arshya4171

جدول مقایسه توان نظامی ایران و آمریکا

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

اتفاقا بله ولی خودم رو زیر دست شما نمی ندازم icon_cheesygrin
در مورد این حرفم هم معذرت می خوام چون حرف شما تمسخر بود من هم مقابله به مثل کردم خوب شما ناراحت شدی چه جوریه که فکر می کنی بقیه ناراحت نمی شن تازه من به خود شما چیزی گفتم شما کل اعتقادات و ارمانها و ارزشهای فرد و یا در بعد بیشتر اجتماعی رو زیر سوال می برین و بعد هم می گین ببخشین ما واقع بین هستیم برادر من این درست نیست و دیگه این روش رو دنبال نکنین من توی بیشتر تاپیک ها نظرات شما رو می خونم ایا خوشحال شدین از این چند روز گذشته به نظر من نه به گلوتون اومده(از دست من icon_arrowd ) پس شما هم درک کنید که واقع بینی و روشن فکری رو نباید برای تمسخر به کار گرفت ما همه می دونیم اگر با امریکا بجنگیم کشته می دیم و نابود میشیم ولی این دلیل نمی شه خودمون با دست خودمون ظلم رو هم بپذیریم اونم بعد از چند قرن پیش تازه یه حکومتی اسلامی پیدا شده که نفسی بکشیم امام حسین هم می دونست این راه اخرش کجاست اما در کنار تعقل و روشن بینی و در کنار اعتقادات و ارمانهاش کشته شدن رو به جان و دل پذیرفت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آخه من کی گفتم ظلم رو قبول کنیم و ساکت بشینیم؟ آخه چرا حرف توی دهن من میذاری برادر؟
من مشکلم اینه با شما!
من میگم وقتی نمیتونی با حریفت مبارزه کنی و میدونی که شکست میخوری و کشورت رو به باد فنا میدی خوب بجای جنگ از جنگ پیشگیری کن!
ما که پزشکی میخونیم میگیم وقتی نمیتونی با یه بیماری مبارزه کنی خوب ازش پیشگیری کن!
اما متاسفانه الان میبینیم خیلی ها دارن بر طبل جنگ میکوبن! درصورتی که به خود آنها هیچ آسیبی نمیرسه و فقط ملت بدبخت ما باید تاوانشو پس بدن!
بعضی ها هم که انگار دارن بازی رایانه ای انجام میدن! همه رو دست کم گرفتن و احساس میکنن با چند تا کلاش شدن ابرقدرت و...
من دوست دارم همه واقع بینانه به قضایا نگاه کنن! بعضی ها هم حرف هایی میزنن که آدم رو مجبور میکنه یه چیزی در جوابشون بگه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب اصلا شما درست می گی خوب راه کار بدین تا ما هم که نمی فهمیم بفهمیم برادر من وقتی اونا دنبال جنگن ما می گیم بیاین مذاکره بیاین برای مبادله سوخت ور می دارن قطعنامه می نویسن ما باید چکار کنیم شما بفرمایین .

تاریخ نه چندان دور ما ثابت کرده هر جا ما یک قدم عقب نشستیم اونها دو قدم جلو اومدن و یا اینکه از بعد نظامی بگم شاید واقع بینانه تر جلوه کنه یک قانون نظامی میگه وقتی نیرویی اساس رو بر عقب نشینی گذاشت دیگه وایسادن و تثبیت موقعیت به این سادگی ها امکان پذیر نیست و یا خیلی سخت میشه .

شما فکر می کنی چرا امام توی جنگ تند تند پشت سر هم دستور حمله می داد و همین اقایون جام زهر درست کن هی طفه می رفتن چی شد امام با همون بیان ساده داشت یکی از پیچیده ترین تاکتیک های نظامی رو گوشزد می کرد تا جایی که بعضی جاها که خون به دلش می کردن همین اقایون مسیول جنگ رو به پیام به مردم برای سرازیر شدن به جبهه ها تهدید می کرد .
حالا می دونین چرا اما از چیزی می ترسید که اخر جنگ سرمون اومد و اون زمان دادن به دشمن برای تثبیت موقعیت دفاعی خودش بود به شکلی که در انتهای جنگ مواضع دفاعی در مرزهای ما و عراق به ۹ ردیف رسیده بود و مسیولین ارتش بارها به امام نوشتن که دیگه با این امکانات و تاکیتیک ما نمی تونیم به این مواضع حمله کنیم و نتیجه اون طرحریزی عملیات فاو بود که با اینکه در نوع خودش در تاریخ نمونه نداشت ولی ارتشی ها بر این اعتقاد بودن و هستند که فاو اینقدر هم با رازش نبود که این همه به خاطرش تلفات بدیم و بجز یه کارخانه نمک چیزی به دست ما نیفتاد.

پشس ما هم چاره ای جز مقابله به مثل نداریم که عقب نشینی برای ما عواقب سختی داره حرفهای شما درست اما ما چاره ای نداریم و نمونه این حرفهای شما رو 8 سال توی این مملکت زدن و جز دادن قطعنامه و تحریم بیشترو حتی تعلیق غنی سازی چیزی گیرمون نیومد و حتی به جایی رسیدن غربی ها که می خواستن رشته های مرابت با هسته ای رو هم از دانشگاهامون بزرایم کنار برادر من حرف شما مثل اونهاست پس حق بدین که ما نباید از سوراخی که یکبار گزیدیم دوباره بگزیم و تاریخ برای عبرت ماست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر من نه ما دوست داریم وارد جنگ بیم نه اونها! خیالت راحت هم باشه که جنگ به این سادگی ها رخ نمیده!
نه این ایران ایرانه چند ساله پیشه! نه دشمن همون عراق!
همه چیز فرق کرده! بازم میگم که جنگ آخرین گزینه هست! آتیش این قطعنامه از تبادل سوخت شروع شد! اول گفتیم تبادل نمیکنیم! اونا گفتن در خاک این 5 کشور تبادل بشه! قبول نکردیم و همون تبادل رو فعلا شفاهی! در خاک ترکیه انجم دادیم و اونها بنا به دلایل خودشون تحریم کردن!
دوست عزیز نه شما بیسوادین نه هیچ یک از اعضای سایت! بلکه باید یکم واقع بین باشیم! همین!
من نه راه حلی دادم و نه بلدم! فقط میدونم جنگ راه حلش نیست! چون زیانش فقط به ما میرسه! آیا تیری به سوی خاک امریکا شلیک میشه؟ خیر!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب شما که راه کار نداری نمی تونی انتقاد هم بکنی چون انتقاد یعنی دیدن خوبی و بدی با هم و بعد دادن راهکار وگرنه یعنی تمسخر و بهانه گیری.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابا دعوا نکنین.الان میان تاپیکو قفل میکنن میره پی کارش.ندای وظیفه ی عزیز،پیشنهاد میکنم قوانین سایت رو دوباره بخونین.یکی از قوانین اصلی سایت اینه که به کسی توهین نکنیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله شما فکر کن اون راه من بود راه شما چیه.
اقا اصلا یکبار دیگه تعریف انتقاد رو بخون.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من فكر ميكنم اين جدول هيچ ارزشي نداره!
چون محدوده فعاليت ارتش آمريكا در جهان هست و محدوده فعاليت ايران منطقه اي
شما خود ايالات متحده رو ببينيد كلي جنگنده و تجهيزات نظامي ميخواد تا خاكش رو پوشش بده!
اين تعدادي كه نوشته كه كليشون اطراف چين و روسيه و اقيانوسها هستند! كلي اف 22 توي آلاسكا و .. داره از ترس روسيه!
به طور مثال ايران به اين همه زير دريايي نيازي نداره icon_cheesygrin حالا آمريكاييها با اين تعداد زير دريايي كه در جدول قيد كردند ميخوان چي بگن؟ :(
ايران كلي جزاير در خليج فارس داره كه وقتي در تپه هاي اونها ميشيني چراغ هاي ماشينهاي در حال حركت كشورهاي همسايه رو ميبيني!
اين تعداد جزاير پشتيباني لجستيكي وحشتناكي براي نيروي دريايي هست شما حتي با استقرار توپخانه توانمند كار 500 تا موشك سان برن و ... انجام ميدي!
ايران در حال حاضر نيازي به موشك 10000 كيلومتري داره؟!!! با 2000 تا 3000 تا كل منطقه رو پوشش ميده پس در حال حاظر اين ولخرجيها بدرد ايران نميخوره شما موشك اسكندر بساز به اندازه 1000 تا موشك قاره پيما براي ايران توانمند تره!
شما روي مواد منفجره شديد النفجار كار كن تا با هر موشكي خسارت بيشتري بزاري (موشكهاي ايراني حتي گردشون ديوار رو سوراخ ميكنند!)
آمريكا بسياري از هزينه هاش صرف حقوق و حضور نظامي در جهان ميشه شما حساب كن آمريكا ميخواد كل دنيا رو پوشش هوايي بده فقط هزينه تعمير و نگهداريش icon_arrowd :mrgreen: :(
ميخواد حقوق 5000 دلاري بده :(
حداقل حقوق 2000 دلاري بده :(
من همين الان ميگم اگر ايران در زمينه هوايي به روز بود آمريكا رو پودر ميكنه

از جنگيدن هم ترسي نداريم! اون زمان رييس علي دلواري ما داشتيم با تفنگ ساچمه اي ميجنگيديم ولي انگليسيها ناو داشتند!
در دوران قبل انقلاب اين همه فاصله با دنيا مقداري جبران شد و حداقلش اين بود كه فهميديم چه چيزهايي در دنيا هست و ...
در دوران انقلاب و جنگ فهميديم اين ارتشي كه هوانيروزش بعد انگليس بود با تمام شدن موشك هاش بايد خاك تو سر خودش كنه
فهميديم اين ارتش تمام آمريكايي و به قول خودش مدرن با چند تا جمر ساده روسي از كار افتاد
فهميديم جنگ يعني چي
فهميديم به غير از حملات نظامي در زمينه اقتصادي چه تهديداتي ميشويم و حتي از نظر سياسي چه شلوغيهايي ممكنه رخ بده!

امروز وقتي حرفي از جنگ ميشه وقتي آمريكا ميگه كشتي هاتون ميگرديم وقتي ميگن گه ميخوريم
اصلا چيز تازه اي نيست و كشور ما تجربه همه چيز رو داره و
[color=red][size=24][b] ميفهمند كه ايران در همه شرايط آماده هست[/b][/size][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='amirandamir' timestamp='1217962014' post='42789']
[quote]اصلا نباید ایران را با امریکا مغایسه کرد و معنایی هم ندارد همه میدانیم که ارتش ایالات متحده امریکا حتا از کل نیروهای کشورهای غربی عضو ناتو هم به تنهایی قویتر است. حالا من فکر نمیکنم که بین امریکا و ایران جنگی از نوع نظامیش رخ دهد.
نبرد ایران و غرب در عرصه و میدان اقتصادی به پیش خواهد رفت و نتیجه خواهد داد. انها تصمیم گرفته اند که ایران را با تحریمهای سخت اقتصادی به زانو در آورند مثل کره شمالی. شاید در آینده دیگر نتوانیم نفت خام بفروشیم، ۹۰٪ از در آمد دولت ایران به نفت وابست است. در مغاله ای خواندم که آنها در مرحله بعدی تحریمها تصمیم دارند و به شرکتهای بیمه بین المللی دستور داده اند که نفتکشهایی که برای ایران نفت خام حمل میکنند را بیمه نکنند، خطوط هوایی را بسیار محدود میکنند و امثالهم، میدانید یعنی چه؟
[color=red]پس سر نوشت این نبرد یا جنگ در عرصه اقتصادی ورق خواهد خورد و نه در میدان جنگی دیگر.[/color] icon_idea[/quote]

بله؟جلوي صادرات نفتي سومين صادر كننده نفت رو بگيرن؟
برادر شما حالتو خوبه؟شرمنده ها ولي من كه سرم داره سوت ميكشه.
فقط بهت بگم در اون صورت بايد روي هر بشكه قيمتي معادل هزار دلار بذاري.
آمريكا در ماه اول خودش با اين حركت به خاك سياه ميشينه(درسته كه ما هم به خاك سياه ميشينيم)مخش كه عيب نكرده خود زني كنه.
من قبول دارم كه اين جنگ در عرصه اقتصادي جلو خواهد رفت ولي نه در چرخه نفت.
مثل اين ميمونه كه شما دستت درد كنه واسه اينكه خوبش كني اونو قطع كني.شما اينكارو ميكني؟
بذار خيالتو راحت كنم.ما قدرتمند ترين سلاحمون حتي قدرتمند تر بمب اتمي همين نفتمونه.كافيه يه شير فلكه رو ببندي.به همين راحتي چين با چماق ميزنه تو سر آمريكا كه دست از سر ايرانيا بردار كه ما داريم بدبخت ميشيم.
بقيه كشورايي هم كه از ما نفت ميگيرن هم از چين حمايت ميكنن و به همين راحتي آمريكا شكست ميخوره.
يا بمب اتم ميزنه.يا تسليم ميشه.
[/quote]الان برو ببین صادرات نفتمون از دوملیون و خوردی به 600-500هزار تا رسیده( برداشت از سخنان رییس جمهور فعلی)قیمت نفت از زمانی که ما دو ملیون صادر می کردیم یه دلار اومده پایین :mrgreen: ولی امریکا قولدر و باهوشه می دونه چی جوری باید کار کنه این جوری هم مارو از صحنه ی نفتی حذف کرد هم قدرت خودشو به رخ کشید واقعا منم مث تو فکر می کردم ولی اصلا به این فکر نمی کردم که آمریکا هم کارشناسان خبره ای داره

اینجوری ه کار دیگه هم کرد که من فراموش کرده بودم این که توانایی استراتیژیک ایران رو ازش گرفت این توانایی تاثیر گزاشتن بربازارهای بزرگ و بسیار پر اهمیت نفت بود اگه ایران یه هو صادرات نفتو به 500هزار تا می رشوند تاثیر روانی این امر باعث ضرر بیش از حد و میلیارد دلاری امریکا تنها در یه روز می شد حتی دشمن خونی امریکا روسیه رو هم تقویت می کرد البته رقبای مهمشو مث ایران و چین رو بیشتر صدمه میزد ولی این گونه آب از آب تکون نخورد تنها این وسط ایران ضرر کرد در حالی که ایران می تونست با تحمل همین ضرر دشمنانشو هم پایین بکشه ای کاش اینکارو می کرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
[quote name='lordashrafi' timestamp='1375657428' post='326665']
[quote]اصلا نباید ایران را با امریکا مغایسه کرد و معنایی هم ندارد همه میدانیم که ارتش ایالات متحده امریکا حتا از کل نیروهای کشورهای غربی عضو ناتو هم به تنهایی قویتر است. حالا من فکر نمیکنم که بین امریکا و ایران جنگی از نوع نظامیش رخ دهد.
نبرد ایران و غرب در عرصه و میدان اقتصادی به پیش خواهد رفت و نتیجه خواهد داد. انها تصمیم گرفته اند که ایران را با تحریمهای سخت اقتصادی به زانو در آورند مثل کره شمالی. شاید در آینده دیگر نتوانیم نفت خام بفروشیم، ۹۰٪ از در آمد دولت ایران به نفت وابست است. در مغاله ای خواندم که آنها در مرحله بعدی تحریمها تصمیم دارند و به شرکتهای بیمه بین المللی دستور داده اند که نفتکشهایی که برای ایران نفت خام حمل میکنند را بیمه نکنند، خطوط هوایی را بسیار محدود میکنند و امثالهم، میدانید یعنی چه؟
[color=red]پس سر نوشت این نبرد یا جنگ در عرصه اقتصادی ورق خواهد خورد و نه در میدان جنگی دیگر.[/color] icon_idea[/quote]

آمريكا در ماه اول خودش با اين حركت به خاك سياه ميشينه(درسته كه ما هم به خاك سياه ميشينيم)مخش كه عيب نكرده خود زني كنه.
مثل اين ميمونه كه شما دستت درد كنه واسه اينكه خوبش كني اونو قطع كني.شما اينكارو ميكني؟
بذار خيالتو راحت كنم.ما قدرتمند ترين سلاحمون حتي قدرتمند تر بمب اتمي همين نفتمونه.كافيه يه شير فلكه رو ببندي.به همين راحتي چين با چماق ميزنه تو سر آمريكا كه دست از سر ايرانيا بردار كه ما داريم بدبخت ميشيم.
بقيه كشورايي هم كه از ما نفت ميگيرن هم از چين حمايت ميكنن و به همين راحتي آمريكا شكست ميخوره.
[/quote]الان برو ببین صادرات نفتمون از دوملیون و خوردی به 600-500هزار تا رسیده( برداشت از سخنان رییس جمهور فعلی)قیمت نفت از زمانی که ما دو ملیون صادر می کردیم یه دلار اومده پایین :mrgreen: ولی امریکا قولدر و باهوشه می دونه چی جوری باید کار کنه این جوری هم مارو از صحنه ی نفتی حذف کرد هم قدرت خودشو به رخ کشید واقعا منم مث تو فکر می کردم ولی اصلا به این فکر نمی کردم که آمریکا هم کارشناسان خبره ای داره

اینجوری ه کار دیگه هم کرد که من فراموش کرده بودم این که توانایی استراتیژیک ایران رو ازش گرفت این توانایی تاثیر گزاشتن بربازارهای بزرگ و بسیار پر اهمیت نفت بود اگه ایران یه هو صادرات نفتو به 500هزار تا می رشوند تاثیر روانی این امر باعث ضرر بیش از حد و میلیارد دلاری امریکا تنها در یه روز می شد حتی دشمن خونی امریکا روسیه رو هم تقویت می کرد البته رقبای مهمشو مث ایران و چین رو بیشتر صدمه میزد ولی این گونه آب از آب تکون نخورد تنها این وسط ایران ضرر کرد در حالی که ایران می تونست با تحمل همین ضرر دشمنانشو هم پایین بکشه ای کاش اینکارو می کرد
[/quote]
برادرعزیزم این امار 500000 بشکه ای را از کجا در اورده اید که روی ان نظر هم می دهید .
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mihandost' timestamp='1375657876' post='326668']
با سلام
[quote name='lordashrafi' timestamp='1375657428' post='326665']

[/quote]
برادرعزیزم این امار 500000 بشکه ای را از کجا در اورده اید که روی ان نظر هم می دهید .
[/quote]
با سلام خدمت همه دوستان گرامي
پس چرا در تحريم جديد قراره يک ميليون بشکه در روز از صادرات نفت ايران را ظرف يک سال از بازار حذف کنند ؟ صحبتهاي جناب ELO را بخوانيد :

دوستان سلامخوب بحث نفت و صادرات نفت مستقیم میاد رو تخصص و شغل بنده!!!!!!!!!!میدونین که رو کشتی های نفتکش کار میکنم و در وسط این گیرودارمچند نکته کوچیک بگم دوستان کمی بیان داخلتر گود!!!تحریمهای ما ایرانیها از یکی دوسال پیش نبوده ، از خیلی سالها پیش ، از روزی که خواستیم خودمون باشیم وآقای خودمون نه نوکر دیگرون، شروع شد. یه روزایی از ساده ترین چیزها شروع شد مثه حتی سیم خاردار تا رسید به امروز که های تک ترینها رو تحریممون میکنن چون هرچی تحریم کردن ساختیمهمه هم دیدین ما راه دور زدن تحریمها رو به هر شیوه ای همیشه بلد شدیم و تحریم ها رو همیشه دور زدیمدرباره نفت و صادرات نفتاول اینکه امیدوارم روزی کشورم به جایگاهی برسه که بجای صادر کننده نفت خام تبدیل به وارد کننده نفت خام و صادر کننده فراورده ها بشهدوم امیدوارم اقتصاد مملکتم بجایی برسه که چشممون دنبال پول نف نباشه ، اقتصادی مدرن و کارا مبتنی بر نیازها و احتیاجات و بر پایه توانای یها و استعدادها و داشته هامونبرای من مهم نیست کدوم گروهی چپ یا راست انجامش بدن مهم اینه که ایرانی انجامش بده ( که متاسفانه ثابت کردیم کم بی رمق نیستیم و کم سستی نداریم )و اما قضیه تحریم صادرات نفتزیاد جدیش نگیرین !!شوخی نمیکنم جدی میگم ، مگه از دو سال قبل تحریم نبودیم؟ ها؟ ولی چی شد ؟ صادراتمون قطع شد؟ما همیشه راهای دور زدن تحریم رو بلدیمدست برقضا خوشحالم که تحریمها رو طوریببندن که ناچار بشیم به چین نفت نفروشیم چون داره غارتمون میکنه ( ثابت شده هربار که ناچار شدیم تازه یادمون افتاده که خودمون هم میتونیم یه تکونی بخودمون بدیم ، هرجا تحریممون کردن و بهمون چیزی ندادن رفتیم اونجا و اونو ساختیم !! ای کاش ما ایرانی ها بدون اینگونه بازیهای بیرونی خودمون بریم سراغ چیزهایی که نیازداریم و بسازیمشون و منتظر تحریمشون نشیم )ما سالهای گذشته هم تحریم بودیم و به کشورهای هم که نفت ایران رو تحریم کرده بودن حتی اروپایی هاش ، نفت صادر کردیم اونم با کشتیهای که اونا هم تحریم بودنمیخواین باور کنید یا نهاما به این شبهای مقدس قسم راست میگمیه خاطره کوچیک از زبون چند تا از همکارام که باهاشون در ارتباط بودم بزارین براتون تعریف کنم :دوستانی که اهل تماشای بی بی سی و صدای آمریکا و رادیو فردا هستن و هرازگاهی سری هم به من و تو میزنن میدونن که در یک برهه چند وقت قبل این رسانه های مشترک المنافع در یک جهت گیری مشترک همه همزمان اعلام کردن ایران حدود 7000000( هفت میلیون بشکه ) نفت خام در کانال سویز و مصر داره اما براشون مشتری نداره و نفتا مونده رو دستشو تحریم بیچاره اشون کرده و کسی نفت ازش نمیخره و....!!( میتونین با مراجعه به ارشیوهاشون این خبر رو پیدا کنین)یکی از این عزیزان قسم میخورد که : به یگانگی خدا قسم همون شب من باشگاه افسران بودم و داشتم این خبرا رو تماشا میکردمن و همزمان ما داشتیم بندر .... مصر از همون نفتهایی که بی بی سی و صدای آمریکا و من و تو میگفتن مونده رو دست ایران توی مصر و میگفتن مشتری نداره بارگیری میکردیم و فقط ما هم تنها نبودیم بودن چند سوپرتانکر دیگه امون که اونا هم داشتن بارگیری میکردن و بار اول دوم سوم و چهارممون هم نبود کار روتین همیشه امون بود از چندین ماه قبل و تا ماه های بعدش تا.....!!!!!!مقصد؟بماند!!!!یه اشاره کنم ، کشورهای عضو اتحادیه اروپا!!! ( آدرس رو ساده دادم یا نه؟ افتاد؟)باورش برای خیلی ها شاید سخت باشه اگر بگم حتی یک روز هم نشد که نفت ما اونجا مازاد بمونه ، شده که بعلت نیاز بالای مشتری و متاسفانه فرستادن بیش از حد نفت به سمت شرق آسیا ( هند و ژاپن و کره بد نبودن منظورم چین نامرده ) حتی نفت خام کم می آوردیم برای تحویل به اروپایی ها و مجبور میشدیم .............بماند!!!!!! اما هیچ وقت نشد که نفتمون بی خریدار بمونهتحریم هست راه دور زدن هم هستبچه ها تو دوره دانشگاه افسری همیشه این شعار "در ارتش یه دستور داریم یه اجرا" روبشوخی تغییر میدادن به " در ارتش یه دستور داریم یه لغو دستور "بقول وکلای عزیز حقوقی : یه قانون داریم یه راه دور زدن قانون !!! اونم قانونی قانونی قانوینی ( میگید نه از وکلا بپرسین ، متاسفانه وکیل خوب وکیلیه که راه های خوب دورز دن قانونی قانون رو خوبتر بدونه )تحریم هست نمیگم نیست اما ماهم راهای دور زدنشو خوب بلدیم ،تا اینجا این کارو کردیم اگر بخوان ادامه بدن بازم بلدیم انجام بدیمو اما بزرگترین مشکلی که مارو داره اذیت میکنه و عرصه رو برما تنگ کرده تحریم نفت نیستمشکل تحریم سیستم بانکیهمشکل تحریم سیستم پولیهجاینه که داره اذیت میکنه ، ( هرچند برای این هم راهکارهای باید باشه که بنده بی اطلاعم )در باره بستن تنگه هرمز هم به نظر من هنوز خیلی زوده بخوایم به چنین راهکاری فکر کنیم ، هنوز تیرهای زیادی توی ترکشمون هست که مجبور نباشیم برسیم به اون انتخابزیاد بحث تحریم صادرات نفت رو جدی نگیرین و نگرانش نباشین ، سپردینش دست ما براردراتون تا حالا هندلش کردیم از این به بعد رو هم بلدیم چیکار کنیم !خاطرتون جمعیه فکری برای دور زدن تحریمهای بانکی و پولی بکنین اینجا سر گردنه و خرگردن چسبیدن اقتصاد ماستاینو یه راهکار بدین !! البته نه تو نت !!بدین دست اندرکارای اقتصادی مملکتحرف آخر :کاش میشد بدون تحریم به فکر خودکفایی باشیم و نه اینکه منتظر بشیم بزارنمون تحت فشار بعد یادمون بیاد که باید خودمونو باور کنیم( تو پرانتز هم یه نکته منفی بگم ، خیلی از تحریمها میتونه با مدیریت اصولی بی اثر که هیچ حتی مفید به فایده هم بشه ، که برخی هاش که خوب مدیریت میشه دقیقا داره همین اتفاق میوفته ، اما متاسفانه در برخی زمینه ها و بخشها مدیریت دقیقا داره برعکس عمل میکنه و آب به آسیاب دشمن میریزه ، اونم دقیقا جاهایی که بدون صرف کمترین هزینه میشه اونو مدیریت کرد ، فقط فعل خواستن میخواد که متاسفانه ..... این مطلب رو بر مبنای تجربه خودم در دریا و موجهه با تحریمهایی که بدون یک ریال میشد حتی منفعت هم برای ما باشن میگم ف نامه هم نوشتم و نوشتیم ، طرح هم دادیم اما .....شاید باورش سخت باشه اگر بگم در چند مورد مورد عتاب و خطاب هم قرار گرفتیم که پاتونو از گلیمتون درازتر نکنین !!!اینجاست که آدم........... بیخیال !!!!!!)نکته خنثی: باور کردن یا نکردن حرفهای بالا با خودتونه ف قسمشو خوردم فراتر از این هم میتونم کاری بکنم که نمیکنم ، سند هم دارم خوبشم دارم منتها محاله رو کنم و راهکارهامون لو بدم محالهامیدوارم دوستان قسمو باور کنن ، در غیر اینصورت با خودتون قبول کردن یا نکردنش ، اون بحث 7 میلیون رو هم کی از دوستان زحمت پیگیریشو توی بی بی سی بکشن ممنون میشم
لينک : [url="http://www.military.ir/forums/topic/25231-%d8%aa%d8%b5%d9%88%db%8c%d8%a8-%d8%aa%d8%ad%d8%b1%db%8c%d9%85-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b5%d9%81%d8%b1-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d8%b5%d8%a7%d8%af%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d9%86%d9%81%d8%aa-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%aa%d9%88%d8%b3%d8%b7-%d8%a2/page__st__15"]http://www.military....-آ/page__st__15[/url] ویرایش شده در توسط SHAHABESAGEB

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تولید نفت ایران در حال حاضر حدود 800 هزار بشکه در روزه
البته با قرار داد جدید که با پالایشگاه هندی بسته شده ، میاد بالای یک میلیون
اما بالاخره با مقایسه سال های نه چندان دور و تولید 2 میلیون و 200 هزار بشکه ای ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همون جور که شما می گی ما 800000تا تولید می کنیم که 200-300هزار تاش مصرف داخلیه بقیش صادراتیه فراموش نکنید که تغییر ضربتی در بازار جو روانی زیادی ایجاد می کنه اون زمانی که ایران دست و پا میزد برای حفظ میزان صادرات نفت کشوراگه خودش صادراتو یه هو متوقف می کرد آمریکا ضرر بسیاربیشتری دراین مورد می داد تا این که نم نم بازارو از نفت ایرانی خالی کنن و به جاش نم نم نفت عربی رو جایگزین کنن ویرایش شده در توسط lordashrafi

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.