Recommended Posts

[quote]
رضا جون اگه اجازه بدین مباحث مربوط به پدافند نیروگاه رو در همین تاپیک دنبال کنیم ... ( من اهل حاشیه نیستم ولی اگه دوستان اجازه بدن و وارد حاشیه نشن( اسمون ریسمون نبافن) شاید بشه سوء تفاهمات رو برطرف کرد)
اگرم موافق نیستین بفرمائین تا بنده ادامه ندم ... ( مباحث پدافندی نیروگاه رو عرض میکنم) [/quote]

داداش من کی باشم بخوام، موافقت کنم یا مخالفت کنم؟ ما کاره ای نیستیم. فقط نگران قفل شدن تایپیک بودم.

اگر مدیران موافق باشند، من که حرفی ندارم. فقط میترسم تایپیک قفل بشه.
[b]
مدیران محترم خواهشا اگر خواستند اینجا رو رسیدگی کنند، به جای قفل کردن کل تایپیک، پست های نامربوط به بحث رو حذف یا ویرایش کنند. با تشکر[/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

quote]ان شاءالله که حتما همینطوراست (طیب الله انفسهم)ولی معمولا هرفردی ویا هردستگاهی روبراساس دستاورداش قضاوت میکنن
5 قطعنامه ی تحریمی در 4سال
نداشتن قدرت چانه زنی برای تحویل گرفتن کالایی که 5سال قبل سفارش داده شده ولی هنوزتحویل نشده (بله منظورم 800 میلیون دلار درسال 2005 هست که کامل وسوبله پرداخت شد تورم رودرنظربگیرید وسود اون پولو حالا دوستان میگن این پولو روسیه با 10 درصد جبران برمیگردونه البته دروفای به عهد روسها کسی شکی نداره که حتما از طریق بانک lloyds انگلیس برمیگردونن حالا ضرر نظامی واعتباری ایران هیچ خودمون اس 500 میسازیم)
سواستفاده تمام کشورهای منطقه ازتحریم وگروگان گرفتن اقتصاد ایران (بعضی ازدوستان میگن که ادعاهای واهی شیوخ امارات برعلیه جزایرایرانی به خاطرفشارآمریکاست خوب بله ولی ببینید چراایران واکنش درستی نشون نمیده چون نمیخواد این آب باریکه ورود کالاهای بنجل چینی رو به ایران ببنده )کشوری که تا30 سال قبل یشرفته ترین سلاحش شتر بوده حالا برای ایران شاخ وشونه میکشه
رفتار سراسر رئوفت اسلامی ازسوی سعودی درقبال زائرین ایرانی (خوب اونا وهابین دیگه کینه دارن) ولی کسی هست بگه چرا درسرزمین شیعه وبرادر عراق یک وقتی زنان ایرانی رو مردان عراقی بازرسی میکردن؟ ویا آقای هوشیارزیباری که تادیروز تو کوچه های تهرون تیله بازی میکرد حالا یادش افتاده که قرارداد الجزایر (دلیل عمده 8 سال جنگ) باید تجدید نظربشه
پاکستانی که اگریک روز ایران بهش کمک نکنه هزاران نفردچارسوء تغذیه میشن یک بارنشد برای رضای خدا یک کمک صادقانه دردستگیری ریگی به مابکنه
(خوب البته اونهم به خاطر فشارهای آمریکاست!!)
وبوسنی که خون پاک برادران ما دشت های اون رو سرسبز کرده وقیحانه رای منفی میده ونخست وزیر زیمباوه رئیس جمهورایران رو رذیلانه پشه خطاب میکنه و... این قصه سردراز دارد ومربوط به سالیان اخیرنیست
واینکه این مردم که برای حفظ اسلام حاضرن جان ومالشونو بدن ونمونه این هارو حتی درصدراسلام هم نداشتیم چرا باید هرروز مورد تهدید یک کشورباشن
خوب اگه مشکل آمریکاست بیایم با خودشیطان بزرگ سنگامونو وابکنیم نه این که ماداریم به چین و روسیه وپاکستان وامارات و ونزوئلا و... باج میدیم والتماس حمایت میکنیم ثمری که نداره هیچ فشارا ازسوی خود این کشورا برایران بیشترمیشه
حالا قضاوت باشماست علاقه وتعصب به اسلام وانقلاب وکشور به جا واقع گرایی ومنطق گرایی هم به جا
واینم بگم که این حرفام خداشاهده فقط به خاطرخیرخواهی وعشق به کشوره ونه به جناحی وابستم ونه سیاسی کاری بلدم/quote]

دوست من میخای یه چند تا مورد دیگه هم (از دید منفی یا همون واقع گرایانه خودتون ، فقط نفهمیدم اگر این واقع گرایی هست چرا یک طرف قضیه حذف شده) من مثال بزنم؟ کار سختی نیست.
شما خیلی راحت میای و به دور از خیلی مسایل که اشراف نداری و با حذف کردن فاکتورهایی از صورت مساله و باقی گذاشتن یک متغیر که مثالهای فوق باشه میگی دولت سیاست خارجی کاربردی نداشته! خوب این که معادله نشد عزیز دل برادر ، متغیر تنها که ارزش نداره باید تو فرمول وارد بشه تا ارزشش مشخص بشه.
اول پیشنهاد میکنم یه سر به کتابخانه بزنی و قوانین حقوق بین الملل عمومی و حقوق دریایی و هوایی و فضایی و سازمان ملل ... رو مطالعه کنی. بعد همش رو پاره کن بریز دور. میدونی چرا؟ چون هیچ کدوم ضمانت اجرایی ندارن و قانونی که ضمانت اجرا نداشته باشه ارزش نداره. مفهوم ساده این هست که اگر کشور قدرتمندی نباشی هیچ حقی نداری و این قوانین بهانه اعمال زور در قالب قانون هست.
مگر دست ما هست که سازمان ملل برامون قطعنامه صادر کنه یا نکنه؟ اونها خواستشون این هست که ما از فناوری هسته ای صرف نظر کنیم و برای اینکه ما رو به این امر ملزم کنن اومدن قطعنامه صادر کردن از طریق همون قوانین سازمان ملل که البته خارج از منشور یا همون قانون سازمان هست. کسی که بالاتر از خودشون نیست بیاد بگه کارتون غیرقانونی هست!
شما حاضری در مقابل خواست غرب تسلیم بشی تا علیه کشور قطعنامه صادر نکنن؟
اگر قدرت چانه زنی رو شما این بدونی که قطعنامه صادر نکردن علیه کشور بله خوب در دولت قبلی ما خیلی چانه زنی کردیم. وزیر خارجه مون زنگ زد به جک استراو و خواهش کرد 20 تا بعد 5 تا سانتریفیوژ برای مصارف تحقیقاتی نگه داریم که موافقت نکرد و ایشون هم خداحافظ باشه چشم.
شوروی اومد اولین بمب اتمی خودش رو آزمایش کرد سازمان ملل اومد علیه ش قطعنامه داد و آمریکا ابراز نگرانی کرد. ابراز نگرانی کردنش اصلا ارزش نداره.
درباره امارات ، گویا شما فراموش کردی در حال حاضر (دقت بشه گفتم در حال حاضر) این کشور گذرگاه واردات کالاهای اساسی کشور هست و بیش از 80 90 درصد نیاز کشور از طریق دریایی وارد میشه. اکنون آیا وقت مناسبی هست رو در روی این کشور قرار بگیریم؟ مسئولانش یه چرندیایی گفتن که گفته باشن سگ هار هم زیاد پارس میکنه نباید که جوابش رو داد. جوابش رو اتفاقا دولت با دستور به ساخت پروژه پل خلیج فارس و بندر کاوه داره میده و از همین الان این شیخ نشین ها به اعمال نفوذ افتادن که جلوی این پروژه رو بگیرن. فردا که واردات دریاییمون از این شیخ نشین بی نیاز شد اون موقع فرصت لازم برای پاسخگویی هست.
در پایان اضافه گویی خودم این نکته رو لازم میدونم بگم که سه قرن زمان برد تا انگلیس آمریکای شمالی رو اشغال کنه.
کمی صبر داشته باشیم.
لینک منبع خبر رو هم ذکر کنید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان بحث درمورد پدافند و بحثهايي كه مربوط به غر برنامه هسته اي هست بهتر در تاپيك هاي ديگه ادامه بدن اين تاپيك براي گذارشات از برنامه هسته اي استفاده بشه البته با اجازه مديران بالاتر :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خدمت برادرعزیزم سعید(ارتشبد سایت) که که منت گذاشت وبه این سربازپیاده گوشه چشمی کرد :mrgreen:
حرفای شماکاملا درسته ونگاه دستگاه دیپلماسی فعلی رو به سیاست خارجی وروابط بین الملل تقریبا نشون میده وخیلی ممنون ازشما که طرف دیگرحرفهای بنده رو که به درخواست دوستان ازادامه دادن اون انصراف دادم بیان کردید (فقط بگم که من هرگز طرفداردولت اصلاحات نبودم گفتم شاید بعضی ازدوستان سهوا برداشت غلط کردن)
حالا دوستان بهترمیتونن ازروی نوشته های این حقیروجنابعالی ودوستان بزرگوارمون قضاوت کنن
متوجه منظورتون ازلینک منبع خبر هم نشدم اگرواضح تربفرمایید سمعا وطاعتا
بازهم شرمنده اگربحث نامربوط به تاپیک زدم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خواهشا دوستان از سازمان ملل استفاده نکنند . چراکه درستش " سازمان علل " هست . چند کشور به خودشون حق وتو دادند و برای آینده کشور های دیگه صرف نظر می کنند . یعنی از کل 192 کشور فقط حدودا 15 یا 20 کشور حق تصمیم گیری دارن . این عدالته ؟ :lol:

آقا سعید در این زمینه مثال خوبی زدی . وقتی جنگنده های شوروی هواپیمای کره ای رو که فکر می کنم در دهه ی 60 میلادی هم بود ، ساقط کردند ، ایالات متحده آمریکا تا می تونست شوروی رو کوبوند و تا تونست تبلیغات کرد و چندین بیانیه صادر کرد . ولی وقتی ایرباس ایران ایر رو زد اون رو یک اشتباه ازریابی کرد و تازه جورج بوش پدر هم با تمام پر رویی در سازمان ملل عرض کرد که هواپیمای ایران خارج از کریدور پروازی بوده و ناو امریکایی فقط از خودش دفاع می کرده . در صورتیکه بعد از اطلاعات بدست اومده ، این رو فهمیدیم که ناو امریکایی 4 کیلومتر در آب های ایران بوده و اشتباه از اون ها بوده که متوجه نشدن که دارن زیر یک کریدور پروازی بین المللی حرکت می کنند .

البته بحث مذاکره با امریکا پیچیده هست . سیاست های آمریکا در قبال برخی از کشور ها بنابر شرایط موجود در حال تغییر هست . تئوریسین های کاخ سفید شرایط رو .... بریم سر اصل مطلب ... همون امریکایی که صدام حسین رو 8 سال در قبال ایران کمک های بین المللی و تسلیحاتی می کرد ، حدودا 10 15 سال بعد سرنگون کرد . همون صدام حسینی که دونالد رامسفلد گفت که پشتیبای کامل آمریکا رو داره . به نظر من اگر رابطه ای هم قرار با امریکا برقرار بشه . باید یه رابطه کاملا عادلانه باشه . در حقیقت شما به کشور های عربی نگاه کنید . مثل قطر ، بحرین ، امارات ، عربستان و ... کشور هایی که جزو صمیمی ترین یاران آمریکا هستند ، مردمانشون جزو تعصبی ترین انسان ها هستند . در صورتیکه در همین عربستان که چند ماه پیش قرار داد بزرگ چند میلیارد دلاری با آمریکا بست ، قوانین اسلامی رو بدون چون و چرا اجرا می کنند و همچنین زنان بدون هیچ غید و بد و باری حجابشون رو رعایت می کنن . در واقع این رو بگم بهتره رو خودمون کار کنیم . نباید بزاریم هیچ کشوری در فرهنگ ما دست ببره . حتی اگر با امریکا رابطه برقرار شد و مطمئنا با حضور امام خامنه ای یه همچن اتفاقی نخواهد افتاد .

[quote]پنجم منافع ما بين برخي كشور هاي مسلمان و مردمشان به خطر ميوفته و اون فرياد ظلم ستيزي پايمال ميشه ما هم ميشيم تلهه و ذبير ....

ششم اينكه سيل بي بند و باري بد حجابي خود به خود سرازير ميشه به كشور ما و همين الانم با بد حجابي نميشه مبارزه موثر كرد اون موقع كه اصلا نميشه جولوشو گرفت . [/quote]

دقیقا همینطوره . ولی اگر رابطه ای هم باشه باید رابطه عادلانه باشه یعنی پشتیبانی ما برای ملت فلسطین باید پا بر جا باشه .

من در حد تفسیر مسائل جامعه نیستم ولی عملا باید از پایه زنان ایرانی رو قوی کنیم . بر نخوره برادر عزیز ولی کلا ما ایرانی ها از بنیاد اشکال داریم . من که در کانادا زندگی می کنم بقدری تعداد ایرانیانی که حجابشون رو نگه داشتن کمه که حد نداره یعنی تقریبا می شه گفت خیلی کم ولی تا دلت بخواد مردمان متعلق به کشور های عربی که به کانادا مهاجرت کردند ، زنانشون نه تنها حجاب رو رعایت می کنن بلکه حتی از نقاب هم استفاده می کنن . اول فرهنگ سازی .

ربطی هم به رابطه با امریکا نداره ها . کلا همین الانش هم که با آمریکا رابطه نداریم وضع بی حجابی خرابه برادر خراب . همین سفر پیش که اومده بودم ایران ، چند روزی که تهران بودم دو تا شاخ رو سرم سبز شده بود . انقدر بد حجاب دیدم که چشام از حدقه بیرون اومده بود . نه اینکه فکر کنی ندید پدید باشیم نخیر از انظار من بسیار بیشتر و فراتر بود . به قول آقای احمدی نژاد " شما انتظارتون رو درست کنید " :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]جان بولتون: نگرانم اسرائیل فرصت حمله به ایران را از دست داده باشد / اسرائیل فقط 8 روز وقت دارد [/b]

[img]http://www.asriran.com/files/fa/news/1389/5/27/146530_419.jpg[/img]

سفیر اسبق آمریکا در سازمان ملل متحد گفت: اسرائیل برای حمله به نیروگاه اتمی بوشهر تنها هشت روز وقت دارد.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، جان بولتون دیروز سه شنبه اظهار داشت: در غیر این صورت، اسرائیل فرصت حمله به این تاسیسات هسته ای را از دست می دهد زیرا حمله به نیروگاه بوشهر پس از آغاز به کار آن، منجر به آلودگی رادیواکتیوی می شود.

این چهره افراطی حزب جمهوری خواه آمریکا اضافه کرد: اسرائیل می بایست تا قبل از کار گذاشتن سوخت هسته ای در نیروگاه بوشهر، به این تاسیسات حمله کند.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره چگونگی حمله نظامی اسرائیل به تاسیسات هسته ای ایران نیز گفت: از این نگرانم که اسرائیل فرصت چنین اقدامی را از دست داده باشد.

سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد تاکید کرد: به محض اینکه سوخت هسته ای در نیروگاه اتمی بوشهر کار گذاشته شود ؛ حمله به این نیروگاه به معنی نشت و آلودگی رادیواکتیوی است .

وی در عین حال گفت: اگر اسرائیل می خواهد به نیروگاه اتمی بوشهر حمله کند تنها چند روز فرصت دارد.

بولتون تاکید کرد: در صورت حمله نکردن اسرائیل به ایران ، این یعنی اینکه ایران پیشرفتی را رقم زده که هیچ دشمن دیگر اسرائیل و آمریکا در خاورمیانه آن را انجام نداده است و این پیشرفت ، فعال کردن نیروگاه اتمی است.

وی همچنین با انتقاد از نقش روسیه در توسعه نیروگاه اتمی بوشهر گفت: روس ها همیشه با دو طرف بازی می کنند.

براساس اعلام مقامات ایران و روسیه، سوخت هسته ای در روز 21 ماه اوت جاری در نیروگاه اتمی بوشهر کار گذاشته می شود و نیروگاه فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

http://www.asriran.com/fa/news/131924/%D8%AC%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%88%D9%84%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84-%D9%81%D8%B1%D8%B5%D8%AA-%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84-%D9%81%D9%82%D8%B7-8-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D9%88%D9%82%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]سفیر ایران در روسیه:روسها در اولویت همکاری های هسته ای با ایرانند/اعتقاد روسها به صلاحیت هسته ای ایران [/b]

اعتقاد روسیه بر صلاحیت هسته ای ایران،گفتند کارت بازی نکردیم،برق نیروگاه بوشهر 3ماه دیگر می رسد،روسیه در اولویت همکاری هسته ای با ایران است،روس ها تا سالها متعهدند،برداشت دستگاه سیاست خارجی ایران درست بود و... از جمله محورهای گفتگوی سفیر ایران در روسیه با خبرگزاری مهر است.

سیدمحمود رضا سجادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه مقامات روسیه معتقدند ایران صلاحیت حضور در کلوپ هسته‌ای صلح‌آمیز را دارد، اظهار داشت: با توجه به تجربه و شرایط روسها در ساخت نیروگاه بوشهر این کشور در ادامه همکاری‌های هسته‌ای ایران در اولویت قرار دارد.

[b]برداشت دستگاه سیاست خارجی ایران درست بود[/b]

سجادی در ادامه این گفتگو با اشاره به نزدیک شدن زمان راه‌اندازی نیروگاه بوشهر بیان داشت:‌این اتفاقی که افتاد خوشبختانه نشان داد برداشت دستگاه دیپلماسی ما مبنی بر پایان پروژه نیروگاه بوشهر صحیح بوده و آن فضاسازی برخی رسانه‌ها با هدف جداسازی بین دو کشور صورت گرفته است.
[b]
سوءتفاهمات رفع شد[/b]

سفیر تام‌الاختیار ایران در روسیه تاکید کرد: به نظر من با راه افتادن این پروژه سوءتفاهمات در راستای اینکه گفته می‌شد روسیه از نیروگاه بوشهر به عنوان یک کارت بازی استفاده کرده، منتفی می‌شود و سرفصل جدیدی در روابط و همکاری‌های اقتصادی دو کشور باز خواهد شد.
[b]
روس ها تا سالها متعهدند
[/b]
خبرنگار مهر از سجادی پرسید آیا افتتاح نیروگاه بوشهر به معنای پایان قرارداد روسهاست که وی در پاسخ خاطرنشان کرد: تا سالها روسها متعهد هستند که از لحاظ تامین قطعات یدکی و تامین سوخت در کنار ما باشند.

وی ادامه داد:‌اگرچه اصل ساخت پروژه تمام می شود اما تا یک سال تعدادی از عناصرشان در کنار همکاران ما خواهند بود تا عملیات و مدیریت پروژه به طرف ایرانی منتقل شود.

وی افزود: ارتباط بین کشور سازنده و ایران در چارچوب تعمیر، نگهداری و تامین قطعات و سوخت وجود خواهد داشت و اصولاً در هر پروژه صنعتی بزرگ این ویژگی بارز است که تا مدتی کشور سازنده با طرف مقابل ارتباط داشته باشد.
[b]
روسیه در اولویت همکاری هسته ای با ایران است[/b]

سفیر ایران در روسیه در پاسخ به این سئوال که آیا روسها در احداث فاز دوم نیروگاه بوشهر حضور خواهند داشت، تصریح کرد: اصل مطلب این است که مجلس دولت را ملزم کرده که برق هسته‌ای بیشتری تولید کند و روسها اگر تمایل داشته باشند با توجه به اینکه همکاری نزدیکی بین ما بوده و تجربه لازم را نیز دارند در این راستا از اولویت برخوردارند.

وی در عین حال یادآور شد: کار آنقدر بزرگ است که اگر دیگران نیز تمایل داشته باشند دولت جمهوری اسلامی ایران حضور آنان را بررسی خواهد کرد اما روسیه با شرایط بهتر و تجربه‌ای که دارد و نیز با عمل به تعهدش از اولویت و وضعیت بهتری برخوردار است.

[b]پیام های تبریک سفرا
[/b]
سجادی در پاسخ به سئوال دیگر مهر مبنی بر اینکه راه اندازی نیروگاه بوشهر چه تاثیری در جایگاه ایران در منطقه خواهد داشت، به پیامهای تبریک متعدد اشاره کرد و گفت: در همین دو سه روز که خبر راه‌اندازی نیروگاه اعلام شده تعددی از سفرای کشورهای اسلامی با من تماس گرفتند و از صمیم قلب این اتفاق را تبریک گفتند.

وی ادامه داد: سفرای کشورهای اسلامی تاکید کردند که در منطقه بعد از رژیم صهیونیستی ایران اولین کشوری است که به این توانمندی دست یافته است.

سفیر ایران در مسکو تاکید کرد: سفرای کشورهای اسلامی ابراز امیدواری داشتند که ایران همچون دیگر حوزه‌ها که قابلیت‌های خود را در اختیار کشورهای مسلمان قرار داده این تکنولوژی خود را نیز مثل بقیه حوزه‌ها که کمک دهنده بوده به کشورهای اسلامی ارایه دهد و آنان پیشتازی ایران را به نفع خود می‌دانند.

سجادی خاطرنشان کرد: از رفتار دشمنان و صهیونیست‌ها می‌توانیم ناراحتی آنان را از راه‌‌اندازی نیروگاه بوشهر و اهمیت این تکنولوژی دریابیم.

[b]برق نیروگاه بوشهر 3ماه دیگر می رسد
[/b]
وی در رابطه با زمان دقیق راه‌اندازی نیروگاه بوشهر اظهار داشت: اگر منظور زمان ورود برق به مدار است تا جایی که من اطلاع دارم بیش از این طول خواهد کشید و اقدامی که الان صورت می‌گیرد شروع سوخت گذاری در قلب راکتور است.

سجادی افزود: تجربه دنیا نشان می‌دهد که حدود سه ماه بعد از سوخت‌گذاری برق وارد مدار می‌شود و نیروگاه به ظرفیت اسمی خود خواهد رسید.

[b]گفتند کارت بازی نکردیم
[/b]
وی تاکید کرد: من اخیراً ملاقاتی با معاون وزیر خارجه روسیه داشتم که ایشان در این دیدار تاکید داشت با راه‌اندازی نیروگاه بوشهر ثابت کردیم به عنوان یک کارت بازی به نیروگاه نگاه نمی‌کردیم و از ابتدا عمل به تعهداتمان مد نظرمان بوده است.

[b]اعتقاد روسیه بر صلاحیت هسته ای ایران[/b]

سجادی گفت: همچنین با مسئولان دیگر روسی نیز ملاقاتهایی داشته‌ام که آنان تاکید داشتند ایران در سطح و صلاحیتی است که می‌تواند این تکنولوژی را داشته باشد و جزو کلوپ صلح آمیز هسته‌ای قرار گیرد.
[b]
آمادگی کمک ایران به آتش سوزی در روسیه[/b]

سفیر ایران در روسیه در بخش دیگری از گفتگویش با مهر در رابطه با آتش سوزی اخیر در روسیه با اشاره به پیامهای تسلیت رئیس جمهور، وزارت خارجه، معاون اول رئیس جمهور به مقامات روسیه به دلیل درگذشت برخی از مردم روسیه گفت:‌در این پیامها ما اعلام آمادگی کردیم که اگر کمکی لازم باشد خوشحال می‌شویم که در جلوگیری از این فاجعه زیست محیطی و انسانی مشارکت کنیم.

وی ادامه داد: ظرفیت‌های روسیه به حد کافی بالا بوده و علیرغم اینکه در دنیا چنین آتش سوزی منحصر به فرد است روسها به خوبی آن را مهار کردند.

[b]وزیر فرهنگ روسیه در راه تهران[/b]

سفیر ایران در مسکو در رابطه با رفت و آمد مقامات دو کشور خبر داد که قرا راست هفته دوم نوامبر وزیر فرهنگ روسیه به دعوت وزیر فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران به ایران سفر کند.

وی در خاتمه گفت: در سفر وزیر فرهنگ روسیه به تهران در زمینه‌های مختلف فرهنگی که ظرفیت‌های بالایی داریم و متاسفانه تا به حال از آن استفاده نشده برای همکاری جدی‌تر تبادل نظر صورت خواهد گرفت.

http://www.asriran.com/fa/news/132018/%D8%B3%D9%81%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87%D8%B1%D9%88%D8%B3%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%88%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%AF-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام مجدد و قبولي عبادات

ظاهرا همه چيز مرتبه و كشور ما هيچ مانعي براي رسيدن به اهدافش به جز افراطي هاي اسرائيلي نداره

با اين اوضاع سر رو سامان دادن به منطقه نبايد كار خيلي سختي باشه كه اين نشان از موفقيت 99.5% سياست هاي خارجي ما هستش كه با راه اندازي به موقع نيروگاه كه هفته آخر شهريور احتمالا 31 شهريور باشه همه ما خوشحالي مزاعفي بهمون دست خواهد داد كه در همين تاپيك به هم تبريك بگيم

ظاهرا در روسيه خبرايي بوده كه جناب سفير اينقدر شاد بودن...

با اميد به موفقيت هاي آينده كشورمون در همه زمينه ها و عاقبت بخيري ما با اين اسرائيل

التماس دعا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=center][color=darkred][size=18]کارشناس ارشد موسسه شرق شناسی روسیه خطاب به ایران:
شما در شرایط کنونی توان ساخت 20 نیروگاه را ندارید چون...[/size][/color][/align]

سرویس بین الملل ـ در آستانه به کار افتادن نیروگاه اتمی بوشهر - که قرار است روز سی ام مرداد به تحقق بپیوندد - یک کارشناس ارشد روس می گوید: ایران هرچند به فناوری هسته ای دست یافته، توان راه اندازی بیست نیروگاه را ندارد.

به گزارش «تابناک»، «ولادیمیر ساژین»؛ کارشناس ارشد موسسه شرق شناسی روسیه، با اشاره به بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا، مبنی بر اینکه «حمایت روسیه از پروژه بوشهر ثابت می کند که ایران به داشتن برنامه غنی سازی اورانیوم نیاز ندارد» و همچنین پاسخ علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس کشورمان که اعلام کرد، «ایران در هر شرایطی به غنی سازی اورانیوم ادامه خواهد داد»، درسایت رادیوی صدای روسیه نوشت:

«آقای بروجردی در توضیح اظهاراتش اعلام داشت: روسیه بنا بر تعهدات خود، تنها برای نیروگاه اتمی بوشهر سوخت تأمین می کند؛ اما ایران بر پایه برنامه درازمدت رشد رشته انرژی اتمی خود، می خواهد بیست نیروگاه اتمی مشابه نیروگاه اتمی بوشهر بسازد تا آنها بیست هزار مگاوات برق تولید کنند. مجلس چنین هدفی را در مقابل دولت قرار داده و برای نیروگاه های فوق الذکر برق سوخت هسته ای لازم است.»
[align=center]
[img]http://tabnak.ir/files/fa/news/1389/5/27/65808_586.jpg[/img]
ولادیمیر ساژین[/align]

او در ادامه می افزاید: در اینجا این مسأله را که آیا ایران دارای امکانات فنی لازم برای راه اندازی مستقلانه بیست واحد تولید انرژی اتمی هست یا نه، مفصل مورد بحث قرار نمی دهیم؛ مثلاً در روسیه، ده نیروگاه اتمی دارای 31 واحد تولید انرژی اتمی در حال کار هستند.
روسیه برای احداث آنها در عرض ده ها سال صنایع بسیار نیرومند اتمی را ساخته که مرکب از پیشرفته ترین کارخانه ها و مؤسسات در رشته های متالورژی، شیمی، فیزیک، ماشین سازی، الکتروتکنیک و ماده شناسی است.
اما باید گفت که تنها آگاهی از چگونگی راه اندازی نیروگاه اتمی کافی نیست، بلکه همچنین تولید اجزای نیروگاه اتمی معاصر در بالاترین سطح ضرورت دارد.

ساژین می افزاید: شمار کشورهای قادر به ساختن نیروگاه اتمی انگشت شمار است؛ اما تقریباً شصت کشور از فناوری های آنها استفاده می کنند. این کشورها احداث تمام و کمال نیروگاه های اتمی و به دنبال آن، تحویل سوخت هسته ای و بازگرداندن آن به کشور سازنده نیروگاه و تحویل دهنده سوخت را سفارش می دهند. این تجربه رایج بین المللی است.

علاوه بر این، بر پایه محاسبات کارشناسان، اگر شمار واحد های تولید انرژی اتمی در کشور از 12 ـ 10 کمتر باشد، تولید مستقلانه سوخت هسته ای با صرفه نخواهد بود، چون بهای تمام شده آن پنج تا هفت برابر بهای این کالا در بازار بین المللی خواهد بود.

طرف ایرانی با پافشاری بر ضرورت ایجاد تأسیسات زیربنایی صنعتی برای غنی سازی مستقلانه اورانیوم، همیشه اعلام می دارد که این امر، عدم وابستگی از تحویل دهندگان اورانیوم را برای کشور تأمین می کند؛ اما متأسفانه بر پایه اطلاعات دانشمندان، ایران دارای معادن خیلی غنی اورانیوم برای تحقق سیاست خود کفایی نیست. حتی اگر همه اورانیوم کشف شده در ایران استخراج و تبدیل شود، سوخت تهیه شده از آن تنها برای ده سال کار یک رآکتور از نوع رآکتور بوشهر بسنده خواهد کرد. به این ترتیب، نه در رسیدن به خودکفایی و نه در رسیدن به قیمت تمام شده معقولانه توفیق حاصل نخواهد شد.

این کارشناس روس در ادامه می نویسد: در واقع، ایران به هیچ وجه نخواهد توانست برنامه بلند پروازانه تأمین مستقلانه سوخت برای بیست واحد برنامه ریزی خود برای تولید انرژی هسته ای را اجرا کند، چه برسد به خود پروژه ساختن آنها! تلاش شدید و مصرانه برای ادامه اجرای این برنامه به «هر قیمتی که شده»، تنها می تواند به آن منجر شود که هزینه های این اقدام از لحاظ سیاسی هر چه بالاتر رود.

در این میان، نه بیست نیروگاه اتمی فقط خیالی، بلکه همانا پروژه واقعی بوشهر، ایران را در جمع پر اعتبار کشورهای دارای رشته انرژی اتمی صلح آمیز قرار می دهد، پروژه بوشهر تا آن حد بدون ایراد از هر نقطه نظری اجرا شده که حتی در میان منتقدان دو آتشه تهران، هیچ گونه سرزنشی را برنمی انگیزد؛ شاید این همان حالتی باشد که واقعیت قانع کننده تر از شجاعانه ترین و پر جرأت ترین آرزوهاست.

http://tabnak.ir/fa/pages/?cid=114935

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داش رضا به نظرت اسرائیل جیگر حمله به ایران رو داره ؟؟؟

بهشون نمی بینم، خیلی ترسو تر از این حرف ها هستند. فکر کنم پی کله خرابی بچه شیعه ها به تنشون مالیده. ( منظورم جنگ 33 روزه بود )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]داش رضا به نظرت اسرائیل جیگر حمله به ایران رو داره ؟؟؟

بهشون نمی بینم، خیلی ترسو تر از این حرف ها هستند. فکر کنم پی کله خرابی بچه شیعه ها به تنشون مالیده. ( منظورم جنگ 33 روزه بود )[/quote]

اون که پر واضحه. اینها که کلا قوم و قبیله شون هم معلوم نیست و سست ترین بنیان اجتماعی دنیا رو کسب کردند.!!

ما یادشون میندازیم که برن فیلم شکست هیمنه رو ببینند.(مستند دستگیری و خلع سلاح هشت تن از نیروهای رویال مارینز (تفنگداران ویژه دریایی ملكه بریتانیا) توسط یک سرهنگ دوم سپاه و دو آشپز پادگان با دو قبضه کلاش و جمعا 90 فشنگ
اونها سه تا یا دو تا قیق بودند، و تجهیزاتشون در سه تا اتاق جا شده بود . تجهیزاتی که تا دو روز بچه های سپاه نمیدونستن چیه.

که فرمانده اون گروهان در لحظه ی دستگیری خودش رو خیس کرد.

به بچه ها بشارت میدم که لینک دانلودش رو در یک تایپیک جداگانه قرار میدم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب چون دوستان خیلی علاقه نشون دادند. من فیلم تدوین شده ی شکست هیمنه رو لینک دانلودش رو پیدا کردم و یه تایپیک براش باز کردم. میتونید دانلودش کنید. با حجم کم

http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=127513#127513

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خوب چون دوستان خیلی علاقه نشون دادند. من فیلم تدوین شده ی شکست هیمنه رو لینک دانلودش رو پیدا کردم و یه تایپیک براش باز کردم. میتونید دانلودش کنید. با حجم کم

http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=127513#127513[/quote]

دستت درست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مقام معظم رهبری در پاسخ به تهدیدات فرمودند:

[b]اگر تهديد نظامي عملي شود ميدان مقابله ملت ايران فقط منطقه ما نخواهد بود.
[/b]

http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=127526#127526

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم