Brave_Heart

Members
 • تعداد محتوا

  392
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

569 نشان افتخار

9 دنبال کنندگان

درباره Brave_Heart

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان یکم

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. دوستان‌ اصلا” معلوم هست چه می گویید؟ در طول جنگ دوم جهانی المان که خود یک ابرقدرت نظامی و اقتصادی بود هر از چندگاهی سلاح سری جدیدی در شمارگان بالا رونمایی می کرد و به کار می گرفت! آیا این باعث شد که متفقین عقب بکشند؟ آیا شلیک‌ هزاران هزار (نه صدها) موشک وی ۱ و وی ۲ تغییری در نیت متفقین داد؟ بهتر است راهکارهای بهتری همانند گروه‌های پروکسی و‌ نبردهای نامتقارن توسعه یابند. همانگونه که در جنگ‌های جهانی نخست و دوم تجربه شد، تولید مجتمع های نظامی -صنعتی غرب و شرق ناگهان چند برابر می شود و این که فرض کنیم در صورت بروز‌ جنگ امریکا همان یکصد و‌ خرده ای اف ۲۲ را خواهد داشت، ‌فکر نکنم فرض درستی باشد.
 2. یکی از بهترین و ژرف نگرانه ترین تحلیل هایی که تا کنون خوانده بودم. ممنون بابت این پست و اگر لازم دیدید پست من را پاک کنید.
 3. ممکن‌ به نظر می رسد ولی نیاز به بررسی فنی بیشتری دارد به این معنی که اصولا” آیا امکان پرتاب موشکی که پیشرانه اصلی آن یعنی موتور توربوفن R-95-300 دارای توان خروجی 640 تا‌ 790 پاوندفورس بوده است اصولا” قابلیت پرتاب و ادامه پرواز با موتور TJ-100 با توان خروجی‌ تنها ۲۹۰ پاوندفورس را داد یا خیر؟ اگر این امر از لحاظ تکنیکی شدنی است چه هزینه هایی را به دنبال دارد؟ کاهش برد؟ کاهش سر جنگی؟ به بیان دیگر آیا امکان دارد با کاهش سوخت و مهمات فانتوم با موتورهای تایگر از زمین برخاسته و به پرواز در اید یا اصولا” چنین چیزی از دیدگاه فنی ممکن نیست؟
 4. آدم نمی داند که چه بگوید! تقریبا” تمام دانش فنی نوین پدافند هوایی ما روسی / بلاروسی است و دوستان در حال فحاشی و‌ مسخره کردن روس‌ها می باشند! در حالی که رادارهای نبو، کاستا، رزونانس، وستوک، پی ۱۲/۱۸، ... و سیستمهای کاب، تور، بوک‌ ام ۱/۲، اس ۲۰۰، اس ۳۰۰ و نمونه های سرهم بندی شده آنها با تغییراتی چند و اسامی ایرانی مشغول‌ حفاظت از آسمان ایران هستند، روس‌ها و نماینده وفادارشان یعنی روسیه سفید شده اند آدم بده! یک ذره واقع بینی و انصاف هم خوب چیزی است! پس از تحویل اس ۳۰۰ های جدید و آشنایی با کارایی شگفت انگیز آن، کارشناسان ایران متوجه شدند که کار هر بز نیست خرمن کوفتن! طرح اولیه باور ۳۷۳ در مقابل سری جدید اس ۳۰۰ های تحویلی هیچ حرفی برای گفتن نداشت و‌ حتی در آزمایش های اولیه به سختی با مدلهای قدیمی اس ۳۰۰ موجود در ایران برابری می کرد، پس از این رویداد بود که اختلافات میان برخی کارشناسان وزارت دفاع و قرارگاه پدافند بالا گرفت و رونمایی از سامانه باور تا بهینه سازی اصولی عملکرد ان بارها عقب افتاده است. حتی برخی دوستان برکتاری فرمانده سابق قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا را به همین موضوع مرتبط می دانند.‌
 5. در اینکه این حادثه و انفجار پایگاه موشکی‌ سپاه در خرم آباد خرابکاری بوده که شکی وجود ندارد چون که تصاویر ماهواره ای انفجار بیدگنه به وضوح انفجار و تخریب درون به بیرون در تمامی سوله ها و ساختمان ها را نشان می دهد. به همین دلیل است که چندین بار مقامات عزراییلی گفته اند قادرند سیستم موشکی‌ ایران را پیش از پرتاب به عزراییل از بین ببرند. ولی این باعث نمی شود که کسی که خودش در انفجار تکه تکه شده را باعث انفجار و کارمند منافق بنامیم! آیا از لاشه تکه پاره شده آش فهمیدید که عامل خرابکاری بوده است؟ یا روح سرگردانش به شما گفته؟ تا زمانی که دو موضوع ارضای غرایض جنسی و ارزش پایین درآمدها در ایران بصورت بنیادی حل نشوند این موضوعات ادامه خواهد داشت. ارزش پول ملی و سطح درآمدها در ایران آنقدر ذلیل شده است که به راحتی و با یک هزار دلار امریکا که معادل یکصد و پنجاه میلیون ریال ایران است (!) می توان از نگهبان هر کدام از این مراکز هر درخواستی کرد! موضوع پرستو و‌ پرستو بازی مردان تشنه ما هم که جای خود دارد!
 6. هیتلر خودش یهودی بوده یا عامل آنها، ۱۱ سپتامبر کار خود امریکا‌ بوده تا بهانه حمله داشته باشد، خمینی را خود‌ شاه تو آب نمک خوابانده بود،... و حالا هم ماجرای سرنگونی MQ-4 کار خود امریکا بوده!! این یک کلک رسانه ای قدیمی است برای روحیه دادن به کسانی که انتظار یک ضربه و شکست سهمگین و‌ پیش بینی نشده در برنامه و برنامه ریزی های خود نداشته اند! ویروس؟ کدام ویروس؟ کدام کد ؟ اصلا” کد برای یک‌ سامانه دفاعی یعنی چه؟
 7. جالب است هیچ کس خبر بازدید وزیر دفاع از صنایع دفاعی اصفهان و تاکید ایشان برای افزایش شمار کوثرهای تولیدی تا پایان سال را در این انجمن کار نکرد. گویا دستاوردهای پیشرفته دیگری در زمینه کشف و رهگیری اهداف پرنده نیز رونمایی شده است.
 8. خوب اشتباه به عرض حضرتعالی رسانده اند و شاید هم به مطالعه بیشتری نیاز دارید. اینکه اف ۲۲ و اف ۳۵ بدون شناخته شدن می توانند به هواگردهای دیگر نزدیک شوند به دلیل آن است که موقعیت این هواگردها بصورت آنلاین توسط ماهواره های موقعیت یابی و اواکسها بصورت داده های دیجیتالی به اف ۲۲ و اف ۳۵ ارسال می شود! به همین دلیل نیازی به روشن نمودن رادارهای خود در فواصل‌ دور نمی‌باشند و این یک نوع از پیش دستی را برای آنها فراهم می آورد. در صورت روشن نمودن و انجام قفل راداری و استفاده از سیستمهای مخابراتی هیچ تفاوتی بین جنگنده های نسل ۴ و ۵ در شناخته شدن توسط هواگردهای طرف مقابل نیست. به همین دلیل است که داشتن اواکس و کسب دانش از کار انداختن آنها از نان شب برای همه کشورهای علاقمند به داشتن نیروی هوایی امروزی ضروری است.
 9. ما در زمینه رهگیر و جنگنده برتری هوایی مشکل و کمبود داریم و‌نه هواپیمای تهاجمی/ضربتی. اکثر هواپیماهای ما مانند فانتوم، تایگر،‌ میراژ،‌سوخو‌ ‌و حتی ایرگارد توانایی پشتیبانی از قوای زمینی در نبردهای نزدیک مرزها را دارا هستند به شرط اینکه برتری هوایی در اختیار ما باشد. همین کوثر - اگر بازهم حرف و ادعای مفت نباشد - در صورت مجهز شدن به موشکهای ماوریک و بمب‌های لیزری و سامانه های جنگال/چف/فلیر برای پشتیبانی از قوای زمینی در نزدیکی مرزها کافی است. برای نبردهای دور‌دست هم که علی برکت الله موشک هایی با دقت قابل قبول (ولی‌ با قابلیت اعتماد پذیری کم) در اختیار داریم. ولی همین پایگاههای موشکی هم زمانی می‌توانند وظایف خود را به درستی انجام دهند که بصورت مداوم تحت تهاجم هوایی دشمن نباشند. یعنی بازهم حفظ برتری هوایی! باید شمار زیادی میگ ۳۵ برای دفاع نقطه ای در اقصی نقاط کشور خریداری شود بعلاوه چندین فروند آواکس که‌بدون آن هیچ نبرد هوایی در ۳۰ سال گذشته موفقیت امیز نبوده‌ است. بر خلاف نظر دوستان هیچ نیازی به سوخوی‌۳۰ با آن هزینه های کمر شکن تعمیر و نگهداری (گزارشات نیروی هوایی هند) نداریم. همزمان با خرید میگ‌ ۳۵ باید با همکاری چین یا روسیه مدل بال ثابت تامکت را در داخل توسعه دهیم. اگر در این زمینه برنامه ای نداشته باشیم می بایست بین ۲۴ تا ۳۶ فروند سوخوی ۳۵ برای گشت پیوسته هوایی در مواقع لزوم خریداری شود. خرید تانک و زره پوش هم‌ واقعا” توهین به مهندسان و کارشناسان داخلی است آنهم برای کشوری که بیش از نیم قرن پیش کارخانجات تعمیر و بازسازی تانک و ادوات زرهی را از هر دو قدرت برتر جهان در این زمینه یعنی شوروی و ایالات متحده در اختیار دارد.
 10. گرچه رژیم کنونی حاکم جز دزدی و اختلاس و اتلاف منابع و نابودی محیط زیست کشورمان چیز دیگری برای عرضه به ملت در چهل سال گذشته نداشته ولی در صورت آغاز یک درگیری با امریکا اگر قاطبه ملت از حکومت پشتیبانی نکنند امکان ندارد که تنها با یک درگیری محدود مواجه شویم! همانگونه که در مورد کشورهای دیگر اتفاق افتاد و به اشغال آن کشورها توسط امریکا منجر شد. توجه داشته باشید که در همین قرن گذشته و در زمان پهلوی نخست، کشورمان توسط ابرقدرت‌ها اشغال هم شد. قرار نیست ما از نقشه اصلی و پشت پرده قدرتهای جهانی آگاهی داشته باشیم و اطمینان داشته باشید اگر در برنامه آنها اشغال ایران یک گزینه باشد، آنها در صورت مناسب بودن شرایط هیچ‌رودربایستی برای تحقق آن برنامه نخواهند داشت. این که تحریم تسلیحاتی ما تا دوران بازگشت جنگ‌طلبان به کاخ سفید ادامه داشته یا کنگره امریکا طرحی برای ممنوعیت حمله به ایران بدون اجازه نمایندگان را بررسی می کند حتما” یک دلیلی دارد که ما مردم عادی از آن بی خبریم.
 11. با گسترش اخبار درباره عزراییلی بودند خلبان دیگر جنگنده سرنگون‌شده هندی، موضوع حالت پیچیده ای به خود گرفته است. از سوی دیگر‌ هم یافتن باقیمانده موشک امرام در خاک هند،‌ نشان از استفاده پاکستان از جنگنده اف ۱۶ در سرنگون کردن جنگنده هندی داشته و به نوعی طرفین در یک اچمز اطلاعاتی قرار گرفته اند.
 12. ببخشید شما ؟ چگونه شما همه این چیزها را می دانید؟ در ضمن ادعا می کنید که با نداشتن تسلیحات هسته ای می توان قدرت اول منطقه شد! لطف کنید بفرمایید چه حکومتی قرار است این آرزوی پوچ شما را برآورده کند؟ حکومت فعلی که فساد و دزدی و اختلاس سرتاپای وکیل و وزیر آن را فرا گرفته است؟ افرادی که در روز درختکاری اجازه تخریب ۶۲ باغ باقی مانده در تهران را برای برج سازی و بساز و بفروشی صادر می کنند قرار است ایران را به قدرت اول منطقه تبدیل کنند؟ زهی خیال باطل!
 13. فریبهای سیاسی - رسانه ای تمامی ندارد. هواپیمای هندی سرنگون‌شده سوخوی ۳۰ بوده است که با خلبان آن در فایل زیر مصاحبه شده است : (لطفا” چگونگی لینک گذاری را مجددا” آموزش دهید) https://m.youtube.com/watch?v=5ZitItZ8lFk
 14. مضحک تر از همه دعوت به آرامش طرفین از سوی ایران است! انگار نه انگار ۲۷ نفر توسط تروریست‌های تحت حمایت پاکستان شهید شده اند! اهان یادم اومد: آغازاده ها همگی در امریکا و اروپا با پول همان شهدا به لهو و لعب مشغول هستند!