Brave_Heart

Members
 • تعداد محتوا

  385
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

545 نشان افتخار

9 دنبال کنندگان

درباره Brave_Heart

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان یکم

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. جالب است هیچ کس خبر بازدید وزیر دفاع از صنایع دفاعی اصفهان و تاکید ایشان برای افزایش شمار کوثرهای تولیدی تا پایان سال را در این انجمن کار نکرد. گویا دستاوردهای پیشرفته دیگری در زمینه کشف و رهگیری اهداف پرنده نیز رونمایی شده است.
 2. خوب اشتباه به عرض حضرتعالی رسانده اند و شاید هم به مطالعه بیشتری نیاز دارید. اینکه اف ۲۲ و اف ۳۵ بدون شناخته شدن می توانند به هواگردهای دیگر نزدیک شوند به دلیل آن است که موقعیت این هواگردها بصورت آنلاین توسط ماهواره های موقعیت یابی و اواکسها بصورت داده های دیجیتالی به اف ۲۲ و اف ۳۵ ارسال می شود! به همین دلیل نیازی به روشن نمودن رادارهای خود در فواصل‌ دور نمی‌باشند و این یک نوع از پیش دستی را برای آنها فراهم می آورد. در صورت روشن نمودن و انجام قفل راداری و استفاده از سیستمهای مخابراتی هیچ تفاوتی بین جنگنده های نسل ۴ و ۵ در شناخته شدن توسط هواگردهای طرف مقابل نیست. به همین دلیل است که داشتن اواکس و کسب دانش از کار انداختن آنها از نان شب برای همه کشورهای علاقمند به داشتن نیروی هوایی امروزی ضروری است.
 3. ما در زمینه رهگیر و جنگنده برتری هوایی مشکل و کمبود داریم و‌نه هواپیمای تهاجمی/ضربتی. اکثر هواپیماهای ما مانند فانتوم، تایگر،‌ میراژ،‌سوخو‌ ‌و حتی ایرگارد توانایی پشتیبانی از قوای زمینی در نبردهای نزدیک مرزها را دارا هستند به شرط اینکه برتری هوایی در اختیار ما باشد. همین کوثر - اگر بازهم حرف و ادعای مفت نباشد - در صورت مجهز شدن به موشکهای ماوریک و بمب‌های لیزری و سامانه های جنگال/چف/فلیر برای پشتیبانی از قوای زمینی در نزدیکی مرزها کافی است. برای نبردهای دور‌دست هم که علی برکت الله موشک هایی با دقت قابل قبول (ولی‌ با قابلیت اعتماد پذیری کم) در اختیار داریم. ولی همین پایگاههای موشکی هم زمانی می‌توانند وظایف خود را به درستی انجام دهند که بصورت مداوم تحت تهاجم هوایی دشمن نباشند. یعنی بازهم حفظ برتری هوایی! باید شمار زیادی میگ ۳۵ برای دفاع نقطه ای در اقصی نقاط کشور خریداری شود بعلاوه چندین فروند آواکس که‌بدون آن هیچ نبرد هوایی در ۳۰ سال گذشته موفقیت امیز نبوده‌ است. بر خلاف نظر دوستان هیچ نیازی به سوخوی‌۳۰ با آن هزینه های کمر شکن تعمیر و نگهداری (گزارشات نیروی هوایی هند) نداریم. همزمان با خرید میگ‌ ۳۵ باید با همکاری چین یا روسیه مدل بال ثابت تامکت را در داخل توسعه دهیم. اگر در این زمینه برنامه ای نداشته باشیم می بایست بین ۲۴ تا ۳۶ فروند سوخوی ۳۵ برای گشت پیوسته هوایی در مواقع لزوم خریداری شود. خرید تانک و زره پوش هم‌ واقعا” توهین به مهندسان و کارشناسان داخلی است آنهم برای کشوری که بیش از نیم قرن پیش کارخانجات تعمیر و بازسازی تانک و ادوات زرهی را از هر دو قدرت برتر جهان در این زمینه یعنی شوروی و ایالات متحده در اختیار دارد.
 4. گرچه رژیم کنونی حاکم جز دزدی و اختلاس و اتلاف منابع و نابودی محیط زیست کشورمان چیز دیگری برای عرضه به ملت در چهل سال گذشته نداشته ولی در صورت آغاز یک درگیری با امریکا اگر قاطبه ملت از حکومت پشتیبانی نکنند امکان ندارد که تنها با یک درگیری محدود مواجه شویم! همانگونه که در مورد کشورهای دیگر اتفاق افتاد و به اشغال آن کشورها توسط امریکا منجر شد. توجه داشته باشید که در همین قرن گذشته و در زمان پهلوی نخست، کشورمان توسط ابرقدرت‌ها اشغال هم شد. قرار نیست ما از نقشه اصلی و پشت پرده قدرتهای جهانی آگاهی داشته باشیم و اطمینان داشته باشید اگر در برنامه آنها اشغال ایران یک گزینه باشد، آنها در صورت مناسب بودن شرایط هیچ‌رودربایستی برای تحقق آن برنامه نخواهند داشت. این که تحریم تسلیحاتی ما تا دوران بازگشت جنگ‌طلبان به کاخ سفید ادامه داشته یا کنگره امریکا طرحی برای ممنوعیت حمله به ایران بدون اجازه نمایندگان را بررسی می کند حتما” یک دلیلی دارد که ما مردم عادی از آن بی خبریم.
 5. با گسترش اخبار درباره عزراییلی بودند خلبان دیگر جنگنده سرنگون‌شده هندی، موضوع حالت پیچیده ای به خود گرفته است. از سوی دیگر‌ هم یافتن باقیمانده موشک امرام در خاک هند،‌ نشان از استفاده پاکستان از جنگنده اف ۱۶ در سرنگون کردن جنگنده هندی داشته و به نوعی طرفین در یک اچمز اطلاعاتی قرار گرفته اند.
 6. ببخشید شما ؟ چگونه شما همه این چیزها را می دانید؟ در ضمن ادعا می کنید که با نداشتن تسلیحات هسته ای می توان قدرت اول منطقه شد! لطف کنید بفرمایید چه حکومتی قرار است این آرزوی پوچ شما را برآورده کند؟ حکومت فعلی که فساد و دزدی و اختلاس سرتاپای وکیل و وزیر آن را فرا گرفته است؟ افرادی که در روز درختکاری اجازه تخریب ۶۲ باغ باقی مانده در تهران را برای برج سازی و بساز و بفروشی صادر می کنند قرار است ایران را به قدرت اول منطقه تبدیل کنند؟ زهی خیال باطل!
 7. فریبهای سیاسی - رسانه ای تمامی ندارد. هواپیمای هندی سرنگون‌شده سوخوی ۳۰ بوده است که با خلبان آن در فایل زیر مصاحبه شده است : (لطفا” چگونگی لینک گذاری را مجددا” آموزش دهید) https://m.youtube.com/watch?v=5ZitItZ8lFk
 8. مضحک تر از همه دعوت به آرامش طرفین از سوی ایران است! انگار نه انگار ۲۷ نفر توسط تروریست‌های تحت حمایت پاکستان شهید شده اند! اهان یادم اومد: آغازاده ها همگی در امریکا و اروپا با پول همان شهدا به لهو و لعب مشغول هستند!
 9. جالب است که حداقل دو فروند زیردریایی فاتح در گزارشهای مختلف امروز نمایش داده شد: ۹۶۱ و ۹۲۰ یک فروند فاتح که قبلا” در خدمت نیروی دریایی بود که ۲ سال پیش در دهانه اقیانوس هند در یک رزمایش دریایی هم شرکت داشت و در صدا و سیمای میلی هم نمایش داده شده بود.
 10. به جای تعجب کردن و فرافکنی رسانه ای که چندین دهه است پدر این مملکت را دراورده است بهتر است وضعیت کشور ونزوئلا را از مردم معمولی و قشر متوسط و تحصیل کرده ونزوئلا یعنی کسانی که در بطن ماجرا هستند بپرسید! این کار را شخصا” با سه نفر از آنها انجام داده ام و متوجه شده ام که رژیم چاوز و مادرو چه پدری از این کشور زیبا و ثروتمند دراورده اند و موجب فرار قشر تحصیل کرده - همانند این سه نفر - از وطنشان شده اند. این نوکران نظام سرمایه داری چنان بلایی بر سر اقتصاد و فرهنگ ونزوئلا آورده اند که بازسازی آن سالها به درازا خواهد انجامید. کانونهای ثروت که گردانندگان واقعی وقایع جهان هستند، از رژیمهای به اصطلاح انقلابی که اکثرا” گرایشات تند سوسیالیستی، مذهبی،‌یا هر دو را دارند به عنوان نوکر و پیاده نظام برای نظام سرمایه داری جهانی استفاده می کنند و وظیفه نابودی کانونهای محلی ثروت که پتانسیل رقیب شدن با آنها در آینده را دارا هستند به آنها سپرده اند. هر از چند گاهی رژیم‌هایی به اصطلاح انقلابی در کشورهایی که به دلایلی همانند دارا بودن منابع نفت و گاز یا سایر منابع خدادادی امکان تجمع سرمایه بدون پیشرفت صنعتی را دارا هستند به روی کار می آیند و با ملی کردن صنایع و زشت جلوه دادن سرمایه دار و سرمایه داری پدر اقتصادی این مملکتها را در می آورند و با متلاشی کردن فرهنگ این کشورها و گسترش هرج و مرج و بی برنامه‌گی در ساختار تصمیم گیری این کشورها، بازسازی آنها را به امری دشوار تبدیل می کنند. البته هر حکومتی از یک ساختار تصمیم گیری، اجرای این تصمیم‌ها، و نظارت بر اجرای آنها تشکیل شده که خود نیازمند به کارگیری مستقیم و غیر مستقیم صدها هزار خانواده است و بدیهی است که این صدها هزار نفر (یا میلیون ها - بستگی به جمعیت کشور مورد نظر -) نیز چون سر سفره این انقلاب‌ها نشسته اند و خود و خانواده هایشان از آن ارتزاق می کنند وظیفه ای به جز تلاش برای حفظ این نظام ها در فضای واقعی و رسانه ای را تحت عناوین دهان پرکن و‌ظاهر فریبی همانند مبارزه با استکبار و استقلال و ... ندارند. پایان این نمایش مسخره و ویرانگر هم چیزی نیست به جز ارسال گروه دوم سربازان نظام سرمایه داری که وظیفه براندازی ظاهری گروه نخست و به روی کار آوردن نمایندگان خود و انتقاد قراردادهای اقتصادی دراز مدت و سودآور با کانونهای ثروت جهانی را بر عهده دارند.
 11. نمی دانم چند صدبار باید تکرار بشه که برای یک پرسش نیم خطی، کل یک پست طولانی و عکسهایش را تکرار نکنید. مکانیک کوانتومی نیست که بعضی ها نمی فهمند!
 12. خیلی عجیب است. موشک فاتح ۱۱۰ از برد ۲۵۰ کیلومتر در نسل اول به برد ۱۰۰۰ کیلومتر در نسل جدید خود یعنی دزفول‌ رسیده است! ولی واقعا باید با پیچ گوشتی دستی یک موشک را مونتاژ نمود؟؟
 13. ممنون. ولی حیف این پرنده ها که به جای موزه شدن در شهرهای مختلف باید به عنوان هدف پرنده نابود شوند. پی کاربرد پرنده هایی مثل کرار چیست؟
 14. این سوخو‌ افغانستانی است و ربطی به عراق ندارد. این که چگونه به دست ایران رسیده بود البته همچنان مبهم است. در تصویر دیگری از همین جنگنده پرچم یکی از دولت‌های - انزمان - افغانستان روی دم هواپیما مشخص است.