MR9

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش سوم ( از NOVEMBER 2016)

Recommended Posts

طبق اطلاعات فلایت رادار دیروز ایلوشین های روسی در راه سوریه روز پرکاری را داشتند. امروز برخی رسانه های روسی خبر از انتقال اولین محموله به سوریه دادند که شامل یک واحد Krasukha-4 و همچنین یک واحد  R-330ZH  Zhitel بوده که تصاویری را هم منتشر کردند ولی هنوز تایید رسمی نشده.

اگر صحت داشته باشه احتمالا مربوط به قدم دوم خواهد بود. باید دید این یک اقدام تهدیدی برای کاستن از خطر حملات صهیونیستها ضد روس هاست و هماهنگی های بیشتر قبل از حملات  یا یک اقدام عملی؟ با توجه به سکوت مطلق صهیونیستها بعد از اعلام این خبر و همچنین تماس پوتین با نتانیاهو که صهیونیستها از مفاد اون هیچ خبری منتشر نکردند باید دید این پنجه نشان دادن روسها در نهایت منجر به توافق هماهنگی جدیدی بین این دو در سوریه میشه ( زمان هماهنگی را از یک دقیقه به دو دقیقه!! افزایش بدند؟! - مقصر بدبینی ما به هر حال خودمون نیستیم )

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
9 hours قبل , ATILA گفت:

چه فرقی میکنه سوریه که پولشو نمیده ملت ایران باید برای بنجل های روسیه هزینه کنه .روسیه کشور دوست اسراییل بوده و هست و خواهد بود...اینهمه کشته داده شد در سوریه آخرش باید ایران رو کنار بزنن و روسها و ترک ها و در سایه امریکا اروپا برای سوریه دور هم بشینن سرود پیروزی بخونن

ج.ا چنان ملت ایران رو غارت کرد که پولی نداره ... نقدینگی 95 درصد ملت ایران سر هم به 150 هزار میلیارد تومان هم نمی رسه که اگه با دلار 18 تومن  حسابش کنی ( احتمالا تا فردا می شه 20 تومن )  کمتر از 10 میلیارد دلار هست ....  کلا دیگه چیزی نمونده که بخواهند غارت کنند و خرج جای دیگه بکنند ... 

• Upvote 8
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, Ghalam گفت:

ج.ا چنان ملت ایران رو غارت کرد که پولی نداره ... نقدینگی 95 درصد ملت ایران سر هم به 150 هزار میلیارد تومان هم نمی رسه که اگه با دلار 18 تومن  حسابش کنی ( احتمالا تا فردا می شه 20 تومن )  کمتر از 10 میلیارد دلار هست ....  کلا دیگه چیزی نمونده که بخواهند غارت کنند و خرج جای دیگه بکنند ... 

تا حالا از این زاویه به مشکل نگاه نکرده بودم! واقعا” تحلیل جالبی بود! امیدوارم تاپیکی با این موضوع هم ایجاد بشه! با دلار ۲۰۰۰۰ تومانی یعنی شهروندان کشورهایی که درآمد سرانه ۵۰۰۰۰ دلاری دارند هر کدام می توانند سالی یک آپارتمان یک میلیارد تومانی در تهران بخرند!

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با ۴ گردان اس ۳۰۰ تقریبا میشه کل سوریه رو پوشش داد.
سوریه میگ ۲۹ رو داره اگه در کنارش سوخو ۳۰ رو هم بگیره میتونه دشمنانش رو به چالش بکشه.
شوروی سوخو ۲۷ و میگ ۲۹ رو به طور همزمان وبصوزت مکمل هم توسعه داد. به طور قطع این دو جنگنده با شبکه شدن با اس ۳۰۰ ها خطرناک تر هم خواهند شد البته همه این ها به میزان جدیت روس ها بستگی داره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, farhad29 گفت:

با ۴ گردان اس ۳۰۰ تقریبا میشه کل سوریه رو پوشش داد.
سوریه میگ ۲۹ رو داره اگه در کنارش سوخو ۳۰ رو هم بگیره میتونه دشمنانش رو به چالش بکشه.
شوروی سوخو ۲۷ و میگ ۲۹ رو به طور همزمان وبصوزت مکمل هم توسعه داد. به طور قطع این دو جنگنده با شبکه شدن با اس ۳۰۰ ها خطرناک تر هم خواهند شد البته همه این ها به میزان جدیت روس ها بستگی داره.

4 گردان اس 300 می شه در شرایط فعلی برامون می شه 1 بیلیون دلار .... که با دلار 18-20 تومنی می شه برابر 18000 میلیارد تومان .... تقریبا نصف بودجه ی عمرانی یکسال کشور .... از جیب کی داری اینقدر بزل و بخشش می کنی .... !؟ 

ما توی تهران شکست خوردیم نه توی سوریه ... 

بعدش هم  شما به جای 4 گردان ، 40 تا گردان بفرست ، اینقدر ج.ا نشتی اطلاعاتی داره که اسرائیل توی کمتر از یک هفته همه شون رو دود می کنه ... ج. ا هم که جرات پاسخگویی مستقیم رو نداره ... پس پول هدر دادنه ... .

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, Ghalam گفت:

4 گردان اس 300 می شه در شرایط فعلی برامون می شه 1 بیلیون دلار .... که با دلار 18-20 تومنی می شه برابر 18000 میلیارد تومان .... تقریبا نصف بودجه ی عمرانی یکسال کشور .... از جیب کی داری اینقدر بزل و بخشش می کنی .... !؟ 

ما توی تهران شکست خوردیم نه توی سوریه ... 

بعدش هم  شما به جای 4 گردان ، 40 تا گردان بفرست ، اینقدر ج.ا نشتی اطلاعاتی داره که اسرائیل توی کمتر از یک هفته همه شون رو دود می کنه ... ج. ا هم که جرات پاسخگویی مستقیم رو نداره ... پس پول هدر دادنه ... .

مگه من گفتم ما پولش رو بدیم. چرا شما این همه پرخاش میکنی. والا ما هم مثل شما از وضعیت پول ملی کشور ناراحتیم.
من به شخصه معتقدم اگر قراره خریدی بشه باید برای خودمون باشه نه غریبه. 
ما باید از خانواده فلانکر برای ایران خرید داشته باشیم.
۲۴ تا سوخو ۳۰ و ۲۴ تا سوخو۳۴ برای خودمون بخریم.

فرض من بر این بود که روس ها قراره اس ۳۰۰ ای رو که قبلا سوری ها با پول خودشون خرید کردن رو نهایتا  تحیل بدن.

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اصولا نقشه ی ابتدا به ساکن آمریکا و اعراب این بود که ابتدا سوریه رو بگیرند ، بعد اسرائیل کار حزب ا... رو یکسره کنه ( یک سال اول قضیه ی سوریه ) ولی بعد از ورود مستقیم ایران به قضیه و کشاندن پای روسها به این منطقه رفتن سراغ پلن 2 ... نابودی توان اقتصادی ایران و روسیه در سوریه .... پوتین خیلی زود این قضیه رو فهمید و تمام پول اقداماتش رو از ایران گرفت و حالا هم که منافعش تامین شده ، خیلی زود کشید کنار .... ولیکن ج.ا با استکباری که داره ، حرف هیچ کس رو قبول نکرد و در حالی که توان تکنولوژیکی و لجستیکی رو لازم رو نداشت بر ماندن در سوریه اصرار کرد و شروع به امتیاز دهی به روس ها کرد که ازش پشتیبانیی کنند .... نتیجه این شد که آمریکا با طولانی کردن جنگ و تبلیغات ، زمینه لازم رو برای تحریم و هدر دادن سرمایه های ایران مهیا کرد ....  حالا ما بیش از 100 میلیارد دلار در سوریه خرج کردیم که اگه یک حساب و کتاب ساده کنیم ، برابر 18000000 میلیارد تومان می شه که یعنی 200000 میلیارد تومان از کل نقدینگی کشور بیشتر هست !!!!! 

• Upvote 3
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, farhad29 گفت:

مگه من گفتم ما پولش رو بدیم. چرا شما این همه پرخاش میکنی. والا ما هم مثل شما از وضعیت پول ملی کشور ناراحتیم.
من به شخصه معتقدم اگر قراره خریدی بشه باید برای خودمون باشه نه غریبه. 
ما باید از خانواده فلانکر برای ایران خرید داشته باشیم.
۲۴ تا سوخو ۳۰ و ۲۴ تا سوخو۳۴ برای خودمون بخریم.

فرض من بر این بود که روس ها قراره اس ۳۰۰ ای رو که قبلا سوری ها با پول خودشون خرید کردن رو نهایتا  تحیل بدن.

عزیز دلم ، این 6 ساله ما داریم خرج تک تک سوری ها رو می دهیم وگرنه بشار اسد پول نون و ماست خوردن هم نداره .... پول سوری ها ... 

• Upvote 4
  • Downvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, Ghalam گفت:

عزیز دلم ، این 6 ساله ما داریم خرج تک تک سوری ها رو می دهیم وگرنه بشار اسد پول نون و ماست خوردن هم نداره .... پول سوری ها ... 

این ها از قبل اس ۳۰۰ خریده بودن منتها روسها در تحویل اس ۳۰۰ لاشی بازی در اوردن.

• Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, farhad29 گفت:

این ها از قبل اس ۳۰۰ خریده بودن منتها روسها در تحویل اس ۳۰۰ لاشی بازی در اوردن.

خوب می کنند که نمی دهند ... بدهند همانا و نابودیشون توسط اسرائیل همانا ... روس ها به فکر آبرو و اعتبار خودشون هستند .... 

• Upvote 2
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, Ghalam گفت:

خوب می کنند که نمی دهند ... بدهند همانا و نابودیشون توسط اسرائیل همانا ... روس ها به فکر آبرو و اعتبار خودشون هستند .... 

جناب ۱۰۰ عزیز یادم میاد شما گفته بودین دیگه به این فروم برنمیگردین.
دیونمون کردی به خدا با این تزلزل رفتاری
قبل از شما هم عده ای بودن که میگفتن سوریه یکسال هم دووم نمیاره.
اون برادران از این فروم رفتن ولی پرزیدنت اسد محکم سر جاش نشسته.

ویرایش شده در توسط farhad29
  • Like 1
  • Upvote 8
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 hours قبل , farhad29 گفت:

جناب ۱۰۰ عزیز یادم میاد شما گفته بودین دیگه به این فروم برنمیگردین.
دیونمون کردی به خدا با این تزلزل رفتاری
قبل از شما هم عده ای بودن که میگفتن سوریه یکسال هم دووم نمیاره.
اون برادران از این فروم رفتن ولی پرزیدنت اسد محکم سر جاش نشسته.

شما سمت کشورت هستی یا رژیم بعثی سوریه ؟ .شما جوابگوی حق الناس مردم ایران هستی یا شما جوابگویخون های ریخته شده بیهوده در کشوری که نه با ما مرز مشترک داره و نه ایدولوژی فکری مشترک ..یاداوری میکنم رژیم سوریه یک رژیم بعثی هست مانند رژیم صدا حسین در عراق ..

چه کاره این 80 میلیون هستی که از سرمایه این مردم داری برای یک دیکتاتور خرج میکنی ؟چشماتو باز کن برای یک رفتار بیهوده با تمام جهان عرب بد شدیم ارزش پول ملی به پایینترین حدش رسیده ..نارضایتی در بین مردم به بالاترین حد ممکن رسیده ..فردا حکومت جمهوری اسلامی سقوط کنه شما جوابگو هستید ؟

• Upvote 2
  • Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, ATILA گفت:

مخاطب من جناب 100 بود نه شما
ربط دادن بحران ما به سوریه همون قدر بی ربطه که بعضی ها بحران های شوروی رو به افغانستان ربط میدن.
کسی هم اینجا پول به پای سوری ها نریخته.

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, farhad29 گفت:

بحران های شوروی رو به افغانستان ربط میدن.

ماجرای افغانستان ، فقط یک کاتالیزور برای فروپاشی اتحاد شوروی بود ، این کشور از اکتبر 1917 دچار تناقض شد و ظرف 70 سال این تناقض آنقدر بزرگ گردید که منجر به حوادث سال989 1 شد . 

9-26-2018_4-14-09_AM.jpg

رشد ناخالص داخلی اتحاد شوروی در بازه جنگ افغانستان

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, MR9 گفت:

ماجرای افغانستان ، فقط یک کاتالیزور برای فروپاشی اتحاد شوروی بود ، این کشور از اکتبر 1917 دچار تناقض شد و ظرف 70 سال این تناقض آنقدر بزرگ گردید که منجر به حوادث سال989 1 شد . 

9-26-2018_4-14-09_AM.jpg

رشد ناخالص داخلی اتحاد شوروی در بازه جنگ افغانستان

تولید ناخالص ایران ، 1400 هزار میلیارد تومان هست ... یکبار با دلار 3200 حسابش کنید و یکبار دیگه با دلار 18000 تومنی تا ببینید چطور اقتصاد ایران نابود شده .... کشوری با 50 میلیارد دلار تولید ناخالص ملی چطور ادعای مقابله با عربستان و امارات و آمریکا رو داره !؟ ما حتی به اندازه ی امارات هم تولید ناخالص ملی نداریم ... 

• Upvote 1
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.