arash_slayer

تحلیل و پیگیری تحولات کره شمالی و جنوبی

Recommended Posts

[right]به دستور رهبرکره شمالی، ارتش این کشور از جمله نیروهای راهبردی برای یک جنگ تمام عیار به حال آماده باش کامل در آمدند.

به گزارش ایرنا،ˈکیم جونگ اونˈ که فرماندهی نیروهای مسلح کره شمالی را برعهده دارد پنجشنبه شب و درپی تصویب تحریم های جدید علیه کشورش در شورای امنیت دستور آماده باش را صادر کرد.

در دستور فرماندهی عالی نظامی کره شمالی آمده که کلیه پرسنل درنیروهای زمینی، دریایی و هوایی و نیروهای استراتژیک درحالت آماده باش کامل قرار گیرند.

شورای امنیت سازمان ملل تحت فشار آمریکا دیروز تحریم های جدیدی علیه کره شمالی به تصویب رساند.

کره شمالی پیش ازاین بارها هشدار داده که اگر دشمنی های آمریکا و متحدانش درمنطقه علیه این کشور ادامه یابد دست به اقدامات عملی خواهد زد.

رهبری کره شمالی درآستانه برگزاری یک رزمایش مشترک بین نیروهای آمریکایی و کره جنوبی اعلام کرده که پیمان متارکه جنگ امضا شده در سال ۱۹۵۳میلادی را از روز دوشنبه هفته آینده و همزمان با آغاز این رزمایش لغو می کند.

کره شمالی ماه گذشته و پس از آنکه آمریکا موفق شد قطعنامه ۲۰۷۸ را علیه این کشور از تصویب شورای امنیت بگذراند دست به آزمایش هسته ای زد.

قطعنامه دیروز در واقع چهارمین اقدام از این نوع علیه کره شمالی است که علاوه بر تحریم های قبلی محدودیت هایی در رابطه با معاملات و حساب های بانکی کره شمالی و همچنین پرواز هواپیماها و کشتی های این کشور در نظر گرفته است.

با تصویب این قطعنامه اوضاع شبه جزیره کره یک گام دیگر به سوی درگیری و تنش های بیشتر نزدیک شد.[/right]

[right][url="http://alef.ir/vdcg3z9quak97u4.rpra.html?180767"][size=5]منبع[/size][/url][/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته در اینکه این حرف بلوف بیش نیست شکی ندارم اگر چه طرف جوان و کم تجربه است یک بار دیدیم خطا کرد خصوصن در چند مدت که رهبری این کشور را داشت حرفش با عملش یکی بود. بدون تردید کره جنوبی ظاهرن با داشتن اقصاد قوی و فن اوری بالا به تنهای حریف همسایه شمالی خود میشود و البته یک ضرب ال مثل روسی میگه هیچ کس از خانه شیشه ای سنگ پرتاب نمیکونه منظورم از خانه شیشهای کره جنوبی بود ویرایش شده در توسط GAGNUS

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تکراری است . icon_arrowd

[b] [url="http://www.military.ir/forums/topic/24306-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%B4%D8%AF/"][size=4]ارتش کره شمالی برای جنگ آماده شد[/size][/url][/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یکی از دیدنی ترین نبردهای تاریخ میشه.
سیستمهای اخطاری و موشکهای انتی بالستیک و سیستمهای لیزری فعال محدود و کلی پدافند دیگه حالا باید خودشونو نشون بدن.
از طرفی کره شمالی چیزی برای از دست دادن نداره و نداشته.یک طرف همه با تمام وجود میجنگن و طرف دیگه ترس و ....
درست در ساعت اولیه جنگ کره جنوبی با تمام قوا به کره شمالی حمله خواهد کرد.اما از اونجایی که کره جنوبی توان دفاع ضد موشکی
هم سطح با امریکا نداره بنابراین هدف اول موشک هسته ای خواهد بود.به همین علت بنده لحظه اول جنگ رو حیاتی ترین لحظه برای امریکا میدونم
که با چندین و یا چند صد ای ام پی کره شمالی رو در خاموشی فرو ببره و بعد تا اونجایی که امکان داره نقاطی رو که تو این چند سال علامت گزاری
کرده بمباران کنه و عملا کره شمالی رو فلج کنه....اما توپخانه معروف کره شمالی احتمالا مناطق مسکونی و البته تخلیه شده قسمت جنوبی رو به خاکستر تبدیل خواهد کرد
اما زدن مناطق خالی از سکنه چندان سودی نخواهد داشت....
بگذریم فقط میخام بگم شکست خیلی خیلی سنگینی رو برای کره شمالی پیش بینی میکنم.تازه این سناریویه بالا فقط با شرکت امریکا و کره جنوبی بود که همه میدونیم
تقریبا کلیه نیروهای ناتو با کره شمالی مشکلات حل نشده ای دارن و منتظر ناک دان کردنش هستند مخصوصا به دلیل اختلافات حل نشده با چین و روسیه.
اوه اوه.دوستان ببخشید هیجان زده شدم....الان که مجددا متن رو خوندم دیدم چه سناریویی شد raised_eyebrow !!
  • Upvote 6
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این کجاش دیدنی شد؟ شما که زدی کره شمالی رو با اسفالت کوچه یکی کردی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='copout' timestamp='1362817207' post='303369']
این کجاش دیدنی شد؟ شما که زدی کره شمالی رو با اسفالت کوچه یکی کردی
[/quote]
دیدنیها رو تو گوگل سرچ کنید احتمالا پیداش میکنید!! :winking:
بنده یک سناریو گفتم شما غیر از اون فکر میکنید بیان کنید ببینیم چطوریاست!!؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ops' timestamp='1362812269' post='303352']
یکی از دیدنی ترین نبردهای تاریخ میشه.
سیستمهای اخطاری و موشکهای انتی بالستیک و سیستمهای لیزری فعال محدود و کلی پدافند دیگه حالا باید خودشونو نشون بدن.
از طرفی کره شمالی چیزی برای از دست دادن نداره و نداشته.یک طرف همه با تمام وجود میجنگن و طرف دیگه ترس و ....
درست در ساعت اولیه جنگ کره جنوبی با تمام قوا به کره شمالی حمله خواهد کرد.اما از اونجایی که کره جنوبی توان دفاع ضد موشکی
هم سطح با امریکا نداره بنابراین هدف اول موشک هسته ای خواهد بود.به همین علت بنده لحظه اول جنگ رو حیاتی ترین لحظه برای امریکا میدونم
که با چندین و یا چند صد ای ام پی کره شمالی رو در خاموشی فرو ببره و بعد تا اونجایی که امکان داره نقاطی رو که تو این چند سال علامت گزاری
کرده بمباران کنه و عملا کره شمالی رو فلج کنه....اما توپخانه معروف کره شمالی احتمالا مناطق مسکونی و البته تخلیه شده قسمت جنوبی رو به خاکستر تبدیل خواهد کرد
اما زدن مناطق خالی از سکنه چندان سودی نخواهد داشت....
بگذریم فقط میخام بگم شکست خیلی خیلی سنگینی رو برای کره شمالی پیش بینی میکنم.تازه این سناریویه بالا فقط با شرکت امریکا و کره جنوبی بود که همه میدونیم
تقریبا کلیه نیروهای ناتو با کره شمالی مشکلات حل نشده ای دارن و منتظر ناک دان کردنش هستند مخصوصا به دلیل اختلافات حل نشده با چین و روسیه.
اوه اوه.دوستان ببخشید هیجان زده شدم....الان که مجددا متن رو خوندم دیدم چه سناریویی شد raised_eyebrow !!
[/quote]
بعد اونوقت نقش چین وروسیه این وسط چیه؟
یادتون نره چین یکبار واسه کره شمال با آمریکا جنگیده.
روسیه تو این اوضاع که تو سوریه و بقیه متحدینش هست آیا دست رو دست میزاره به همین راحتی آمریکا یکی دیگه از متحدهاشو هاپولی کنه.
ما این وسط چیکاره ایم ناسلامتی با سوریه وکره مثلا یه پیمان استراتژیک داشتیم
تو سوریه به بهانه اینکه جنگ داخلی شرکت رسمی نکردیم ولی گفتیم اگه کشور خارجی به سوریه حمله کنه ما طرف سوریه خواهیم بود . آیا همین حرفو در مورد کره هم میزنیم؟
یا میمونیم آمریکا دونه دونه از دشمناشو ( دوستهایه ما) رو به تنهایی ناک دان کنه؟
یادتون نره استراتژی آمریکا قبلا پیروزی در دو جنگ بود اونهم بصورت همزمان اما الان استراتژی آمریکا پیروزی در یک جنگ و مدیریت جنگ دیگریه.
البته قبلش بگم همه این حرفهایه بالا فقط یه سواله! لازم نیست همدیگرو بکوبیم. اینها سوالهای برای شروع یه بحث کاملا منطقی!
مرسی از بچه های فروم
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif] icon_cheesygrin [/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]دوست عزیز، وقتی داریم راجع به حمله اتمی کره شمالی به آمریکا و پاسخ آمریکا بحث می کنیم، دیگه چین و روسیه و... کیلویی چند!؟[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]در واقع سوالی که باید پرسیده بشه اینه که: آیا پاسخ آمریکایی ها به یک حمله اتمی نیمه موفق یا موفق به آمریکا، چیزی جز پاسخ اتمی خواهد بود؟ و آن هم از چه درجه ای؟ مثلا شاید اگر کلاهک کره ای 10 کیلوتن قدرت انفجاری داشته باشه، بلافاصله پاسخ آمریکا به کره، در مجموع از مرتبه مگاتن، داده بشه! و در واقع نگرانی کره جنوبی و ژاپن و حتی خود چین هم همین عواقبی هست که حماقت کره شمالی پیش می آورد و آنها را هم درگیر مشکلات ناشی از آلودگی های رادیواکتیو و.. خواهد کرد.[/font][/size]
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حاجی ما از اینجا نیرو رو چطوری بفرستیم به کره‌ی شمالی که با ائتلاف اونا بجنگه؟! ما برای دفاع از خودمون در مقابل ناتو هم مشکل داریم و هزار و صد نقشه و طرح که داخل کشور اجرا میشه داریم، اونوقت شما میگی بریم کره‌ي شمالی رو نجات بدیم؟!

کی گفته کره رفیق فابریک ماست؟! یه چارتا کار با هم انجام دادیم.... حزب‌الله و سوریه نیست که خودمون رو به خاطرش بندازیم تو هچل که...! :)
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کره شمالی اول با چندتا موشک غیر هسته ای چند منطقه حساس رو میزنه تا طرف همه چی دستش بیاد! دید فایده ای نداره!
تهدید به استفاده از کلاهک هسته ای می کنه ! دید اوضاع خرابه یه دونه تو یه منطقه عاری از سکنه و یا شایدم توی دریا می ترکونه! و تهدید به زدن سئول میکنه! و بعد همه دستاشون رو می برن بالا!
روسیه و چین میان وسط که بابا نکن این کارا رو خوب نیست!
جنگ تمام. :laughing:
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من وجود کره شمالی برای چین خیلی ضروری است کره شمالی باعث فاصله بین نیروهای امریکایی در کره جنوبی و چینی ها شده است و اگر کره شمالی اشغال شود براحتی امریکا با چینی ها هم مرز میشوند البته به عنون نیروهای سازمان ملل چین تا اخرین لحظه مانع جنگ میشه اما اگر دیگر کاری نتونست انجام بده بیکار نمیشینه و ببینه متحد کمونیست خود نیست و نابود میشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]فوری در اخبار ساعت 1 : کره شمالی به آمریکا حمله اتمی کرد.[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]فوری در اخبار ساعت 2 : چه حیف...! طبق آخرین خبر ارسالی از خبرنگارمان در چین، دیگر کشوری به نام کره شمالی وجود خارجی ندارد! [/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif] icon_eek :winking: :mrgreen: [/font][/size]
  • Upvote 5
  • Downvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشید دوستان که من دخالت میکنم
ولی بحث جنگ که الکی نیست,اونم از نوع اتمیش
درضمن مگه امریکا چقد بمب انم میریزه تویه کشور برا نابودیش?
10تا_20تا_30تا شایدم صدتا, کشورای همسایه که بوق نیستن,به خاطر فاصله کم با کره جنوبی اگه بمب اتم بخوره به مناطق مرزی که عمدتا نیروهای نظامی وموشکی زیادی هم اونجا هست جفت کره ها الوده میشن
روز اول دانشگاه برای ما یه فیلم از انفجار چرنوبیل گذاشتن,واقعا اسفبار بود,کل دنیا حمایت کرد تا خسارتش کم بشه, این انفجار تقریبا کل دنیا رو الوده کرد,واز ایران عزیز هم اذرباییجان الوده شد,حالا به نظرتون میشه که همینطوری بی حساب کتاب,یا با حساب کتاب یه کشورو با بمب اتم نابود کرد
در ضمن ایران هم دخالت میکنه ولی نه درحد فعلی سوریه,شاید در مشاوره وفروش سلاح وتکنولوژی واموزش ولی حضوری خیر
کره ای بی ترمزن اگه راه بیفتن فاجعه به بار میارن,که به صلاح هیچکسی نیست,بخصوص ایران
البته اینا نظرات من بود, امیدوارم این یه بحث منطقی بشه که توش غرض جایی نداشته باشه,عین اوایلی که من جذب شدم
یاعلی

ببخشید دوستان که من دخالت میکنم
ولی بحث جنگ که الکی نیست,اونم از نوع اتمیش
درضمن مگه امریکا چقد بمب انم میریزه تویه کشور برا نابودیش?
10تا_20تا_30تا شایدم صدتا, کشورای همسایه که بوق نیستن,به خاطر فاصله کم با کره جنوبی اگه بمب اتم بخوره به مناطق مرزی که عمدتا نیروهای نظامی وموشکی زیادی هم اونجا هست جفت کره ها الوده میشن
روز اول دانشگاه برای ما یه فیلم از انفجار چرنوبیل گذاشتن,واقعا اسفبار بود,کل دنیا حمایت کرد تا خسارتش کم بشه, این انفجار تقریبا کل دنیا رو الوده کرد,واز ایران عزیز هم اذرباییجان الوده شد,حالا به نظرتون میشه که همینطوری بی حساب کتاب,یا با حساب کتاب یه کشورو با بمب اتم نابود کرد
در ضمن ایران هم دخالت میکنه ولی نه درحد فعلی سوریه,شاید در مشاوره وفروش سلاح وتکنولوژی واموزش ولی حضوری خیر
کره ای بی ترمزن اگه راه بیفتن فاجعه به بار میارن,که به صلاح هیچکسی نیست,بخصوص ایران
البته اینا نظرات من بود, امیدوارم این یه بحث منطقی بشه که توش غرض جایی نداشته باشه,عین اوایلی که من جذب شدم
یاعلی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ایران میتونه بازار فروش خوبی بدست بیاره توی کره شمالی. فرصت خوبی هست که سلاح های ساخته شده رو آزمایش کنیم. ولی 90% دعا میکنم جنگی اتفاق نیافته.
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشید دوتا شد پستام,مدیر محترم اگه زحمتی نمیشه ویرایش کنن,شرمنده
من باگوشی آن میشم نمیتونم ویرایش کنم کل پستم بهم میریزه
حالا یه سوال,به نظرتون نیروی هوایی ,دریایی ونیروی پدافند میتونه جلوی هجومو بگیره?
دشمناش کیا هستن?امریکا وکره?ژاپن چی?ناتو?
دوستا کیا هستن?چین? روسیه?ایران?سوریه
کره میتونه جلوی موج اول.حمله وایسه?اگه ایستادگی کرد میتونه ضربه کاری بزنه?
مسلما کره حمله روشروع میکنه,به نظرتون کجارو باچی میزنه?
اصلا به نظر شما نتیجه این حکله درصورت وقوع چیه?

ببخشید دوتا شد پستام,مدیر محترم اگه زحمتی نمیشه ویرایش کنن,شرمنده
من باگوشی آن میشم نمیتونم ویرایش کنم کل پستم بهم میریزه
حالا یه سوال,به نظرتون نیروی هوایی ,دریایی ونیروی پدافند میتونه جلوی هجومو بگیره?
دشمناش کیا هستن?امریکا وکره?ژاپن چی?ناتو?
دوستا کیا هستن?چین? روسیه?ایران?سوریه
کره میتونه جلوی موج اول.حمله وایسه?اگه ایستادگی کرد میتونه ضربه کاری بزنه?
مسلما کره حمله روشروع میکنه,به نظرتون کجارو باچی میزنه?
اصلا به نظر شما نتیجه این حکله درصورت وقوع چیه?
این سوالات کلی من بود که ممکنه برای خیلیا پیش بیاد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.