aryoreza

تاپیک جامع فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (فراجا)

Recommended Posts

با سلام
البته من از شکل پاسگاه های مرزی خبر ندارم ... اما یک طرح برای ساخت پاسگاه های مرزی دارم تا دیگه از این مشکلات پیش نیاد icon_wink

تصویر

این طرح من هستش ....
مطمئنا همه شما مدال افتخار رو بازی کردید و با راهروهای طولانی که در انتهای آن یک سرباز ، پشت یک تیربار و در یک اتاقک بتونی ، آماده شلیک بوده مواجه شدید ... به دلیل اندازه کوچک پنجره ای که اون سرباز از اونجا به راهروی ورودی مسلط شده کشتن اون خیلی سخته ...
همین طرح برای پاسگاه های مرزی کاربرد داره و می تونه 100% جلوی غافلگیری رو بگیره ....
البته این نظر منه :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين واقعه جانگداز رو به خانواده هاي اين عزيزان تسليت ميگم. روحشان شاد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من کشتن گروگان‌ها در نهایت به ضرر گروه ریگی تموم می‌شه چون چهره‌شون رو به عنوان یک گروه آدمکش تثبیت می‌کنه. اگر فوراً به آن‌ها یک حمله‌ی سنگین (و احتمالاً ناموفق) می‌کردیم می‌توانستند خودشان را مظلوم جلوه دهند یا از کشتگانشان قهرمان بسازند. اگر مقابله با آن‌ها با همکاری پاکستان انجام بشه کمترین تبعات را برای ایران خواهد داشت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست نداشتم تو این بحث شرکت کنم ولی اوضاع خیلی وخیم تر از این حرفهاست یکی از دوستان در مورد شکنجه های که به بعضی از این افراد میدادن واعتراف نمیکردن چیزهای میگفت که من شاخ دراوردم.این گروهها کاملا ایرانی نیستند از سازمان های جاسوسی مختلف دنیا خط میگیرن. اگه میشد با حمله نظامی نابودشون امریکا از پس طالبان و القاعده بر میومد :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Wolfenstein جان من شخصا از دست پلیس به خاطر این 16 تا فقط ناراحت نیستم و منتقد نیستم!
دیگران رو نمیدونم اما من 36 تایی های تاسوکی رو میبینم .زابل رو میبینم... زاهدان رو میبینم.... ضعف شدید توی شهرها رو میبینم...
اره همین شهرهایی که اراذل رو توش گرفتند چون حقیقت پنهان تر از اونه که به ما بگن...

7نفر کماندو ریختن سر یه الاغ که تو عمرش 4 بار بیشتر فیلم جکی جان ندیده چه برسه به کونگ فو کار کرده باشه همچینم سخت نیست.... تازه اطلاعات هم حمایتت بکنه...

دوست خوبم انشالله یه کم بیشتر تحقق کن تا بیشتر متوجه اوضاع باشی...

اما ذکر چند نکته رو لازم میدونم:

اولا عبدالمالک ریگی تو سیستان از طرف قاچاقچیان در اکثر موراد حمایت میشه و در پناه شعارشون برای هم تامین اقتصادی خویش هم تامین امور عملیاتی عبدالمالک ریگی دست به قاچاق سلاح و مواد میزنند....

بعدشم از طرف مردم سیستان در مناطقی که فقر غالبه حمایت مشن و در ضمن جنگ در سیستان جنگ قدرت و انشعاب طلبی به صورت ضعیف هست اما جنگ اصلی جنگ پول و مواد هست.
مطمئن باش اگر ریگی هدف کاملش انشعاب سیستان بود الان هرچی تجزیه طلب هست تو سیتسان کاملا فعال میشد....(بعیدم نیست با این سوتی های پلیس تحریک نشن به فعالیت!)

جنگ در سیستان در سایه ی مواد و پول و فقر و در مورادی تجزیه طلبی در حال ادامه هست اما جنگی که شاید منظور شماست توی غرب هست.

جنگ عقیده نه جنگ مواد!

گروهک پژاک و کومله و ... براشون این چیزا مهم نیست بلکه میخوان کردستان ازاد و..... رو به دست بیارن و تا پای جان و اخرین قطره خونشونم به خفن ترین شکل ممکن میجنگند به نحوی که همین الان یه گردان 50 نفره ما طی یک درگیری با تنها 4 نفر از پسشون بر نیومد و با 20 کشته و زخمی و تنها یک کشته از اون 4 تا عقب نشستند... بعدم که بچه های همیشه گمنام اطلاعات رفتن سراغشون و کارشون رو تموم کردند....

این یه مثال کوچیکه.... بیشتر دنبال این چیزا باش تا بیشتر اطلاعات به دست بیاری....

ما باید واقع بین باشیم....

نیروی انتظامی از پایه خرابه و ربطی هم به سراوان نداره اعتراضات من به شخصه.... بلکه میگم با این وضع فردا پس فردا تقی به توقی خورد همین پلیس ها باعث بدبختیمون میشن...

در ضمن سربازهايي كه به گروگان گرفته شدن فقط سرباز وظيفه بودن كه فكر كنم همه از وضعيت آموزش سربازان وظيفه آگاه هستيم كه چقدر سطح آموزش پاييني دارن و از نظر پشتيباني هم نيروي انتظامي فقط در حد حفظ امنيت شهرها هست نه بيشتر ، پس رخ دادن چنين اتفاقاتي دور از ذهن نخواهد بود تا زماني كه يا اين نيرو تجهيز بشه مانند ارتش و سپاه كه جنگ افزارهاي سنگين مجهز هستن و يا تامين امنيت به سپاه و ارتش واگذار بشه

یادمه شمخانی طرح داده بود که سرباز وظیفه رو بی خیال بشیم بلکه سرباز حرفه ای بگیریم از توشون.. تا کی پول خرج چار تا ادم بکنیم که یکیش چشمش ضعیفه این یکی دندون نداره و.... بعدم که رو به راه شدن به امون خدا ول بشن....

اما چی شد!؟ نه تنها نکردند بلکه مدت اموزش سربازی رو کمتر کردند ... یه دوره اموزشی شد کشکی ، کشک تر از قبل!

نمیدونم حرفم رو باور میکنید یا نه اما باور کنید که جدی جدی میگم چون دیدم....

سربازانی که واسه نگهبانی از مقرها میزارند در مورادی حتی برای مسلح کردن سلاحشونم به مشکل برمیخورند! شاید بخندین بهم اما دارم جدی میگم!
این وضع در کلیه یگان های ما از پلیس تا ارتش هست اما به نسبت توی هر کدام کمتره ...

مثلا تو سپاه اگر بیافتی پادگان ثابتی خواه همه میدونند کاری میکینند که طرف فرداش بره توی اطلاعات و گردان ویژه و اینا از بس سخت میگیرند!

ممکنه تو پادگان دیگه هم اینجور باشه ممکنم هست نباشه و فقط به وظیفه رفع تکلیفشون عمل کنند!

یعنی کیفیت اموزشی پادگان ها یکسان نیست و البته زمان لازم هم خوب نیست برای اموزش!

در مورده مسلح شدن به سلاح سنگین هم به نظر من امکان نداره چون ما تو صنایع سنگین ارتش و سپاهش موندیم بعد بدیم دست 4 تا پلیس اونم تو مناطق مرزی که به نصفشون نمیشه اعتمادی داشت؟! در ضمن مگر به غیر اینه سپاه در شرق قرارگاه داره و مداوم همکاری میکنه با پلیس!

ببخشید یعنی پلیس داره با سپاه همکاری میکنه! چون پلیس عضوی از سپاه هست ... تمامی فرماندهان رده بالای پلیس از سرداران سابق سپاه هستند!

در کل به نظر من بدن سپاه کاملا یا ارتش بهتره و البته :

من میگم پلیس به هزار دلیل ضعیفه یکیش اینکه وظیفه تعریف شده براش یه چیز دیگه بوده اما خوب حالا قبول مسئولیت کرده پس باید به فکرش باشه و در ضمن وقتی هرچی خرابکاری هست میکنه چرا فرداش میاد منت سر من و ما میزاره؟!

چندین و چند بار این غرور بی جای پلیس ها رو دیدم .. گویا تافته جدابافته هستند در صورتیکه نیستند.....

از این بگذریم که لیاقت فرماندهی هم مهمه! ما زمان جنگمون مگر به غیر این بود که امینت مرز شرق رو دادیم پلیس تا انجام وظیفه بکنه...؟ از اون زمان تا حالا یه نگاه بکنید ببینید چند تا فرمانده عوض شده وبا هر تغییر کارایی پلیس چه تغییری کرده

تازه این لب مرز! هست ! همه فکر میکنند امنیت شهر الان پلیس داره تامین میکنه اما در 50 درصد موارد اینطور نیست و وظیفه سپاه و بسیج و اطلاعاته! به عبارت بهتر اگر اینا نباشند پلیس از شرق بدتر ابرومون رو میبره!
یه بار پلیس طی یه اقدام شخصی اومد اراذل شهر ما رو بگیره! یهو توی یه منطقه خوفناک شد درگیری شون! اینقدر با نارنجک شیشه ای کوبیدن تو سر این سربازای بدبخت که عقب نشستند پلیسا!
این مشتی است از خروار.... مطمئن باشید پلیس تو تامین امنیت شهرها هم در مونده و خواهد ماند....

ما داریم تو شرق دیواره امنیتی میسازیم تا قاچاقچیا نتونند وارد بشن و برای این کار نیاز به تعداد بیشماری سرباز هست و خوب از کجا اینا رو برداشتن!؟ مشخصه از داخل کلانتری ها و....
همین الان تو غرب کمبود نیرو دارند.....

اینا درده نه .... 16 تا رو شهید کردن و.....

با تشکر

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ضمن تبریک به خودم جهت آنبلاک شدن! :lol: نستور جان طرح جالبی هست ولی فکر نمی کنم عملی باشه! icon_wink دیروز که فهمیدم سربازی رو 2 ماه کاهش دادند خیلی تعجب کردم! بابا کشور در وضعیت جنگی هست! :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درگیری با چنین افرادی اینطوری ها هم که برخی دوستان تصور میکنند ساده نیست.اگه به همین سادگی بود که امریکا تا حالا نسل طالبان و القاعده رو منقرض کرده بود. امکانات امریکا هم از ما بیشتره و میتونه به سادگی حمایت بسیاری از کشورها رو بدست بیاره . ریگی رو با چها رتا قاچاقچی مواد مخدر و آدم ربا اشتباه نگیرید.ریگی از جنس طالبان و القاعده است نه از جنس چهار تا قاچاقچی منفعت طلب. مشکل یه عده ای اینجاست که فکر میکنن ریگی قاچاقچیه! اقدامات ریگی در سایه پول و مواد و ... نیست. ریگی سرباز وهابیته. ریگی اصلن به پول احتیاج نداره! ریگی امکانات مالی وسیعی داره ، ریگی از حمایت انگلیس و امریکا و آی اس آی پاکستان و حمایت مالی عربستان و امارات متحده برخورداره. وگرنه فکر می کنید می تونست چندین سال از دست وزارت اطلاعات فرار کنه؟ و بیاد مثل آب خوردن یه روستا رو قتل عام کنه و بره؟ به اعتقاد من باید وزارت اطلاعات بررسی کنه که چطور جلوی چشمهای برخی مقامات مسئول دو تا جوجه کشور میان توی کشور ما پول پخش میکنن و وهابیت تبلیغ می کنند و اقایون هم به اسم آزادی اندیشه و تحمل عقاید مخالف اجازه دادند مملکت به اینها گرفتار بشه! چطور شد که اجازه دادند پول وهابیون عربستان بیاد در بخش هایی از مملکت ما و مدارس غیرانتفاعی وهابیت تاسیس بشه و دانش آموزان باهوش اهل سنت رو جذب کنند و مفتی وهابی تربیت کنند؟ چطور شد که به افراد معلوم الحال اجازه تاسیس حوزه دینی و مدرسه غیرانتفاعی داده شد؟ رژیم عربستان اجازه نمیده شیعه توی عربستان معلم بشه اونوقت اقایون تساهل و تسامح اجازه دادند مفتی وهابی سعودی بیاد توی مدرسه دینی ما تدریس کنه! بیاد با واسطه از بین دانش آموزای باهوش مدارس سرباز گیری کنه ببره توی حوزه علمیه وهابیت! به درک واصل کردن امثال ریگی جای خودش ، اما مشکل اون منطقه باید به طور اساسی حل بشه. وقتی نرخ باسوادی منطقه 25 درصد زیر میانگین کشوری است وقتی سطح درآمد مردم اون منطقه 20 درصد مناطق برخورداره ، وقتی کار کافی برای جوانهای اون منطقه وجود نداره ، وقتی .......... ، چطور ممکنه بقیه کشورهای منطقه که حاضرند سر به تن ملت ایران نباشه از این مشکل سوء استفاده نکنند؟ فکر کنید که وهابیون عربستان سعودی فقط سالی 50 میلیون دلار ( براشون عددی به حساب نمیاد) به این منطقه کشور ما اختصاص داده باشه ، فکر می کنید ظرف 15 سال چه وضعی پیش میاد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ولفنشتین جان جداً مدرسه غیرانتفاعی وهابیت توی ایران داریم؟! :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

درگیری با چنین افرادی اینطوری ها هم که برخی دوستان تصور میکنند ساده نیست.اگه به همین سادگی بود که امریکا تا حالا نسل طالبان و القاعده رو منقرض کرده بود. امکانات امریکا هم از ما بیشتره و میتونه به سادگی حمایت بسیاری از کشورها رو بدست بیاره . ریگی رو با چها رتا قاچاقچی مواد مخدر و آدم ربا اشتباه نگیرید.ریگی از جنس طالبان و القاعده است نه از جنس چهار تا قاچاقچی منفعت طلب.

دقیقا! حرف ما هم اینه!

شما خودت میگی که ....

این جور کارا از عهده پلیس خارجه.

مشکل یه عده ای اینجاست که فکر میکنن ریگی قاچاقچیه! اقدامات ریگی در سایه پول و مواد و ... نیست. ریگی سرباز وهابیته. ریگی اصلن به پول احتیاج نداره! ریگی امکانات مالی وسیعی داره ، ریگی از حمایت انگلیس و امریکا و آی اس آی پاکستان و حمایت مالی عربستان و امارات متحده برخورداره. وگرنه فکر می کنید می تونست چندین سال از دست وزارت اطلاعات فرار کنه؟ و بیاد مثل آب خوردن یه روستا رو قتل عام کنه و بره؟

دوست من با اطمینان اینو نگو...

اولا اکثریت سیستانیای مخالف ما وهابی بوده و هستند...

میتونی از زمان جنگ تحمیلی که لب مرز ما با اینا جنگ داشتیم تا الان رو نگاه کن ببین چند نفر غیروهابی توشون میبینی...

در مورده مواد هم اتفاقا یه نظر همینی هست که شما گفتی اما نظر دیگه اینه که ایشون تحت لوای آزادی سیستان و.. میخواد تجارت پرسود قاچاقچیا رو تامین کنه....

برای اینکه ممطئن شیم کدوم نظر درسته شما میتونی تحقیق کنی که اقدامات ریگی در جهت کدام منافعع هست ...

بعدشم خیلی خیلی ببخشید!1 اما وقتی میگن سرویس های امنیتی به فلان گروهک پول دادن از این خبرام نیست که یه بانک بزارند اختیارشون.... برای هر چیزی یه چیز طلب میکنند و البته پولی هم که دارند فکر میکنی هزینه چند نفر چریک رو اماده میکنه؟!

دوست من بهتره کتاب جاسوسی برای تمام فصول و عملیات ک.گ.ب رو بخونی تا بدونی سازمان های امنیتی چقدر هزینه میتونند واسه همچین سازمان هایی بکنند به عبارت بهتر بهشون اجازه میدن این کار رو بکنه.. بعد که اینا رو خوندی بگو تا چند تا منبع دیگه معرفی کنم تا بدونی اینقدرام که تبلیغ میشه بانک تجارت جهانی در اختیار ریگی نیست!

یه موقع فکر نکن همه متمرکز شدن رو ایران که ایران رو از کار بندازند بلکه اونها 4 تا کشور رو علامت گذاری میکنند بعد مطابق با ضرورت به سازمانهای ضداونها کمک میکنند که همچینم زیاد نیست....

دوست خوبم ریگی بدون حمایت قاچاقچیا یه ذره هم نیست و بدون حمایت مردم کلا هیچ نیست...

یه نکته هم بگم! و اونم اینکه منم اطلاعات ایران رو بسیار زیاد قبول دارم اما اگر خود طرف هم اموزش اطلاعاتی دیده باشه صدتا وزارت هم پی اش رو بگیره نمیتونه دستگیرش کنه...
اما اینکه حمایت میشه شکی توش نیست....

شما این موضوع رو با موضوع قاچاق اشتباه گرفتی ... یعنی چی؟! یعنی اینکه فکر میکنی چون امریکا و انگلیس از ریگی و قاچاقچیا حمایت میکنند پس اینا تجزیه طلب هستند نه قاچاقچی...
اما اینو نمیبینی که ممکنه ریگی تنها یک جز از اهدافشون باشه... قاچاقچیا میخوان به تجارتشون برسند و ایران نمیخواد مواد تو مملکتش باشه پس میشه مخالف اینا ... بعد یه ضرب المثل هست میگه دشمن دشمن تو دوست توست... امریکا هم استفاده میکنه و میاد قاچاقچیا رو زیر چتر خودش میگیره.... اونا به ناز و نعمت خودشون میرسند اما در خدمت منافع یکی دیگه ...
میتونم بگم که اونها یه پرده روی اعمال واقعیشون کشیدن و چون فعلا دور دور مخالفت با نظام هست پس چه بهتر که این حقه رو بزنند و برن زیر چتر همه جانبه امریکا و بقیه...

هرچند بازم تاکید میکنم بعید نیست که از بس پلیس خرابکاری کرده ریگی به سرش زده باشه که سیستان رو جدا بکنه... یا تو فکرش انداخته باشند!

به اعتقاد من باید وزارت اطلاعات بررسی کنه که چطور جلوی چشمهای برخی مقامات مسئول دو تا جوجه کشور میان توی کشور ما پول پخش میکنن و وهابیت تبلیغ می کنند و اقایون هم به اسم آزادی اندیشه و تحمل عقاید مخالف اجازه دادند مملکت به اینها گرفتار بشه!

از من میشنوی بهتره این حرف رو جای دیگه تکرار نکنی... مخصوصا پیش بچه های اطلاعات!
دوست خوبم یه بار تحقیق شد اما میدونی نتیجه چی از اب دراومد؟! نصف مسئولین دینی به جز شیعه اسلامی و یا سنی داشتند! به عبارت بهتر مسلمان بودند اما در دینی دیگر!
این موضوع به این خاطره که ما تو زمان جنگ و بعد انقلاب مهره های عزیزی رو از دست دادیم و بعضیا ناجوانمردانه اومدن در پناه اسلام خودشون رو جاشون گذاشتند .... کم کم عناصر نامطلوب شدن مطلوب و خوبا شدن بد!

متاسفانه در مواردی جاسوس بودن بعضیاشونم ثابت شد اما .... اما .... اما قدرت بریدن این دست الوده نبود..

اینجوریاست....

چطور شد که اجازه دادند پول وهابیون عربستان بیاد در بخش هایی از مملکت ما و مدارس غیرانتفاعی وهابیت تاسیس بشه و دانش آموزان باهوش اهل سنت رو جذب کنند و مفتی وهابی تربیت کنند؟ چطور شد که به افراد معلوم الحال اجازه تاسیس حوزه دینی و مدرسه غیرانتفاعی داده شد؟

دوست خوبم منم اینا رو میدونم و دیگرانم میدونند اما نمیتونند کاری بکنند.... ایرانم میره مخفیانه پول میده به علمای شیعه عراق و عربستان و....

در ضمن در مناطق مرزی شاید باشه اما تو مناطق اصلی مملکت نیست این چیزا ...
خلق عرب با پول صدام اومد مخ خوزستانیا رو میزد مام میرفتیم مخ بصره ای ها رو.....
از یه دست میگیری از اون دست میدی!

رژیم عربستان اجازه نمیده شیعه توی عربستان معلم بشه اونوقت اقایون تساهل و تسامح اجازه دادند مفتی وهابی سعودی بیاد توی مدرسه دینی ما تدریس کنه! بیاد با واسطه از بین دانش آموزای باهوش مدارس سرباز گیری کنه ببره توی حوزه علمیه وهابیت!

میتونی دقیقا ناحیه رو نام ببری؟!
دوست عزیزم سال پیش گروهک پژاک اومد عضوگیری کرد تو کرمانشاه!
میدونی نتیجه افرادی که عضو میگرفتند چی بود؟! سر سه تاشون بریده شد ...

هرچند ماه بعدش سر سه تا از بچه های اطلاعات پیدا شد ... بگذریم!

از این اتفاقات همیشه می افته و اگر ایران زرنگ باشه میتونه به نفع خودش تموم کنه...
اونایی هم که تسامح میکنند همونایی هستند که خیلی از جوانان حزب اللهی! اینا رو پایه های انقلاب میدونند متاسفانه...

مشخصه وقتی طرف بهایی هست نمیاد تبلیغ شیعه کنه و وقتی نفوذی بیگانه هست نمیاد به نفع ما کار کنه....

مثلا یه سازمان مثل صدا و سیما رو کم کم زیر نفوذ در میاره تا با بعضی اقدامات تحریک کننده دست به حرکات بنیادگرایانه بزنه تا جوان وقتی اینو دید از صدا وسیما بکشه کنار بره پا ماهواره.. بعدم همه اینا رو کاری میکنند که بزارند پای اسلام بعد طرف از شیعه میبره و..... برو تا تهش.

به درک واصل کردن امثال ریگی جای خودش ، اما مشکل اون منطقه باید به طور اساسی حل بشه. وقتی نرخ باسوادی منطقه 25 درصد زیر میانگین کشوری است وقتی سطح درآمد مردم اون منطقه 20 درصد مناطق برخورداره ، وقتی کار کافی برای جوانهای اون منطقه وجود نداره ، وقتی .......... ، چطور ممکنه بقیه کشورهای منطقه که حاضرند سر به تن ملت ایران نباشه از این مشکل سوء استفاده نکنند؟

به نظر شما با این وضعیت ایا این موضوع که مردم طرفدار جمهوری اسلامی هستند رو میتونید قطعا تائید کنید!؟ ایا این مردم اعتراض نمیکنند؟!

در کل دوست خوبم مطمئن باش هرچقدرم بودجه به امثال ریگی بدن اونها از ذات اصلیشون که همون قاچاق هست بیرون نمیان .... اگرم میبینی الان داعیه دفاع از سیستان دارند واسه اینه که می دونند نونشون توشه اما در کنارش تجارتشونم خواهند داشت.....

با تشکر

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رومل جان عزیز من شما هم دیگه داری زیادی بچه های اطلاعات رو ضعیف جلوه می دی و پژاک و کومله رو بالا می بری سفسته زیاد خوب نیست برادر! :lol: مثلا یک گروهان 50 نفره حریف چهارتا کومله ای نشدند یعنی چی عزیز من؟! فیلم 300 رو چند بار دیدی برادر من؟! icon_wink اونا از ما می کشن ما هم از اونا می کشیم ولی ما بیشتر می کشیم! :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست من شما اشتباه مفهوم رو گرفتی.... شما تمام نوشته های منو بخونی میبینی من از طرفداران سرسخت اطلاعات هستم.... مطمئن باش بدون اطلاعات ایران ضربه اساسی میخوره اما منظور من یه چیز دیگه بود.. در ضمن مثال زدم..... میتونم مثال بیارم از قدرت اطلاعات: توی یه عملیات در منطقه ..... 8 تا از بچه های سپاه شهید شدن به نحوی خیلی بد.. روی جاده کمین زده بودند.... کار از کشتن پلیس گذشته بود و حالا واسه سپاه کمین میزدن.... اونم یه تیم 4 نفره .... وارد ... شده بودن و مردم بهشون کمک کرده بودند لباس خودی بپوشند و بعد ..... تا یکماه تمام منطقه پر بود از شایعه نحوه به شهادت رسیدن اینا.... بگذریم! ماه بعد یه ملاقات با یه بنده خدایی داشتم که ..... یهت یکه انداختم به همین ماجرا بعد گفت هر 4 تا رو توی کوه ... نزدیک مرز... کشتیم و یکیشون زن بود.... انقاض حرفم: سه ماه پیش در منطقه اسلام اباد شهر.....(بماند) دوست خوبم من وقتی مثال میزنم دارم برای حرفی که زدم مثال میزنم اگر قرار باشه حمایت کنم از اطلاعات این مثالهام میارم.... منتها بعضی جاها هم هست که دست اطلاعات بهش نمیرسه.... میگی نه؟! باشه برو از خودشون بپرس... در مورده گروهان 50 نفره هم باید بگم متیونی از بچه های پاوه بپرسی.... نیروی درگیر شونده گردان ارتش بوده .... اکثرا سرباز وظیفه ... به همراه پشتیبانی کامل... من بیخود مرض ندارم وطنی رو که دوست دارم تضعیف کنم .... کیه بدش بیاد ایران قو ی نباشه؟! اما اتفاقی که افتاده رو باید قبول کرد و در جهت بهتر شدن باید پیش رفت.... حرف منم همینه.. در ضمن دوست عزیزم من دارم در مورده چریک کرد حرف میزنم نه 4 تا قاچاقچی... چریک کرد از بچگی یا تو کوه هست و شجاعه یا اینکه اموزشش میدن..... مطمئن باش ارزش رزمی یه بچه کرد که هنوز سلاح هم دست نگرفته خیلی بیشتر از خیلی هاست.... نمونه هاشم زیاده... نمیخوام متهم به نژادپرستی و.. بشم اما از هرکی میخوای بپرسی برپس ببین میگه کرد کیه و چیه.... اون نیروی درگیر شونده با 50 نفر اونقدر اموزش دیدن که تیرشون خطان میره اونم تو یه کوهستان مه گرفته لای سنگها در مقابل 50 تا سرباز صفر که فقط استالونه و ارنولد دیدن.... من اجبار نمیکنم که حتما حرفم رو قبول کنی.... هرجور راحتی اما بدون قصد من ضعیف نشون دادن اطلاعات نبود هرچند واقع بین هم هستم و نمیگم اطلاعات همه کار بلده انجام بده! یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رومل جان عزیز درست شما داری می گی ولی اون برادران کومله ای این بنده خداها رو توی Disadvantage گیر انتداخته بودند! :lol: یک مثال چیزی هست که می گه «کشتن هزار نفر بهتر از اینه که بزاری یک نفر در بره!» اگر من شخصا مسئولیتی داشتم از مثال دیگه خودتون برداشت کنید که برای دفاع از کشور به روشی متوصل می شدم! icon_wink هینطوری سازمان خلق عرب از بین رفت! درضمن برادر من دلیل نمی شه که فقط هموطنان کرد عزیزمون شجاع باشند! بالاخره انسان شجاع توی همه قشری هست! کمین کردن فرق می کنه با شجاع بودن! مگه خوزستانی ها کم برای ایران و انقلاب گذاشتند؟! هرکس توی محیط خودش خیلی راحتتر می تونه بجنگه مخصوصاً اگر کمین بازی هم باشه! و طرف بالای کوه و تپه هم قایم شده باشه و با سلاح دوربین دار هدف خودش رو بزنه! مگه بچه های خرمشهر که بدون تسلیحات خرمشهر رو نگه داشتند ارزش رزمی نداشتند عزیز من؟! من شخصاً به عنوان یک خوزستانی بهم بر خورد!! :rose: :crying: :crying:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا كه ادم دلش مي خواد بگيرتشون تيكه تيكشون كنه :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

درضمن برادر من دلیل نمی شه که فقط هموطنان کرد عزیزمون شجاع باشند! بالاخره انسان شجاع توی همه قشری هست! کمین کردن فرق می کنه با شجاع بودن!

لیچ عزیز و خوبم

همین کمین کردن در فاصله 200 کیلومتری از مرز و توی مناطق شیعه نشین توسط عده ای سنی! اونم 4 تا بعد انجام عملیات و بعد فرار شجاعت خاص خودش رو میخواد.

مگه خوزستانی ها کم برای ایران و انقلاب گذاشتند؟! هرکس توی محیط خودش خیلی راحتتر می تونه بجنگه مخصوصاً اگر کمین بازی هم باشه! و طرف بالای کوه و تپه هم قایم شده باشه و با سلاح دوربین دار هدف خودش رو بزنه!

معمولا اکراد SVD رو توی مناطق دفاعی به کار میبرن یا ترور نه حین حمله.... سلاح معمولی که گروهک ها ازش استفاده میکنند کلاشنیکف هست.

مگه بچه های خرمشهر که بدون تسلیحات خرمشهر رو نگه داشتند ارزش رزمی نداشتند عزیز من؟! من شخصاً به عنوان یک خوزستانی بهم بر خورد!!

من شرمنده ام و ابدا قصدم ایجاد این چنین موضعی نبود.هرچند بچه های خرمشهر هم همچین تنها نبودند مثل مردم قصرشیرین و...
بله دوست خوبم مشخصه که همه به نوعی از انحاء شجاع هستند.اتفاقا یه تایپیک زده بودند تو همین سایت میلیتاری که من در مورده همین موضوع یه خطابه رفتم!
هرکسی شجاعه و به نوعی شجاعتش رو نشون میده اما بعضیا بیشتر بعضیا کمتر.
بعد هم ملاک من از شجاعت و ارزش رزمی اونی که شما فکر میکنی نیست.

لیچ خوبم من قصد توهین به هیچ ملیتی در ایران رو ندارم اما اگر کتاب ژئوپلتیک فرهنگی و مسئله امنیت ملی رو بخونی یه کم بیشتر ذهنت راجع به حرفام باز میشه.(یه کمی هم جغرافیای نظامی)
بعدا خواستی اطلاعات بیشتری بهت میدم اما بدون که مفهوم حرف من زمین تا اسمان با حرفی که شما برداشت کردی....

وقتی ما میگیم مثلا فلان قوم اینجور هست و اونجور یعنی اینکه به نسبت بقیه مقداری تفاوت داره همونجور که ممکنه یه قوم دیگه از لحاظی دیگر تفاوت داشته باشه با دیگران.

شجاعت هم در همه ی مردم ایران و اقوامش هست خدا رو شکر اما مساله اکراد جداست.
نحوه جنگیدن و پایداری اکراد به قول خودت تو منطقه خودش خیلی خفن هست به نحوی که به جز یه نیروی مشابه از اکراد به احتمال زیاد توان رویارویی نداره باهاش چیزی که تو جنگ هم پیش اومد... اما این مساله به محیط خودش پایان نمی پذیره...

درسته توی خاطراتی که از جنگ میگن اسم غرب کشور رو به عمد به فراموشی سپردن و تمامی حماسه ها رو محدود به نقطه ای خاص کردن اما باور کن که همه چیز اونی نیست که صدا و سیما میگه.
یه مورخ جنگ یه نکته جالب گفت که البته الان همه تائیدش میکنند:
ما نتونستیم دینی رو که به مردممون در مورده دفاع مقدس داشتیم انجام بدیم و به جای اینکه بیائیم تمامی حوادث جنگ رو بیان کنیم فقط روی جنوب و عملیات های اونجا زوم کردیم و چشممون رو از غرب برداشتیم هرچند متاسفانه نتونستیم توی جنوب هم خوب انجام وظیفه کنیم و دینمون رو ادا یعنی به صورت ناقص توی جنوب هم کار کردیم و همین باعث شده که نسل جوان هیچی از جنگ ندونه و...

منظورم اینه که اگر دقت کنی توی فیلمهایی که از جنگ میسازند و... کلا به زور اسمت به یه بسیجی کرد یا ... میخوره در صورتی که حقیقت این نیست.
توی بسیاری از لشگرهای ایران عناصر کرد و.. بودن و بسیار رشادت ها کردن همونطور که جنوبیا و شرقیا و شمالیا و... اما یه توفیر داره کارشون و اون اینکه بیشتر نیروی کرد جز نیروهای زبده که از نظر ارزش رزمی بالاتر هستند حساب میشن.
حقیقتا نمیخوام توهین کنم اما حقیقت جز این نیست...... میتونی یه سر به امارای استانی بزنی ببینی مثلا فلان کشتی گیر شهید به خاطر اینکه به همراه 3 نفر دیگه هر شب به دل عراقی ها زده و کشت و کشتار راه می انداختند و به یاران اربعه مشهور شدن برای بریدن سرشون جایزه معین کردن و.......

ممکنه همین کار رو 4 تا جنوبی هم بکنند اما میخوام بگم دفعات تکرار همچین کاری در افرادی که در غرب کشور زندگی میکنند بیشتر و موفقیت امیزتر بوده....

شرمنده اگر میخوای ناراحت بشی نمیتونم کاری کنم چون چیزی هست که وجود داشته و قطعیه...

اما برای اینکه نگی فقط کردها رو چسبدم یه چیز جالب برات بگم!
توی عملیات مرصاد یه لشکر نقش بسیار تعیین کننده داشت و الان توی منطقه از هرکی بپرسی میگن اگر اینا به خاطر رشادت و لیاقتشون نبود اریان توانایی شکست منافقین رو نداشت.اسم لشکر لشکر خرم اباد هست...
توی بعضی مستندهام نشونشون میده .... اینا تو منطقه ازا حترام خاصی برخوردارند چون از نظر ارزش رزمی در اون مقطع با منافقین برابری میکردند و از نظر شجاعت هم الی ماشالله...

ممکنه تو بگی پس بقیه چی؟! اما باید بگم من منظورم اینه که ضربه اصلی رو اینا دزند و کلید شهرها در دست اینا بود .... نمیدونم میگیری منظورم رو یا نه....

در کل مطمئن باش قصد حرف من اونی نیست که شما یا دیگران ممکنه برداشت کنین

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.