Recommended Posts

یا حق

من نمیدونم دوستان چه گیری میدن که ما تایر پراید رو خودمون نمیتونیم بزنیم پس موشک هم نمیتونیم بسازیم! یعنی اینقدر سخته تفکیک این دو موضوع متفاوت از هم!! اینجور بحث ها در زمانهای قدیم در این سایت بسته شده.

پ.ن: زمانهای قدیم= زمان فعالیت شدید جنابان lich, SAEID, karkas, armani ,.... ویرایش شده در توسط jarmenkill

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='talash' timestamp='1355437996' post='288348']
[quote name='episcopal' timestamp='1355435361' post='288335']
[quote name='razavisw' timestamp='1355420268' post='288253']
[font=tahoma,geneva,sans-serif][quote name='farokhkhan' timestamp='1355419847' post='288252']
[quote name='rpg7' timestamp='1355419419' post='288250']
[quote name='farokhkhan' timestamp='1355419264' post='288249']
هیچ کدوم از اینها توسط ایرانیان ساخته نشده اند!
من از شما یک سوال دارم! ما در تعمیر و نگهداری رادار داپلر اف-14 مشکل داریم... چجور میتونیم سیستم تور بسازیم؟؟؟؟
[/quote]
این (( ما )) شما منظورتون کیا هستن؟؟؟
[/quote]

یه مشت تعصبی الکی اومدن تند تند رای منفی میدن بدون اینکه بخوان واقعیت رو قبول کنند!
اقا آر پی جی 7 .. خیلی ها شما که نیستید؟!!! من هستم اقا!

اصلا ایران سیستم تور رو طراحی کرده! تازه تور ام-2 رو هم خودمون طراحی کردیم... اس300 هارو هم که بله .......... [img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/hee%20hee.gif[/img]
[/quote][/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]بنده اصلا وارد این بحث ها نمی شم اما دیگه بعضی از افراد واقعا روی اعصاب هستند.[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]ما S-200 را در داخل تولید نکردیم؟! [color=#FF0000] نخیر از نمونه اصلی کپی کردیم , از تهیه قطعات اصلی هم به دلیل تحریم عاجزیم , قیمت تمام شده نمونه کپی با قطعات غیر اصل از نمونه قابل خرید بیشتر میشه ! هرچند این موشک داره آخرین روزهای عمرش رو در کشور های دارندش سپری میکنه ما هنوز مثل وانت پیکان داریم بهش افتخار میکنیم[/color]
ما سام 6 را در داخل تولید نکردیم؟! [color=#FF0000]به مانند نمونه بالا , البته برخی قطعات را به دلیل سادگی عملکرد نسبت به مورد بالا در ایران تولید کردیم[/color][/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]ما رعد یا همان بوک را در داخل تولید نکردیم؟! اطلاعی ندارم . [/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]ما از اسکاد به شهاب 3 نرسیدیم؟! [color=#FF0000]کره شمالی از اسکاد به [b][size=2]نودونگ رسید ما هم بمانند تولیدات ایران خودرو چراغ ماشین رو عوض کرده و به اسم شهاب 3 معرفی کردیم ( انواع xl , glx , .... موجود است ) .[/size][/b][/color]

ما خلیج فارس تولید نکردیم؟! این مورد هم دقیقا از موشک [b]DF21[/b] به عاریت گرفته شده ( تولید کشور دوست و برادر چین )[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]ما موتور سوخت جامد درست نکردیم؟! مونتاژ کردیم که حتی کیفیت کاری نمونه های قدیمی کشور های تولید کننده رو هم ندارن.[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]ما سجیل نساختیم؟! [color=#FF0000][font=Tahoma]ساخته دست برادران پاکستانی (موشک شاهین ). [/font][/color][/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]ما ماهواره بر نساختیم؟! [color=#FF0000]ماهواره بر ساختیم ( کپی موشک دهه 60 روسی) , نمایش باشکوه هم داشتیم ولی در مورد نتایج با بایکوت کامل خبری مواجه شد که از شکست ارسال اون خبری به جایی درز نکنه.[/color][/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]واقعا از شهدایی مثل شهید تهرانی مقدم، شخصا خجالت می کشم!...[/font]

[/quote]

دوستان میدونم این حرفهام به کام بعضی ( متاسفانه تعداد هم کم نیست ) خوش نمیاد :

میدونم چه هجمه ای رو به جون خریدم اما سر جدتون نیاین اینجا طوطی وار حرفهای تکراری بزنید که ما فلان و ما بهمان !!
من سالهاست در صنعت نفت و گاز مشغولم ولی یه کارخونه تولید valve تو ایران وجود نداره که بتونه استاندارد رو پاس کنه ! ولی دم از ساخت موشک . زیر دریایی . تانک و هواپیما میزنیم !!
ذوالفقار 3 کجاست !؟ زیردریایی پیشرفته شد السباحات !!!! زیردریایی های کامیکازه ژاپنی در جنگ جهانی 2 خیلی کاملترو بیخطرتر از این هست !! یا اضافه کردن یه دم به 5-F که مال 50 سال پیشه شد ساخت هواپیما !؟ ایران 140 هم که کار اکراینه ! بقیه هم که سالهلست ماکت تشریف دارن . ناو جماران و موج و ... کلا بیخیال که از کیفیت بدنه اش معلومه توش چه خبره !!
تمام افتخارات تسلیحاتی ما نمیدونم چرا یه مشابه دقیییییق خارجی ( چین ,روسیه , اکراین , وحتی پاکستان ) داره .
به جای این حرفها بهتر نیست مثل المان , ژاپن که شکست خوردن , اشغال شدن ,... ولی سعی کردن بهترین ها رو یاد بگیرن و خودشونو قوی کنن باشیم !؟
یا باز فکر میکنید دنیا در حد همین فروم باقی میمونه وما ابرقدرتش هستیم !؟ خدا نکنه جنگ بشه یا بخوایم از یکی از این اسباب بازی ها استفاده کنیم که وضعیت بقدری داغون میشه که از افغانستان هم خراب تر میشه ( دم از روحیه بسیجی و شهادت هم نزنین که اونا مال بچه های زمان شاه بودن ماشاالله نسل انقلاب رو میشه از زندگی روزمره تو اجتماع شناخت . )
[/quote]

خوب اینقدر سخنان ایشون چپر چلاغن که واکنش بنده رو برانگیخت!

کوچولو فقط یکارو کن:

ابتدا برو سایت گوگل بزن موشک خلیج فارس

سپس بزن موشک df21

بعدش بیا به من بگو اینا چه ربطی به هم دارن بقیشون هم هیچ اصلا!

برو کوچولو بعدش بیا بگو جایزه داری!!!
[/quote]

دوست بزرگوار من نه شناختی نسبت به تسلیحات بالستیک دارم نه قدرت کارشناسی , یک فرد عامی و بیسواد هستم و ادعایی ندارم.
شما استاد در این مسائل و دیگر مسائل منجمله ادبیات محاوره ای هستید که با شخصی که فقط گناهش هم فکر نبودن با شماست و ممکن است از لحاظ سنی هم از شما بزرگتر باشه با این روش تحقیرانه صحبت میکنید .
امیدوارم منظور بنده را از پستهای قبلیم دوباره مورد تامل قرار بدین . من فقط برای جلوگیری از اغراق فزاینده ای که این فروم رو در بر گرفته این پست ها رو زدم . حالا از [b]ما[/b] گفتن بود تو خواه [b]پند[/b] گیر خواه [b]ملال[/b]
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='episcopal' timestamp='1355439750' post='288360']
[quote name='talash' timestamp='1355437996' post='288348']
[quote name='episcopal' timestamp='1355435361' post='288335']
[quote name='razavisw' timestamp='1355420268' post='288253']
[font=tahoma,geneva,sans-serif][quote name='farokhkhan' timestamp='1355419847' post='288252']
[quote name='rpg7' timestamp='1355419419' post='288250']
[quote name='farokhkhan' timestamp='1355419264' post='288249']
هیچ کدوم از اینها توسط ایرانیان ساخته نشده اند!
من از شما یک سوال دارم! ما در تعمیر و نگهداری رادار داپلر اف-14 مشکل داریم... چجور میتونیم سیستم تور بسازیم؟؟؟؟
[/quote]
این (( ما )) شما منظورتون کیا هستن؟؟؟
[/quote]

یه مشت تعصبی الکی اومدن تند تند رای منفی میدن بدون اینکه بخوان واقعیت رو قبول کنند!
اقا آر پی جی 7 .. خیلی ها شما که نیستید؟!!! من هستم اقا!

اصلا ایران سیستم تور رو طراحی کرده! تازه تور ام-2 رو هم خودمون طراحی کردیم... اس300 هارو هم که بله .......... [img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/hee%20hee.gif[/img]
[/quote][/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]بنده اصلا وارد این بحث ها نمی شم اما دیگه بعضی از افراد واقعا روی اعصاب هستند.[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]ما S-200 را در داخل تولید نکردیم؟! [color=#FF0000] نخیر از نمونه اصلی کپی کردیم , از تهیه قطعات اصلی هم به دلیل تحریم عاجزیم , قیمت تمام شده نمونه کپی با قطعات غیر اصل از نمونه قابل خرید بیشتر میشه ! هرچند این موشک داره آخرین روزهای عمرش رو در کشور های دارندش سپری میکنه ما هنوز مثل وانت پیکان داریم بهش افتخار میکنیم[/color]
ما سام 6 را در داخل تولید نکردیم؟! [color=#FF0000]به مانند نمونه بالا , البته برخی قطعات را به دلیل سادگی عملکرد نسبت به مورد بالا در ایران تولید کردیم[/color][/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]ما رعد یا همان بوک را در داخل تولید نکردیم؟! اطلاعی ندارم . [/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]ما از اسکاد به شهاب 3 نرسیدیم؟! [color=#FF0000]کره شمالی از اسکاد به [b][size=2]نودونگ رسید ما هم بمانند تولیدات ایران خودرو چراغ ماشین رو عوض کرده و به اسم شهاب 3 معرفی کردیم ( انواع xl , glx , .... موجود است ) .[/size][/b][/color]

ما خلیج فارس تولید نکردیم؟! این مورد هم دقیقا از موشک [b]DF21[/b] به عاریت گرفته شده ( تولید کشور دوست و برادر چین )[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]ما موتور سوخت جامد درست نکردیم؟! مونتاژ کردیم که حتی کیفیت کاری نمونه های قدیمی کشور های تولید کننده رو هم ندارن.[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]ما سجیل نساختیم؟! [color=#FF0000][font=Tahoma]ساخته دست برادران پاکستانی (موشک شاهین ). [/font][/color][/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]ما ماهواره بر نساختیم؟! [color=#FF0000]ماهواره بر ساختیم ( کپی موشک دهه 60 روسی) , نمایش باشکوه هم داشتیم ولی در مورد نتایج با بایکوت کامل خبری مواجه شد که از شکست ارسال اون خبری به جایی درز نکنه.[/color][/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]واقعا از شهدایی مثل شهید تهرانی مقدم، شخصا خجالت می کشم!...[/font]

[/quote]

دوستان میدونم این حرفهام به کام بعضی ( متاسفانه تعداد هم کم نیست ) خوش نمیاد :

میدونم چه هجمه ای رو به جون خریدم اما سر جدتون نیاین اینجا طوطی وار حرفهای تکراری بزنید که ما فلان و ما بهمان !!
من سالهاست در صنعت نفت و گاز مشغولم ولی یه کارخونه تولید valve تو ایران وجود نداره که بتونه استاندارد رو پاس کنه ! ولی دم از ساخت موشک . زیر دریایی . تانک و هواپیما میزنیم !!
ذوالفقار 3 کجاست !؟ زیردریایی پیشرفته شد السباحات !!!! زیردریایی های کامیکازه ژاپنی در جنگ جهانی 2 خیلی کاملترو بیخطرتر از این هست !! یا اضافه کردن یه دم به 5-F که مال 50 سال پیشه شد ساخت هواپیما !؟ ایران 140 هم که کار اکراینه ! بقیه هم که سالهلست ماکت تشریف دارن . ناو جماران و موج و ... کلا بیخیال که از کیفیت بدنه اش معلومه توش چه خبره !!
تمام افتخارات تسلیحاتی ما نمیدونم چرا یه مشابه دقیییییق خارجی ( چین ,روسیه , اکراین , وحتی پاکستان ) داره .
به جای این حرفها بهتر نیست مثل المان , ژاپن که شکست خوردن , اشغال شدن ,... ولی سعی کردن بهترین ها رو یاد بگیرن و خودشونو قوی کنن باشیم !؟
یا باز فکر میکنید دنیا در حد همین فروم باقی میمونه وما ابرقدرتش هستیم !؟ خدا نکنه جنگ بشه یا بخوایم از یکی از این اسباب بازی ها استفاده کنیم که وضعیت بقدری داغون میشه که از افغانستان هم خراب تر میشه ( دم از روحیه بسیجی و شهادت هم نزنین که اونا مال بچه های زمان شاه بودن ماشاالله نسل انقلاب رو میشه از زندگی روزمره تو اجتماع شناخت . )
[/quote]

خوب اینقدر سخنان ایشون چپر چلاغن که واکنش بنده رو برانگیخت!

کوچولو فقط یکارو کن:

ابتدا برو سایت گوگل بزن موشک خلیج فارس

سپس بزن موشک df21

بعدش بیا به من بگو اینا چه ربطی به هم دارن بقیشون هم هیچ اصلا!

برو کوچولو بعدش بیا بگو جایزه داری!!!
[/quote]

دوست بزرگوار من نه شناختی نسبت به تسلیحات بالستیک دارم نه قدرت کارشناسی , یک فرد عامی و بیسواد هستم و ادعایی ندارم.
شما استاد در این مسائل و دیگر مسائل منجمله ادبیات محاوره ای هستید که با شخصی که فقط گناهش هم فکر نبودن با شماست و ممکن است از لحاظ سنی هم از شما بزرگتر باشه با این روش تحقیرانه صحبت میکنید .
امیدوارم منظور بنده را از پستهای قبلیم دوباره مورد تامل قرار بدین . من فقط برای جلوگیری از اغراق فزاینده ای که این فروم رو در بر گرفته این پست ها رو زدم . حالا از [b]ما[/b] گفتن بود تو خواه [b]پند[/b] گیر خواه [b]ملال[/b]
[/quote]
دوست عزیز:

حالا که خود بر بیسواد بودن خود در این مبحث شبهه ای ندارید پس بنده هم میپذریم

لذا اون سخنانتون رو هم دال بر همین بیسوادی که اعلام نمودید می گذارم و به عنوان یک برادر خیلی کوچکتر به شما نصیحت میکنم در باره ی موضوعی که بدان علم ندارید اظهار نظر ننمایید و خود و دستاوردهای کشور عزیزمان را تحقیر نفرمایید. ویرایش شده در توسط talash
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به اقايون عزيز عرض مي كنم كه نمايشگاه بعدي كه بر گذار شد برن از خود بچه هاي سپاه به پرس كن رعد و امثال هم ساخت خودمونه يا ... وقت ما رو هم نگيرن من اين كار كردم شما هم بكن اينجا جاي اين بحث ها نيست
اگر يكبار قدر اف از نزديك ببيني مي فهمي ساخت كجاست در ثاني تور ام 1 ها مال سپاه هست و اس 200 مال ارتش و خيلي امكان كمي دار شما اين دوتا سيستم رو يك جا ببيني
دو ستاني كه شك دارن بايد خودشون شك شون و بر طرف كنن وظيفه ما نيست براشون توضيح بديم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوست عزیز من انتظار ندارم ( کاره ای هم نیستم ) که در مورد الگو بر نداشتن نظری بدم ( همه جای دنیا از یه پتنت استفاده میکنن ) مشکلی هم وجود نداره ولی از این کپی به عنوان طرح داخلی و ملی و اینجور اسامی استفاده نمی کنند. ( چرخ رو دوباره اختراع نمی کنند)
بودجه نظامی نداریم درست . این حرف شما کاملا متین وهمینطور در مورد ناو جماران استفاده شما از کلمه شروع خیلی خوبه ! اگر اشکالات رو بخوایم رفع کنیم باید وجودشون رو قبول کنیم نه اینکه تاپیک ایجاد کنیم که ناو جماران در میان بهترین ناو های دنیاست ( بخدا ناو های تراز اول دنیا این ادعا رو ندارن ) یا اذرخش در حد f22 هست ( در یک تاپیک بحث داغی بود در مورد شکار f22 توسط آذرخش و صاعقه )
قدرت موشکی ایران ، کره شمالی , پاکستان و.. مورد تایید همه هست من هم این مورد رو زیر سوال نبردم . تنها گفتم که الگو برداری شده و در مواردی کپی کامل هست.
در حیطه الکترونیک و جنگ الکترونیک هیچ سر رشته ای ندارم برای همین بحثی نمیکنم ولی در مورد RQ170 شائبه کم نبود ولی من اصل رو بر قدرت خودمون میزارم.
در مورد حمله به ایران میشه ساعتها بحث کرد و لی نتیجه ای نداره قابل اثبات نیستند .

خدا تمام رفتگان این مرز و بوم رو بیامرزه و هر ایرانی رو هر جا که هست پاینده نگه داره [/quote]

اگر کسی اذرخش رو با f22 مقایسه کرده یا اینکه ناو جماران رو با بهترین ناوهای دنیا مقایسه کرده اشتباهه و اطمینان داشته باشید کسی هم باور نخواهد کرد،اگر خواستید با پستتون به نوعی از این دست اغراق ها جلوگیری کنید و جو رو متعادل کنید نییتتون خوبه اما از لحن و گفتار درستی از نظر بنده استفاده نکردید،در مورد موشکها بله کپی برداری و الگو برداری شده اما با کمک بزرگانی چون شهید تهرانی مقدم و ... از این مرحله عبور کردیم و خودمون میتونیم طراحی کنیم.
در اخر باید بگم همونقدر که خود بزرگ بینی میتونه خطرناک باشه،خود کم بینی هم میتونه خطرناک باشه و باعث ناامیدی بشه.

موفق باشید.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='sargnt' timestamp='1355440631' post='288363']
به اقايون عزيز عرض مي كنم كه نمايشگاه بعدي كه بر گذار شد برن از خود بچه هاي سپاه به پرس كن رعد و امثال هم ساخت خودمونه يا ... وقت ما رو هم نگيرن من اين كار كردم شما هم بكن اينجا جاي اين بحث ها نيست
اگر يكبار قدر اف از نزديك ببيني مي فهمي ساخت كجاست در ثاني تور ام 1 ها مال سپاه هست و اس 200 مال ارتش و خيلي امكان كمي دار شما اين دوتا سيستم رو يك جا ببيني
دو ستاني كه شك دارن بايد خودشون شك شون و بر طرف كنن وظيفه ما نيست براشون توضيح بديم.
[/quote]
دوست عزیز چرا بیخودی برای خود نوشابه باز میکینی؟

اولا کسی از شما سوالی نپرسید که بخواهد وقت شما رو بگیرد لازم هم نیست که شما توضیحاتش را بدهی!!!

دوما میدونی معنی قرارگاه چیست؟ اصلا چرا ما نمیگوییم نیروی پدافند هوایی میگوییم قرارگاه پدافند هوایی؟

اگر معنی قرارگاه رو درک نمودی میتوانی بفهمی که میشود در یک نقطه هم تور دید هم اس 200!

اگر هم درک ننمودی وظیفه من نیست که بهت توضیح بدهم من از یه جاهایی رفتم پرسیدم و فهمیدم شما هم برو همینکارو کن!!! ویرایش شده در توسط talash
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با اجازه دوستان.
در مورد صنایع دفاعی و نظامی کشورمون(به خصوص رعد) ما نه منبعی برای اثبات خارجی بودن اون داریم نه منبعی برای اثبات غیربومی بودن اون.
چیزی که در این بین مطرح است فقط یک شباهت این سامانه به سامانه بوک هست که این موضوع دلیل بر استفاده کامل از فناوری خارجی نیست.همونطور که میدونید یک موشک پدافندی از همون فناوری موشکی بالستیک استفاده میکنه که برد کمتر و دارای مانور بسیار زیادی هست و جدا از اون استفاده از رادارهای متحرک یا بعضاً زمینی، برای شناسایی هدف. در کشور خودمون تا قبل انقلاب تولیدات الکترونیک مثل مقاومت-خازن و ..... وجود داشت و حالا هم داره؛ و فناوری خط تولید اونها به کشور وارد شد. فناوری ساخت یک تلویزیون پارس از پایه،از همون مقاومت و خازن و ترانزیستور انشعاب گرفته شده و فناوری رادارها نیز از بحث تئوری سیم پیچها و میدانهای مغناطیسی. حالا کل این حرفا برای چی بود؟ منظور کلی بنده اینه که ما صنایع زیادی در کشور داریم که انحصاری هستن و برای ارگانهای خاص مثل وزارت دفاع یا سپاه دارن کار میکنن؛ مثل، همین صا ایران که زحمت ساخت چندین رادار رو در کارنامه خودش داره. و یه زمانی که در کره حتی خط تولید گوشی همراه نداشتن ما این خط تولید رو داشتیم.

در دنیا هیچ سامانه ای یا وسیله ای وجود ندارد که 100 درصد بومی باشد و غریب به یقین، قطعاتی که صرفاً هیچ وقت دیده نمیشوند عمدتاً وارداتی هستند.

البته یه چیزی هست که جدا از موارد بالا باید گفت که مثلاً همون سیلندرهای هیدرولیکی یا شیرهای پنوماتیکی و هیدرولیکی در سامانه رعد؛ غریب به 90 درصد متعلق به کشور آلمان است. اما آیا این که از چندین قطعه خارجی استفاده شده دال بر غیر بومی بودن این سامانه است؟ مسلماً خیر. حتی ممکن است در سامانه های روسی و چینی از قطعات صنعتی آلمانی استفاده شود چراکه کیفیت کار را بالا میبرند.

یه دوستی دارم تو کار لوازم یدکی صنعتی هست. میگه که خازنهای ایرانی و یا تولیدات بلبرینگهای ایرانی در دنیا تک هستن و صرفاً صادراتی. آیا تا حالا شما چنین محصولاتی رو در زندگی خودتون حس کردید. بعضی از صنایع که امروزه در زندگی ما نقشی ندارند ما به طور نا آگاهی منکر وجود آنها میشویم و صرفاً محصولاتی که حتی آنها را ندیده ایم را مورد تایید قرار میدهیم.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا ی تلاش حالا مثله اینکه شما داری برای خودت نوشابه خانواده باز می کنی انقدر با سرعت زیاد نرو چپ می کنی ها از ما گفتن بود اون دیگه وظیفه ی همه نیست هرکاری شما می کنی بقیه هم انجام بدن
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='talash' timestamp='1355441168' post='288366']
[quote name='sargnt' timestamp='1355440631' post='288363']
[/quote]
دوست عزیز چرا بیخودی برای خود نوشابه باز میکینی؟

اولا کسی از شما سوالی نپرسید که بخواهد وقت شما رو بگیرد لازم هم نیست که شما توضیحاتش را بدهی!!!

دوما میدونی معنی قرارگاه چیست؟ اصلا چرا ما نمیگوییم نیروی پدافند هوایی میگوییم قرارگاه پدافند هوایی؟

اگر معنی قرارگاه رو درک نمودی میتوانی بفهمی که میشود در یک نقطه هم تور دید هم اس 200!

اگر هم درک ننمودی وظیفه من نیست که بهت توضیح بدهم من از یه جاهایی رفتم پرسیدم و فهمیدم شما هم برو همینکارو کن!!!
[/quote]
برادر یه مقداری زیادی تند نمیری؟ برادر یگم ملایمتر هم میشود منظور را رساند و دیگران را نرنجاند.اگر حقیقت چیزیه که شما میگید و برادران دیگه میدونن پس همیشه حقیقته و نیازی به دفاع شما نیست.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='omid722' timestamp='1355441725' post='288368']
اقا ی تلاش حالا مثله اینکه شما داری برای خودت نوشابه خانواده باز می کنی انقدر با سرعت زیاد نرو چپ می کنی ها از ما گفتن بود اون دیگه وظیفه ی همه نیست هرکاری شما می کنی بقیه هم انجام بدن
[/quote]
دوست عزیز بدلیل اینکه پست شما به معنی کامل روی اسپم رو سفید نموده بود یک منفی نوش جانتون نمودم. ضمنا" بنده جواب اون دوست عزیزمون رو دادم که ابراز نمودند نمیشود تور و اس 200 رو یکجا دید. شما هم اگر در این مورد سخنی دارید بیان بفرمایید و از کشاندن بحث به بیراهه اجتناب نمایید. در غیر اینصورت جواب شما داده نخواهد شد.با تشکر
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ایران تور رو نساخته ، فقط با دستکاری در سامانه کنترلی محدودیت برد 12 کیلومتر رو برداشته و به 20 رسونده که اگر اشتباه نکنم این محدودیت نتیجه دانگرید روسی هست ../.

در ضمن برای بروز رسانی و تغییر در تسلیحات روسی ، قطعا به متخصص روسی احتیاج دارید ، البته متخصص زبان روسی ...
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من کاری به این حرفا ندارم مهم اینه که تو ایران زیاده به اندازه ی کافی هم زیاده چیزی هم که خوراک ایرانی ها است مهندسی معکوس هست دیگه جر و بحث نداره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فعلا که سپاه داره خودنمایی می کنه ارتش که بیکار نشسته نیروی نظامی اصلی کشورهای دنیا اول ارتش هستش
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کلا دوستان - دوست دارن ما تو 24-25 سال اصلا هیچ سامانه و یا ابزاری رو حتی طرح و شکلش رو از جاهای دیگه الگو برداری نکنیم و تو این مدت سال کلا همه طرح هامون تک باشه - عزیزه من مگه ما 40 سال پیش در حده جاهای دیگه بودیم که الان پسرفت کرده باشیم و اینجور می کوبین؟!
فکر کنم قدیم ما همه چیمون رو خودمون اختراع می کردیم و ناو هواپیمابر هم داشتیم( احتمالا ما اون موقع به امریکا یاد دادیم ناو هواپیمابر بسازه :دی)
خیلی ببخشیدا یه حرف هایی میزنین که آدم می مونه توش اگه قرار بود تو این مدت تو همه چی به سطح اول جهان برسیم فکر کنم 5سال دیگه باید وسایل تو فیلم های علمی تخیلی رو هم فقط ما توانایی ساختشونه داشته باشیم.

کلا ما الان داریم گام به گام جلو میریم - بعضی جاها نیازه از طرح های دیگه کپی یا الگو برداری کرد .
خود ابرقدرت ها همه خیلی از سامانه هاشون قطعاتش ممکنه توسط شرکت های مختلف چند ملیتی ساخته شه.
حالا ما اگه یه پیچ سامانمون هم خارجی و وارداتی باشه کل سامانه رو می بریم زیر سوال

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=5][b][color=#FF0000]خیلی بده که برای ابراز وجود خودمان شخصیت طرف مقابلمون رو خورد و خمیر میکنیم که بگیم ما هم هستیم....[/color][/b][/size]

بگذریم دوستان عزیز... من نمیدونم هرجا چرا یه بحث رو شروع میکنم همیشه اخرش به جنگ خطم میشه... یکی نیست بگه دشمن کس دیگه ایی هست!

من از همه دوستان تقاضا دارم ... اقایون تمومش کنید... مهم نیست حق با کیه...[size=5] [size=6]من از بزرگان سایت خواهش میکنم[/size][/size][size=6] [/size]این مقوله رو به پایان برسانند
و یک اخطار به ایجاد کننده این تاپیک بدند که با شروع بحث غیر منتطی اشان همه رو به جون هم انداختند
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.