arash_slayer

تحلیل و پیگیری تحولات کره شمالی و جنوبی

Recommended Posts

نباید زود قضاوت کرد، شاید یک تغییر موضع تاکتیکی باشه برای گرفتن امتیاز بیشتر از چین، شاید هم چین و غرب با همدیگه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میدونید اینا واسیه غذاشون باید بشینن درخانه آمریکا پس با این حساب بیخود میکنن سلاح هسته ایی درست میکنن اصلا سلاح هسته ایی غذا نمییاره ما با کره شمالی از زمین تا هوا فرق داریم اولا ایران کشوریه که تو تولید مواد غذایی میوه وبسیاری اغلام جزء 10 کشور برتره یادتون باشه امام اون زمان پیش بینی کردن که باید محصولات غذایی خودمونو با تکیه بر توان داخلی تولید کنیم من الان میفهم چرا فرمودن دوما یه بارهم آمریکا به کره شمالی کلک زد وزد زیر قولش سوما هم باید هرکشوری که سلاح هسته ایی داره تحریم بشه حتی آمریکا انگلیس هند پاکستان چین روسیه کره شمالی اسراییل نه ما که زیر زربین هستیم نه بمبی داریم ونه خواهیم ساخت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این اولین بار نیست که کره ی شمالی تغییر موضع تاکتیکی میده و آخرین بار هم نخواهد بود ، انهدام برج خنک کننده ی 60 فوتی تاسیسات هسته ای Yongbyon در 27 ژوئن 2008 توسط حکومت کره ی شمالی در ازای [b]دریافت کمک از 5 کشور مذاکره کننده[/b] رو به یاد بیارید ...

سیاست هوشمندانه ی کره در شرایط کنونی (تا وقتی که به قدرت کامل برسه) همین خواهد بود ، از همین تغییرات مداوم و سینوسی در سیاستشون هم به توانایی نظامی هسته ای میرسند و هم از طرف مقابل امتیاز میگیرند (ما خودمون هم در دوره ای همچین سیاستی رو اتخاذ کردیم ...)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]این اولین بار نیست که کره ی شمالی تغییر موضع تاکتیکی میده و آخرین بار هم نخواهد بود ، انهدام برج خنک کننده ی 60 فوتی تاسیسات هسته ای Yongbyon در 27 ژوئن 2008 توسط حکومت کره ی شمالی در ازای [b]دریافت کمک از 5 کشور مذاکره کننده[/b] رو به یاد بیارید ...

سیاست هوشمندانه ی کره در شرایط کنونی (تا وقتی که به قدرت کامل برسه) همین خواهد بود ، از همین تغییرات مداوم و سینوسی در سیاستشون هم به توانایی نظامی هسته ای میرسند و هم از طرف مقابل امتیاز میگیرند (ما خودمون هم در دوره ای همچین سیاستی رو اتخاذ کردیم ...)[/quote]
ميشه بگيد در چه دوره اي و چه سياستي؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ميشه بگيد در چه دوره اي و چه سياستي؟[/quote]
فکر کنم تعلیق غنی سازی در زمان آقای خاتمی را میفرمایند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به گزارش فارس به نقل از رویترز، یک منبع نزدیک به پیونگ یانگ و پکن گفت: تمایل کره شمالی به تعلیق غنی سازی اورانیوم که در موافقت با آمریکا ایجاد شد هیچ تغییری در مواضع هسته‌ای "کیم جونگ اون"، رهبر جوان و جدید کره شمالی ایجاد نخواهد کرد.

وی که نمی خواست نامش فاش شود همچنین در مورد به کاربردن تحریم و فشار به ایران پیرامون برنامه هسته‌ای و اقدام مشابه علیه کره شمالی هشدار داد و گفت که هرگونه عدم شناخت و درک از جانب واشنگتن باعث خروج کره شمالی از میز مذاکره خواهد شد.

علیرغم توافقات صورت گرفته میان مذاکره کنندگان آمریکا و کره شمالی در هفته گذشته، این فرد به رویترز گفت که سیاست کره شمالی بدون تغییر مانده است.

وی با اشاره به وقایع گذشته تاکید کرد که درهای مذاکره به روی پیونگ یانگ همیشه باز بوده است. کره شمالی اولین آزمایش اتمی خود را در سال ۲۰۰۶ اعلام کرد درحالیکه این آزمایش پیش از آن صورت گرفته است.

آمریکا و کره شمالی بیش از دو دهه و چندین دور مذاکره برگزار کردند اما مذاکرات دو کشور از سال ۲۰۰۹ و به دنبال آزمایش هسته‌ای و آزمایش یک موشک دوربرد توسط کره شمالی به حالت تعلیق درآمد.

[url=http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13901216001016]منبع[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالبه دوستان تنها تفاوت ایران و کره شمالی رو در نفت و گاز و گندم میبینن!!! عجیبه که پایه بحث ها هم درست بودن این فرضه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به دنبال برگزاری رزمایش نظامی توسط کره شمالی در منطقه مورد مناقشه دو کشور، کره جنوبی از آمادگی ارتش این کشور برای مقابله با تهاجم کره شمالی خبر داد.

به گزارش فارس به نقل از "یونایتدپرس"، "کیم کوان جین" وزیر دفاع کره جنوبی گفت که من فکر می‌کنم کره شمالی به خاطر تحکیم قدرت "کیم جونگ اون" رهبر جدید این کشور اقدامات تحریک آمیزی انجام خواهد داد.

براساس این گزارش، رهبران نظامی کره جنوبی سه شنبه از منطقه مرزی "یانگ بیون" در غرب کره جنوبی که توسط ارتش کره شمالی مورد تهدید قرار گرفته است بازدید کردند. جزیره یانگ بیون در سال ۲۰۱۰ مرکز درگیری و جنگ چند روزه دو طرف بود که طی آن چهار سرباز کره جنوبی کشته شدند.

وزیر دفاع کره جنوبی گفت: ارتش کره جنوبی کاملا آماده مقابله با هرگونه اقدامی از جانب پیونگ یانگ است.

تنش در شبه جزیره کره طی هفته های اخیر و به دنبال برگزاری مانور نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی و هشدارهای متعدد کره شمالی افزایش یافته است.

[url=http://www.tabnak.ir/fa/news/231819/%D8%AA%D9%86%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D8%B2%DB%8C%D8%B1%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA]منبع[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عزیزان ما هیچ وقت گرسنه نمی مونیم حتی اگه کل دنیا مارو تحریم کنه، چرا؟ چون 4 فصلیم همزمان می تونیم همه میوه ای کشت کنیم، فقط اگه از طبیعت چابهار و امکان کشت رو در ونجا بررسی کنید ....
در ضمن، کی تاحالا تعلیق سایت های هسته در دوران آقای خاتمی تاکتیک شده؟ از نظر من خریتی بیش نبود.... اون دوران بی خود باج می خواستند بدن آمریکا!!! الان که به کوری چشم دشمنان داخلی و خارجی [b]داریم [/b]همین صنعت هسته ای رو بومی می کنیم ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خواهشا دوستانی که در هیچ رشته ای از علوم سیاسی سر رشته ندارن نظرات بدون تامل ندهند. یعنی چه که ما هم مثل کره شمالی یه روزی بدبخت میشیم ، خدا نکنه . امیدوارم بنده باعث رنجش کسی نشم ولی متاسفم برای کسانی که باعث رنجش بسیاری از افراد شدند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان عزيز.نقطه مشتركي بين ايران و كره شمالي نيست كه دارين مقايسه ميكنيد.
ما كشوري هستيم كه با هدف تغيير در عرصه بين المللي هدفمون رو آغاز كرديم.نه اينكه بمب اتم بسازيم يا جنگ رو ضميمه هدفمون كنيم.ما با صلح شروع كرديم.اين غرب هست كه داره سد راه صلح بين المللي ميشه.
كره شمالي از روز اول تكليفش مشخص بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله من هم در اخر گفتم که ما نمیتونیم مثل کره شمالی بشیم چون مردم ما مثل مردم کره شمالی نیستند...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شاید هم عقل اونها بهتر از ما کار میکنه و با عوض شدن رهبر میتونند با استفاده از فضای بوجود آمده و امتیازاتی که میدن اقتصادشون رو بازسازی کنند و دوستان به این دقت کردین که پسر رهبر کره شمالی الان با اینکار هم کمک به ملتش میکنه و هم محبوبیت شو بین مردمش بالا میبره کاش تو مملکت ما هم یک کم عقل بعضی ها کار میکرد و این وضع چند سال اخیر بوجود نمی اومد که اقتصادمون داره هر روز بدتر میشه و بیکاری ها گسترده تر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر نکنم بخواهند سیاستشون رو عوض کنند، چون وقتی رهبر قبلیشون فوت کرد ، سران کشورشون گفتند که از پسرش حمایت کنید تا قدرت رو به دست بگیره،معمولا وقتی اینکار رو می کنند که طرف عقایدش با قبلی یکیه، البته نظر ضشخصی منه!
*منم آخرش نفهمیدم چرا میگند که توی کشور ما کار نیست .... ولا همه ی کسانی که درس خوندن و من میشناسم ، رفتند سر کار.... ( مهم سطح علمیته از نظر من ، کسانی که درس نخونده اند به همون شغل های ساده باید قانع باشند)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
*منم آخرش نفهمیدم چرا میگند که توی کشور ما کار نیست .... ولا همه ی کسانی که درس خوندن و من میشناسم ، رفتند سر کار.... ( مهم سطح علمیته از نظر من ، کسانی که درس نخونده اند به همون شغل های ساده باید قانع باشند)[/quote]

عزیزم غرض سیاه نمایی نیست ولی من تو یکی از پروژه های نفتی کار میکنم و حداقل تو هفت پروژه دیگه از سال 81 دارم کار میکنم چه نیروگاهی و چه پتروشیمی .الان از هر وقت دیگه ای شرکتها و پیمانکاران و کارگران و مهندسان تحت فشار هستند.من به شخصه الان تو شرکتمون پنج شرکت پیمانکاری داریم و اسم شرکتم رو نمیگم که میشناسی الان حدود از 5 تا 15 ماه هستش که نتونستیم حقوقشون رو بدیم چون از بالا نمیتونند پول پرداخت کنند و من به جهنم اون کارگری که خانواده داره چیکار کنه.
[color=#00BFFF]ش[/color][color=#03BBFE]ر[/color][color=#05B8FD]م[/color][color=#08B4FB]ن[/color][color=#0BB1FA]د[/color][color=#0DADF9]ه[/color][color=#10AAF8] [/color][color=#13A6F6]ف[/color][color=#15A3F5]ق[/color][color=#189FF4]ط[/color][color=#1B9CF3] [/color][color=#1D98F2]م[/color][color=#2095F0]ی[/color][color=#2291EF]خ[/color][color=#258EEE]و[/color][color=#288AED]ا[/color][color=#2A87EB]س[/color][color=#2D83EA]ت[/color][color=#3080E9]م[/color][color=#327CE8] [/color][color=#3579E7]ی[/color][color=#3875E5]ه[/color][color=#3A72E4] [/color][color=#3D6EE3]ک[/color][color=#406BE2]م[/color][color=#4067E2] [/color][color=#3D63E3]ا[/color][color=#3A5EE4]ز[/color][color=#385AE5] [/color][color=#3556E7]د[/color][color=#3251E8]ی[/color][color=#304DE9]د[/color][color=#2D49EA]ه[/color][color=#2A45EB] [/color][color=#2840ED]ه[/color][color=#253CEE]ا[/color][color=#2238EF]ی[/color][color=#2033F0] [/color][color=#1D2FF2]م[/color][color=#1B2BF3]ا[/color][color=#1827F4] [/color][color=#1522F5]ر[/color][color=#131EF6]و[/color][color=#101AF8] [/color][color=#0D15F9]ب[/color][color=#0B11FA]د[/color][color=#080DFB]و[/color][color=#0509FD]ن[/color][color=#0304FE]ی[/color][color=#0000FF].[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.