Recommended Posts

10000 نفر
البته ببخشید من تو زمینه های اطلاعات نظامی ناشی هستم ولی خوب
با این تعداد میشه از 50000 هزار فروند بچه شیر خواره مراقبت کرد
مگه یه تانک یا نفر بر روزی چند دفعه خراب میشه که این همه باید مراقبش باشن
البته اینا شوخی هست ولی جدی دوست دارم جوابم رو بدید که چرا 10000 هزار نفر

برای اینکه موضوع قابل هضم بشه لازمه یه سری توضیحات بدم
تعداد تی 55 ها و تی 72 ها رو اعلام نکردن
این یعنی این که از این مدل ها احتمالا بیشتر 100 فروند ندارن

اصل قضیه اینه که فک کنم خودشون تانک درست میکنن

بازم باید یه داستانی بگم که موضوع قابل هضم تر بشه
اینجا تو کردستان ایران خودشون ماشین میسازن
تعجب نکنید
قیمت های مختلفی داره از یک و خورده ای تا دو و خوده ای (میلیون تومن)
بستگی داره چه مدلی بخواید . این ماشین ها بار حمل میکنن
و عجیب خر کارن ( بار زیادی میشه باهاشون جا به جا کرد )
از این ماشین ها میشه به جای نفر بر و یه سنگر زرهی که کمتر از آر پی جی 29 روش اثر نداره استفاده کرد
برای درست کردنشون یه موتور گیر میارن (نمیدونم موتوره آبه موتوره برقه ... خدا خودش بهتر میدونه)
به اضافه یه سری وسائل ساده دیگه بعد مهم ترین قسمت یعنی بدنه رو درست میکنن البته با ورق های فلزی فوق العاده کلفت راستی ماشینش سقف نداره
تنها معایبش از این قراره
1 . سرعت خیلی کم در سربالایی
2 . در کل سرعت کم
3 . صدای خیلی زیاد در حد بویینگه 747

من یه سری از این تانک های کردستان عراق رو تو یه فیلم دیدم
راستش رو بخواید انگار موتور پژو 206 روش وصل کردن چون صدای کمی داشت
عجیب چابک بود احتمالا 0 تا 100 رو تو 6 ثانیه پر میکنه
یه لوله کت و کلفت که با هیکل تانک زیاد جفت نبود هم روش داشت که گمون کنم از اونجا توپ شلیک میکنن جالب تر اینکه رو چهار تا چرخ حرکت میکرد

من فک میکنم موتور کامیون های مدل 2007 رو بر میدان میکنن تو یه فولاد به قطر نیم متر یه توپ 230 میلیمتری هم میزارن روش
البته اون چیزی که من دیدم کمتر از ذولفقار خودمون حریفش نمیشه
تازه فوق العاده کم خرجه
چون خراب نمیشه اگر هم خراب شد قطعاتش عین آب خوردن گیر میاد و هر مکانیکه بی سوادی مثل آب خوردن درستش میکنه

امید وارم مشکل شما حل شده باشه

در ضمن این گروه شبه نظامی نیست تا اون جا که من خبر دارم نظامی هست و کاملا قانونی (البته تو قانون جدید عراق)

البته این یه تحلیل آبکی بود و به احتمال زیاد کلی از حدس هام درست نبوده
ولی در کل خوب یه تحلیله دیگه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز ناراحت نشی ها ولی فکر می کنم شما خواب دیدید! اصلا بنده باور نمی کنم با این وجود می رم دنبالشو می گیرم ببینم قضیه چیه! و بعدش هم نفربر استرایدر با اون بودجه 110 میلیون دلاری که از فولاد ساخته شده اینقدر مقاومت نداره تا این! تازه شما می گید ایران نه کردستان عراق!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابا حال شما اصلا خوب نیست
بعد این چند سال عمری که خدا به شما داده هنوز فرق بین حرف جدی و طنز همراه با بزرگ نمایی رو متوجه نمیشید

اون خودروها که صدای دوشکا میدن تو ایران درست میشن
و اون تانک ها تو عراق
البته مطمئن نیستم که تانک ها رو درست کرده باشن
ولی تا اون جا که عقل من قد میداد تانک ها رو جایی ندیده بودم و این اولین باری بود که همچین چیزی دیدم

به این آدرس سری بزنید البته مطمئن نیستم اطلاعاتش درست باشه
en.wikipedia.org/wiki/Peshmerga

اینم یه سری آدرس دیگه که شاید بدردتون بخوره
http://en.wikipedia.org/wiki/Iraqi_Kurdistan
www.krg.org

شاید هم به خاطر اینکه فک میکنید کردها تو یه جاهایی مثل افغانستان زندگی میکنن واستون عجیبه که قبول کنید که بتونن یه نیروی نظامی داشته باشن
شاید این عکس ها یکم طرظ فکرتون رو عوض کنه

http://cominganarchy.com/wordpress/wp-content/uploads/2007/09/dohukbuilding.jpg
http://cominganarchy.com/wordpress/wp-content/uploads/2007/09/dohukmall.jpg
http://cominganarchy.com/wordpress/wp-content/uploads/2007/09/erbilmall.jpg
http://cominganarchy.com/wordpress/wp-content/uploads/2007/09/erbilminimall.jpg

از ارسال پست متوالی و قرار دادن عکس از سایتی دیگر خودداری کنید.
SAEID

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر من!!!!!! که فکر کنم شما خودت هم کرد باشی مگه ما می خوایم با ساختموناشون بجنگیم؟! حلب آباد!! اهواز هم ساختمون داره 17 طبقه! :oops: با شوتینگ زباله! تهویه مطبوع و... ما داریم راجب تکنولوژی نظامی صحبت می کنیم تازه با یک گل بهار نمی شه! به ساختمان های اطرافم یک نگاهی بندازی بد نیست! به هر حال این ها به همین خیال باشند که کردستان ایران و ترکیه رو تصاحب کنند! اگر دولت مجبور باشه! برای حفظ تمامیت عرضی جوری درو می کنه اون منطقه رو که حتی حشرات و باکتری ها هم زنده نمونند چه برسه به این افراد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ساخت تانک؟ ماشین؟ به قول دوستان مگه کشکه؟ چین با اون همه عظمت تو ساخت تی55 دست به دامان روسیه شد اونوقت اینا از صفر تانک طراحی میکنن؟ میدونی یه ماشین معمولی در حدود 20000 قطعه دارد؟ کجا اینا رو میسازن؟ نکنه 200 تا کارخانه قطعه سازی دارن؟ یه تانک میدونی چقدر قطعه داره؟ برای نگهداری یک تانک نیاز به مهندس ، تکنیسین ، راننده ، توپچی ، چند نفر خدمه دیگه ، نگهبان ، دستگاههای لازم برای تعویض قطعات و ... نیاز است. مثال ساده ای بزنم تا ماجرا را بهتر متوجه شوید یکی از لشکرهای زرهی پانزر اس اس آلمان (اسم لشکر یادم نیست) در حدود 18000 نفر پرسنل داشت با کمتر از 200 دستگاه تانک! فکر کنم گستردگی قضیه رو متوجه شدید؟ برای 2000 دستگاه تانک حداقل نیاز به 100000 نفر پرسنل آموزش دیده و متخصص اعم از خدمه تانک تا سرباز و فرمانده و ... است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باورم نمیشه که شما همچین آدم هایی باشین من فقط آمار رو گفتم راست یا دروغش رو نمیدونم در مورد قضیه تانک ها هم گفتم که نمیدونم از کجا پیداشون شده فقط میدونم بعیده از عراق گرفته باشن منم مدلش رو نمیدونم سعی میکنم ببینم عکسش رو گیر میارم اینجا بزارم شما که اطلاعاتتون بیشتره شاید شناختید ساخت کدوم کشور هستش بیشتر شبیه تانک های جنگ جهانی دوم هستش

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما آدمهای خاصی نیستیم ولی چند ماه قبل یه دوستی بود عجیب از این کردهای شورشی حمایت میکرد! آخر سر معلوم شد خودش کرد هست و تفکرات تجزیه طلبانه دارد. :oops: منظور ما هم توهین نبود گفتیم شاید اگه نیستی معذرت حلال کن. :oops: عکس تانک رو پیدا کنی میشه فهمید چی هست؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
طالبان و القاعده کم بود پ.ک.ک هم اومد به قول معروف جنسمون جور شد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

باورم نمیشه که شما همچین آدم هایی باشین
من فقط آمار رو گفتم
راست یا دروغش رو نمیدونم

در مورد قضیه تانک ها هم گفتم که نمیدونم از کجا پیداشون شده فقط میدونم بعیده از عراق گرفته باشن منم مدلش رو نمیدونم سعی میکنم ببینم عکسش رو گیر میارم اینجا بزارم
شما که اطلاعاتتون بیشتره شاید شناختید ساخت کدوم کشور هستش
بیشتر شبیه تانک های جنگ جهانی دوم هستش

دوست عزیز توی همین ویکی پدیا هم که دیدم! خبری از جنگنده نبود! پیشرفته ترین سلاحشون ار پی جی-29 و پیشرفته ترین سلاح ضد هواپیماشون ایگلا روسیه دوش پرتابه!! بنابه گزارش اطلاعاتی ایران و ترکیه درباره تجهیزات پ.پ.ک که من نمی تونم به هیچ منبعی اشاره کنم! توان نظامی پ.پ.ک از این ها هم کمتره! و دولت ایران بخاطر کشته نشدن مردم بیگناه که میان این تروریست های احمق هستند تا حالا بر علیه این گروه حمله جدی صورت نداده! وگرنه شرایط رو حتی برای زندگی باکتری هم سخت می کرد! :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته ویکی پدیا منبع زیاد مورد اعتمادی نیست و به نظر من هر کس میاد و اونجا هر چی دلش خواست می نویسه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته ویکی پدیا منبع زیاد مورد اعتمادی نیست و به نظر من هر کس میاد و اونجا هر چی دلش خواست می نویسه .

خوب ایشون دارند از ویکی منبع می آرن من هم از اونجا جوابشون رو می دم! گزارش اطلاعاتی مشترک ایران و ترکیه درباره پ.پ.ک خیلی از توان ویکی پدیا ضعیف تر بود پس برن خدا رو شکر کنند! :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هر کس می تونه در ویکی پیدیا بیاد و برا خودش مطلب بنویسه ............... ممکنه یه صهیونیست که به زبان فارسی هم مسلط هست بیاد و به زبان فارسی در ویکیپدیا مطالب غیر .... در مورد ایران و ارتش و خیلی چیز های دیگه بنویسه . :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برای اکثر گفته هام منبع من ویکیپدیا نیست بلکه سایت های رسمی خودشون هست و مسائلی که اکثرا تو فیلمها که از شبکه های رسمیشون پخش میشه و من دیدم شمال عراق سالیانه حدود 10 میلیارد دلار درآمد داره که بیشتر از درآمد های نفتی هستش خیلی جاها خوندم اکثرش رو به عنوان بودجه نظامی استفاده میکنه و این یکی از انتقاداتی هست که به این حکومت وارد میکنن حدود 2 میلیارد دلار رو که داره میده برای صرف هزینه های جاری ارتشش (مثل حقوق ماهیانه) احتمالا پول خوبی گذاشته واسه خرید تجهیزات اون چیزایی هم که من مطمئن هستم داشتن یه تعدادی تانک(به قول دوستمون 200 فروند)مدلهای t72 t55 و اون مدلی که من نمیشناسمش مدلهای مختلف نفر بر شاید دوباره 200 فروند به قول دوستمون یه تعداد هواپیما که مدلشون رو نمیدونم شاید 10 فروند توپ ضد هوایی موشکهای دوش پرتاپ موشکهای ضد تانک در مورد 400 هزار نفر هم تقریبا مطمئن هستم چون هم تعداد سربازاشونو خیلی جاها شنیدم(شبه ای خبری مخالف و موافق) دوباره چون خیلی وقته با عراق دعواشونه سر حقوق این سربازها و این حکومت میخواد حقوق سربازهاش از بودجه عراق کم بشه --- این اواخر هم مثل اینکه عراق داره قبول میکنه که پول سرباز ها رو بده در مورد بعضی از تجهیزات من چیزی ندیدم ولی هر چند وقت یه بار چیزایی میشنوم مبنی بر اینکه از این کشور و از اون کشور چیز میخره که اینم به نظر من عجیب نیست اون تجهیزات بالا رو خودم دیدم البته مدلشون رو اکثرا نمیدونم چون زیاد آشنایی ندارم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه ..... من فکر نمی کنم که این گروه به هواپیما حتی یک فروند مجهز باشند . :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داره ولی مثل اینکه هنوز عملیاتی نشده کلی هم باهش پز داده به خصوص اون جلال طالبانی که تا میخواد بگه ما زورمون زیاده تانک ها و هواپیماها شو به رخ میکشه راستی تو قانون اساسی عراق هستش که ارتش عراق نباید از ارتش شمال عراق قوی تر بشه تا توان سرکوبش رو پیدا کنه یکی از دلائلی هم که عراق تجهیزات پیشرفته نمیخره همینه که هنوز به توافق درست و حسابی برای تقسیم تجهیزات نرسیدن هم در سطح بین الملل هم در سطح داخلی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.