Recommended Posts

[b]خبرگزاري فارس: شوراي حكام آژانس بين‌المللي انرژي اتمي امروز تحت فشار كشورهاي غربي به صدور قطعنامه عليه ايران تن داد.[/b]

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، شوراي حكام آژانس بين‌المللي انرژي اتمي امروز تحت فشار كشورهاي غربي به صدور قطعنامه عليه ايران تن داد.
كشورهاي غربي از جمله آمريكا و انگليس و فرانسه طي روزهاي اخير به شدت در تلاش بودند تا با فشار بر آژانس، قطعنامه‌اي را تصويب كنند.
اين در شرايطي است كه "محمد البرادعي "، مدير كل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي كه اواخر ماه جاري جاي خود را به "يوكيو آمانو " ژاپني مي‌دهد در آخرين گزارش خود درباره برنامه هسته‌اي ايران بر نبود انحراف در برنامه هسته‌اي صلح آميز جمهوري اسلامي ايران تاكيد كرد.
قطعنامه آژانس عليه ايران با حمايت 25 عضو از 35 عضو كشورهاي عضو شوراي حكام به تصويب رسيد. تنها 3 كشور مالزي، ونزوئلا و كوبا با اين قعطنامه به مخالفت پرداختند. باقي كشورها رأي ممتنع دادند يا غايب بودند.
اين قطعنامه مدعي شد كه اعلام از موقع گذشته ايران درباره سايت هسته‌اي فردو در ماه سپتامبر، سطح اعتماد را نسبت به نبود ديگر تأسيسات هسته‌اي كاهش مي‌دهد.
ايران چندي پيش طي نامه‌اي محرمانه به آژانس بين‌المللي انرژي اتمي، وجود دومين سايت غني‌سازي اورانيوم خود را در "فردو " اعلام كرد. در صورتي كه بر اساس قوانين آژانس، هر كشور بايد تنها حدودا 6 ماه قبل از تزريق گاز در سانتريفيوژ‌ها، وجود سايت غني‌سازي خود را به آژانس اعلام كند، جمهوري اسلامي ايران در راستاي اثبات حسن نيت خود حدود 18 ماه قبل اقدام به اين كار كرده است.
شوراي حكام آژانس بين‌المللي انرژي اتمي همچنين از جمهوري اسلامي ايران درخواست كرده است تا درباره اهداف تأسيسات فردو توضيح دهد.
قبل از آنكه اين قطعنامه به تصويب رسد، "علي اصغر سلطانيه "، نماينده ايران در آژانس بين‌المللي انرژي اتمي هشدار داد كه آژانس از استفاده از زبان تهديد عليه ايران بپرهيزد.
وي تصريح كرد: قطعنامه‌ها، تحريم‌ها و تهديد‌ها هميشه موضوع را پيچيده‌تر كرده‌اند.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8809060504

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالب اینجاست که اینها انتظار دارند که ایران ساخت فردو رو متوقف کنه! icon_rolleyes خواب ببینید! بقول غربی ها Keep dream on!
به نظرم کم کم وقتشه که جاسوسان آژانس از ایران اخراج بشند تا این ها متوجه جدیت ما شوند! البته خارج شدن از NPT هم بد نیست! هم زمان هم باید چندتا رزمایش موشکی انجام بشه! نیروی دریایی هم باید به پروپای نیروهای دریایی اعتلاف بپیچند و تحریکشون کنند تا به سمت ما شلیک کنند در این صورت نیروی دریایی سپاه می تونه وارد عمل بشه و...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تا به سمت ما شلیک کنند در این صورت نیروی دریایی سپاه می تونه وارد عمل بشه و...
[/quote]

. . . و جنگ جهاني سوم رو شروع كنه! icon_rolleyes

برادر من اگه به همين كشكي بود كه تا حالا 100 تا جنگ بين ما و اونا اتفاق افتاده بود!
اخراج بازرسان همانا و وضع تحريم هاي جديد همانا!
خروج از NPT همانا و جنگ رواني و تشديد تحريم ها همانا!
شليك به ناو هاي اونها همانا و جنگ جهاني سوم (يا بهتره بگم جنگ جهان عليه ايران) همانا!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]قطعنامه آژانس عليه ايران با حمايت 25 عضو از 35 عضو كشورهاي عضو شوراي حكام به تصويب رسيد. [/quote]
همش ۲۵ تا icon_rolleyes

[quote]هم باید به پروپای نیروهای دریایی اعتلاف بپیچند و تحریکشون کنند تا به سمت ما شلیک کنند در این صورت نیروی دریایی سپاه می تونه وارد عمل بشه
[/quote]
اونا هم دنبال همین هستند با این کار هم کارشون راحت می شه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بلیز جان! برادرم! icon_rolleyes اینها که در هر صورت مارو تحریم می کنند دیر یا زودش چه فرقی می کنه؟ به نظرم ما در سیاست خارجی اللخصوص در رابطه با انرژی هسته ای بسیار منفعل بودیم! اون از تعلیق چندساله! اون از پذیرش پیمان ننگین منع گسترش سلاح های هسته ای! اون هم از همکاری بیش از حد با جاسوسان آژانس! و...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اون از تعلیق چندساله! اون از پذیرش پیمان ننگین منع گسترش سلاح های هسته ای[/quote]
چی می گی icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ليچ كبير شما كه بهتر از همه ميدوني عاقبت چوب كاري لونه زنبور نيش خوردنه چرا اين حرف ها رو ميزني!؟

[quote]اینها که در هر صورت مارو تحریم می کنند دیر یا زودش چه فرقی می کنه؟ [/quote]

پس بايد سعي كنيم كه بهانه دستشون نديم چون علي الحساب كه هيچ متحدي نداريم! icon_rolleyes

بعدشم هرچه دير تر بهتر.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متاسفانه امریکا و غرب برای تحت فشار قرار دادن ایران [b]حتی قوانین ان پی تی رو تغییر می ده![/b]
در حالی که طبق قانون قدیمی کشورها باید 6 ماه قبل از راه اندازی سایت غنی سازی جديد این مساله رو اعلام کنند
برای تحت فشار قرار دادن ایران این قانون را به دو سال افزایش دادند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درود بر دوستان!

[quote]اونا هم دنبال همین هستند با این کار هم کارشون راحت می شه[/quote]

برادر امین اینها خیلی وقته بهانه از ما دارند و مطمئن باش اگر قادر به حمله کردن بودند تا حالا اینکارو انجام داده بودند! بعضی از نکات هست که اگر من اینجا بگم از تاپیک که نه تنها بلکه شاید از سایت هم اخراج بشم! پس بهتره که نگم! icon_rolleyes

[quote]ليچ كبير شما كه بهتر از همه ميدوني عاقبت چوب كاري لونه زنبور نيش خوردنه چرا اين حرف ها رو ميزني!؟[/quote]

برادر اتفاقا من معتقدم که غرب خرس است و ما زنبور! بنابراین اونها در حال تحریک ما هستند نه ما در حال دخالت کردن در کار آنها! همکاری که ما با آژانس داشتیم هیچ کشوری تا کنون نداشته! ما پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای رو امضا کردیم که کمتر کشوری حاضر به اینکار بوده! بازرسان آژانس نه تنها تاسیسات هسته ای و هرجا که دلشون خواسته بلکه تاسیسات نظامی ما رو هم بازرسی کردند! و هر انسان عاقلی می دونه که قصد اینها از اینکارها جز جاسوسی و چراق سبز به آمریکا برای حمله به ایران نیست! یعنی دقیقا همانکاری که با عراق کردند! و...

[quote]پس بايد سعي كنيم كه بهانه دستشون نديم چون علي الحساب كه هيچ متحدي نداريم! :( [/quote]

خوشبختانه قبل از این قطعنامه با چین بر سر چندین پروژه نفتی به توافق رسیدیم که به گسترش صنعت نفت ما کمک شایانی خواهد کرد! همچنین با توجه به وعده سرمایه گزاری 120 میلیارد دلاری چین در ایران فکر می کنم این کشور در این قطعنامه رای مثبت داده تا بهانه لازم برای مخالفت با تحریم های بیشتر از سوی سازمان ملل بی مصرف Useless Nations رو داشته باشه!

[quote]چی می گی :|[/quote]

برادر اصلا به نظر من نیازی به امضای اون پیمان نبود! امضای اون پیمان به منزله همکاری داوطلبانه به دور از همکاری ها متداول با آژانس هست! که در صورتی که کشورها این سند رو امضا کنند از طرف آژانس به آنها کمک های فنی و همچنین مالی داده خواهد شد! ولی این پیمان ننگین چیزی جز جاسوسی و ایجاد مزاحمت توسط جاسوسان خودفروخته آژانس برای ما نداشته است! و آژانس تا کنون به هیچیک از تعهدات خود نسبت به ما عمل نکرده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خوشبختانه قبل از این قطعنامه با چین بر سر چندین پروژه نفتی به توافق رسیدیم که به گسترش صنعت نفت ما کمک شایانی خواهد کرد! همچنین با توجه به وعده سرمایه گزاری 120 میلیارد دلاری چین در ایران فکر می کنم این کشور در این قطعنامه رای مثبت داده تا بهانه لازم برای مخالفت با تحریم های بیشتر از سوی سازمان ملل بی مصرف Useless Nations رو داشته باشه![/quote]
چین خودش مشغول ضربات مهلک زدن به ایران چقدر از تولیدی های کشورمون فلج شدند؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خوشبختانه قبل از این قطعنامه با چین بر سر چندین پروژه نفتی به توافق رسیدیم که به گسترش صنعت نفت ما کمک شایانی خواهد کرد![/quote]

داداش من اگه قرار بود چين براي ما كاري بكنه كه تا حالا كرده بود!
اگر چين متحد ما بود كه نميگذاشت اين همه قطعنامه عليهمون صادر بشه!
بابا اين چيني ها آدم هاي هفت خطي هستند كه لنگشون به وجود نيامده هم از توبره ميخورند و هم از آخور از اين طرف با ما پيمان نفتي ميبندند و از اون طرف با آمريكا عليه ما روي هم ميريزند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با درود خدمت دوستان!

[quote]چین خودش مشغول ضربات مهلک زدن به ایران چقدر از تولیدی های کشورمون فلج شدند؟[/quote]

دوست من به شما یک چیزی بگم! چین مشغول ضربه زدن به اقتصاد کشور نیست بلکه عده ای افراد وطن فروش نامعلوم زاده که به قاچاق کالاهای چینی به کشور مشغول هستند دارند این کار رو می کنند! البته بیشتر این افراد رو افغانی ها تشکیل می دهند! (آن هم اغلب از راه مرز تربت جام!) در اصل کالاهایی که به چین از طریق گمرک وارد می شوند اغلب کالاهای مرغوبی هستند که از صافی های کیفی گمرک هم عبور می کنند!

البته گفتم اغلب! مساله یکی از شرکت های خودرو سازی با چینی ها برای مونتاژ ون های بی مصرف چینی قرارداد بسته که به نظرم کار بسیار احمقانه بوده! چون چینی ها حتی در لوازم یدکی هم مارو وابسته کردند! و در اصل بهتر بود با شرکت هایی مثل بنز برای ساخت ون ها مشارکت کنیم! تا کی می خواهیم آزمایش و خطا رو ادامه بدیم؟! چرا به تجربیات سایر کشورها نگاهی نمی اندازیم؟!

[quote]داداش من اگه قرار بود چين براي ما كاري بكنه كه تا حالا كرده بود!
اگر چين متحد ما بود كه نميگذاشت اين همه قطعنامه عليهمون صادر بشه!
بابا اين چيني ها آدم هاي هفت خطي هستند كه لنگشون به وجود نيامده هم از توبره ميخورند و هم از آخور از اين طرف با ما پيمان نفتي ميبندند و از اون طرف با آمريكا عليه ما روي هم ميريزند![/quote]

به نظر شما مشکل ما چیه؟ مشکل ما توسعه صنایع ماست! چین ممکنه به تحریم علیه ما رای بده و دست غربی ها رو از بازارهای ما کوتاه بکنه! ولی مطمئن باش برای رشد اقتصاد خودش هیچگاه حاضر به از دست دادن بازارهای ما نخواهد شد! درضمن من هیچگاه نگفتم چین متحد ماست! من اصولا آدمی نیستم که به داشتند متحد معتقد باشم! بنده حتی عقیده دارم که حزب الله هم ممکنه به ما خیانت کنه!
اگر توجه داشته باشید آلمان پیشنویس این قطعنامه رو نوشته ولی آلمان بزرگترین شریک تجاری غربی ما هست! و در اصل تا کنون بیشترین فشار سیاسی از جانب آلمان متوجه ما بوده و بعد فرانسه و انگلیس! بدلیل اینکه لابی های یهودی در آلمان بیشتر فعال هستند! پس اگر به سیاست های غربی ها نگاهی بیندازیم متوجه می شیم که اینها تنها در هر کنار زدن رقیبان خود از طریق ابزار تحریم هستند!
بله چینی ها تجار بسیار حرفه ای هستند و کلا این خصوصیت در ژنهاشونه! بدلیل اینکه در طول تاریخ چینی ها بارها ثابت کردند که تجار بزرگی هستند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
راستی با اشاره به خبر محکوم کردن ایران در قطعنامه اخیر آژانس باید خاطر نشان کنم که وزیر انژری روسیه به ایران سفر کرده تا در سرمایه گزاری در بخش نفت و گاز ایران با طرف ایرانی مذاکراتی داشته باشند! همانطوری که گفتم هدف اینها بریدن دست غربی ها از بازار پر سود ایران است!

همچنین در حال حاضر روسیه و ایران و ارمنستان و آذربایجان اگر اشتباه نکنم! در حال احداث خط لوله گازی که هستند که بسیار برای ما سود آور خواهد بود! تا یادم نرفته باید بگم که صحبت از احداث خط راه آهن جدیدی نیز می باشد! بدین صورت می شه هم روسیه راه ارزانی برای دستیابی به بازار آسیا و خاورمیانه پیدا می کنه و هم ما حق ترانزیت می گیریم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ليچ كبير بذار منظورم رو بهتر بگم.

منظور من اين بود كه اگر آمريكا و انگليس رو كافر فرض كنيم روسيه و چين منافق هستند و هممون هم ميدونيم كه خطر منافق از همه بيشتره!
چين عمدا داره به قطعنامه عليه ايران راي ميده تا ما به بازار اونها وابسته بشيم و به قول معروف بتونن ما رو بدوشن! كه البته سياست روسيه هم متاسفانه همينه!
برا ي همين هم بود كه گفتم ما متحد نداريم و صد البته كه يكه و تنها مونديم و خودمونيم و خداي خودمون!
حالا به نظر شما چه بايد كرد؟ بايد به همين روش ادامه بديم تا كل جهان به دشمنانمون اضافه بشن يا اينكه تغيير موضع بديم و با سياست خارجي فعال متحدان اونها رو ازشون بگيريم؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قطعنامه خاصی نیست و بیشتر جنبه سیاسی داره و سعی داشتن در آخرین روز کاری البرادعی گزارشات وی درباره عدم انحراف برنامه هسته ای ایران را با دست خودش تحت الشعاع قرار دهند.

در اینکه ایران هیچ متحدی در زمان حال ندارد گمان نکنم جای بحث باشد و اصولا در دوران حاضر اتحاد به معنای سابق به ندرت اتفاق می افتد. دیگر کشورها حاضر نیستند بابت دیدگاه مشترک سپر بلای هم شوند و برای اتحاد علاوه بر نزدیکی ایدئولوژیک نیاز به اشتراک منافع استراتژیک و بلند مدت نیز میباشد. امروز جز کشورهای آمریکا و انگلیس و اسرائیل مابقی را نمیتوان در دسته متحد شده ها جای داد و حداکثر همکاری کشورها در شراکت تعریف میشود مانند آمریکا با ژاپن یا فرانسه با آلمان. اینکه روسیه و چین از این همیشه حمایت کنند دیدگاه ساده لوحانه ای است که حتی این دو کشور که در سطح شریک استراتژیک با یکدیگر مراوده دارند نیز همواره پشتیبان هم نیستند. در برخی موارد که اشتراک منافع داشتیم این دو کشور از ایران حمایت کرده اند و واضح است که در سایر موارد حداقل بی طرف باشند یا ممکن است مخالف ایران قرار گیرند اما هرگز علیه ایران نخواهند بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.