amiramar

خلاقیت در صنایع نظامی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام در این تاپیک قصد داریم تا در مورد ابداعات و خلاقیت بازدید کنندگان سایت صحبت کنیم.لطفا طرح های نظامی خود را(اگر محرمانه نیست!) ارسال کنید تا با پیشنهاد دیگر دوستان کامل شود.فراموش نکنید پیشرفته ترین ادوات دنیا از ابتدایی ترین پیشنهادات ساخته شده اند.{{ارائه و تکمیل یک طرح توسط افراد مختلف که نامهایی مانند روش طوفانیدن مغز ها دارد از اصول مهم طراحی مهندسی میباشد.}} :| این کار نقش مهمی در بالا بردن کیفیت سایت و مطرح کردن آن به عنوان یک سایت نظامی معتبر خواهد داشت. :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به عنوان اولین طرح من پیشنهاد میکنم پایگاه های هوایی دائمی در ارتفاع بالا ایجاد شود و پدافند هوایی و یا رادارها بر روی آن مستقر شوند.در صورتیکه پایگاه ها به شکل بالن و قادر به تغییر موضع باشند کمک شایانی به دفاع هوایی می کنند. :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام برتو اي جوان ! برادر ساخت پايگاه هوايي در ارتفاعات امكان پذير نيست ! به نظر من همين كه پايگاه هاي هوايي چند طبقه باشند و بشه هواپيماهارو در زيرزمين براي حفاظت در برابر تهديدات دشمن نگه داشت كافيه !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من همين كه پايگاه هاي هوايي چند طبقه باشند و بشه هواپيماهارو در زيرزمين براي حفاظت در برابر تهديدات دشمن نگه داشت كافيه

البته با توجه به بمبهاي جديد كه تا عمق زيادي نفوذ ميكنند و GBU هاي مارك 84 اين هم چندان عملي نيست.
البته در مورد فرودگاه در ارتفاعات هم بيشتر تو فيلمهاي تخيلي و بازي ايس كمبت چنين چيزي رو ديدم . :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من بايد سيستم ژدافندي اس 300 50 كيلومتري ژايگاه هاي شكاري مستقر شود تا قبل از رسيدن هواپيماهاي دشمن توانست آن را نابود كرد .چون اين سامانه تا فاصله 250 كيلومتري رو مورد هدف قرار ميده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نیازی به استقرار اس300 در 50 کیلومتری پایگاهها نیست و این کار باعث کاهش کارایی آن خواهد شد. برد این سیستم هم در مدل فروخته شده به ایران 150 کیلومتر و در مدل جدیدتر 200 کیلومتر است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
idea idea پیشنهاد من هم اینه که به فاصله 20، 30 کیلومتر مین های دریایی رو با فاصله چند صد متر مثل دانه های تسبیح به وصل کنیم .بعدش هم دو سرش رو بدیم دست دو قایق پرقدرت.بعد از اون هم این دو تا قایق فسقلی به فاصله 20 ، 30کیلومتری به سمت ناوهای آمریکا حرکت کنند.مثل قدیما که با بستن طناب جلوی حرکت اسب اونو سرنگون میکردن ما هم میتونیم یه دستی به سر و روی ناوهای آمریکا بکشیم. چطور بود؟خوب بود؟ ) nerd

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب بود داداش حتي ميتونيم دلفينهارو آموزش بديم بفرسيم كنار ناواي هواپيمابر آمريكا بعد منفجرشون كنيم icon_cheesygrin اين چطور بود؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام بر همگي! دوست عزيز amiramar بنظر بنده اين تاپيك يكي از بهترين و جالب ترين تاپيك هايي بود كه تا الان ديدم!!! فكر فوق العاده ايست! ولي متاسفانه حرف براي گفتن بسيار است و مجال نيست.......!!! در هر صورت من با شما هستم! (ما با دوستان!!!! موشك كوچكي طراحي كرده ايم كه قادر به ذوب بتن مانند پنير!!!! است!) داراي كارايي فوق العاده و قدرتي عالي! متاسفانه از ادامه بحث معذورم........ شايد در اينده در همين سايت دوستاني درباره ان بنويسند! موفق باشيد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر نظر من رو می خواید اینه : تانکی که هیچ موشک ضد تانک و یا تیری بهش نفوذ نکنه . icon_cheesygrin تازه با سرعت بالا و قدرت تخریب فوق العاده / در ضمن در انتخاب بخش دقت کنید . این بحث ربطی به نیروی زمینی نداره و جزو دکترین ، استراتژیک .... حساب می شه / icon_cheesygrin منتقل شد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پیشنهاد من در رابطه با نحوه فرار جت های جنگنده از دست موشک های حرارت یاب هست!

به نظر من در صورتی یک جت جنگنده مورد حمله یک موشک حرارت یاب قرار بگیره و البته از روی شانس! هوا هم افتابی باشه باید سریعآ موقعیت خودش رو به نحوی تغییر بده که در راستای خط مستقیم خورشید قرار بگیره (مثله وقتی که به خورشید مستقیم نگاه می کنیم) ، به طوری که اشعه خورشید و جنگنده و پشت سر اون موشک حرارت یاب در یک راستا قرار بگیرند بدین ترتیب فکر می کنم اشعه مادون قرمز ساطع شده از موتور ها در میان منبع عظیم خورشیدی محو میشه و موشک خورشید رو به عنوان هدف شناسایی می کنه و پس از چند لحظه بایستی خلبان با یک گردش سریع به جناحین خودش رو از خط مستقیم خارج کنه و اینگونه موشک حرارت یاب به سوی خورشید روانه خواهد شد و ...!
تصویر
همه مراحل بالا بستگی به مهارت خلبان داره و اینکه با مانور های مناسب موشک رو طوری به سمت خودش متمایل کنه که بتونه این هماهنگی (در یک راستا بودن ) رو ایجاد کنه.

البته من یک سری طرح های فوق سری دارم که نمیدونم مطرح کردنش در اینجا از لحاظ اطلاعاتی مشکل ایجاد میکنه یا نه!
نمیدونم مطرح کنم یا نه ...؟!

اینم بگم که این طرح ها به نظر خودم دست کمی از نواوری های المان نازی نداره و اگه عملی بشه در نوع خودش یک انقلاب نظامی خواهد بود!(طرح ها عملی و و از لحاظ تعوری قابل ساخت هستند)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فکر نمی کنم چنین چیزی ممکن باشه(موشک خورشید رو با موتور هواپیما اشتباه بگیره)

خوب نحوه عملکرد موشک های حرارت یاب بر مبنای ردگیری پرتوهای فروسرخ منتشر شده از جسم داغ (دهانه موتور) هست و این رو هم میدونیم که خورشید منبع عظیم و قدرتمند پرتوهای فروسرخ هست شما تصور کن که در مقابل یک پروژکتور قدرتمند یک لامپ 60 واتی روشن کنند مطمعنآ نه تنها هیچ چشم بلکه هیچ دستگاهی هم نمیتونه بین دو تمایز قاعل بشه (شرمنده حرف یء کیبورد من کار نمیکنه و بهمین دلیل از ع استفاده میکنم) و یک منبع واحد نوری تلقی میشه (منبع بزرگتر).

البته این تاکتیک بیشتر در هوای افتابی و خصوصآ در وسط ظهر که افتاب پرتوهای با شدت بیشتری رو منتشر میکنه کاربرد داره.

البته همه اینها به صورت تعوری است و در عمل معلوم نیست که چنین نتیجه اتفاق بیافته(فریب موشک)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
nemo طرح جالبي است ولي فكر نكنم جواب بدهد چون سنسور موشك حرارت ياب نبايد آنقدر حساسيت داشته باشد در عمل خلبانان براي فرار از دست موشك حرارتي موتور هاي خود را خاموش مي كنند. icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.