DR_CHAMRAN

" توافق هسته ای " ، جزییات ، آینده (1)

Recommended Posts

عاقایون طرفدار مذاکره و عاشق آقای ظریف.......

منتظر جواب شما به این جمله رهبری هستم/// نظرتون چیه؟

این آقای عراقچی یا واقعا نمی فهمه یا خودش زده به نفهمی...چندین بار رهبری در مورد مراکز نظامی به روشنی صحبت کردند

باز هم این .... میگه که : بازدید از مراکز نظامی اونطوری نیست که بقیه فکر می کنند!

آخه ..... یعنی رهبری باید اینطور به صورت واضح با امثال شما تو این دولت صحبت کنه؟

به نظر من رئیس جمهور اگه تیم مذاکره کننده و اقای ظریف عوض نکنه... خیانت بزرگی کرده

البته خود رئیس جمهور و تیم مذاکره کنندش منظور رهبری صریح فهمیدن، ولی لج کردن و می خوان کار خودشون دنبال کنن

تمام هم و غم این دولت و تیم مذاکره کننده لاس زدن با غربی ها شده.....واقعا که

هنوز یک ماه از صحبت های حضرت امام خامنه ای در جمع کارگران نگذشته!

و صد البته این مطالبت رو ایشان بارها گفتن... ولی کو گوش شنوا.....

قمار بازی که تمام سرمایش رو روی یه برگ قمار میکنه! بایدم به آب و آتیش بزنه....

• Upvote 9
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اجازه هیچگونه بازرسی از هیچ‌یک از مراکز نظامی داده نخواهد شد/

مطلقاً اجازه گفتگوی بیگانگان با دانشمندان هسته‌ای و رشته‌های حساس را نخواهیم داد/

مسئولان باید پیام عظمت ملت ایران را در مذاکرات نشان دهند/

پاسخ ایران به هر گونه شیطنت بسیار سخت خواهد بود.

http://www.leader.ir/langs/fa/index.php?p=contentShow&id=13229

این آقای عراقچی یا واقعا نمی فهمه یا خودش زده به نفهمی...چندین بار رهبری در مورد مراکز نظامی به روشنی صحبت کردند

باز هم این مرتیکه میگه که : بازدید از مراکز نظامی اونطوری نیست که بقیه فکر می کنند!

آخه ..... یعنی رهبری باید اینطور به صورت واضح با امثال شما تو این دولت صحبت کنه؟

به نظر من رئیس جمهور اگه تیم مذاکره کننده و اقای ظریف عوض نکنه... خیانت بزرگی کرده

البته خود رئیس جمهور و تیم مذاکره کنندش منظور رهبری صریح فهمیدن، ولی لج کردن و می خوان کار خودشون دنبال کنن

فکر نمی کنم توههین به مسئولین نظام در چارچوب قوانین و شرع بگنجد

ویرایش شده در توسط glassybox
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خیلی کشور ها هم هستن که فلسطین رو به رسمیت شناختن هیچ کشوری رو هم نمیخوان محو کنن

مشکل از اونجایی شروع میشه واقعیت ها از عمد گم میشه

شما الان دقیقا از قطع رابطه چه سودی دیدی که با ایجاد ارتیاط ممکنه اون سود از دستت بره؟؟؟

جناب شهاب این لینک هایی که گذاشتی از بدهی خارجی به درد توجیه عوام میخوره

شما بیا مقایسه کن مقدار بدهی یک کشور رو که میشه چند درصد تولید ناخالص اون کشور

وگرنه با این لینک هایی که شما گذاشتی الا این کشور ها کلا باید با خاک یکسان میشدن

مشکل بنده نیست که شما اهل مطالعه نیستید! اگر با دقت مطالعه میکردید در لینک ها به این موضوع هم اشاره شده بود!

برای مثال:

به گزارش سایت طلا به نقل از فرانس پرس، میزان بدهی های ژاپن نسبت به تولید ناحالص داخلی این کشور بالاترین رکورد در بین کشورهای صنعتی و توسعه یافته جهان به شمار می رود.

بر اساس این گزارش، میزان بدهی های ژاپن هم اکنون به بیش از دو برابر تولید ناخالص داخلی این کشور رسیده است. افزایش بدهی های ژاپن تاثیر منفی زیادی بر نرخ بهره استقراض و سایر شاخص های اقتصادی این کشور خواهد داشت.

برپایه این گزارش، میزان بدهی های ایتالیا معادل ۱۳۲ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور است و بعد از یونان در جایگاه دوم قرار دارد.

گفتنی است ميزان بدهي هاي عمومي فرانسه در سه ماهه دوم امسال  براي نخستين بار از رقم نمادين 2000ميليارد دلار فراتر رفت و به دو هزار و 23 ميليارد و 700 ميليون يورو رسيدکه اين رقم از نظر درصد 95 و يک دهم درصد کل توليدناخالص داخلي اين کشور را تشکيل مي دهد.

مطلقاً اجازه گفتگوی بیگانگان با دانشمندان هسته‌ای و رشته‌های حساس را نخواهیم داد/

در خانه اگر کس است یک حرف بس است! باید دید چه اتفاقاتی در حال رخ دادنه که رهبری مدام این حرف ها رو تکرار میکنن!

• Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم تعالی

تحصیل در خارج کار بدی نیست و بسیار عالی هم هست ، اما به شرطها و شروطها . شخصی که توانائی استدلال و استنتاج وافتراق حق و باطل را که به ضخامت موی باریکی است را نداشته باشد ، مسلما در ظواهر فریبنده غرق و باطل را تنها حقیقت محض میپندارد . امپریال بین الملل و رهبران درون لفافه آنها ( سازمانهای و گروه ها و انجمن های مخفی همانند فراماسونها و راتچفیلدها وغیره و ذالک ) قرنهاست که فعالیت خود را در جهت شستشوی مغزی نخبگان ناتوان ادامه میدهند و برای اختفاء بیشتر خویش اقدام به واژه سازی ( توهم توطئه ) و برخی واژه های دیگر ( مثلا در ایران استفاده از واژه دلواپس ) نموده اند و اشخاصی که از این کلمات در گفتار و یا نوشتارهای خود استفاده و به زعم خویش مخاطب خویش را مضروب مینمایند روح مرعوبشان چنان تطمیع میگردد که گویا کریستال مصرف نموده اند .

قرنها پادشاهان احمق در گذار حکومت کشورهای اسلامی و از جمله کشور عزیزمان ایران آمد و رفت نموده اند که اولین امپراطوری بر روی زمین ( پارسها ) که سالیان دراز بنا بر اعتراف مورخین شرقی و غربی از علم ،تکنولوژی ، عظمت و عدالت وصف ناپذیری برخوردار بوده و یا دنیای اسلامی را که مهد علم و بن مایه رنسانس در اروپا بوده است را سر در خاک مزلت نموده و خود با ثروتهای ملت خود به رقص با رقاصه های کاخ پادشاهیشان پرداخته اند . و این نبود تنها با ترفند همان اشخاص و انجمنهائی که در پاراگراف نخست ذکر آن گذشت .

مطمئنا تشبیه "آخوند انگلیسی" را بیاد می آورید وقدمت این  تشبیه بسیار بیشتر از " توهم توطئه " و غیره بوده است . اما متاسفانه باید اعتراف نمود که هنوز که هنوز است چنین تشبیهی تازگی خود را حفظ نموده است و با عرض پوزش از آخوندها که در این تشبیه از این کلمه استفاده گردیده این کلمه شامل تمامی باصطلاح روشنفکران و تحصیل کردگانی میشود که صرفا در ادامه راه پادشاهان ملعون مذکور در بند دوم این مقال ذکر شده اطلاق میگردد . تنها چیزی که این رجال و روشنفکران را تطمیع میکند همانا لیبرال دموکراسی ( که تنها ظاهری از آن در غرب و شرق دیده میشود و در نهان همانا چوپانی یک عده بر گوسفندانیست که بوی علف تازه آنها به شوق و شعف بلا وصفی دچار میکند ) به همراه تجمیع ثروت نزد عده ای خاص و بردگی ملتیست که خود زمانی زبانزد همان وحوشی بوده اند که تا قبل از رنسانس ( که آنهم به صدقه سر علم عالمان مسلمان و ایران باستان ) در خوکدانیهای خود شب به روز میرساندند .

آقایون بسیار روشنفکر ! لطفا کمی به خود آیید تا مجددا بتوانیم سر از خاکستر خویش برون آریم .

این جمله را هم که احتمالا از طرف الترا سوپر روشنها در پستهای بعدی به بنده نسبت داده خواهد شد را خود قبلا عنوان نمایم .

با تشکر : امضاء " شعار زده "

ویرایش شده در توسط parvaaz
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ویرایش : 

چون متن ناقص بود ، اون قسمتی رو که به مذاکرات ارتباط مستقیم پیدا می کرد ، از رو فایل صوتی پیاده کردم و تو پست بعدی خودم گذاشتم .

منبع

ویرایش شده در توسط oldmagina
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قرار بود این مذاکرات بر سر مسئله هسته ای و لغو تحریم های کمرشکن و فلج کننده باشه.

الان شده مسئله سر دادن هزار امتیاز و اجازه و امکان برای بازرسی و محدود سازی امکان تحریم های جدید در آینده و گرفتن هیچ!!!تازه طرف ایرانی هم شده دلسوز و مدافع غربی که بندگان خدا سر وضع این تحریم ها کلی در سنا و کنگره و ... زحمت کشیدن تا جلوی دور زدن توسط ایران رو بگیرن نمیشه که یه دفعه لغو بشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟

آیا قرار داد ترکمنچای و کاپیتولاسیون رو سفید میشن!!!؟

• Upvote 7
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

متاسفانه طبق معمول سایتها و خبرگذاری ها که سخنرانی رهبری را نقل کرده اند ( حتی سایت leader.ir ) که پست قبلی رو از اونجا نقل کردم ، مشروح سخنان رهبر گرامی انقلاب را نقل نکرده اند و تقریبا خلاصه ای به انتخاب خودشون گذاشته اند که گاهی باعث نتیجه گیریهای نه چندان درست دوستان شده است. 

دقیقه 13:50  تا 18 سخنرانی حضرت آقا رو از روی صوت مراسم قرار گرفته رو همون سایت leader.ir  پیاده کردم تا دوستان به طور کامل آن را بخوانند و متوجه موضوع و ارتباط اصلی ان با موضوع PMD که هنوز هم در مذاکرات از موارد اختلافی است بشوند . 

" ... این نشانه آن است که ملت را نشناخته اند ، نشانه آن است که دولت ما را نشناخته اند ، دولت ما هم تسلیم نخواهد شد؛ دولت ما هم جزو ملت است، از سر همین ملت است ، برآمده از میان همین ملت است . با همین آرمانها پیش رفته اند ؛ با همین آرمانها اینها رشد پیدا کرده اند . هر چه که در مقابل این دشمن یک دولتی ، یک ملتی ، مسوولینی عقب نشینی کنند ، آنها جلو می ایند . آنها زیاده طلب هستند . آنها جز به استکبار و استعمار و سلطه بر ملتها به چیزی قائل نیستند . هر چه بتوانند جلو می آیند . باید دیواره مستحکمی از عزم و توکل و اقتدار ملی در مقابل آنها به وجود اورد . 

حالا در همین مذاکرات باز حرفهای تازه ای می زنند ، بازرسی ها ، گفتیم که اجازه نمی دهیم که از هیچ یک از مراکز نظامی ، هیچ بازرسی از سوی بیگانگان صورت بگیرد . می گویند بایستی ما بیاییم با دانشمندان شما مصاحبه بکنیم ،  یعنی در واقع بازجویی کنیم ، ما اجازه نمی دهیم به حریم دانشمندان هسته ای ما و دانشمندانی در هر رشته حساس و مهم اندک اهانتی بشود . من اجازه نمی دهم بیگانگان بیایند با دانشمندان ما ، با فرزندان برجسته و عزیز ملت ایران که این دانش گسترده را به این جا رساندند ، بخواهند بنشینند حرف بزنند . در دنیا هیچ عاقلی اجازه نمی دهد . هیچ دولتی اجازه نمی دهد . دانشمندانشان را مخفی می کنند ، اسمهایشان را هم نمی گذارند کسی بفهمد . دشمن پر رو و وقیح توقع دارد اجازه بدهند و راه را باز کنند تا بیایند با دانشمندان ما ، با اساتید ما و محققین ما گفتگو کنند و مذاکره کنند ؛ در باره چی ، درباره یک پیشرفت اساسی بومی علمی در کشور . این اجازه مطلقا داده نخواهد شد

این را هم دشمنان بدانند و هم کسانی که منتظرند ،  ببینند تصمیم نظام جمهوری  اسلامی چه می شود ،آنها  بدانند : مسوولین عزیز ما که در این میدان با شجاعت حرکت می کنند ، بدانند تنها راه مقابله با دشمن وقیح ، عزم راسخ و عدم انفعال است . باید بتوانند اینها آن پیام ملت ایران و عظمت ملت ایران را نشان بدهند . 

در مذاکرات همه ما کسانی هستیم که به برکت انقلاب اسلامی این توفیق را پیدا کرده ایم ، هر کدام در هر جا مسوولیتی داشته باشیم . شما به عنوان یک جوان دانشجوی درسخوان با آرزوهای بلند ، پیشکسوتهای شما در بخشهای مختلف ، همه اینها این افتخار را دارند که برای نظام اسلامی و برای رسیدن به آن اهداف و آرمانهای بلند دارند تلاش می کنند . دارند خدمت گذاری می کنند . ما همه خدمتگذاریم . این حقیر هم خدمتگذارهمه شما هستم . همه ما وظیفه داریم در مقابل زور گویی دشمن ، در مقابل وقاحت دشمن ، در مقابل توقعات بیجای دشمن و در مقابل توطئه های دشمن ، با کمال قدرت و استقامت بایستیم. ...."

http://www.leader.ir/langs/fa/media.php?p=contentAttach&id=13229&aid=13729

منظورم از پستهای بعضی دوستان این پست محبوب ! و مشابه های آن بود . :rose: 

باز هم این .... میگه که : بازدید از مراکز نظامی اونطوری نیست که بقیه فکر می کنند!

ویرایش شده در توسط oldmagina
  • Upvote 4
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من اجازه نمی دهم بیگانگان بیایند با دانشمندان ما ، با فرزندان برجسته و عزیز ملت ایران که این دانش گسترده را به این جا رساندند ، بخواهند بنشینند حرف بزنند

این جا واقعا رهبری از ضمیر " من " استفاده کردند؟

نمیدونم دوستان این مطلب را قبلا گذاشتند یا خیر ولی چون از متن کتاب آقای روحانی است بخش هاییش و الان هم آقای روحانی در راس این مذاکرات هستند یک طورهایی به نظرم بد نیست بازخوانیش:

بر اساس کتاب خاطرات روحانی، در جریان مذاکرات سال ۸۲ رهبر انقلاب با تعلیق تاسیسات هسته ای کشور تنها به معنای «تعلیق گازرسانی به سانتریفیوژها در نطنز» موافقت می کنند اما در نهایت تیم مذاکره کننده هسته ای وقت با عبور از این خط قرمز آشکار رهبر انقلاب، در مذاکرات بروکسل تعلیق به معنای گسترده تری از جمله تعلیق گازرسانی به سانتریفیوژها، ساخت قطعه و هر گونه مونتاژ را می پذیرد. هر چند این عقب نشینی ها هم در نهایت بی فایده بوده و سه کشور اروپایی به هیچ یک از تعهداتشان درباره ایران وفادار نبودند.

در این باره رییس جمهور در صفحه ۱۶۶ کتاب «امنیت ملی و دیپلماسی هسته ای» با اشاره به سفر البرادعی در مهرماه ۸۲ به تهران به بخشهایی از مذاکراتش با مدیرکل وقت آژانس بین المللی انرژی اتمی اشاره کرده و می نویسد:

«به البرادعی گفتم شما یک حقوقدان هستید من هم یک حقوقدانم. آیا از لحاظ حقوقی تعلیق غنی سازی غیر از توقف موقت گازدهی است؟ آیا نظر شما غیر از این است؟ گفت نه، دقیقا تعلیق گازدهی کافی است.»

در ادامه آقای روحانی در صفحه ۱۷۸ این کتاب ضمن اشاره به دیدارش با مقام معظم رهبری و تلاش برای اقناع ایشان برای تعلیق غنی سازی، توضیح می دهد: «در ملاقات حضوری با مقام معظم رهبری هم جزییات را مطرح کردم، حتی توضیح دادم که کارشناسان می گویند اصلا تعلیقی صورت نگیرد، کار پیش نمی رود. وزرای سه کشور هم گفته اند که اگر تعلیقی در کار نیست سفر ما به ایران منتفی خواهد بود. توضیح دادم که نظر البرادعی هم در مورد تعلیق این است که تعلیق گازدهی نطنز کافی است. در نتیجه معظم له در این ملاقات با تعلیق در حد تعلیق گازدهی نطنز موافقت کردند

روحانی در ادامه در صفحات ۱۸۶ و ۱۸۷ کتاب امنیت ملی و دیپلماسی هسته ای به روایت تخلف البرادعی از وعده اش به ایران می پردازد و می نویسد:

«در مذاکرات تهران (سعد آباد) تعلیق را در حد مجوزی که از سران نظام داشتیم و در چارچوب توافق با البرادعی قبول کردیم و لذا در بیانیه نوشته شد: در "چارچوب تفسیر آژانس" البته البرادعی بعدا تحت فشار اروپا تخلف کرد و آژانس هم با تفسیر جدیدی علاوه بر نطنز، قطعه سازی و مونتاژ را هم جزو موارد تعلیق اعلام کرد ... خطاب به البرادعی اضافه کردم که شما در تهران به من گفتید معنای تعلیق در حد گازدهی است. چرا تخلف کردید؟ گفت نظر من همان است که در تهران گفتم ولی این تفسیر گروه فنی ما است!»

دبیر وقت شورای عالی امنیت ملی کشورمان در ادامه کتاب خاطرات هسته ای خود در صفحه ۲۱۵ با اشاره به سفرش به وین در پاییز ۸۲ و دیدار با البرادعی می نویسد: 

«البرادعی گفت ما معنای تعلیق در بیانیه را در آژانس این گونه تفسیر کردیم که در نطنز علاوه بر تعلیق گازدهی، ساخت و مونتاژ سانتریفیوژها هم تعلیق شود. من به تندی به او پاسخ دادم که شما در تهران به من قول دادید که تعلیق، تنها تعلیق گازدهی است و ما هم طبق نظر شما عمل کردیم. البرادعی گفت: اولا من تنها نیستم، کارشناسانی هم در آژانس هستند که نظر آنها چنین است. ثانیا تعلیق شما برای اعتمادسازی است بنابراین اگر سخت گیری کنید به هدف خود لطمه زده اید. اصولا شما برای چه می خواهید قطه بسازید وقتی که غنی سازی تعلیق می شود؟ این فعالیت را هم کنار بگذارید و همه را مطمئن کنید! این به نفع شماست.»

این در حالی است که روحانی در صفحه ۲۲۱ بار دیگر بر تاکید رهبر انقلاب نسبت به تعلیق نطنز فقط به معنای عدم گازرسانی به سانتریفیوژها تاکید می کند:

«ایشان راجع به تعلیق نیز بر نظر قبلی خود تاکید کردند که تعلیق محدود به همان گازدهی نطنز باشد که اجازه ایشان قبل از این نیز در همین حد بود.»

اما با این حال وی در صفحه ۲۲۲ با اشاره به مذاکرات بروکسل می نویسد:

«از طرفی بر سر تعلیق هم بحثی به وجود آمده بود چون آنچه در مذاکرات تهران قبول کرده بودیم با تفسیر آژانس تا حدی متفاوت بود. همه اینها به ماجرای جدیدی تبدیل شده بود و لذا نسبت به محتوای قطعنامه آتی تا حدی نگران بودیم!»

روحانی  در صفحه ۲۲۳ و ۲۲۴ صراحتا از دور زدن ایران توسط البرادعی و سه کشور اروپایی سخن می گوید و تاکید می کند که انتظار داشته آنها با صداقت با ایران رفتار کنند:

«به آنها (وزرای سه کشور) گفتم ما در مذاکرات تهران با هم توافق کردیم که بر مبنای تعریفی که مدیرکل آژانس از تعلیق داشته است اقدام کنیم ولی شما بر خلاف تعهدتان به البرادعی نامه نوشته و به او فشار آورده و گفته اید که تعلیق را به صورت وسیع تری تعریف کند. البرادعی به من گفت که سه کشور برای  من نامه فرستاده و گفته اند تعلیق، این چنین تفسیر شود. قرار ما این بود که با صداقت با هم رفتار کنیم!»

و در نهایت آنکه روحانی در صفحه ۲۴۰ آشکارا عبور تیم مذاکره کننده هسته ای وقت از خط قرمز رهبر انقلاب درباره حدود تعلیق را بیان کرده و تصریح می کند که علیرغم خط قرمز رهبر انقلاب مبنی بر محدودیت تعلیق نطنز به عدم گازرسانی، تیم مذاکره کننده به محدودیت های فراتر از این مساله در توافق بروکسل رضایت داد:

«پیشتر وزرای اروپایی در اجلاس بروکسل اصرار داشتند که ساخت قطعه و مونتاژ هم تعلیق شود که به آنها پاسخ منفی داده بودم اما به دلیل حوادثی که رخ داده بود، برای اینکه بتوانیم از مشکلات پیش آمده عبور کنیم و اروپایی ها را به موضع قبلی خود برگردانیم و در نتیجه در اجلاس مارس ۲۰۰۴ قطعنامه تندی علیه ما صادر نشود و هم چنین البرادعی را هم متقاعد کنیم که گزارش نامناسبی ارائه ندهد، شاید تنها راهل حل برای کنترل شرایط پیش آمده همکاری بیشتر با آژانس در زمینه تعلیق بود. لذا قرار شد تفسیر آژانس از تعلیق موارد مرتبط با غنی سازی را که شامل ساخت قطعه و مونتاژ هم می شد بپذیریم.»

جالب آنکه علیرغم همه این عقب نشینی ها و عبور تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در سالهای ۸۲ تا ۸۴ از خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران طی مذاکره با سه کشور اروپایی، باز هم سلسله مذاکرات سعدآباد، بروکسل و پاریس به نتیجه نرسید و حتی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز دو قطعنامه شدیداللحن علیه ایران صادر کرد و در نهایت با عملکرد خود موجب ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل شد.

لذا توجه در این ماجرا که عینا به نقل از کتاب خاطرات آقای روحانی نقل شده است نشان می دهد امروز بعد از ۱۲ سال از آن برهه،  اگر باز هم در بسیاری از موراد شاهد رعایت نکردن خطوط قرمز نظام از سوی تیم مذاکره کننده هسته ای در مذاکرات ژنو و ولوزان باشیم، اتفاق جدید یا عجیبی رخ نداده است.

از این رو باید افکار عمومی بیش از هر زمان دیگری نسبت به آنچه که در مقطع کنونی در حال تکرار است هوشیار باشد چرا که  نقض خطوط قرمز رهبر انقلاب در مذاکرات توسط تیم فعلی مذاکره کننده هسته ای ایران، امری مسبوق به سابقه است و تنها با هوشیاری ملت و پیگیری دقیق آنچه که این روزها در حال وقوع است می توان از تکرار تاریخ جلوگیری کرد و مانع از ضرباتی شد که با روند کنونی مذاکرات، هزینه آن را در آینده باید مردم و نظام پرداخت کنند.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این جا واقعا رهبری از ضمیر " من " استفاده کردند؟

سلام

دقیقا این ضمیر استفاده شده توسط رهبری است و البته تنها ضمیر "من" استفاده شده به این شکل در سخنرانی است. منظور از اون هم کاملا واضح است.  :rose:

• Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ضمیر "من" که آقا استفاده کردند در این باره خیلی معنی داره ... 

یادمه در مورد بازگشت روند عقب نشینی دولت خاتمی در مذاکرات هسته ای هم رهبری از همین ضمیر استفاده کردند

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

دقیقا این ضمیر استفاده شده توسط رهبری است و البته تنها ضمیر "من" استفاده شده به این شکل در سخنرانی است. منظور از اون هم کاملا واضح است.  :rose:

حالا شما هم نظرتون را لطفا بگید.

به نظرم آخرین قدم رهبری برای تبیین خطوط قرمز برای مذاکره کنندگان ماست. رهبری معمولا اینطور صریحا از ضمیر اول شخص استفاده نمیکنند در باب مسائل. نظر شخصیم این هست که رهبری با توجه به قطعاتی که از کتاب آقای روحانی در بالا اومده و دبه ی البرادعی و اجبار ایران به قبول تفسیر اون چند کشور اروپایی و در نتیجه شکستن یکی از خطوط قرمز و این تجربیات تلخ سعی دارند از اشتباه مجدد و خوش بینی بیش از حد مذاکره کنندگان از همین حالا جلوگیر کنند.

آیا شما تفسیر دیگه ای دارید؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حالا شما هم نظرتون را لطفا بگید.

به نظرم آخرین قدم رهبری برای تبیین خطوط قرمز برای مذاکره کنندگان ماست. رهبری معمولا اینطور صریحا از ضمیر اول شخص استفاده نمیکنند در باب مسائل. نظر شخصیم این هست که رهبری با توجه به قطعاتی که از کتاب آقای روحانی در بالا اومده و دبه ی البرادعی و اجبار ایران به قبول تفسیر اون چند کشور اروپایی و در نتیجه شکستن یکی از خطوط قرمز و این تجربیات تلخ سعی دارند از اشتباه مجدد و خوش بینی بیش از حد مذاکره کنندگان از همین حالا جلوگیر کنند.

آیا شما تفسیر دیگه ای دارید؟

سلام

با توجه به این که تاکید برای به نتیجه رسیدن مذاکرات توسط 3+3 همواره بر حل مسائل باقیمانده بین ایران و آژانس بوده است و با توجه به این که تنها مساله باقیمانده بین ایران و آژانس همان داستان قدیمی PMD ادعایی توسط آژانس است ، این سخنان رهبری دقیقا بر موضوع PMD مطرح شده از طریق آژانس و شیوه راه حل درخواستی برای آن از طریق آژانس که دایر بر دسترسی به تمام افراد و مکانهای مورد اشاره در موضوع است ، انطباق دارد و جوابی برای آن است.

اتفاقا به نظر من این سخنان رهبری نشان می دهد که ایشان به شکل کامل در جریان پیشرفت مذاکرات قرار دارند و دقیقا دست روی آخرین گلوگاه داستان گذاشته اند و با استفاده از ضمیر " من " در سخنرانی شان ، علنا در مورد پذیرش این موضوع از دولت " خلع ید " کردند. به واژه " خلع ید " اصرار دارم چون این مورد به عنوان خط قرمز برای مذاکرات مطرح نشد ، بلکه به عنوان موضوعی مطرح شد که رهبری مستقیما و علنا دخالت خواهد داشت.

• Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

با توجه به این که تاکید برای به نتیجه رسیدن مذاکرات توسط 3+3 همواره بر حل مسائل باقیمانده بین ایران و آژانس بوده است و با توجه به این که تنها مساله باقیمانده بین ایران و آژانس همان داستان قدیمی PMD ادعایی توسط آژانس است ، این سخنان رهبری دقیقا بر موضوع PMD مطرح شده از طریق آژانس و شیوه راه حل درخواستی برای آن از طریق آژانس که دایر بر دسترسی به تمام افراد و مکانهای مورد اشاره در موضوع است ، انطباق دارد و جوابی برای آن است.

اتفاقا به نظر من این سخنان رهبری نشان می دهد که ایشان به شکل کامل در جریان پیشرفت مذاکرات قرار دارند و دقیقا دست روی آخرین گلوگاه داستان گذاشته اند و با استفاده از ضمیر " من " در سخنرانی شان ، علنا در مورد پذیرش این موضوع از دولت " خلع ید " کردند. به واژه " خلع ید " اصرار دارم چون این مورد به عنوان خط قرمز برای مذاکرات مطرح نشد ، بلکه به عنوان موضوعی مطرح شد که رهبری مستقیما و علنا دخالت خواهد داشت.

بله. من هم اعتقاد دارم با توجه به اینکه سیگنالهای رسیده از طرف غربی نشون میده که واقعا به هیچ وجه ذلش نمیخواد این توافق بسیار خوب را با توجه به امتیازاتی که ایران داده از دست بده گاهی رهبری با برخی سخنانشون درصدد کمک به تیم ایرانی هستند که مسئولیت برخی موارد را متوجه نظرات رهبری کنند و طوری تیم غربی را در مضیق! قرار بدند که یا توافق را قبول کنه یا اصرار بر چیزی داشته باشه که در قدرت تیم ایرانی هم نیست و در نتیجه توافق را از دست بده. یک بار هم اشاره کردم که شاید واقعا تمام امتیازات دیگه مهم نباشه. اولا صریحا قابل راستی آزمایی هستند و تفسیر پذیر نیستند و پس برای ما مشکلی ایجاد نمیکنه و دوم اینکه خطری هم غیر از هسته ای تقریبا برای ما نداره ولی در نظر داشته باشیم از طرفی هم به نظرم تمام برنامه ی غرب برای بازی های آیندش همین مسئله ی PMD است که متاسفانه ما در لوزان ابعاد گسترده ای از اون را پذیرفتیم.

هر چند تحلیل شما هم برقراره دررابطه با سخنان رهبری ولی فکر کنم نقطه اختلاف در این هست که برخی از ما عقیده داریم فقط این مورد نیست. بلکه رهبری از اتفاق افتادن تجربیات تلخ گذشته هم نگرانی دارند و یک طورهایی به مذاکره کنندگان هم هشدار میدند که حق ندارند برخی مفاهیم تفسیر پذیر را بپذیرند که مثل قضیه " تعلیق تزریق گاز به سانتریفیوژها " و بعد تعمیمش به " توقف ساخت سانتریفیوژ و قطعاتش " مجبور به اجراش بشیم. یعنی فکر کنم هشداری است با سوی به اون ماجرا که یکبار در عمل انجام شده امری را پذیرفتیم ولی دیگه تکرار نمیشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البرادعی گفت: اولا من تنها نیستم، کارشناسانی هم در آژانس هستند که نظر آنها چنین است. ثانیا تعلیق شما برای اعتمادسازی است بنابراین اگر سخت گیری کنید به هدف خود لطمه زده اید. اصولا شما برای چه می خواهید قطه بسازید وقتی که غنی سازی تعلیق می شود؟ این فعالیت را هم کنار بگذارید و همه را مطمئن کنید! این به نفع شماست.»

به نظر من بخش ثانیا مهم تر بود باید اونو قرمز میکردید :winking:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.