nasirirani

از دست رفتن نقطه های مداری استراتژیک زهره 1 و زهره 3 ، اشغال زهره 2 توسط عربستان یا قطر تا 3 سال آینده

Recommended Posts

لطفا اینقدر از اقتصاد مقاومتی مایه نگذارید ! اقتصاد مقاومتی دقیقا انجایی مطرح شد که عده ای گمان کردند همه چیز را پای میز دیپلماسی حل و فصل می کنند گو اینکه انگار دشمن ما احمق تشریف دارد...
صنعت فضایی هم مثل هر صنعت دیگری نیاز به پژوهش های پایه ای[size=4]سرمایه گذاری [/size][size=4]دارد وکارهای نمادینی مثل پرتاب زیر مداری انسان و امثالهم تنها وجه بیرونی و تبلیغی این صنعت برای ماست که بد هم نیست منتهی ان پولی که باید خرج شود و شما برایش وا فریادا سر میدهید اینجا نیست هزینه ها میرود برای پژوهش های بنیادین ... مثلا !سمت متالوژی میرود سمت دانشگاها و خدا میداند چقدر همین جا تولید علم و تربیت نیروی متخصص میشود[/size]

خاطرم هست ان موقع که شاهد 129 رونمایی شد یک عده گفتند چرا سپاه خرج بیخودی میکند اصلا پهپاد male به چه درد ما میخورد ما که ماهواره تاکتیکی و مخابراتی نداریم ..هیچ کس 20 سال اینده را نمی بیند ؟

20 سال دیگر به فرض حل شدن مسئله هسته ای و کم شدن فشار بر ایران ...به عنوان کشوری که هیچ چیزمان با غرب ذاتا سازگار نیست از فرهنگ تا ساختار حاکمیت به عنوان تنها کشور با اکثریت غالب شیعه که از چند جهت با صادرگنندگان تروریسیم مواد مخدر و نفرت فرقه ای و نژادی همسایه هستیم و به عنوان یکی از چند کشور دارنده نفت عمده در ان زمان وضع دفاعی ما چطور باید باشد

ایا 20 سال بعد هم باید گردن جلو چینی ها و روس ها کج کنیم شاید اجازه کاربری نظامی گلوناس و بایدو را به ما دادند ؟ ( اگر دادند روز واقعه باید دعا کنیم که...)
20 سال بعد باید باز هم موشک بالستیک با برد 2000 کیلومتر تست کنیم ؟
20 سال بعد هم باید برای عکس های سنجش از دور ذکر فدایت شوم برای این کشور ها بخوانیم ؟
20 سال بعد موشک های کروز وطنی را با سلام و صلوات شلیک کنیم شاید خودشان راه خودشان را پیدا کردند ؟
20 سال بعد پرس تی وی را از کدام ماهواره پخش کنیم ! دم هند و کره را چرب کنیم که برای ما ماهواره پرتاب کنند ؟

[size=4]ماهواره مصباح ماهواره ای که پولش را داده ایم را به ما تحویل نمیدهند ...کسی هم برای ما پرتاب نمیکند اگر هم این کار را بکنند هر محموله ای را پرتاب نمیکنند !(روسها ظاهرا ماهواره ای را برای ما پرتاب کرده بودند و راحت گفتند وارد مدار نشد ) همین امروز که داریم با هم صحبت میکنیم ! ان چند شبکه خبری در پیتی هم که داشتیم از روی ماهوارهای مهم اوت شد خیلی راحت در دنیایی که رسانه حرف اول را میزند[/size]

اینها به کنار ! امریکایی ها دارند روی برنامه حمله سریع کار میکنند ما زور میزنیم برای افزایش تراست موتورهای سری نودونگ ... انگلیس روی موتورهای هیبریدی ( راکتی رمجت ) کار میکند هنوز دیدن یک موتور کرایوژنیک وطنی برای ما ارزوست ... 5+1 عزمش را جزم کرده که پایش را روی گلوی برنامه موشکی بگذارد راهی جز توسعه فناوری های موشکی در ذیل صنعت فضایی هست ؟

این بحث از کجا شروع شد از جمله " دولت علاقه و توجه ای به بحث فضایی ندارد "
[quote]
[right][background=rgb(248, 248, 255)]مردم ما انتخاب کردند که چرخ اقتصادشون قبل از سانتریفیوژ ها بچرخه، و اقتصادشون قبل از موشکهاشون صعود کنه. شما خوشتون بیاد یانه.[/background][/right]
[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]تمام مملکت پشت عزت دفاعی کشور ایستاده و تمام مملکت از شو های تبلیغاتی، مثل دماوند، قاهر، شفق، صاعقه و غیره خسته شده.[/background][/font][/color][/right]
[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]دیدیم که شوهای تبلیغاتی در سوریه، یا درگیری های مرزی با پژاک و جیش العدل به داد ما نرسید.[/background][/font][/color][/right]
[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]اینها نه انقلاب ماست، نه دین ما و نه ملیت ما. انشا الله با توکل، تدبیر و تعقل، با پروژه های عملی و سود ده، به زودی بخشی از این وقت و سرمایه تلف شده این سالها برگرده.[/background][/font][/color][/right]
[/quote]

اقا بفرمایید بحث سیاسی دارم دولت مورد علاقه بنده فلان است دلم میخواهد حمایت میکنم .... دیگر خرج کردن از اقتصاد مقاومتی و پاک کردن صورت مسئله با جملات وزین [size=4]""[/size]
[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=2][background=rgb(247, 247, 247)]هزینه ای که تا الان کردیم یک ریال به مملکت بازگشت داشته؟"" یعنی چه؟[/background][/size][/font][/color][/right]
[right][size=4][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(247, 247, 247)]اگر خوب هم حساب کنیم این کار تجاهل عمدی است ![b] لطفا برای مقاصد سیاسی زیر اب پژوهش و صنایع استراتژیک را در کشور نزیند [/b] والا مثل روز روشن است [/background][/font][/color][/size][b]یک صنعت برای بلوغ نیاز به زمان دارد ![/b][size=4]اگر مثلا برای فلان پرتاپگر n میلیارد خرج شده یا بشود ! نه در یک سال نه در دو سال بلکه یک بازه زمانی معقول است که کنار این هزینه n شاخه و زیر شاخه علمی در کشور رشد میکنند و یک دلار ان هم[/size][size=4]( با اغماض )[/size][size=4]بی دلیل از کشور خارج نمیشود و در اخر شما صنعتی را دارید که هم امنیت شما را تامین میکند و ابزار اعمال قدرت را در اختیار شما میگذارد هم دانشگاه وصنایع شما را به جلو هل میدهد و البته میتواند درامد زا باشد[/size][/right]
  • Upvote 11
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جسارتا پست های قبل رو بخونید، مساله 20 سال بعد حل شده

[quote]ببینید بحث تعطیلی نیست، ولی برای یک پروژه وارداتی از کره (حداقل بخش بزرگی از دانش فنیش اگر نگیم بخشی از تجهیزات به صورت مستقیم)، الان خرج کردن هدر دادن سرمایه هاست.
پروژه یک گام بر میگرده به عقب باز نگری ها و توسعه ها، یکپارچه سازی اهداف و کاهش هزینه های کلی با جمع بندی پلتفرم ها شروع میشه، اهدافش با شرایط کشور دوباره باز تعریف میشه و بعد از ثابت شدن شرایط اقتصادی کشور تو یک افق 5 تا 10 ساله آروم آروم اما با ثبات پرتاب ها با یک هدف اقتصادی درست، یک هدف استراتژیک درست شروع میشه،
تو این بازه پایه های صنعت طراحی ماهواره با صنایع اقتصادی دیگه میتونه ریخته بشه و خیلی چیزهای دیگه، اما کلیک کردن روی اینکه ک موشک نیمه کره ای (به قول دوستان!) 4 بار Fail شده رو هی بخوایم دوباره از اول روش کار کنیم این عقل نیست.

دوباره مثال میزنم، برخورد انقلابی شوروی با پروژه بوران انرگیا و برخورد امریکا با پروژه انسان در ماه، پروژه هایی مثل XB-47 و A-12 رو مقایسه کنید، میبینید شعار های بلند دادن و کم فکر کردن فقط منتج به سقوط میشه[/quote]

من الان سعی دارم برای شما روشن کنم که کشور 20 سال وقت نداره، 1 تا 3 سال نهایتان،
این که چرا سعی می کنم، واقعا سوال جالبیه icon_cheesygrin
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط Electro_officer، 24 فروردین 1393 - ????...
مخفی شده توسط Electro_officer، 24 فروردین 1393 - ????...
[quote name='mo313' timestamp='1397413774' post='372373']
جسارتا پست های قبل رو بخونید، مساله 20 سال بعد حل شده

من الان سعی دارم برای شما روشن کنم که کشور 20 سال وقت نداره، 1 تا 3 سال نهایتان،
این که چرا سعی می کنم، واقعا سوال جالبیه icon_cheesygrin
[/quote]

کشوری که حمله ی مغول ، حمله ی تیمور ، جنگ جهانی اول ( که عملا نصف جمعیتش بی سر و صدا قتل عام شدند ) ، تو جنگ جهانی دوم همه ریختن و اشغالش کردند ( به جزء ایران فقط آلمان نازی بود که همزمان هم انگلیس ، هم شوروی و هم آمریکا اشغالش کردند ) کشوری که اون طاعون عظیم در دوره ی سلجوقی رو پشت سر گذاشت و هزارتا مثال دیگه ....
این کشور بیشتر از این ها وقت داره ، البته اگه امثال شما با این طرز فکر های بزدلانه و شکم بینانه تان از درون نابودش نکنید .
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
[quote]کشوری که حمله ی مغول ، حمله ی تیمور ، جنگ جهانی اول ( که عملا نصف جمعیتش بی سر و صدا قتل عام شدند ) ، تو جنگ جهانی دوم همه ریختن و اشغالش کردند ( به جزء ایران فقط آلمان نازی بود که همزمان هم انگلیس ، هم شوروی و هم آمریکا اشغالش کردند ) کشوری که اون طاعون عظیم در دوره ی سلجوقی رو پشت سر گذاشت و هزارتا مثال دیگه ....
این کشور بیشتر از این ها وقت داره ، البته اگه امثال شما با این طرز فکر های بزدلانه و شکم بینانه تان از درون نابودش نکنید .[/quote]

بله البته این خیلی نکته مهمیه که پای چنگیزخان مغول هم به موضوع کشیده شد ولی بحث هزینه های اقتصادی کشور مثلا در سوریه ربطی به بحث نداره.
و البته ایون شکم پرستی که میگید من نیستم ظاهرا سردار رشید رو می فرمائید (ارجاع به سخنانشون)، لیکن ایشون از کل این میلیتاری سرجمع با غیرت تر و با ناموس تر هستند. بزرگ میشید میشناسیدشون، می فهمید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
فاجعه اقتصادی کشور فرض نیست.
برای عمقش دوباره عرض می کنم سخنرانی رشید رو بخونید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
[quote name='mo313' timestamp='1397414815' post='372390']
فاجعه اقتصادی کشور فرض نیست.
برای عمقش دوباره عرض می کنم سخنرانی رشید رو بخونید
[/quote]
حالا مگه ما این جناب رشید رو قبول داریم !؟
می شه بپرسم چطور به این نتیجه رسیدید که کمک به سوریه باعث بحران مالی ایران شد . اصولا مگه ما توانایی کمک مالی از طریق بانک ها رو داشتیم که بخوایم کمک سنگین مالی به کشوری کنیم !؟

و اونوقت شما که تو تهران هستید حاضرید بیائید و مثلا توی خوزستان و سیستان بلوچستان تامین امنیت کنید یا فقط دارید از روی خوشی و گشت و گذار با دوستانتون برای ما نظریه می دید !؟

مشکل ما از بعد از حمله ی اعراب مشتی ایرانی خود فروخته بودند که می خواستن به قدرت وقت زمانشون خدمت کنند ... چه اون فلان فلان شده ای که برای خود شیرینی حجاج بن یوسف رفت دفاتر دولتی رو از فارسی به عربی برگردوند ، چه این عزیزان غربگرای انگلیسی پرست و آمریکایی دوست فعلی .
یک عده توی این کشور فقط کارشون زدن پایه ی کشور هست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
[quote]حالا مگه ما این جناب رشید رو قبول داریم !؟[/quote]
نداشته باشید، حله، من یکی رو قانع کردید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
من نمیفهمم الان امارات 120 تا نقطه ثبت کرده چند تا ماهواره مگه داره تو فضا؟ یعنی ما 3 تا داشتیم کلا که 2 تاش رو هم گرفتن؟ اینا چه جوری حساب میشه؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='blender' timestamp='1397415128' post='372392']
حالا مگه ما این جناب رشید رو قبول داریم !؟
می شه بپرسم چطور به این نتیجه رسیدید که کمک به سوریه باعث بحران مالی ایران شد . اصولا مگه ما توانایی کمک مالی از طریق بانک ها رو داشتیم که بخوایم کمک سنگین مالی به کشوری کنیم !؟

و اونوقت شما که تو تهران هستید حاضرید بیائید و مثلا توی خوزستان و سیستان بلوچستان تامین امنیت کنید یا فقط دارید از روی خوشی و گشت و گذار با دوستانتون برای ما نظریه می دید !؟

مشکل ما از بعد از حمله ی اعراب مشتی ایرانی خود فروخته بودند که می خواستن به قدرت وقت زمانشون خدمت کنند ... چه اون فلان فلان شده ای که برای خود شیرینی حجاج بن یوسف رفت دفاتر دولتی رو از فارسی به عربی برگردوند ، چه این عزیزان غربگرای انگلیسی پرست و آمریکایی دوست فعلی .
یک عده توی این کشور فقط کارشون زدن پایه ی کشور هست .
[/quote]
بنام خدا
سلام بر دوستان
دشمنی دشمنان وخیانت خیانت کاران که چیز جدیدی نیست ولی کسی که دوست فرض میکردیم ودر اوج در آمدهای نفتی یوزانس چند ساله برای خریدهای خارجی انجام می داده که الآن تواین بی پولی دیون گذشته هم به بدبختی هامون اضافه بشه رو چه کار کنیم؟
من از بی گانگان هرگز ننالم----------- که با من هر چه کرد آن آشنا کرد
با همه ی این بحث ها به نظر من توسعه ی منطقی فن آوری فضایی از نون شب برای این مملکت واجب تره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='RAHRO313' timestamp='1397416067' post='372396']
بنام خدا
سلام بر دوستان
دشمنی دشمنان وخیانت خیانت کاران که چیز جدیدی نیست ولی کسی که دوست فرض میکردیم ودر اوج در آمدهای نفتی یوزانس چند ساله برای خریدهای خارجی انجام می داده که الآن تواین بی پولی دیون گذشته هم به بدبختی هامون اضافه بشه رو چه کار کنیم؟
من از بی گانگان هرگز ننالم----------- که با من هر چه کرد آن آشنا کرد
با همه ی این بحث ها به نظر من توسعه ی منطقی فن آوری فضایی از نون شب برای این مملکت واجب تره
[/quote]
مشکل اینجاست که طرف رو « دوست » فرض کردید .
همه می دانستند طرف گرگه ولیکن با چندتا لبخند زدن و قهوه خوردند فکر کردیم پسرخاله مون هست .

اینکه ما یک دفعه زود صمیمی می شیم ، به طرف ربطی ندارد .

طرف می گه ، تجارت با ایران یا با آمریکا !؟ نتایج کوتاه مدت !؟ میان مدت !؟ بلند مدت !؟ چه تاثیری می تونه بر توازن بین المللی داشته باشه و ...

مشکل از طرف نیست ، مشکل از ماست که عادت کردیم دم خودمون رو به دم دیگران گره بزنیم و یک بار از این تاریخ بی صاحب شده نفهمیدم که حداقل از زمان صفوی تا حالا ما عملا حتی یک متحد سوری هم نداشیتم چه برسه به دوست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='blender' timestamp='1397416639' post='372398']
مشکل اینجاست که طرف رو « دوست » فرض کردید .
همه می دانستند طرف گرگه ولیکن با چندتا لبخند زدن و قهوه خوردند فکر کردیم پسرخاله مون هست .

اینکه ما یک دفعه زود صمیمی می شیم ، به طرف ربطی ندارد .

طرف می گه ، تجارت با ایران یا با آمریکا !؟ نتایج کوتاه مدت !؟ میان مدت !؟ بلند مدت !؟ چه تاثیری می تونه بر توازن بین المللی داشته باشه و ...

مشکل از طرف نیست ، مشکل از ماست که عادت کردیم دم خودمون رو به دم دیگران گره بزنیم و یک بار از این تاریخ بی صاحب شده نفهمیدم که حداقل از زمان صفوی تا حالا ما عملا حتی یک متحد سوری هم نداشیتم چه برسه به دوست .
[/quote]
بنام خدا
نه عزیزم دوسته دوست بود
از یک منبع موثق هم تایید شده بود
فقط الآن تازه می فهمم چرا اینقدر گوشمان دراز شده بود
از موضوع تاپیک دور نشویم
متاسفانه پروژه های دولتی اگر یک مدیر دلسوز با لیاقت نداشته باشد فقط محل حیف ومیل بیت الماله
در مورد فن آوری های فضایی هم به نظر میاد باید دقت بیشتری صورت بگیره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
سوال اینجاست، هزینه ای که تا الان کردیم یک ریال به مملکت بازگشت داشته؟ یک میلیمتر اقتدار دفاعی ما رو افزایش داده؟. خیر.
[/quote]

دوست عزیز درسته در خیلی از مراکز دولتی (چه امور نظامی و چه غیر نظامی) بودجه های کلانی مصرف میشه که میشه ازشون در همون کارها به صورت بهینه تر و یا در کارهای دیگه استفاده کرد، درسته که وضع اقتصاد ما اصلا خوب نیست و به لطف معجزات اعجاز هزاره سوم بخش زیادی از درآمد نفتی سال های قبل حیف شد... اما باور کنید با تعطیل کردن برنامه فضای کشور مشکلی حل نمیشه، مشکل اقتصادی کشور ما قبل از هر چیز ریشه فرهنگی داره، و فقط وجود نفت هست که این مشکل عظیم رو پوشونده، با تعطیل کردن برنامه فضایی تنها یه سری محقق جوون و با انگیزه (که البته الان هم ممکنه با مدیریت ناصحیح بهره وری کمی داشته باشند -به علت عدم تمرکز و مدیریت یکپارچه) چمدون ها رو میبندن برای خارج...

در مورد جمله بالاتون هم عارضم به حضورتون که درخت گردو را وقتی بکاری چند سال اول محصول نمیده، اما این دلیلی بر قطع کردنش بعد از مشاهده عدم تولید محصول در سال اول نیست...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وقتی سیمرغ و سپهر رونمایی شد می فهمید که چقدر بی اطلاع هستید ...

تکنولوژی کره شمالی !!!!؟؟؟؟؟

ههههههههههههه rolling_on_the_floor[size=4] [/size]
  • Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]به اقتصادی و رقابتی شدن پرتابگر اشاره شد... فقط همین‌قدر بگویم که اگر منظور، رقابت در عرصه بین‌المللی هست، بدانید که حتی کشورهایی مثل ژاپن، چین و هند نیز با وجود سابقه طولانی کار فضایی هنوز هم قادر به رقابت چندانی در زمینه پرتاب تجاری ماهواره‌ها با شرکت‌های اصلی فعال در این حوزه (حوزه تجاری) نیستند، این شرکت‌ها عبارت‌اند از: [url="http://en.wikipedia.org/wiki/Arianespace"]Arianespace[/url][color=#FFFFFF]ء[/color]، [url="http://en.wikipedia.org/wiki/International_Launch_Services"]ILS International Launch Services[/url][color=#FFFFFF]ء[/color]، [url="http://en.wikipedia.org/wiki/SpaceX"]SpaceX[/url][color=#FFFFFF]ء[/color]، [url="http://en.wikipedia.org/wiki/Sea_Launch"]Sea Launch[/url][/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]و این بازار روز به روز در حال حرکت به سمت سخت‌تر شدن هست...[/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]در مورد محموله هم عارضم که وقتی ما نگاه می‌کنیم و می‌بینیم آن سر دنیا شرکتی تشکیل می‌شود با 40 نفر کارمند (همچین دور هَمی big_grin) که کمتر از 2 سال ناوگانی شامل 130 ماهواره با رزولوشن بهتر از 5 متر را در مدار قرار می‌دهد و در سر دیگر دنیا پروژه‌های چندین ساله دانشگاهی و ملی برای یک عدد ماهواره با رزولوشن مشابه تعریف می‌شود... اینجاست که باید این فکر در ما ایجاد شود که کار می‌لَنگَد.[/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]در هر صورت، پرتاب چندین ماهواره در سال‌های آتی با امید آنکه جدا از اهداف تبلیغاتی‌اش بتواند حداقل کاربردهای امنیتی داشته باشد دور از انتظار نیست. ولیکن آنجه که ممکنه دوستان با مشابهت‌سازی با برنامه فضایی کشورهای توسعه یافته در ذهن خود پرورانده باشند، هر چند زیبا به نظر می‌رسه ولیکن توهمی بیش نیست. [/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]و البته توهم دیگر هم آن است که تصور کنیم مثلا احمدی‌نژادی پیدا شد و ما را به قله‌های! فضایی رساند! و بعد روحانی‌ای پیدا شد و ما را از عرش! فضایی به فرش رساند! [/font][/size]
  • Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.