RedArmy

كدام قوي تر ، روسيه يا ناتو ؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

من باز هم می گم روسیه در صورت یک جنگ متعارف بازنده جنگ با ناتو خواهد بود! چرا دوستان فقط به تعداد تجهیزات توجه دارند و کمیت و کیفیت رو مد نظر قرار نمی دهند؟!

روس ها جنگ سرد رو باختند به دلیل حماقتشون! (زیاد به بحث مربوط نمی شه ولی می خوام بگم که جنگ فقط به زور و اسلحه و تعداد نیست! بجای زور اگر استراتژیست های درست و حسابی داشته باشید و بجای تعداد آموزش نیروها و کیفیت تجهیزات بالا باشه شما برنده خواهید بود!)

چه کسی اولین بمب اتم رو ساخت؟ آمریکا؟! چه کسی از آن استفاده کرد؟ آمریکا! ولی با این حال با پایان جنگ سرد چه کسی بیشترین سلاح های هسته ای جهان رو در اختیار داشت و هنوز داره؟! روسیه (شوروی سابق)؟! چه کسی قدرتمندرین سلاح هسته ای رو منفجر کرد؟ شوروی! بمب سقوط آزاد تزار!

آمریکا با یک معادل دودوتا چهار می دونست که نظام کمونیستی روسیه در صورت مسابقه تسلیحاتی در جنگ سرد از داخل متلاشی می شه و شد! من تعجب می کنم بعضی از دوستان فکر می کنند تی-72 و یا حتی تی-90 شانسی در برابر آبرامز دارند؟! و یا سوخو های روسیه شانسی در مقابل جنگنده های آمریکایی! نیروی هوایی آمریکا بدلیل این بزرگترین نیروی هوایی جهان است چون نه تنها خلبان های خوبی داره بلکه تجهیزات عالی هم داره! شوروی غیر از افغانستان با کجا جنگ درست و حسابی داشته؟! در جنگ با آلمان که گند زدن! تلفاتی که در حمله آفندی به آلمان داشته توی تاریخ ثبت شده! تلفات افغانستان که جای خودش هست! آخر سر هم فرار کردند! بدون اینکه به هیچکدام از اهدافشون دست پیدا کنند! تازه حمله اشون باعث شد که تخم طالبان و یک مشت افراطی هم در منطقه پاشیده بشه! که البته در این مساله خود آمریکا و عرب ها بی تقصیر نبودند! آمریکا الان بیش از 10 ساله افغانستان رو اشغال کرده تازه تعداد تلفات داره به 3000 نفر می رسه!

هرکس می گه آمریکا جنگ افغانستان و عراق و یا حتی ویتنام رو باخته به دلیل نا آگاهیشه!

هدف دخالت نظامی در ویتنام چه بود؟؟! جلوگیری از به قدرت رسیدن کمونیست ها! آمریکا با پشتیبانی از ویتنام جنوبی (یک دولت فاسد که کمونیست ها تا بالاترین رده های آن نفوذ کرده بودند!) حالا خود آمریکایی ها هم معتقدند که این جنگ رو باختند (مثل فرانسوی ها و چینی ها) ولی می دونید حتی بعد از پیروزی وییت کونگ چه اتفاقاتی رخ داد؟! تورم سه رقمی! زیرساخت های داغون! میلیون ها نفر از کشور فرار کردند به خاطر گرسنگی! من نمی دونم اسم این رو باید برد گذاشت یا باخت؟! یک محاسبه ساده انجام بدید 60 هزار آمریکایی در برابر 4 میلیون ویتنامی کشته شده! خدا می دونه چقدر آواره! زیرساخت ها صاف شدند علنا! کی برده؟ الان هم که فعلا روابط خیلی نزدیکی با آمریکا داره و اگر به دلیل بحران اقتصادی و طلب ها چین هم نبود، بعید نمی دوستم یک سری تسلیحات دریایی هم به ویتنام می فروخت به دلیل مساله دریای چین! به طور خلاصه برد ویتنام شمالی هزینه خیلی سنگینی برای ویتنام داشت!

هدف حمله به افغانستان چی بود؟! افغانستان الان اهمیت ژئوپلوتیکی فراوانی داره! ایران و چین! به اضافه معادنی که ارزش آنها بیش از 3 تریلیون برآورد می شوند! حتی اگر آمریکا از افغانستان خارج بشه شرکت های آمریکایی همونجا خواهند بود!

عراق!! نفت خوشمزه! همسایه کشوری که یکی از بزرگترین ذخایر هیدروکربوری دنیا رو در اختیار داره! و تقریبا می شه گفت آخرین کشوری هم که در مقایلش قد علم کرده! (دارم راجب ایران خودمون حرف می زنم!) حالا نفت خوشمزه رو که دارند می برند! شرکت های آمریکایی هم که دارند کالاهاشون رو سرازیر می کنند داخل عراق و بازارشو تصرف می کنند (سومین شریک تجاری عراق آمریکاست)

البته بهتون بگم آمریکایی ها برخلاف انگلیسی های سابق نفت رایگان نمی خواند بلکه امنیت انرژی و منابع ارزان می خواهند!

حالا به من بگید که شوروی/روسیه/مامان روسیه! یا هرچی می خواهید اسمشو بزارید در طول تاریخ نکبت بارش چه غلطی کرده که بخواد از یک درگیری متعارف با ناتو سالم بیرون بیاد! پهناورترین کشور دنیا تقریبا 40 میلیون از پاکستان کم جمعیت تره! تراکم جمعیت در برخی مناطق بسیار بالا و در برخی مناطقه بسیار پایینه! که خودش یک سری ضعف ها و قوت هایی هم داره! نیروهای نظامی روسیه از آموزش خوبی برخوردار نیستند و فقط بلندند رژه برند و ودکا بزنن! ماشالله لجستیک هم که دیگه هیچی!! icon_cheesygrin icon_cheesygrin حتی نمی تونند سنگر نیروهاشون رو در حالت حاضر به درستی تامین کنند! این درست نیست که روسیه رو با ناتو مقایسه کنید! بلکه روسیه رو فقط با یکی از اعضای ناتو یعنی ترکیه مقایسه کنید! ترکیه تا 10 سال آینده به یک ابرقدرت جهانی تبدیل خواهد شد! چون هم اقتصاد قوی داره! هم در حال حاضر سیاستمداران باهوش و حافظ منافع ملی ترکیه در راس هستند! اون موقع حتی مقایسه این دو خنده داره!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

پس من از سخنان لیچ نتیجه گرفتم که ما اگه چندتا بمب اتمی بسازیم ( مثلا 200 تا ) و دیگه نسازیم و فقط همین ها رو نگه داری کنیم ، می شیم ابر قدرت برای خودمون ...

فکر کنم حتی 10 تاش هم به همراه آزمایش موشک های قاره پیما می تونه خیلی به نفعمون باشه ولی ایرانیم دیگه ، همیشه باید سخترین راه رو برای رسیدن به هدف انتخاب کنیم ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

فعلا هر کی دیوانگی داره قدرت رو تو جهان داره ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منم هیچ وقت از این روسهای بی همه چیز خوشم نمیاد و همیشه وقتی در زمان پادشاهان فاسد و بی غیرت قبلی یادم میاد که چقدر از خاکهای شمالی کشورمون رو گرفتن و از وطن عزیزمون ایران جدا کردند در همون موقع چه بلاهایی به سر مردم کشورمون در سرزمینهای اشغالی کشورمون آوردند آتیش میگیرم

ما باید همیشه سخن امام عزیزمون آویزه ی گوشمون باشه و شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی رو مد نظرمون قرار بدیم

حالا کار به این حرفها ندارم
اما باز من کار به احمق گری این روسها و استراتژیهای غلطشون در مواقع بحرانی ندارم اما با مطالعاتی که در مورد تجهیزات نظامی روسیه و اروپا دارم ادوات اروپائیها در مقابل روسیه بیشتر مثل اسباب بازی میمونه و روسها سرترن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب Lich

تورم بالا و مشکلات اقتصادی و .... در هر کشور جنگ زده ای بوجود میاد حالا با هر حکومتی که باشه . هدف آمریکا جلوگیری از گسترش کمونیسم در شرق آسیا بود که با جنگ ویتنام یک شکست کامل برای این کشور بود با 58 هزار کشته . (در ضمن فکر نمیکنم مقایسه ی کشته های ارتش آمریکا با کشته های کل ویتنام که غیرنظامیان رو هم شامل میشه معیار موثقی برای سنجش شکست یا پیروزی باشه)

لازم به ذکره شوروی هم بعد از اینکه از عراق خارج شد تا زمان فروپاشی شوروی هنوز حکومت کمونیستی طرفدار شوروی در افغانستان برقرار بود این یعنی که ارتش شوروی با خروجش فقط از تلفات بیشتر جلوگیری کرد و تا زمان فروپاشیش هنوز بر افغانستان نفوذ داشت و نمیشه عقب نشینی شوروی رو یک شکست تمام عیار (مثل شکست آمریکا در افغانستان به شمار آورد) حالا باید دید بعد از خروج آمریکا از افغانستان ، همین حکومت طرفدار آمریکا باقی میمونه یا طالبان در عرض یکی دو سال دوباره بر میگردند !

در بحث جنگ جهانی من واقعا نمیدونم معیار دوستان از گند زدن شوروی چیه ! یک نگاهی به آمارهای جنگ جهانی دوم بندازید ، روسیه به تنهایی با 70% ارتش آلمان درگیر بود . در حالیکه آمریکا و انگلیس و بقیه کشورها که انقدر به نقش خودشون در جنگ جهانی مینازند در کل با 30% ارتش آلمان جنگیدند .

در مورد قدرت نیروها ، آمریکا بزرگترین نیروی هوایی رو داره چون اصولا شیوه ی نبرد غربی بر ستون فقرات نیروی هوایی و بمباران های سنگین هوایی بنا شده ، فکر نکنم کسی هم در اینجا ادعا کنه که در کل نیروی هوایی شوروی از آمریکا قویتر بوده .

اما اونطرف رو هم نگاه کنید ، قدرت پدافندی شوروی (و حتی همین روسیه ی الان) از هر کشوری در دنیا قویتره ، قوای زرهی شوروی رو در سال 1985 نگاه کنید ، نیم میلیون تانک و نفربر پیشرفته ! قوای زرهی ای به اظهار شخصی یکی نویسندگان مجله ی نظامی جنگ افزار ، [b]تنها با قدرت اتمی قابل توقف بو[/b]د ! همین الانش نیروی زرهی روسیه از کل کشورهای ناتو روی هم (حتی با آمریکا) قویتر است . (لطفا نگین روسها با تجربه ی 70 ساله تو ساخت تانکهای زرهی جلوی آبرامز که هنوز گلوله گذار خودکار نتونستن براش بسازن کم آورده ! اگرچه اگر کسی شک داره میتونیم در یک تاپیک جداگانه در موردش بحث کنیم) قدرت موشکی روسیه هم واقعا فکر نمیکنم نیازی به حرف زدن برای اثباتش باشه !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جناب Lich

تورم بالا و مشکلات اقتصادی و .... در هر کشور جنگ زده ای بوجود میاد حالا با هر حکومتی که باشه . هدف آمریکا جلوگیری از گسترش کمونیسم در شرق آسیا بود که با جنگ ویتنام یک شکست کامل برای این کشور بود با 58 هزار کشته . (در ضمن فکر نمیکنم مقایسه ی کشته های ارتش آمریکا با کشته های کل ویتنام که غیرنظامیان رو هم شامل میشه معیار موثقی برای سنجش شکست یا پیروزی باشه)

لازم به ذکره شوروی هم بعد از اینکه از عراق خارج شد تا زمان فروپاشی شوروی هنوز حکومت کمونیستی طرفدار شوروی در افغانستان برقرار بود این یعنی که ارتش شوروی با خروجش فقط از تلفات بیشتر جلوگیری کرد و تا زمان فروپاشیش هنوز بر افغانستان نفوذ داشت و نمیشه عقب نشینی شوروی رو یک شکست تمام عیار (مثل شکست آمریکا در افغانستان به شمار آورد) حالا باید دید بعد از خروج آمریکا از افغانستان ، همین حکومت طرفدار آمریکا باقی میمونه یا طالبان در عرض یکی دو سال دوباره بر میگردند !

در بحث جنگ جهانی من واقعا نمیدونم معیار دوستان از گند زدن شوروی چیه ! یک نگاهی به آمارهای جنگ جهانی دوم بندازید ، روسیه به تنهایی با 70% ارتش آلمان درگیر بود . در حالیکه آمریکا و انگلیس و بقیه کشورها که انقدر به نقش خودشون در جنگ جهانی مینازند در کل با 30% ارتش آلمان جنگیدند .

در مورد قدرت نیروها ، آمریکا بزرگترین نیروی هوایی رو داره چون اصولا شیوه ی نبرد غربی بر ستون فقرات نیروی هوایی و بمباران های سنگین هوایی بنا شده ، فکر نکنم کسی هم در اینجا ادعا کنه که در کل نیروی هوایی شوروی از آمریکا قویتر بوده .

اما اونطرف رو هم نگاه کنید ، قدرت پدافندی شوروی (و حتی همین روسیه ی الان) از هر کشوری در دنیا قویتره ، قوای زرهی شوروی رو در سال 1985 نگاه کنید ، نیم میلیون تانک و نفربر پیشرفته ! قوای زرهی ای به اظهار شخصی یکی نویسندگان مجله ی نظامی جنگ افزار ، [b]تنها با قدرت اتمی قابل توقف بو[/b]د ! همین الانش نیروی زرهی روسیه از کل کشورهای ناتو روی هم (حتی با آمریکا) قویتر است . (لطفا نگین روسها با تجربه ی 70 ساله تو ساخت تانکهای زرهی جلوی آبرامز که هنوز گلوله گذار خودکار نتونستن براش بسازن کم آورده ! اگرچه اگر کسی شک داره میتونیم در یک تاپیک جداگانه در موردش بحث کنیم) قدرت موشکی روسیه هم واقعا فکر نمیکنم نیازی به حرف زدن برای اثباتش باشه ![/quote]

جناب چکای عزیز

خیر! باید به شما بگم که جنگ ویتنام نه تنها اقتصاد آمریکا رو فلج نکرد بلکه باعث نجات اقتصاد آمریکا شد! (بالاخره آمریکا هم یکی از طرفین جنگ بوده!) اتفاقا کشته شدن غیر نظامیان یکی از عوامل پیروزی آمریکا در این جنگ بود! ولی نه کشته شدگان به دست آمریکایی ها بلکه دارم راجب برادر کشی ویتنامی ها صحبت می کنم! دوست عزیز شوخی می کنید؟! الان کدوم کشور توی جنوبی شرق آسیا کمونیسته؟! همین نشون می ده که آمریکایی ها پیروز شدند! حتی چند سال بعد می بینید که خود ویتنام کمونیست حمله می کنه به خمرها و پدرشون رو درمیاره! یا حمله و اشغال کامبوج توسط ویتنام با درگیری با چین! (دوست سابق!) که البته دلیل دیگری داشته!

بنده خبر نداشتم که شوروی به عراق حمله کرده بوده؟ کدام شکست آمریکا در افغانستان؟ آمریکا افغانستان رو گرفت و شرکت هاش رو هم به افغانستان آورد! برای معادن خوشمزه! قرار نیست که تا ابد در افغانستان باشند! شما همین قضیه پایگاه آمریکا در افغانستان رو دنبال کنی می بینی که هدفشون اینه که حضور محدود نظامی داشته باشند! شما فکر کردید ارتش آمریکا نمی تونه حریف چهارتا نظامی پاپتی افغان بشه؟! هدف آمریکا در عراق و افغانستان وجود نا امنی و بهانه ای برای موندگاریشونه! (اگر کشور امن باشه دلیلی ندارند برای حضورشون!) ماهواره های آمریکا مجهز به سیستم ترموویژن است (برای شناسایی نفرات) و کل افغانستان توسط پهبادهای جاسوسی آمریکا تحت نظره! اراده کنند ریشه طالبان از زمین می کنند! درصورتی که شوروی با شکست و بدون تحقق هیچ یک از اهدافش دست از پا درازتر از افغانستان خارج شد!

من زحمات شوروی رو منکر نمی شم در جنگ جهانی دوم ولی شوروی فقط از تاکتیک های موج های انسانی استفاده می کرد! (همین نشون می ده که چقدر ضعف استراتژیکی داشند!) 27 میلیون نفر از مردم شوروی در این جنگ کشته شدند! آخه این چه تاکتیک نظامیه؟! اگر شما به این نمیگی شکست؟! اگر سرمای زمستان نبود فکر نمی کنم امروز روسیه وجود می داشت!

خیلی ببخشید کدام 70 سال تجربه! این تانک در برابر Panzer III و Panzer IV آلمان هدف متحرک بود! در جنگ خلیج فارس هم که دیدیم چطور آبرامزها دخل تی-72 عراق رو اوردند! زره آبرامز رو نمی شه با تی-72 مقایسه کرد! قدرت موشکی شوروی هم داریم میبینیم دیگه! اسکاد هاش که 200 کیلومتر خطا دارند! (مشت نمونه خرواره!) حالا بقیه اش هم توی جنگ تست بشه مشخص می شه ولی فعلا اسکادهاش آزمایششو پس داده! هیچ چیزی تا توی جنگ آزمایش نشده نمی شه راجبش درست نظر داد! شما چطور میتونید تی-72 42 تنی رو با آبرامز 67 تنی مقایسه کنید! تازه حتی مانوردهی آبرامز از تی-72 بالاتره!

من چند بار گفتم کمیت رو فقط نچسبید و کیفیت رو هم مد نظر قرار بگیرید و دوستان باز میان می چسبند به تعداد! مسکو شاید بزرگترین کمربند پدافندی جهان رو دارا باشه ولی بهترین نیست!
در مورد رزم غربی حرف شما درسته و به همین دلیله که موفقن! هروقت برتری هوایی داشته باشید برنده هستید! در اون صورت نیروهای زمینی دشمن رو مثل پشه له می کنید!

و در آخر این جمله رو تصحیح می کنم تنها به دلیل داشتن بمب هسته ای [b]له[/b] نشد! در عوض تکه تکه شد! بمب هسته ای چیز خوبی نیست! تا زمانی که فناوری های نوینی مثل نانوتکنولوژی وجود داره چرا باید به دنبال بمب هسته ای رفت؟!

icon_cheesygrin icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من باز هم می گم روسیه در صورت یک جنگ متعارف بازنده جنگ با ناتو خواهد بود! چرا دوستان فقط به تعداد تجهیزات توجه دارند و کمیت و کیفیت رو مد نظر قرار نمی دهند؟!

روس ها جنگ سرد رو باختند به دلیل حماقتشون! (زیاد به بحث مربوط نمی شه ولی می خوام بگم که جنگ فقط به زور و اسلحه و تعداد نیست! بجای زور اگر استراتژیست های درست و حسابی داشته باشید و بجای تعداد آموزش نیروها و کیفیت تجهیزات بالا باشه شما برنده خواهید بود!)

چه کسی اولین بمب اتم رو ساخت؟ آمریکا؟! چه کسی از آن استفاده کرد؟ آمریکا! ولی با این حال با پایان جنگ سرد چه کسی بیشترین سلاح های هسته ای جهان رو در اختیار داشت و هنوز داره؟! روسیه (شوروی سابق)؟! چه کسی قدرتمندرین سلاح هسته ای رو منفجر کرد؟ شوروی! بمب سقوط آزاد تزار!

آمریکا با یک معادل دودوتا چهار می دونست که نظام کمونیستی روسیه در صورت مسابقه تسلیحاتی در جنگ سرد از داخل متلاشی می شه و شد! من تعجب می کنم بعضی از دوستان فکر می کنند تی-72 و یا حتی تی-90 شانسی در برابر آبرامز دارند؟! و یا سوخو های روسیه شانسی در مقابل جنگنده های آمریکایی! نیروی هوایی آمریکا بدلیل این بزرگترین نیروی هوایی جهان است چون نه تنها خلبان های خوبی داره بلکه تجهیزات عالی هم داره! شوروی غیر از افغانستان با کجا جنگ درست و حسابی داشته؟! در جنگ با آلمان که گند زدن! تلفاتی که در حمله آفندی به آلمان داشته توی تاریخ ثبت شده! تلفات افغانستان که جای خودش هست! آخر سر هم فرار کردند! بدون اینکه به هیچکدام از اهدافشون دست پیدا کنند! تازه حمله اشون باعث شد که تخم طالبان و یک مشت افراطی هم در منطقه پاشیده بشه! که البته در این مساله خود آمریکا و عرب ها بی تقصیر نبودند! آمریکا الان بیش از 10 ساله افغانستان رو اشغال کرده تازه تعداد تلفات داره به 3000 نفر می رسه!

هرکس می گه آمریکا جنگ افغانستان و عراق و یا حتی ویتنام رو باخته به دلیل نا آگاهیشه!

هدف دخالت نظامی در ویتنام چه بود؟؟! جلوگیری از به قدرت رسیدن کمونیست ها! آمریکا با پشتیبانی از ویتنام جنوبی (یک دولت فاسد که کمونیست ها تا بالاترین رده های آن نفوذ کرده بودند!) حالا خود آمریکایی ها هم معتقدند که این جنگ رو باختند (مثل فرانسوی ها و چینی ها) ولی می دونید حتی بعد از پیروزی وییت کونگ چه اتفاقاتی رخ داد؟! تورم سه رقمی! زیرساخت های داغون! میلیون ها نفر از کشور فرار کردند به خاطر گرسنگی! من نمی دونم اسم این رو باید برد گذاشت یا باخت؟! یک محاسبه ساده انجام بدید 60 هزار آمریکایی در برابر 4 میلیون ویتنامی کشته شده! خدا می دونه چقدر آواره! زیرساخت ها صاف شدند علنا! کی برده؟ الان هم که فعلا روابط خیلی نزدیکی با آمریکا داره و اگر به دلیل بحران اقتصادی و طلب ها چین هم نبود، بعید نمی دوستم یک سری تسلیحات دریایی هم به ویتنام می فروخت به دلیل مساله دریای چین! به طور خلاصه برد ویتنام شمالی هزینه خیلی سنگینی برای ویتنام داشت!

هدف حمله به افغانستان چی بود؟! افغانستان الان اهمیت ژئوپلوتیکی فراوانی داره! ایران و چین! به اضافه معادنی که ارزش آنها بیش از 3 تریلیون برآورد می شوند! حتی اگر آمریکا از افغانستان خارج بشه شرکت های آمریکایی همونجا خواهند بود!

عراق!! نفت خوشمزه! همسایه کشوری که یکی از بزرگترین ذخایر هیدروکربوری دنیا رو در اختیار داره! و تقریبا می شه گفت آخرین کشوری هم که در مقایلش قد علم کرده! (دارم راجب ایران خودمون حرف می زنم!) حالا نفت خوشمزه رو که دارند می برند! شرکت های آمریکایی هم که دارند کالاهاشون رو سرازیر می کنند داخل عراق و بازارشو تصرف می کنند (سومین شریک تجاری عراق آمریکاست)

البته بهتون بگم آمریکایی ها برخلاف انگلیسی های سابق نفت رایگان نمی خواند بلکه امنیت انرژی و منابع ارزان می خواهند!

حالا به من بگید که شوروی/روسیه/مامان روسیه! یا هرچی می خواهید اسمشو بزارید در طول تاریخ نکبت بارش چه غلطی کرده که بخواد از یک درگیری متعارف با ناتو سالم بیرون بیاد! پهناورترین کشور دنیا تقریبا 40 میلیون از پاکستان کم جمعیت تره! تراکم جمعیت در برخی مناطق بسیار بالا و در برخی مناطقه بسیار پایینه! که خودش یک سری ضعف ها و قوت هایی هم داره! نیروهای نظامی روسیه از آموزش خوبی برخوردار نیستند و فقط بلندند رژه برند و ودکا بزنن! ماشالله لجستیک هم که دیگه هیچی!! :( :mrgreen: حتی نمی تونند سنگر نیروهاشون رو در حالت حاضر به درستی تامین کنند! این درست نیست که روسیه رو با ناتو مقایسه کنید! بلکه روسیه رو فقط با یکی از اعضای ناتو یعنی ترکیه مقایسه کنید! ترکیه تا 10 سال آینده به یک ابرقدرت جهانی تبدیل خواهد شد! چون هم اقتصاد قوی داره! هم در حال حاضر سیاستمداران باهوش و حافظ منافع ملی ترکیه در راس هستند! اون موقع حتی مقایسه این دو خنده داره![/quote]

موافقم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب Lich

منظور بنده از مشکلات اقتصادی ، ویتنام بعد از جنگ بود نه آمریکا ! هدف آمریکا از حمله به ویتنام شمالی جلوگیری از گسترش کمونیسم به شرق آسیا بود ، اما نه تنها ویتنام شمالی شکست نخورد بلکه ویتنام جنوبی توسط کمونیستها تصرف شد ، کامبوج ، لائوس هم کمونیست شد . (و جهت اطلاع شما ، هنوز هم کمونیست هستند)

اما در مقابل هدف شوروی از استقرار ارتش در افغانستان چه بود ؟ تشکیل یک حکومت کمونیستی در افغانستان و تقویت آن ، که این هدف تا زمان فروپاشی شوروی باپرجا ماند . همونطور که گفتم حتی وقتی ارتش شوروی از افغانستان (که پست قبل اشتباه نوشته بودم عراق :( ) خارج شد ، بازهم حکومت کمونیستی افغانستان تا زمان فروپاشی شوروی پابرجا بود . این یعنی حداقل تا وقتی که کمونیستها در شوروی بودند ، هدفشون در افغانستان به موفقیت رسیده بود .

در مورد افغانستان هم انقدر مطمئن نباشید ! در ویتنام هم همه فکر میکردند ارتش آمریکا با اون بمب افکنهای B-52 و بمبارانهای هوایی ناپالم وسیع که جنگلها رو صاف میکرد ، بزودی ویت کنگ ها (که اتفاقا اونها هم مثل طالبان بیشتر از جنگ نامتقارن استفاده میکردند) رو خرد خواهند کرد . اما شکست مفتضحانه ی آمریکا رو دیدیم ! در افغانستان هم در صورت خروج آمریکایی ها (به دلیل ناپایداری سیاسی همیشگی افغانستان) بازگشت طالبان اصلا بعید نیست !

در مورد جنگ جهانی شما رو به خاطرات ژنرال های آلمانی مثل گودریان و ... ارجاع میدم که صراحتا تی-34 روسها رو بهترین تانک جهان میدونستند !

در جنگ خلیج فارس میشه بفرماییدتانکهای دانگرید شده ی عراقی ، اونهم بدون پشتیبانی هوایی در مقابل A-10 ها و آپاچی ها نه آبرامزها !) قرار بود چه کار کنند ؟! وزن تانکها هم اتفاقا نه دلیلی بر برتری بلکه عامل تحرک پایین تانک میشود ! در ثانی جدیدترین تانک روسیه در حال حاضر T-90 هست ، چرا آبرامز رو با تی-90 مقایسه نمیکنید ؟!! هرچند همون تی-72 ها هم اگر با خدمه ی آموزش دیده (نه جوانان 20 ساله ی تازه کار عراقی) باشند چیزی از آبرامز کم نخواهند داشت .

در مورد استراتژی رزمی ، هر استراتژی ای نقاط ضعف و قوت خودش رو داره ، استراتژی تکیه بر نیروی هوایی غربی هر چقدر هم قوی باشه بازهم برای تصرف یک کشور باید نیروی زمینی وارد بشه . جوزف استالین تو جریان جنگ کره یک حرف جالبی زد :"آمریکایی ها هیچ وقت نمیتونن جنگ طولانی و بزرگ را تحمل کنند ، همه ی قدرت آنها در وارد آوردن ضربات هوایی و بمباران های شدید هست ، لذا آنها بیشتر نیاز به صلح دارند تا ما"

در ثانی ، فکر نمیکنم لازم به ذکر باشه که توان هوایی آمریکا در مقابل پدافند زمینی قوی (که با نیروی هوایی حمایت بشه) کار زیادی از پیش نخواهد برد . اتفاقا شوروی/روسیه بهترین پدافند هوایی به همراه یک نیروی هوایی قوی در اختیار داره که میتونه کل استراتژی جنگی آمریکایی ها رو فلج کنه ، اما آمریکایی های فاقد نیروی هوایی در مقابل سیل تانکهای زرهی چکار خواهند کرد بجز جنگ نامتقارن که در اونهم باز تجربه ی روسها بیشتره !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نام خدا
[quote]ای بابا من نمیدونم چه گیری افتادیم از دست بعضیا!اولا که احتمال رویارویی نظامی روس ها با ناتو تقریبا صفره ثانیا برای فهمیدن قدرت و توانایی های اصلی تجهیزات نظامی فقط در میدان جنگ نمایان می شود [/quote]
1-دوست عزیز اگر منظور شما منم من حقیر در همون پست اول خودم اذعان کردم که مقایسه ی این دو ارتش کار صحیحی نیست و یک جنگ همونطور که خود شما گفید به جز عوامل محسوس(تعداد نفرات,نوع ومیزان تجهیزات و...)عوامل نامحسوسی مثل شجاعت,وطن پرستی و...هم وجود داره پس اگر منظور شما بامن بود دیگر بحث تمام است.
[quote]بقیه مطالبتون هم مثل بحث تفاوت بودجه ها یا زدن و نزدن پایگاه به تفاوت دکترین کشورها بر می گرده و اشتباه شما اینه که روسها رو با دکترین آمریکایی-ناتو مقایسه می کنید.[/quote]
MOHAMMAD-2عزیز شما هم مثل اینکه اینکه اصلا به حرف های من تو پست اولم توجه نکردی. من خودم توی اون پست گفتم که به دلیل متفاوت بودن بودجه ی دو کشور ومتفاوت بودن دکترین آن ها مقایسه کار صحیحی نیست بعدش خود شما میاید حرف خودمو به خودم تحویل میدید!من خودم اشاره کردم که روسیه با توجه به وسعت خاکش اصلا نیازی به ایجاد پایگاه نداره.
3-cheka ی محترم شما که جنگ افزار رو مطالعه میکنیدخوبه که مقایسه ی این دو MBT رو تو شماره 72,صفحه ی18 به یاد بیاری,در مورد قدرت موشکی هم با شما موافقم و همونطور که در پست اولم گفتم ارتش روسیه را بیشتر از ارتش های غرب دوست دارم ولی حقیقت رانمی شود کتمان کرد.در ضمن درمورد فرو پاشی شوروی آمریکا هم بی دخالت نبوده برای اطلاعات بیشتر هم میتونید به شماره ی 79 جنگ افزار,صفحه ی 18 رجوع کنید.
بله اگراوضاع به همین منوال پیش برود با توجه به سفارشات روسیه به احتمال زیاد تا سال 2020 از ناتو قوی تر میشود ولی همین حالا هم از کمبود تجهیزات شکایت دارند.

4-من با حرف های Lich کاملا موافقم.((البته به جز مقایسه ی کیفی جنگنده ها که به نظرم یکم تند روی کرده وهمینطر بند آخر حرف هاش))چون همونطور که مجله ی جنگ افزار در پاسخ به یکی از خواننده هاش در شماره52,(بخش پاسخ به نامه ها)گفته((روسیه توان کمی در جنگ های متعارف وکلاسیک دااما در جنگ های نامتعارف,بخصوص در توان اتمی درجنگی که ماآن را نه بازنده ونه برنده.بله))
5-آقای رضا 56 در رابطه با شکست هیتلر در روسیه هم باید بگم که هیتلر به خاطر اشتباه خودش وگوش نکردن به ژنرال های بزرگی مثل گودریان با اینکه می توانست در تابستان به مسکو حمله کند آن را تا پاییز عقب انداخت,که البته برای این کار دلایلی هم داشت که با توجه بهحجم بالای مطالب و ضعف من در زمینه ی تایپ پیشنهاد میکنم به مقاله ی هیتلر بر سر دو راهی درشماره های 76و77رجوع کنید.
((امیدوارم از این حرفم ناراحت نشوید ولی قبل از جواب این پست را بادقت بخوانید)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ناتو به جهت اينكه درجنگهاي بيشتر حضور داشته ورزيده تر از روسيه است وهمچنين از استانداردها وآموزشهاي پيشرفته تري برخوردار است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ناتو به جهت اينكه درجنگهاي بيشتر حضور داشته ورزيده تر از روسيه است وهمچنين از استانداردها وآموزشهاي پيشرفته تري برخوردار است[/quote]

ورزیده تر نیست اما مدرن تر هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بمب اتمی دیوانگی محض است وبس[/quote]
[quote][quote]عمق استراتژیک کشورها یکی از مهمترین فاکتورها در جنگ محسوب میشه . در طول تاریخ هم رهبران روسیه با استفاده ی موثر از همین وِیژگی ، حریفان خود از ناپلئون تا هیتلر رو زمینگیر کردند .[/quote]
موافقم[/quote]
[quote]متاسفانه ضعف ما باعث سو استفده روسها میشه[/quote]

[quote]موافقم[/quote]
[quote]ورزیده تر نیست اما مدرن تر هست[/quote]

سلام و درود مضاعف بر یگانه اسپمر هستی و قدردانیه مخصوص از شما اسپمر اعظم و اکبر الاسپمر جناب آقای mahdi42.......[b]تکبیر[/b].........
[b]اسپم[/b]...........[b]اسپم[/b].............[b]اسپم[/b]...............مرگ بر ضد کاربران اسپمر ، مرگ بر منافقین اسپم ، درود بر اسپمر :mrgreen:
داداش من یه پیشنهاد میکنم به شما!
شما اینقدر مسائل رو برای ما باز نکن :(
راستش ما آخرش نفهمیدیم شما عیسایی هستی یا موسایی
یه جا به کسی که با روسیه موافقه میگی [b]موافقم[/b] و یه جای دیگه به کسی که با روسیه مخالفه بازم میگی[b] موافقم[/b]
موضع خودتو مشخص کن داداش ، اینطوری که تو میگی حزب بادیi_dont't_know
امیدوارم ناراحت نشده باشی چون قصدم فقط یه راهنماییه دوستانه بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا دور از منطقه که روسها رو با کل ناتو به اظافه آمریکا مقایسه کرد ازبحث کیفیت ادوات هم بگذریم که مسلما روسهای پایینترن اگه بخوایم نیروی انسانی رو مقایسه کنیم که دیگه روسها کلا نابودن یه ارتش نسبتا فرسوده که تعداد بالایی از نفراتش رو سرباز ها تشکیل میدن در مقابل یه ارتشی تماما کلاسیک و بسیار آموزش دیده مثل آمریکا که بهترین ادوات روهم داره چه شانسی خواهد داشت تازه این فقط آمریکاست شما قدرت و تاکتیک مثلا نیروی دریایی انگلستان رو هم در نظر بگیرین یا مدیریت و قدرت آلمانیها -علم هوانوردی فرانسه که هر کدام در زمینه ی خودشون به تنهایی از روسها برترین حالا حساب کن دست به دست هم بدندر جنگ غیر اتمی و کلاسیک ناتو روسیه رو به راحتی نابود خواهد کرد الانم هم روسها کلا در شرایط انفعالی قرار دارن قضایای سپر دفاع موشکی - اوکراین-گرجستان - مونته نگرو و حتی لیبی گواهی بر این ادعاست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.