zed

پیام تشکیل گروه تروریستی "خراسان" برای آمریکا / ترویست‌هایی خطرناک‌تر از داعش!

Recommended Posts

ترکیب اعضای این گروه چند ملیتی است. بیشتر اعضای این گروه از کشورهای افغانستان، پاکستان،یمن، سوریه و برخی کشورهای اروپایی است.
 

گروه بین‌الملل جهان‌نیوز: «جیمز کلاپر» مدیر اطلاعات ملی آمریکا در سخنانی در کنفرانس خبری این سازمان در واشنگتن تأکید کرد گروهی شناخته شده به اسم «خراسان» در حال حاضر در منطقه فعالیت می‌کند و می‌تواند همچون داعش تهدید بزرگی علیه ایالات متحده آمریکا محسوب شود.

مدیر اطلاعات ملی آمریکا با هشدار به اینکه گروه خراسان ممکن است منبع دیگری از تهدید علیه ایالات متحده شود، خاطرنشان کرد دستگاه اطلاعاتی آمریکا تعقیب این گروه را از مدت‌ها پیش آغاز کرده است.

تاکنون اطلاعات ذیل درباره ترکیب اعضا و اهداف و روش ها و توانمندی این گروه در برخی منابع منتشر شده است:

الف: ترکیب اعضای این گروه چند ملیتی است. بیشتر اعضای این گروه از کشورهای افغانستان، پاکستان،یمن، سوریه و برخی کشورهای اروپایی است.

ب: به لحاظ تشکیلاتی این گروه زیر مجموعه القاعده محسوب می شود و با گروه النصره در سوریه ارتباط دارد.

ج: کار ویژه اصلی این گروه هدایت و اجرای عملیات خرابکاری در کشورهای اروپایی است. بر اساس بر‌آوردهای دستگاه های جاسوسی سرّی آمریکا، افراد مسلح وابسته به خراسان برای آزمایش راه‌های جدید انتقال مواد منفجره از گیت فرودگاه‌ها با سازندگان بمب شاخه القاعده در یمن همکاری می‌کنند.

د: برآورده های اطلاعاتی غربی نشان می دهد که این گروه توانمندی‌های خاص تری نسبت به گروه‌های مشابهه خود دارد. این گروه توانایی انتقال مواد منفجره با ابعاد سنگین تر و پیچیده تر به اروپا را دارا است. مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند که با توجه به اطلاعات به دست آمده توسط سازمان‌های جاسوسی مبنی بر همکاری بین گروه خراسان و سازندگان بمب در القاعده شاخه یمن و تندروهای غربی، مدیریت امنیت حمل و نقل این کشور در ماه جولای گذاشته انتقال تلفن‌های همراه و دستگاه‌های لپ‌تاپی را که نیاز به شارژ ندارند از طریق پروازهای هوایی به سمت آمریکا و هواپیماهایی که از اروپا و خاورمیانه وارد این کشور می‌شوند ممنوع کرده‌اند.

هـ: این گروه شبکه‌ای از گروه‌های شهروندان با ویزای آمریکایی را در اختیار دارد که می‌توانند با حساسیت کمتری به هواپیمایی آمریکایی دسترسی داشته باشند.

و: سازمان‌های جاسوسی آمریکا از مدت‌ها پیش، روی این گروه کار اطلاعاتی کرده و اخیرا تعدادی از اعضای این گروه در استرالیا دستگیر شده اند. هنوز اطلاعات بیشتری از این گروه و یا اعترافات دستگیر شدگان منتشر نشده است.

در همین حال برخی تحلیلگران امنیتی تشکیل گروهی ترویستی همانند "خراسان" که به گفته مقامات امنیتی آمریکا از داعش نیز خطرناک‌تر می‌تواند باشد، حاوی نکات مهی به قرار ذیل می‌باشد:

۱: روند تشکیل گروه‌های تروریستی علیه آمریکا در سال های اخیر روند صعودی به خود گرفته است. در چند سال اخیر تحولات سوریه اصلی‌ترین دلیل برای تشکیل گروه‌های جدید تروریستی در منطقه بر علیه منافع غرب محسوب می‌شود.

۲: روند بی‌حساب و کتاب صدور تجهیزات پیشرفته نظامی و امنیتی به گروه‌های تروریستی در سوریه توسط آمریکا و متحدینش اینک منجر به تبدیل به گروه‌های تروریستی شده که از قدرت نرم‌افزاری و تجهیزات مدرن‌تری برای اقدامات تروریستی و خرابکاری امنیتی، در قلب کشورهای غربی برخوردار هستند.

۳: پیش‌بینی تحلیل‌گران امنیتی این است که با دخالت نظامی آمریکا در عراق و سوریه تعداد گروه‌های تروریستی بیشتر از این افزایش بیابد. برخی ارزیابی اطلاعاتی نشان می‌دهد که اینگونه اقدامات نظامی آمریکا منجر به شکل‌گیری زمینه مناسب‌تر برای جذب نیرو توسط گروه‌های تروریستی می‌شود.

لینک خبر : http://jahannews.com/vdcjavetyuqeotz.fsfu.html

 • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دروغ میگن این داعشو امریکا لولو خورخوره درست کرده تا با یک تیر ۲ نشان بزنه پس به عراق و سوریه برن و حذف بشار اسد مثل مدل لیبی! روسها هم با دیدن سقوط اسد پشتشو خال خواهند کرد همون کاری رو که با ما کردن. امریکا بعد از سوریه هدفش ایران و بعد تجزیه روسیه بزرگ! البته اگه به جنگ اتم تبدیل نشه فعلا که شیرازه روسها در حال از هم پاشیدنه بلای تحریم دامن این نامردها را هم گرفت  :winking:

 • Upvote 2
 • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با عرض سلام

اين اسم گذاري به چه دليلي هست ؟

 

به نظر من این گروه از افغانستان به وجود اومده و به علت هم مرزی و نزدیکی با خراسان (خودشونو خراسانی می دونن) این اسمو گذاشتن ...

یه دلیل دیگه که به ذهنم می رسه و شاید در نظر اول خنده دار باشه ... دید آخر الزمانیشونه ... در احادیث داریم که سپاهی از خراسان به طرف سفیانی میرن ... شاید با این نامگذاری ها بخوان با فریب افرادی رو جذب کنن ...

شایدم میخوان به طور غیر مستقیم ایران رو تو افکار بین المللی بد جلوه بدن ... این یه روش عملیات روانیه ... 

 

الله اعلم 

 • Upvote 3
 • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

القاعده شاخه ايران ! icon_eek

 

كسي نظري نداره ؟ چيزي نمي دونه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

منظورشون تداعی لشگر خراسان آخر الزمان هست یعنی که لشگر خراسانی آخرالزمانی که وعده داده شده همین جنابان وحوش هستند .

 • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینا همش اسم هستن وگرنه هدفشون یکی هست

غرب رو با داعش ناامن کردن

هدف اینارو میگن امریگا! و اروپا!

ولی پیش پیش مشخص هست هدف نا امن کردن شرق هست

کاری که خودشون نتونستن بکنن با سرازیر کردن پولهای حرام و تسلیحات کشورهای عربی و غربی این گروه ها دارن انجام میدن

دیگه با این چنینی جنگی هیچ کدام از این کشورها خطری تهدیدشون نمیکنه!!!

نه پایگاه هاشون

نه اسکله های نفتیشون

نه مافعشون

نه...

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من که نگرفتم چی شد....

الان این گروه در کجا تشکیل شده و نیروهاش مال کجا هستن؟ هدفش چیه؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من که نگرفتم چی شد....

الان این گروه در کجا تشکیل شده و نیروهاش مال کجا هستن؟ هدفش چیه؟؟

 

در واقع این گروه به نوعی پوست اندازی نسل جدید رهبران جوانتر القاعده محسوب میشه

مثل القاعده جهان وطنی هستند و توی یک کشور بخصوص فعالیت نمیکنند.

نیروهاش بر خلاف نسل قدیم القاعده که عموما خاورمیانه ای (خصوصا سعودی بودند) اروپائی - خاورمیانه ای عربی - آمریکای شمالی و خاورمیانه ای غیر عرب (افغانی و احتمالا ایرانی) هستند.

هدف اش هم همون اقدامات انتحاری توی غرب و ... هست. ولی با پوششی ایمن تر. یعنی با توجه به حساسیتهای اف بی آی در مورد مهاجرین مسلمان ؛ اینها از افراد داری تابعیت غربی استفاده میکنند

 

دوباره به این اطلاعات جهان نیوز دقت کنیم :

تاکنون اطلاعات ذیل درباره ترکیب اعضا و اهداف و روش ها و توانمندی این گروه در برخی منابع منتشر شده است:

الف: ترکیب اعضای این گروه چند ملیتی است. بیشتر اعضای این گروه از کشورهای افغانستان، پاکستان،یمن، سوریه و برخی کشورهای اروپایی است.

ب: به لحاظ تشکیلاتی این گروه زیر مجموعه القاعده محسوب می شود و با گروه النصره در سوریه ارتباط دارد.

ج: کار ویژه اصلی این گروه هدایت و اجرای عملیات خرابکاری در کشورهای اروپایی است. بر اساس بر‌آوردهای دستگاه های جاسوسی سرّی آمریکا، افراد مسلح وابسته به خراسان برای آزمایش راه‌های جدید انتقال مواد منفجره از گیت فرودگاه‌ها با سازندگان بمب شاخه القاعده در یمن همکاری می‌کنند.

د: برآورده های اطلاعاتی غربی نشان می دهد که این گروه توانمندی‌های خاص تری نسبت به گروه‌های مشابهه خود دارد. این گروه توانایی انتقال مواد منفجره با ابعاد سنگین تر و پیچیده تر به اروپا را دارا است. مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند که با توجه به اطلاعات به دست آمده توسط سازمان‌های جاسوسی مبنی بر همکاری بین گروه خراسان و سازندگان بمب در القاعده شاخه یمن و تندروهای غربی، مدیریت امنیت حمل و نقل این کشور در ماه جولای گذاشته انتقال تلفن‌های همراه و دستگاه‌های لپ‌تاپی را که نیاز به شارژ ندارند از طریق پروازهای هوایی به سمت آمریکا و هواپیماهایی که از اروپا و خاورمیانه وارد این کشور می‌شوند ممنوع کرده‌اند.

هـ: این گروه شبکه‌ای از گروه‌های شهروندان با ویزای آمریکایی را در اختیار دارد که می‌توانند با حساسیت کمتری به هواپیمایی آمریکایی دسترسی داشته باشند.

و: سازمان‌های جاسوسی آمریکا از مدت‌ها پیش، روی این گروه کار اطلاعاتی کرده و اخیرا تعدادی از اعضای این گروه در استرالیا دستگیر شده اند. هنوز اطلاعات بیشتری از این گروه و یا اعترافات دستگیر شدگان منتشر نشده است.

 

=====

احتمالا رهبرشون هم باید همون امیر محمد... ( مشهور به  "عمر خالد خراسانی" ) باشه که همین چند وقت پیش به همراه تعدادی از یاران اش از گروه " تحریک طالبان پاکستان" اخراج شده بود.

بنا به گفته مقامات اطلاعاتی غربی امیر محمد روابط بسیار نزدیکی با "ایمن الظواهری" و "القاعده" دارا هست

 • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به گزارش مشرق، نشریه آمریکایی "گلوبال پست" با رونمایی از طنازی جدید سلفی ها  از آغاز فعالیت گروه تروریستی با نام خراسان به‌عنوان یکی از زیرشاخه‌های نظامی سازمان تروریستی القاعده خبر داد. این نشریه گزارش داده است که تاکنون این گروه تحرکات متفاوتی را در فضای تبلیغی به زبان فارسی انجام داده است که از جمله می‌توان به راه‌اندازی یک سایت اینترنتی به زبان فارسی اشاره کرد.
 

چندی پیش اعلامیه ای از این گروه به زبان فارسی در خاک افغانستان و پاکستان پخش شد که برای دعوت به همکاری و عضوگیری در خاک این دو کشور منتشر و توزیع شده بود.

 

729734_497.jpg

 

اعلامیه فارسی زبان گروه خراسان برای جذب نیرو در افغانستان و پاکستان

 

 

علت نامگذاری خراسان به معنی طرح القاعده برای اشغال استان خراسان ایران نیست بلکه بخش اعظمی از منطقه جنوب آسیا از زمان ساسانیان به بعد به نام خراسان یعنی سرزمین خورشید نامگذاری شده است و در بعد میدانی نیز القاعده قدرت مقابله با نیروهای مسلح ایران را ندارد و همواره در محدوده کشورهایی فعالیت کرده است که دارای سازمان نظامی منسجمی نیستند. درخصوص فعالیت القاعده در پاکستان هم بخوبی مشخص است که دولت پاکستان تا حدود زیادی با اهداف القاعده در منطقه همراهی می‌کند.

 

729735_653.jpg

 

منطقه خراسان در نقشه‌های تاریخی

 

 

اما درخصوص اینکه چرا گروه خراسان برخی اعلامیه‌های خود را به زبان فارسی منتشر می‌کند می‌توان گفت این سیاست القاعده درواقع نوعی همراهی با آمریکا برای کشاندن پای ایران به جنگ با تروریسم به رهبری آمریکاست در واقع پشت پرده ماجرا به این شکل ترسیم شده است که برایند تحولات به تشکیل ائتلافی بیانجامد که به نوعی زعامت آمریکا در منطقه را تثبیت نماید و تلاش این کشور را برای به شکست کشاندن گفتمان ضدآمریکایی موجود در منطقه تضمین نماید.

 

 

729736_900.png

 

سایت اطلاع‌رسانی خراسان وابسته به شبکه تروریستی القاعده

 

 

در واقع مقامات آمریکایی یک سازمان تروریستی بزرگ را کاملا تغذیه می‌کنند و با اهرم رسانه‌های خود اقدام به بزرگ‌نمایی خطر این سازمان می‌نمایند در گام بعد گروه تروریستی وظیفه دارد تا خود را در تقابل مستقیم با منافع آمریکا نمایش دهد سپس دولت آمریکا با تشکیل یک ائتلاف با کشورهای منطقه تمام گفتمان‌های موجود ذیل هژمونی خود تعریف می‌کند.

این استراتژی که چندین بار در منطقه خاورمیانه با عدم رقبت کشورمان در پیوستن به ائتلاف دروغین ضد تروریست با شکست روبرو شد بار دیگر مقدمات تشکیل خود را در جنوب آسیا طی می‌کند و البته این بار هم آمریکایی‌ها از درگیر کردن ایران در این بازی غفلت نکرده‌اند و درتلاش هستند تا با توضیح اعلامیه‌های فارسی و تبلیغ احتمال حضور تروریست‌ها در ایران، مقامات کشورمان را با این بازی همراه سازند.

گلوبال پست همچنین از فعالیت گسترده القاعده برای جذب نیرو از منطقه روهینگیا در میانمار خبر داد. منطقه‌ای که تا چندی پیش شاهد جنایات گسترده بودیان این ناحیه در قبال مسلمانان بود و کشورهای عربی و اسلامی هیچ واکنش خاصی در قبال این جنایات انجام ندادند.

رسانه‌های آمریکایی چند هفته است که تلاش می‌کنند ایران را همگام سیاست‌های آمریکا در خصوص فعالیت‌های تروریستی در خاورمیانه نشان دهند اما درواقع هیچ هماهنگی درخصوص فعالیت نظامی بین دو طرف صورت نمی‌گیرد و نیروهای نظامی ایران مطابق با مشی دیپلماتیک کشور در نقش مستشار نظامی ظاهر می‌شوند.

روز گذشته روزنامه واشنگتن تایمز آمریکا نوشت نیروهای ویژه سپاه پاسداران ایران با رضایت مقامات آمریکایی در عراق مستقر شده‌اند این در حالی است که مشاوره نظامی ایران در قالب سپاه قدس به ارتش عراق مدت‌ها قبل از طرح ائتلاف آمریکا برای مقابله با داعش شروع شده است.

علت اصلی تلاش برای کشاندن پای ایران به مقابله با داعش در عراق و همچنین تشکیل گروه تروریستی خراسان در جنوب آسیا تنها با یک هدف صورت می‌گیرد و آن همراه نشان دادن جمهوری اسلامی با طرح‌های آمریکا در منطقه است که خوشبختانه با موضع گیری مناسب مقامات سیاسی ایران ناکام مانده است.

 

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/347191/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D9%84%D9%82%D8%A7%D8%B9%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%A2%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1

 

**************************

سایت این گروه تروریستی پیدا کردم

 

khu_28129.jpg

 

تفکرات موهوم و جاهلی خودشون  را با استفاده همه ابزار ممکن منتشر می کنند ( ترانه  کیلیپ - کتاب - مجلات با بهترین کیفیت و ...... )

 

khu_28429.jpg

 

 

khu_28229.jpg

 

khu_28329.jpg

 • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چند سالی هست که تبلیغات این حیوانات به فارسی زیاد شده ... حتی گروه های تروریستی شبیه اینا به وجود اومدن که گرایش به شیعه دارن و خودشونو طرفدار امامان ما میدونن ... !!!

 

منتظر سید حسینی خراسانیشونم باشید ... خدا لعنتشون کنه ...

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این نقشه ی خیالی داعش هست از خلافتی که میخواد بسازه

خراسان را میتونید در اون ببینید

احتمالا این گروه خراسان با داعش مرتبط باشه

چون داعش، در اصل محدوده ش "عراق و شام" بود

الان که به اصطلاح دولت اسلامی تشکیل دادن احتمالا میخوان فعالیتشون رو به اون منطقه گسترش بدن

 

136899_867.jpg

ویرایش شده در توسط aztec
 • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چه جالب.....

ظاهرا کشور کردستان رو به رسمیت میشناسه داعش! :)))))

 

اون قسمتی که از اروپا گرفتن... به نظرم چون اونجا سخت ترین قسمت برا گرفتنه، بهتره از اونجا و مشخصا اندلس شروع بکنن.... بقیش رو ما میدیم خدمتشون....

من خودم حاضرم پول رفتنشون تا اندلس واسه انتحار و جنگ رو بدم...

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با این قبیل کارها قصد دارند دید ها و چهره قیام جهانی مولای ما امام زمان ع رو پیش جهانیان مخدوش کنن و یک نوع ترس و وحشت از امام زمان ع ایجاد کنند

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

انتخاب این اسم(خراسان) و زبان فارسی سایت نشان از فتنه ای بزرگ داره!

احتمالا آمریکا با تشکیل چنین گروهی در راستای استراتژی جنگ نیابتی قصد استفاده از این گروه به عنوان ابزار فشار در مذاکرات هسته ای را خواهد داشت! دست کم نباید گرفتش. :thinking:

 • Upvote 1
 • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

 • مرور توسط کاربر    0 کاربر

  هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.