آيا موشكهايي با اين مشخصات هم وجود داره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام
من عاجزانه از اعضا سايت خواهش ميكنم به جاي اينكه از دوستان ديگر انتقاد كنند به موضوع
بحث بپردازند به خصوص اقا پرويز كه در زمان حضورشان در ايران نهايت تلاششان را در جهت پيشرفت كشور انجام دادند و (عقايدشان هم براي خودشان و ما محترم است و ما در جايگاهي نيستيم كه بخواهيم از ايشان كه هم از ما بزرگتر هستند هم عاقلتر انتقاد كنيم و هميشه يك نظر متفاوت در هر جايي لازم است تا يكطرفه به قضاوت ننشينيم و از اونور بوم نيفتيم) به خصوص اينكه ايشان منابع غربي را مجاني در اختيار ما قرار ميدن و بايد متشكر باشيد از اينكه
منابع از چند سال قبل به ما ميرسد چون اگر ما را رها كنند انقدر توان دفاعي كشور را ناخواسته
بالا ميبريم كه از اصل ان خارج ميشويم و جز تعريف و تمجيد چيزي برايمان باقي نميماند و مباحث از حالت علمي و سازندگي خارج ميشود اين جمله براي ما جوانان نسل امروز است كه متاسفانه جز براي منافع شخصي جايي استفاده نميشود (عقيده هر شخصي براي خودش محترم است)
بعدش هم من تا بحال نديدم اقا پرويز به اين نظام يا هر شخصي توهين كنند كاري كه ما براحتي براي اشخاص انجام ميدهيم.
بازم عذر خواهي ميكنم از اينكه از بحث خارج شديم.
در مورد ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بي 2 هم بايد بگويم تمهيداتي در نقاط استراتژيك انديشيده شده چون هيچ كشوري ذست روي دست نميگذارد تا يك هواپيماي بيگانه به راحتي كشورش را بمباران كند و فرار كند
به خصوص ما كه از هر جهت مورد تحديد قرار گرفتيم.
من يك سوال داشتم هواپيماهاي بدون سرنشين ميتوانند در جهت كشف اين روح به ما كمك كنند؟؟؟؟؟؟
رادارهاي هوايي چطور؟؟
با تشكر

در جواب اين دوستمون بگم كه: من اصلا دوست ندارم از بحث خارج بشم اما دوستان ديگر مي زنند به جاده خاكي وياد گذشته هاي به نظر من خفت بار ايران مي كنند و من هم مجبور مي شم براي توازن قوا اين مقابله به مثل را انجام دهم !!!!
من همين جا از تمامي دوستان عذر خواهي مي كنم !!
و اين كه ما در جايگاهي نيستيم كه از ايشون انتقاد كنيم اين حرف ناقض تمام معيار هاي آزاديست!!!
دوست عزيز شايد ايشان يك عمر با تفكر اشتباه ومسموم زندگي كرده باشد (گفتم شايد) چرا اين تفكرات بايد مورد احترام و انتقاد ناپذير باشد ؟؟؟؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بريم سراغ بحث اصلي !!!! آره به نظر من مي شه اين غول رو از طريق ماهواره شناسايي كرد به اين دليل كه ماهواره هايي هست كه در هر سطحي حركت اشياع رو تشخيص ميده حالا اگه اون شي يه بي 2 عظيم باشه اين كار راحت تره!!!! در باره مقابله زميني هم در زمان هاي جنگ و اينكه اين هواپيما ها چه اهدافي رو دنبال مي كنند مي توان با ايجاد گشت هاي هوايي مداوم بر اهداف استراتژيك و راه كا هايي مثل همان رادار هايي كه حامد گفت و اينكه ديد مستقيم اين هوا پيما با اون مقابله كرد!!! icon_biggrin
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.