senaps

مبارزین در سایه....

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بسم الله الرحمن رحیم
لا حول و لا قوة الا بالله العلى العظیم

سلام....

به هر صورت، رفتار امریکا در این خصوص، ظاهرا خیلی جالبه....
یعنی در ابتدا نیروها اخراج میشن یا کنار گذاشته میشن، جوری که هر اتفاقی افتاد، بهانه‌ای برای دولت واسه جدا کردن خودش از اینا داشته باشه...بعد اینها رو وارد سازمان رزم نیروهای مخصوص میکنه...
----------
نیروهای مخصوص(معروف به گرین برتس!)، بر خلاف یگان های ویژه‌ای مثل دلتا فورس و نیوی سیلز، خیلی کمتر عملیاتی هستن و بیشتر کاربرد اطلاعاتی دارن... یعنی این نیروها اعزام میشن برای اینکه یه عده از محلی ها رو اموزش بدن و اماده‌ی جنگ چریکی و این مباحث... در حقیقت، این افراد، اموزششون تخصصا برای جنگ با تجهیزات سبک(بدون پشتیبانی سنگین، یا پشتیبانی خیلی کم!) هستن و معمولا وابسته هستن به بومیان محلی که همراهشون کار بکنن...

منبع: Senaps

سلام میثم جان

اول از همه خسته نباشید میگم. تاپیک ات خیلی عالی هست. 

یعنی با توجه به این تعاریف شما اگه بخواهیم مشابه گیرین برت ها در سازمان رزم نیروهای مسلح رو مثال بزنیم باید "سپاه قدس" رو مثال بیاریم درسته؟

- نیروهائی که هیچ وقت دولت حضورشون توی یک نقطه رو اعلام نمیکنه ، ولی سایه حضورشون بر روی تحولات یک منطقه نظامی کاملا محسوس هست.

- عموما نیروهای بومی اون منطقه رو آموزش میدن و با همکاری بومی ها کار انجام میدن (عراق - سوریه - افغانستان - احتمالا یمن و ... )

- در صورت دستگیری، اولین اقدام رو سفارت ایران توی اون کشور میکنه تا اتباع و شهروندان غیر نظامی :winking:  ایران رو آزادشون کنه (ماجرا دستگیری چند نفر از بچه های سپاه قدس توی اربیل توسط آمریکائی ها که با دخالت سریع و به موقع سفارت ایران آزاد شدند مشهورترین نمونه این ماجرا هست که کاملا هم رسانه ای شد و صدا و سیما هم بازگشت شون به کشور رو نشون داد و به هیچ وجه منع حفاظتی نداره بیان اش)

- در صورت شهادت، بصورت رسمی اعلام میشه که فرد در حال مأموریت رسمی نبوده و خودش بصورت خودجوش رفته اونجا (مثال برخی از شهدای مدافع حرم در سوریه)

- امروزه کشورهای دیگر (و گاها مخالف ما) سپاه قدس رو بیشتر یک نیروی اطلاعاتی - رزمی میدونند تا یک نیروی صرفا رزمی

یک سوال: گیرین برت ها هم مثل نیروی قدس ما ، توی کشورهای هدف سازمان و تشکیلات راه میندازند (حزب الله ، جهاد اسلامی و ... ) یا آمریکائی ها بعد از پایان مأموریت ارتباط شون رو با نیروهای محلی کاملا قطع میکنند (به اصطلاح  بعد از خاتمه کارش اونها رو به امان خدا رها میکنند؟ )

ویرایش شده در توسط mehran55
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام....

شرمنده که دیر پاسخ میدم... اینترنتم قطع شده بود و الان با بسته اومدم! :)))

سپاه قدس دقیقا نمونه‌ی داخلی گرین بریت هستش...

در مورد اون مسئله‌ی ایرانی ها هم تاپیک دارم که منتظرم که جناب مصطفی انجام بده کارهاش رو...

سازمان که مشخصا تشکیل میدن یا نه رو نمیدونم!!

ولی خود نیروی مخصوص (گرین بریت) امریکا، به صورت برنچ برنچ در منطقه فعالیت میکنه و مثلا، گردان ۵ام هوابردش مخصوص خاورمیانه اموزش می‌بینه و احتمالا نیروهاش همه زبان عربی رو کاملا بلدن... همچنین اشنایی کامل با فرهنگ و نوع پوشش و جغرافیای منطقه.... احتمالا از نظر قیافه هم شبیه به بومی ها باشن و به همین خاطر، خیلی راحت و سریع بلند این(Blend in) میکنن...

اما در خصوص گروه بخصوصی که ما به صورت رسمی اطلاع داشته باشیم خیر!!!! اما از زمان جنگ جهانی دوم در حال اموزش نیرو بودن در ویتنام، فرانسه، صربستان! افغانستان و...

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنون جناب Senaps . سبک نوشتنت هم جالبه

عاشق گرین برت ها هستم . هم کارشون درسته و در عمل خودشون رو ثابت کردن هم تیپشون خفنه !!!

یه چیزایی هم تو یکی از سایت ها خوندم که نمیدونم تا چه حد درست باشه . اون گردانی که مخصوص خاورمیانه هست فقط زبان عربی رو یاد نمیگیرن بلکه به زبان های عبری و حتی فارسی کاملا مسلط هستن ( یعنی ممکنه همسایه شما یه گرین برت امریکایی باشه ولی شما خبر نداری !!) .  در مورد وضعیت شیعه و سنی تو منطقه و مثلا نفوذ کشورها و ..... هم کاملا اشراف اطلاعاتی دارن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز

بسیار زیبا و حرفه ایی نوشتید

و با سبک نگارشتان خیلی حال کردیم(کوچه بازاری گفتیم ببخشید)

عرض شود یک نفر اگر اتم هم باشد فکر نکنم کار زیادی  پیش ببرد

چه عملیاتی چه اموزشی!!!

همانگونه که میدانید اموزش نظامی و عملیاتی

مستلزم زمان

تجهیزات

و مهمتر تیم و گروه است.............

برای مثال شما بیایید به حقیر

اطلاعات عملیات درس بدهید تا سر فصل که نقشه خانی است را به بنده یاد بدهید جنگ تمام شده

تازه

این اقا اگر بخواهد به برو بچ بنگی اوجالان درس بدهد

فکر نکنم کار به جایی ببرد

همین جور هم فکر کنم

رفقای کوبانی مصرف کننده حرفه ایی مروانا" اش کرده اند به چشمانش خوب نگاه کنید(شوخی :winking: )

تازه اینکه رسانه ایی شده فکر کنم دلیل و علت دیگری داشته باشد

البته شما بهتر میدانید

و سخنان شما مستند

و حرفهای حقیر معمولا بی سند و مدرک است

موفق باشید 

کوچک شما از زنجان" :rose:

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام...

ممنون...

بودن این افراد لزوما این نیست که بیاد کلاس بذاره و به ملت باز و بست کلاش و نقشه خوانی یاد بده!!! :)))

کافیه از داخل کوبانی، با یه نقشه و جی‌پی اس و یه تلفن ماهواره‌ای باشه تا گرای میلیمتری بده به نیروی هوایی واسه شخم زدن!!!! تا گرای دراپ تجهیزات و کمک های مربوطه بده...

تا خبر از اخرین عملیات ها و تحرکات های محلی ها بده!!!!

این حضرت ممکنه اصلا برای جنگ اعزام نشده باشه و برای اهدافی در بعد از جنگ فرستاده شده باشه!!!! بالاخره اونجا صد تا رابط و نیرو پیدا میکنه که تا وقتی زندس، بهش اعتماد دارن و بهش اطلاعات میدن...!!!!

میتونه خط بده به ملت و فعالیت های یه عده‌ای رو هرچند کم، اما جهت بده...

نیروهای مخصوص لزوما کاربریشون این مسئله‌ی رزمی و اموزش رزمی نیست!!!!

کسی مثل جان ایدیما که معرفی کردم، یکی از اصلی ترین کسانی بود که خوراک رسانه‌ای تهیه کرد!!!! مثلا همون فیلم تمرین نیروهای القائده که این بابا پخش کرد، چنان ترسی در دل مردم امریکا انداخت که به دست و پای بوش افتادن که جلوی این اراذل رو بگیره!!!! :)))

همچنین رابطین و ارتباطات ایجاد شده هم بسیار مهم بود!!! متاسفانه اینترنت من قطع شده وگرنه عکس این بابا در کنار اقای کرزی و با یه ام‌فور تو دستش رو میذاشتم برا شما...

این یعنی نزدیک شدن به مهره های اصلی و نهایتا خبر داشتن از ریز و درشت تحرکات اونها برای دولتش...

اینکه با این نزدیکی، با این اطلاعات و با این نفوذ سازمان های اطلاعاتی و نظامی امریکا چیکار میتونن بکنن، خودش دنیایی هست واسه خودش! :)))

(ضمن اینکه چند نفر دیگه از اروپا هم رفتن پیشش!!!! که باز در نوع خودش جالبه...)

کلا از وقتی اومده تو کردستان، داداشمون چاق شده کمی که نشون میده از اموزش نظامی و این صحبت ها و تمرین های روزانه شاید دور بوده...!!!! البته در کنارش، برخورد ترکش و زخمی شدن و بیمارستانی شدن هم هست که ممکنه حتی بهش مواد هم داده باشن به عنوان مسکن! که البته چندان قبول ندارم!!!!

البته شما بهتر میدانید

و سخنان شما مستند

و حرفهای حقیر معمولا بی سند و مدرک است

جسارتا این ادبیات ادیب وار که همیشه اینجوری حرف میزنه، زیاد جالب نیست و تا حدودی حتی توهین امیز هم هست... لااقل از نظر من اینجوری هست...

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز

شما به نکات مهمی اشاره کردید

که واقعا به عقل من قد نمیداد

با قسمت خوراک رسانه ایی و جای پا باز کردن شدیدا موافقم و عرض کنم دست مریزاد بر شما و این فکر بازتان

با قسمت گرا دادن و اینها شدیدا مخالفم

چون دیگر زمان گرا دادن دستی و اینکه کی کجا چیکار کرد گذشته

عرض شود الان در این زمانه ماهواره های جاسوسی با ابزار اپتیکی میتوانند بین دو تا تخم چشمان هر بشری را ببینند

با ابزار گرما یاب و هزار تا چیز اشکار و نهان دیگر میتونن

زنده بودن و یا مردن کسی رو در حفره ایی به عمق 200 متر بتون مسلح بفهمن

در مورد ادبیات بنده سعی کردم در این نوشته جدید با شما عزیزم صمیمی تر صحبت کنم

اما حقیر بیشتر زمان زندگیم رو که زیادش رقته کمش مونده همینطور صحبت کردم

و منویات(مندیاات؟) قلبی حقیر هم همینگونه است

و مطمعن باشید سخن و عمل بنده یکی است و بعد اینهمه سال سخت است تغیر دادنش

در مورد ادیب وار صحبت کردن بنده بیسواد کمترین که درست تایپ کردن هم بلد نیستم کجا و ادیب و سخن ور بودن کجا؟؟؟

راستی این یادم رفت بزرگوار البته خودتان بهتر میدانید

این نیروهای اوجالان باور بفرمایید اکثرشان بنگی هستند

این که میگویم نه از سر مسخره کردن و اینها که واقعیتی انکار ناپذیر است.

خلاصه ببخشید اگر در تایپیک شما زیاده سخن گفتم

واقعا به هیچ وجه نمیشد از این مطلب زیبا و نگارش زیباتر سر سری رد شد.

با احترام

کوچک شما از زنجان"   :rose:  :rose:  :rose:

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همچنین رابطین و ارتباطات ایجاد شده هم بسیار مهم بود!!! متاسفانه اینترنت من قطع شده وگرنه عکس این بابا در کنار اقای کرزی و با یه ام‌فور تو دستش رو میذاشتم برا شما...

این یعنی نزدیک شدن به مهره های اصلی و نهایتا خبر داشتن از ریز و درشت تحرکات اونها برای دولتش...

منظورت این عکسه:

http://www.americanspecialops.com/images/photos/special-forces/Special-Forces_Hamid_Karzai.jpg

نشسته نفر وسط!

http://www.gunblog.lt/wp-content/uploads/2010/11/amerine_73.jpg

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چون دیگر زمان گرا دادن دستی و اینکه کی کجا چیکار کرد گذشته

اجازه بدید مخالفت کنم...

از اون بالا، نهایت توان یه ماهواره یا پهپاد زدن یه خونه با کل ادمای داخلشه در حالی که شاید اصل هدف رو هم نزده باشن!!!!

امریکا بارها و بارها در افغانستان و عراق از شخص شخیص نیروهای ویژه اش برای این دست عملیات ها( گرفتن گرا و دادن گرا به نیروی هوایی و موشکی برای اقدام) استفاده کرده که لااقل سه تاش رو من تاپیک دارم که اتفاقا گند هم زدن!! :)))

البته همونطور که عرض کردم و موافق هم هستید، اصل بر گرا دادن نیست و بیشتر بودن یک عامل نفوذی در بین یک ارتش! چریکی مطرح هست...حالا با هر هدف بعدیی...

منظورت این عکسه:

نه این عکس منظورم نیست....

این ها، عوامل ۵ام هوابرد نیروی مخصوص امریکا هستن که تاپیکی در خصوص اینکه چطوری طی یک خودزنی قتل عام شدن دارم من... ربطی به جان ایدیما ندارن... :)

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اجازه بدید مخالفت کنم...

از اون بالا، نهایت توان یه ماهواره یا پهپاد زدن یه خونه با کل ادمای داخلشه در حالی که شاید اصل هدف رو هم نزده باشن!!!!

امریکا بارها و بارها در افغانستان و عراق از شخص شخیص نیروهای ویژه اش برای این دست عملیات ها( گرفتن گرا و دادن گرا به نیروی هوایی و موشکی برای اقدام) استفاده کرده که لااقل سه تاش رو من تاپیک دارم که اتفاقا گند هم زدن!! :)))

البته همونطور که عرض کردم و موافق هم هستید، اصل بر گرا دادن نیست و بیشتر بودن یک عامل نفوذی در بین یک ارتش! چریکی مطرح هست...حالا با هر هدف بعدیی...

نه این عکس منظورم نیست....

این ها، عوامل ۵ام هوابرد نیروی مخصوص امریکا هستن که تاپیکی در خصوص اینکه چطوری طی یک خودزنی قتل عام شدن دارم من... ربطی به جان ایدیما ندارن... :)

دوست عزیز 

میشه ادرس این تایپیکهاتون رو بدین

بنده مطالعه کنم فیض ببرم؟؟؟

اللخصوص مورد اخر.............

سپاس"

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.