Goebbels

بالگرد هجومی شاهد 216 ( shahed 216 )

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دم مال کبری و اتاقک خلبان برگرفته از میل 28 هست .دنبال ظاهری شبیه تیگر بودن.

قراره موشک کرنت شلیک کنه .

سایت هدفگیری هم خواهد داشت دارن براش می سازن .

توصیح بیشتر دوستان برن نمایشگاه 

ویرایش شده در توسط sargnt

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عرض بالگرد به نسبت طولش بیش از انداز کم نیست ؟؟؟ تو بنر نوشته 1 متر یعنی حدود شاهد 85.......بعبارتی بالگردی طویل ولی باریک؟؟؟؟.......کلا چه مزیتی داره ؟؟؟ باریکی بیش از انداز کلا زیبایی و ترکیب بالگرد بهم نمی ریزه ؟؟؟؟؟؟

به نام خدا

پایه و اساس طراحی بالگرد شاهد 216 به احتمال زیاد بالگرد کبرا هست و عرض بدنه بالگرد کبرا با اسکید 2.24 متر هست (عرض بدنه تقریبا نصف این مقدار) و عرض بدنه بالگرد آپاچی با ریل فشنگ ها 6 فوت یا 1.82 متر هست. ویرایش شده در توسط Mohammad74
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نکته جالبی اشاره کردید متاسفانه پوسترهای نمایشگاه دچار مشکلات بودن در زمینه اطلاعات

اقا رضا شاهد 216 به سامانه های اپتیک (برای جستجو ، کشف و هدفگیری اهداف) مجهز هست یک مقدار صبر کنید انشالله رو نمایی که شد خواهید دید

بدنه کامپوزیتی (لایه های کولار و .............) ، دو نوع سامانه اپتیکی مختلف (بسته به انتخاب) و سه نوع موشک هدایت شونده برای مصارف هوا به هوا و زمین به هوا و ......................... از ویژگی های این بالگرد هست

-------

سپاه اگر بخواد این بالگرد رو به صورت کارگاهی تولید کنه به مفت نمی ارزه ، اگر تولید صنعتی نشه فایده نداره

تشکر بابت تصاویری که قرار دادید.
با توجه به تولید و استفاده از موتور tv3 در بالگرد ها ، آیا برنامه ای برای ساخت بالگرد سنگین وجود داره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

http://defence.pk/threads/irans-new-attack-helicopter.366077/page-5#post-7928739

یکی از پیش بینی های بنده همکاری با آفریقای جنوبی بود !

مثل اینکه درست از آب در آمده  :chicken:

https://en.wikipedia.org/wiki/Denel_Rooivalk

خودتان مقایسه کنید !

البته تفاوت موتور ها در مشخصات فنی تاثیر داشته !!!

denel_ah2_rooivalk_l6.jpg

جناب سهیل جو ندید لطفا

اساس طراحی شاهد 216 بالگرد کبرا هست خصوصا بخش های اساسی طراحی مثل جایگاه و نحوه قرارگیری دو پیشرانه ، جعبه دنده ، داشتن اسکید (برخلاف ارابه چرخ دار) و .............

صرفا طراحی کابین به صورت عمده تغییر کرده و این همه الزاما به معنی همکاری با آفریقای جنوبی نیست

به وضوح کار خلبان در کابین اول کمتر شده و ذهنش کمتر منحرف می شه ... اگه چنین ارتقائی داده باشند ، جای شکر داره ...

:whistling:

• Upvote 8
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب سهیل جو ندید لطفا

اساس طراحی شاهد 216 بالگرد کبرا هست خصوصا بخش های اساسی طراحی مثل جایگاه و نحوه قرارگیری دو پیشرانه ، جعبه دنده ، داشتن اسکید (برخلاف ارابه چرخ دار) و .............

صرفا طراحی کابین به صورت عمده تغییر کرده و این همه الزاما به معنی همکاری با آفریقای جنوبی نیست

:whistling:

بنده گفتم یکی از پیش بینی ها !!!

و اگر نه در صفحات قبل خودم اساس طراحی رو کبرا فرض کردم ...

ولی چه توضیحی برای ابعاد بزرگتر نسبت به کبرا دارید !؟

چرا طول بی نهایت به رویوالک نزدیک هست !؟

اندازه ی روتور هم بسیار نزدیک به رویوالک هست !

توضیحی دارید !؟

• Upvote 9
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنده گفتم یکی از پیش بینی ها !!!

و اگر نه در صفحات قبل خودم اساس طراحی رو کبرا فرض کردم ...

ولی چه توضیحی برای ابعاد بزرگتر نسبت به کبرا دارید !؟

چرا طول بی نهایت به رویوالک نزدیک هست !؟

اندازه ی روتور هم بسیار نزدیک به رویوالک هست !

توضیحی دارید !؟

حرفت رو یکبار دیگه نقل میکنم :

یکی از پیش بینی های بنده همکاری با آفریقای جنوبی بود !

مثل اینکه درست از آب در آمده  :chicken:

خودت بریدی خودت هم دوختی

هیچ توضیحی نمیدم و البته نیازی هم ندارم که توصیح بدم و تحلیل کنم چون انچه که شاهد 216 خواهد بود در قالب 4 الی 5 عکس (ایضا از مراحل ساخت نمونه اولیه) جلوی چشم بنده هست نیاز به تحلیل هم نداره اینقدر واضحه!

بحثی هم که بنده مطرح کردم (طراحی) ربط چندانی به ابعاد نداره اصولا شما طرح کبرا رو کوچکتر هم میتونی پیاده کنی (مثلا تک کابین) بزرگترهم میتونی پیاده کنی

شما هم اگر صبر کنی رونمایی که شد به نتیجه میرسی

• Upvote 12
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حرفت رو یکبار دیگه نقل میکنم :

خودت بریدی خودت هم دوختی

هیچ توضیحی نمیدم و البته نیازی هم ندارم که توصیح بدم و تحلیل کنم چون انچه که شاهد 216 خواهد بود در قالب 4 الی 5 عکس (ایضا از مراحل ساخت نمونه اولیه) جلوی چشم بنده هست نیاز به تحلیل هم نداره اینقدر واضحه!

شما هم اگر صبر کنی رونمایی که شد به نتیجه میرسی

خوب پس حرفم رو پس میگیرم !

در این صورت طول هلی کوپتر رو زیاد کردن ...  :winking:

ای کاش تصاویر رو هم قرار میدادید !

دلیل اینکه دوستان به یک بحث فنی منفی میدهند و سریع احساساتی میشوند را هنوز نتوانستم درک کنم ...  raised_eyebrow

• Upvote 10
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سهیل جان

دیروز در کنار بنده دوستانی از خبرگزاری های مختلف (از جمله دفاعی ها) حضور داشتن و اتفاقا عکس هایی که من گرفتم از شاهد 216 رو اون ها هم گرفتن چرا منتشر نشده؟؟؟

من واقعا نمیتونم منتشر کنم چون اونجا اجازه دادن عکس بگیریم ولی تذکر دادن که منتشر نشه فعلا ، اون یک عکس هم که قرار دادم ایرادی نداشت ولی مابقی رو نمیشه اینجا گذاشت (مراحل ساخت نمونه اولیه و ..........)

قطعا این حرکت مسئولان نمایشگاه مسخره بازی هست چون نمایشگاه عمومی بود و نباید گیر بدن ولی خوب چه میشه کرد به ریسکش نمی ارزه

دلیل اینکه دوستان به یک بحث فنی منفی میدهند و سریع احساساتی میشوند را هنوز نتوانستم درک کنم ...  raised%20eyebrow.gif

ایراد نداره من الان بهت مثبت میدم

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سهیل جان

دیروز در کنار بنده دوستانی از خبرگزاری های مختلف (از جمله دفاعی ها) حضور داشتن و اتفاقا عکس هایی که من گرفتم از شاهد 216 رو اون ها هم گرفتن چرا منتشر نشده؟؟؟

من واقعا نمیتونم منتشر کنم چون اونجا اجازه دادن عکس بگیریم ولی تذکر دادن که منتشر نشه فعلا ، اون یک عکس هم که قرار دادم ایرادی نداشت ولی مابقی رو نمیشه اینجا گذاشت (مراحل ساخت نمونه اولیه و ..........)

قطعا این حرکت مسئولان نمایشگاه مسخره بازی هست چون نمایشگاه عمومی بود و نباید گیر بدن ولی خوب چه میشه کرد به ریسکش نمی ارزه

از مرحله پیشرفت ساخت این هلیکوپتر اطلاعاتی تونستید کسب کنید؟ مثلا اینکه پروتوتایپش پرواز کرده یا نه و یا اینکه کی رونمایی میشه؟ اگر میدونید و  قابل بیان هست البته بفرمایید.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باتشکر از جناب goebbels
عزیز  ارابه فرودبالگرد شاهد 216 چرخدار داره یا نه؟
نظر شما در باره این بلگرد چیه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سینا جان دستت درد نکنه ممنون از زحماتی که برای سایت میکشی همینم عالیه ممنون :rose:  :rose:  :rose:  :rose:

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در مورد بالگرد 216 که فعلا هم طرحی تحقیقاتی هست نظر بنده اینه که :

پیش از هر چیز نباید احساسی برخورد کرد و به قولی جوگیر شد و این بالگرد رو با نمونه های روز دنیا مقایسه کرد (ما در حد و اندازه بالگرد سازهایی که 40 الی 50 سال تجربه دارن نیستیم)

اما براساس واقعیت های موجود در نیروهای مسلح ما که عمده یگان های بالگردی با قابلیت های رزمی پایین (مسلح به راکت و تیربار) هست این بالگرد میتونه گشایشی باشه در کار (خصوصا که مجموعه تسلیحاتی تقریبا کاملی داره خصوصا برای اهداف زمینی)

اینکه از مواد کامپوزیتی و فیبر کربن در ساخت بدنه استفاده شده واقعا خبر خوبی هست در کنار مقاومت بالا وزن رو هم کاهش میده

یک مشکلی که به نظر من در طراحی شاهد 216 هست نقطه و نحوه قرارگیری پیشرانه است. پیشرانه های این بالگرد در یک نقطه و تقریبا به صورت چسبیده به هم قرار گرفتن چنانچه یک موشک حرارتی به یکی از پیشرانه ها اصابت بکنه انفجار یک پیشرانه قطعا دیگری رو هم درگیر میکنه این مسئله در بالگرد هایی که یپشرانه نزدیک به هم دارن دیده میشه چه ترابری چه رزمی برای همین هست که در طراحی نوین بالگرد های رزمی سعی میشه پیشرانه ها تا حدودی جدا از هم و در طرفین بدنه قرار بگیرن و یک فضای حائلی بینشون باشه

در شاهد 216 با این وضعیت در صورت تهدید یک پیشرانه دومی رو هم به احتمال زیاد از دست میدیم یعنی در یک زمان هر دو موتور از دست میره که نتیجه اش مشخصه البته

یک مورد ضعف استفاده از اسکید به جای ارابه چرخ دار هست ، قابلیت حرکت بالگرد با وجود اسکید خیلی محدود میشه در حالی که با ارابه اینطور نیست و اکثر بالگرد های روز دنیا دارای ارابه فرود چرخ دار هستند

یک مسئله دیگه حفاظت بالگرد هست ، حتی اگر حفاظت پایه ای این بالگرد در برابر اصابت مهمات 7.62 عنوان بشه در مقایسه با تهدیدات روز و ایضا در مقایسه با بالگرد های رزمی دیگه ناچیزه و عملا حفاظتی نیست. حداقل باید سطح حفاظت در برابر اصابت مهمات 12.7 و 14.5 میلیمتری رو برای این بالگرد فراهم بکن ، حالا انتظار نداریم که بیان و حفاظت در برابر کالیبر های متوسط مثل 25 و 30 رو تامین کنن.

زیبایی بالگرد هم مسئله مهمی نیست و اصلا اهمیتی نداره ، مهم کارایی پروازی و آیرودینامیکی اون هست

یک مسئله خیلی مهم در مورد شاهد 216 تولید این بالگرده و زمانی ارزش خواهد داشت که به صورت صنعتی تولید بشه ، تولید محدود و کارگاهی هیچ ارزشی نداره اگر به تولید صنعتی برسه هر چند محدود باشه باز هم ارزش خواهد داشت

شخصی رو میشناسم که پوستر بالگرد و تصاویرش رو حدود 7 یا 8 سال پیش جایی دیده!

البته این هم اضافه کرد که اون پوستر یکی دو سالی بود روی دیوار نصب بود ...

این طرح قرار نیست تولید بشه ...

چون یک طرح تحقیقاتی قدیمی هست ...

البته نگفت که طرح نهایی و جدید چه تفاوت هایی کرده ... ویرایش شده در توسط SoheilEsy
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.