GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

همون طور که داعش با کشتن خلبان اردنی اشتباه راهبردی مرتکب شد ترکیه هم یک اشتباه راهبردی مرتکب شد برنده ی این داستان هم بشار اسد بود

ویرایش شده در توسط armagdon
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

روسیه فقط همین که حملات را به شدت افزایش بده ( قطعا سرنگون کردن یک جنگنده ی دیگه روسی به بهانه ی چهار اینچ! نفوذ اون هم به قسمتی که مثل یک نوار باریکه در سوریه پیشروی کرده به همین راحتی ها هم نخواهد بود اینبار ) و کمک کنه با کمک های بیشتر ارتش شمال را تا مرزهای ترکیه پاکسازی کنه به نظرم خودش قدم موثری ضد ترکیه هست. یعنی هم پوشش هوایی را افزایش بده و هم آتشبارهای مناسب زمینی بیشتری اعم از توس و تووپخانه در اختیار ارتش سوری بزاره تا تکلیف لاذقیه هر چه زودتر مشخص بشه.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به گزارش روزنامه "القدس العربی"، چاپ لندن با استناد به منابعی در ایران، سرلشکر پاسدارقاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در جریان نبردها بر سر شهر حلب سوریه به شدت زخمی شده است.

بر اساس این گزارش سرلشکرسلیمانی بر اثر شلیک موشک های ضد تانک "تاو" (Tow) آسیب دیده ، پس از دریافت کمک های اولیه پزشکی به تهران منتقل شده و اکنون در یک بیمارستان نظامی بستری ودر حال معالجه است.

همچنین سید امیر موسوی، مدیر مرکز تحقیقات استراتژیک و روابط بین‌الملل ایران در صفحه خود در فیسبوک از زخمی شدن فرمانده نیروی قدس خبر داده است.

http://ir.sputniknews.com/world/20151124/951861.html#ixzz3sOsWZIPv 

خدا خودش این سردار رشید اسلامو حفظ کنه انشالله شایعه باشه

چی بگم  ، وقتی بعد از دو سال از استفاده ی گسترده از تاو ها ، هنوز نیروهای ما اصلا به قابلیت های تاو آشنا نیستند و بی خیال و بدون هیچ نکته ی امنیتی جایی جمع می شند که بشه با یک تاو چندتاییشون رو زد ، این چیزها بعید نیست ...

آرزوی سلامتی سردار رو داریم ... انشاءالله که سلامت باشند .

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

زخمی یا شهادت سردار سلیمانی هم تکذیب شد ....

اکانت مورد نظر جعلی است.... عکس

برخی رسانه‌های غربی و عربی از جمله القدس العربی و العربیه از قول «امیر موسوی» کارشناس مسائل خاورمیانه، اقدام به انتشار خبر مجروح شدن سردار قاسم سلیمانی کرده‌اند، در حالی که این کارشناس در صفحه اصلی خود با اشاره به ساخته شدن صفحات مجازی دروغین به نام وی از سوی معاندان، این خبر را تکذیب کرده است.

موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این باره اظهار داشت: این صفحه جعلی توسط فیصل قاسم مجری برنامه الاتجاه المعاکس الجزیره راه اندازی شده و هر از چندی دروغ پردازی‌هایی در آن انجام می‌گیرد.

در همین خصوص نیز «رضا الباشا» خبرنگار المیادین در سوریه این خبر را تکذیب و آن را حاصل ضربات متعدد به تروریست‌ها در سوریه و تلاش برای بازیابی روحیه از دست رفته‌شان عنوان کرده است.

548053_289.jpg

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

روس ها که قطعا وقتی وارد این معرکه شدن پی سقوط هواپیما و اسر دادن رو به تنشون مالیدن

ولی باید دید که ترکیه همین طور در موضع خودش که این سقوط رو به گردن گرفته پافشاری میکنه یا نه چون روسها تا الان سعی کردن ترکیه رو در این سقوط دخیل ندونن

کاربر قادر کجاست اون الان بهتر میتونه از داخل ترکیه خبر بده که آیا واقعا مقام های حکومتی ترکیه رسما گفتن این هواپیما رو زدن یا نه؟

الان بنظرتون روسیه میتونه چیکار کنه?

روسیه کلی قرارداد اقتصادی با ترکیه داره و هیچ اقدامی عملی ضد ترکیه نمی کنه ( ببخشید اگه با تخیلات  فن بوی های روسیه زیاد جور در نمیاد )

به نظر من ، اینکه ترکیه اینقدر سعی داره مسئولیت این سقوط رو به عهده بگیره به این دلیل هست که ترکیه ، عربستان و . . . دارند سعی می کنند تا جایی که میشه  روسیه  رو با استفاده از اهرم های  سیاسی و رسانه ای تا جایی که ممکن هست در تحولات سوریه منفعل کنند 
اینکه روسیه تاکیید میکنه فعلا نتیجه گیری عجولانه نمی کنیم هم به همین دلیله که می ترجیح میدند سر و صدای این قضیه بخوابه بعد توی سوریه نسبت به قضیه وامنش نشون میدند و کار خودشنو انجام میدند ، درست مثل قضیه هواپیما . . . 
من هم جای ترکیه بودم ، دوست نداشتم روسیه بیخ گوشم پایگاه دائمی بزنه تا بشم خط مقدم درگیری ناتو با روسیه 

پ.ن :
شک ندارم بشار اسد الان داره با دمش گردو میشکنه  hee_hee 

به نظر من واکنش روسیه ، سر نیرو های تحت حمایت ترکیه توی سوریه خواهد بود
:rose:  

ویرایش شده در توسط mhdarkx
  • Upvote 14
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اﺭﺗﺶ اﺭﺗﻔﺎﻉ ﻛﺘﻒ اﻟﻐﺪﺭ ﺭﻭ ﻫﻢ ﮔﺮﻓﺘﻦ

ﺭﻭﺳﻬﺎ ﺳﻴﺎﺳﺖ ﺑﺎزﻫﺎي ﺑﺎ ﺣﻮﺻﻠﻪ اﻳﻲ ﻫﺴﺘﻦ و ﻫﻴﭻ ﻭﻗﺖ اﺳﻴﺮ اﺣﺴﺎﺳﺎت ﻧﻤﻲ ﺷﻮﻧﺪ

اﻧﺪﻛﻲ ﺻﺒﺮ.......
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب mhdarkx صحیح ترین حرف این چند صفحه رو شما زدید. روسیه عملا هیچ حرکتی علیه ترکیه نخواهد کرد و زیر سبیلی رد میکنه اما احتمالا باید شاهد سنگین تر و دقیق تر شدن حملات هوایی روسیه به خصوص در لاذقیه و حلب باشیم. 

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به دلیل اینکه هواپیما داخل خاک سوریه سقوط کرده ، پس ترکیه نمی تونه ثابت کنه که حریم هواییش رو نقض کرده .

من به جای پوتین باشم ،خونسردی خودم رو حفظ می کنم ، تقاضای تشکیل جلسه ی شورای امنیت می دم ، و سخت ترین قطعنامه های ممکن رو علیه ترکیه اعمال می کنم تا اقتصاد متزلزل ترکیه ، از هم بپاشه ...

اگه آمریکا و مثلا انگلیس هم این رو وتو کردند ( که نمی کنند ؛ فرانسوی ها هم دل خوشی از ترک ها ندارند ) اونوقت وقت برای انتقام هست ، روس ها با اس 400 یا حتی با سوخوهاشون می تونند یک جنگنده ی ترکیه رو بزنند و بگن « این جنگنده حریم هوایی سوریه رو نقض کرده بود و به درخواست دولت قانوی سوریه ، ما اون رو ساقط کردیم . »

• Upvote 13
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط amirarsalankhan، 3 آذر 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط amirarsalankhan، 3 آذر 1394 - دلیلی ارایه نشده است

همه شما و عقایدتون رو می شناسند ، پس شان خودت رو پائین نیار .

خجالت بکش، چرا تهمت می زنی برادر

من دیگه اون آدم سابق نیستم، متحول شدم ، به جای اینکه به من تبریک بگی ، متلک بار میکنی؟ اینه اخلاق اسلامی؟!

الان دارم بوی خوش رهایی از دامن صهیونیست ها و تکفیری ها رو حس میکنم

مرگ بر اردوغان   درود بر روسیه

• Upvote 14
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

تصویری که ترکیه از رادارهای خودش و حرکات جنگنده های روسی و ترکیه منتشر کرده است

به نظر می رسد با انتشار این تصاویر می خواهند نشان بدهند که جنگنده سوخو 24 روسیه حریم هوایی ترکیه را نقض کرده است!!

مرگ بر اردوغان  درود بر روسیه و پوتین

55nnvwnysaxqfxsjj1c4.png

از لحاظ حقوقی این تصاویر ارزشی ندارند چون ترکیه خودش یک سر دعوا هست ...

اطلاع دقیق ندارم ولی احتمالا مدارک آمریکا و ناتو هم قابل قبول نباشه چون ناتو و آمریکا با ترکیه اتحاد نظامی دارند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط amirarsalankhan، 3 آذر 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط amirarsalankhan، 3 آذر 1394 - دلیلی ارایه نشده است

از لحاظ حقوقی این تصاویر ارزشی ندارند چون ترکیه خودش یک سر دعوا هست ...

اطلاع دقیق ندارم ولی احتمالا مدارک آمریکا و ناتو هم قابل قبول نباشه چون ناتو و آمریکا با ترکیه اتحاد نظامی دارند .

درسته اردوغان کثیف میخواد با این حرکت ها برای حرکت جنگنده هاش مشروعیت کسب کنه مثلا!!

این تصاویر هیچ اعتباری ندارن و یک مشت خط خطی هستند

مرگ بر اردوغان  درود بر روسیه

• Upvote 6
  • Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

به دلیل اینکه هواپیما داخل خاک سوریه سقوط کرده ، پس ترکیه نمی تونه ثابت کنه که حریم هواییش رو نقض کرده .

من به جای پوتین باشم ،خونسردی خودم رو حفظ می کنم ، تقاضای تشکیل جلسه ی شورای امنیت می دم ، و سخت ترین قطعنامه های ممکن رو علیه ترکیه اعمال می کنم تا اقتصاد متزلزل ترکیه ، از هم بپاشه ...

اگه آمریکا و مثلا انگلیس هم این رو وتو کردند ( که نمی کنند ؛ فرانسوی ها هم دل خوشی از ترک ها ندارند ) اونوقت وقت برای انتقام هست ، روس ها با اس 400 یا حتی با سوخوهاشون می تونند یک جنگنده ی ترکیه رو بزنند و بگن « این جنگنده حریم هوایی سوریه رو نقض کرده بود و به درخواست دولت قانوی سوریه ، ما اون رو ساقط کردیم . »

افرین نظر خوب و منطقی بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.