Mojiir

تحلیل و پیگیری تحولات آسیای میانه ( ازبکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، قزاقستان و قرقیزستان )

Recommended Posts

[quote]خواهرم مگه نمی دونی ایران تو جنگ نامتقارن صاحب سبک هست.
نیروی زبده هم تو این زمینه زیاد داریم، به وفور هم پیدا میشه[/quote]
سلام
بله میدونم جنگ نامتعارف
lol
همونی که دکتر چمران پایه ریزی کرده بود
نمونش ساخت قایق موتوری به تعداد زیاد برای مقابله با ناو 300 متری دیگه !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]خواهرم مگه نمی دونی ایران تو جنگ نامتقارن صاحب سبک هست.
نیروی زبده هم تو این زمینه زیاد داریم، به وفور هم پیدا میشه[/quote]
سلام
بله میدونم جنگ نامتعارف
lol
همونی که دکتر چمران پایه ریزی کرده بود
نمونش ساخت قایق موتوری به تعداد زیاد برای مقابله با ناو 300 متری دیگه ![/quote]

لطفا اون كودك درونتون رو يكمي تاديب كنيد .

توي اين پست توهين شايعه پراكني و تهمت وجود داره . كاري نكنيد كه معادل همين رفتار با شما بشه .

براي هر چيزي راه حلي هست كه ربطي به تعداد ابعاد و اندازه نداره ! بلكه استراتژي تعيين كننده نحوه برخورد هست .

چون كمترين ميزان سواد و اطلاعات سياسي نظامي نداريد همچنين با توجه به شكل نوشته هاتون ميشه سن كمي از لحاظ فكري براتون در نظر گرفت توصيه ميكنم تا بزرگ شدن صبر كنيد و بيشتر خوانند باشيد تا نظر دهنده. اين براي خودتون و حفظ شخصيتتون بهتر هست . :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بهتر نیست به جای کوبیدن همدیگه برای مثال برای این کاربر توضیح بدین که چطور واقعا 5 تا قایق موتوری میتونن ناو 300 متری رو غرق کنن؟؟؟

5 تا قابق موتوری کنترل از راه دور پر شده از مواد منفجره که مرتبا مانور میدن میتونن از بزرگترین کابوسای یک ناو باشن. هیچ اژدری اونارو نمیزنه هیچ موشکی نمیتونه پینگ اونا را بگیره و فقط باید با تسلیحات سبکتر از 105 میلیمتر بهشون شلیک کرد. وقتی قایق موتوری از نقطه کور تسلیحات سبک ناو (از پشت) به سمتش میره اون ناو همون 300 متری که فرمودید!!! میشه نقطه ضعفش. تا بیاد اون هیکلو جمع کنه و با سرعت 90 درجه در یک دقیقه دور بزنه قایق موتوریه رسیده و از پشت حفره یبزرگی توی بدنه باز میکنه. تنها سیستمی که با این تهدید مقابله میکنه فالانکس هستش که خوب اونم با شلیک همزمان 3 موشک با حمله قایقی انقدر سرش مشغول میشه که قایق رو کلا فراموش کنه...

مینای عزیز... هیچ چیز غیر ممکن نیست! آمریکا ناو یو اس اس آیزن هاور را بیخود از خلیج فارس بیرون نبرد....

دوستان لطفا بحث قایق و ناو را ادامه ندن تا موضوع تاپیک عوض نشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بهتر نیست به جای کوبیدن همدیگه برای مثال برای این کاربر توضیح بدین که چطور واقعا 5 تا قایق موتوری میتونن ناو 300 متری رو غرق کنن؟؟؟

5 تا قابق موتوری کنترل از راه دور پر شده از مواد منفجره که مرتبا مانور میدن میتونن از بزرگترین کابوسای یک ناو باشن. هیچ اژدری اونارو نمیزنه هیچ موشکی نمیتونه پینگ اونا را بگیره و فقط باید با تسلیحات سبکتر از 105 میلیمتر بهشون شلیک کرد. وقتی قایق موتوری از نقطه کور تسلیحات سبک ناو (از پشت) به سمتش میره اون ناو همون 300 متری که فرمودید!!! میشه نقطه ضعفش. تا بیاد اون هیکلو جمع کنه و با سرعت 90 درجه در یک دقیقه دور بزنه قایق موتوریه رسیده و از پشت حفره یبزرگی توی بدنه باز میکنه. تنها سیستمی که با این تهدید مقابله میکنه فالانکس هستش که خوب اونم با شلیک همزمان 3 موشک با حمله قایقی انقدر سرش مشغول میشه که قایق رو کلا فراموش کنه...

مینای عزیز... هیچ چیز غیر ممکن نیست! آمریکا ناو یو اس اس آیزن هاور را بیخود از خلیج فارس بیرون نبرد....

دوستان لطفا بحث قایق و ناو را ادامه ندن تا موضوع تاپیک عوض نشه.[/quote]

دوست عزیز. وسط دعوا نرخ تعیین میکنی؟ :( این برخورد مدیران برمیگرده به سابقه فعالیت یکی دو روزه این کاربر، که به هیچ وجه دنبال پاسخ و یا بحث منطقی نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]ممنوعیت نامگذاری اسلامی در تاجیکستان! [/b]
اقدام اسلام ستیزانه پارلمان تاجیکستان در حالی انجام میگیرد که دین بیش از نود درصد مردم این کشور اسلام است.
تابناک اجتماعی: پارلمان تاجیکستان طی یک اقدام عجیب، [b]نامگذاری کودکان به نام های اسلامی را ممنوع اعلام کرد.[/b]

به گزارش حوزه‌نیوز، [b]بر اساس این قانون نامگذاری کودکان به نام‌هایی چون محمد، عبدالله و ابراهیم مستلزم پرداخت جریمه خواهد بود و والدین موظفند نام‌های مرتبط با آداب و ارزش‌های ملی تاجیکستان را برای فرزندان خود انتخاب کنند.[/b]

اقدام اسلام ستیزانه پارلمان تاجیکستان در حالی انجام میگیرد که دین بیش از نود درصد مردم این کشور اسلام است.

یادآور می شود پیش از این نیز دولت تاجیکستان به بهانه های مختلف با ارزش ها و نمادهای اسلامی در این کشور مخالفت کرده است که از جمله آنها می توان به ممنوعیت ورود جوانان زیر ۱۸ سال به مساجد و ممنوعیت تدریس معارف اسلامی در مدارس این کشور اشاره کرد.

http://www.tabnak.ir/fa/news/175033/%D9%85%D9%85%D9%86%D9%88%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%A7%D8%AC%DB%8C%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86!

[color=green]
منتقل شدی به کاربران سایت

00Amin[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا" که...آفرین به تاجیکستان که با این کارش هویت نام های خودشو حفظ کرد...نه مثل ما که هویت 6000 ساله خودمونو کورکورانه داریم از بین میبریم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]واقعا" که...آفرین به تاجیکستان که با این کارش هویت نام های خودشو حفظ کرد...نه مثل ما که هویت 6000 ساله خودمونو کورکورانه داریم از بین میبریم[/quote]

هویت این آواتار شما قدمتی کمتر از 8 سال دارد و آغاز آن با اکران اولین قسمت از مجموعه فیلم های اره هم زمان است !!!!

اولا شما 3500 سال لطف کن بیا جلوتر ..... ثانیا هویت ملی ایران مربوط به کل این 2500 سال میشه نه فقط 1000 سال اولش که بخشی از اون هم مربوط به سلجوقیان هست ...... در ضمن این همه طرفداری از هویتی که با یک حمله ی اعراب از بین رفت خیلی جای تعریف و رگ غیرت باد کردن نداره ..... اون بخشی از این هویت که بدرد بخور بوده همچنان باقیست ..... اگه دقت کنی می بینی که ما 30 شبکه استانی داریم که همشون به زبان محلی خودشون صحبت می کنن ....... کسی هم جلوی شما رو نگرفته ..... می تونی اسم خودتو یا بچه هاتو داریوش و خشایار و کوروش و یزدگرد و اهورا بزاری و توی شناسنامت ثبت رسمیش کنی .......

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من فکر کنم کل خبر اصلا مشکل داره, باز اين تابناک يه چيزي پروند .....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]واقعا" که...آفرین به تاجیکستان که با این کارش هویت نام های خودشو حفظ کرد...نه مثل ما که هویت 6000 ساله خودمونو کورکورانه داریم از بین میبریم[/quote]

اولا اهورا پسر نداشت، نکنه خیال کردی اهورا همون خدای صلیبیونه، که یه باکره براش بچه زائیده، اونم تو شدی بی زحمت به فرهنگ ما ایرانی ها کار نداشته باش

غیرت ماله مرده، نه ماله کسی که فقط هنرش اینه که بیاد فقط حرف بزنه و لات و الات به هم ببافه که من فلانم و هیچی در مورد کشورش و مردمش ندونه و نظرات سنگ مفت گنجیشک مفت بده

می دونی بعضی ها، هیچی نیستن

نه علمی بارشونه نه درکی دارن پس هیچکس توی هیچ جایی بهشون احترام نمی ذاره

اینجور افراد حاضرن و همچنین ناچارند برای جبران این حقارت ها با عقل و فهم ناچیزشون ، همه چیز رو زیر سوال ببرن تا یک مشت ....... مثل خودشون براشون کف بزنن.

اینکه این جور دوستان توی سایت میان و این اراجیف رو به هم می بافند به نظر می رسه از کم لطفیه مدیران باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هويت 6.000ساله؟! icon_twisted
اسم پدربزرگ پدر بزرگتون چي هست؟
شكر خدا در اين كشور آزادي نامگذاري هست و هركسي ميتونه اسم بچه اشو هر هجا و آوايي بذاره كه خودشم نتونه تلفظ بكنه!
حالا چي داره اين وسط به جز عقل و منطق برخي از دست ميره، الله اعلم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه چیز اعضای این سایت خیلی جالبه.
یا طرفدار کامل ایران باستان هستن و مخلاف تاریخ معاصر و اسلام.
یا طرفدار کامل تاریخ معاصر و اسلام هستن و به شدت مخلف ایران باستان.

یعنی یه چیز بینابین وجود نداره.

ما تو تاریخ باستان کشورمون افرادی مثل کوروش را داریم که حتی میگن تو قرآن بهش اشاره شده.یا داریوش که واقعا برای ایران کم نزاشت یا مثلا نادر شاه که کشور را نجات داد و خیلیای دیگه. این ها و دست آوردهاشون کم چیزی نیستن که به همین راحتی روشون خط بکشیم.به جای افتخار به داشتن همچین مردانی بعضیا به شدت مخالفشون هستن.نادیده گرفتن حقایق و سوزوندن تر و خشک به خاطر بی عرضه گی برخی پادشاهان کار درستی نیست.

از طرف دیگه تو تاریخ اسلامی کسانی مثل حصرت علی (ع) را داریم که زبان از وصف بزرگی چنین مردی عاجزه.بعضی موقع ها آدم فکر میکنه وجود چنین انسانی با این خصوصیات غیر ممکنه.اما همه میدونیم که حضرت علی (ع) وجود داشته و زندگی کرده و با افتخار وارد بهشت خواهد شد.
یا کسانی مثل امام حسین یا پیامبر اسلام یا دانشمندان بزرگی اسلامی و افراد بزرگ دیگه ای مثل امام خمینی برای ما مایه افتخاره به علت مسلمان بودنمون. اما تو تاریخ حکومت اسلامی کسانی مثل معاویه و یزید و ... هم بودن که از پست ترین انسان ها به شمار میرن اما جایز نیست که همه را با هم قاطی کنیم.

اسم هایی مثل کوروش یا خشایار یا مهر نوش هم زیباست و اسم هایی مثل حسین یا علی یا فاطمه هم زیاست.و این به عقیده طرف بستگی داره که برای بچش چه اسمی را انتخاب کنه و محدودیتی هم براش وجود نداره.

اما در مورد تاجیکستان : چیزی که از داخل مجلس بیرون میاد میشه قانون و خواست نماینده های همون مردمی هست که این نماینده ها رو انتخاب کردن هر چند کار درستی برای یک کشور مسلمان نبود ولی دیگه این مساله کاملا داخلی هست.و اگه مردشون دوست نداشتن قانون را میتونن اعتراض کنن.و حق دخالت در مسایل داخلی هم برای کشورهای دیگه وجود نداره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
؛اما در مورد تاجیکستان : چیزی که از داخل مجلس بیرون میاد میشه قانون و خواست نماینده های همون مردمی هست که این نماینده ها رو انتخاب کردن هر چند کار درستی برای یک کشور مسلمان نبود ولی دیگه این مساله کاملا داخلی هست.و اگه مردشون دوست نداشتن قانون را میتونن اعتراض کنن.و حق دخالت در مسایل داخلی هم برای کشورهای دیگه وجود نداره.؛
[b]كدوم كشور به اين مسئله اعتراضي كرده به صورت رسمي دقيقا؟[/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منظورم این بود که من و شما هم حق دخالت در مسایل داخلی فلان کشور را نداریم.(یعنی ربطی به ما نداره نه جزو ملت اون کشور هستیم و نه کلا حقی در اون کشور داریم که بخواییم به قانونش هم اعتراض کنیم)
همون طور که اگه اونا در مورد قوانین ما اعتراض کنن قبول نمیکنیم.

شما هم متن را خوندی یکم خونسردی خودت را حفظ کن و نزن آدمو. icon_twisted

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]واقعا" که...آفرین به تاجیکستان که با این کارش هویت نام های خودشو حفظ کرد...نه مثل ما که هویت 6000 ساله خودمونو کورکورانه داریم از بین میبریم[/quote]

اولا اهورا پسر نداشت، نکنه خیال کردی اهورا همون خدای صلیبیونه، که یه باکره براش بچه زائیده، اونم تو شدی بی زحمت به فرهنگ ما ایرانی ها کار نداشته باش

غیرت ماله مرده، نه ماله کسی که فقط هنرش اینه که بیاد فقط حرف بزنه و لات و الات به هم ببافه که من فلانم و هیچی در مورد کشورش و مردمش ندونه و نظرات سنگ مفت گنجیشک مفت بده

اینجور افراد حاضرن و همچنین ناچارند برای جبران این حقارت ها با عقل و فهم ناچیزشون ، همه چیز رو زیر سوال ببرن تا یک مشت ....... مثل خودشون براشون کف بزنن.

اینکه این جور دوستان توی سایت میان و این اراجیف رو به هم می بافند به نظر می رسه از کم لطفیه مدیران باشه[/quote]

[b]این دوستمون هم نظرش رو گفت این دلیل نمیشه شما به شخصیتش توهین کنید و عقل و فهم و شعور ایشان را زیر سوال ببرید. شما اگر مخالفتی با حرف ایشان دارید حرف ومنطق زیر سوال ببرید نه اینکه فحاشی کنید .

اگه این بخش مدیر داشت باید می یامد جلوی دهان تو رو میگرفت تا این طوری به شخصیت کسی فحاشی نکنی ! از نام کاربری تا شعور و فهم طرف رو بردی زیر سوال من فکر نکنم ایشان بی شعور تر از شما باشند اگر این بنده خدا هچی نیستن پس شما چی هستین ؟ حقیر میدونی کیه حقیر کسیه که فحاشی میکنه .

اراجیف شما دست کمی ایشون نداشت فکر میکنی خیلی میفهمی ! ؟

شما که عقل کل هستید برای این سایت بسه اگر فهمیدن فحاشیه همون بهتر که ادم نفهم باشه . واقعا برات متاسفم [/b]

کسانی که از منطقی قوی برخوردارند و برای نشان دادن انحراف و یا عقیدتی، شواهد و اسناد گویا و خالی از خدشه‌ای در اختیار دارند، در چالش با حریف به توهین، هتک حرمت و رفتار غیراخلاقی دست نمی‌زنند، چرا که اینگونه برخورد‌ها نه فقط به شفاف شدن فضای مناقشه کمکی نمی‌کند،بلکه عرصه را به غبار نیز می‌آلاید
سخنرانی مقام معظم رهبری -۱۹/۱۲/۸۹-

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]یه چیز اعضای این سایت خیلی جالبه.
یا طرفدار کامل ایران باستان هستن و مخلاف تاریخ معاصر و اسلام.
یا طرفدار کامل تاریخ معاصر و اسلام هستن و به شدت مخلف ایران باستان.

یعنی یه چیز بینابین وجود نداره.

[/quote]

دوست عزیزدقیقا با شما موافقم

من نگفتم که کسی نباید اسم بچه شو مثلا کامبیز بزاره یا چیزای دیگه . کما اینکه خودم نامهای عرشیا و بردیا را در خوانواده خودم دارم.

اما مسئله نمی تونه این باشه که یک نفر بیاد و همه 1300 سال تاریخ رو بندازه کنار و همه اونو پوچ بدونه و بچسبه به 1200 سال دیگش

اینها افرادی هستند که دنبال بهانه هستند تا به نام فرهنگ ، نشد تاریخ، نشد بعضا حتی اسلام اون 1300 سال بعدش رو زیر سوال ببرند.

با این افراد نباید مدارا کرد

اگه ما ایرانی هستیم باید تاریخمون رو اولا کامل بدونیم و بعد هم همش رو قبول کنیم. نه اینکه از یک بخشش دوری کنیم و یک بخشش رد کنیم

مخلص کلام من اینه که ما ایرانی ها یا باید ایران رو با همه بخش هاش(تاریخی- مذهبی) قبول داشته باشیم یا اگه از اسلامش خوشمون نمی یاد یا از تاریخ قبل از اسلامش، بی خودی لاف ایرانی بودن و سنگ ایرانی را یه سینه زدن، سر ندیم

[quote][quote][quote]واقعا" که...آفرین به تاجیکستان که با این کارش هویت نام های خودشو حفظ کرد...نه مثل ما که هویت 6000 ساله خودمونو کورکورانه داریم از بین میبریم[/quote]

اینکه این جور دوستان توی سایت میان و این اراجیف رو به هم می بافند به نظر می رسه از کم لطفیه مدیران باشه[/quote]

[b]این دوستمون هم نظرش رو گفت این دلیل نمیشه شما به شخصیتش توهین کنید و عقل و فهم و شعور ایشان را زیر سوال ببرید. شما اگر مخالفتی با حرف ایشان دارید حرف ومنطق زیر سوال ببرید نه اینکه فحاشی کنید .

اگه این بخش مدیر داشت باید می یامد جلوی دهان تو رو میگرفت تا این طوری به شخصیت کسی فحاشی نکنی ! از نام کاربری تا شعور و فهم طرف رو بردی زیر سوال من فکر نکنم ایشان بی شعور تر از شما باشند اگر این بنده خدا هچی نیستن پس شما چی هستین ؟ حقیر میدونی کیه حقیر کسیه که فحاشی میکنه .

اراجیف شما دست کمی ایشون نداشت فکر میکنی خیلی میفهمی ! ؟

شما که عقل کل هستید برای این سایت بسه اگر فهمیدن فحاشیه همون بهتر که ادم نفهم باشه . واقعا برات متاسفم [/b]

کسانی که از منطقی قوی برخوردارند و برای نشان دادن انحراف و یا عقیدتی، شواهد و اسناد گویا و خالی از خدشه‌ای در اختیار دارند، در چالش با حریف به توهین، هتک حرمت و رفتار غیراخلاقی دست نمی‌زنند، چرا که اینگونه برخورد‌ها نه فقط به شفاف شدن فضای مناقشه کمکی نمی‌کند،بلکه عرصه را به غبار نیز می‌آلاید
سخنرانی مقام معظم رهبری -۱۹/۱۲/۸۹-[/quote]

دوست عزیزTNT منفجر شدن شما هم در نوبه خودش جالبه

مطالب شما رو در سایت خوندم و می دونم هر چند ممکنه با هم اختلاف نظر هایی داشته باشیم (زیاد) ولی شما جز اون دسته از افرادی نیستید که تاریخ ایران را 2پاره کنید

اما درباره این دوستمون که حرفم رو زدم. پست شمارو هم خوندم icon_twisted

فقط می مونه این کلام رو که شما به میل خودت اینجا استفاده کردی

[quote]کسانی که از منطقی قوی برخوردارند و برای نشان دادن انحراف و یا عقیدتی، شواهد و اسناد گویا و خالی از خدشه‌ای در اختیار دارند، در چالش با حریف به توهین، هتک حرمت و رفتار غیراخلاقی دست نمی‌زنند، چرا که اینگونه برخورد‌ها نه فقط به شفاف شدن فضای مناقشه کمکی نمی‌کند،بلکه عرصه را به غبار نیز می‌آلاید

اولا این مطلب رو شما خودت تفسیر کردی که حریف هر کسی می تونه باشه یا نه منظور کسانی هستند که قصد دارند به بحث و گفتگویی سازنده بپردازند

مطمئن باش من آدم با حوصله ای هستم اگر آدمش رو هم پیدا کنم که اهل بحث و منطق باشه با دلیل و مدرک باهاش به صحبت می شینم. ولی اگه یکی سنگ برداشت اونجا دیگه منظور از از حریف دشمن می شه. و شما می تونی بشینی و با دشمن هر جور خواستی بحث کنی. ولی من نه

این اقا آمده و یک متلک انداخته و رفته شما چرا می خوای ازش دفاع کنی من نمی دونم. ایجور افراد رو زیاد دیدم. در مورد ایشون خبر ندارم ولی عمدتا افرادی که من با این شیوه عملکرد دیدم یک سری آدم های مختلف از کمونیست، مجاهد(منافق) غیره بودن

شاید شما اینهارو توی تلویزیون دیده باشی ولی ما اینارو از نزدیک دیدیم و با همشونم بحث کردم. هیچکدومشون نمی تونندبحثی رو ادامه بدن اون هم با دلیل و منطق درست(ما که ندیدیم)

اگه قرار باشه یه نفر بیاد و یک حرفی(متلک های معنی دار-مطالب ضد فرهنگی و یا هر چیز دیگه که خودت بهتر می دونی) بگه و بره و هیچکس هم به صاحت کثیفش نگاه نکنه و اگه به اینجور افراد پاسخ داده نشه هیچ وقت پاشونو تو گلیم خودشون نگه نمی دارند.

حالا شما می خوای به من بگی چرا به کسی که سنگ برداشته با هوریتزر 155MM حمله می کنی؟؟؟

فکر کنم کاملا مشخص شد و من فکر نمی کنم با این نوع افراد با مصالحه برخورد کردن عقلانی باشه

[quote]کسانی که از منطقی قوی برخوردارند و برای نشان دادن انحراف و یا عقیدتی، شواهد و اسناد گویا و خالی از خدشه‌ای در اختیار دارند، در چالش با حریف به توهین، هتک حرمت و رفتار غیراخلاقی دست نمی‌زنند، چرا که اینگونه برخورد‌ها نه فقط به شفاف شدن فضای مناقشه کمکی نمی‌کند،بلکه عرصه را به غبار نیز می‌آلاید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.