amir

ملاحظاتی بر به‌کارگیری قدرت هوایی در جنگ علیه پیکارجویان تکفیری- بعثی داعش

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

جناب پرشین بوی عزیز؛ شما وقتی دارید اطلاعات غلط به خورد ملتی که تخصص ندارن می دین از کوروش عزیز هم نمی تونان انتظاری داشت که جواب نده! اولا که تانک ذولفقار رو بر اساس شباهتی که به تی-72 داره برخی سایت ها می گن ایران رفته تی-72 رو رنگ زده جای ذولفقار داده بیرون احتمالا شما هم یکی از سایت های مثل گلوبال سیکیوریتی دیدن و چون اسم تی-72 رو توش دیدی اومدی گفتی ذولفقار همون تی-72 هست! اولا که ذولفقار از لحاظ بدنه شبیه تی-72 است و امکاناتش اصلا با تی-72 قابل مقایسه نیست! دوما عرب ها اگر عرضه داشتن می رفتن با این 400 تا هواپیما و 1 میلیارد جمعیت اسرائیل 7 8 میلیون نفری رو داغون می کردن! تازه همسایه هم هستن و اسرائیل نمی تونه بمب هسته ای استفاده کنه! سوما! موشک شهاب 6 از روی موشک تایپویدونگ کره شمالی الگو گیری شده و کره ای های احمق برای ما نساختن! لطفا تا یک سایتی می رین یه کلمه توش می بینین تا اخرش بخونید! چهارما نیروی دفاعی کشور ما خیلی بیشتر از اونیه که شما فکر می کنید و نظام به فکر جایگزین کردن هواپیما های داخلی و سوخو بجای اف-14 هست همچنین شنیدم دارن مهندسی معکوس هم برروی اف -16 های تحویلی از کوبا انجام می دن! پنجما با نیروی بازدارنده ای که ایران داره فکر نمی کنم هیچ کشور عربی با اینکه از عرب ها هیچ انتظاری از فکر کردن نمی ره جرات داشته باشن به ایران حمله کنن چون یک موشک بخوره تو پایتختشون همه اشون می رن دنبال شتراشون! در مورد ولخرجی های اعراب! اعراب جزء نفت هیچ چیزی ندارن! و نفتشون هم جاودانه نیست! ولی یاران ما پر از نعمت خدادی اعم از امکان کشاورزی که ما می تونیم با کشاورزی در خوزستان فقط 100 میلیون نفر ادمو نون بدیم! و معادن اورانیوم، گاز، مس، زغال سنگ و... اعراب هم می تونن به شعل قدیمیشون یعنی زن گرفتن و شتر بازی ادامه بدن! نکته: خدای نکرده خدای نکرده به فارس های عرب زبان ایران جسارت نشه چون همه هموطنان مطمئنا حساب اعراب را با آنها کنار خواهند گذاشت!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فكر مي كني خيلي با رته آقاي عزيز چرا نمي گي خريد اون 80 تا اف 14 چقدر خرج داشت چرا همون پولو خرج تحقيقات جوانان ايراني نكرد كه خودشون از اف 14 بهتر طراحي مي كرد به يك سوم قيمت يا فكر كردي روسيه خط مونتاژ سوخوي 37 تو ايران را ميندازه خيالات خام روسيه به خاطر يه نيروگاه هسته اي مارو بيچاره كرده هند با ما مقايسه نكن روسيه خط توليد توپ 106 تو ايران را نمي اندازه چه برسه به هوا پيما

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد مهندسي معكوس هم بگم كه مهندسي معكوس جز پيچيده ترين مهندسي هاي دنيا الان امريكا هم مهندسي معكوس داره در مورد شاه هم شاه 40 سال حكومت كرد و بعد از 40 سال متخصصان ما بلد نبودند موشك رو بالگرد سوار كنند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب ليچ عزيز من اطلاعات غلط نداادم. 1.شما نميتوني از من بخواي كه تا آخر يه سايت بخونم.چون خودت مطلب منو كامل نخوندي. اگه ميخوندي ميديدي كه گفتم ((ما بعد از منتاژ تي 72 ذولفقار ساختيم)) نه كه از روش ساختيم.در ضمن ذولفقار 1 اگه امكاناتش كمتر از تي 72 نباشه بيشتر نيست. 2.در بي عرضگي ((حاكمان عرب)) شكي نيست.ولي همون عربها بودن كه با 8 سال جنگ مارو 50 سال عقب انداختن. كلا عربها وقتي پشتشون گرم باشه شير هستن. 3.تا اونجايي كه من يادم تعريف همسايگي يعني مرز مشترك/ولي هرچي نقشه رو ديدم بين عريستان و عربهاي حاشيه خليج فارس مرز مشتركي با اسراييل نديدم. 4.عربها با اون 400 تا هيج كاري مقابل اسراييل نميتونن بكنن چون اگه اونا اف 15 و تورنادو دارن اسراييل رپتور داره(آمريكا هيچ وقت نميذاره توازن نظامي به سمت عربها تغيير كنه) 5.من منكر نيروي دفاعي كشورمون نشدم 6.من به رويا هيا مسءولين كاري ندارم وضعيت فعلي رو ميسنجم 7.در ضمن از تحقير ملل ديگر بپرهيزيد اگه كره اي ها احمقن پس ما چقدر احمقيم كه از رو موشكهاي اونا الگو برداري كرديم. در ضمن ما معادن عمده ذغال سنگ نداريم/برداشت گاز هم بهتر از نفت نيست/معادن اورانيوممون هم واسه مصرف داخلا چند سال خودمون بيشتر جواب نميده/و با كشاورزي در كل ايران بزور 70 ميليونو نون ميديم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
كورش جان تو جواب هيچ كدوم از سوال هاي منو ندادي و فقط رو عقيده ي خودت كور كورانه پافشاري ميكني.در ضمن ميگن(كافر همه را به كيش خود پندارد)من هيچ وقت فكر نكردم كه خيلي بارمه. فرض ميكنيم شاه اون پولو ميداد بره تحقيق اونوقت براي جنگ نهايتا چند تا ماكت و نقشه هواپيما داشتيم.در ضمن منظورتو از بهتر از اف 14 ساختن نميفهمم .ميخواي بگي ايرانيها اون موقع از شركتهايي كه بهترين دانشمندان دنيا رو از اين ور اون ور دزديده بود بهتر بودن. در ضمن مملكتي كه شاه تحويل گرفت با اسب قاطر ايو اون ور ميرفتن شپش و شوره جزيي از بدنشون بود فكر ميكني دانشگاه تهران و صنهعتي شريف كي ساخت كه هنوزم بعد از40+28 بهترين دانشگاههاي ايرانن.ولي در اشتباهات فاحششون هم شكي نيست. شما كه به ايراني بودنت مينازيدي و اينديان بوي مسخره ميكردي حالا چي شد كه از ميگي مارو با هند مقايسه نكن. در مورد مهندسي معكوس هم به نظر من بهترين كاره و دليلي نداره راه 50 ساله ي اونارو ما هم بريم چون اونجوري هميشه عقبيم ولي شما داد و هوار راه انداخته بودي كه( كي ميگه منتاژه اينا همش اختراعه) راستي ممكنه به من بگي آمريكا از رو چي داره مهندسي معكوس ميكنه رو زير دريايي هاي پوسيده روسيه يا صاعقه ما

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اينكه امريكا از مهندسي معكوس استفاده ميكنه اشتباه است امريكا از مهندسي معكوس استفاده مي كرده تا خودش رو به سطح تكنولوژي المان برسونه ايران هم دقيقا در حال استفاده از اين الگو است امريكا در مرحله اختراع است ايران در مرحله ابتكار يعني يك پله با تكنولوژي روز امريكا فاصله داريم اگه همه چيز خيلي خوب پيش بره ميتونيم 20 ساله يا شايد هم زودتر به اين حد برسيم بايد بدونيد تكنولوژي كه در صنايع دفايي استفاده ميشه در تمام دنيا معمولا حدود 20 سال جلو تر از تكنولوژي مورد استفاده مردم همون كشور است ولي در ايران اين فاصله شايد بالاي 40 سال باشه . سياست كلي دولت ايران اين است كه بيخيال تكنولوژي هاي لو رفته مثل ماشين ساختن و... شدن و رو به تكنولوژي هاي جديد اوردن مثل سلولهاي بنيادي و در ضمينه هسته اي من شنيدم براي توليد سوخت به روش جوشش هسته هم سرمايه گزاي شده اولين نيروگاه كه قرار است به اين روش انرژي توليد كنه با همكاري تمام كشورهاي صنعتي {امريكا انگليس ژاپن المان و....} قرار است با همكاري هم اين نيروگاه رو بسازن ايران هم همزمان شروع كرده . اين راه درستيه كه روي دانشمندان ايراني سرماي گزاري كنيم ولي زمان شاه اين امكان وجود نداشته اون موقع مگه چند تا دانشگاه در ايران بوده ايراني ها هنوز سوار قاطر و شتر بودن پوروسه تحقيق و اختراع زمان بر است نيروي هوايي ايرن از چند تا هواپيماي ملخ دار استفاده مي كرده با توجه به كشورهاي همسايه كه هميشه چشم طمع به ايران داشتن ايران بايد امنيت خودش رو تضمين ميكرد تا بعد بتونه به فكر تحقيق و اختراع بيوفته شاه بهترين كار ممكن رو انتخاب كرد خريد تامكت به نيروي هوايي ايران اين فرصت رو داد كه همين امروز ما بتونيم به تحقيقات ادامه بديم تامكتهاي ايرن بعد از چند دهه هنوز جزو خطرهاي به القوه ناتو به حساب مياد ما الان داريم تو كارخونه تانك سازي كه شاه به كمك امريكايي ها زير زمين ساخته بود تانك ذوالفقار تي72 و... ميسازيم شاه مراحل اوليه براي ابر قدرت شدن رو رفت كه ما ميتونيم ادعا كنيم 20 سال ديگر به اين مهم نايل ميشويم نه شاه اشتباه كرده نه الان داريم اشتباه ميكنيم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پرشین بوی جان! اگر بگردی بین اردن و اسرائیل مرزی تقریبا مشترک پیدا می کنی!... بعدشم شعاع تخریب یک بمب اتمی به اندازه ای هست که نیمی بیشتر از خاورمیانه رو به نابودی بکشه!... البته بستگی به کلاهک اتمی و مقدار غنی سازی اورانیوم مصرفی هست! درضمن بنده اصلا نمی گم شاه در سرمایه گزاری نیروی هوایی اشتباه کرده ولی باید کمی هم برروی بومی سازی سلاح سرمایه گزاری می کرد! در مورد اینکه اعراب مارو به عقب انداختند اشتباه متوجه شدید!... این اعراب نبودند... این ها موشک ها و هواپیماهای شوروی سابق، آمریک، آلمان، انگلیس، فرانسه، آفریقای جنوبی، کمک های مالی تمام کشور های عربی بجز سوریه و... بود که مارو عقب انداخت ولی شما بری عراق رو هم نگاه می کردی زمان جنگ دستکمی از ایران زمان جنگ نداشت! درضمن شما که شاید بدونید سوخو - 27 از اف-16 کارآمد تره چرا هی پافشاری بر اف-22 که اصلا قابل مقایسه با سوخو -27 نیست و اف-16 که به سختی می تونه با سوخو 27- درگیر شه می کنید!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
و در مورد کشاورزی ما همون خوزستان رو بکاریم 100 میلیونو نون می دیم 30 میلیون گرسنه هم نجات می دیم!... همچنین میراث فرهنگی که اهمیت چندانی بهش نمی شه رو یادم رفته بود!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزيز ليچ 1.تمام اعراب اردن نيستند شما گفتيد اعراب 2.خودتونم گفتيد /شعاع تخريب متغير است.اسراييل احمق نيست كه يه بمبي بندازه كه خودش رو هم نابود كنه 3.در ضمن شما از كجا ميگي نكرد وقتي هنوز خلبان نداشتيم.چه جوري ميخواستيم جنگنده بسازيم 3.موشكهاي آمريكا و شوروي و ........ في سبيل ال... نيومده بودند جنگ كه با پول اعراب اومدند.پس علت اعراب بودند و من هم دقيقا به كشور خاصي اشاره نكردم.اعراب بااين كارشون هن خودشون بد بخت كردن هم مارو(انقدر به صدام قدرت داده بودند كه خودشون هم جلوش نميتونستند.بايستند 4.احتمالا يه دندونه اشتباه كردي و منظورت سوخو 37(ترميناتور) بوده.چون سوخو 27 قابل مقايسه با اف 22 نيست. :D و كارايي اف 22 واف 16 جداست. و دقيقا كارايي كه ما با تام كت هامون با عراقيها ميكرديم(هدف قرار دادن شون از فاصله خيلي دور<فونيكس>رهگيري روي رادار بدون اينكه متوجه شوندو.........).الان رپتور ميكنه. 5.((بر اگر نتوان نشست)).گفتم ما الان از كاشتن كل ايران بزور 70 ميليون رو سيريكنيم چه برسه به صادرات.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رپتور موشک دوربرد ندارد و قویترین موشک هوا به هوای آمریکا AIM-120C است که علیرغم تمام ادعاها که برد آنرا حتی تا 70 کیلومتر اعلام میکردند در یوگسلاوی ثابت شد که برد مفیدش فقط 18 کیلومتر است!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من نمي خوام بحث منحرف كنم ولي جرا بايد كشوري كه 2000 سال سابقه ي بزرگترين امپراطوري داشته ودر كنارش در علم روز پيشتاز بوده كارش به جايي برسه كه مردمش رو شتر بشينند مگه آمريكا چند سال به وجود آمده همين خاندان پهلوي و قاجار بودند كه اين بلا رو سر ايران اوردند بلايي كه اسكندر و مغول سر ايران نيا ورد حا لا تو باز حمايت كن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مگه ميشه فونيكس رو بدون جانشين رها كرده باشن

فعلا که رها کردن.قدرت های بزرگ هم بعضی وقتها گافهای بزرگ میدن
امان از مافیا بازی آمریکاییها :D

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
راستش قرار بود موشکی جدید و سبک با برد 180 کیلومتر به نام AIM-152 جایگزین AIM-54C شود که این پروژه از دهه 1980 شروع شده بود و نامش AAAM یعنی موشک هوا به هوا پیشرفته بود. این پروژه خوب پیش میرفت تا اینکه معلوم نشد برای چه بسته شد؟! به هر حال فعلا نیروی هوایی و دریایی آمریکا موشک هوا به هوای دوربرد ندارند و با ورود مدل D موشک AIM-120 انتظار میرود مشکل نبرد در فواصل متوسط رفع شود اما همچنان از موشک دور برد خبری نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب اعراب که شما می گین اینقدر باهم متحدن در صورت جنگ با اردن میان جلو!! آقا سعید!! این موشک فونیکس چه ربطی به اینجا داشت؟! icon_biggrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.