Recommended Posts

جناب MR9 یواش تر برادر
اول از همه غنی ساز بیست در صدی که ایران انجام داد فقط و فقط برای داشت قدرت چانه زنی بیشتر بود از شما بعیده که بخواهید بگید بیست درصد نیاز ایرانه و تولیدش کاملا به صرفه
خودتون خوب میدونین نیاز نیروگاه اتمی بوشهر اورانیوم 3/5 درصد تا 5 درصده
همونطور که میدونین باید بالای 10 سایت غنی سازی داشته باشه که غنی سازی 20 در صد مقرون به صرفه باشه

پس با قبول عدم غنی سازی بیست در صد ما هیچ مشکلی برای ادامه روند فعالیت هسته ای نداریم اگر واقعا دنبال بمب اتمی نیستیم

که این شامل گزینه های 1 و 2 و7 میشه

در ضمن شما تا الان نتونستی با این همه صحبت یک راهکار ارائه کنی که با شرایط حاکم بر کشور و منتطقه بتونه جلوی ضرر بیشتر رو بگیره

وتا الان فقط خواستین که بگین این دولت تماما از افراد مذور تشکیل شده و مرتکب عمل شنیع کشور فروشی شدن و کسی که دیدگاهش اینطور باشه منافع حزبی رو همیشه در اولویت قرار میده نه منافع کشور رو

یک مسئله دیگه ایران کشوری نیست که تا نیاز نداشت پای مذاکره بشینه حتما یک خلائی وجود داره که نشستن پای میز مذاکره و یک مورد دیگه اینکه اینایی که انتخاب شدن از چندین فیلتر میگذرن همینطوری از روی عشق و علاقه انتخاب نمیشن
  • Upvote 6
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='9km' timestamp='1404824229' post='391344']
جناب MR9 یواش تر برادر
اول از همه غنی ساز بیست در صدی که ایران انجام داد فقط و فقط برای داشت قدرت چانه زنی بیشتر بود از شما بعیده که بخواهید بگید بیست درصد نیاز ایرانه و تولیدش کاملا به صرفه
خودتون خوب میدونین نیاز نیروگاه اتمی بوشهر اورانیوم 3/5 درصد تا 5 درصده
همونطور که میدونین باید بالای 10 سایت غنی سازی داشته باشه که غنی سازی 20 در صد مقرون به صرفه باشه

پس با قبول عدم غنی سازی بیست در صد ما هیچ مشکلی برای ادامه روند فعالیت هسته ای نداریم اگر واقعا دنبال بمب اتمی نیستیم

که این شامل گزینه های 1 و 2 و7 میشه

در ضمن شما تا الان نتونستی با این همه صحبت یک راهکار ارائه کنی که با شرایط حاکم بر کشور و منتطقه بتونه جلوی ضرر بیشتر رو بگیره

وتا الان فقط خواستین که بگین این دولت تماما از افراد مذور تشکیل شده و مرتکب عمل شنیع کشور فروشی شدن و کسی که دیدگاهش اینطور باشه منافع حزبی رو همیشه در اولویت قرار میده نه منافع کشور رو

یک مسئله دیگه ایران کشوری نیست که تا نیاز نداشت پای مذاکره بشینه حتما یک خلائی وجود داره که نشستن پای میز مذاکره و یک مورد دیگه اینکه اینایی که انتخاب شدن از چندین فیلتر میگذرن همینطوری از روی عشق و علاقه انتخاب نمیشن
[/quote]

نکته یکم : درارتباط با غنی سازی خدمت شما عرض کنم که برزیل و آرژانتین هم بدون سرو صدا دارن غنی سازی بیست درصدی را انجام می دهند ، چرا کسی یقه انها را نمی گیره ؟؟؟؟
[size=5][color=#0000CD]نکته دوم : در ارتباط با راه کار هم در دو یا سه پست قبلی عرض کردم هر وقت در در موقعیتی قرار گرفتم که اطلاعات بدون گزینش شدن و قطره چکانی در اختیار بنده قرار گرفت ( چرا که در این وقت هست که بنده یا هرکس دیگر صلاحیت ارائه راه کار را پیدا می کنیم ) می تونیم راه کار ارائه کنیم .[/color][/size]
نکته سوم : نه خیر - بنده فقط سوابق این حضرات رو بیان کردم - به اعتقاد بنده اگر رهبری بر مذاکرات نظارت نداشتند ، این حضرات به خاطر چهار سال بیشتر در قدرت بودن (می دونید که قدرت طعم شیرینی دارد ) یک معاهده بدتر از ترکمانچای می بستند ( معاهده سعد آباد سال 1382 - از جناب رییس محترم جمهور که در آن زمان در شورای امنیت ملی بودند سئوال بفرمایید که جک استراو پس از خاتمه مذاکرات روبروی دوربین ها و در پشت درهای بسته به اقای یوشکا فیشر وزیر وقت امور خارجه آلمان چه گفتند و چه حرکتی را انجام دادند )
نکته چهارم : بهتر است جنابعالی حتما" کتاب " راز قطعنامه " را که تا الان بیشتر از 17 مرتبه چاپ شده را مطالعه بفرمایید و عملکرد رییس جمهور محترم را در زمان فرماندهی قرارگاه پدافند هوایی خاتم (ص) و همچنین ایجاد یک مجمع در مجلس سوم یا چهارم ( اگر اشتباه نکنم ) را تحت عنوان " مجمع عقلا" آن هم در اوج جنگ بررسی بفرمایید و نظر صریح حضرت امام (ره) را در مورد این مجمع مطالعه کنید تا عملکرد ایشان بهتر اشکار شود .
نکته پنجم : میزان رای ملت است و جناب روحانی رییس جمهور محترم همه ما ایرانی ها ، اما قرار نیست همه عملکرد ایشان مورد تایید باشد ، بویژه در خصوص افرادی نظیر زنگنه و ترکان .
نکته ششم : سوابق جناب آقای ظریف کاملا" مشخص است . بنده هم نگفتم ایشان خدای نکرده خیانتکار است ، بلکه معتقدم ، ایشان در برخی از مواقع ، به اصطلاح کارهایی می کند که خارج از چهارچوب وظایف و حدود قانونی و رسمی ایشان است .عملکرد ایشان در زمان نمایندگی ایران در سازمان ملل رابررسی بفرمایید .
نکته هفتم : طرف غربی نشان داده که فی قلوب مرض است . ما اگر تمام صنعت هسته ای خودمان را هم از ریشه منهدم کنیم ، بازهم راضی نمی شود ( اگر چه شما هنوز به سئوال بنده پاسخ ندادید
[size=6][color=#FF0000]اما یک نکته بسیارمهم ، به نظر جنابعالی ما به آنها چه چیزی یا امتیازی بدهیم که انها راضی شوند ؟؟؟[/color][/size]

[size=6]نکته هشتم :[color=#0000CD] پرسش دوم بنده را هم پاسخ ندادید برادر عزیز ؟ توافقنامه ژنو را بلحاظ [/color][color=#ff0000]تعادل میان امتیازات داده شده و گرفته شده[/color][color=#0000CD] را چگونه می بینید ؟؟[/color][/size]

نکته نهم : این دوستان ، حداقل جناب ظریف نشان داده است که زیاد در مقابل طرف غربی از خودش انعطاف نشان می دهد ، این مساله موجب زیاده خواهی طرف غرب می شود .
نکته دهم :
مشکلات اقتصادی وجود دارد و در وجود ان شکی نیست ولی این مشکلات بیشتراز تحریم بدلیل :
1- نبود افراد متعهد و متخصص در راس مسایل اقتصادی کشور است .
2- وجود فساد بیش از حد در بدنه سیستم اقتصادی کشور است .
3- وجود تفکرات کهنه در بدنه سیستم مدیریتی اقتصادی کشور است .
4- وجود آموزه های اقتصادی غربی و ان هم آموزه های 1000 سال پیش حوه تمدنی غرب و بیماری عفونی غربی نگری در نگاه مدیریت اقتصادی کشور است . ویرایش شده در توسط MR9
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گزارش ویژه/ اختصاصی
[b][size=6][url="http://irannuc.ir/content/2283"]روایت ویژه 'ایران هسته ای' از آخرین وضعیت مذاکرات در وین/ پایان نگارش کلیات متن توافق نهایی [/url][/size]
اطلاعات دریافتی «ایران هسته ای» از وین نشان دهنده آن است که تیم های ایران و 1+5 نگارش کلیات متن توافق جامع را به پایان برده اند.[/b]

[b][url="http://irannuc.ir/"]ایران هسته ای[/url][/b]- اطلاعات دریافتی «ایران هسته ای» از وین نشان دهنده آن است که تیم های ایران و 1+5 نگارش کلیات متن توافق جامع را به پایان برده اند.

برخی منابع که «ایران هسته ای» با آنها گفت وگو کرده می گویند کلیات متن نوشته شده و اکنون دو طرف در حال نهایی کردن یک یک موضوعات مندرج در آن هستند.

این منابع می گویند در این مرحله کار از موضوعاتی شروع شده که اتفاق نظر بیشتری درباره آنها وجود دارد.

با این حال، گزارش های موجود نشان می دهد هیچ یک از دو طرف هنوز در موقعیتی نیست که بتواند به روشنی بگوید در روز 31 تیر چه اتفاقی رخ خواهد داد.

اختلافات اساسی درباره ظرفیت غنی سازی، فردو، اراک، نحوه لغو تحریم ها، طول زمان گام نهایی و PMD هنوز حل و فصل نشده است.

اصلی ترین شکاف میان دو طرف درباره مسئله غنی سازی رخ داده است که ایران اصرار دارد ظرفیت فعلی خود را حفظ کند و آن را در سال های آینده طبق یک توافق به تدریج تا اندازه 190000 SWU توسعه دهد، اما غربی ها عددی بین 3-10 هزار ماشین را مدنظر دارند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی روز دوشنبه در اظهاراتی بسیار مهم [url="http://www.irannuc.ir/content/2280"][b]فرمودند[/b][/url]نیاز ایران این است که 190 هزار SWU غنی سازی در اختیار داشته باشد ولی غرب می خواهد حداکثر 10 هزار SWU را بپذیرد.

ایشان همچنین گفتند تحقیق و توسعه و فردو نباید تعطیل یا محدود شود.

[b]بر خی منابع می گویند احتمال اینکه تا روز 31 تیر توافقی حاصل شود بیش از آن است که مذاکرات شکست بخورد.

به گفته این منابع علت اصلی این است که دو طرف عقیده دارند تمدید مذاکرات ممکن است اصل روند را به خطر بیندازد.[/b]

با این حال، «ایران هسته ای» پیش تر [url="http://www.irannuc.ir/content/2275"][b]خبر داده بود[/b][/url] که گزینه تمدید مذاکرات در صورت آشکار شدن دورنمای عدم توافق بررسی خواهد شد.

علاوه بر این، برخی منابع غربی [url="http://uk.reuters.com/article/2014/07/08/iran-nuclear-ministers-idUKL2N0PJ0FH20140708"][b]گفته اند[/b][/url]احتمال دارد وزرای خارجه کشورهای عضو 1+5 روز جمعه 20 تیر (11 جولای) به وین رفته و در مذاکرات مشارکت کنند.

از دید کارشناسان معنای این اتفاق هم این است که مذاکرات به مراحل دشواری رسیده و هم اینکه امکان دست یابی به راه حل وجود دارد.

کارشناسان در تهران هشدار می دهند هرگونه توافق در موضوع هسته ای نباید نافی حقوق ایران طبق NPT بوده و همچنین نباید محاسبات غلط دشمن در زمینه تاثیر پذیری ایران از فشارها را تایید کند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متاسفانه جنابMR9 شما نمیتونی تحلیل درستی از شرایط کشوری که درش زندگی میکنی داشته باشی واین مشکل بر میگرده به بغضی که نسبت به مجموعه دولت دارین

چطوره که وقتی از شما میپرسن راهکار ارائه کنین صحبت از اطلاعات درست و غیر گزینشی میکنین ولی به راحتی و بدون داشت کوچکترین اطلاع و اگاهی از روند مذاکرات به راحتی تیم مذاکره کننده رو به خائن میدونین؟؟؟؟

شما بیا راهکار بده با همون اطلاعاتی باهاش در مورد مذاکره کننده ها صحبت میکنین و خائن میدونین تابعد مشخص بشه چرا ایران با این شرایط داره توافق میکنه

البته اگر بتونین دیدگاه حزبی خودتون رو نادیده بگیرین چون هر پستی که میدیدن این دیدگاهتون نمود بیشتری پیدا میکنه!!!
  • Upvote 3
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='9km' timestamp='1404828690' post='391360']
متاسفانه جنابMR9 شما نمیتونی تحلیل درستی از شرایط کشوری که درش زندگی میکنی داشته باشی واین مشکل بر میگرده به بغضی که نسبت به مجموعه دولت دارین

چطوره که وقتی از شما میپرسن راهکار ارائه کنین صحبت از اطلاعات درست و غیر گزینشی میکنین ولی به راحتی و بدون داشت کوچکترین اطلاع و اگاهی از روند مذاکرات به راحتی تیم مذاکره کننده رو به خائن میدونین؟؟؟؟

شما بیا راهکار بده با همون اطلاعاتی باهاش در مورد مذاکره کننده ها صحبت میکنین و خائن میدونین تابعد مشخص بشه چرا ایران با این شرایط داره توافق میکنه

البته اگر بتونین دیدگاه حزبی خودتون رو نادیده بگیرین چون هر پستی که میدیدن این دیدگاهتون نمود بیشتری پیدا میکنه!!!
[/quote]

برادر عزیز - متاسفانه این شما هستید که دوست ندارید واقعیات موجود را بپذیرید - بنده از شما دو تا سئوال کردم و متاسفانه شما جواب بنده را ندادید . سئوال منطقی بود و بدون اینکه به کسی توهینی شود . بنده دو تا سئوال مشخص از شما کردم و شما بدین نحو جواب بنده را دادید
فرض محال اینکه که دیدگاه من نادرست و حزبی ، شما که دید منطقی و بدون جهت گیری دارید ، لطفا" سئوال بنده را پاسخ دهید تا من اشتباه خودم را متوجه شوم .
متاسفانه ما انسانها در محدوده زمان و مکان ، محدود شده ایم و پیشگو هم نیستیم . بنده عملکرد اقایان را در مناصب قبلی شان و همچنین دیدگاه انها نسبت به مسایل سیاست خارجی و ... عرض کردم و شما پاسخی برای ان نداشتید . چون جنابعالی خودتون هم می دونید که عملکرد این دوستان به هیچ وجه قابل دفاع نیست .

بنده باشخصه ، با این که با رویه این اقایان موافق نیستم ، اما براساس فرمایشات رهبری ، صبر می کنیم و اتفاقا" برایشان ارزوی موفقیت هم می کنم ، چون موفقیت انها ، موفقیت مابشمار می رود به شرطی که از این موفقیت ها بعدا" بعنوان یک حربه انتخاباتی استفاده نشود .

درضمن ، درکنار این که نظرات دوستان محترم است ، اما به هیچ وجهی نه از مثبتها خوشهال می شوم و نه از منفی ها ، ناراحت - چون در طول زندگی خودم از حزب و حزب بازی و ... متنفر بودم و همیشه به جای طرفداری بدون منطق ، براساس واقعیات موجود ، مسایل را تحلیل کردم . ویرایش شده در توسط MR9
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
به عدد های مطرح شده دقت کرده اید ؟
ایران الان 19000 سانتریفوژ دارد که 10000 از آن در حال کار است و 9000 دیگر فقط نصب شده اند و فعلا کار نمی کنند . جالب است یادآوری کنم که که تعداد سانتریفوژهای ایران در دولت قبل بالاتر از 10000 عدد شد ولی بنا به دلایلی که لااقل برای ما روشن نیست ، تعداد سانتریفوژ فعال ما از 10000 بالاتر نرفت و بقیه بعد از نصب غیر فعال نگه داشته شدند . جالب است که حداکثر مقدار موافقت 3 + 3 هم در مذاکرات اخیر برای مدت محدود !؟ راستی آزمایی 10000 عدد عنوان شده و البته ما بنا به فرمایش مقام رهبری افق 190000 را برای آینده در نظر داریم .
نمی دانم چرا ولی ناخودآگاه به فکر محدود شدن رسمی برد موشکهای نظامی ایران به 2000 کیلومتر می افتم و این که علی رغم داشتن توانایی ، عملا موشکی با برد رسمی بیشتر از 2000 کیلومتر نداریم.
[quote name='MR9' timestamp='1404829540' post='391363']
براساس فرمایشات رهبری ، صبر می کنیم و اتفاقا" برایشان ارزوی موفقیت هم می کنم ، چون موفقیت انها ، موفقیت مابشمار می رود .
[/quote]
:rose: :applause:

پی نوشت :
ظاهرا بزرگترین مشکل در مذاکرات مقدار حداکثر ذخیره انباشته اورانیوم غنی شده در کشور است ( و به تبع آن تعداد سانتریفوژ فعال بدون وجود راکتور مصرف کننده سوخت) و نه تعداد سانتریفوژ نصب شده و آماده به کار ! ویرایش شده در توسط oldmagina

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر عزیز جناب MR9 :
بنده اصولا شما رو فرد معقولی میدانم و بهمین دلیل هم تقریبا خیلی از پستهای شما رو با دقت و جدیت دنبال میکنم. (متأسفانه نظرات برخی افراد رو بدلیل سطحی بودن نظرات، در خیلی از موارد نمیخونم و به سادگی از کنار اون رد میشم)
و اما چند نکته

[quote name='MR9' timestamp='1404818742' post='391333']
برادر عزیز - بنده بر اساس فرمایشات رهبری اصل مذاکره را رد نمی کنم - هیچ وقت هم جلوتر از ایشان حرکت و تحلیل نمی کنم .
[/quote]
آفرین بر شما. توقعی دیگری هم از شما نداشتیم. ای کاش میتونستیم بین بچه شیعه ها این طرز تفکر رو ترویج بدیم تا خودشون رو به اصطلاح کاتولیک تر از پاپ ندونند و وقتی که رهبری میگن که من به تیم مذاکره کننده اعتماد کامل دارم، اون دوستان نیایند و نگویند که اصولا هرگونه مذاکره (حتی با اذن رهبری) خیانت و خوباختگی و ... است

اما یک نکته از حضرت امام ( ره ) در این جریان همواره در گوش من هست و هر وقت دچار ابهاماتی به مانند فرمایشات شما می شوم ، این نکته فورا" به ذهن بنده می آید :
البته نقل به مضمون :
" غرب ، بویژه آمریکاهی ها هرگز حاضر نیستند در شرایط برابر با ما مذاکره کنند ، در حال حاضر رابطه ما با آنها رابطه گرگ و میش است و اگر روزی آمریکایی ها حاضر باشند در شرایط برابر به مانند دو کشور با حقوق برابر با ما سر میز مذاکره بنشینند ، یا آنها دیگر آمریکای ابرقدرت و قدرقدرت نیستند و یا اینکه ما دیگر جمهوری اسلامی ایران نیستیم "
[/quote]

کاملا درست میفرمائید.مذاکرات در موضع برابر معنی نداره.
در دو دوره ای که توسط نظام با آمریکا مذاکره شده، یکبار اونها در موضع ضعف بودند و یکبار ما.
بار اول مربوط به زمان جنگ هست و اونها برای نجات گروگانهای خودشون توی لبنان به ما احتیاج داشتن که حاضر به دادن کلی امتیاز به ما شدند:
بیرون بردن تفنگداران خودشون از لبنان
تحویل قطعات یدکی جنگنده ها و تانک های ام 60
فروش سایر تسلیحات مورد نیاز ایران در قالب قرارداد "ایران-کنترا" (موشک های تاو، سایدویندر و ... )
و ...
الان هم که بار دوم مذاکره هست. (دور دوم خودش چندین مرحله داشته. ولی در کل آمریکائیها همه در قالب پروژه تهدید اتمی ایران نامگذاری کردند icon_eek icon_eek )

اون موقع هم خیلی ها گفتن که هرگونه مذاکره ای خیانت است (آیت الله منتظری -قائم مقام رهبری و برخی دیگر از سیاستمداران اون روزها) و ... ولی در انتهای همون مذاکرات ما قطعات یدکی اف 14 ها رو گرفتیم و کلی تسلیحات (با توجه به شرایط زمان جنگ ارزشمندترین چیزی که میشد به ایران داد همین تسلیحات و قطعات یدکی ها بود) و آمریکائی ها هم 4 نفر شهروند خودشون رو توی لبنان پس گرفتن و سربازهاشون رو زنده از لبنان خارج کردند.

باید صبر کنیم تا کل مذاکرات تموم بشه و بعد در یک افق چشم انداز کامل ببینیم که نتیجه مذاکرات چی میشه.
الان نگاه من و شما و دیگران مثل اون مثل معروف فیل در تاریکی مولانا هست

مولانا میگه که توی یک دهی برای اولین بار فیل آورده بودن و مردم روستا هم از سر کنجکاوی و توی تاریکی میرفتن و به فیل دست میزدن و می آمدند و برای بقیه تعریف میکردند که فیل چه شکلی هست:
یکی دست به پای فیل زده بود و میگفت که فیل مثل یک ستون خانه است. دیگری که به گوش فیل دست زده بود میگفت که فیل مثل بادبزن هست و ...

الان هم هرکدام از ما یک بخشی از این فیل مذاکرات رو لمس میکنیم و یکی میگه کلا خیانت است و سرشکستگی. یکی دیگه میگه کلا خدمت و سربلندی.
بهتره که کمی صبر کنیم تا هوا کمی روشن بشه و بهد بهتر میشه تشخیص داد که فیل مذاکرات چه شکلی هست :rose: :rose:

متاسفانه فرمایشات رهبری در این زمینه بارها نادیده گرفته می شود ( ارتباط سر خود باند نیویورکی شامل حضرات[color=#ff0000] خرازی[/color] ، ظریف و ... در زمانی اینها نماینده جمهوری اسلامی ایران بودند با آمریکایی ها و مسائلی که گفتن انها به صلاح نیست در زمان حاضر و ..) باز هم با تاسف دوستان در دولت جدید بر اساس گرایش های حزبی عمل می کنند ( کاش بنده اشتباه کنم )
[/quote]
دوست عزیزم نمیدانم که اسم شورای راهبردی سیاست خارجی رو شنیده اید یا نه؟
رئیس و اعضای این شورا رو رهبری شخصا انتخاب میکنند و همین جناب خرازی که شما اون رو با آمریکائی ها و ... میدونید در هر دو دوره این شورا توسط رهبری بعنوان رئیس این شورا انتخاب شدند.
کافیه که توی اینترنت "شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی" رو سرچ کنید تا به اخبار مربوط به این شورا دست پیدا کنید.
یکی از ده ها لینک این حوزه:

شورای_راهبردی_روابط_خارجی_ایران/http://fa.wikipedia.org/wiki
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='oldmagina' timestamp='1404829901' post='391364']
سلام
ایران الان 19000 سانتریفوژ دارد که 10000 از آن در حال کار است و 9000 دیگر فقط نصب شده اند و فعلا کار نمی کنند . جالب است یادآوری کنم که که تعداد سانتریفوژهای ایران در دولت قبل بالاتر از 10000 عدد شد ولی بنا به دلایلی که لااقل برای ما روشن نیست ، تعداد سانتریفوژ فعال ما از 10000 بالاتر نرفت و بقیه بعد از نصب غیر فعال نگه داشته شدند . جالب است که حداکثر مقدار موافقت 3 + 3 هم در مذاکرات اخیر برای مدت محدود !؟ راستی آزمایی 10000 عدد عنوان شده و البته ما بنا به فرمایش مقام رهبری افق 190000 را برای آینده در نظر داریم .
نمی دانم چرا ولی ناخودآگاه به فکر محدود شدن رسمی برد موشکهای نظامی ایران به 2000 کیلومتر می افتم و این که علی رغم داشتن توانایی ، عملا موشکی با برد رسمی بیشتر از 2000 کیلومتر نداریم.

پی نوشت :
ظاهرا بزرگترین مشکل در مذاکرات مقدار حداکثر ذخیره انباشته اورانیوم غنی شده در کشور است ( و به تبع آن تعداد سانتریفوژ فعال بدون وجود راکتور مصرف کننده سوخت) و نه تعداد سانتریفوژ نصب شده و آماده به کار !
[/quote]

برادر عزیز - ضمن تشکر از شما - واقعیت این است که طرف غربی به هیچ وجه صداقت لازم را برای یک مذاکره در شرایط برابر ندارد و همواره از سال 1382 تا اکنون ، در پی فرصت برای باج گیری پی درپی می باشد . دوستانی که این نحو مذاکره را می پسندند ، این واقعیت را نادیده می گیرند که استراتژی طرف غربی هر چه بیشتر سوق دادن ایران بسمت مدل لیبی است و ماهیت مداکرات هم از سال 82 تا کنون همین مطلب را رسانده اما در حد فاصل زمانی 82 تا 84 بیشتر موفق بوده ، حد فاصل 84 تا 92 اصلا" در حوزه باج گیری هسته ای موفق نبوده و در بازه زمانی 92 تا حال حاضر هم فقط باید متن توافق ژنو را که در پست قبلی خدمت دوستان ذکر کردم را مبنای قضاوت قرار داد و چشم به اینده دوخت . ویرایش شده در توسط MR9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mehran55' timestamp='1404830112' post='391366']
برادر عزیز جناب MR9 :
بنده اصولا شما رو فرد معقولی میدانم و بهمین دلیل هم تقریبا خیلی از پستهای شما رو با دقت و جدیت دنبال میکنم. (متأسفانه نظرات برخی افراد رو بدلیل سطحی بودن نظرات، در خیلی از موارد نمیخونم و به سادگی از کنار اون رد میشم)
و اما چند نکته

آفرین بر شما. توقعی دیگری هم از شما نداشتیم. ای کاش میتونستیم بین بچه شیعه ها این طرز تفکر رو ترویج بدیم تا خودشون رو به اصطلاح کاتولیک تر از پاپ ندونند و وقتی که رهبری میگن که من به تیم مذاکره کننده اعتماد کامل دارم، اون دوستان نیایند و نگویند که اصولا هرگونه مذاکره (حتی با اذن رهبری) خیانت و خوباختگی و ... است

کاملا درست میفرمائید.مذاکرات در موضع برابر معنی نداره.
در دو دوره ای که توسط نظام با آمریکا مذاکره شده، یکبار اونها در موضع ضعف بودند و یکبار ما.
بار اول مربوط به زمان جنگ هست و اونها برای نجات گروگانهای خودشون توی لبنان به ما احتیاج داشتن که حاضر به دادن کلی امتیاز به ما شدند:
بیرون بردن تفنگداران خودشون از لبنان
تحویل قطعات یدکی جنگنده ها و تانک های ام 60
فروش سایر تسلیحات مورد نیاز ایران در قالب قرارداد "ایران-کنترا" (موشک های تاو، سایدویندر و ... )
و ...
الان هم که بار دوم مذاکره هست. (دور دوم خودش چندین مرحله داشته. ولی در کل آمریکائیها همه در قالب پروژه تهدید اتمی ایران نامگذاری کردند icon_eek icon_eek )

اون موقع هم خیلی ها گفتن که هرگونه مذاکره ای خیانت است (آیت الله منتظری -قائم مقام رهبری و برخی دیگر از سیاستمداران اون روزها) و ... ولی در انتهای همون مذاکرات ما قطعات یدکی اف 14 ها رو گرفتیم و کلی تسلیحات (با توجه به شرایط زمان جنگ ارزشمندترین چیزی که میشد به ایران داد همین تسلیحات و قطعات یدکی ها بود) و آمریکائی ها هم 4 نفر شهروند خودشون رو توی لبنان پس گرفتن و سربازهاشون رو زنده از لبنان خارج کردند.

باید صبر کنیم تا کل مذاکرات تموم بشه و بعد در یک افق چشم انداز کامل ببینیم که نتیجه مذاکرات چی میشه.
الان نگاه من و شما و دیگران مثل اون مثل معروف فیل در تاریکی مولانا هست

مولانا میگه که توی یک دهی برای اولین بار فیل آورده بودن و مردم روستا هم از سر کنجکاوی و توی تاریکی میرفتن و به فیل دست میزدن و می آمدند و برای بقیه تعریف میکردند که فیل چه شکلی هست:
یکی دست به پای فیل زده بود و میگفت که فیل مثل یک ستون خانه است. دیگری که به گوش فیل دست زده بود میگفت که فیل مثل بادبزن هست و ...

الان هم هرکدام از ما یک بخشی از این فیل مذاکرات رو لمس میکنیم و یکی میگه کلا خیانت است و سرشکستگی. یکی دیگه میگه کلا خدمت و سربلندی.
بهتره که کمی صبر کنیم تا هوا کمی روشن بشه و بهد بهتر میشه تشخیص داد که فیل مذاکرات چه شکلی هست :rose: :rose:

دوست عزیزم نمیدانم که اسم شورای راهبردی سیاست خارجی رو شنیده اید یا نه؟
رئیس و اعضای این شورا رو رهبری شخصا انتخاب میکنند و همین جناب خرازی که شما اون رو با آمریکائی ها و ... میدونید در هر دو دوره این شورا توسط رهبری بعنوان رئیس این شورا انتخاب شدند.
کافیه که توی اینترنت "شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی" رو سرچ کنید تا به اخبار مربوط به این شورا دست پیدا کنید.
یکی از ده ها لینک این حوزه:

شورای_راهبردی_روابط_خارجی_ایران/http://fa.wikipedia.org/wiki
[/quote]

از منطق جنابعالی ، بدون اغراق لذت بردم جناب mehran 55 :rose: :rose: :rose: چون همیشه بنده در برابر منطق حتی اگر مخالف تحلیل های بنده باشد سر تعظیم فرود می آرم و به احترام این منطق ، به اصطلاح کلاه خودم را از سر برمی دارم . :applause: :applause: :rose: :rose:

اما در ارتباط با فرمایشات شما :

1- در ارتباط با بحث گروگانهای آمریکایی که به ماجرای ایران گیت یا ماجرای ایران -کنترا ختم شد ، باید بگویم که برخلاف اطلاعات شما ، ( البته براساس مطالعات خودم - اگر اشتباه بود تصحیح بفرمایید ) صرفا" چند صد ( درحدود 500 تیر موشک bgm-71 تاو و چند صد موشک ضد هوایی هاوک ) با دو فروند پرنده 707 به ایران حمل شد که بخشی از آن بدلیل داشتن علایم ارتش اسراییل ، پس فرستاده شد .
اما در همین ماجرا ، عمق ( البته عذر خواهی من را بپذیرید ) رذالت طرف آمریکایی کاملا" خودش را نشون داد و بعدها ، آقای هاشمی و محسن رضایی اعتراف کردند که نتیجه ای را که می خواستند از این ماجرا بگیرند ( یعنی نزدیک شدن به آمریکا - بخوانید بستن با کدخدای دهکده ) را نگرفتند . چون آمریکایی ها نقطه ضعف ما ، یعنی وجود سیستم غربی در سازمان رزم نیروهای مسلح و نیاز ما به قطعات یدکی در هر سه نیروی زمینی ، دریایی و هوایی را می دونستند و قصد داشتند با استفاده از این نقطه ضعف ، شرایط را بسود خودشون برگردونند و ..... .

2- جناب mehran 55 عزیز - اگر بنده مجموعه مذاکره کننده را خیانتکار خطاب کردم از شما و دوستان عذر خواهی می کنم ولی از پستهای قبلی خودم چنین مفهومی را برداشت نمی کنم . اگر منظور گفتن حقایق است ، خوب ، حقیقت همیشه تلخ است و گریزی از آن نیست . مسایلی را که عرض کردم ، عین حقیقت است و چیزی جز آن نیست ، فقط چون یک مقدار موجب شد که دوستان با نگاه متفاوتی با مسایل گذشته ، بنگرند ، یک مقدار سوء تفاهم پیش آمد . بنده همانطور که به مجموعه دکتر احمدی نژاد در حوزه های مختلف انتقاد دارم ،به این دولت هم انتقادهای مهمی را وارد می دونم و برای انها دلایل محکمی هم دارم .

3-در مورد مثالی که فرمودید کاملا" با شما موافق هستم و باید منتظر نتایج شد و نباید قصاص قبل از جنایت کرد ،اما سابقه مذاکرات با طرف غربی ، خوشبینی بنده را در مورد نتایج مذاکرت را تا حد 0 (صفر ) تنزل می دهد .

4- در مورد خرازی هم ، اینها دو تا ( اگر اشتباه نکنم ) برادر هستند ، کدام یکی را می فرمایید ؟؟؟

با تشکر از شما :rose: :rose: :rose: :rose:

[b] [/b]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MR9' timestamp='1404831477' post='391370']
از منطق جنابعالی ، بدون اغراق لذت بردم جناب mehran 55 :rose: :rose: چون همیشه بنده در برابر منطق حتی اگر مخالف تحلیل های بنده باشد سر تعظیم فرود می آرم و به احترام این منطق ، به اصطلاح کلاه خودم را از سر برمی دارم .
[/quote]
از لطف شما ممنونم :rose:

1- در ارتباط با بحث گروگانهای آمریکایی که به ماجرای ایران گیت یا ماجرای ایران -کنترا ختم شد ، باید بگویم که برخلاف اطلاعات شما ، ( البته براساس مطالعات خودم - اگر اشتباه بود تصحیح بفرمایید ) صرفا" چند صد ( درحدود 500 تیر موشک bgm-71 تاو و چند صد موشک ضد هوایی هاوک ) با دو فروند پرنده 707 به ایران حمل شد که بخشی از آن بدلیل داشتن علایم ارتش اسراییل ، پس فرستاده شد .
اما در همین ماجرا ، عمق ( البته عذر خواهی من را بپذیرید ) رذالت طرف آمریکایی کاملا" خودش را نشون داد و بعدها ، آقای هاشمی و محسن رضایی اعتراف کردند که نتیجه ای را که می خواستند از این ماجرا بگیرند ( یعنی نزدیک شدن به آمریکا - بخوانید بستن با کدخدای دهکده ) را نگرفتند . چون آمریکایی ها نقطه ضعف ما ، یعنی وجود سیستم غربی در سازمان رزم نیروهای مسلح و نیاز ما به قطعات یدکی در هر سه نیروی زمینی ، دریایی و هوایی را می دونستند و قصد داشتند با استفاده از این نقطه ضعف ، شرایط را بسود خودشون برگردونند و ..... .
[/quote]
موشک ضد تانک تاو، موشک ضد هوائی هاوک، هویتزرهای 155 میلی متری لوله بلند که بین رزمندگان به توپ اطریشی مشهور بودند، قطعات یدکی اف-5 ، قطعات یدکی اف-14 (از طرف اسرائیلی که پس فرستاده شدند)، قطعات یدکی ام 60 ، باتری های موشک فونیکس و ... در قالب چند محموله به ایران تحویل شدند.
چرا برای گفتن رذالت طرف آمریکائی از من عذر خواهی میکنید؟؟ rolling_on_the_floor rolling_on_the_floor مگه من آمریکائی هستم؟؟ icon_eek

2- جناب mehran 55 عزیز - اگر بنده مجموعه مذاکره کننده را خیانتکار خطاب کردم از شما و دوستان عذر خواهی می کنم ولی از پستهای قبلی خودم چنین مفهومی را برداشت نمی کنم . اگر منظور گفتن حقایق است ، خوب ، حقیقت همیشه تلخ است و گریزی از آن نیست . مسایلی را که عرض کردم ، عین حقیقت است و چیزی جز آن نیست ، فقط چون یک مقدار موجب شد که دوستان با نگاه متفاوتی با مسایل گذشته ، بنگرند ، یک مقدار سوء تفاهم پیش آمد . بنده همانطور که به مجموعه دکتر احمدی نژاد در حوزه های مختلف انتقاد دارم ،به این دولت هم انتقادهای مهمی را وارد می دونم و برای انها دلایل محکمی هم دارم .
[/quote]
شاید هم برداشت من غلط بوده. نمیدونم. ولی اخیرا خیلی ها کلا نفس مذاکره رو خیانت میدونند و شاید من اشتباه برداشت کردم و بهمین دلیل از شما عذرخواهی میکنم

3-در مورد مثالی که فرمودید کاملا" با شما موافق هستم و باید منتظر نتایج شد و نباید قصاص قبل از جنایت کرد ،اما سابقه مذاکرات با طرف غربی ، خوشبینی بنده را در مورد نتایج مذاکرت را تا حد 0 (صفر ) تنزل می دهد .
[/quote]
ان الله مع الصابرین :rose: :rose: :rose: :rose: :rose:

4- در مورد خرازی هم ، اینها دو تا ( اگر اشتباه نکنم ) برادر هستند ، کدام یکی را می فرمایید ؟؟؟
با تشکر از شما :rose: :rose:
[/quote]
من کمال رو میگم که رئیس شورای روابط خارجی هست..
اگه منظور شما صداق هم باشه که ایشون برادر عروس حضرت آقا هستند (همسر آقا مسعود) و من فکر نمیکنم که درون خانواده حضرت آقا عامل آمریکا و ... وجود داشته باشه :winking:

=====
باز هم از سعه صدر شما و تحمل نظرات گاها ناپخته خودم تشکر میکنم :rose: :rose:
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پیام تصویری آقای ظریف:
http://snn.ir/Images/News/AtachFile/14-4-1393/FILE635401721062080954.flv

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ضمن تشکر :

در ارتباط با نکته اول شما ، منطق حکم می کند که در جواب تحلیل منطقی ، با منطق صحبت کرد و بنده تا الان که از خداوند عمر گرفتم ، همین جوری بودم و انشاا... که همین شکل هم بمونم . :applause: :applause: :rose: :rose:
درارتباط با نکته دوم : در ارتباط با جریان ایران گیت ( ایران - کنترا ) بنده از منابع مختلف شامل صحبتهای مرحوم حاج احمد خمینی (ره ) ، مصاحبه های متعدد آقای محسن رضایی با نشریات مختلفی که بصورت عمومی یا بصورت بولتن در اختیاربنده است ، خاطرات آقای هاشمی ، کتب منتشر شده از سوی دفتر مطالعات و تحقیقات جنگ سپاه و آرشیو شخصی خودم که شامل روزنامه های رسمی کشور حد فاصل سالهای 1359 تا 1369 و منابع متفاوت و بعضا" متناقض اینترنتی ، این برداشت را داشتم که محموله های تحویلی فقط شامل موشکهای ضد تانک تاو و موشکهای ضد هوایی هاوک و چند پک ارتقاء رادارهای دفاع هوایی و لامپ های رادار آتشبار هاوک بوده و بقیه تجهیزاتی را که شما فرمودید را بنده تا الان که جنابعالی فرمودید ، نشنیده بودم .

در ارتباط با نکته سوم : بنده از لفظ خیانت استفاده نکردم . حضرت آقا هم به نظر من این دوستان را از دور راهنمایی می کند که به خطا نروند ، ولی بعضا" سوابق این دوستان در زمان تصدی گری نمایندگی ایران در سازمان ملل ، یک مقدار موجب نگرانی بنده هست که نکند جریان " جام زهرقطعنامه " ، " نامه 170 نماینده اصلاح طلب به رهبری در مورد نوشیدن مجدد جام زهر برای مصلحت کشور !!!! " و ..... دوباره و در این شرایط تکرار شود .

در ارتباط با لفظ عذر خواهی هم بگویم که بنده استفاده از لغات رکیک را در یک بحث منطقی بسیار بد می دونم ولی پستی طرف آمریکایی به حدی است که ناچار شدم این لغت را به کار ببرم و عذرخواهی هم کردم .

در مورد کمال خرازی هم که زمانی وزیر امور خارجه بودند ، به دلایل مختلف ، این مسایل را مطرح کردم و بشدت امیدوارم که درست نباشد ، ولی بعضی گفته ها و عملکردها ، گاهی موجب می شود که بعضی گمان ها به حقیقت تیدیل شود .

درمورد نکته انتهایی شما هم بسیار ممنون هستم از راهنمایی تان .
با تشکر :rose: :rose: :rose: :rose: :applause: :applause: :applause: :applause: ویرایش شده در توسط MR9
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='oldmagina' timestamp='1404829901' post='391364']
سلام

:rose: :applause:

پی نوشت :
ظاهرا بزرگترین مشکل در مذاکرات مقدار حداکثر ذخیره انباشته اورانیوم غنی شده در کشور است ( و به تبع آن تعداد سانتریفوژ فعال بدون وجود راکتور مصرف کننده سوخت) و نه تعداد سانتریفوژ نصب شده و آماده به کار !
[/quote]
برادر اون اعدادی که رهبری عنوان کردن به واحد سو که توان غنی سازی هر دستگاه ماشین هست عنوان کردن.......یعنی اون 10000 سو که گفتن غربی ها به عنوان سقف می گن اگر از نسل اول حساب کنیم که هر ماشین تقریبا 2 سو توان داره میشه حدود 5000 ماشین سانتریفیوژ نسل اول

اون 190000 سو هم میشه 95000 سانتریفیوژ نسل اول

به غیر از موضوع سانتریفیوژها و سوخت انبار شده.....اونها به بهانه اینکه ایران ممکنه در آینده مخفی کاری انجام بده و ما باید به هر جایی که در ایران مشکوک میشیم دسترسی داشته باشیم درخواست هایی مثل پذیرش پروتوکل الحاقی و یک سری مجوزهای فراقانونی دسترسی و بازرسی در کنار موضوع برچیدن فردو رو مطرح می کنن...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اتفاقا" شما بفرمایید که حداقل بعد از انتخاب جناب روحانی ما چی بدست آوردیم ؟
[/quote]
برادر عزیز جناب MR9

مقابل این سؤال من هم سؤالی از شما دارم ، مقدمه حرفم متنی را به عاریت گرفتم از این منبع :
[b] [font=Tahoma][size=2]کتاب ولايت فقيه در حکومت اسلام / جلد چهارم / قسمت پنجم: آفات حکومت، تملق گویی حکام، حق حاکم و رعیت بر یکدیگر[/size][/font][/b]

[font=Lotus]پایگاه علوم و معارف اسلام، حاوي مجموعه تاليفات حضرت علامه آية الله حاج سيد محمد حسين حسيني طهراني قدس‌سره[/font]

[size=4][font=Tahoma]در اينجا كه‌ مي‌فرمايد: [b] [color=#800000]بِفَوْقِ أَنْ يُعَانَ عَلَي‌ مَا حَمَّلَهُ اللَهُ مِنْ حَقِّه[/color]ِ[/b]، إجمالاً حقوق‌ والي‌ را بر رعيّت‌ و حقوق‌ رعيّت‌ را بر والي‌ بيان‌ مي‌كند. و حقوق‌ رعيّت‌ بر والي‌ سه‌ چيز است‌: [color=#800000]يكي‌ حفظ‌ [b]جان‌ و مال‌[/b] و ناموس‌ و [b]عِرض‌ (آبرو)[/b]. [/color]دوّم‌ آزادي‌ در روش‌ و سلوك‌ و آداب‌. سوّم‌ رسيدگي‌ به‌ مايحتاج‌ آنها از سلامتي‌ و صحّت‌ و بهداشت‌ و منزل‌ و غذا و [color=#b22222]رفع‌ فقر و مسكنت‌ و عُسرت‌؛[/color] و همچنين‌ مايحتاج‌ آنها از اُمور معنوي‌ مثل‌ سلامت‌ روح‌ و نفس‌ و إيمان‌ و حفظ‌ معتقدات‌ و خواهشهاي‌ معنوي‌ و روحي‌، و تسهيلات‌ در معابد و مساجد و عبادات‌، و بطور كلّي‌ تسهيل‌ در دسترسي‌ به‌ فرهنگ‌ أصيل‌ إسلام‌ (كه‌ تمام‌ اينها در مايحتاج‌ اُمور مادّي‌ و معنوي‌ گنجانده‌ شده‌ است‌ و بحث‌ اينها إن‌ شآء الله‌ خواهد آمد) و بر عهدۀ والي‌ است‌ كه‌ نسبت‌ به‌ رعيّت‌ رعايت‌ كند.[/font][/size]
[url="http://www.maarefislam.com/doreholomvamaarefislam/bookscontent/velayatfaqih/velayatfaqih4/velayat4.5.htm"]http://www.maarefisl.../velayat4.5.htm[/url]

حال شما بفرمائید مجموعه نظام جمهوری اسلامی در مقابل تحریم و فشاری که به مردم تحمیل شده چه کرده است ؟ این حق مسلم ماست که بازخواست کنیم .
آن چه را که من می بینم ، گرانی ، افزایش هزینه های زندگی همچون مسکن ، خوراک ، پوشاک و ... است و پنهان سازی آمار واقعی فقر همچون تعداد بیکاران و خط فقر .

نظام اسلامی در مقابل فشاری که به مردم وارد می شود می توانست قیمت حاملهای انرژی را افزایش ندهد ! نمی توانست ؟
می توانست آنهائی را که اکنون به بی کفایتی متهم می کنید بازخواست کند ، نمی توانست ؟

البته بر من مسلم است که نمی تواند ، پس چه انتظاری از ماست که بتوانیم صبر و تحمل کنیم ؟!
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MR9' timestamp='1404829540' post='391363']
برادر عزیز - متاسفانه این شما هستید که دوست ندارید واقعیات موجود را بپذیرید - بنده از شما دو تا سئوال کردم و متاسفانه شما جواب بنده را ندادید . سئوال منطقی بود و بدون اینکه به کسی توهینی شود . بنده دو تا سئوال مشخص از شما کردم و شما بدین نحو جواب بنده را دادید
فرض محال اینکه که دیدگاه من نادرست و حزبی ، شما که دید منطقی و بدون جهت گیری دارید ، لطفا" سئوال بنده را پاسخ دهید تا من اشتباه خودم را متوجه شوم .
متاسفانه ما انسانها در محدوده زمان و مکان ، محدود شده ایم و پیشگو هم نیستیم . بنده عملکرد اقایان را در مناصب قبلی شان و همچنین دیدگاه انها نسبت به مسایل سیاست خارجی و ... عرض کردم و شما پاسخی برای ان نداشتید . چون جنابعالی خودتون هم می دونید که عملکرد این دوستان به هیچ وجه قابل دفاع نیست .

بنده باشخصه ، با این که با رویه این اقایان موافق نیستم ، اما براساس فرمایشات رهبری ، صبر می کنیم و اتفاقا" برایشان ارزوی موفقیت هم می کنم ، چون موفقیت انها ، موفقیت مابشمار می رود به شرطی که از این موفقیت ها بعدا" بعنوان یک حربه انتخاباتی استفاده نشود .

درضمن ، درکنار این که نظرات دوستان محترم است ، اما به هیچ وجهی نه از مثبتها خوشهال می شوم و نه از منفی ها ، ناراحت - چون در طول زندگی خودم از حزب و حزب بازی و ... متنفر بودم و همیشه به جای طرفداری بدون منطق ، براساس واقعیات موجود ، مسایل را تحلیل کردم .
[/quote]
جناب MR9برادر بزرگتر و محترم واقعیت موجود چیه ؟؟شما میگی سوال پرسیدی در صورتی که بنده اول از شما پرسیدم ولی متاسفانه این شما بودی که جواب ندادی بعد انتظار داری بیان جواب شما روبدن؟؟؟
واقیعیت موجود اینه که کشور ایران دیگه تحمل فشار بیشتر رو نداره؟؟
پس این شما هستی که بدون در نظر گرفتن شرایط یکراست رفتی سر این مسئله که همه مجموعه دولت اشتباه میکنن مذاکره میکنن و امتیاز میدن مملکت رو به باد دادن
وگرنه اگر اهل منطق بودی میدید دقیقا چه کسانی کشور رو به این نقطه رسوندن
اگر بحث ایراد گرفتن از کسانیه که در راس امور به خصوص بحث مذاکره هستن ایراد بسیار زیادی به افراد قبلی میشه گرفت حالا ما این ایرادات رو دوباره نویسی نمیکنیم به این دلیل نیست که خیلی اصولی اینا پایبند عقاید بودن وکاردرست

در ضمن شما اگر از حزب حزب بازی متنفر بودی و اهل منطق به جای زیر سوال بردن مذاکره میومدی یک راه کار میدادی
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.