blender

تحلیل و پیگیری تحولات اوکراین

تنش میان روسیه - اوکراین 2022   

44 votes

این نظرسنجی برای رای جدید بسته است
  1. 1. 1- به نظر شما ، وقوع درگیری میان روسیه و اوکراین محتمل است ؟

• بله
      32
    • خیر
      12
  2. 2. 2- به نظر شما سطح درگیری میان دوطرف در چه مقیاسی خواهد بود ؟

• گسترده
      7
    • نیمه گسترده
      24
    • محدود
      13
  3. 3. 3- به نظر شما ، حد پیشروی ارتش روسیه در داخل خاک اوکراین تا چه اندازه ای خواهد بود ؟

• محدود به مناطق همجوار با مرزهای شمالی ، جنوبی و غربی روسیه
      33
    • پیشروی تا پایتخت اوکراین ( کیف )
      8
    • پیشروی تا غربی ترین مرزهای اوکراین
      3

Recommended Posts

[quote name='death' timestamp='1394382723' post='368988']
جناب گاگنوس بحث منطقه یا بحث منافعه؟ بهترین منفعت ایران اینه ک کاملا بی طرف بمونه شخصا هم ترجیح میدم وضعیت همینطوری بمونه و اروپا برای گازش بیاد سمت ما هر چقدر ما بتونیم کشور های دیکه رو تو منابع خودمون شریک کنیم اونا نسبت به ثبات کشور ما متعهد تر میشن ! و بیشتر حاضرن برای ثبات ما هزینه کنن بیشتر نرمش نشون بدن !خصوصا اروپا اما رفتن به سمت روسیه برا ما خطرناک چون روسیه منافع و نگاهش کاملا مشخصه
[/quote]روسیه و چین اصولن عددی نیستن که ایران بره سمت انها گنده ترینشون خود امریکا است که ایران ردش کرده منافع ایران در به حد اکثر استفاده از اختلافات قدرتهای بزرگ است. البته حمایت من از روسیه و چین دلیلش این است که امریکا خیلی قدرتمند است خطرناکتر.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='IRIAF' timestamp='1394382044' post='368985']
[right]داستانی به این مضمون شنیدم که یه روز امام حسین داشت از شعرهای یزید تعریف میکرد یه جایی.میگفتند ای مرد که دشمن شماست چرا این جوری میگید؟؟؟گفتند:چون این مرد دشمن منه دلیل نمیشه که انکار کنم یزید شاعر خوبیه....[/right]

[right]این رو گفتم به این دلیل که بعضی دوستان فکر میکنن چون قبلا روسیه به ما بدی کرده و از خاک ما برداشته برده(که صد البته از بی عرضه گی شاهان قاجار مفت خور بی مصرف بوده)الان باید بگن روسیه خیلی بده هیچی هم نیست حالمون هم ازش به هم میخوره !!! ببینید الان چطوری میشه از روسیه استفاده کرد...[/right]

[right]مطلب بعدی اینه،اگه روسیه بد قولی کرده جای که نسبتا زیاد بوده،اگه دنبال منافع خودشه و بی شرفه،ایا اینها از تمام ضرر هایی که امریکا بعد انقلاب به ما زد بیشتر بوده؟یعنی امریکا تا همین الانش که مارو از لحاظ اقتصادی به اندازه سالا زمین گیر کرده و مردم ما رو به ستوه اورده و همه تروریست ها رو حمایت میکنه و اگه زورش هم برسه میزنه ما رو داغون میکنه،ایا این امریکا از روسیه بهتره؟یا روسیه از امریکا بهتره؟[/right]

[right]من میگم تو این مقطع ضرر روسیه برای ما کمتر از امریکا بوده...اما در کل به قول امام امریکا از روسیه بدتر،روسیه از امریکا،انگلیس از این دو تا. خدا همشون رو لعنت کنه دولت هاشون رو لعنت کنه...[/right]

ای قربان دهانت
[/quote]
ای وای !

پس کلا نا امید فرمودی مارو !

خیلی ساده انگاری ست که بگوییم از این کارهای آمریکا ، روسیه سود نبرده !

اتفاقا مفت خوری ها واسه روسیه بوده !

مطمئن باش خیانت هایی که روسیه به ما کرده اگه از آمریکا بیشتر نباشه ، کمتر نیست ! شک نکن !

در ضمن یاد زمان هایی در گذشته افتادم که ملت به جای وطن پرستی و دفاع از کشورشون رفتن چسبیدن به سفارت انگلیس و شوروی ! راسته که میگن انسان ها یک چیز رو چند بار تجربه میکنن !

متاسفم برای این طرز تفکر !

اغلب افراد در این سایت فکر میکنن کسی که مخالف روسیه بود حتما طرفدار آمریکا و تفکر آمریکایی ست ! و یا برعکس هر کی موافق روسیه بود حتما مخالف آمریکاست ! اینو تو این مدتی که با افراد مختلف بحث کردم فهمیدم !

حرف من وطن پرستیه ! اینکه چرا به جای اینکه از ایران دفاع کنیم ، یه عده دارن سنگ آمریکا و روسیه رو به سینه میزنن و به اصطلاح برای این دو لاشخور گریبان میدرن ؟!

مگه هدف ما غیر از اینه که منافع ما تامین بشه ؟

بعضی ها چنان از غرب یا شرق طرفداری میکنن که خدای ناکرده آدم حس میکنه که اینان اجیر شده بیگانگان هستن !

نمی دونم شما تا چه حد در مورد کار های روسیه در قسمت شمالی ایران خبر داری ، اما بی ناموسی که این بی شرف های بی پدر و مادر در طی زمان های مختلف در ایران داشتن رو انگلیس در جنوب نداشت !

البته فرقی هم نمی کنه چون سگ زرد برادر شغال هست و اشغالگر هم دشمن ما خواهد بود ! بنده نظر خودم هست ، به هیچ وجه نمی تونم تنفرم از اشغالگر های وطنم رو نادیده بگیرم ، حالا چه شامل روسیه و انگلیس باشه و یا چه عراق !

عراق هم که می بینید فعلا چیزی نمیگه ، چون محتاجه ! وگرنه کینه و دشمنی اعراب با ما تمومی نداره !

جالب اینه که دشمن های غربی مارو که اسرائیل هم شاملش میشه ، انگلیس در سایه رهبری میکنه ولی روسیه خودش واسه خودش هم رهبر و هم عمل کننده س !

در ضمن از کسانی هم که منفی دادن ، چیزی به دل نمیگیرم !

چون حقیقتا نمی تونن تحمل کنن که به کشور محبوب و عزیزشون روسیه ! بی احترامی بشه !

اونایی که خدا پیغمبر سرشون میشه حتما میدونن که یکی از نشانه های ایمان ، حب به وطن هست !

زنده باد سرزمین اجدادی من ایران !
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='GAGNUS' timestamp='1394383143' post='368990']
روسیه و چین اصولن عددی نیستن که ایران بره سمت انها گنده ترینشون خود امریکا است که ایران ردش کرده منافع ایران در به حد اکثر استفاده از اختلافات قدرتهای بزرگ است. البته حمایت من از روسیه و چین دلیلش این است که امریکا خیلی قدرتمند است خطرناکتر.
[/quote]
حرف شما درسته اما شخصا ترجیح میدم دشمنی رو با امریکا هم کنار بزاریم بدون تحریم میتونیم به سرعت یه کشور قدرتمند در سطح منطقه بشیم و فرهنگ و ارزش های خودمون رو به مناطق تحت نفوذمون صادر کنیم !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='F14AA' timestamp='1394383159' post='368991']
ای وای !

مطمئن باش خیانت هایی که روسیه به ما کرده اگه از آمریکا بیشتر نباشه ، کمتر نیست ! شک نکن !

در ضمن یاد زمان هایی در گذشته افتادم که ملت به جای وطن پرستی و دفاع از کشورشون رفتن چسبیدن به سفارت انگلیس و شوروی ! راسته که میگن انسان ها یک چیز رو چند بار تجربه میکنن !

اغلب افراد در این سایت فکر میکنن کسی که مخالف روسیه بود حتما طرفدار آمریکا و تفکر آمریکایی ست ! و یا برعکس هر کی موافق روسیه بود حتما مخالف آمریکاست ! اینو تو این مدتی که با افراد مختلف بحث کردم فهمیدم !

حرف من وطن پرستیه ! اینکه چرا به جای اینکه از ایران دفاع کنیم ، یه عده دارن سنگ آمریکا و روسیه رو به سینه میزنن و به اصطلاح برای این دو لاشخور گریبان میدرن ؟!

بعضی ها چنان از غرب یا شرق طرفداری میکنن که خدای ناکرده آدم حس میکنه که اینان اجیر شده بیگانگان هستن !

نمی دونم شما تا چه حد در مورد کار های روسیه در قسمت شمالی ایران خبر داری ، اما بی ناموسی که این بی شرف های بی پدر و مادر در طی زمان های مختلف در ایران داشتن رو انگلیس در جنوب نداشت !

البته فرقی هم نمی کنه چون سگ زرد برادر شغال هست و اشغالگر هم دشمن ما خواهد بود ! بنده نظر خودم هست ، به هیچ وجه نمی تونم تنفرم از اشغالگر های وطنم رو نادیده بگیرم ، حالا چه شامل روسیه و انگلیس باشه و یا چه عراق !

عراق هم که می بینید فعلا چیزی نمیگه ، چون محتاجه ! وگرنه کینه و دشمنی اعراب با ما تمومی نداره !

جالب اینه که دشمن های غربی مارو که اسرائیل هم شاملش میشه ، انگلیس در سایه رهبری میکنه ولی روسیه خودش واسه خودش هم رهبر و هم عمل کننده س !

چون حقیقتا نمی تونن تحمل کنن که به کشور محبوب و عزیزشون روسیه ! بی احترامی بشه !

اونایی که خدا پیغمبر سرشون میشه حتما میدونن که یکی از نشانه های ایمان ، حب به وطن هست !

[/quote]

[right]حرفت رو قبول دارم و باید اینجا همه بدونن که کسی نه طرفدار روسیه است نه طرف دار امریکا. تنها مبحث اینه که کدوم طرف در حال حاضر ضرر کمتری برای ما داره اف14 جان.[/right] ویرایش شده در توسط IRIAF

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='IRIAF' timestamp='1394383683' post='368994']

[right]حرفت رو قبول دارم و باید اینجا همه بدونن که کسی نه طرفدار روسیه است نه طرف دار امریکا. تنها مبحث اینه که کدوم طرف در حال حاضر ضرر کمتری برای ما داره اف14 جان.[/right]
[/quote]

مشکل همین جاست !

یه عده فقط با آمریکا سر دشمنی دارن !

مثلا آمریکا یه سیلی میزنه ، می خوان بخاطر همون حرکت پدر آمریکا رو در بیارن !

اما در عوض کشوری مثل روسیه داره چشم رو از کاسه در میاره اما کاری نمی کنن که هیچ ، ازش حمایت هم میکنن ! :mrgreen:

کلا اینکه بگیم ما با یکی از ابر قدرت ها رفیق هستیم ، شوخیی بیش نیست ! روسیه و آمریکا و انگلیس و چین و فرانسه و ... ، همه شون فقط دنبال این هستن که چطور مارو بیشتر چپاول کنن !

ما هیچ دوستی در دنیا نخواهیم داشت تا زمانی که خود ابر قدرت شویم !

مشکل اینه که چه نیازی ست برای آمریکا یا روسیه سنگی به سینه بزنیم ؟!

زرنگ کسیه که همه رو بازی بده و منافع کشور رو از چنگال این هفت گرگ گرسنه بیرون بیاره !
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='F14AA' timestamp='1394383159' post='368991']
ای وای !

[/quote]

جانا سخن از زبان ما می گویی!!!!

سگ زرد برادر شغاله........یعنی آمریکا و روسیه و چین و اسرائیل و... همه سر و ته یه کرباسن و دشمن ایرانن.....

به قول نسیم شمال که میگه :

خاک ایران شده ویران ز سه فیل / روسو فیل آلمانو فیل آنگلو فیل
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مبحث اینه در شرایط حال حاضر فقظ کشورهای اروپایی میتونن به ایران منفعت برسونن و لاغیر. مانع بین ایران و آمریکا ، اسرائیل هستش.در رابطه با روسیه مسئله اینه که نگاه روسها به ما مثل نگاه به اوکراین هست و اگر حتی ضرر نرسونی و بهشون گوش ندی با قلدری هر چه تمام تر زور میگن جنس زورگویی روسها مثل غربی ها خیلی سیاسی و اقتصادی نیست بلکه خیلی رودر رو و مشابه همین اوکراین هست. با ماشین نظامی میاد قسمتی از خاک کشورت رو میگیره!!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ویدئوی ضبط شده توسط پهباد مرزبانی اوکراین که نشان می دهد نیروهای روسیه در حال حفر کانال در مرز با اوکراین هستند

http://solaris2061.persiangig.com/Drone-video-Russians-occupiers-of-Crimea-Armyansk-published-by-Ukraines-Border-Guard-Service.webm/download

[CODE]
http://www.reuters.com/article/2014/03/09/us-ukraine-crisis-idUSBREA1Q1E820140309
[/CODE]

به روز شده دقایقی قبل

- صحبت های تند مرکل علیه پوتین و الحاق کریمه به روسیه

- وضعیت وخیم امنیتی و نا آرامی ها و تظاهرات گسترده توأم با زد و خورد هواداران دولت جدید اوکراین و طرفداران روسیه

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
صبح تذکر دادم آف تاپیک ادامه ندید در صورت ادامه مباحث بی‌ربط دسترسی کاربرانی که پست حاشیه‌ای بدن به این تاپیک بسته خواهد شد.
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان ابتدا میان سقرا کبری می چینن که روسیه بد !

بعد که قبول می کنی حالا نوبت دفا از غرب فرا می رسه !! icon_eek
  • Upvote 2
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='biskivit2000' timestamp='1394385554' post='369007']

[/quote]
اینجا تاپیک تحولات اوکراینه ادامه بدید مجبورم اکانتتون رو محدود کنم برای آخرین بار گفتم.
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[CODE]
http://www.abc.net.au/news/2014-03-09/us-european-leaders-warn-of-new-measures-against-russia/5308396
[/CODE]

به روز شده دقایقی قبل

تهدید اتحادیه اروپا و آمریکا برای اعمال تحریم های سنگین تر علیه روسیه

http://www.reuters.com/article/2014/03/09/us-ukraine-crisis-merkel-erdogan-idUSBREA280H820140309

به روز شده 29 دقیقه قبل

مرکل و اردوغان : تمامیت ارضی اوکراین باید به هر قیمتی محفوظ بماند.
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من همیشه دعا میکنم غرب، روسیه را تحریم کند. خدا میداند که چقدر روسیه از تحریم ایران، سود کرده است. غرب باید حق روسیه را کف دستش قرار دهد. به نظرم باید اوکراین هرچه سریع تر نیروهای کماندویی و هلی برن خود را وارد کریمه کند. یا یک عملیات هوایی تمام ناوگان روسیه در دریای سیاه را از کار بیندازد. واقعا تعجب میکنم اوکراین با ۴۰ میلیون نفر جمعیت نصف کشورمان جرات ندارد از خاکش دفاع کند! فقط ایستادند تماشا میکنند. :-x تف به ذات این روسها کنند آخه قرار بود من فرصت مطالعاتی بروم اوکراین!! :-( :-x
  • Upvote 12
  • Downvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Electro_officer' timestamp='1394385772' post='369008']
اینجا تاپیک تحولات اوکراینه ادامه بدید مجبورم اکانتتون رو محدود کنم برای آخرین بار گفتم.
[/quote]
دوست عزیز شما خودت پستی نمیذاری و کاری نداری مسئول چنین کاری هم نیستی. مسئله اینجاست خارج از تحولات اوکراین و بحث در موردش و ریشه های مرتبط با اون چیزی بیشتر گفته نشده. این رویه شما رو تو کل تایپکا دیدم رویه جالبی نیست. هر کسی برای نظرات خودش دفاعیاتی میاره که همش در تایپک گفته میشه و قابل پرهیز نیست و اگر شما اینا رو انحراف میدونید این نظر شماست نه چیزی بیشتر.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='biskivit2000' timestamp='1394385554' post='369007']

[/quote]
شما معلوم الحال تر از اون هستید که بخوام جوابتون رو بدم!

[quote name='Electro_officer' timestamp='1394385185' post='369002']
صبح تذکر دادم آف تاپیک ادامه ندید در صورت ادامه مباحث بی‌ربط دسترسی کاربرانی که پست حاشیه‌ای بدن به این تاپیک بسته خواهد شد.
[/quote]
این روش حذف کامنت ها منطقی نیست مثلا جناب گاگنوس گفته من جواب دادم شما گفته ایشون رو حذف نکردید ولی جواب من رو حذف کردید در ادامه باز ایشون جواب من رو نقل قول میکنن که حذف نشده ولی باز جواب من پاک شده و همچنین در کامنت های در بحث با کاربر های دیگه هم همین اتفاق افتاده
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.