blender

تحلیل و پیگیری تحولات اوکراین

تنش میان روسیه - اوکراین 2022   

44 votes

این نظرسنجی برای رای جدید بسته است
  1. 1. 1- به نظر شما ، وقوع درگیری میان روسیه و اوکراین محتمل است ؟

• بله
      32
    • خیر
      12
  2. 2. 2- به نظر شما سطح درگیری میان دوطرف در چه مقیاسی خواهد بود ؟

• گسترده
      7
    • نیمه گسترده
      24
    • محدود
      13
  3. 3. 3- به نظر شما ، حد پیشروی ارتش روسیه در داخل خاک اوکراین تا چه اندازه ای خواهد بود ؟

• محدود به مناطق همجوار با مرزهای شمالی ، جنوبی و غربی روسیه
      33
    • پیشروی تا پایتخت اوکراین ( کیف )
      8
    • پیشروی تا غربی ترین مرزهای اوکراین
      3

Recommended Posts

با اجازتون یه سوال دارم آیا روسیه می خواد با این ترفندا اوکراین رو بگیره یا می خواد روی آمریکایی ها رو کم کنه. و دیگه اینکه این موضوع میتونه تاثیری رو ایران هم داشته باشه یا نه؟ ممنون میشم جواب بدید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Moghaddam' timestamp='1401366744' post='381325']
با اجازتون یه سوال دارم آیا روسیه می خواد با این ترفندا اوکراین رو بگیره یا می خواد روی آمریکایی ها رو کم کنه. و دیگه اینکه این موضوع میتونه تاثیری رو ایران هم داشته باشه یا نه؟ ممنون میشم جواب بدید.
[/quote]
به قولی روسیه اینجا ضربه خورده ، متحدش رو از دست داده .
ولی به جاش می خواد هم نزاره اوکراین بره طرف غرب و هم ضعیفش کنه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='blender' timestamp='1401368972' post='381329']
به قولی روسیه اینجا ضربه خورده ، متحدش رو از دست داده .
ولی به جاش می خواد هم نزاره اوکراین بره طرف غرب و هم ضعیفش کنه .
[/quote]

البته نمیشه گفت اوکراین نه متحد روسیه بوده نه غرب ، هر دولتی که اومده سیاست کیف رو به سمت یکی از این دو متمایل کرده اما نمیشه گفت اوکراین در زمان یانکوویچ متحد روسیه (مثلا مثل بلاروس) بوده یا پیشتر از اون متحد آمریکا بوده ، بلکه سیاست ها به یکی از این دو متمایل شده

کمترین سود روسیه از وضعیت کنونی ایجاد یک منطقه بافر ضعیف بین خودش و ناتو هست
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='cheka' timestamp='1401369323' post='381332']
البته نمیشه گفت اوکراین نه متحد روسیه بوده نه غرب ، هر دولتی که اومده سیاست کیف رو به سمت یکی از این دو متمایل کرده اما نمیشه گفت اوکراین در زمان یانکوویچ متحد روسیه (مثلا مثل بلاروس) بوده یا پیشتر از اون متحد آمریکا بوده ، بلکه سیاست ها به یکی از این دو متمایل شده

کمترین سود روسیه از وضعیت کنونی ایجاد یک منطقه بافر ضعیف بین خودش و ناتو هست
[/quote]

درسته ولی اینکه به روسیه متمایل تر بود رو نمی شه نادیده گرفت .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='blender' timestamp='1401369500' post='381334']
درسته ولی اینکه به روسیه متمایل تر بود رو نمی شه نادیده گرفت .
[/quote]

قبل از یانکوویچ و دولت یوشچنکو و تیموشنکو (بعد از انقلاب مخملی 2004) دقیقا مثل الان اوکراین سیاست متمایل به غرب داشت و حتی زمزمه های الحاقش به ناتو هم میرفت

در کل اوکراین از زمان فروپاشی تا امروز بین روسیه و غرب در حال نوسان بوده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='cheka' timestamp='1401369631' post='381335']
قبل از یانکوویچ و دولت یوشچنکو و تیموشنکو (بعد از انقلاب مخملی 2004) دقیقا مثل الان اوکراین سیاست متمایل به غرب داشت و حتی زمزمه های الحاقش به ناتو هم میرفت

در کل اوکراین از زمان فروپاشی تا امروز بین روسیه و غرب در حال نوسان بوده
[/quote]
این به خاطر تقسیم قومیتش هست . مردم غربش بیشتر به لهستانی ها متمایل اند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
روسیه می خواد قضیه ی اکراین را به یک باره برای همیشه حل و فصل کنه.
ایجاد حریم خودش و تضعیف بخشی که همراهش نیستند به نحوی که تبدیل به یک تهدید آتی نشه.
حالا یا با تجزیه و وارد کردنش در یک بحران امنیتی و داخلی و اقتصادی
یا با تنبیه دست جمعیش.

از اکراین باید درس عبرتی ساخته بشه برای هر کدوم از کشورهای اطراف که ذهنیت مشابهی داشته باشند در حریم روسیه.
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]الان مشکل خودت رو فهمیدی برادر من؟![/quote]
نه چون شما چیزی نگفتید فقط دارید کلی گویی می کنید
[quote]بنده چیزی که میگم و اندرزی که میکنم حق نیست [color=#ff0000]فقط بیانگر چیزی هست که در زندگی بهش فکر میکنم[/color] [color=#ff0000]و راه خودم قرار دادم [/color]و صد البته خیلی ها مثل بنده. ولی نکته مهم درباب ارجمندی شما چیزی فراتر از این و حق به جانبی هست برادر عزیزو از این سو؛ بحث بی فایده هست و اگر بخوام مرتب پیکار متنی باهات داشته باشم باید به فکر توشه آخرتم باشم که ممکنه خیلی زود به کارم بیاد![/quote]
به این میگن نفسانیت خود بنیاد... ساده تر بگم اون لفظ فلسفی اش هست یعنی نفس اماره. هر چی من میگم اونی که توی ذهنم هست و... یعنی ملاکی برای حرفهام ندارم نوعی امانیست و انسان محوری. حالا فهمیدی مشکل تفکرت کجاست و لیبرالیسم کجاش می لنگه؟
تقصیر شما نیست همونطور که قبلا در این تاپیک زیری یه توضیحی دادم مشکل از زمان رویارویی ایران با دنیای نوین غرب شروع میشه و درگیری روسطحی هنوز ادامه داره:
http://www.military.ir/forums/topic/27619-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%af%d8%aa-5-%d8%b3%d8%a7%d9%84-%d9%85%d9%88%d8%b4%da%a9-%d8%a8%d8%a7%d9%84%d8%b3%d8%aa%db%8c%da%a9-%d9%82%d9%88%db%8c%d8%aa%d8%b1-%d8%aa%d8%b3%d8%aa-%d9%86%da%a9%d9%86%d8%af/page__view__findpost__p__380503
[quote]مملکت اسلامی رو خوب اومدی یاد اون شعر افتادم که میگفت:
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست. جدا از این بحث که نمیخوای روش تمرکز کنی مرد دانا، اینه که در روز مبعث پیامبر برق 110 خانوار بی خبر رو به خاطر بدهی یکسری انسان دزد قطع کردن؛ در یک مملکت اسلامی که در مورد کمک به هم کلی حدیث و بساط داره بله اینجا فک نکنم اسلامی باشه، البته به اسم چرا! درکت از لیبرالیسم که بنده خیلی موافقش هم نیستم، در همین حد هستم. نمیدونم چرا جوابت رو مثل مغلطه های رئیس جمهور قبلی دارم حس میکنم![/quote]
کسی که دو واحد منطق خونده باشه می فهمه کجای بحثت می لنگه...
وسط بحث نظری یکدفعه مبحثی عملی و غیر مرتب رو مطرح می کنی. خوی چکار باید کرد؟؟؟
ولی همین اندازه بدون بین اسلام و مسلمانی خیلی فاصله هست فعلا برو در این رابطه بتحقیق تا بعدا ببینم میشه کاری کرد یا نه
[quote]در مورد حق هم باید گفت: اتفاقاً حقیقت درست در مورد حق اینه که درستی حق پنهانه البته در مواردی بسیار بدون سند! پس حرف شما و حتی بنده حق نیست ولی لحن بیانت فدات شم چیز دیگه ای میگه![/quote]
توی تفکر من حق پنهان نیست اون توی تفکر شماست که حق پنهانه و صد البته از کسی که انسان رو محور تفکر در مورد حق میگیره چیزی جز نسبی انگاری و کوره راه های عقل آدمی هم بیشتر انتظار نمیره ولی کسی که ملاک ها و اساس حق و حقیقت رو برتر و والاتر از عقل الکن آدمی می دونه نه حق همیشه واضح هست وگرنه خداوند اگر حق و باطل رو مشخص نکرده ثواب و عقاب و بهشت و جهنم و سیخ داغ و حوری و... همه بی معنی و در حال خود خداوند و دنیاش عبث و مسخره به نظر میاد.

لحن من بد اصلا من شیطان مجسم شما راحت میشی؟؟؟ به من چکار داری حرف رو بچسب به قول اون بزرگ مرد تاریخ در قول بیاندیش نه در صاحب قول

[quote]واقعیت غیر از اینه که رئیس جمهور اوکراین منافع ملی رو میخواست فدای روسیه بکنه؟ حتی اون رشوه میلیاردی به اوکراین؛ هر آدمی فهمید قضیه چیه؟ در واقع میخواست نقش عربستان رو در خاورمیانه ایفا کنه که شکست خورد و حتی اعتمادش رو در بین کشورهای شرقی مثل لهستان و رومانی و ..... از بین برد.غیر از این هست که به نفع اقلیت روس داشت ورق بازی میکرد؟ غیر از این هست که کشورهایی بسیاری تجارت با غرب اروپا رو بزرگترین منفع برای رشد اقتصاد میدونستن و واقعاً هم همین هست. انقدر شما بدونی بهتره که که اگر همین اروپا با آمریکا هم پا نمیشد هیچ غلطی در باره ایران نمیتونست بکنه؟ مسلماً مردم اوکراین و به قول شما دوستان پایتخت نشین تجارت و همسویی با اروپای غربی و کشورهای آرام رو بیشتر میخواستن تا اروپای شرقی و تک قطبیشون! [color=#ff0000]اروپای غربی لااقل تک قطبی نیست و این رو هر آدم عاقلی حس میکنه[/color].[/quote]
بی تعارف بگم حرفهات شبیه سخنرانی اساتید علوم سیاسی دانشگاه هست و ته اش من چیزی نفهمیدم.
اما فقط در مورد آخر اینکه هر آدم عاقلی می فهمه اصلا امروز چیزی به اسم قطب وجود نداره و یک جبهه واحد هست که فقط برخی کشورها نقش و رل براش بازی می کنن
[quote]دوم اینکه چرا جناب روسیه یا بهتره بگیم پوتین که [color=#ff0000]اینقدر نگران روس تبارها بود مثل کریمه تصرفش نمیکنه زورش نمیرسه[/color]؟ من فکر میکنم شما عاقلتر باشی دوست من که قضیه رو میدونی چیه.شما اینها رو قبول میکنید یا قبول دارید؟
اگر ندارید پس نیازی به جواب نیست و به قولی: موسی به دین خود و عیسی به دین خود![/quote]
بازم که جاده خاکی رفتی. از قدیم شاعر گفته غرض که آمد هنر پوشیده شد...
اینقدر نفرت از روسیه و پوتین در سخنت موج می زنه که اصولا عقلت رو زائل کرده. پوتین و روسیه هم یه عده خر شاخ دراز و فرصت طلب گرگ صفت عین اروپایی ها و آمریکا هستن این رو توی مغزت فرو کن و به جای فحش و بد بیراه به من و امثال من خودت رو به جای تحلیل های فضایی ببر توی فضای روسیه و آمریکا و تقابل اونها. تا خودت رو جای منظرگاه فکری اونها نزاری عملا نمی فهمی قضیه چیه...اصل ماجرا رو پیدا کن اون چیزی که محور مشکلات هست بقیه فقط دست تکان دادن های شعبده باز هست این نمی دونم رشوه هست و اون روس گرا و اون یکی برق مملکت قطع میشه و...
[quote]برادر [color=#ff0000]من نسیم خوشحالی وصف ناپذیر شما در پستهاتون به چشم میخوره[/color] نیازی به اظهارات بنده نیست. گفتم که یه ستجاق به خودت بزن یکی به دیگران. بنده این سنجاق رو به پیرهنم دوختم که خودم ناقصش نباشم. وقتی شما در یکی پستهات از روسها به [color=#ff0000]تعبیر خرس قطبی خشمگین[/color] یاد کردی چیزی غیر از این به فکر این بنده حقیر که [color=#ff0000]درک زیادی ندارم[/color] نمیخوره/. اگر یکی بیاد و آمریکا رو به مانند عقاب کبیر تعبیر بکنه بی آنکه فکر کنی خود شما جبهه اون آدم رو چحور میبینی؟ البته شاید بنده اشتباه میکنم چون بعضی وقتها انسان چیزی از زبونش میاد بیرون که حواسش نیست. و فکر میکنم شما اینجور نباشی.[/quote]
به جای حرف الکی برو بیار نقل قول کن
چیه می خواستی بگم حضرات شیخ المشایخ کشور بزرگ اسان های متاعلی و کامل و...؟؟؟ این تعبیری هست در علوم سیاسی چه ربطی به دوست داشتن و غیره داره؟؟ صد البته خودتون گفتید درکی ندارید من نمیگم ندارید دارید فقط ضعیف و بیجا هست.
آمریکا هم عقاب هست اینم میگم حالا شما باید نتیجه بگیری که بله این پس آمریکا دوست هم هست. خداوند در منطق و استدلال به شما شفا بده با این استدلال تمام استراتژیست های سیاسی که برخی کشورها رو به اسم حیوان سمبلشون نام میبرن دوست دار و... اون کشورها میشن.
آخر حرفها هم که باز از اون نوع متلک های سخیف روشنفکرانه هست که بوی نفاق و دوروریی میده تا استدلال و نمونه اش رو توی این سیات فراوان دیدم
[quote]برادر من اسلامیسم همدینات رو در سوریه(النصره و داعش) رو قبول داری؟ همینطور یه لیبرالیسم؛ ایدئولوژی لیبرالی رو در کشورهای به قول شما غربی که شامل آسیای شرقی هم شده(در صدا و سیمای اسلامی) رو قبول نداره. در همین حد بنده میدونم. اسلام تا اسلام داریم و لیبرالیسم تا لیبرالیسم داریم. یه نمونه از اسلام میشه اسلام محمدی که اسلام ناب هست و یه لیبرالیسم نوع ایدئولوژی در فنلاند هست.[/quote]
icon_cheesygrin
بازم داری حرف بی پایه میزنی ولی چه کنم که خودت نمی فهمی؟
آقای من بزرگ با شعور دانا خبیر و بصیر شما وقتی ساختمان هم میسازی باید اول پی براش بریزی و بعد ستون بزنی مشکل شما و امثال شما اینه فکر کردین هر تفکری روی هوا و در خلا شکل میگیره و درگیر تحلیل و رنگ و بو و شکل و.... شدین و اصل و اساس رو فراموش کردید. مشکل لیبرالیسم این هست که پایه های سستی داره و گاهی اصلا نداره و همون پایه های سست هم فراوان و بی نهایت هستن و از اون بدتر تعارفی که داره به شدت ناقص و درب و داغونه.
اگر کسی فکور و عاقل باشه می فهمه فرق اسلام ناب چیه با بقیه و بازم می فهمه تکثر در دین خدا بی معنی هست و صراط حق یکی بیشتر نیست و اون موقع می فهمه کدوم یکی اسلام ناب هست. و اگر مبنا و اساس و بنیاد شناس باشه در مورد لیبرالیسم هم خودش رو درگیر مدلهای شرقی و غربی و این کشوری و اون کشوری اش نمی کنه مبناهای اصلی اونر و در میاره و اون موقع می فهمه با چی طرفه.

می دونی نوع تفکر شما چیه شبیه است هست که در تشبیه یک حیوان مثلا گرگ به جای اینکه اصول و موارد مهم و افتراق اون رو با دیگر موجوات بگن چیزهایی بگن که آخرش هیچ کس اگر گرگ هم ببینه نفهمه چه شکلیه.
کسی که پدیدرا شناسانه برخورد می کنه میگه گرگ حیوانیه دو پا و دو دست داره چهار دست و پا راه میره دندان های تیزی داره زوزوه می کشه و... مواردی رو میگه که اگر فری روزی گرگی دید بتونه تشخیص بده گرگه
ولی آدم لیبرال مسلک به جای این میگه ناخونهاش 2.5 س م بلنده دندون داره مو داره موهاش جنسش بیشتر گوگرده گوش داره داخل گوش چپش لایه درونی غده داره روده اش 25 متره ریه قوی داره و... اما آخرش هیچ کس بر این اساس نمی تونه بهفمه بالاخره گرگ چیه
[quote]
البته قانون جنگل قانون طبیعت هست و اینکه فکر کنیم کسی اون رو حاکم کرده خیلی روراست میگم خیلی احمقانست. در امپراطوری اسلام هم که اوج شکوه اسلام بود قانون جنگل بود. به قولی برادر من؛ یه مثل هست که میگه زور برادر خداست!
البته در طبع سیاسی و قومی فکر کنم باعث و بانی این مسئله پیشینیان خودمون در ایران باستان و کمی اونورتر رم؛ باشن اگر بخوایم ریشه رو پیدا کنیم.[/quote]
اگر برای پاراگراف بالای حرفام دنبال مصداق بودم همین بود که شما خودت گفتی... انسان شناسی هستی شناسی و جاهن شناسی درب و داغون لیبرالی غربی دنیا و انسان را همین معرفی می کنه...
بدتر اینکه بازم مسلمانی و اسلام رو خلط کردی
بدتر اینکه به جای ریشه یابی تاریخ که اسمش فلسفه تاریخ هست به سهل انگاری و سطحی نگری تاریخی پرداختی که مبدی مشکل ایران و روم بودن. به قرآن وصله نددارم بیام برات در مورد فلسفه تاریخ و چند تا نظریه متفاوت در مورد اون بنویسم وگرنه اینطوری که فکر می کنی نیست و اون اخوان الصفا و ابن خلدون بیچاره خیلی قرن پیش خیلی چیزها گفتن که شما چنان در حیرت غرب فرو رفتین که چیزی ازش نمی دونید...
[quote]در باب حرفت که میگی این نان رو گذاشتن تو دامن مردم اوکراین شما فرض کن یه حزب بوده. درسته یا نه؟ شما اینجور فرض کن. اون مردم بدبخت یا اون حزب آیا فکر این رو میکردن که ممکنه از جانب یه کشور مورد حمله قرار بگیرن؟ اصلاً منطقی هست؟ حالا نه روسیه شاید ترکیه؟ هیچ فرقی نداره ؟ خواست یه ملت در داخل هست و ربطی به دخالت هیچ کشوری نیست و اگر از این خواست حمایت به عمل بیاد در واقع حمایت هست البته به طور دیپلماسی نه لطف نظامی مثل کریمه![/quote]
نومن ببعض و نکفر ببعض یعنی همین. این هست که بحث روسخت می کنه چون بحث اساس و پایه نداره و وقتی تفکر پایه نداره هر چیزی در وادی سرگردانی درش شدنی هست
اون حزب و مردم بد بخت باید فکر می کردن دنیای سیاست الان و زندگی در دنیای جنگل اینقدر پیچیده هست و طرف مقابل هم خر دست بسته نیست و ممکنه هر اتفاقی بیافته. و باز باید می فهمیدن عده ای معدود نمی تونن با تکیه بر کودتا رای خودشون رو برای همه قالب بدونن. باید اون عده کمی فیزیک می خوندن که هر کنشی واکنشی هم داره و اگر اینها رو نمی دونستن غلط کردن برای مردم ارکراین تصمیم گرفتن و این بددبختی ها رو به بار آوردن. غلط کردن رفتن از غربی ها مامور اطلاعاتی و تک تیرانداز وارد کردن و مستشار کودتای مخملی و کشور رو به هم زدن تا جا برای پای روسیه سگ تر از آمریکا باز کنن.
حمله؟؟؟
بازم سوزنت در مورد کریمه گیر کرده گفتم قبل از تحلیل برو تفاوت ایالت خود مختار رو یاد بگیر البته در همون حقوق لیبرالی خودت بعد در موردش حرف بزن. صد البته نظرات جان اسمیت پایه گذار لیبرالیسم هم در این مور بخونی بد نیست ها صد البته بعید هم نیست شما هم از لیبرلالیسم فقط اسمش رو بلد باشی و مبادی فکری روسای اون رو ندونی...
[quote]تصرف کریمه: این یه تهاجم نظامیه نه کمک نظامی به شهروندارن روس. اگر انقدر دلسوز مردم اوکراین هستن خوب چرا شرق رو یه لطف نظامی نمیکنن؟ پس میشه فرض رو بر این گذاشت لطف نظامی ناخواسته به حمایت نظامی و باز ناخواسته به دلسوزی برای شهروندان روس تبدیل شده که در واقع به یه جوک شباهت داره.[/quote]
البته از اون تهاجم های نظامی هست که 90 درصد بیشتر مردم همون استان همراهش بودن جالبه نه در آرا آدام اسمیت اینها حق دارن جدا بشن آقای لیبرال icon_cheesygrin
این حرفهای آکادمیک رو بزار کنار روسیه هم دنبال منافع خودش هست و تمام این جنگ سر حوزه نفوذ و منافع دوطرف آمریکایی و روسی هست
[quote]این رفتار حتی از جانب هر کشوری: میخواد کشورهای غربی و در راسشون آمریکا باشه یا در شرق؛ غیر قابل قبول هست برای افکار جهانی. همونطور که در سوریه شاهد بودیم با اینکه آمریکا مثل گرگ طمع به شکستن گردن سوریه داشت ولی ناگزیر این کار غیر ممکن بود. یعنی امریکا به قولی حامی ضد تروریسم بشه آمریکا به خاطر منافعش حامی تروریسم. حتی احمقترین افراد در آمریکا این کار رو منفی میدونستن.[/quote]
این رو برای همون کشورهای غربی و شرقی بگو که حداقل به گفته های خودشون پایبند باشن نه من که به همون هم نیستن...
افکار جهانی icon_cheesygrin جوک تلخی بودبولش رو هم آمریکا تعیین می کنه و رسانه هاشون نه من و تو نترس قابل قبولش می کنن نخواستن منفور ...
نه اینکه الان آمریکا حامی تروریسم نیست :-) اصلا مهم نیست منفی و مثبت بدونن اصل قضیه اینه که اولا نیاز نبود و نیست وارد سوریه بشن چون داره همون اتفاقی که می خوان می افته دوم اینکه اگر لازم بشه وارد میشن که از اول هم وارد بودن و سوم اینکه وجود ایران و حزب الله راه بسیاری از اعمال رو بسته و اگر نبود این مقاومت و اگر نبود همین خرس قطبی جهانخوار الان سوریه هم عراق و افغانستانی مجدد بود.
[quote]ببین برادر من یه حبه قند، قنده؛ فردا اسمش نمیشه تکه سنگ.[/quote]
اتفاقا خبر نداری خیلی وقته یکی از اصول غربی شده همین تهی کردن الفاظ از معانی اصلی خودشون. یک نگاهی به کتاب تکنوپولی نیل پست من بنداز بد نیست

[quote]البته الان فهمیدی که در جایگاه خیال منتخب خدا هستی یا نه؟ از این حالت بیای بیرون بد نیست.[/quote]
در مورد سنجاق یه چیزی یادم اومد مشکلت اینه اون رو روس لباست دوختی اون رو باید فرو کنی به تنت تا بتونی ادعاش رو بکنی.
اما در مورد خدا و.... صد بار گفتم بازم میگن کلام خدا هست تفسیرش هم موجوده و سیره و روایت هم هست تاریخ هم موجوده و کسی که از اینها میگه چه بخوای و چه نخوای اگر حرفش بر همین اساس ها باشه حرف خدا رو زده چه به مذاقت خوش بیاد یا نه برای ردش هم ژست روشنفکری و تحلیل سیاسی جواب نمیده باید بیای از همون اصول دلیل بیاری.
توهم رو از خودت دور کن می دونی چه توهمی؟؟؟ این توهم که فرد محوری و امانیسم می تونه خدای بودن انسان رو اثبات کنه. انسان هر چی باشه و تحلیل من و تو هم هرچقدر قوی و ... باشه در برابر خداوند و کلامش هیچی نیست اصلا ذره ای ناچیز هست که به چشم نمیاد.
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بعضی ها واقعا موجودات جالبین.
طرف پاشده رفته این وسط دعوا نرخ تعیین کنه. اومده بحث صادرات گاز به اروپا رو مطرح کرده که روسیه را آچ مز نماید! icon_eek
انگار گاز مثلا سبزی خوردنه میریزی تو تشت می بری یه ساعته تحویل میدی...
چی بگه آدم.
یکی نیست بگه، مشتی اخوی عزیز دل انگیز... حواست نیست مثل این که تراز گاز ما منفیه...
الان به جای این که از فاصله گرفتن روسیه و غرب استفاده کنی دوباره متحدشون نکن علیه خودت... اینه دیگه... تدبیرهای ما همیشه همین طوری بوده در این سالها...
  • Upvote 12
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
المیادین:سلافیانسک:20 کشته 30 زخمی در حملات توپخانه اکراین بروی شهر
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='nepton' timestamp='1401114515' post='380800']
خلاصه اوکراین انشاءالله از بحران در میاد و روسیاهش واسه بدخواهانش میمونه مخصوصا روسیه که بدترین لطمه رو به این کشور زد.
[/quote]
برادران خیرخواه آمریکایی چی؟
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Antiwar' timestamp='1401382151' post='381380']
طرف پاشده رفته این وسط دعوا نرخ تعیین کنه. اومده بحث صادرات گاز به اروپا رو مطرح کرده که روسیه را آچ مز نماید! icon_eek
چی بگه آدم.
یکی نیست بگه، مشتی اخوی عزیز دل انگیز... حواست نیست مثل این که تراز گاز ما منفیه...
الان به جای این که از فاصله گرفتن روسیه و غرب استفاده کنی دوباره متحدشون نکن علیه خودت... اینه دیگه... تدبیرهای ما همیشه همین طوری بوده در این سالها...
[/quote]
منظورتون زنگنه وزیر نفته که خودشو وزیر امورخارجه ثانی میدونه یا لاریجانی رییس مجلس؟
[quote name='Electro_officer' timestamp='1401429614' post='381436']
[/quote]
برادران خیرخواه آمریکایی در کنار عده ای از مردم خداجوی داخلی و خارجی که کعبه آمالشان خوردن مش دونالد و کوکای اصل است با زمزمه کردن دعای امن يجيب المضطر اذا دعاه و [i]يكشف[/i] السوء" و برگزاری سفره ختم صلوات برای توفیق اوباما و زنش در حل این چالش بزرگ از خداوند منان کمک میطلبند.. ویرایش شده در توسط Maldini
  • Upvote 8
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='armagdon' timestamp='1401429534' post='381435']
المیادین:سلافیانسک:20 کشته 30 زخمی در حملات توپخانه اکراین بروی شهر
[/quote]
مبارکه... دولتی که ادعای مردمی بودن داره اینه تازه خوبه مثل سوریه چندین کشور ابرقدرت ور نداشتن سلاح و مستشار و... برای شرق اکراینی ها بفرستن وگرنه ارتش زپرتی اکراین با چند صد دستگاه تانک و کمتر از 100 هواپیما چند ساعته سقوط می کرد

[quote name='Electro_officer' timestamp='1401429614' post='381436']
[/quote]
برادر من تمام نوشته های دو پست قبلی من و ایشون رو بخونید خیلی چیزها دستتون میاد.
اصولا بی فایده است
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عجب... گند خورد به همه تحلیل ها! :| معلوم نیست روسها چه غلطی میخوان بکنن.... :(

ظاهرا تصمیمشون چیزی جز گند زدن به اوکراین نیست :(
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Antiwar' timestamp='1401382151' post='381380']
چی بگه آدم.
[/quote]

ای بابا دور همی خوشیم دیگه بنده خدا یه نظری همین جور یهویی از خودش درکرده ....

چه خوب گفت که همه چیزمان به همه چیزمان می آید
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    1 member