TAHA-SH

استقرارقایقهای تندرو رباتیک آمریکادرتنگه هرمز

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ژاپن، چین، کره، سنگاپور، اینها توی آسیا نیست؟

بله برادر.ون فراموش کردم بنویسم شرق اسیا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دارن کم کم برتری مارو خنثی می کنند!

دقیقا کدوم برتری منظورتونه؟

این چه نوع برتری و قدرتیه که قایق اونو خنثی می کنه!؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دقیقا کدوم برتری منظورتونه؟
این چه نوع برتری و قدرتیه که قایق اونو خنثی می کنه!؟

دارن از تکنیک ما استفاده می کنند!

بجای ناوهای بزرگ که راحت میشه زدشون...

آنوقت دیگر asymmetric معنا ندارد!

بله برادر.ون فراموش کردم بنویسم شرق اسیا

ایشان آبجی هستند! :straight:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک نخود هم ما بندازیم توی این آش

- هوش مصنوعی به معنای ساخت چیزی که تست تورینگ و ... را پاس کنه، با مدلهای محاسباتی کامپیوترهای امروزی (تورینگ) افسانه‌ای بیش نیست و مال دهه ۱۹۷۰ است. آنچه که امروز به عنوان هوش مصنوعی کاربردی است، مباحث بهینه‌سازی چند بعدی، تشخیص الگو، تصمیم گیری بهینه چند عامله و مباحثی نظیر اینهاست که اتفاقا در این زمینه‌ها هیچ چیزی در کشور کم نداریم.

- بنده باور نمی‌کنم به این زودی سراغ سیستم‌های خودکار (autonomous) بروند زیرا به عنوان مثال پهپادهایی مثل پردیتور که به راحتی قابل کار اتوماتیک هستند و اتفاقا مساله در هوا به هزار دلیل از دریا ساده‌تر است، طبق قانون ارتش آمریکا حتما باید در هر لحظه به خلبان زمینی وصل باشند. البته حرکت به سمت رباتهای جنگی خودکار غیر قابل اجتناب است.

- دوست دارم قیافه اون آقای ایرانی (اسمش یادم نیست) رو که در ناسا بود و می‌گفتند یکی از مغزهای پشت برنامه مریخ نورد هست رو ببینم که چه حالی و چه توجیهی داره وقتی کارش علیه کشور و مردم خودش استفاده میشه. البته دیوار حاشا بلنده و انسان توجیه گر. امیدوارم براشون ته مانده‌ای از وجدان انسانی و وطن دوستی مانده باشه.

• Upvote 5
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

- دوست دارم قیافه اون آقای ایرانی (اسمش یادم نیست) رو که در ناسا بود و می‌گفتند یکی از مغزهای پشت برنامه مریخ نورد هست رو ببینم که چه حالی و چه توجیهی داره وقتی کارش علیه کشور و مردم خودش استفاده میشه. البته دیوار حاشا بلنده و انسان توجیه گر. امیدوارم براشون ته مانده‌ای از وجدان انسانی و وطن دوستی مانده باشه.

این مدل دوست‌داشتن‌ها اگر مستندی پشتش نباشه فکر نمی‌کنم چندان اعتباری داشته باشه. بنده در ارسال قبلیم در این تاپیک دقیقا مشخص کردم که سهم آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در این قضیه چه بوده است. و جالب اینکه با وجود تمام جستجو‌هایی که انجام دادم در نهایت حتی یک کلمه در سایت ناسا پیدا نشد که سیستم مورد بحث (CARACaS) واقعا در یک ماموریت مریخ‌نورد (و کدام مریخ‌نورد؟) استفاده شده باشد. صرفا به عنوان سیستمی که توسط شاخه سیستم‌های متحرک و رباتیک JPL توسعه داده شده شناخته شده است.

کلمه "مریخ‌نورد" در ویدئو مربوطه صرفا به عنوان نرم‌افزاری که توسط ناسا برای مریخ‌نورد توسعه داده شد، به کار رفته است.

نکته دیگر آنکه، جدا از موضوع فوق، دانشمند یا مهندسی که دانسته در یک فعالیت غیر نظامی و صرفا علمی فعالیت می‌کند فکر نمی‌کنم انصاف باشد که اگر دیگرانی نتیجه تحقیقات وی را در کاربرد دیگری استفاده کنند، سخنان مشمئز کننده‌ای چون بی‌وجدانی و.. به وی نسبت داده شود. (اگر کسی عمدا و دانسته کاری می‌کند، آن بحث متفاوتی است)

• Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نکته دیگر آنکه، جدا از موضوع فوق، دانشمند یا مهندسی که دانسته در یک فعالیت غیر نظامی و صرفا علمی فعالیت می‌کند فکر نمی‌کنم انصاف باشد که اگر دیگرانی نتیجه تحقیقات وی را در کاربرد دیگری استفاده کنند، سخنان مشمئز کننده‌ای چون بی‌وجدانی و.. به وی نسبت داده شود. (اگر کسی عمدا و دانسته کاری می‌کند، آن بحث متفاوتی است)

البته عقاید و نظرات متفاوت و ناشی از تفاوت در نگرش انسانها به دنیا و هدف آنهاست و بنده به شما احترام می‌گزارم.

البته در راستای همین مساله تفاوت جهان بینی که عرض کردم، از نظر اینجانب کار کردن در سیستم‌های حتی غیر نظامی از جهانخواران به دلیل اینکه باعث تقویت بنیه‌های اقتصادی، علمی و تکنولوژیک آنها میشه، از نظر شرعی و وجدانی مشکل داره. طبیعیه که هر کشوری خروجیهای علمی خودش رو در جهت اهدافش استفاده کنه و اصولا به همین دلیل (کاربرد حال یا آینده) است که سرمایه گذاری در بخش علمی انجام میشه.

حالا اگر کسی این رو بدونه و اونجا کار کنه که خوب وجدان و شریعتش میره زیر علامت تعجب. اگر که ندونه، جزو مستضعفین فکری حساب میشه (حالا گیرم که دکترا داشته باشه) و بر مستضعفین (از هر نوعی) حکم متفاوته

بابت انحراف تاپیک در دوستان عذر خواهی می‌کنم

• Upvote 5
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما لطف دارید. پس بنده یک خواهشی از شما دارم و آن اینکه در اینگونه اظهار نظرها که احیانا عتاب‌های سختگیرانه و خطرناکی داخلش هست، اگر نظر خودتان را بیان می‌فرمایید تاکید بفرمایید که "به نظر من اینگونه است" یا "به اعتقاد من اینگونه است" و... (اگر از جایی نقل می‌کنید آن را هم ذکر بفرمایید خیلی خوب خواهد بود)

متشکرم.

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما لطف دارید. پس بنده یک خواهشی از شما دارم و آن اینکه در اینگونه اظهار نظرها که احیانا عتاب‌های سختگیرانه و خطرناکی داخلش هست، اگر نظر خودتان را بیان می‌فرمایید تاکید بفرمایید که "به نظر من اینگونه است" یا "به اعتقاد من اینگونه است" و... (اگر از جایی نقل می‌کنید آن را هم ذکر بفرمایید خیلی خوب خواهد بود)

متشکرم.

با کمال احترام خیلی باهاتون موافق نیستم. زیرا تصور بر اینه که هرکسی هر مطلبی می‌نویسه، نظر خودشه و در غیر این صورت (نقل قول) باید ارجاع بده. فی الواقع ؛ "به اعتقاد من اینگونه است" نقل دائم عبارت  "به اعتقاد من اینگونه است" کمی زیاده کاری است  icon_cheesygrin  بنده خود را ملزم می‌دارم که هرآنچه که نقل کنم، رعایت امانت نموده و ارجاع دهم

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب مهدی و حوسم عزیز

در مورد دانشمند ایرانی مقیم هر جائی در این کره خاکی .

به نظر بنده ( طبق گفته جناب مهدوی ) یک ایرانی پرورش یافته در ایران ( مغز ایرانی ) در هر جا ( حتی در کره مریخ ) هم باشد یک ایرانی و در صورتی هموطن ایرانی بنده و شما حساب میشود که این آب و خاک بتواند از یافته های آنها ( حتی اگر با سرمایه گذاری خارجی هم باشد ) حداقل بهره برداری را بنماید ، در غیر اینصورت یا از ایرانی بودن خلاص است و یا دشمن پرور !

آنگونه که شما دوست عزیز مهدوی میفرمائید ایرانی بودن ایشان در صورت عدم نفع ایشان ( که بنده نمیدانم با مام وطن داشته یا نداشته ، که انشاالله داشته ) به کشورش مورد مناقشه قرارمیگیرد ( مگر آنکه ایشان همانجا بدنیا آمده و بزرگ شده باشند ) و تنها همانند گل باغ همسایه ایست که شما می کنید و به یقه خود میزنید.خواهید گفت سرمایه گذاری و ایجاد امکانات از طرف آنها بوده است .! مثالی هم در مورد سرمایه گذاری خدمتتان بگویم :

مثلا فرض نمائید که ایران دارای معادن اورانیم میباشد که خود قادر به استخراج آنها نباشد . حال کشوری دیگر با سرمایه گذاری و دیگر امکانات آنها را استخراج نماید . آیا صرفا سرمایه گذاری و سایر امکاناتی که به داخل خاک این کشور سرازیر نموده موجب تصاحب کامل این معدن و استفاده اختصاصی از آن بدون تصفیه حق و حقوق مربوط به سرمایه ملی ایران ( ذخایر اورانیوم منظور است ) میگردد ؟ مسلما جوابتان منفی خواهد بود . انسانها و تمامی ایده ها و افکار آنها جزئی از ثروت این آب و خاک محسوب میگردد و در اختیار نهادن کامل آن در اختیار بیگانگان به بهانه های مختلف جز خیانت و دستبردی بزرگ به ذخایر این کشور ( باز هم طبق گفته شما ، به نظر من ) چیز دیگری نخواهد بود که اگر چنین باشد بنده کسی نیستم که بخواهم از وجود ایشان احساس افتخار نمایم ، بلکه برعکس احساس تنفر خواهم نمود .

واما دوست عزیز حوسم !

من و شما هنوز نمیدانیم که ایشان برای هموطنان خویش در این آب و خاک ارمغانی از مغز و نبوغ خویش داشته اند یا خیر .؟ پس تا آنزمان نه میتوان به ایشان افتخاری نمود و نه ایشان را متهم به خیانت به مام وطن نمود . این پاسخ ایست که شاید تنها در نزد چند نفر بوده و همانگونه نیز بماند و تاریخ است که در آینده نسبت به ایشان قضاوت خواهد نمود .

به عنوان نمونه ، بنده به شخصه خاک پای پروفسور صمیمی هستم و از ته دل و نهایت غرور به ایشان افتخار نموده و در هر جائی باشم الطاف این شخص بزرگوار را که موجب پرورش مغزهای هموطنانش و هموطنانم میگردد هرگز فراموش نخواهم کرد .

با تشکر

ویرایش شده در توسط parvaaz

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.