Saberin

۱۶ کارمند ایرانی شرکت نفت و گاز در عراق به شهادت رسیدند

Recommended Posts

به نقل از المیادین، منابع خبری محلی در عراق گزارش دادند که بر اثر یک حمله تروریستی به کارمندان ایرانی شرکت نفت و گاز در استان خانقین 16 تن به شهادت رسیدند. منابع امنیتی اعلام کردند که این اشخاص در حال بازگشت به محل استراحت خود بوده‌اند که تروریست‌ها به آنان حمله می‌کنند. اطلاعات تکمیلی متعاقباً اعلام خواهد شد.
[url="http://www.tasnimnews.com/Home/Single/220426"]منبع[/url]

یک مقام آگاه در صنعت نفت در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: هنوز از میزان دقیق تلفات انفجار خط لوله در دست احداث صادرات گاز ایران به عراق خبر دقیقی به دست ما نرسیده است. وی افزود: ما دو ساعت پیش از این انفجار باخبر شدیم و این انفجار در خط لوله در دست احداث گاز از نفت‌خانه به منطقه منصوری عراق و ظاهراً در منطقه منصوری اتفاق افتاده است. این مقام آگاه اضافه کرد:‌ گروه‌های بررسی حادثه به منطقه اعزام شده‌اند و پس از بررسی، گزارشات خود را به ما اعلام خواهند کرد.به گزارش فارس، چند ساعت پیش یک انفجار تروریستی در کارگاه احداث خط لوله گاز صادراتی ایران به عراق اتفاق افتاد که باعث کشته و زخمی شدن تعدادی از کارکنان ایرانی شرکت پیمانکار سازنده این خط لوله شد. براساس این گزارش بعضی منابع خارجی تعداد زخمی و کشته‌ شدگان را 25 نفر اعلام کرده‌اند.
[url="http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920922000785"]منبع[/url]

این حمله عصرجمعه هنگامی روی داد که این افراد در مسیر جاده بعقوبه به خانقین به محل استراحت خود باز می گشتند.دراین حمله 6 ایرانی نیز مجروح شدند. برخی منابع محلی در استان دیالی تعداد شهدا و مجروحان این حمله را 25 نفر اعلام کرده اند. براساس این گزارش [color=#ff0000]مهاجمان با اسلحه سبک به خودروهای متعلق به طرح خط لوله گاز ایران و عراق در منطقه ای بین " الندی " و " امام ویس " در 55 کیلومتری شرق بعقوبه حمله کردند.[/color] این گزارش حاکیست مجروحان حمله با آمبولانس به نزدیکترین بیمارستان منتقل شدند و نیروهای امنیتی بلافاصله محل حادثه را به محاصره در آوردند.استان دیالی و مرکز آن بعقوبه در 55 کیلومتری شرق بغداد پایتخت عراق قرار دارد و همواره شاهد حملات و عملیات تروریستی علیه شهروندان و نیروهای دولتی است.
[url="http://fa.alalam.ir/news/1544212"]منبع[/url]

معاون امنیتی - انتظامی وزیر کشور با اشاره به مسئولیت وزارت امور خارجه برای پیگیری اتفاق رخ داده در استان خائفین کردستان عراق که منجر به شهادت تعدادی از هموطنانمان شده است، گفت که با این حال، وزارت کشور نیز این اتفاق را پیگیری می‌کند. علی عبداللهی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: جزئیات این موضوع به وزارت امور خارجه مربوط است ولی ما نیز پیگیری‌های لازم را انجام خواهیم داد. وی افزود: ما در این راستا رایزنی‌های لازم را با عراق خواهیم داشت و پیگیر این حادثه خواهیم بود. به گزارش ایسنا، جمعه شب اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه بر اثر حمله تروریستی به خودروی کارمندان ایرانی شرکت نفت و گاز در استان خائفین کردستان عراق 16 نفر از هموطنانمان به شهادت رسیده‌اند.
[url="http://isna.ir/fa/news/92092315365/%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%88%D9%86-%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D8%AF%D8%AB%D9%87-%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86"]منبع[/url] ویرایش شده در توسط saberin
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط Skyhawk، 23 آذر 1392 - ????
مخفی شده توسط Skyhawk، 23 آذر 1392 - ????
روحانى مچكريم
  • Upvote 2
  • Downvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
یک مقام آگاه در صنعت نفت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه هنوز نمی‌توانیم آمار کاملاً دقیقی از تلفات حمله تروریستی به کارکنان احداث خط لوله صادراتی گاز ایران به عراق ارائه کنیم اضافه کرد: براساس آخرین اطلاعات رسیده به ما در این حمله 22 نفر کشته و 5 یا 6 نفر زخمی شدند که دو نفر از شهدا عراقی و 20 نفر دیگر ایرانی بودند. شب گذشته خبری درباره حمله تروریستی به نیروهای پیمانکار ایرانی ساخت خط لوله صادراتی گاز ایران به عراق در منطقه‌ای بین " الندی " و " امام ویس " در 55 کیلومتری شرق بعقوبه منتشر شد.طبق اولین اخبار، مجروحان این حمله با آمبولانس به نزدیکترین بیمارستان منتقل شدند و نیروهای امنیتی بلافاصله محل حادثه را به محاصره در آوردند.
این مقام آگاه با بیان اینکه مسئولیت امنیت پیمانکار احداث خط لوله در خاک عراق طبق قرارداد کاملاً با طرف عراقی بوده، اظهار داشت: «به نظر می‌رسد در تأمین امنیت نیروهای پیمانکاری مسامحه‌ای رخ داده است.»
وی در تشریح حادثه گفت: «براساس اطلاعات رسیده، نیروهای پیمانکار خط لوله پس از تعطیلی کار، در حال عزیمت به محل استراحت خود بودند که سه دستگاه از خودروهای آنها مورد اصابت آر‌پی‌جی قرار گرفته است. » اما یکی از کارگران عراقی زخمی شده، روایت متفاوتی دارد، او به خبرنگار رویترز گفته است: «در حالی که با همکارانمان در حال کار روی خط لوله بودیم، سه ماشین به طرفمان آمدند، سه نفر از یک اتومبیل پیاده شده و با اسلحه های سبک به سوی ما تیراندازی کردند.»
با انجام این اقدام تروریستی، بسیاری در پی کشف عوامل بروز این حادثه هستند و در همین حال یک منبع مطلع به خبرنگار فارس گفته است: «مقامات عراقی به ما اعلام کرده‌اند که این حمله تروریستی توسط القاعده برنامه‌ریزی شده است و هدف آنها بر هم زدن روابط اقتصادی ایران و عراق بوده است.» وی تأکید کرد: «این اتفاق قطعاً ساخت خط لوله صادراتی گاز ایران به عراق را متوقف نمی‌کند.» پیش از این ایران و عراق دو قرارداد صادرات گاز ایران به عراق از طریق دو خط لوله به بغداد و بصره امضا کرده‌اند. همکاری های اقتصادی ایران و عراق از ابتدای سقوط دیکتاتور سابق –صدام حسین-، افزایش چشمگیری داشته، به گونه‌ای که ایران را به مهمترین شریک اقتصادی عراق تبدیل کرده است و فقط در استان «‌ذی‌قار» عراق، بنا بر گفته استاندار منطقه، ۱۵۰ پروژه در بخش نفت، برق و دیگر بخش‌ها به شرکت های ایرانی واگذار شده است.
گروههای القاعده و سلفی های تندروی حامی برخی کشورهای مرتجع منطقه، که از روی کار آمدن یک حکومت مردم سالار در عراق، بسیار خشمگین هستند، بارها سعی کرده اند رابطه برادری و همراه با حسن نیت جمهوری اسلامی ایران با دولت و مردم عراق را با کشتار و ترورهای وحشیانه به تیرگی بکشانند.‌

[url="http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920923000062"]منبع[/url]
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دیشب این خبر رو شنیدم انگار برق گرفته بود منو
سه تا از همکارام همون روز برای همین خط لوله تو عراق بودند
خوشبختانه به علت بدی اب و هوا زودتر برگشته بودند و به بازدید نرسیدن
افراد کشته شده متاسفانه نیروهای پیمانکار ... بودند و بیشتر تکنسین و جوشکار و کارگر که برای یه لقمه نون که سرمایه ای برای اینده شون باشه ریسک رو قبول کرده بودند.
خدا بیامرزتشون و لعنت به کسایی که جون ادمها رو به این قساوت میگیرند
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان یه سوال ...نمیشد ار خود عراقیا استفاده کنند ؟(همون کارگر و جوش کاره و...)ازین جهت میگم که عراق هم امن نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
خدا بیامرزتشون خدا به خوانواده بد بختشون صبر بده.

واقعا دم همه آقایان گرم به خصوص دولت مردان قبلی که واقعا مدیریت این کشور که هیچ باید مدیریت کل کائنات بهشون بدن با این مدیرت کلان عالی که ارائه دادن .
الان باز چند نفر از دوستان گله میکنن که آقا سیاه نمایی نکنین .فقط کافیه یه سر صنایع آفشور بزنین ببینین چه افتضاحی به این صنعت زدن که مهندس وکارگر با این سطح تخصص باید مملکتو ترک کنن برن تو جهنم خراب شده ای مثل عراق کار کنن

متاسفانه وضعیت این صنایع واقعا فاجعه زدست امنیت شغلی در حد صفر. سطح حقوق ودستمزد بدتر از اون . ماشاالله آقایون کم هم نمیارن همه مشکلاتیو که از ضعف مدیریتشون ناشی میشده رو به تحریم ربط میدادن .باور کنین اگه بعضی ازمسائلو سال پیش تو فاز های مختلف عسلویه میدیدن مغزتون سوت میکشه . هرچند که گاهی افتضاحهای آقایون درز می کرد باعث آبروریزی علنی جلوی خارجیا میشد واقعا جای تاسفه .خدا کنه حالا این آقای زنگنه با تیمشون حد اقل یه مقدار وضعیتو بهتر کنن که حداقل مجبور نشیم واسه یه لقمه نون آواره این عراق خراب شده بشیم خیلی عذر خواهی میکنم اگه یه مقدار با ناراحتی صحبت کردم . ویرایش شده در توسط apiyer
  • Upvote 5
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خدا کنه حالا این آقای زنگنه با تیمشون حد اقل یه مقدار وضعیتو بهتر کنن[/quote]
آقا این بخش طنز قضیه بود دیگه؟
زنگنه؟ :winking:
ایشون فی المجلس بخاطر فساد کرسنت مجرم تشریف دارن
  • Upvote 2
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='aamm' timestamp='1387007443' post='353145']
بعنوان یک مسلمان شیعه از مسولان نظام سئوال دارم(می خوام یه فرموده مولا علی در نهج البلاغه سوال کنم)
این بیش از 500 میلیارد دلار نفت که در 8 سال گذشته فروخته شد کجاست و چرا دولت فعلی می گه ما میلیارد ها دلار بدهی داریم؟
چرا دولت کمونیست و کافر چین می تونه برای 1 میلیارد و پانصد میلیون نفر بدون هیچ منابع نفتی و معدنی وگاز اشتغال ایجاد کنه و دولت مردان ما با این همه منابع برا 30 الی 40 میلیون جوان موندن؟
چرا سال قبل دولت گندم را از خارج کیلویی 1000 تومن خرید و از کشاورز مسلومن شیعه خودش 450 تومن خرید که ضرر کنه؟
چرا ریس دولت قبلی ازش سوال کردند چرا شکر را وارد میکنی گفت مگه دیوانم از داخل بخرم با نرخ ارزونتر الان رو کشتی میدهند و با این کارش فقط 25000 نفر در نیشکر جنوب اخراج شدند و در کل کشور بیش از 100 هزار بیکار شدند؟
چرا به کسایی که چندین هزار میلیارد اختلاس میکنند (پروند تامین اجتماعی) راحت میگردند و کسی کاری با هاشون نداره؟
چرا در 8 سال گذشته صنعت کشور را نابود کردند و تو سر تولید کننده زدند؟(اگر مثال عینی می خواهی خود ما که حتی پیش ریس جمهور قبلی رفتیم و درخواست حمایت کردیم وایشون با تمسخر به ما گفتند اگر صرف نمی کنه تولید نکنید)
چرا کشور ما نمیتونه مثل ترکیه به بهترین تولید کنندگان خارجی بگه بیاید محصولاتتون را در کشور من بفروشید به شرط اینکه خط تولیدش را در کشور من بزارید و برا جوانان کشور من اشتغال ایجاد کنید و باید 20 درصد تولیدتون هم صادر بشه تا برای کشور من ارز آوری بشه؟ اما در عوض یک عده آقازاده بنجل ترین اجناس را وارد میکنند حتی به قیمت جان مردم؟(واردات کامیون هوو چینی و...)
جالبه ترکیه حتی تو خرید اف 16 هم ارز مفت به آمریکایی ها نداد و و برای کشور خودش اشتغال ایجاد کرد وحتی به مصر اف 16 صادر کرد
و....
چرا باید در کشوری با این همه ثروت یک جون کارگر(زمستان سال قبل)اجاره خونشه به زور داده بودو خودش پیش من اعتراف کرد چون سه روز کار پیدا نکردم من و زنم سه شب گرسنه خوابیدیم؟
تا حالا شده شرمنده زنتون بشید تا حا شده چند شب گرسنه بخوای؟
یا علی کجایی ما دنبال عدل تو میگردیم ولی مثل اینکه راه را اشتباهی رفته ایم و نمیدانم در دامن چه کسانی افتاده ایم
[/quote]پاسخ این صحبتهاتون موجوده اما عجالتا این رو داشته باشین که خیلی از فرضهای شما از اساس غلطه...بر اساس فرض غلط استدلال کردن و نتیجه غلط گرفتن و سپس احساسی صحبت کردن میشه غلط اندر غلط...
این رو هم بگم که من یه یه سره احمدی نژاد رو تایید میکنم و نه رد می کنم اما صحبت در این مورد باشه برای وقت و جای خودش
  • Upvote 2
  • Downvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشید، اینکه ما نیرو بفرستیم یه کشور دیگه کار بکنه، کار خوبیه یا بد؟؟
مثلا نیرو های امریکایی که می‌اومدن ایران کار میکردن یا اونایی که الان تو قطر و اینا کار میکنن( کارای مهندسی و پیمانکاری و اینا) این خوبه یا بد؟
مثلا یه شرکت ایرانی یه کاری رو توی عراق گرفته و کارگر هم از کشور خودش برده اونجا کار بکنه که پول برا کشور خودش بمونه و چند تا هموطن خودش صاحب کار بشن...

یا شاید این مسئه هم مثل قانون اگر کار احمدی‌نژاد بوده پس بده، اگر کار روحانیه یا اصلاحاتی ها باهاش موافقن پس خوبه؟؟ :)...
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]مثلا یه شرکت ایرانی یه کاری رو توی عراق گرفته و کارگر هم از کشور خودش برده اونجا کار بکنه که پول برا کشور خودش بمونه و چند تا هموطن خودش صاحب کار بشن...[/quote]

اولین شرط قبول پروژه های برون مرزی امنیت و تامین جانی است. قطر با عراق قابل مقایسه نیست.

صد البته صدور خدمات فنی و مهندسی کار ارزشمندی است منتهی نه برای هر کشوری ، مثلا این کار ما برای کشوری مثل سوریه صحیح نیست چون جز به کشتن دادن متخصصین ما سود دیگری ندارد.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]پاسخ این صحبتهاتون موجوده اما عجالتا این رو داشته باشین که خیلی از فرضهای شما از اساس غلطه...بر اساس فرض غلط استدلال کردن و نتیجه غلط گرفتن و سپس احساسی صحبت کردن میشه غلط اندر غلط...[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]این رو هم بگم که من یه یه سره احمدی نژاد رو تایید میکنم و نه رد می کنم اما صحبت در این مورد باشه برای وقت و جای خودش [/right][/font][/color][/quote]
راستش من ميخواستم چواب بعضي سوال ها رو بدم اما با اين توان و اعتماد به نفسي كه ديدم بي صبرا نه منتظر پاسخ هاي شما هستم !!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اولین شرط قبول پروژه های برون مرزی امنیت و تامین جانی است. قطر با عراق قابل مقایسه نیست.

صد البته صدور خدمات فنی و مهندسی کار ارزشمندی است منتهی نه برای هر کشوری ، مثلا این کار ما برای کشوری مثل سوریه صحیح نیست چون جز به کشتن دادن متخصصین ما سود دیگری ندارد. [/quote]
سال گذشته از طریق صدور کالا و خدمات به عراق بیش از 8 میلیارد دلار ارز نصیب کشور شد. این ورای صادرات چند میلیاردی گاز و برق به این کشوره. همین صادرات به کشورهای همجوار ( که یکی از مهمترینهاش عراقه) کسری تراز صادرات غیر نفتی به واردات رو به منفی 3 میلیارد دلار رسیده.

این اقدام تروریستها هم منشآ خارجی داره و چه بسا به آمریکا و اعراب مرتجع حاشیه خلیج فارس برگرده که به خاطر قرارداد 17 میلیارد دلاری صادرات گاز ایران به عراق ( همین چند ماه پیش منعقد شد) سرشون بیکلاه مونده. همین اواخر هم توافق نامه ای در ضمینه صادرات مواد معدنی و کالاهای صنعتی به عراق امضا شد که ارزش صادرات غیر نفتی ما به عراق به بیش از 20 میلیارد دلار میرسه. ویرایش شده در توسط Royal_falcon

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سال گذشته از طریق صدور کالا و خدمات به عراق بیش از 8 میلیارد دلار ارز نصیب کشور شد. این ورای صادرات چند میلیاردی گاز و برق به این کشوره. همین صادرات به کشورهای همجوار ( که یکی از مهمترینهاش عراقه) کسری تراز صادرات غیر نفتی به واردات رو به منفی 3 میلیارد دلار رسیده.[/quote]

البته بنده سوریه رو مثال زدم و با عراق کاری نداشتم و ایضا بحث ما صادرات فنی مهندسی است.

اما وقتی شرطی که عرض کردم تامین نشود ما دچار خسارت هایی خواهیم شد. در کنار این 8 میلیارد دلار شاید دهها متخصص و تکنسین ما تا به حال در عراق آسیب دیدن یا کشته شدن که به این مسائل هم باید اشاره کرد. ویرایش شده در توسط Goebbels
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.