Recommended Posts

انتشار برگه های دستور خروج مردم از الرمادی

با پیشروی های پیروزمندانه نیروهای عراقی در استان الانبار، بالگرد های عراقی بر فراز شهر الرمادی که اکنون در تصرف داعش است به پرواز درآمدند و برگه هایی حاوی دستور خروج سریع از این شهر را منتشر کردند.

daesh.ir-57222-0903935_252.jpg
پخش اعلامیه بر فراز شهر الرمادی توسط ارتش عراق

ارتش و نیروهای سازمان بسیج مردمی (الحشد الشعبی) عراق با تمام قوا به پیشروی در استان الانبار مشغول هستند.
این رزمندگان به نزدیکی شهر الرمادی رسیده اند و قصد حمله ای همه جانبه به این شهر را دارند.
پیش از آغاز حمله و به علت حضور غیر نظامیان در این شهر، بالگردهای ارتش عراق بر فراز آسمان این شهر که اکنون در تصرف داعش است، به پرواز درآمدند و کاغذهایی را در سطح شهر منتشر کردند.
فرمانده ستاد مشترک عملیات مخصوص عراق با اعلام این خبر افزود: این کاغدها حاوی پیام اضطراری خروج فوری ساکنین این شهر در ظرف ۷۲ ساعت آینده بود.
شهر الرمادی در ۱۰۰ کیلومتری غرب بغداد واقع شده است و از ماه می (اردیبهشت) در اشغال داعش می باشد.
به گفته «خالد العبیدی» وزیر دفاع عراق،  شهر الرمادی پیش از آغاز سال ۲۰۱۶ میلادی به طور کامل در اختیار نیروها و رزمندگان عراقی قرار خواهد گرفت.
به گفته منابع اطلاعاتی این کشور، تنها ۲۵۰ تا ۳۰۰ داعشی در شهر الانبار حاضر هستند که قرار است طی امروز و فردا در عملیاتی همه جانبه، این شهر به طور کامل پاکسازی شود.
در این حمله نیروهای سازمان بسیج مردمی، پیاده نظام ارتش، توپخانه و نیروی هوایی ارتش عراق حضور خواهند داشت.
این در حالی است که داعش برای عادی جلوه دادن اوضاع در شهر الرمادی، با انتشار عکس هایی، حضور مردم در خیابان های الرمادی را، به تصویر کشیده است.

daesh.ir-75901375-1561-1.jpgdaesh.ir-75901375-1561-2.jpgdaesh.ir-75901375-1561-3.jpgdaesh.ir-75901375-1561-4.jpgdaesh.ir-75901375-1561-5.jpg
daesh.ir-75901375-1561-6.jpg

منبع : daesh.ir
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چک 45  نفربر BMp1  را به نیروهای عراقی در بندر بصره تحویل داد . این کشور قبلا تعدادی تانک T72 MBTs  را به عراق تحویل داده بود

تجهیزات جدیدی که قراره به زودی به داعش هدیه بشه

• Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

2- . به همین جهت حمله بزرگ موصل به زعم دولت مردان برای زمانی است که داعش در کمترین حد از پشتیبانی قرار داشته باشه تا فتح بزرگ به نام دولت و ارتش رقم بخورد. در اینصورت حذف سریع حشد شعبی از معادلات داخلی عراق توجیه خوبی خواهد داشت.( اصطلاح داماد شدن با وام ازدواج دیگران برای این مواقع هست !!!)

اتفاقاتی همچون طوزخورماتو بیشتر ریشه های داخلی - دولتی داشته تا در دوران پس از داعش از جمله دلایل حذف حشد شعبی قرار بگیره.

این روزها عراق حاصل دسترنج العبادی، نیاز به حوصله و هوشیاری بیشتری دارد. 

موفق باشید

با سلام

و واکنش ایران به این خباثت دولت عراق؟

و آیا کسانی‌ که در ایران از روی کار آمدن این حیدر عبادی حمایت کردند(مسلما همه در ایران با این فرد موافق نبودند،و این تصمیم بیشتر با نظر برخی‌ افراد در ایران انجام شد برای تنش زدائی با غرب و به ویژه عربستان،که الان مشخص شده که جواب نداده،و مخصوصاً عربستان اقدامات تخریبی‌ خودش رو کاهش نداده هیچ که افزایش هم داده)آیا این افراد از این تصمیم اشتباه پشیمان شده اند یا همچنان بر این عقیده هستند که دولت عبادی میتواند منافع کشور را تامین کند؟ و تدابیری برای جبران این اشتباه اندیشیده شده؟ 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام خدمت برادر گرامی

فرمایشتون صحیح اما اجازه بدین شرایط انتخاب العبادی رو مجددا بررسی کنیم.

حیدر خان مولودی بود که حاصل یک دوره زایمان سخت و دردناک در عراق بود. در اکثر رسانه های عراق کوه مشکلات اقتصادی امنیتی را حاصل اقدامات مالکی میدانستند و عقیده داشتن که مالکی چشم و گوش بسته مجری دستورات تهران میباشد. برخی از گروههای شیعی هم با گروه های مخالف سنی همراه با سس گربه رقصانی اقلیم خود مختار خوانده عراق همصدا شدن و دست به تخریب اونچیزی زدن که دولت عراق خوانده میشد. چمدان که نه ، گونی دلارهای نفتی عربستان در بازار عراق کولاکی براه انداخت تا دولت هر چه بیشتر در باتلاق اختلاف فرو رود.  برخی مراجع هم رو به دیوار و پشت به اقبال مالکی کردن و دست آخر لجاجت شخص مالکی و سفرهای مکرر خود و دولتمردانش به ایران باعث زائیده شدن این نظریه شد که عراق عرب در حال تبدیل به عراق عجم است !!!

در بافت فرهنگی سنتی اعراب ، عجم شدن و یا تمایل به عجم و فارس و ...... مترادف ناسزای خانوادگی است ......!

شما فکر میکنین اون حرکت اعلان جهاد مراجع و فراخوان چند میلیونی چرا هیچ سرانجامی نداشت ؟؟؟

به حافظه خود رجوع کنین و به تصاویر اون روزهای عراق سری بزنید. من خود شاهد بودم پیرمردی در روزهای پرشور اعلان جهاد تقاضای بی حد و حصری برای آر پی جی داشت و دست آخر گرفت (حتم داشت با اولین شلیک ریق رحمت را سر میکشد ) اما چرا داعش تا رمادی و سامرا پیش آمد ..........؟؟!!!

یقینا اگر اختلافات جمع نمیشد الان در عراق حکومت ملوک الطوایفی برقرار بود و هر شهر برای خود حکومتی مستقل داشت !

بیشترین انسجام در شهرهای شیعه نشین جنوب عراق بود . باید در عراق مدتها زندگی کنین تا متوجه مشکلات بالا بشین. 

در این شرایط گروههای مختلف بیشتر بدنبال کسی بودن که بتونه کفه ترازو رو بین دول عربی ، اروپایی امریکایی از یک طرف و از طرف دیگر ایران متعادل نگه داره. اینجا بود که حیدر بابا با چهل دزد بغداد معروفیت پیدا کرد.  و تهران به صرف رفع اختلاف قومیتی و نه مذهبی با مولود جدید دست دوستی داد. 

در ایران هم به عقیده بنده کسی با حیدر العبادی پیوند اخوتی نداشت و صرف کنار گذاشته شدن اختلافات و قول کشورهای حمله کننده به عراق برای بازسازی اونچه که ویرانه ای باقی مونده بود به تصمیمات عراقیها احترام گذاشت. اما نه پولی از دول عربی بدست عراقیها رسید و نه امریکائیها به وعده خود برای نوسازی زیرساختها عمل کردن.

من یقین دارم صبح روز بعد از پاکسازی دشمن مشترکی به نام داعش ، جنگهای بزرگتری در عراق به طرفهای زیادی که خود رو وارث قادسیه مینامند براه خواهد افتاد که نبرد با داعش بیشتر به جوک شبیه هست تا جنگ ......

به همین دلیل هیچکس در عراق راضی نمیشود تا داعش ملعون به یکباره جمع گردد و حرکتهایی هم که میبینید صرفا جانفشانی معدود افرادی است که به عراق یکپارچه ایمان دارند. داعش در عراق عامل اتحاد سستی است تا دشمن !!!

.................................................................................................

پی نویس :  به عقیده حقیر داعش تا همین الان در عراق پیروزی نهائی رو بدست آورده !   اینکه چرا و به چه دلیل خود بحث جداگانه ای میطلبد .....

با سلام و تشکر بابت پاسخ شما

بله از اختلافات آن دوران عراق اطلاع دارم...اما اگر وارد جزئیات بشویم ،میبینیم که در بین شیعیان عراق دو گروه سازشون با ما هماهنگ نبود..

یک مقتدا صدر

دو اقلیتی از حزب الدعوه،یعنی‌ حزب مالکی،که همین‌ها پشت مالکی رو خالی‌ کردند که عبادی یکی از اینهاست 

بقیه شیعیان مخالف مالکی مثل مجلس اعلا حکیم،حزب فضیلت و دیگران ،تا حد زیادی با ما هماهنگ بودند و هستند و از بابت آنها جای نگرانی‌ نبود،یعنی‌ مخالفتشون با مالکی به علت ما نبود بلکه مسائل محلی و تقسیم قدرت و البته برخی‌ اشتباهت شخص مالکی بوده

در ارتباط با صدر،شما حتما میدونید که این فرد از آیت الله کاظم حائری تقلید می‌کند که در قم حضور دارند و به همین دلیل مقتدا صدر هم زیاد به قم سفر میکنه،که ایشون هم نسبت به رهبری ارادت دارند و به شدت مخالف  آمریکا و عربستان هستند،پس میشد از ایشون خواهش کرد که صدر رو راضی‌ به همکاری با ما بکنند،که البته سابقه هم داشته،در سال ۲۰۱۰ هم مقتدا راضی‌ به حمایت از دولت مالکی نمی‌شد که دخالت آیت الله حائری راه گشا شد
از طرفی‌ صدر،علیرغم اختلافات با ایران،که منشأ اصلی‌‌شون هم همان بحث قومیتی هست،ارادت خاصی‌ به سید حسن نصر الله داره،پس اینجا هم دخالت و میانجیگری سید حسن می‌توانست مشکل ما رو با مقتدا حل کنه...

آن‌ بخش حزب الدعوه هم که اتفاقا از میا‌‌ن شیعیان نزدیکترین بخش به آمریکا هست،اصولا مقبولیت مردمی نداره،و به عنوان مثال همین عبادی با حدا اقل رای انتخاب شد در انتخابات و اگر اینها خودشون رو آویزون مالکی و ائتلاف دولت قانون نمی‌کردند رای نمی‌آوردند

از طرفی‌،بحث مردم عراق شد و اینکه مقصر مصیبت‌ها مالکی شناخته شده بود...ممکنه که گروهی اینطور فکر میکردند ،اما انتخابات عراق نشان داد که مالکی چندان هم منفور نبود و لیست وی با رای حتا بیشتر از دوره قبل برنده انتخابات شد!!!
همان طور که شما گفتین بیشتر یک جنگ روانی‌ با استفاده از رسانه‌ها بود،که البته پیروزی مجدد لیست مالکی نشان داد که بین فضا مجازی یا رسانه‌‌ای و فضای واقعی‌ تفاوت‌های زیادی وجود داره(در خود ایران هم بارها این نکته رو مشاهده کرده ایم)

از طرفی‌،شیعیان عراق،از جمله احزاب و گروه  های نزدیک به ایران هم کم رسانه‌ ندارند در عراق،از شبکه تلویزیونی گرفته تا سایت و روزنامه،و اینها هم متقابلاً عربستان و آمریکا رو میکوبیدند که البته تلویزیون رسمی‌ عراق هم که طبیعتاً گرایش به دولت و مالکی داشت....میخوام بگم که نباید مبهوت جنگ رسانه‌‌ای طرف مقابل شد،چون که باز هم اگر رجوع کنیم به نتایج انتخابات آخر عراق مشخص میشه که اینها بیشتر فضاسازی هست....و ما نباید خودمون برای این ابزار دشمن رسمیت قائل بشیم

حالا تمام این حرف‌ها به کنار،مسلما متوجه هستم که انتخاب مجدد مالکی شاید ممکن نبود،اما ایران می‌توانست در جایگزینی از فردی حمایت کنه که اینقدر با ایران زاویهٔ نداشته باشه....
من حتا می‌تونم از این افراد نام هم ببرم...فالح فیاض مشاور امنیت ملی‌ سابق و فعلی،از اعضای برجسته حزب الدعوه،البته بخش امنیتی آن‌،فردی نزدیک به ایران،به دور از بازی‌های سیاسی و البته با سابقه همکاری با آمریکا در زمان اشغال عراق و برخورد با تکفیریها و بعثی ها
یا موفق الربیعی که حتما معرف حضورتون هست

بله مسلمه که ایران باید حساسیت‌های طرفهای مختلف داخلی و خارجی‌ در عراق رو در نظر بگیره،نمیشه هر کی‌ ما بگیم همان بشه...مثلا نمیتونیم انتظار داشته باشیم که هادی عامری بشه نخست وزیر!!!!!!اما اینطور هم نباشه که هر کی‌ طرف مقابل انتخاب کرد ما بگیم چشم
من از ماه‌ها قبل از انتخابات عراق نام عبادی رو به عنوان یکی‌ از گزینه‌‌های آمریکا شنیده بودم...پس ما عیناً آمدیم و گزینه‌ آمریکا رو قبول کردیم

اما با توجه به مواردی که به آن اشاره شد،از جمله بحث آیت الله حائری،سید حسن نصر الله،نزدیکی‌ اکثر احزاب شیعه عراق به ما حتا آنهایی که مخالف مالکی بودند،پیروزی لیست دولت قانون و از همه مهم تر دست برتر ما در بحث امنیتی و نظامی در عراق و امکان حمایت نامحدود از همپیمانان به علت مرز مشترک،می‌تونست تلاشی صورت بگیره که نه‌ سیخ بسوزه نه‌ کباب،یعنی‌ نه‌ عبادی و نه‌ امثال مالکی،بلکه یک گزینه‌ که هم به ما نزدیک باشه و همزمان مخالف آمریکا و غرب هم نباشه ،که چند نمونه رو نام بردم

نگرانی‌ از این هست که عبادی و امثال وی مثل غده سرطانی در درون گروه‌های شیعه عمل کنند و حمایت نسبتا منسجم شیعیان عراق و منطقه از ما رو از بین ببرند و ما به زودی با اپوزیسیونی از درون شیعیان بر علیه ایران مواجه بشیم

آمریکا از زمان سقوط صدام و حتا قبل از آن‌ به دنبال این بوده که بین شیعیان عراق و ایران جدایی‌ بندازه،که فعلاً ناکام بوده و البته سر بر آوردن موجودی مثل عبادی میتونه آغاز خطرناکی باشه...همین جوری باید حواسمون به عربستان و دوستان باشه،دیگه نمیتونیم اجازه بدیم یک مثلا شیعه هم برای ما شاخ بشه!!!!!!

اگر این اتفاق بیفته غرب برای قطع کردن راه ارتباطی‌ ما با مدیترانه و حزب الله لبنان دیگر به سقوط بشار اسد نیاز نخواهد داشت،بلکه یکی‌ مثل عبادی میاد و اینکار رو میکنه 

ختم کلام اینکه،با توجه به جمیع موارد ایران جای مانور و قدرت چانه زنی‌ خیلی‌ زیادی برای انتخاب نخست وزیر داشت،اما احساس می‌کنم که شاید با انتخاب عبادی ایران قصد کاهش تنش با آمریکا و به ویژه عربستان رو داشته(خاطرم هست که امیر عبد الهیان معاون وزارت امور خارجه یک صحبت به این مضمون داشت که ما در عراق با عربستان راه اومدیم و انتظار داشتیم عربستان پاسخ مثبت بده!!!!!)،به همین علت از ابزار‌های خودش برای انتخاب شدن گزینه‌ مناسب‌تری استفاده کامل رو نبرده،و البته که ز طرف مقابل به ویژه عربستان هیچ اقدام مثبت و حسن نیتی ندیدیم(که با مرگ ملک عبد الله سیاست‌های این کشور خصمانه تر هم شده) و بی‌ جهت برای خودمون  با انتخاب عبادی  درد سر جدید ایجاد کردیم

• Upvote 10
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من یقین دارم صبح روز بعد از پاکسازی دشمن مشترکی به نام داعش ، جنگهای بزرگتری در عراق به طرفهای زیادی که خود رو وارث قادسیه مینامند براه خواهد افتاد که نبرد با داعش بیشتر به جوک شبیه هست تا جنگ ......

ببخشید من این قسمت رو متوجه نمیشم؟؟؟ جنگ بین گروهای که خود رو وارث قادسیه میدونن؟؟ یعنی ضدیت با ایران در اولیت گروه های عراقی قرار میگره؟؟ ببخشید من واقعا گیج شدم ، ممنون میشم کمی بیشتر و شفافتر توضیح بدید ، سپاس گذارم.
.
.
.
.
.
پیامک یک مرد واقعی
http://gallery.military.ir/displayimage.php?album=3&pid=198988#top_display_media
ترجمه‌ی «پیامک» به این قرار است:
«مادر! ما در رمادی محاصره شدیم و مهماتمون هم تموم شده. اگه بعد از یک ساعت تماس نگرفتم، منو حلال کن و مواظب سجاد و زینبم باش.» و مادر در جواب پسرش نوشته است: «خدا به همراهت مادر. اونا رو رو چشمام می ذارم.تو نگران نباش. شهادت گوارای وجودت.» ویرایش شده در توسط rozbeh
  • Upvote 13
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حمله انتحاری داعش به نیروهای عراقی در رمادی

CXAVaQ1UsAEIMyF.jpg

thumb_CXAVaaWUkAAmWQW.jpgthumb_CXAVaaVUAAEnNBt.jpgthumb_CXAVaiqUAAAXRa_.jpg

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بزرگواران ... لطفا مي كنيد بگيد واقعا چه انتظاري از دولت عراق داشتيد كه برآورده نشده ... لطفا يه نگاه به نقشه عراق بندازيد مي بينيد بغير از يه قسمت كوچيك طرف كركوك كه اونم داستان جدايي داره هيچ منطقه شيعه نشيني دست داعش نيست . اما چرا بايد شيعيان جون خودشون فدا كنند تا مناطق سني نشين امن بشه .... وقتي كه خود سني ها اراده اي براي اينكار ندارن ... دلاوران ايراني همين الان هم تو عراق هستند و در حال مبارزه ولي خبرش لازم نيست كه همجا پخش شه همين الان تو كوه هاي مكحول يكي از دوستان بنده حضور داره ...... حشد شعبي بازوي پر قدرت ايران تو عراق هستش كه از ارتش عراق هم قدرتش بيشتره .... شما نبايد انتظار داشته باشيد كه عراق رسما بعنوان يكي از استان هاي ايران اعلام بشه در صورتي كه تو مناطق شيعه نشين عكس امام و حضرت آقا از خود خيابوناي ايران بيشتر نباشه كمتر نيست . شما هر وقت اراده كني مي توني بدون پاسپورت و ويزا بري عراق نمونشم اربعين كه من خودم شاهد بودم . اگر صحبت ويزا بود بنظرم بيشتر طرف ايراني فشار مياورد كه ويزا تهيه بشه چون براي اونا زياد مهم نبود (راجب اين قضيه من بحث فراوان دارم). شيعيان عراق ميدوند جزء ايران پناهي ندارن وارتباط ها خيلي صميمي هستش حداقل اينو من لمس كردم.بنظرتون الان براي سوريه تداركات و نفر  چطوري ميره !!! اگه عراق با ما هماهنگ نبود مگه مي شد. ببينيد دوستان آمريكا اونجا هزينه كرده و الان اتنظار داره براشت كنه ولي از گزينه هاي ايران حق انتخاب داره ... بنظر نمياد فرق اساسي بين مالكي و عبادي باشه . حتي بياد بياريد صحبت هاي كه مالكي راجب مخالفت با ايران مي كرد كه همش ظاهر سازي بود همنطور كه ممكنه عبادي هم انجام بده . اما تو دوره مالكي اختلاس هاي بزرگي شد(بعنوان مثل طرف رفته جنگ افزار بخره رفته بنجول ترين به قيمت بالاي اورده ) و مخالفت هاي بدي با مرجعيت شد كه مرجعيت خواستار بركناري مالكي شدند . مقتدا صدر يه پايگاه مردمي تو بخش هاي از عراق بخصوص شهرك صدر و نجف داره كه ايشون هم پيرو حضرت آقا هستش و نمونش وقتي با نوري مالكي در افتاد و رفت با بارزاني ديدار كرد تا مالكي رو استيضاح كنند در لحظه آخر با يه نگاه ايران موضعش عوض شد . ولي چيزي كه باعث تاسف هستش اينكه با وجود درآمد بالا مناطق محروم و افراد فقير زياد هستند كه اگه فكري به حالشون نشه اونها هم براشون فرق نمي كنه كه كي بهشون حكومت كنه كه اين مي تونه خطرناك باشه. ولي ختم كلام اينكه قدرتي كه سردار سليماني تو عراق داره حيدر العبادي نداره چون بر قلب ها حكمراني مي كنه. عكس جلسه چند روز پيش حشد شعبي :

s.jpg

نگرانی‌ بیشتر از بابت کارهایی هست که آمریکا در حال انجام در پایگاه‌های عراق هست...یعنی‌ به بهانه مبارزه با داعش در حال آموزش افسرانی غالباً با گرایشات بعثی و نازیونالیستی ضّد ایران هست تا این افراد پست‌های کلیدی ارتش عراق رو در دست بگیرند در حالی‌ که یکی‌ از درخواست‌های ایران حتا از زمان مالکی(که عدم جواب مثبت به این درخواست آخر سر کار دستش داد) پاکسازی ارتش عراق از عناصر بعثی و جایگزینی آنها با افراد نزدیک به جبهه‌ مقاومت بوده...به نظر نمیاد عبادی در این جهت حرکت کنه به ویژه با انتخاب شخصی‌ مثل خالد ال عبیدی به عنوان وزیر دفاع،و احتمالا بیشتر به دنبال انتخاب افرادی هست برای ارتش  که مورد نظر آمریکا هستند
حشد الشعبی هم نیروی موثری هست،اما همانطور که آقای آرمانی هم گفتند بعید نیست که بعد از جنگ شروع کنند به درخواست خلع سلاح حشد...اگر خودی‌ها رو در ارتش عراق هم نفوذ بدیم،ضرر نکردیم،البته اگه عبادی بذاره

ویزا..از چه بابت می‌فرمائید  ایران خواستار آن‌ بوده است؟اگر بحث امنیتی هست که با کنترل پاسپورت در مرز‌ها حل میشه و کلا با صدور یک و نیم میلیون ویزا در ۱۰ روز فرصتی برای بررسی امنیتی نمیمونه و بیشتر به نظر می‌رسه اقدامی سمبلیک برای اذیت کردن ایران از طرف عبادی بوده باشه..مثلا میخواسته بگه من نسبت به ایران استقلال عمل دارم!!!!یادمه که روز‌های اوج ازدحام در مرز‌ها آقای جهانگیری و وزیر کشور به عبادی و الغبان تلفن زدند...فکر کنم خواستار برداشتن ویزا بودند که عراق موافقت نکرد..البته این یک حدس هست،رسما چیزی اعلام نشد،فقط مسئولین گفتند که عراق روی بحث ویزا جدی هست!!!!از این ناراحتم که بین عراق و ترکیه اردوغان نیاز به ویزا نیست،اما برای شهروندان ایران که خون دادن برای عراق ویزا می‌خواهد عبادی

به نظر من مناطقی که تا الان آزاد شدند از داعش مناسب هستند،یعنی‌ مناطقی بوده که امنیزت مرز‌های ایران و شهر‌های مقدس رو تأمین میکنه...اما باید یک خط در ال انبار تا مناطق مرزی نزدیک سوریه هم آزاد بشه تا راه لجستیک زمینی‌ به سمت سوریه باز بشه...باید نیروهای مقاومت عراقی آماده باشند تا بعد از اینکه سوریه پالمیرا رو آزاد کرد و زمان حمله به دیر الزور رسید از شرق وارد عمل بشوند بر علیه داعش به کمک ارتش سوریه....در نظر داشته باشید که منطقه صحرایی ال انبار تا مرز سوریه برای ما از اهمیت حیاتی‌ برخوردار هست،بسیار بیشتر از موصل،که اتفاقا برای ما زیاد مهم نیست

اگر در این مناطق حشد الشعبی مستقر نشه و به دست نیروهای قبیله‌ای ال انبار از دست داعش پس گرفته بشه،این نیروهای قبیله‌ای یا سهوات خط لجستیک زمینی‌ ما رو به سمت سوریه خواهند بست
بعید میدونم حیدر عبادی اجازه حضور حشد رو در این مناطق بده،و کندی عملیات آزادسازی ال انبار به دستور عبادی،میتونه اقدامی از طرف این فرد با هماهنگی‌ آمریکا  در جهت جلوگیری از کمک بیشتر حشد به سوریه باشه

در ماه آگوست خبر‌هایی‌ بود مبنی بر اخلال عبادی در انتقال سلاح و مهمات از ایران به سوریه از طریق بازرسی هواپیمای ایران که این کار باعث عصبانیت شدید گروه‌های مقاومت عراق شد
بلافاصله بعد از این اتفاق در جلسه‌ای در ارتباط با اصلاحات عبادی که سردار سلیمانی هم حضور داشت،درگیری لفظی بین عبادی و سردار رخ میده
http://www.irdiplomacy.ir/fa/page/1951906/%D8%B3%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1+%D8%B3%D9%84%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C+%D8%A8%D9%87+%D8%B9%D8%A8%D8%A7%D8%AF%DB%8C+%DA%86%D9%87+%DA%AF%D9%81%D8%AA%D8%9F.html

در ماه‌های گذشته هم برخی‌ از گروه‌های عراقی مثل عصاعب و کتأاب و بدر هشدار‌های شدید به عبادی دادند و حتا صحبت از درخواست جلسه همپیمانی ملی‌(تمام احزاب متحد شیعه در مجلس) برای عزل عبادی بود که البته فعلا مورد موافقت قرار نگرفت

خلاصه اینکه این آدم داره درگیری  شیعه و تکفیری - بعثی رو ،به درگیری شیعه - شیعه تبدیل میکنه،دقیقا همان چیزی که آمریکا می‌خواست

کلا این عبادی نبودنش از بودنش بهتره،گزینه‌‌های جایگزین هم در پست قبلی‌ نام بردم

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گروه( النجبا) در 5 کیلومتری رمادی و در کنار مسجد العز بن عبد العزیز:

عکس پیوست:

http://clood.ir/uploads/681وردنا-مليشات-النجباء-وبتواطؤ-من-الصحوات-فجرت-جامع-العز-بن-عبدالسلام-في.jpg

http://clood.ir/uploads/681CR1-XzPXAAAPmeZ.jpg

http://clood.ir/uploads/681CR2ZY2lWUAAG8-6.jpg

کشته و زخمی شدن بیش از 30 تن از نیروهای عراقی در انفجار یک ساختمان در(لمضیق الشرقی)

پی نوشت:

https://twitter.com/hashtag/%D8%A7%D9%84%D8%B1%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%8A?src=hash

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حمله انتحاری داعش به نیروهای عراقی در رمادی

CXAVaQ1UsAEIMyF.jpg

thumb_CXAVaaWUkAAmWQW.jpgthumb_CXAVaaVUAAEnNBt.jpgthumb_CXAVaiqUAAAXRa_.jpg

چقدر کیفیت و شیوه عکاسیشون بالا رفته

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
الان داشت شبکه تهران یه مستند سی دقیقه از شهید تقوی و ازاد سازی شهر جلولا میذاشت
چه سختی ها داشت
جالبی این بود شهید اصلا مسلح نبود،تو خط اول نبرد و داخل شهر که دستش یه چوب و یه پرچم
واقعا چه اعتقادی دارند و ما چه اعتقادی
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.