SAEID

مقایسه جنگنده های جنگ جهانی دوم

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام بنا به درخواست یکی از کاربران (borna) این تاپیک به منظور مقایسه جنگنده های مورد استفاده در جنگ دوم جهانی ایجاد شد. دوستان برای شروع دو هواپیما پیشنهاد دهند تا شروع به بحث کنیم. من مقایسه بی اف109 با اسپیت فایر رو به عنوان مقدمه پیشنهاد میکنم. icon_frown تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مشخصات چند جنگنده ي جنگ جهاني دوم: La-5: سال تولید : 1942 تعداد خدمه : ا نفر طول : 8.68 متر ارتفاع: 2.54 متر فاصله ی دهانه ی دو سر بال: 9.80 متر وزن خالی: 2605 کیلو گرم قدرت موتور: 1630 اسب بخار حداکثر سرعت: 648 کیلومتر بر ساعت برد: 765 کیلومتر حداکثر ارتفاع عملیاتی : 11000 متر نرخ اوجگیری : 16.7 نوع و تعداد مسلسل ها: 2 عدد توپ 20 میلیمتری مهمات: 500 کیلوگرم بمب ساخت: شوروی P-40 کرتیس سال اولین پرواز : 1938 تعداد خدمه: 1 نفر طول: 9.66 متر ارتفاع: 3.76 متر فاصله دهانه دو سر بال: 11.37 وزن خالی: 2880 کیلوگرم قدرت موتور : 1150 اسب بخار حداکثر سرعت : 580 کیلومتر بر ساعت برد: 1100 کیلومتر حداکثر ارتفاع عملیاتی : 8800 متر نرخ اوجگیری: 11 متر بر ثانیه نوع و تعداد مسلسل ها : 6 عدد مسلسل 12.7 میلیمتری مهمات:680 کیلوگرم بمب ساخت: امریکا F6F HELLCAT شرکت سازنده: گرومن سال ورود به خدمت: 1942 سال اولین پرواز: 1942 تعداد کل تولید شده: 12514 طول: 10.24 ارتفاع: 3.99 دهانه ی دو سر بال: 14.5 وزن خالی : 4189 حداکثر وزن برخاستن: 6990 حد اکثر سرعت: 611 سقف پرواز : 11368 قدرت موتور : 2000 تا 2175 در مدل های مختلف تسلیحات: 6عدد مسلسل کالیبر 5 اینچ ساخت: امریکا A6M zero شرکت سازنده : میتسوبیشی سال ورود به خدمت 1939 سال اولین پرواز : 1940 تعداد کل تولید شده: 11000 فروند طول: 9.06 ارتفاع: 3.05 دهانه دو سر بال: 12 متر وزن خالی : 1680 حداکثر وزن برخاستن: 2796 حداکثر سرعت: 536 میزان اوجگیری: 13.5 متر بر ثانیه برد: 1923 کیلومتر سقف پرواز: 10000 قدرت موتور: 950 تا 1100 در مدل های مختلف تسلیحات: 2 عدد مسلسل 7.7 میلیمتری و دو توپ 20 میلیمتری

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من هل كت از تمام جنگنده هاي بالا قويتر هست و بايد با bf109 مقایسه شود دوستان من اطلاعی از این جنگنده ی بی اف 109 ندارم اگه لطف کند کسی مشخصات این جنگنده را هم در اختیار ما بذارد بهتر می توان نظر داد.ممنون icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان توجه داشته باشند که دو جنگنده انتخاب شده توسط مدیر، بر اساس توانایی ها و نیز مشخصات فنی مشابه و کارکرد مشابهی که در جنگ داشتند انتخاب شده اند. توجه داشته باشید برخی از هواپیماهای آمریکایی صرفا در نیروی دریایی آمریکا (بیشتر با موتورهای ستاره ای) و برخی صرفا در نیروی هوایی و زمینی (بیشتر با موتور های خطی) کاربرد داشته اند. بنابراین باید هواپیماهای هم رده را با هم مقایسه کنیم. جنگنده آلمانی با موتور ستاره ای fw-190 می باشد که از نظر قابلیتهای فنی با موستانگ آمریکایی قابل مقایسه است که البته موتور آن خطی است. هواپیماهای نیروی دریایی آمریکا هم بهتر است با هواپیماهای ژاپنی بیشتر مقایسه شود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند تا كليپ از بي اف 109 و اسپيت فاير http://www.youtube.com/watch?v=iRWVwL8kwA0&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=un9g_16UMpQ&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=ztcmanwufVg&feature=related دوستان من انگليشم زياد خوب نيست :cry: دوستاني كه واردن يه چند تا مطلب درباره ي اين دو جنگنده ترجمه كنند تا بتونيم نظر بديم . از بزرگاني مثل اقاي كركس و lich و mr fox و اقا حامد خواهش دارم در بحث شرکت کنند .ممنون icon_frown :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه یه 3 هفته دیرتر این پست رو می دادی می تونستم یه مقدار اندکی امار دربارشون بدم. حیف فرصت ندارم فلا :lol: ولی به نظر من bf109E و fw-190 فوک ولف از همه سر ترن. بعدش موستانگp-51 بعدش اسپیت فایر رو با یکی از هواپیماهای شوروی که اسمه دقیقش رو یادم نیست در یه رتبه دونست. البته اسپست فایر بهتر بود ازش یه کم. .البته باید مشخص کنیم منظورمون مقایسه بین شکاریهاست یا بین جنگنده بمب افکنها. چون هواپیماهای اشتوکا هم جنگنده بودن هم بمب افکن. ولی تخصص شون بمب افکن بود. یه چیزی مثل f4 امروزی. ولی اگه مقایسه بین شکاریهاست همون بالاییها. icon_frown luftwaffe :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان اين هل كت جز چندكاره هاست یا جنگنده هست فقط ولي وجدانا هل كت خيلي قوي a6m هم قوی ولی هل کت یه چیز دیگست دوستان اگه لطف کنند در مورد این موضوعی که دوستمان sasha گفت موتور های ستاره ای و خطی اگه یکم توضیع بدین ببنیم چیه داستانش.ممنون icon_frown :lol: در قوی بودن bf109 هیچ شکی نیست ولی اگه مشخصاتشون باشه می شه فهمید که در چه زمینه هایی بی اف 109 و در چه زمینه هایی اسپیت فایر و فوک فلف بهتر هستند. ما منتظریم. :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.