Brave_Heart

Members
 • تعداد محتوا

  559
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

1,158 نشان لیاقت

9 دنبال کنندگان

درباره Brave_Heart

 • رتبه حساب کاربری
  استوار دوم

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. برادر من شما را چرا ترس فراگرفته است و مرعوب بازی رسانه ها شده اید؟ شما اکنون خواسته و ناخواسته دارید بر طبلی می زنید که هدف اصلیش همانا ارعاب جهان و تسلیم در برابر یک اندیشه فاسد و مادی پرست است. “یهودیت” یک دین الهی است و ربطی به “نژاد” و “علم” ندارد. آخر چه ارتباطی بین آیین یهودیت و جایزه نوبل است؟ بسیاری از این برندگان جایزه نوبل مانند اینشتین اصلا” به اصطلاح مذهبی نبوده اند و حتی فرایض دینی خود را به جا نمی آورده اند. توجه داشته باشید: ۱- به کاربردن واژه “دانشمندان یهود” در پست شما از پایه نادرست است. دانشمند بودن در علوم هیچ ربطی به آیینی که در شناسنامه افراد ذکر می شود ندارد. ۲- شمار به گفته شما “دانشمندان یهود” نسبت به شمار کسانی که با اختراعات و اکتشافات “کاربردی” خود و نه با پیشنهاد نظریه و تئوری؛ جهان صنعتی و علمی را به سطح کنونی خود رسانده اند تقریبا” نزدیک صفر است. بخش قابل توجهی از جوایز نوبل به تئوری ها و اکتشافاتی داده شده است که درحقیقت برای تفسیر یا ریشه یابی آنچه پیشتر در عمل توسط دیگران پیشنهاد، مشاهده، یا انجام شده بودند ارائه شده اند. ۳- آنچه که افراد را دانشمند می کند یک سیستم آموزشی و پژوهشی درست و برنامه ریزی شده به همراه تزریق سرمایه در یک جامعه هدفمند است و نه آیین خداپرستی که در شناسنامه افراد نوشته شده است. به جای این که برندگان این جایزه را براساس آیین شناسنامه ای دسته بندی کنید، آنها را بر اساس کشورهایی که این برندگان در آن پرورش یافته اند دسته بندی کنید تا بهتر دریابید اهمیت “ سیستم” و “جهان بینی” در گسترش دانش چگونه است. در یک گام فراتر، کشورهای مهاجر پذیر که دانشمندانشان در حقیقت نسلی از مهاجران کشورهای دیگر در سال‌های دور و نزدیک بوده اند را از این لیست کنار بگذارید تا به نتایج دقیق تری برسید.
 2. چطوری به وجود می آید؟ خیلی ساده است. با برنامه ریزی، بردباری، و پول! شما زمانی که جهان را بر پایه یک برنامه درازمدت از “معنویات” تُهی کرده و بسوی “مادیات” هدایت کنید، به آسانی می توانید آن را با “پول” که شاخص بنیادین “مادیات” است کنترل هم بکنید. به بیان دیگر در یک دنیای برپایه مادی گرایی، کسانی که سرمایه و پول را در اختیار دارند، کنترل اوضاع را هم در اختیار دارند. اگر درباره تفاوت بنیادی میان شاد بودن (happiness) و لذت بردن (Pleasure) پژوهش کنید متوجه می شوید که در صد و خرده ای سال گذشته چگونه لذت جویی (که با پول به آسانی دست یافتنی است) جایگزین شاد زیستن (که لزوما” با پول دست یافتنی نیست) شده است و همزمان توانایی سرمایه داران کلان جهان بر کنترل جهان نیز به میزان چشمگیری افزایش یافته است. یکی از منحصر به فردترین گفتگوهای تلویزیونی در ایران، گفتگو با علی اکبر ولایتی پس از پایان دوران ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی بود که در آن به نکته بسیار عجیبی اشاره کرد که بنده پس از بیست و خُرده ای سال هنوز به آن فکر می کنم (نقل به مضمون): ” من نزدیک به شانزده سال وزیر خارجه ایران بودم و به بسیاری از کشورهای جهان سفر کرده و با سران سیاسی و اقتصادی بیشتر کشورهای جهان دیدار و گفتگوهای مهمی داشتم. ولی آخر سر هم نه بنده و نه مقامات نظام متوجه نشدیم صهیونیسم جهانی پشت سر نظام سرمایه داری است و یا نظام سرمایه داری از صهیونیسم جهانی برای پیشبرد اهدافش استفاده می کند”.
 3. جالب است که برپایه داده های رسمی هواپیمایی کشوری، EP-IFA شناسه یک فروند ایرباس ۳۲۱ ایران ایر است.
 4. انفعال ایران نسبت به اراضی جدا شده از وطن خیلی عجیب است. ای کاش از لحاظ فرهنگ، اقتصاد، و رفاه اجتماعی به اندازه ای پیشرفت می کردیم که سرزمینهای به زور جدا شده، خودشان با درخواست مردمان خودشان به مام وطن باز می گشتند و حتی نیاز به همه پرسی هم نبود.
 5. دوستان زیادی همواره پرسیده اند که چرا کشورهای غربی با پاکستان مسلمان و مجهز به کلاهک های هسته ای کاری ندارد؟ خوب حالا کاملا” مشخص شد چرا! یک مرکز صدور انگل‌های مزدور و تروریست سلفی که پس از دومین جنگ جهانی دقیقا” در راستای اهداف بلند مدت ابرقدرت‌ها برای آتش افروزی در منطقه ایجاد شده و از سوی آنها پشتیبانی می شود. مردمی که گویا هیچ ریشه ای نداشته و برای پول دست به هرکاری می زنند. اینجا است که اصالت و ریشه در تمدن داشتن معنی پیدا می کند. مصاحبه پیر خردمند صهیونیست، جناب لرد یعقوب روتچیلد به مناسبت یکصدمین سالگرد اعلامیه بالفور را تماشا کنید و با گوش‌های خود بشنوید که چگونه در جواب خبرنگار راجع به تحولات خاورمیانه به “جنگ شیعه و سنی” اشاره می کند: کلیدواژه!!
 6. تاوان کدام گناه؟ دروغگویی! مادرانی که به بچه‌هایشان یاد می دادند وقت سوار شدن به اتوبوس شرکت واحد بلیط ندهند، در صف ها جا بزنند، درآمد خانواده را در مدارس به دروغ کم نشان دهند..... پدرانی که فرزندان خود را به عبور از چراغ قرمز و انواع خلافها‌ی رانندگی تشویق می کردند. اکنون آن بچه ها بزرگ شده و در دهه سوم یا چهارم زندگی خود هستند. تاوان کدام گناه؟ سکوت در برابر ظلم به دیگر هموطنان! چند نفر از مردم ایران در سال‌های ۱۳۴۱ و ۱۳۴۲ بر علیه سیاستهای شاه حتی یک تظاهرات ساده مسالمت آمیز کردند و جان خود را به معرض خطر انداختند تا از حق کارخانه داران و زمین دارانی که حق و حقوقشان توسط شاه ضایع شده بود حمایت کنند؟ مشابه این غارت در مقیاس بسیار بیشتر پس از وقایع سال ۱۳۵۷ هم تکرار شد و اینبار نه تنها سرمایه داران، بلکه دامن اساتید دانشگاه، نظامیان وطن دوست، کارآفرینان، و... را هم گرفت . چند نفر از مردم در برابر این فجایع به خیابان‌ها آمده و سکوت در برابر ظلم به دیگر هموطنانشان را بر نگزیدند؟ حال اگر پرسپولیس مربی مورد نظر هواداران خود را برکنار کند، صدها تن جلوی دفتر باشگاه تجمع می کنند. تاوان کدام گناه؟ تزویر و ریا! در ادارات و ارگان‌های دولتی ریش بگذار و پیراهن را روی شلوار بیانداز و تسبیح به دست و جای مهر روی پیشانی برای خودت جولان بده ولی در خفا پرستو بازی کن و فرزندانت را به آن سوی آب بفرست. در صف اول نماز حاضر شو و چفیه دور گردنت بیانداز ولی اختلاس را فراموش نکن که اگر فراموش کنی گناه کبیره است! جامعه ایرانی خیلی وقت است که از لحاظ ارزش‌های اجتماعی از هم پاشیده است و روزهای بدتری در راه است. چه بخواهیم و چه نخواهیم.
 7. با سلام. با این که نیروی هوایی یک نیروی تجهیزات محور است ولی بدون داشتن بدنه انسانی توانا، آگاه و دلسوز به هیچ جا نخواهد رسید. این تجهیزاتی که در این تاپیک روی آنها بحث می کنیم بدون داشتن خلبانانی که با دانش و تمرینات روز آشنایی داشته باشند، بدون داشتن فرماندهان دلسوز و از خودگذشته، و بدون داشتن یک نقشه راه جامع و آینده نگرانه هیچ ارزشی نداشته و در همان روزها و شاید ساعت‌های نخست درگیری از صحنه محو خواهند شد. این گفته های دیشب فرمانده نیروی هوایی را در تحلیل های خود در نظر داشته باشید: ”اگر در پشت هواپیمای اف14، ما سوخوی ما و میگ ما یک خلبان ولایی و یک خلبان پرورش‌یافته در مکتب امام حسین علیه‌السلام بنشیند، آن یک فروند برای ما می‌شود هزار فروند و ما آن را نباید یک فروند لحاظ کنیم. آن هواپیما می‌تواند کار هزار فروند هواپیما را انجام دهد؛ لذا نیروهای ما به این شکل آموزش دیده‌اند و به این شکل پرورش یافته‌اند و به این شکل در حال فعالیت هستند.”
 8. Brave_Heart

  روزی که جنگ را باختیم ...

  بنده هم متوجه عرایض حضرتعالی هستم. ولی اگر بر پایه واقعیات بحث ادامه پیدا کند به نتیجه منطقی تری خواهیم رسید. تمام مشکلاتی که ما و شما و دیگر دوستان در اینگونه بحث‌ها داریم به دلیل غیر حرفه ای بودن، عدم شفافیت و سانسور رسانه ای حاکم بر کشور است که اجازه تحلیل منطقی بر پایه واقعیت ها و داده های رسمی (که هیچگاه به درستی و صادقانه با جامعه به اشتراک گذاشته نشده اند) را به ما نداده است. بیش از سه دهه از پایان جنگ با عراق گذشته و برخی از به اصطلاح مسؤولین حکومت هنوز به دروغگویی در اینباره مشغول هستند. برای نمونه همین سبزوار میرقائد هر دفعه بحث جنگ را در رسانه ها مطرح می کند ادعا می کند که این تنها جنگ دویست سال اخیر است که ایران در آن خاک از دست نداده است!! خوب برای نسل جوان امروزی که - متأسفانه - اخبار را تنها از راه رسانه های مجازی گوشی های همراه خود دریافت و هضم کرده و معنی “تحقیق” بر پایه مستندات و “رفرنس” را نمی دانند، گفته های این فرد به عنوان فرمانده سپاه پاسداران شاید مستند به حساب می آید. از آنطرف مدارک رسمی و حتی گفته های برخی از آقایان بلندپایه همین حکومت نشان می دهد که بیش از ۳۰٬۰۰۰ کیلومتر مربع از خاک وطن تا پیش از یورش عراق به کویت در اشغال نیروهای عراق بوده است! آیا کسی اجازه دارد این گفته خلاف واقع ایشان را در رسانه ها و جلوی دوربین به چالش بکشد؟ نمونه دیگر ادعای عدم فروش تسلیحات و قطعات یدکی به ایران در طول جنگ با عراق از سوی کشورهای دیگر جهان است که در بوق و کرنا دمیده می شود و این در حالی است که به گفته محسن رفیق دوست بیش از سی کشور جهان به ایران اسلحه می فروخته اند آنهم بصورت آشکار. ایران هم از کشورهای اردوگاه غرب (سوئیس، کانادا، عزرائیل/آمریکا، ژاپن، کره جنوبی،...) و هم از اردوگاه شرق (کره شمالی، چین، لیبی، سوریه، اروپای شرقی، ...) اسلحه و قطعات یدکی خریداری می کرده است. واقعیت این است که ما زمانی جنگ و آرمان‌های جنگ را باختیم که دروغگویی و فریب افکار عمومی را جایگزین واقعیات کردیم و به جای حل مشکلات، رو به پوشاندن آنها نمودیم.
 9. خاطره جالبی بود ولی ایشان اشاره ای به تاکتیک به کارگرفته شده نکرد. نکته بسیار عجیب این است که ایشان (امیر شاهرخ شهرام) مگر چند سال سن دارند که سی و خرده ای سال پیش ستوان دوم بودند و تازه سال گذشته به درجه سرتیپ دومی رسیدند؟!!!! مکر رسیدن به سرتیپ دومی از ستوان دومی چندسال طول می کشد؟
 10. Brave_Heart

  روزی که جنگ را باختیم ...

  بحثی که شما به آن اشاره دارید مربوط به تحریکات طرفین است و نه اعلان رسمی جنگ. حتی اگر پیش از شهریور ۱۳۵۹ ایران مبارزان عراقی را تحریک به آشوب علیه رژیم صدام حسین کرده بود، دلیلی برای یورش سراسری ارتش عراق به خاک ایران نمی شود. برای نمونه، چندی پیش درگیری محدود مرزی میان هند و چین روی داد، ولی اتفاقا” از دیدگاه قوانین و حقوق بین المللی این دلیل نمی شود که اگر سال آینده نیروهای سه گانه ارتش هند بصورت رسمی به سرزمین چین یورش برده و فرودگاههای چین را بمباران کنند، ما بگوییم چین شروع کننده جنگ میان دو کشور بوده است (و بالعکس). اگر گفتگوی تیمسار نمکی را تماشا بفرمایید متوجه می شوید که “کِرم ریزی” های ارتش عراق از سال ۵۸ شروع شده و در بهار و تابستان سال ۵۹ به بیشترین میزان خود رسیده بود. از این رو دستورالعمل‌های مشخصی به نیروهای سه گانه ارتش برای مقابله حساب شده با ارتش عراق صادر شده بود که درباره نیروی هوایی، دستورالعمل “البرز” نام داشت.
 11. Brave_Heart

  روزی که جنگ را باختیم ...

  شمار تلفات جنگنده های ایرانی در ماههای پیش از یورش ارتش عراق به خاک پاک ایران، بسیار بیشتر از چهار فروند بود. بنابر گفته های رسمی جناب امیر سرتیپ نمکی که البته گویا کتابی هم در این زمینه دارند، نیروی هوایی ایران حدود بیست (۲۰) فروند از پرنده های خود را پیش از آغاز رسمی جنگ، در فاصله زمانی میان فروردین ۱۳۵۸ و شهریور ۱۳۵۹ در نبرد با ارتش عراق از دست داد. بنا بر گفته های ایشان در حمله ۱۴۰ فروندی هم یازده جنگنده به وطن باز نگشتند.
 12. علیک سلام، البته داده های طراحی این هواپیما در رده کاملا” سرّی قرار دارد، ولی بر اساس آنچه در اینترنت گزارش شده موتور آر کیو ۱۷۰ یا ساخت جنرال الکتریک است (تی اف ۳۴) یا گَر‌‌ِت تی اف ئی ۷۳۱ که توانی به مراتب بیشتر از ویلیامز اف ۳۳ دارند که البته با تک پیشران بودن این هواپیما سازگار است. در ضمن تهیه یک دستگاه از هر یک از سه پیشرانه یاد شده از بازار آزاد نباید آنچنان پیچیده باشد چون شمار زیادی هواپیمای تجاری از آنها استفاده می کنند. نکته مهم فنآوری پیشرفته موتور ویلیامز است. البته همچنان این پرسش باقی است که دلیل گزینش این پیشرانه برای مهندسی معکوس چه بوده است.
 13. ۱- دلیل گزینش موتور ویلیامز ۳۳ از میان این همه گزینه موجود در بازار برای مهندسی معکوس چه بوده است؟ توان این موتور بیشتر از آنچه مورد نیاز خا ۵۵ و کپی های ایرانی آن است، می باشد ولی کمتر از موتور آر کیو ۱۷۰! آیا تنها توانسته بودند اطلاعات مربوط به این موتور را از طریق جاسوسی اطلاعاتی به دست آورند؟ واقعا” چه دلیلی داشته است؟ ۲- چرا در یاسین از دو موتور جهش استفاده نمی شود؟ جالب است که در هنگام رونمایی، موتور این هواپیما توربوفن اعلام شد ولی در رونمایی اخیر از موتور اوج به عنوان پیشرانه آن یاد شد!
 14. بالاخره پس از این همه سال چالش و گفتگو، یک روز باید مشخص شود داستان هزینه تمام شده واقعی (تولید و نگهداری) موشکهای زمین به زمین ایران چه میزان است. این واقعیتی است که تکلیف جنگنده هایی مثل فانتوم، فنسر، میراژ، فیتر، تایگر، و ایرگارد و جانشینان آنها مانند سوخوی ۳۰ و جی ۱۰ را مشخص می کند. اگر واقعا” ما چندین هزار موشک نقطه زن و آماده شلیک داریم و توان تولید بومی هزاران فروند دیگر با هزینه ای یک دهم ارزش جهانی را داریم واقعا” نیازی به جنگنده های یاد شده نداریم. این یک واقعیت است و هزینه های نیروی هوایی به طرز چشمگیری کاهش می یابد. در این سناریو، ساختار نیروی هوایی بایستی بر مبنای ایمن کردن آسمان برای پرتابگرهای این موشکها باشد. بنابراین یک نیروی هوایی پویا و کاربردی با شمار کمتری از پرنده های جنگی می تواند شامل ساختار زیر باشد: ۱- جنگنده برتری هوایی: اف ۱۴ یا سوخوی ۳۵ ۲- جنگنده رهگیر نقطه ای: میگ ۲۹ یا میگ ۳۵ ۳- گروه هواپیماهای آموزشی : اف ۳۳/پرستو ؛ پی سی ۷؛ یاسین؛ کوثر ۴- هواپیماهای سوخترسان ۵- هواپیماهای آواکس و جنگ الکترونیک ۶- هواپیماهای خدماتی مشخص است که دسته سوم به همراه پهپادها وظیفه پشتیبانی نزدیک را هم بر عهده خواهند داشت. ولی متأسفانه نشانه های زیادی وجود دارند که خط بطلانی هستند بر ادعاهای موشکی مقامات، چه کمیتی و چه هزینه ای: ۱- خود هوافضای سپاه رو به کاربرد فیترهای عراقی گرفته است!! ۲- ارتش در حال به روز رسانی ایرگاردها به استاندارد پاکستان/بنگلادش است!! ۳- با وجود موشک طلائیه، ارتش در حال به روز رسانی میراژها به توانایی حمل و شلیک موشکهای کلاس نور ۴- شنیده هایی از برنامه برای خرید سوخوی ۳۰ ...... واقعا” اوضاع نابسامانی است. نیروهای هوایی یک کشور در حال توسعه دارای هشت گونه جنگنده است. کابوس نگهداری، آموزش، پشتیبانی، به روز رسانی ،.....
 15. نخستین هواپیمای بمب‌افکن کوثر در پایگاه شهید فکوری به زمین نشست به گزارش حوزه دفاعی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم رسولی فرمانده پایگاه شهید فکوری تبریز در مراسم استقبال از هواپیمای کوثر، گفت: مراحل ورود به خط پرواز و عملیات تحت تست هواپیمای کوثر در حال اجرا است و انشالله تغییرات محسوسی در این پرنده شکاری بمب افکن شاهد خواهیم بود. وی افزود: سیستم اویونیک (تجهیزات الکترونیکی هواپیما)، رادار و سایر سیستم‌های این هواپیمای جنگی تغییراتی خاصی داشته و همه مراحل ساخت و پردازش و ارتقای این پرنده در کشور عزیزمان صورت گرفته است. مرجع: https://tn.ai/2336478