amir

ملاحظاتی بر به‌کارگیری قدرت هوایی در جنگ علیه پیکارجویان تکفیری- بعثی داعش

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

در مورد وضع اقتصادي صحبت كرديم ما آن زما 30000000 جمعيت داشتيم و روزانه 6 ميليون بشكه صادر مي كرديم حلبي آباد بود البته مردم داخل شهر هم دسته كمي از حلبي اباد نشين ها نداشتند 2 ميليون معتاد داشتيم بيكاري بيداد مي كرد مردم بد بخت بودن همه چيز وارداتي بود اگه وضع اقتصادي خوب بود مردم كه مرض نداشتن شكنجه بشم تا آزاد جشنهاي 2500 ساله ميلياردها خرج رو دست مردم گذاشت ميلياردها دلار مردم كارد به استخونشون رسيده بود تا فقر تا كي نا امني من از هر كي پرسيدم ميگفت كه زنا حتي مرداشم جريت نمي كردند بعد از 7و8 شب از خونه بيرون برن آمريكاييها مثل اكيناوا به زنامون تجاوز مي كرد بعد تو مجلس خودمون كاپيتولاسيون تصويب ميكردند خدا شاهده هيج اي دنيا اينطوري نبوده كه به نا موست تجاوز كنند جريت نكني به طرف فحش بدي فساد بيداد مي كرد فقر بيداد مي كرد بعد پادشاه ايران بودجه ميداد براي اينكه مثلا ونيز زير آب نره همه ي اينها واقعيت هستند خدا شاهده اگر كسي كوچكترين جانبداري از حكومت شاه بكند به خون 1000000 شهيد توهين كرده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا چه ... پیدا میشن . اولا که شاه ایران بخاطر اینکه ایران رو اینقدر نیرومند کرد برش داشتن. شما همین ذوب آهن که یک صنعت مادره رو ببینید که شاه چطوری اونو از طریق شوروی باسه ایران اورد. شاه ایرانو دشت میساخت از هر لحاظ.در ضمن دوستان توجه کنن که ارزش یه ادم از یه پشه خیلی بیشتره ولی اگه این پشه یه زمانی آدمو بیمار کنه و بکشه نه چیزی از ارزش آدم کم میشه و نه به ارزش پشه اضافه میشه مثال ما هم با تازیان همینه.در ضمن این دولت ... هم که رهبرش یه ... مسولیتش ... میهن آریای ماست. از آقا سعید درخواست میکنم این مطلب رو پاک نکنن. درود بر شاهپور ساسانی که حق تازیان و رومیان رو به شایستگی کف دستشون گذاشت توجه کنید که شاه آدم مستقلی نبود ولی آنچه در توان داشت برای ایران انجام داد. و کی گفته ایران باروتم تولید نمیکرده.ایران از سلاح ژ-3 گرفته تا مونتاژ هلی کوپتر های بل در اصفهان و ساخت سه صنایع مجهز دفاعی در تهران اصفهان و درود و آمادگی زیر ساختها برای تولیدات نظامی را همگی در زمان شاه انجام داد. و اگر این کارها را نمیکرد هرگز کسی برای خلالوش 57 برنامه ریزی نمیکرد. من نمیدانم چرا مردم ایران فکر میککنن خودشون شاه و برش داشتن؟؟؟ شما همین مجاهدین خلق را ببینید خوب اگر این رژیم کثیف خلافت اسلامی امداد غیبی(استعمارگران) به دادش نمیرسید که الان خبری از این دارو دسته نبود... و یا جریان دستگیری عوامل کودتای پایگاه هوایی شاهرخی... به نظر من که همینا نشون از ... این رژیم داره. در مورد قاجارها هم بهتره بدونین که نه تنها اونا وابسته بودن بلکه این وابستگی خصوصا به انگلیس حتی در زمان شاه عباس صفوی شروع شده با حضور برادران شرلی در ایران.و حتی با همه احترامی که برای نادر شاه قائلم او هم با تحریک کمپانی هند شرقی به هندوستان حمله کرد و باعث تضعیف آن شد که انگلیس هم اونو اشغال کردو جالب اینجاست که نادر بعد از فتح هند در اونجا نموند...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان این بحث که شاه را چه کسی برکنار کرد بسیار مفصل است و فقط اشخاصی صاحب نظر می توانند در این رابطه اظهار نظر کنند. چرا که بسیار پیچیده است و فقط چشمانی تیز بین از پس ان بر می ایند icon_frown . برخی مستندات و شواهد تاریخی موجود است که گواه از بی اعتنایی و بی اعتمادی امریکا نسبت به شاه است. در این رابطه هم تحقیقات بسیاری بوسیله محققین و سرویسهای اطلاعاتی داخل کشور صورت گرفت , این تحقیقات بسیاری از مسائل را روشن کرد ولی هیچ گاه منتشر نشد , چرا که این تحقیقات برای منتشر شدن و روشن کردن افکار عمومی صورت نگرفت . من نسبت به نتایج این تحقیقات به اندازه کافی اگاهی دارم بسیار خلاصه نتیجه این تحقیقات را برای شما دوستان بازگو می کنم : امریکا بسیار دوست داشت که شاه پهلوی هر چه زودتر سقوط کند , به این خیال که حکومت بعدی نیز همانند این حکومت سر سپرده خواهد بود . ولی هیچ گاه بصورت مستقیم و غیر مستقیم به انقلاب کمکی نکرد . بله شاه اشتباه کرده بود کمی زود و عجولانه چهره خیال پردازانه خود را رونمایی کرد:x در زمان انقلاب در ایران امریکا فقط در یک فکر بود , و ان هم نفوذ و انحراف انقلاب اسلامی به همان گونه ای که انقلاب مشروطه را منحرف کردند :x

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من کار ندارم ولی قاجار رو نباید بهتر از پهلوی دونست اگه کریم خان زند لدش به حال خواجه قاجار نمی سوخت شاید وضعیت ما این جوری نبود و افرادی مثل کریم خان زند و لطفعلی خان زند کشور آباد میکردن و ÷یشترفت میکردیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شکی نیست که قاجار ها فاسد ترین و ضعیف ترین حکومت فراگیر در طول تاریخ ایران زمین هستند :x ایا می دانید وقتی نماینده ناپئلون برای بستن قرار داد اتحاد با ایران برای نابودی تزار یه ایران امد لطفعلی خان قاجار اولین حرفی که به نمایند ناپلئون گفت چه بود؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!! :| پرسید من زیباتر هستم یا ناپلئون :x میدانید در حال حاضر تقریبا 2/3 نقاشی های متعلق به قاجار نمایش عمومی انها ممنوع است؟؟!!! 2/3 نقاشی های دوران قاجار در رابطه با س ک س و ا م ی ز ش شاهان قاجار با همسران خود است :x و این یعنی یک فاجعه تاریخی.... icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان گرامي 1- حكومت پهلوي وابسته به تكنولوژي روز دنيا بود ولي هرچه بود ايراني بودند نه از اعراب. 2- عزت و افتخار ايران و ايراني در آن زمان زبانزد همهء دنيا بود. اكنون در سفري كه قصد داشتم به لندن بروم، دوستانم در آنجا اكيدن اظهار كردند كه خود را پاكستاني يا هندي معرفي كنم! برعكس اينكه كه در دورهء پهلوي ايراني بودن مايهء افتخار و سربلندي ايرانيان مي بود. 3- بله بحرين را از ما جدا كردند ولي چند هزار برابر آن را شاهان عياش قاجار به روس و انگليس بخشيدند. تنها در حرمسراي ناصرالدين شاه ملعون، 500 زن نگون بخت به زور از اقصا نقاط ايران جهت عياشي و خوشگذراني اين جناب جمع آوري شده بودند. 4- شاه فقيد ايران، داراي ليسانس مديريت از دانشگاه لوزان سوئيس، گواهينامهء خلباني و ليسانس دانشكدهء افسري به سال 1324 بود. ايشان به زبان فرانسه تسلط كامل داشتند و انگليسي را نيز به راحتي تكلم مي كردند ولي متاسفانه!! عربي بلد نبودند! 5- شاه هرچه تلاش مي كرد در جهت زودودن فقر و بيكاري از ايران بود. ايشان كشوري را تحويل گرفته بودند كه در آن نه زنان و نه مردان جايگاه و حرمت خود را نداشتد. به بركت حكومت دوران قاجار كه ايرانيان عرب دوست! سنگ آنها را در همين تاپيك به سينه زدند، در ايران جاده نبود. راه آهن نبود. فرودگاه نبود. پالايشگاه نبود. دانشگاه نبود، هيچ نوع صنعت سبك يا سنگين نبود، كارخانه به قول شما توليد باروت نبود ولي آرمان ايجاد شد. ايران بايد به ايراني بودن خود افتخار مي كرد. از سال 1320 تا 1357 بدانجا رسيديم كه در همه جاي دنيا، ايران و ايراني مورد احترام قرار گرفت. در طول 12 سال دوران صدارت مرحوم اميرعباس هويدا، در همه جاي ايران قند و شكر كيلويي 24 ريال بود و طي اين 12 سال، شاهد ثبات قيمتي بوديم كه در طي اين 30 سال حكومت اعراب بر ايرانيان، ديگر نشانه اي از آن حتا براي يك ماه نبوده است. 6- به جوان ايراني احترام گذاشته مي شد. برايش دانشگاه ساخته مي شد و به جاي گماشتن مامور حراست كه مشكل بيماري روحي مازوخيسم دارد، كاخ جوانان ساخته شد تا جوانان تفريح كنند و انرژي خود را به جاي شكستن شيشه هاي اتوبوس در آنجا تخليه نمايند. 7- از جوانان به عنوان آينده ساز ممكلت ياد مي شد و جوانان ديپلمه اي را كه معدل بالاي 18 داشتند و در كنكور موفق نمي شدند با هزينه دولت (كه اكنون صرف تهيه و ارسال موشك به حزب الله لبنان و حماس و . . . مي شود) وي را به دانشگاههاي معتبر خارج مي فرستادند تا در بازگشت، گوشه اي از كار را بگيرند و ايران را به سمت پيشرفت يا همان چيزي كه آن مرحوم به نام تمدن بزرگ مي ناميد، رهنمون سازند. اميدوارم شاهد توهين به هيچ سلسه و خاندان اصيل ايراني نباشيم كه در غير آن صورت، پروندهء اعراب حاكم بر ايران بسيار سنگين تر است و مجبوريم من بعد به آن بپردازيم. با تشكر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان من این تاپیک را مجددا باز کردم ولی اگر باز هم بحث تاپیک منحرف شود و از شاهان ایران , قاجار , آرژانتین که هیچ گونه ربطی به بحث تاپیک ندارد فورا تاپیک را قفل می کنم , برای اینکه به کل هم بحث تاپیک عوض شود مقاله را از سایت آویا در مورد توان دفاعی اعراب قرار می دهم.

[align=center]توان دفاعی امارات متحده‌ی عربی [/align]

[align=center]تصویر[/align]

وزارت دفاع امارات متحده‌ی عربی برای اولین بار در سال 1971 و توسط یکی از مقامات انگلیسی ساکن در این کشور راه‌اندازی شد. این وزارت که هم‌ اکنون دارای قشون 65000 نفری است مسئولیت حفاظت و دفاع از 7 ایالت را بر عهده دارد.

تاریخچه

پس از آنکه در سال 1971 یک دورگه‌ی انگلیسی- عرب به نام عمان اسکات نیروهای دفاعی امارات متحده را سر و سامان بخشیده و وزارت دفاع را تشکیل داد، نیروهای عرب و پاکستانی این وزارت را تکمیل کرده و سازمان بخشیدند. در این وزارت بیشتر نیروهای متخصص نیروهایی از انگلیس و پاکستان بوده و نیروهای بومی در جبهه‌های دفاعی مشغول فعالیت بودند.

در سال 1999 نیروی هوایی این کشور که تا آن زمان تنها اسم آن وجود داشت، قوت گرفت. در این میان این کشور جنگ خلیج و کویت را نیز تجربه کرد. دهه‌ی نود را می‌توان دهه‌ی شکوفایی صنعت نظامی و هوافضایی این کشور دانست. با اینکه بیشتر بخش صنعت نظامی این کشور وابسته به متخصصان خارجی از انگلیس و پاکستان و سلاح‌های امریکایی است، اما استعداد بالای رشد در این منطقه و منابع مالی مناسب این کشور، سبب شده که بتواند در بخش دفاعی منطقه به عنوان یک قطب به حساب آید.

بخش‌های مختلف صنایع نظامی

مرکزیت این بخش‌ها در وزارت دفاع این کشور و در شهر ابوظبی قرار دارد. هم اکنون قدرت نظامی و دفاعی امارات متحده‌ی عربی بیش از هر چیز در بخش هوایی آنست. این کشور با خریداری 80 هواپیمای جنگنده‌ی F-16 از امریکا توانست نیروی هوایی خود را به خوبی تقویت نماید. ضمنا با گسترش تعداد نیروهای انسانی خود به 3500 نفر و خرید جنگنده‌های دیگری همچون میراژ 2000 و هواپیمای انگلیسی بریتیش هاوک و همچنین بالگردهای فرانسوی نیروی هوایی این کشور جان تازه‌ای گرفته و یکی از به یکی از قطب‌های منطقه تبدیل شد. آموزش نیروهای این بخش را مدرسان امریکایی بر عهده دارند.

صنایع موشکی این کشور کاملا تحت برنامه‌ی هاوک امریکا راه‌اندازی شده و دنبال می‌شود.

نیروی دریایی این کشور نیز با بیش از 2000 پرسنل، 12 قایق گشت مجهز به موشک‌های کروز انگلیسی و امریکایی دارد. این نیرو توسط ناوهای امریکایی که در خلیج فارس حاضرند، حمایت می‌شوند. برای تقویت و رزم‌دیدگی این نیرو، امریکا بارها رزمایش‌های مشترکی با این کشور برگزار کرده است.

بررسی رشد نظامی

رشد اساسی نیروهای نظامی و دفاعی این کشور بین سال‌های 1991 تا 2005 شکل گرفته و همچنان نیز ادامه دارد. بیشتر این رشدها به استخدام نیروهای زبده‌ی خارجی جدید و یا خرید سیستم‌های نظامی و دفاعی بازمی‌گردد.

در سال 1992 این کشور 436 تانک لکلرک و 415 خودروی مجهز نظامی BMP-3 خریداری کرد. با استفاده از تجربه‌ی ایران، این کشور نیز قطب خرید محصولات نظامی خود را روسیه و اوکراین قرار داد. در کنار این دو کشور امریکا، انگلیس، آلمان و فرانسه نیز این کشور را بازار مناسبی برای سلاح‌های خود می‌دیدند. سیستم‌های اصلی این کشور به علت همکاری مستقیم با امریکا و انگلیس بر اساس استانداردهای ناتو طرح‌ریزی شده است.

پس از تجهیز اسلحه و تجهیزات نظامی، این کشور به فکر تربیت نیروهای نظامی برتر نیز افتاد. برای این کار از مدرسان امریکایی و در کنار آنها انگلیسی بهره برده و در نیروی هوایی به تعداد مناسبی از خلبانان و متخصصان بومی دست یافت. در این میان این دو کشور و به خصوص انگلیس در بخش‌های غیرنظامی هوایی امارات نیز رسوخ کرده و جای مناسبی گرفتند. یکی از آنها فرودگاه دبی و خطوط هوایی امارات (Fly Emirates) است.

بخش‌های مختلف نیروهای نظامی امارات متحده عربی

ارتش

نیروی دریایی

زیردریایی‌ها

گشت دریایی

نیروی هوایی

دفاع هوایی

پلیس فدرال

صنعت نظامی

دولت امارات متحده‌ی عربی برای کاهش نیاز این کشور به دیگر کشورها، خصوصا کشورهای غربی و در بخش نظامی و دفاعی تصمیم گرفته است که به تولید داخلی بهای بیشتری داده و به تربیت نیروهای متخصص بیشتری بپردازد. در این مسیر دولت تعداد زیادی از دانشجویان با استعداد را برای تحصیل در این زمینه‌ها به کشورهای پیشرفته فرستاده و یا با سرمایه‌گذاری بالا شعباتی از دانشگاه‌های معروف جهان را به شهرهای مناسب خود آورده است.

یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های که در این زمینه انجام شده است، راه‌اندازی شرکت کشتی‌سازی ابوظبی است که به طراحی و تولید قایق و کشتی‌های نظامی و غیرنظامی مناسب برای شناوری در آب‌های منطقه می‌پردازد. اخیرا تلاشهایی نیز برای ساخت پرنده‌های بدون سرنشین در این کمپانی صورت گرفته است.

نقش نیروی انسانی

سن وظیفه‌ی عمومی در این کشور 18 سالگی است، گرچه در ارتش این کشور از سن 15 تا 49 ساله دیده می‌شود. از آنجاکه این کشور جمعیت پیرشونده‌ای دارد، تعداد نیروهای وظیفه‌ی این کشور روز به روز در حال کاهش است. ضمنا چون جای تحقیقات در این کشور زیاد باز نمی‌باشد، نیروهای خارجی کمتری به این کشور می‌آیند. از سال 200 تا 2004 تعداد نیروهای نظامی این کشور حدود 30000 نفر کاهش پیدا کرده و این برای مقامات الزام خرید تجهیزات بیشتر را به وجود می‌آورد.

در مقابل سرمایه‌گذاری‌های بسیاری در بخش نظامی می‌شود. منابع مالی گسترده در این کشور بودجه‌ی ½ میلیارد دلاری در سال 2000 را برای این کشور به ارمغان آورده است. البته این بودجه به توجه به رشد 1/3 درصدی تولیدات داخلی تا سال 2004 به میزان 400 میلیون دلار کاهش یافته است

Avia.ir

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امارات تجهيزانه خوبي خريده ولي يادش رفته مردانگي وغيرت بخره مطمپن باشين اگه جنگ بشه همشون فرار مي كنن و در عرض چند روز اشغال ميشه icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بهتره كه ما هيچ كشوري رو ضعيف فرض نكنيم حتي اگر اعراب ترسو باشند اينطوري اگه با انها درگير شويم اگه قوي باشند خوب ما هم به اندازه كافي آماده اگه هم ضعيف بودند (همشون در رفتند) خوب ما چيزي از دست نداديم سريعتر پوزشونو به خاك مي ما لونيم. پس همه براي ما تهديده خطرناكيند. icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تشکر از شما

یه مورد هست که به اون اشاره نشد و اون هم تعداد جنگ افزارهای طرف مقابل بود. در واقع بیشتر این تجهیزات یا در جنگ واقعی امتحان نشدند و یا اینکه تعدادشون در اون حدی نیست که در مقابل حریف حرف خاصی برای گفتن داشته باشه و بعضی دیگر که در جنگ واقعی کارنامه درخشانی نداشتند...

و اما تعجب میکنم،نویسنده خیلی راحت اف 15/16/18 رو کشک خطاب کرد!
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من منکر توانایی ها و قدرت جنگنده های نسل چهارمی امریکا نیستم ولی نظر خودم اینه که یه جورایی ذهنمون بخاطر رسانه ها و "آمریکایی" بودنشون اونا رو برامون بزرگ نمایی میکنه و باعث میشه جنگ افزار های روس و چینی رو بیش از حد دست کم بگیریم...شاید هم اشتباه میکنم.
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظرم بهترین راهبرد برای کسی میخواد دفاع کنه حمله و دفاع با موشکه..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
والا در مورد این متن همین بس که سوخو 30 ام کا 2 رو از تمامی جنگنده های قدیمی امریکا بالاتر دونسته (احتمالا منظورش اف 5 بوده !)و در مقابل اف 35 در اکثر پارامتر ها سرتر میدونه

به خاطر کتف از جا دراومده ات منفی نمیدم fi_lone_ranger
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.