me262

بزرگترين قدرت نظامي قرن 20؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بزرگترین علت شکست آلمان نازی جنگ روانی متفقین بود .به عنوان مثال آلمان ذخیره بالای از گاز اعصاب داشت اما بدلیل ترس هیتلر از اقدام متقابل متفقین از این ذخایر استفاده نشد.به نظر من اگر آلمان در مدیریت منابع بهتر عمل می کرد و تحت تاثیر جنگ روانی قرار نمی گرفت نتیجه جنگ متفاوت بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان آیا به نظر شما اگر آلمان تصمیم بر اشغال آمریکا میگرفت موفق میشد؟ یعنی با ساخت ده ها ناو هواپیمابر کوچک و بزرگ صدها کشتی حمل نیرو و تجهیزات نظامی و زرهی و صدها ناو و کشتی جنگی، آیا موفق به چنین کاری میشد؟ بنظر من اگر آلمان می تونست چنین تجهیزاتی رو فراهم کنه و در قدم اول نیروی دریایی آمریکا رو به طور کامل با این تجهیزات عظیم دریایی مورد انهدام و نابودی قرار بده و بعد اقدام به محاصره دریایی آمریکا بکنه شاید می توانست بخشی از خاک آمریکا رو اشغال کنه اگر می تونست نیروی دریایی آمریکا رو نابود کنه سقوط و شکست آلمان هم به تاخیر می افتاد ......... همونطور که می دونید نیروی دریایی آمریکا حکم بازوان و دستهای آمریکا رو دارند که اگر هیتلر می تونست این بازوان و دستها رو از کتف قطع کنه احتمالا سرنوشت جنگ به شکل دیگری رقم میخورد آلمان این توان رو داشت که بعد از نابودی نیروی دریایی آمریکا اقدام به اشغال بخش هایی از آمریکا بکنه و بعد از اشغال، بنادری رو برای پهلوی گیری کشتی های آلمانی برای تخلیه نیرو و تجهیزات نظامی در مناطق اشغالی در خود خاک آمریکا ایجاد کنه و به این ترتیب پیشروی خودش رو به درون آمریکا شروع کنه که البته لازمه چنین کاری هم با توجه به جمعیت 90 میلیونی اون زمان آلمان اختصاص یک ارتش میلیونی برای این کار بود فرض کنید بعد از اشغال بخش هایی از آمریکا و ایجاد بنادر و گلوگاهها، کشتی های عظیم الجثه آلمانی هر چند روز یکبار هزاران هزار سرباز و هزاران تانک و نفربر و تجهیزات نظامی و زرهی رو به خاک آمریکا منتقل کرده و این روند رو تا مدتی ادامه میدادند و با ایجاد پایگاهها و فرودگاههای نظامی موقت در مناطق اشغالی خاک آمریکا چه ها که نمی توانستند انجام دهند البته بعد از نابودی کامل نیروی دریایی ارتش آمریکا با اشغال پایتخت ساحلی این کشور یعنی واشنگتن و شهرهای بزرگ و کوچک اطراف پایتخت و اشغال بعضی از شهرهای بزرگ و مهم آمریکا و بمباران سنگین کارخانه ها و صنایع نظامی و صنعتی و استراتژیک دیگر ایالات آمریکا و تشکیل یک رژیم دست نشانده آمریکایی در واشنگتن و دیگر مناطق اشغالی و اعلام تسلیم آمریکا توسط این دولت دست نشانده آمریکایی می تونست سرعت اشغال، فروپاشی و تسلیم این کشور رو چند برابر کنه که اگر حتی دیگر ایالات آمریکا هم تسلیم نمیشدند میشد با بمباران و موشک باران سنگین و مداوم صنایع صنعتی این ایالت ها قدرت تحرک و حرکت رو از اونها گرفت البته بمباران شیمیایی و میکروبی و ........... شهرهای بزرگ و مهم این ایالات ها و کشتن یک بارهء میلیونها شهروند غیر نظامی در ایالت های مذکور در آن واحد، اون ایالت ها و ایالات دیگر رو هم وادار به تسلیم میکرد که در شرایط بوجود آمده ایالت های دیگر هم چاره ای جز تسلیم نداشتند چون دیگه نه تجهیزات و نه نیروی انسانی براشون باقی مونده بود یا مثل بچه آدم تسلیم میشدند و یا توسط نیروهای آلمانی ایالات و شهرهاشون یکی پس از دیگری اشغال میشد .............. که البته همه اینهایی که نوشتم وابسته به چند اقدام بود
1- ایجاد و پیاده سازی یک سیستم تقلیدی همانند سیستم سیاسی و نظامی ........ شوروی در آلمان
2- جذب میلیونی سرباز از زنان و مردان آلمانی برای جبهه های جنگ به شدت تشنه به نیروی انسانی
3- متوقف کردن ارتش سرخ و عقب راندن آن از نزدیکی مرزهای آلمان تا حد ممکن
4- اقدام به اشغال دوباره بخش های وسیعی از خاک شوروی به هر قیمت ممکن
5- استفاده بسیار گسترده از تسلیحات ممنوعه بر علیه متفقین
6- مقاومت و پایداری در مقابل حمله های شیمایی و میکروبی به شهرهای آلمان
7- ساخت کارخانه های عظیم تسلیحاتی در مناطق امن اشغالی و تحت کنترل ارتش آلمان
8- ایجاد اردوگاههای جدید کار اجباری در تعداد بسیار بالا
9- تشکیل یک ارتش جديد چند ده میلیونی تازه نفس از زنان و مردان آلماني
10- و .......

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
iran_400 عزیز : این سناریوی شما تنها در صورتی ممکنه که طرفهای دیگر درگیر در جنگ رو کنار بزنیم. و فقط طرفهای درگیر رو به آلمان نازی و ایالات متحده محدود کنیم. که در اون صورت بازم من درش حرف و حدیث میبینم و به قطع نمیشه گفت که عملیه.

با برقرار بودن شرایط شما برای تحقق این سناریو هم فکر کنم حداقل باید تاریخ پایان جنگ رو +10 یا +15 فرض کنیم.
بازم اساتید باید نظر بدن. و ما درس بگیریم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام به همگی
این اولین پستمه تو این انجمن ، من خیلی وقت بود که اینجا فقط میخوندم و کلا علاقه خاصی به جنگ جهانی دوم دارم و در موردش مطالعه داشتم و گفتم اولین پستم تو این تاپیک باشه.

خدمت همه دوستانی که اعتقاد دارن شوروی > آلمان هست چون تو جنگ جهانی تونست اونها رو شکست بده باید بگم این طور قضاوت خیلی نا عادلانه هست. شما نباید آلمانی که درگیر در چند جبهه هست رو با شوروی مقایسه کنید بلکه باید کلیه جوانب رو در نظر بگیرید.
1. آلمان تو جنگ استالینگراد اول از شوروی شکست نخورد بلکه این اول نیروهای ایتالیا و رومانی (فکر میکنم ) بودن که از شوروی شکست خوردن و باعث محاصره نیروهای آلمانی شدن. تو استالینگراد چپ و راست دست ایتالیا و رومانی بود و وسط دست آلمانها. نیروهای شوروی تونستن اون 2 تارو شکست بدن ولی تا چندین ماه نتونستن آلمانها رو کاملا از استالینگراد بیرون کنن.
2. آلمان زمان جنگ با شوروی نیروی هوایی درست و حسابی در اختیار نداشت. تمام نیروی هوایی آلمان تو غرب بود.
3. آلمان زمانیکه شوروی بش حمله کرد معادن اصلی تامیین کننده و کارخونه هاش همه توسط امریکا و انگلیس بمبارون شده بود.

اگه شما بخاید ارتش نازی رو با شوروی مقایسه کنید باید کامل با هم مقایسه کرد نه فقط تانک در برابر تانک
من مطمئنم اگه هیتلر نیروی هوایی خودش رو در اختیار داشت (تازه نیروی دریایی بماند) میتونست شوروی رو شکست بده. (نه به این راحتی ولی شدنی بود)
استالین یک دیکتاتور بود (نمیدونم تا چه حد و چقدر مردم دوستش داشتن ) ولی فکر میکنم اگه موسکو تصرف میشد ممکن بود شوروی همون موقع از هم بپاشه و دیگه کسی مقاومت نکنه.

در مورد امریکا هم که خوب امریکا بعد از جنگ همه دانشمندای نازی رو برد. موقع جنگ امریکاییا کلا جلو تانکا آلمانی هیچ غلطی نمیتونستن بکنن. تو یک فیلم دیدم یکی تعریف میکرد ما 5-6 تا تانک بودیم یهو رسیدیم به یک تایگر هرچی بش میزدیم هیچ تاثیری روش نداشت! یهو برگشت یکی یکی هممونو زد. این بابا هم در رفته بود خودش.
کلا تو جنگ جهانی آلمان ارتش هواییش رو به خاطر رادار داشتن انگلیسیا از دست داد. و ارتش زمینیشو به تعداد زیاد ارتش شوروی وگرنه هیچ کدوم نمیتونستن به تنهایی از پسش بر بیان.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام به اساتيد
به نظرمن روسيه قويترين ارتش دنياست اما نبايد به سادگي از فناوري هايي كه از ارتش المان نازي به روس ها منتقل شده گذشت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]دوستان چرا كسي از آمريكاي بي صاحاب حرفي نميزني

يعني اينقدر بي ارزشه كه كسي حوصله در موردش حرف زدنو هم نداره [/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
master1986 سلام
آلمان بخش بزرگي از اروپا رو در اختيار داشت كه اگر حماقت تاريخي هيتلر در دنكرك نبود بخش بزرگي از ارتش انگلستان نابود و تار و مار ميشد اما هيتلر بخاطر نشان دادن حسن نيت به انگلستان اين كار رو نكرد و به رغم اصرار فرماندهان و ژنرال هاي آلماني اجازه اين كار رو به ارتش آلمان نداد ...... بعدها همين نيروهاي انگليسي ستون فقرات و استخوانهاي ارتش انگليس رو تشكيل دادند و باعث ايجاد دردسر براي ارتش آلمان در اروپا شدند در خاطرات مقامات بلند پايه انگليسي اينطور امده كه در اون زمان بجز نيروهاي پليس و نيروهاي داوطلب نيروي ديگري در داخل انگلستان باقي نموده بود كه اگر هيتلر سربازان انگليسي رو در دنكرك نابود ميكرد بعدها به راحتي مي تونست انگلستان رو بدون مقاومت اشغال كنه خلاصه در اروپا بجز ارتش انگلستان نيروي مطرح ديگري براي مقابله با هيتلر وجود نداشت ......... هيتلر بايد همون موقع اقدام به نابودي ارتش انگليس در اون منطقه ميكرد و بعد خود انگلستان رو اشغال ميكرد و بعدا تمام تمركزش رو روي متوقف و فلج كردن ارتش سرخ و نابودي 100٪ نيروي دريايي آمريكا جمع ميكرد كه با اين اقدامات ميشد زمان بيشتري خريد و دوباره ارتش آلمان و صنايع نظامي و غير نظامي آلمان رو بازسازي كرده و در مناطق امن و اشغالي و دور از جبهه هاي جنگ كارخانه هاي عظيم تسليحاتي در تعداد زياد راه اندازي كنه كه متاسفانه با لجاجت و حماقت هاي شخص هيتلر هيچوقت هيچكدوم از اينها محقق نشد .........

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=18]آلمان نازی بود[/size]
اما اگر شخصیتی مثل هیتلر دست از جاه طلبی بر میداشت و به حرف ژنرال های نخبه خودش گوش فرا میداد شکست این کمونیست ها هم راحت بود .
اون دوستی هم که فرمودند چرا حرف از آمریکا به میان نمیآید و.... باید بگم به نظر من آمریکا هم که کشور( مقر) جدید فراماسون ها بود تا اینکه اثبات کند به عنوان ابر قدرت در قرن جدید نیاز به جایگاه جدیدی در جهان در عرصه نظامی دارد وارد این جنگ مشکوک!! که زمینه ایی برای نظم نوین جهانی بود .شد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم رب الشهدا

به نظر بنده قدرت تسليحاتي و نيروي انساني شوروي در قرن بيستم بسيار بهتر از ساير رقبا بود .
بقيه دك و پز شون زياد بود .

( بهتر از همه ي اينها اسلام بود كه تونست در مقابل هر دو ابر قدرت برتر جهان بايسته و در ايران ُانقلاب كنه )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شرمنده زیاد به سوال نمی خوره ولی نظر منه دیگه
بنظر من ایران
شرمنده ها ولی اگه تمام نیروهای مکانیکی روی کره ی خاکیم داشته باشی باز حرف آخر و نیروی پیاده نظام میزنه

روسیه بنیادش بر اساس کمونیسم هست ، انقدر امید به زندگی اونجا پایینه که وقتی بهشون میگی چرا سیگار و ترک نمی کنی ؟! میگن که چی چند سال بیشتر زنده باشم ( بیشترین آمار سیگاری های دنیا رو داره )

توی جنگهای گدشته اکثر اوقات آمریکا بواسطه ی متحدانش حمله کرد ، مرد تنها اومدن تو میدون نیست icon_eek

آلمان نازی ( اصلا آلمان همین آلان ) فوق العاده در ساخت جنگ افزار و ابتکار تو این زمینه قویه ، ولی بزرگترین مشکلش همون حسه زمان هیتلره خود بزرگ بینی کاذب
دیر میگیره که گیر افتاده ( هیتلر خیلی جا ها می تونست خیلی کارا بکنه ولی خوب حسه پیشوا بودن عملکردش وکند کرد آخرشم یه سوراخ تو کلش وا کرد ) icon_question
ولی ازین حرفا بگذریم آلمان نازی بیشترین پیشرفتها رو در زمان جنگ داشته که جنگ افزار های آلان اکثرا مدیون اختراعشون تو اون زمانند ( مثل موشک های دور برد )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شوروی شاید در ظاهر ارتش بزرگ خفنی داشت ولی بسیار احمقم بود و من بر خلاف خیلی از دوستان سال های آخر شوروی و کلا پایان قرن 20 سال برتری و قدرت آمریکایی ها می دونم شما به نیروی دریایی آمریکا نگاه بندازین اختلاف فاحشی با همه دنیا به خصوص با شوروی داشت نیروی دریایی اولین فاکتور و فرق یه ابرقدرت با بقیهه کشورهاست در زمینه موشکی تا حدودی برتر بود ولی نه تا انقدر که یه برتری استراتجیک مطلق حساب بشه شوروی ها هم تمام مغزشونو صرف این جمله احمقانه کمیت بر کیفیت پیروز میشه می کردم غافل از اینکه خوب منابعم به هم نحو از دست میره مثلا فرق می کرد فرض آمریکا 5000 کلاهک داشته باشه شوروی 10000 کلاهک داشته باشه ولی شوروی احمقتر از این حرفا بود که این کارو نکنه
ولی واقعا به آمریکایی ها حق داد که از شوروی بترسن یه کشور با اون عمق استراتجیک اون حجم جمعیت و اون سطح تکنیکی و کمی واقعا وحشتناک
از همه هم نابغه تر باهوش تر آلمان نازی کلا ملت باهوشین
من قرن 20 رو به 5 قسمت تقسیم می کنم از زمان آلمان نازی نه قبلش
یک پنجم اول آلمان
سه پنجم وسط شوروی
یک پنجم آخر آمریکا چون داشت به شدت جلو می زد شوروی به خاک سیاه نشست و بدترم میشد چون از گلوشون می زد تعداد کلاهکاشو زیاد می کرد عجب کلاه گشادی این آنگلوساکسونا سرش گذاشتن
با اجازه من 2 فکتور دیگم قاتی کنم
طبق آمار آمریکا بزرگترین قدرت اقتصادی جهان در کل کره زمین بود و هیچ قدرتی از اول تاریخ نتوسته به اندازه قدرت مطلق جهان باشه چه هجومونی و اقتصاد و نفوذ سیاسی ولی داره کم میشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام

بنظر من ارتش شوروي چه در قبل از جنگ جهاني و چه بعدش بطور بلامنازع قويترين ارتش جهان بود . چراكه تجهيزات ارتش سرخ چه از نظر كمي و چه از نظر كيفي روي دست تمام رقباش زده بود . توان زرهي و موشكي كه شوروي در زمان اوج قدرتش داشت واقعا بينظيره (بيش از 500000 خودروي زرهي اعم از تانك . نفر بر و غيره !) حتي همين الان هم كل نيروهاي ناتو به اندازه ي كمتر از نصف ارتش روسيه تانك و زره پوش دارند و دليل اينكه ناتو هنوز جرات نكرده حتي بعد از جنگ سرد هم خودش رو منحل كنه همين قدرت ميراث دار شورويه

اينكه گفته ميشه شوروي در زمان جنگ جهاني دوم فقط از نظر كميتي برتر بوده نه كيفيت هم بنظر من حرف بي اساسيه . شما همين تانكهاي ارتش سرخ رو با تانكهاي آلماني و امريكايي زمان جنگ جهاني دوم مقايسه كنيد متوجه برتري واضح تانكهاي روسي ميشيد . مثلا همين تي-34 براي اولين بار از سيستم تعليق مستقل براي هر چرخ استفاده ميكرد كه تحركش رو بشدت افزايش ميداد . زره شيب دار تي-34 هم در نوع خودش بينظير بود بطوريكه حتي آلماني ها هم مجبور شدند طرح زره شيبدار رو از روسها كپي كنند .

موارد زياد ديگه اي از برتري تانكهاي تكنولوژيكي روسها در جنگ جهاني دوم وجود داره . مثل تانكهاي هدايت كنترلي يا ُتله تانكُ ارتش سرخ (كه در سال 1920 ساخته شده بودند‌!) تانك مخوف تي-35 ُ راكت انداز كاتيوشا كه با قدرت سركوب وحشتناكش در اسمولنك پشت آلمانها رو به لرزه انداخت و ...

علاوه بر اينها برتري اطلاعاتي شوروي به لطف نهادهاي امنيتي قدرتمندي مثل ك.گ.ب و جي.آر.يو كه در تمامي برهه هاي قرن بيستم (از جنگ جهاني دوم تا به امروز) خودش رو ثابت كرده بيش از پيش به برتري نظامي شوروي كمك كرده .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.