hamed_713

کوتاه ولی شنیدنی(فانتوم های سوخترسان)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سعید جان چرا تاپیک من رو بستی من داشتم اطلاعات می زاشتم! دیدم تاپیک قفله!! درضمن با وجود ایلوشین-76 و 78 چرا باید توپولف را سوخت رسان کنیم برادر؟ icon_cheesygrin

ايلوشن-76 منو ياد سوخو 30 مي ندازه.

ولي يه جورايي امكان پذير نيست.چون شرايط حال حاضر ميگه كه ما نمي تونيم ايلوشين 76 و 78 و .... داشته باشيم. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ایلوشین-76 داریم برادر اون هم خیلی! فقط حدود 12 فروند در اختیار سپاه پاسداران هست! یک فروند هم در اختیار یک شرکت هواپیمایی بود که ظاهرا با یک هواپیمای دیگر تعویض شد! چند فروند هم در اختیار ارتش است! icon_cheesygrin ایلوشین-78 هم که با سفارشات سوخو-30 2 فروندش به ایران تحویل داده شد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من هر چيزي را براي كار خاصي ساخته اند البته اين كار از نظر اينكه ما بتوانيم رو پيشرفت فن آوريمون مانور بديم خوبه ولي فانتوم فانتومه و سوخت رسان سوخت رسان . اگه به چنين چيزي احتياج بود حتما تا حالا توسط يكي از كشورهاي پيشرفته تر از ما ساخته شده بود . يا شايد اونا وجود اينچنين هواپيمايي رو حس نكردند . اگه بتونيم يه سوخت رسان با خصوصيات نزديك به يه جنگنده طراحي كنيم بهتره . البته از نظر سرعت و چابكي رسيدن به محل تحويل سوخت .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من هر چيزي را براي كار خاصي ساخته اند البته اين كار از نظر اينكه ما بتوانيم رو پيشرفت فن آوريمون مانور بديم خوبه
ولي فانتوم فانتومه و سوخت رسان سوخت رسان .
اگه به چنين چيزي احتياج بود حتما تا حالا توسط يكي از كشورهاي پيشرفته تر از ما ساخته شده بود . يا شايد اونا وجود اينچنين هواپيمايي رو حس نكردند .
اگه بتونيم يه سوخت رسان با خصوصيات نزديك به يه جنگنده طراحي كنيم بهتره . البته از نظر سرعت و چابكي رسيدن به محل تحويل سوخت .

اولين بار اين كار رو اسراييليها انجام دادند.و از فانتوم به عنوان سوخت رسان استفاده كردند. icon_cheesygrin icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همين كار هم كه كردن خوبه ! قدم به قدم ! نمي شه ايران يك روزه روسيه بشه!!!! icon_cheesygrin icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قطعا كارشناسان نيروي هوايي نياز داشتن و براشون كاربرد داشته كه ساختنش ارتش كه مثل شهرداري نيست يه پروژه رو الكي شروع كنه بدون اينكه كاربري شو بسنجه اونم تو اون وضعيت تحريم و جنگ اينو براي دوستاني گفتم كه فكر مي كنن اين طرح كاربردي نبوده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين وسط من يه چيزي از تحويل su30 شنيدم حقيقت داره در كل هرچند كه تو اين تاپيك جاش نيست ولي مردونه يكي در مورد وجود و يا عدم وجود su در ايران و مدل اون و خلاصه هر چي كه ميدونه برا اولين و آخرين بار بگه خيال همه رو راحت كنه لطفا :!: icon_cool :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
يه كلام.ختم كلام. ايران از گروه سوخو فقط مدل سوخو25 و 24 داره يه تعدادي هم سوخو22 داره كه براي قشنگي قراره توي ميدون هاي شهر بزارن icon_cool . سال 94 قراردادي با روسيه جهت خريد 24 فروند سوخو 27 منعقد شد كه البته اين سوخوها قرار بود در نيروي هوايي سپاه به كار گرفته شوند اما بدليل فشارهاي سياسي از تحويل سوخوها خودداري شد.فقط 2 فروند جهت انجام تستهاي اوليه و آموزش خلبان به ايران تحويل شد كه در حال حاضر ارزش عملياتي ندارند.برخي گزراشات غير رسمي هم از تحويل 4 فروند خبر مي دهند كه بازهم فرقي نمي كنه.24 تا هم كه تحويل مي دادند هم به درد نمي خورد. براي ايجاد شرايط نسبتا خوب(نه خيلي خوب و عالي) حداقل بايد 120فروند از نوع مدرنيزه شده و يا مدل مناسبتر مثل سوخو 35 بي ام خريداري بشه. :!: البته اين براي كوتاه مدته اما در بلند مدت بايد براي تامين نيازهاي نيروي هوايي يك هواپيماي بومي توليد بشه كه هيچ وابستگي به غير نداشته باشه. :| اگر هواپيماي ايراني پيروزي به دست آورد قابل افتخاره وگرنه افتخارات قبلي براي هواپيماي غربي و غربي هاست.ما فقط كاربر بوديم كه بنا به شرايط از اين امكانات استفاده كرديم.و اين هيچ افتخار غرورآفريني براي ايراني ندارد. :| :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام به لحاظ تاکتیکی و عملیاتی فوق العاده ست به خصوص هم عمق عملیات افزایش پیاده می کنه و هم مدت گشت و عملیات اما نکته ای که باید مدنظر باشه اینه که این عمل فقط در شرایط اورژانس و اضطراری یا محیط نا امن برای تانکر ها به صرفه است. چون میزان این سوخت با تانکر قابل مقایسه نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حامد جان درست خوندم یا اشتباه کردم؟ نوشتی که اینها رو اسرائیل در سال 1360 یعنی 3 سال بعد از انقلاب به ایران داده؟ لطفا بیشتر توضیح بده. :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اينها رو اسراييل به ايران نداده اما قبل از ايران اسراييل هم اينكار رو انجام داده و تعدادي از فانتوم هاي خورش رو به صورت سوخترسان در آورد. به نظر من با توجه به هزينه هاي بالاي تانكرهاي سوخت رسان براي هر پرواز مي توان از اين فانتوم ها در عملياتهاي گشت زني هوايي و ... كه نياز به سوخت فراوان نيست استفاده كرد. :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گرفتم آقا حامد. مرسی از توضیحتوون. فکر کنم نیروی دریایی آمریکا هم چندتا از جنگنده های A6 خودش رو برای اینکار اختصاص داده بود. اون اوایل هم انگلستان از بوکانیرهاش به هم دیگه سوخترسانی می کردولی همون جور که خودت نوشتی فکر کنم این جور سوختگیری فقط برای یه عملیات تاکتیکی به درد بخوره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.